Bezwaren tegen parallelriool door „De Haar' i Scholieren op kraamvisite Geslaagde pruikenshow van Holtense Plattelandsvrouwen Veel waardering voor H.M.V.-jeugdorkest V oorlichtingsavond School met de Bijbel De schoonheid in het landschap A A Oproep van de Stichting Sociaal-Cultuurwerk Circusechtpaar gaf boeiende dierenshow op basisscholen Sociaal-cultureel werk voor jongeren kan beginnen Raadsleden stelden onderzoek in naar huren luiz Boeiende lezing over boeken van Wil den Hollander V oetbalprogramma Nieuwe pruikentijd ingeluid? EHBO-cursus Bert Knapen in selectie tegen Westfalen Noodlokaal beschikbaar Subsidie van rijk en gemeente Bej aardensociëteit Vrijdag 1 oktober 1971 Het woordje „waarschijnlijk" was bijna aanleiding geworden, dat het voorstel van B. en W. om een parallelriool in „De Haar" aan te leggen in plaats van de verbetering van de riolering in de La- renseweg en het herbestraten van deze weg, „gekelderd" zou zijn. De raad had in december 1970 besloten voor deze laatste werk zaamheden een krediet van f 40.000,- te verlenen. De directeur van gemeentewerken had het college echter geattendeerd op het feit, dat bij hevige regenval de riolering aan het begin van de Larense- weg het water niet verwerken kan, omdat het zelfs uit de straat- kolken naar boven komt en allerlei rioolvuil meeneemt, hetgeen zeer onhygiënisch en stankveroorzakend is. De directeur heeft naar de oorzaak een onderzoek ingesteld en heeft daaruit geconcludeerd, dat de stuwing „waarschijnlijk" veroorzaakt wordt in het eind van de riolering, aansluitend op de rioolwaterzuiveringsinstalla tie, vanaf het punt waar de aan sluiting van de Holterberg in de riolering wordt opgenomen. De overlast is de laatste jaren sterk toegenomen doordat het riool water van „de Kol", via de La- renseweg naar de rioolwaterzui veringsinstallatie geleid moet worden. B. en W. stelden thans voor de f 40.000,- te gebruiken voor het genoemde parallelriool. De heren Bosschers (C.H.), Meer man (PvdA) en Nijkamp (A.R.) von den het een gevaarlijke zaak om zo maar f 40.000.te besteden, zonder dat men er zeker van is. dat het eu vel daarmede zal zijn verholpen. ,.Had het woordje „waarschijnlijk" maar niet in het rapport gestaan, zei de heer Nijkamp, ,dan hadden wij er geen moeite mee gehad". De di recteur is eerlijk geweest, maar wij zitter er nu mee. De heer H. Riet berg meende, dat het voorstel maar moest worden teruggenomen en een nieuw onderzoek worden ingesteld. De heer Van Schooten (B.P.) was 's mor gens nog op het bureau van de direc teur geweest, die hem verklaarde geen 100 pet. zekerheid te kunnen ge- Yen, maar wel voor 99 pet. overtuigd te zijn, dat met het parallelriool de narigheid uit de weg zou zijn. Niet in de plomp De burgemeester was van oordeel dat men door het water'uit de Holter berg en van de Kol te scheiden een goede oplossing zal zijn gevonden. Er wordt geen 40.000 gulden in de plomp gegooid. Volgens de directeuur zit de „bottle neck" waar het water van Holterberg en Kol samenkomen. Hij heeft de zaak nog eens bestudeerd en gezegd deze oplossing is beter dan de oorspronkelijke. De heer Westerik wilde dat het voor stel werd teruggenomen, waarin de heer Nijkamp wel met hem mee wil de gaan. De raad vond zich met uitzondering van de heer Westerik, die geacht wilde worden te hebben te gengestemd op het voorstel van de burgemeester, dat men met het voor stel acoord zou gaan, mits de we gencommissie in