Officiële opening van „Kleuterboek" Provinciale ponykampioen schappen in Rijssen Zonnig en doelmatig ingericht gebouw Openstaande aanvragen duidelijke indicatie van verminderde werk gelegenheid ONZE AGENDA Christelijke kleuterschool in het Kolcomplex Kerkdiensten Herv. Kerk is blij met nieuwe sch ool Kinderpaleisje Nuttige geschenken Schietwedstrijden Brandmelding Advies voor een Atheneum in Holten Gewestelijk Arbeidsbureau Deventer Aanbod mannen liep in september echter nog terug Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Storingsdienst GEB Gezin isverzorging Wachtdienst Slachthuis „De Vuurstorm van 1829" in de handel O. j -c'<> mihlikatie Ui rioting obligatielening Een foto-album van Holten Burgerlijke Stand Wel zinvol? Belangrijk moment ter school HOLTENS NIEUWSBLAD 'Advertentieprijs 14 cent per mm (hij contract lager) Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,per jaar VRIJDAG 15 OKTOBER 1971 23ste jaargang - no. 42 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen hank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zondag 17 oktober 19.30 uur: Dansen in dansing Boode te Bathmen (zie adv.) Donderdag 21 oktober 20 uur: Ledenvergadering Holtense Handelsvereniging in café De Bies- ter" (zie adv.) Maandag 25 oktober 18.30 uur: Bloedplasma-avond van de afdeling Holten van 't Ned. Rode Kruis in de scholengemeenschap Haarstraat (zie art.) 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Dinsdag 26 oktober Vergadering Algemeen Bestuur Stichting „Sportbelangen Holten". Woensdag 27 oktober 20 uur: Ledenvergadering Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) in zaal hotel Vosman. Donderdag 28 oktober 20 uur: Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in hotel Holterman. Discussie avond door mevr. P. W. Brascamp- Drost over „Begrijpen de mensen elkaar nog?" Maandag 1 november 80 uur: Ledenvergadering afdeling der OLM in zaal hotel Vosman met forum van raadsleden. Het christelijk kleuterschoolonderwijs in Hol ten heeft dinsdagmiddag in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden de tweede school die gebouwd werd in het Kolcomplex op de hoek van de Hoffesstraat en de Lageweg, officieel in gebruik genomen. Enkele maanden geleden ver huisden" de kleuters reeds vanuit de noodschool aan de Hoffesstraat, doch om verschillende rede nen kon toen de opening nog niet plaats hebben. Ter gelegenheid van de opening wapperde het rood-wit-blauw aan de vlaggemast en gezien het geen onder architectuur van architect Groen uit Emmen in snel tempo door de firma Haase en Roelofs te Ryssen werd gebouwd, was er reden om te vlaggen. De kleuters zagen er, de meisjes met een rijk versierde en de jongetjes met een hoge hoed, stralend uit en ze hadden met hun ouders, het schoolbestuur en het onderwijzend personeel een echte feestdag. Ze werden rijkelijk onthaald en ze kregen als herinnering aan deze dag een mooi lepeltje met als inscriptie hun naam en datum van opening. Dinsdag 2 november 19.30 uur: Ouderavond o.l. Dorps school in de hal van het schoolge bouw. 19.45 uur: Bijeenkomst van de Hol tense Kunstclunb HKC in Amicitïa. Otto Dicke praat en tekent. 20 uur: Ouderavond van de o.l. Kolschool in zaal hotel Vosman. Donderdag 4 november 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Spreekster kapt. De Vries van het Leger des Heis te Nijverdal. HOLTEN Ned.-herv. kerk 8.30 en 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (viering H.A.) Op pasdienst: mevr. Van Bruggen-Mees- terberends, Annle Scheperboer en Mientje Schooien. Geref. kerk 9.30 en 15 uur ds. S. G. Bloem van Ommen. In beide dien- Eten is de ene collecte voor Alge meen Kerkelijke Bijstand. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.