Collectanten Prinses Beatrixfonds bezochten „Het Roessinf Overzicht resultaten Holten-jeugd Uitslagen en resultaten lagere senioren-elftallen S.V. Holten Blauw Wit verloor maar Laatste Chartervlucht Canadese oorlogs nabestaanden naar Nederland Prachtige collectie paarden op de fokdag van „Holbathe had gelijk s verdiend Holten krijgt De Tukkers op bezoek Ji' - GROOTSE JUBILEUI1VERK00P LAWINE VAN VOORDEEL Gewijzigde beoordeling der jury Kerkdiensten Vacature Maatschappelijk Werk Burgerlijke Stand Voe tbalprogramma A. ten Dam 1 eerste kampioen natour duiven ..Holten" jeugd Jan Müller in prijzen op CHI Zondagmiddag oriënteringsrit SOS 4-Holten 4 0-6 JEUGDDIENST Jeugdorkest naar liet festival Geluk is zelf je veters te kunnen vastmaken Vrijdag 17 september 1971 Deze week zaken ea-èéri HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 u. ds. P. Lug- tigheid, 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (Jeugddienst) Thema: Vrede met al le geweld). Extra collecte: Angola Comité. Oppasdienst: Mevr. Kamp man-Stevens, Dinie Oolbekkink en Alie Markvoort. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 uur (Jeugdzondag) Oppasdienst in de morgendienst. In beide diensten is de ene collecte voor het Jeugdwerk. Bij de uitgangcollecte voor „Eigen Kerk bouw". R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H.mis in het gebouw Irene. Nieuw Heeten .I'K. Kerk: Zaterdag avond 7.00 u. Zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 uur. Dijkerhoek Bethanië: 9.30 u. Hulp- pred. A. Schellevis. Extra collecte: Okkenbroek Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. W. P. J Osinga (Vredeszon- dag) Extra collecte: Fonds: Noodlij dende Gemeenten Men schrijft ons: Het bestuur van de stichting maat schappelijk werk deelt mede, dat tot haar spijt verzuimd werd aan de redactie van Holtens Nieuwsblad mede te delen, dat er vanaf 1 sep tember j.l. voor Holten helaas geen maatschappelijk werker meer be schikbaar is. Zoals u bekend zal zijn hebben wij al lange tijd een vacatu re. De stichting „Zuid West Salland" was zo vriendelijk om lange tijd een maatschappelijk werker uit te le nen, maar kan dit nu, wegens een groter tekort aan maatschappelijk werkers voor hun eigen stichting, niet meer doen. Onze Holtense stichting voor maat schappelijk werk had een nieuwe kracht gevonden, die ook bereid was het werk hier op zich te nemen, maar het ministerie heeft een „per soneelsstop" ingesteld en op grond daarvan werd ons subsidie voor de nieuw benoemde kracht geweigerd. De spreekuren voor maatschappelijk werk worden dan tot nader aankon diging niet gehouden. Excuses aan hen, die tevergeefs kwamen op het bureau voor maat schappelijk werk. Het bestuur van de Algemene Stichting voor Maatschap pelijk werk te Holten blijft zich in spannen om de vacature vervuld te krijgen. Geboren: Erik Jan zv H. Stege- man en H. J. Baltus, Beuseberg 138. Renate Christine Agnes, dv J. G. A. Geerlings en L. Damming, Mr. G. Vixseboxestraat 12. Anna Jo hanna Hermina, dv J. Hofman en H. J. Plekkenpol, Beuseberg 34. Hendrik Gerrit, zv J. E. Stam en H. Jansen, Kozakkenstraat 19. Ondertrouwd: J. Brouwer, 23 jr., Enschede en H. M. Hosmar, 22 jr, Schepenenstraat 20. K. Spijksma, 22 jr, Leeuwarden en T. T. Aanstoot, 18 jr, Diessenplasstraat 3. Getrouwd: J. W. Paalman, 22 jr, Beuseberg 60 en B. D. Aanstoot, 16 jr, Beuseberg 144. J. Stam, 24 jr Raalterweg 22 en A. Schuppert, 22 jr, Diessenplasstraat 4. Overleden: J. Willeman, 