nader overleg tot de zelfde conclusie zou komen. Gaat de ze niet acoord dan komt de zaak te rug. Als de zaak doorgaat zal het werk onderhands worden opgedragen aan de N.V. Aanncmings- en wegen- bouwmij J. Krekel en Zn. te Holten voor de som van f 34.428.00 inclusief B.T.W. als laagste inschrijver. De Fa. J. W. Klein Horstman en Zonen heeft een prijsopgave gedaan van f 38.629.00. Bij de voorstellen tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voteerde de raad de volgende credie- ten: Onteigening gronden in ,.De Haar" f 149.046.17, bouwrijp maken van de 5e fase van „De Haar" 398.000.rentebijschrijving en laag spanningsnet villaterrein „Look" f 11.266.82 en hoofdleidingnet 11.305.03 aanvullend krediet vernieu wing dak o.l. Dorpsschool f 17.000. rijwielstalling openbare scholenge- PER 60 •brach klaar word erke ble. meeschap f 13.500.en voorzieningen aan het voormalige gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat f 3000. Vragen Van de heer Nykamp was een uit voerige brief ingekomen met vragen over het behoud van de schoonheid in de natuur. De actie van de dag en nieuwsbladen waarbij de Commis saris der Koningin zelfs naar Holten kwam, het werk van de heer Bal, en laatstelijk de actie van de Lochemse scholieren hadden bij hem de vraag ioen rjjzen wat het gemeentebestuur hier aan doet. Vooral de heer Bal is een pionier, die dit werk al deed toen nog niemand aan milieuhygiëne dacht. De burgemeester verklaarde, dat de gemeente slechts te hooi en te gras aan de zuivering van de natuur iets heeft kunnen doen. Het was niet zo heel veel. Thans is een aanvrage in gediend bij de „Soweco", waarin wet houder Rietberg de gemeente verte genwoordigt, om met mensen in de gediend. De heer Nijkamp verklaarde men. De aanvrage is inmiddels al in- gedien. De heer Nijkamp verklaarde zich hiervoor zeer erkentelijk. Trafohuisje Naar aanleiding van vragen van de heren Wiggers, Meerman en Wan- sink over de bouw en het weer af breken van een transformatorhuisje bij de Scholengemeenschap verklaar de de bui-gemeester, dat hier een communicatiestoornis had plaats ge had tussen de directeur van het G.E.B. en van Gemeentewerken. Spreker wilde bepaald geen van bei de directeuren een verwijt maken. Naar aanleiding van de mededeling van de burgemeester, dat de struiken te hoog geworden waren en daardoor het gezicht op de school werd beno men, merkte de heer Wansink op, dat er geen struiken waren gerooid maar bornen om het gezicht op de wand versiering van de school weer vrij te maken. Daardoor kwam het gebouw tje in 't zicht. B. en W. hebben zelf maatregelen genomen om het af te breken. Daar door zijn een paar duizend gulden verloren gegaan. Het is wel een les, die spreker af wilde doen met de bij belse spreuk „Gaat heen en zondig niet weer". Op de vraag van de heer Meerman om aan de linkerzijde vap de Pastoriestraat 'n trottoir te maken, antwoordde de burgemeester, dat daarvoor reeds opdracht is gegeven. Men moet alleen nog kijken wie de eventuele eigenaars zijn. De fracties van de A.R., C.H. en Gemeente Belang hadden de vraag gesteld of B. en W. wel eens in kranten gelezen hadden, dat er in andere plaatsen huizen gebouwd wer den met een lagere huur dan die van de woningen in De Haar. De vraag was waarom het in Holten niet goed koper kan. Zij hadden daarnaar een onderzoek ingesteld en op schrift ge steld. De burgemeester gaf een uitvoerig overzicht van de huren van diverse nieuw