-k. kerkdienst: 9.30 u. H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.-k. kerk, zaterdagavond 7 uur. Zondagmorgen 8 en 10 uur. Een groep van achttien Holtense meisjes en jon gens namen afgelopen zaterdag deel aan de pro vinciale ponykampioenschappen samengestelde wedstrijden, vjelke georganiseerd werden in Rijs sen. Op de onderdelen dressuur, cross en springen kwamen de Holtenaren deze keer nog wel iets te kort. Maar ze hehhen erg veel geleerd deze mid dag en gezien het grote enthousiasme twijfelen we er niet aan of de volgende wedstrijden leveren meer succes op. Voor let begin van de cross werd dit groepje gefotografeerd, links de Holtenaren Alfred Dekker en Jan Bronsvoort. beschikbaarstelling van bouwgrond, verantwoorde bouw etc. Alles is steeds in een prettige sfeer verlopen en het gemeentebestuur prijst zich gelukkig, met deze prachti ge school in het Kolcomplex. Mevr. L. G. J. Bloemink-Rehwinkel inspectrice Kleuteronderwijs wenste het schoolbestuur en de vaders en moeders hartelijk geluk met prach tige nieuwe school. Zij dankte het ge meentebestuur voor de medewerking die werd verleend en. zij prees de voortvarendheid en ijver die het schoolbestuur aan de dag heeft ge legd. Dat de leidsters op deze dag blij en dankbaar zijn is te begrijpen. Bij al le veranderingen enverbeteringen moeten zij echter niet uit het oog verliezen dat het kind waarmee ze dagelijks te maken hebben niet ver anderd. Het blijven dezelfde wezen tjes van 4-7 jaar met eigen kenmer ken en zij moeten alles nog leren. Ds. R. A. Hoogkamp die kwam ge lukwensen namens de Geref. Kerke- raad herinnerde aan de start van-het christelijk kleuteronderwijs. In de be ginperiode heeft men enkele jaren gebruik gemaakt van de consistorie der geref. kerk. Er is sindsdien enorm veel veranderd maar een ding is gelijk gebleven n.l. de bijbel het' onfeilbaar woord van God. De blij moedige waarheid, de blijde bood schap richtsnoer in ons leven. Thuis en op school moeten onze kinderen horen van Jezus Christus. Op school zullen uit eigen blijdschap dé leid sters de blijde boodschap moeten doorgeven aan de kleuters die hun door de ouders zijn toevertrouwd. Ds. A. Schellevis, die met de ou derlingen mevr. Borkent-De Raad en mevr. Achterkamp-Schoneveld de Ned. Herv. Kerkeraad vertegenwoor digde, vondt zich in een ietwat moei lijke situatie geplaatst. Immers de Hervormde Kerk kiest niet voor een bepaald schooltype. Noch voor het openbaar, noch voor het bijzondere onderwijs. De Hervormde Kerk acht de schoolkeuze een zaak van de ou ders en beveelt daarom geen van bei de schooltypen aan. Toch mag ik zeggen, en dat is geen veinzerij, maar oprecht gemeend, dat wij toch blij zijn met de totstand koming van deze school. Er is im mers een aantal Hervormde ouders dat kiest voor het bijzondere onder wijs en het verheugt de kerkeraad dat deze oudérs, op en rondom de Kol, nu ook hun kinderen kunnen stu ren naar een nieuwe school. Er is nog een reden, een veel be langrijker dan die die ik zo juist noemde, waarom de kerkeraad blij is. Dat is, dat U de kinderen van jongsafaan met het evangelie van De nieuwe ch-ristelijke kleu terschool „Kleuterboek" werd geopend door mevr. Bloemink- Rehwinkel, die de sleutel kreeg aangeboden door Andries van Iperen. Helma Bulsink had voor mevr. Bloemink een fraai boe ket bloemen. Op de foto van links naar rechts leidster Annegéde Vries en hoofdleidster Kathy Beunk. Jezus Christus in aanraking wilt bren gen. Dat is een heel belangrijke zaak. Daardoor wordt de grondslag gelegd voor de latere godsdienstige vorming. Tegelijk is dat een geweldig moeilij ke opgave. Daarbij denk ik toch in het bijzonder aan het personeel, dat direct voor deze