91 jr, Hol- terberg 41c. BEVOLKING Ingekomen: - H. J. - Holterman --vrm Borne naar Neerdorp 54a. B. J. van der Weijden en gezin van De venter naar Churchillstraat 12. B. J. en gezin van Den Ham naar Burg. van de Borchstraat 8. Vertrokken: J. M. van Bruggen van Kerkstraat 10 naar Amsterdam. Mejuffrouw IJ. Hoogeveen van Stationsstraat 7 naar Meppel. A. J. C. Dekker van Gaardenstraat 35 naar Amsterdam. R. J. Mulder en gezin van Vianenweg 207 naar Bath- men. Holten speelt zondag haar 2e thuis wedstrijd tegen De Tukkers uit Al- bergen. Dat wordt voor de rood-zwar- ten een zeer moeilijke opgave want de Albergenaren staan met 4 punten uit 2 wedstrijden, maar bovendien met een prachtig doelgemiddelde van 8-1 aan de kop van de ranglijst. Alle supporters zullen aanwezig moe ten zijn om hun favorieten een hart onder de riem te steken. Als dat ge beurt kunnen we een mooie wedstrijd tegemoet zien, want wij stellen ons voor dat ze nu al wat beter inge speeld zijn. We weten ook trouwens niet de sterkte van de tegenstanders, die de Tukkers gehad hebben. De vol gende selectie zal aantreden: (Holten thuis tegen De Tukkers) D. Pasop, B. Paalman, G. Paalman, G. Markvoort, G. Brands, W. Kaiser, W. Reijlink, G. Reijlink, B. Breukink, Joh. Veneklaas, KI. Broersma, G. Soer, B. Knapen en W. Dikkers. De uitslagen en competitiestand van zondag j.l. in 4B zijn als volgt: ReutumHolten 0-0 De TukkersEnt-ar 5-0 WilhelminaschoolNijverdal 4-2 NEOLangeveen 3-1 HectorLa Première 1-0 De Tukkers 2 2 0 0 4 8-1 NEO 2 2 0 0 4 6-3 Hector 2 2 0 0 4 3-0 Reutum 2 110 3 1-0 Langeveen 2 10 12 5-4 Wilhelminaschool 2 10 12 5-6 Holten 2 0 1110-2 Nijverdal 1 0 0 1 0 2-4 Rood Zwart 10 0 10 1-3 La Première 2 0 0 2 0 2-4 Enter 2 0 0 2 0 0-6 Zaterdag: Holten alGFC al 3.45 uur (Sportdal)Deto blHolten bl 4.15 uur; Holten b2RV bl 4.00 uur (Rijssenseweg)Haarl. Boys cl Holten cl 3.15 uur; Holten c2Excel sior c2 2.00 uur (Rijssenseweg)Hol ten dlHeracles dl 2.30 uur (Sport dal); Sportclub Rijssen dlHolten d2 I.15 uur; Excelsior elHolten el 12.45 uur; Excelsior e3Holten e2 10.00 uur; Excelsior e5Holten e3 II.00 uur; Excelsior e7Holten e4 11.00 uur. Zondag: Holten 1De Tukkers 1 2.30 uur; Holten 2Langeveen 2 12.00 uur (Sportdal); RKSV 2—-Holten 3 10.00 uur; Omhoog 3Holten 4 10.30 uur; Holten 5—SDOL 4 10.30 uur (Rijssenseweg); Holten 6Haarl. Boys 6 9.15 uur (Sportdal); Wierden 4 Holten 7 10.30 uur Met de laatste vlucht vanaf Maas tricht (168 km) van de postduiven vereniging „De Bergvliegers" is le kampioen-natour geworden A. ten Dam I met 736 pnt., 2e kampioen H. J. Aaftink met 722 pnt. en derde kampioen A. ten Dam II met 664 pnt. De kampioensvogel was van H. J. Aaftink nr. H 1242634 met 196 pnt. De duiven werden in Maastricht ge lost om 8.30 uur. Aankomst le duif van H. J. Aaftink 11.06.15'uur,"Taatsfe duif 11.30.41. De uitslag was: 1, 9, 25, 26; 30, 39, 40 H. J. Aaftink; ;2,' 3, 4, 10. 12, 14, 31, 33 A. ten Dam I; 5, 29, 32 Gebr. Willems; 7 G. Steunenberg; 8 Joh. Paalman; 11, 20. 34 H. van Beek; 13, 37, 38 G. J. Schuiterd; 6, 10, 16, 18. 