gebouwde huizen o.a. in Hel- lendoorn, Nijverdal en Rijssen. Daar bij waren woningen van dezelfde in houd als in Holten, die f 165.per maand deden, terwijl van diezelfde woninen in „De Haar" de huur f 167,50 bedraagt. Overigens geven sommige woningen in „De Haar" meer wooncomfort, omdat zij rui mer zijn en dat komt in de huurprijs tot uitdrukking. De raadsvoorzitter herinnerde er aan, dat de woningbouw in „De Haar" tot in de details in de raad zijn be sproken en dat daarbij zelfs ver schillende typen zijn aangevoerd o.a. van het plan Dekker door de heer Kaan. Deze merkte op, dat niet de ge meente bouwt, maar de bouwvereni ging „Onze Woning". De gemeente heeft het niet alleen voor het zeggen al heeft zij wel een stevige vinger in de pap. Ongebruikelijk De voorzitter noemde het verder ongebruikelijk, dat raadsleden zelf zo'n onderzoek gaan instellen. Dat is hun volste recht, maar dan kunnen zij beter daarin de directeur van ge meentewerken betrekken. Belangrijk zijn verder het tijdstip van aanbe steding en van oplevering en daar mede is men in Holten niet altijd ge lukkig geweest. De heer Wiggers merkte op, dat de oplevering in Hel- lendoorn veel vlugger gaat. Daarvoor hebben wij een boetebeding thans in het bestek laten opnemen, zei de bur gemeester. De heer Kaan noemde de enige op lossing voor sociale woningbouw de verlaging van de rentevoet, maar dat kan slechts op regeringsniveau wor den opgelost. Elk procent rente min der betekent een lagere huur van f 30.per week. De afdeling Espelo van de Ned Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdag in „Het Trefpunt" haar eer ste bijeenkomst in het seizoen 1971/ 1972 onder voorzitterschap van de presidente mevr. G. Slijkhuis-Dikkers. Na haar kort welkomstwoord werd het huishoudelijke gedeelte van het programma snel afgewerkt. Aan de leden werd o.m. medegedeeld, dat in november het 40-jarig jubileum van de afdeling Overijssel en het 100-ja- rig bestaan van de O.L.M., dat in ju li in Zwolle werd gevierd, door de plaatselijke afdelingen nog eens in in tieme kring met een feestavond zal worden herdacht. Zij richtte een afscheidswoord tot mevrouw B. Wegstapel-Zandvoort, die wegens verhuizing van Espelo naar de afdeling Holten overgaat. Van de heer R. Petter was een brief ontvangen waarin deze de dank over bracht aan de dames, die hebben meegewerkt aan het onlangs gehou den bevolkingsonderzoek op t.b.c. Daarna kreeg de inmiddels gearri veerde heer K. Hoeve uit Harfsen het woord om een boekbespreking te hou den over de boeken van Wil den Hol lander, die met haar gezin in 1947 naar Frankrijk emigreerde. Uit de vier boeken „Land van zon en wijn", „Volwassen mensen huilen niet", „En de boer ploegde voort" en „Mijn val lei in Frankrijk" besprak hij de boei endste hoofdstukken. Als bijzonderheid vertelde de heer Hoeve nog, dat Ds. W. P. J. Osinga van Okkenbroek eens een bezoek aan deze pioniersvrouw en haar familie heeft gebracht. Aan vele tegenslagen heeft het gezin Den Hollander het hoofd moeten bieden. De spreker had bij zyn boeiend betoog de volle aan dacht van de aanwezige dames. Door de presidente werd hem dan ook har telijk dank gebracht aan het slot van de avond. Zij deelde nog mede, dat de eerstvolgende samenkomst is ge pland op dinsdag, 26 oktober a.s. Zaterdag Holten al SVVN al 4.00 uur; De Zweef bl Holten bl 4.15 uur; Hol ten b2 De Zweef b2 2.30 (Sportdal) SDOL cl Holten cl 3.00 uur; Holten c2 SDOL c2 2.30 