opgave staat. Het is daarom zo moeilijk uindat je bij het doorgeven van het evangelie van Christus zo gemakkelijk verkeerde voorstellingen kürit' aankweken. Voor stellingen die de kinderen hun leven lang bijblijven en veel schade kunnen doen in het latere leven. Ik denk bijv. aan het feit dat al te gemakkelijk de voorstelling wordt aangekweekt dat God de bozen straft en de goeden ze gent. Is niet de huidige crisis, die vrijwel alle kerken doormaken, voor een groot deel terug te brengen tot de verkeerde voorstellingen en in zichten, die ons vroeger zijn bijge bracht? Daarom, hoe dankbaar en mooi ook, deze taak is bijzonder moeilijk. Het is daarom bestuur,, maar toch in het bijzonder, U personeel, dat wij U bij het vervullen van die taak, veel wijsheid en kracht uit den Hoge toe wensen. Moge deze kleuterschool velen, in onze dagen en velen daarna, tot gro te zegen zijn zo besloot ds. Schelle vis. Om te beginnen zo zei hoofdleidster Kathy Beunk wil ik mede namens juf frouw Annege de Vries het bestuur hartelijk gelukwensen met de nieuwe school. Onze vorige huisvesting, het houten noodgebouw, voorzag zeker in 'n behoefte, m aar voldeed toch maar nauwelijks aan de minimale eisen. En nu komen we dan in dit „kin derpaleisje" met een ruime hal, twee prachtige werklokalen, een keu ken en een personeelskamer en een groot plein met zandbakken, tafeltjes enz. Wij kunnen de weelde nauwelijks op! Deze mooie nieuwe school zal ons zeker een nieuwe impuls geven om ons werk enthousiast voort te zet ten. Ik heb eens gelezen: Toen de kerken waren van hout, waren de priesters van goud, maar toen de kerken werden van goud, werden de priesters van hout. Daarvoor zullen we ons hoeden. We hebben onze „kerk van hout" verlaten, maar zul len ons best moeten doen voor onze kleuters „van goud" te blijven! Hoofdleidster Kathy besloot met een wooi-d van dank tot het gemeentebe stuur en tot de inspectrice mevr. Bloemink-Rehwinkel voor de gegeven waardevolle adviezen. Mevr. E. A. Wittenberg-Geers, hoofdleidster van de openbare Kleu terschool op de Kol sprekend namens de Scholengemeenschap, de Huis houdschool, de openbare basis- en kleuterscholen noemde de nieuwe school een prachtige aanwinst een gebouw om trots op te zijn. Voor het personeel is het toch net weer iets meer. Al werk je nog zo prettig en doe je nog zo goed je best in een noodlokaal, je werkt nergens zo pret tig en zo fijn als in zo'n nieuw ge bouw. Het lijkt dan allemaal zoveel beter te gaan. Wij kunnen er over mee praten want wij hebben ook ge ruim# tijd in een noodgebouw geze ten en wij verkeren nu ook sinds en kele maanden in dezelfde gelukkige omstandigheden. Mevr. Wittenberg wenst tenslotte be stuur en personeel veel succes in de nieuwe school en ze deed haar woor den van gelukwens vergezeld gaan van 'n prachtige kleuter-poppenkast. De heer A. J. Nijkamp die kwam fe liciteren namens de School met de Bijbel wees op het nauwe contact en de prettige samenwerking tussen de kleuterscholen en de „grote school". De speelklas op de „grote" school is een „springplank" voor de kleuters. Dit is het niet alleen. Beide zijn chris telijke scholen waar de bijbel als het woord van God, het evangelie van Jezus Christus centraal staat. Namens het schoolbestuur werd door de heer Nijkamp een prachtige elec- trische klok aangeboden die 'n plaats je zal krijgen in de mooie hal van de school. Het hoofd van de School met de bijbel de heer H. Ch. Vogely was zeer verheugd over de prettige samenwerking tussen de kleuter- en de basisschool en hij zou in de toe komst graag willen zien dat het een school werd. Tussen basis- en kleuterschool dus danig contact leggen dat kleuters die overkomen de „grote" school zullen zien