23, 28 A. ten Dam II; 17, 22 L. Gazan: 19, 24 H. A. Jongman; 21, 27, 35, 36 W. Aaftink. Uit de 10 gespeelde wedstrijden van j.l. zaterdag hebben de jeugdspelers van Holten ook 10 punten behaald, 'n score dus van 50*/». Al liet het in Vriezenveen lelijk zitten en verloor met 4-1 van DOS Al. Deze uitslag was beslist niet nodig geweest, doch er werd door verschillende spelers traag gevoetbald en zij hadden ook geen voldoende inzet. Bovendien wer den prachtige kansen door de voor hoede om zeep gebracht, hetgeen de tegenstander nu juist niet deed en hiermede is de nederlaag dan ook wel verklaard. Bl speelde tegen het sterke Excelsior Bl met 3-3 gelijk en op 't oog lijkt dit een goede prestatie, doch zij die deze wedstrijd hebben geezien, zullen moe ten beamen, dat er veel meer in heeft gezeten. Voor de rust was het van „Holten" zijde een lauwe vertoning en het leek er op dat Excelsior met grote cijfers zou gaan winnen. Vooral het middenveld was zwak bezet en hierdoor kwam de voorhoede te „zweven", waardoor de achterhoede van Excelsior een makkelijke taak had en geen kansen weggaf. Door enkele onnodige fouten in de Holtense achterhoede kreeg de tegenstander enkele goedkope doelpunten en de rust ging dan ook in met een 2-0 voorsprong voor Excelsior. Na de rust werd Veneklaas in het midden veld opgesteld en deze speler wist 't spel een andere wending te geven, waardoor ook de overige spelers er harder voor gingen vechten en toen werd ook de Excelsior achterhoede onder grote druk gezet. Door het be nutten van een penalty (in tweede in stantie) door Wassink en een schitte rend doelpunt van linksbuiten Hoef man werd de stand weer in evenwicht gebracht. Door een misverstand in de Holtense achterhoede kon Excelsior nog een voorsprong nemen (2-3), doch vlak voor tijd gelukte het Holten nog uit een corner de gelijkmaker te produceren. Indien de hele wedstrijd met dezelfde overgave was gespeeld als de tweede helft, had er beslist meer in gezeten. B2 de-ed uitstekend werk en behaalde een benauwde, doch verdiende 4-3 ze ge in Luttenberg tegen SDOL Bl. Wij hebben zo het idee dat dit elftal het nog ver kan schoppen in deze afde ling. Cl behaalde een teleurstellend 1-1 ge lijkspel in de thuiswedstrijd tegen Enter Cl en vooral de voorhoede van Holten, op linksbuiten Heezen na, speelde zwak en wist zich geen kan sen te scheppen. Ook het middenveld was niet erg sterk bezet en zodat de achterhoede van Holten de grootste stoot moest opvangen. Een geluk voor Holten was, dat een penalty, onnodig veroorzaakt door Martin Heek, de le keer werd afgekeurd en tweede keer over net doel werd geschoten. Er zal aan dit elftal nog wel wat „gedok terd" moeten worden. C2 kreeg de grootste nederlaag te slikken, 5-0 in Nijverdal van SVVN C2. Vooral voor de rust werd de spits van SVVN te veel vrijheid gelaten en deze speler profiteerde hier dankbaar van door liefst 4 doelpunten te scoren. Na rust werd deze speler aan banden gelegd en ging de wedstrijd meer tegen el kaar op. Dl haalde een verdienstelijk puntje (1-1) weg bij Rietvogels Dl, doch on ze „correspondent" meldde, dat een zege binnen 't bereik heeft gelegen, maar de schutters mistten in de le helft het doel. D2 zegevierde rn-at duidelijke cijfers (6-0) tegen het zwakke Hector D2, hetgeen ook wel in de lijn der ver wachting lag. Pupillen El verloor onverdiend met 1-0 van Enter Vooruit El en zij heb ben in deze wedstrijd veel pech ge had. Hoewel Holten steeds sterker was, slaagden zij er niet in, om de bal tussen de palen te krijgen. E2 speelde ook al gelijk (1-1) in een leu ke wedstrijd, waarbij van krachts verschil geen sprake was tegen RKSV El. De kleinste pupillen E4 speelde de derby tegen Blauw Wit E3 en hield de puntjes in eigen handen, door met 5-0 aan het langste eind te trekken. Holten 2 heeft de eerste competitie wedstrijd niet in winst kunnen om zetten. Het was een matige