uur (Rijssense weg); Holten dl KOSC dl 3.45 uur (Rijssenseweg)De Zweef d2 Hol ten d2 1.45 uur; Wierden el Holten el 1.00 uur; Holten e2 SOS e2 10.00 uur (Rijssenseweg)SVVN e6 Hol ten e4 11.00 uur. Zondag Holten 1 Wilhelminaschool 14.30 uur; Holten 2 Stevo 2 10.00 uur (Sportdal); SDOL 2 Holten 3 2.30 uur; Holten 4 R.V. 3 10.00 (Sport dal); Hector 7 Holten 5 11.45 uur; Holten 6 SDOL 5 2.30 uur Een deputatie uit klos 5a van de dorpsschool bestaande uit Diane Aaf- tink, Alberta Dollekamp, Gerdien Kleinburink, Marja Willems, Henk De presidente van de afdeling Hol ten van de Ned. Bond v. Plattelands vrouwen, mevrouw H. Robers-Sprok- kereef, mocht woensdagavond het grootste deel van de leden en vele introducees welkom heten op de eer ste afdelingsvergadcring in Amicitia. De grote belangstelling was onge- Men verzoekt ons het volgen de te berichten: Uit de kranten heeft U wel licht reeds vernomen dat er in Holten een Stichting voor So ciaal Cultureel werk in oprich ting is. Deze stichting gaat zich bezig houden met het opzetten van werk voor jongeren en ouderen dat gericht is op: - de ontwikkeling en ontspan ning; kreatieve en kulturele vor ming kinderclubwerk het scheppen van ontmoe tingsmogelijkheden voor de bevolking van Holten. Uit gesprekken met vele mensen in onze gemeente is ons gebleken dat er reeds lang behoefte aan dat werk bestaat en velen verheugen zich er ook over dat het nu binnenkort van start kan gaan. Willen wij echter waar maken dat de bovengenoemde aktiviteilen wer kelijk gaan gebeuren, Man zullen we aan een aantal voorwaarden moeten gaan werken. Deze zijn o.a.: Het huren en onderhouden van gebouwen; het verkrijgen van de benodigde gelden; het aanstellen van een betaalde kracht. De gemeenteraad van Holten heeft reeds haar volle medewerking toege legd aan de opzet van deze stichting. Ket voorstel van B. en W. om een •erste subsidie te verlenen en een gebouwtje te verhuren werd aan vaard. Ook aan de rijksoverheid is een verzoek gedaan om ons werk te sub sidiëren. Het is momenteel nog niet te zeggen of deze aanvraag voor 1972 toegestaan zal worden, daar het mi nisterie van Kuituur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ernstig moet bezuinigen. Wat dat betreft hebben we de wind beslist niet mee. We gaan er echter van uit dat vooral de bevolking van Holten de medewerking zal willen verlenen, zo dat dit werk zo spoedig mogeijk zal kunnen starten. Daarom durven wij aan u te vragen ons geld te geven voor dit doel. We hebben veel geld nodig omdat we met het kinderclub- werk voor de jeugd tot 12 jaar nu kunnen beginnen in de voormalige kleuterschool aan de Hoffesstraat en tevens de mogelijkheden voor de oudere jeugd zo spoedig mogelijk wil len onderzoeken. Onze begroting tot het eind van '71 beloopt f 6000,-, waarvan bijv. een derde deel betaald moet worden aan huur voor het gebouw. In 1972 zal dit bedrag nog veel hoger worden en zullen er ook nieuwe taken bijkomen die geld kosten. Wat verwachten wc nu van de be volking van Holten? In de eerste plaats dat u zich allen met uw morele steun zult plaatsen achter dit werk dat voor onze ge meenschap zo erg belangrijk is. Daarnaast dat u op de lijst, waar mee men in de week van 4-9 oktober a.s. bij u komt, zult intekenen. Als ieder gezin in Holten een bedrag van f 2,50 tot f 10,- geeft, dan kunnen wij vooreerst vooruit. Wilt u meehelpen om Holten leéf- baar te maken en te houden voor alle groepen van de