als een verlenging van opvoe ding en opleiding. De speel-leerklas raakt steeds meer „ingespeeld" en het gaat langzaam maar zeker de goede kant op. Met de leidsters van de beide chris telijke kleuterscholen wordt heel ple zierig samengewerkt. Wij zullen zo besloot de heer Vogely op de basis scholen nog veel moeten leren van de kleuterscholen. Namens het personeel bood de heer Vogely een klok aan die van dienst zal zijn bij het vak' op de klok kijken." De architect Groen uit Emmen die als laatste spreker het woord voerde dankte voor de opdracht en het ge stelde vertrouwen, - De weg, voor dat met de bouw kon worden begon nen was ook deze keer weer lang maar toen men eenmaal ge start was liep alles zeer vlot. Hoofd aannemer de fa. Roelofs en Haase te Rijssen en de onderaannemers heb ben binnen de tijd dc school opgele verd en een jegens hen past een woord van dank De heer Groen offreerde mede na mens de aannemers een prachtige cassetterecorder ten dienste van het kleuteronderwijs en niet zoals hij schertsend opmerkte voor het op de band zetten van bestuursvergaderin gen. Nadat voorzitter Geerlings met enke le woorden had dank gezegd voor de gelukwensen, bloemen en cadeaus werd de bijeenkomst in „Rehoboth" door ds. Schellevis met dankgebed besloten. Het gezelschap begaf zich hierna naar de nieuwe school aan de Hof fesstraat waar de officiële opening plaats had door mevr. Bloemink-Reh winkel die de sleutel en bloemen wer den aangeboden door Andries van Iperen en Helma Bulsink. 's Avonds was er voor de ouders, de leden en de buren gelegenheid om de „KLEUTERBOEK" tc bezichtigen en hiervan werd druk gebruik gemaakt. Bij de door de schietvereniging „De Eendracht" in zaal „Vosman" ge houden wedstrijden om het clubkam pioenschap werden de volgende pun ten behaald: GROEP A: 1. B. Brinkman 131 pnt; 2. G. Jansen 95 pnt. GROEP B: 1. A. Paalman 114 pnt; 2. J. van Asselt 110 pnt; 3. G. Koop man 106 pnt; 4. H. Paalman 95 pnt; 5. D. J. Nijendijk 83 pnt; 6. J. A. Aanstoot 75 pnt. GROEP C: 1. J. Bouwhuis 92 pnt; 2. J. Sluiter 88 pnt; 3. G. J. Aaftink 86 pnt; 4. F. Sluiter 84 pnt; 5. A. Pek- keriet 83 pnt; 6. A. Bieleman 76 pnt. Overdag: telef. 1352 (politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). De Regionale Commissie Overijs sel voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs heeft het Cogvo (Centraal orgaan voor het gemeentelijke voort gezet onderwijs) o.m. voorgesteld aan de openbare scholengemeen schap te Holten een atheneum te ver binden. Het gunstige nazomerweer heeft er aan meegewerkt, dat de ver wachte toename van de geregistreerde arbeidsreserve in het Ge west Deventer (nog) achterwege is gebleven. Aan het eind van de maand september was de werkloosheid zelfs wat lager dan ultimo augustus. Is de geregistreerde arbeidsreserve aan mannen dus ge daald van 354 naar 348, het aantal openstaande aanvragen geeft echter een duidelijke indicatie van verminderde werkgelegenheid. De vraag naar mannelijke arbeidskrachten is n.l. gedaald van 854 naar 703, hetgeen bijna 300 minder is dan een jaar geleden. Vooral de commerciële en admini stratieve beroepen en in de metaal sector is de vraag naar personeel aanzienlijk minder geworden. In de laatstgenoemde bedrijfstak richt de vraag zich hoofdzakelijk op onge schoold personeel en minder op ge schoolden, waarvan het aanbod dan ook toeneemt. Ook voor vrouwen neemt de werk gelegenheid in de administratieve sector af. Het aantal werkzoekende vrouwen is daarmede toegenomen van 83 tot 114. Ook de vraag naar Zaterdag vanaf 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. (Alleen voor spoedgevallen. Dienst wijkverpleging: zaterdag 16 okt. en zondag 17 okt.: zr. H. Strij ker, Groene Kruisgebouw, tel. 1436 Zondags tussen 12 en 14 uur b.g.g. telef. 