verto ning, vooral van de Holtenaren. In de eerste helft werden enkele prach tige kansen gemist. Uit een van de gevaarlijke uitvallen van De Zweef, werd een fout van de Holtense ver dediging goed afgestraft, 1-0. Hierna kwam er een fel offensief van onze jongens, maar het lukte niet om de nul voor de rust nog weg te werken. Na de rust was de Zweef de bete re ploeg, hoewel Holten weer enkele prachtige kansen kreeg. Het was vooral de Nijverdalse doelman die een goede dag had. Twee minuten voor tijd werd het nog 2-0. toen .de -"bal over de uitlopende doelman Jans- sen in het lege doelman werd gekopt. Al met al.een-.wédsfcpijd om gauw te- vergeten. A.s. zondag Holten 2-Lan- geveen 2, 12 uur in 't Sportdal. HAARLE 7—HOLTEN 6 Holten 6 heeft de competitie goed ingezet door in Haarle met 31 te winnen van Haarle 7. Het trainings- kamp in Tecklenburg in Duitsland heeft enkele spelers bijzonder goed ge daan. Zo verrichtte bijv. Ulfman de hattrick door alle drie doelpunten te scoren. Met de rust was de stand 2-0. A.s. zondag speelt Holten 6 thuis te gen Haarle 6, ook weer een geduch te tegenstander. HOLTEN 7—SDOL 6 Aardige wedstrijd waarin nog wel de nodige schoonheidsfoutjes gemaakt werden. SDOL nam direct het heft in handen. De verdediging ging deze middag niet vrij uit aan enkele doel punten en ook hierdoor keek Holten 7 al vrij spoedig tegen een achterstand aan. jongens spelen nog wat "te krampachtig, maar dit euvel zal in •de tpekpmst ,)#el verholpen worden. Wel wisten zij nog 2 doelpunten te scoren, maar ook dit hadden er ze ker 2 of 3 meer kunnen zijn, ware er met overleg gevoetbald. Zondag a.s. een heel zware kluif, namelijk Wier den 4, maar misschien zit bier een verrassing in! Het vertrek is om 9.45 uur per auto vanaf de Smidsbeld. Dp 21 september om 10.35 uur arri- i'eert op Schiphol zoals wij reeds eer- Ier hebben gemeld' voor het laatst ien chartervliegtuig met Canadese lorlogsnabestaanden 150 personen - voor een bezoek aan de graven an hun in de jaren 1940-1945 gesneu- elde familieleden. Zij zijn de gasten an het Nederlands Oorlogsgraven tomite, dat deze bezoeken bekostigt ut de opbrengst van de in het verle en jaarlijks gehouden „klaprooscol- ecte". )e Canadese nabestaanden worden erdeeld in drie groepen, de gastvrij- eid krijgen in Nederlandse gezinnen, esp. in Nijmegen, Groesbeek, Holten n Bergen op Zoom. Zoals bekend is, ijn er in Groesbeek, Bergen op Zoom n Holten grote Canadese oorlogs- erkhoven. Het grafbezoek zal zich :hter niet tot deze 3 plaatsen beper- en, want ook elders in Nederland jn Canadese gesneuvelden (voorna- lelijk neergeschoten vliegers) begra- m. Daarom gaan er ook nabestaan- tn vqor het bezoeken van een graf aar Vorden, Amersfoort, Amster- atn, Venray, Rotterdam, Uden, Zwa anburg, Workum en Iiarlingen. Te ens zullen er zijn, die een bezoek engen aan de grote gealliëerde oor- igskerkhoven Reichswald Cemetery i Reinberg Cemetery, vlak over de tens bij Nijmegen. Hier werden bij- a 10.000 geallieerde militairen waar onder honderden Canadezen, begra- ven. Kort voor hun dood waren velen van hen betrokken bij de bevrijding van Zuidoostelijk Nederland, o.a. Nij megen en omgeving. Ook zijn er na bestaanden in de groep, die een pel grimage maken naar de begraaf plaatsen Schoonselhof en Adegem in België. Al deze grafbezoeken vin den plaats op 22 september. Op 23 september, aanvangend om 51.00 uur. zijn er herdenkingsplechtig heden op de begraafplaatsen van Hol ten en