bevolking, doch speciaal voor de jongeren onder ons? Wij-rekenen op u allen Namens het voorlopig bestuur, K. van Bruggen, A. H. van Pijpen, twijfeld te wijten aan de ..pruiken show", die het Twentse Haarhuis in samenwerking met de heer Joh. F. van Geenhuizen uit Holten organiseer de. Na het tonen van verschillende pruiken en haarstukjes, waarbij uiter aard uitleg over soort haar, behande ling en verzorging, mochten enkele dames als model fungeren tot grote hilariteit van de aanwezigen. Later „waagden" zich steeds meer dames aan een „nieuw gezicht" en gingen zelfs enkele tot aanschaf over. Een succes voor de organisatoren. Vóór de haarshow deed de presiden te mededeling van diverse cursussen van het komende winterprogramma, o.a. bloemschikken, zelf een meubel stukje maken en een cursus koelkas ten en diepvriezers, waar veel a'ames mee gediend zullen zijn. Ook de kant kloscursus te Deventer had belang stellenden. Mevrouw Robers memo reerde voorts de lezing van „Shehe- razade" op 12 oktober a.s., georgani seerd door de, afdeling Bathmen waar ook de Holtense leden welkom zullen zijn. Het bleek dat vele leden hier 'n dankbaar gebruik van zullen maken door de grote bekendheid van o.'eze spreekster als columniste van het da mesblad „Libelle". De eerstvolgende afdelingsbijeen komst in Holten wordt gehouden op 28 oktober als discussie-avond ond'er leiding van de provinciale discussie leidster mevrouw Olst. In november zal er een feestavond zijn, samen met de afdelingen Dijkerhoek en Espelo en de afdeling van de O.L.M. Op deze avond zal de toneelclub O.C.H. een blijspel opvoeren. In december is de gebruikelijke kerstviering. Op dinsdag 5 oktober 's avonds 8 uur zal in hotel „Holterman" 'n pro- paganda-avond worden gehouden in verband met de nieuwe EHBO cursus die op veler verzoek in het a.s. win terseizoen weer gegeven zal worden. Zij die interesse hebben voor dit zeer nuttige werk zijn hartelijk welkom op deze avond en kunnen zich laten in schrijven voor deelname aan deze Er zullen op deze propaganda-avond enkele films worden vertoond over de verschillende taken van de EHBO en er zullen nadere gegevens worden verstrekt. De cursus wordt op dins dagavond in het Groene Kruisgebouw gegeven door dokter J. F. Sijtsema. Bos, Hans van Geenhuizen, Bennie Krikkink en Johan Nijland bracht afgelopen dinsdagmiddag na schooltijd een bezoek aan de fam. Arendshorst uit de Kozakkenstraat. Het gezin -van hun meester Arends horst was nml. vorige week uitge breid met een tweeling, Alette en Marnix. De meisjes en jongens had den een ruim één meter lang kren- tebrood meegenomen. Deze was ech ter na het bezoek toch wel een stuk kleiner. Zuster v. d. Burgt trakteerde de visite op een lekkere plak krente- brood met limonade. Roel (3) en Li- sette (1) Arendshorst deden de club weer uitgeleide. Op zaterdag 25 september organi seerde de Koninklijke Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfare- orkesten een jeugdfestival te Amerongen, waar in het Dorpshuis 22 jeugdorkesten uit alle delen van het land aantraden voor de jury die bestond uit de heren Gijsbert Nieuwland en Henk van Lijnschoten. De Holtense jeugdmuzikanten hadden onder leiding van de heer H. J. S. Bouwhuis de laatste weken extra re petities gehouden om op dit festival zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Na de generale om tien uur 's mor gens vertrok men begeleid door ouders en belangstellenden naar