1248. Ambulance-vervoer: tel. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. tel. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) Zaterdag 16 okt. en zondag 17 okt,: J. v. d. Enk, Burg. v. d. Bergplein 33, Wierden, tel. 05496-1634 van 18-19 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 16 okt. en zondag 17 okt-. W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, telefoon 2004. Zaterdag 16 okt. t.e.m. vrijdag ?2 okt. buiten de diensturen: Elektra: H. Heijenk, Kolweg 42. telef. 1498. Gas: W. C. v. d. Weert- hof, Voorsboerstraat 2, tel. 1793. Elke morgen van 9 tot 10 uur. be halve zaterdag, bij mevr C. K- >f- Dekker, tel, 1438, b.g.g. telef 1799. mevr. Beldman-Aanstoot. Vrijdag 15 okt t.e.m. zondag 17 okt.: keurmeesters buiten de dienst uren: H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 18 okt. t.e.m. zon dag 24 okt.: A. Groen, Kozakken- straat 15, tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van 9 tot 11 aan het slacht huis, telef. 1318. vrouwelijk personeel is belangrijk af genomen van 323 naar 200 terwijl een jaar geleden de vraag zich nog boven de 400 bewoog. Het overzicht van het aanbod van mannelijke arbeidskrachten zag er ultimo september als volgt uit in 't gewest. Tussen haakjes de percen tages en absolute getallen van de maand augustus 1971. Deventer 262 - 1,5 pet (274 - 1,6 pet); Bathmen 4 - 0,9 pet (4 - 0,9 pet); Die penveen 11 0.6 pet (16 - 0,9 pet); Holten 13 1,4 pet (18 - 1,9 pet); Olst 18 - 0,9 pet (17 - 0,9 pet); Raalte 40 - 1,5 pet (25 - 0.9 pet); totaal ge west 348 1,4 pet (354 - 1,4 pet); pro vincie 4094 - 2,0 pet (4023 - 2,0 pet); het rijk 49096 - 1,7 pet (46349 - 1,6 pet). Aanbod en vraag in enkele belang rijke beroepsgroepen bij mannen bouwvakarbeiders 20 38, metaalbe werkers 46 286, textielarbeiders 0 - 15, levens- en genotmiddelenberei- ders 1-105, kantoorpersoneel 47 - 13, personeel in algem. dienst (incl. losse arbeiders) 25 - 54. minder geschikten 99 0, overige beroepsgroepen 110 - 192, totaal mannen: 343 703, waar van t.e.m. 18 jaar 39 - 68, ouder dan 18 jaar 309 - 635. Naar aanleiding van de reacties op de publikaties over „De Vuur storm van 1829", een boekje in sten cilvorm vervaardigd, geschreven door de heer B. H. Brouwer, hoofd der o.l. Dorpsschool en technisch ver zorgd door de heer G. J. van 't Holt, onderwijzer aan diens school, is be sloten een aantal exemplaren ter be schikking te stellen voor zeer ge- interesseerden. Het boekje is vanaf zaterdagmorgen verkrijgbaar bij de Holtense Boekhandel legen de prijs van f 2.60. Het werkje telt 40 blad zijden en is verlucht meteen zestal reproducties, die langs elektronische weg op stencil zijn overgebracht. Ver-' i- treft men er o.m. een plat tegrond aan van het dorp zoals dat er in 1R29 uitzag. Dan nog twee lied jes over de brand met toonzetting. Verdere bijzonderheden heeft men in de verschillende publikaties kun nen en ■-ffen. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op dinsdag, 19 oktober a.s. te 9.30 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 3 obligaties van de per 1 november 1951 gesloten obliga tielening, groot f 85.000,—. Holten, 15 oktober 1971 Burgemeester en wethouders van Holten, J. Rietberg, loco-burga- meester, G. J, Langenbarg, secra- taris. DIJKERHOEK Bethanië, 9.30 uur ds. C. C. Ad- dink (viering H.A.) OKKENBROEK Ned.