Amerongen. Voordat Holten aan de beurt kwam kon men luisteren naar verschillende jeugdorkesten waaron der enkele ze-er goede. De gespeelde muziek liep uiteen van zeer modern tot het meer traditionele repertoire. Na het op treden gaf een der jury leden een korte beoordeling van het gespeelde. Het Holtens Jeugdorkest kwam in dit gezelschap zeer goed voor de dag en ook de vrijmoedigheid van hun optreden viel op. Het geheel maakte een correcte indruk en diri gent Bouwhuis kon dan ook zeer te vreden zijn. De jury dacht er ook zo over en had naast enkele critische opbouwen de opmerkingen veel waardering voor 't optreden van de HMV-Jeugd. Een critisch verslag zal te zijner tijd worden toegezonden. Misschien zou er een actie in onze gemeente voor instrumenten en de uitmonstering van ons jeugdorkest op touw gezet kunnen worden om ook in dit opzicht gelijkwaardig aan de andere jeugd orkesten te zijn. De jeugdige Bert Knapen, speler van Holten, heeft met 14 andere spe lers uit Twente van de afdeling „Twenthe" van de K.N.V.B. een uit nodiging ontvangen om op woensdag 6 oktober a.s. om 18.30 uur te Dül- men een wedstrijd te spelen tegen een elftal van Westfalen. Van deze voetbalbond Westfalen heeft de afde ling „Twenthe" een uitnodiging ont vangen met 'n jong Twents K.N.V.B.- elftal een wedstrijd te spelen samen gesteld uit dezelfde leeftijdsgenoten. Na afloop van het festival heeft HMV's voorzitter A. Westerik diri gent Bouwhuis en zijn jeugdige muzi kanten namens „H.M.V." gelukge wenst met het mooie resultaat en hen tevens bedank voor hun inspanningen en ze aangespoord om op deze goede (muzikale) weg voort te gaan. Het Duitse echtpaar Resing, tot voor kort trampoline artiesten in diverse circussen o.a. in België en Duitsland, heeft, omdat ze beiden een beetje ouder geworden zijn, e-en minder gevaarlijk beroep gekozen. Zij reizen nu langs scholen met tien dieren, n.l. een stekelvarken, een gordel- dier, een vliegende hond, een wikkel- of honingbeer, een resus-aapje, een uilen-aapje, twee papegaaien en twee pekineesjes, een hele dierentuin dus. Zij gaven dinsdag en woensdag een boeiende dierenshow op de Holtense ba sisscholen. Voor Ludwig Resing (55) was de stap van trampoline naar zijn „dierentuin" niet zo erg groot. Immers, toen hij 14 jaar oud was, reed hij al op een paard door de piste en bracht hij daarbij ook een hondendressuumummer. Ook zijn vrouw, een op en top circusartieste, 60 jaar geled-en geboren in Enschede, toen het circus daar optrad, durfde de dubbele salto niet zo goed meer aan. Samen kochten zij toen, dat is nu een jaar geleden, de dieren, waarvan een gedeelte nog getemd moest worden. Voor Ludwig en zijn vrouw was dat geen probleem, ze hadden immers al vaker met dieren gewerkt. Erg veel geld voor een bestelwagen was er niet meer, zodat zij genoegen moesten nemen met een ietwat oude Mercedes, die het nogal eens af laat weten. In België startten zij met hun dierenshow, hadden daar veel succes en nu waren zij dan in Holten, op de drie ba sisscholen. Bijna alle Holtense kinderen dus. luisterden met overgave naar het echtpaar, „Lachten zich kapot" om de gekke kunstjes van de honingbeer en het uilenaap je, dat nog even in de gordijnen vloog, griezelden voor het Russische stekelvarken met zijn scherpe pennen en misschien probeerden ze 's avonds wei of hun hond ook tot tien kon tellen. Sommigen mochten even het gordeldier vasthouden, het resus-aapje op hun schouder zetten en de 35-jarige geel- kop-papegaai,- die wel 100 kan worden aaien. De familie Resing mag, gezien het laaiend enthousias te applaus tevreden zijn met haar show. Hopelijk zullen dan ook nog vele scholen de Resings, die nu in Wamsveld kamperen, laten optreden. Het sociaal-cultureel werk voor de ontplooiing van jeugdigen en jongeren in educatieve, sociale, creatieve en recreatieve zin, kan in Holten van de grond komen. De raad besloot maan dagavond aan de Stichting voor So ciaal-Cultureel Werk in oprichting, 't noodlokaal van de voormalige Chris telijke kleuterschool aan de Hoffes straat te verhuren voor een bedrag van f 3.445.per jaar. Hierin zal het clubwerk voor kindern tot 12 jaar plaats vinden. In de huurprijs ont vangt de stichting een rijkssubsidie van 40 pet. of f 1378.terwijl de ge meente eveneens een subsidie van 40 pet. zal verlenen. Ook daarmede ging de raad akkoord. De heer Kaan (PvdA), bestuurslid van de stichting, wees er nog op ter aanvulling van de omschrijving van het voorstel van B. en W., dat het werk van de stichting niet alleen be- Maandagavond waren de ouders van de zesde klassers in de ha! van de school bijeengekomen om voor lichting te krijgen over de mogelijk» heden van voortgezet onderwijs en over de wijze waarop de kinderen daartoe worden getest. In zijn openingswoord wees het hoofd der school, de heer H. Ch. Vo- gely er op dat de schoolkeuze in de eerste plaats een zaak van de ouders is. De ouders hebben de verantwoor ding en de taak van de school is slechts om daarbij te adviseren. Het is daarbij alleen maar verheugend als de samenwerking tussen de school en de ouders dusdanig goed De bej aardensociëteit zal gehouden worden op dinsdag 5 oktober a.s. om 14.30 uur in een van de zalen van het gebouw Irene. Het sociëteitscomité wekt alle bejaarden op deze gezellige middag bij te komen wonen. De overige 14 spelers zijn: J. Glan- drup (Emos); J. Budding (Tubantia); G. Geerdink-Johannink (KSCV); O. IJspeert; J. van Gulyk; R. Kers; F. van Oenen en H. v. d. Berg (Sport club Enschede); P. Amweg en R. Roord (Quick '20); W. Spijker (Hen gelo); F. Huiskes (Eilermark); W. Vreeswijk en J- Krabbe (Dos '19). Het vertrek naar Duimen is gesteld om 4.00 uur 's middags vanaf het bondsbureau te Enschede. is dat hierover in een vertrouwelijke sfeer kan worden gesproken. De school is aangesloten bij de se- lectieraad van Almelo. De kinderen maken vijf keer een test voor reke nen. taal en algemene ontwikkeling. Voor dit werk dat alle kinderen maken wordt geen cijfer gegeven, doch op een vergelijkende wijze ge codeerd. Aan het eind van de zesde klas wordt in dezelfde code ook de wens van de ouders en het advies van het hoofd der school uitgedruk.t Daarna volgt er een bespreking mei de commissie waarbij een definitief advies wordt uitgebracht. Hiernaast geeft de school tevens de gelegenheid om de kinderen psy chologisch te laten testen. De uitslag van deze test is dan bij de bespre king een factor, die meespreekt. De heer Vogely gaf een uiteenzet ting over de diverse schooltypen zo als deze in de nieuwe wet voorko men, waarbij hij wees op de scholen die in Holten en omgeving zijn. Bij de schoolkeuze zijn meer factoren belangrijk dan alleen de intellectuele aanleg van het kind. Voor een juiste beslissing mag dat niet uit het oog worden verloren. Iedere ouder dieRi zich er terdege van bewust te zijn dat deze keuze een heel belangrijke is, zowel voor de intellectuele