-herv. kerk 10 uur 'ds; W. P. J. Osinga (Kerk en gezin). Extra collecte: Gezinszorgwcrk. Binnenkort verschijnt, in elk geval voor Sinterklaas, een boekje met 38 ansichten over Holten tussen 1880 en 1930. Het is al bij de drukker en wordt uitgegeven door de Europese Bibliotheek te Zaltbommel. Voor woord, toelichting bij de foto's en de gehele samenstelling zijn verzorgd door de heer B. H. Brouwer. Het al bum zal te zijner tijd verkrijgbaar zijn bij de Holtense Boekhandel. De uitgeefster heeft de prijs van derge lijke boekjes gesteld op f 12.50, in verband met de geringe oplage. Geboren: Hendrika Johanna dv H J Pinkert en G Kolkman Dijkerhoek 71 Aaltje Antonia dv J G Veneklaas en H A Lubbersen Look 62 Hendri- kus Johan zv J Schuppert en J Lim- beek Stationsstraat 5 (geboren te Deventer). Overleden: geen. Ondertrouwd: B Breukink oud 24 jr Oranjestraat 65 en M Cieraad oud 23 jr Markelo G II Oolbekkink oud 23 jr Espelo en G B ten Dam oud 20 jr Pastoriestraat 41. Gehuwd: A P Heetland oud 26 jr Rhenen en J F Aaftink oud 25 jr Burg. van de Borchstraat 3. BEVOLKING: Ingekomen: H Stegeman en gez. van Eibergen naar Molenbelterweg 7 J Heijda en gez. van Almelo naar Schepenenstraat 10. Vertrokken: Mej. J H Enklaar van Jeurlinksweg 1 naar Groningen H Deijk van I-Iolterbroek 18 naar Gors- sel W Bladergroen van Postweg 5 naar Bathmen A Timmer en gez. van Kosterspad 10 naar Sint Maar ten Mevr. J F Heetland-Aaftink van Burg. van de Borchstraat 3 naar Rhenen. De nieuwe christelijke kleu- „Kleuterhoek" werd onder architectuur van Cees Groen, architect BNA te Emmen. De feestelijke opening had plaats in het gebouw Rehoboth' waar het schoolbestuur tal van -gelukwensen, cadeaus en bloe men in ontvangst mocht nemen. De voorzitter van het schoolbestuur de heer J. G. A. Geerlings sprak na 't lezen van het bijbelgedeelte Psalm 105 vers 1-11 en gebed een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzon der richtte tot loco-burgemeester J. Rietberg, gemeente-secretaris G. J. Langenbarg, de raadsleden Bosschers Westerik, Van Schooten, Nijkamp en Wiggers, de afgevaardigden van de Ned. Hervormde- en Geref. Kerk, het openbaar onderwijs, de school met de bijbel, het personeel van de openba re kleuterscholen de hoofden van de openbare basisscholen in het dorp de h.h. B .H. Brouwer en H. Wilpshaar, mevr. L. G. J. Bloemink- Rehwinkel inspectrice kleuteronderwijs en de ar chitect de heer C. Groen te Emmen. In zijn openingstoespraak stelde voor zitter Geerlings allereerst de vraag" „Is het wel zinvol dat wij vandaag een nieuwe christelijke kleuterschool openen?" Je kunt toch veel beter scholen bou wen waar een ieder naar toe gaat. Dat is veel goedkoper. Is die bijbel- vertelling aan het begin van elke schooldag nu de enige reden om een christelijke school te bouwen? Er zijn argumenten genoeg in te brengen te gen het stichten van een christelijke school maar de ouders die de bij de doop gedane belofte willen nakomen en die gewoon niet meer in staat zijn om dit te doen hebben in de christe lijke school een prachtige mogelijk heid om hun kinderen te doen onder- wijzén, te begeleiden met het evange lie zodat zij reeds in hun jeugd ont vankelijk worden voor het woord van God. Opgegroeid in die sfeer zullen zij hun verdere leven gaan leiden, we tende dat er een God is die alles be stuurt en die altijd bereid is om te luisteren. Daarom, zo besloot de heer Geerlings openen wij vandaag een christelijke kleuterschool. Wethouder J. Rietberg die bij ver hindering van burgemeester mr. W. H. Enklaar het gemeentebestuur ver tegenwoordigde noemde deze dag waarop de 2e kleuterschool officieel wordt geopend een hoogst belangrijke en gemeentebestuur en verschillende leden van de raad hebben daarom ook graag gevolg gegeven aan de uit- 1 nodiging om hierbij tegenwoordig te zijn. Hoewel als gemeentelijke over heid niet rechtstreeks bij deze bouw betrokken was er toch steeds over leg en samenspel nodig wat betreft

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1