als voor de geestelijke ontwikkeling van het kind. Voor de goede OFde wees de heer Vogely nog op de wijze waarom de sexuele voorlichting in de zesde klas plaats vindt. Hierover is op een aparte ouderavond het vorige jaar een besluit genomen. Hij sprak de wens uit dat de ouders dit zien als een eerste begin waarop zij thuis kunnen voortgaan. Hij raadde dan ook aan dat ieder het boekje dat ge bruikt wordt, aanschaft. doeld is voor jongeren maar ook voor de ouderen. De heer H. Rietberg (CH) zei ver heugd te zijn, dat deze zaak bijzonder snel van de grond gekomen is. Het kan bijzonder goed werk worden en hij hoopt, dat het vervolg zich ook snel zal ontwikkelen. De raadsvoor zitter, Mr, W. H. Enklaar, twijfel de daar niet aan gezien de inbreng van de deskundigheid van de heer A. H. van Pijpen. B. en W. willen dit werk gaarne steunen. Voordat de raad met de behande ling van de agenda begon deelde de voorzitter mede, dat de heer Ten Ber ge (Gem. Bel.) wegens vakantie en wethouder Klein Velderman (Gem. Bel.) wegens ziekte afwezig waren. Van de heer H. J. Stegeman, Holter- broek 5, werd een woning met grond aangekocht vopr het toekomstig in- dustreiterrein groot 1.18.70 h.a. voor de som van f 31.411.25. De gemeenterekening over 1967 werd voorlopig vastgesteld met een nadelig slot van de gewone dienst van f 316.354.68 en van de kapitaal dienst van f 147.727.37. In verband met de wijziging van enkele kavels van de bouwterreinen in „De Haar" door aanpassing van het wegennet zal de opbrengst f 2.500.minder be dragen. Het voorstel ontmoette bij de raad geen bezwaar. Overdracht woningen Bij de vaststeling van salarismaat regelen voor het gemeentepersoneel per 1 januari en 1 april 1971 maakte de heer Nijkamp bezwaar tegen een zinsnede in de toelichting betreffen de de overdracht van het gemeen telijk woningbezit aan woningbouw vereniging „Onze Woning" te Deven ter in verband met de beloning van de huurophaler. De burgemeester had ook even een bedenking gekoesterd, maar zag het als een administratieve opmerking. Wjj hopen voor het eind van het jaar de overdracht te doen plaats vinden. Het rapport van de verifica tiebureau hier omtrent is gereed en kan t.z.t. in behandeling komen. Voor de bouw van een eigen wo ning werd aan een aantal personen een gemeentelijk garantie verleend voor het aangaan van hypothecaire geldleningen. „Is het een verplich ting?" vroeg de heer Kaan. Dat de gemeente dit verplicht is te doen wilde de burgemeester niet ezggen. Het ligt in het kader van het eigen woningbezit. De gemeente heeft door een hypothecaire garantie zekerheid op het pand en de mensen kunnen ge makkelijker en goedkoper geld le nen. Dak Dorpsschool Voor de reparatie van het dak der o.l. Dorpsschool heeft de raad in de cember 1970 een crediet toegestaan van f 20.000.Oorspronkelijk is er vanuitgegaan, dat met het aanbren gen van een mastiekbedekking, na het uitvullen van het dak kon wor den volstaan. Bij nader onderzoek is echter gebleken, dat het resultaat be ter wordt, wanneer tevens een isola tielaag op het dak wordt aange bracht met ontluchtingspijpjes. Er zal echter een aanvullend crediet nodig zijn van f 17.000.Van drie inschrij vingen is de Fa. J. Lammers, Oude Deventerweg, alhier de laagste geble ken. De raad ging er mee akkoord, dat aan de Fa. Lammers het werk onderhands wordt opgedragen en vo teerde de gevraagde f 17.000.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3