Groesbeek. Verder staan er verscheidene excur sies op het programma, soms geza menlijk, maar ook afzonderlijk voor de plaatselijke groepen. Deze gaan o. a. naar het Vredespaleis in Den Haag de „Zaanse Schans", Zeeland, Am sterdam (met een rondvaart en een bezoek aan het Rijksmuseum), Volen- dam, het Openluchtmuseum in Arn hem en een rit door Twente. Tot de 'officiële ontvangsten van de nabe staanden behoort een receptie door de Canadese ambassadeur, op 24 sep tember om 16.30 uur in „Groot Haese- broek" te Wassenaar. Het oudste lid van dit Canadese ge zelschap dat op 29 september om 14.25 uur weer op Schiphol in het vliegtuig stapt voor de terugtocht naar Canada is de 90-jarige Mr. Cooke. Begeleid door zijn dochter zal hij 't graf. van zijn gesneuvelde zoon| in Vorden bezoeken. Landelijke ruiter Jan Müller heeft op het C.H.I. te Den Haag met „John ny" mooie 'successen geoogst. Hij werd 4e in het Nationaal jachtsprin- concours en behaalde in het Nationa le Springconcours M.A. de 7e prijs. Er namen ruim 40 combinaties aan het jachtspringen en het springcon cours deel. De M.A.C. „De Holterberg" houdt zondagmiddag een oriënteringsrit voor auto's, motoren en brommers. De tocht gaat door de gemeenten Holten en Markelo met een afstand van 68 km. Er komen slechts een paar honderd meter zandweg in voor. De start is om 13.30 uur bij het club huis, café „De Biester" in de Sta tionsstraat, te Holten. Jolanda, kampioene bij de oudere merries, eigenaar L. J. Haarman} Schalkhaar. J. Meinders, Rijssen, lb N. N. van Erven Vixseboxse, Holten, tuigp: la Irma van G. J. Nikkels, Dijkerhoek, veelzijdigh: la Ilexandra van H. J. Vosman, Okkenbroek, lb Maroesjka van H. Nieuwenhuis, Deventer, lc Gettie van Mevr. N. Brouwers-Vos man, Holten. Rubriek VII, Stermerries: Rijp: la Jolanda van L. J. Haarman, Schalk haar, lb Iwika van G. J. Marsch en J. Durberg, Raalte, Tuigp: la Halina van A. E. Haarman, Heeten, lb, Ira van H. Vrugeteveen, Raalte. Veel- zijd: la Jodelien van H. Deten, Dij kerhoek, lb Firene van mevr. A. Schutte, Schalkhaar, lc Jiiteria van G. J. Jansen, Heeten. Rubriek VIII, Kroonmerries: Rijp: la Frieda van L. J. Haarman, Schalk haar, Tuigp. la Erica van A. E. Haarman, Heeten, veelzijdigh: la Fa- dola van G. W. Kruitbosch, Bathmen, lb Helga van W. Nijland, Beuseberg, Holten, lc Hibini van H. Deten, Dij kerhoek, ld Haria van G. J. Boode, Espelo en le Anna Roelfina van G. J. Flierman, Bathmen. Rubriek IX, Merries met minstens 2 afstammelingen: la Fatola van G. W. Kruitbosch, Bathmen, lb Hibini van H. Deten, Dijkerhoek, lc Frieda van L. J. Haarman Schalkhaar en ld Irma van G. J. Nikkels Dijkerhoek. Rubriek X. Landbouw-rypaarden on der het zadel gereden: 1. Allemania, W. G. J. Meinders, Rijssen. Rubriek ..XI, eenspan, Fokmerries, voor landbouwwagen: zware klasse: le Erica van A. E. Haarman, Lichte klasse: 1. Iwika van G; J. Marsch en J. Durberg, Raalte. Blauw Wit heeft er in de eerste wed strijd van de competitie '70-'71 alles aan gedaan om een goed resultaat te bereiken maar moest uiteindelijk toch genoegen nemen me een zij het eervolle 1-0 nederlaag tegen een der sterkste clubs uit de eerste afde ling Kloosterhaar. Vanaf het beginsignaal van scheids rechter Melenboer ging men er flink tegen aan en in de zesde minuut kreeg linksbuiten Gerrit Dikkers een mooie kans om op 1-0 te komen. Hij raakte de bal echter niet vol en de keeper van Kloosterhaar kon het leer stoppen. Blauw Wit bleef komen en na een kwartier spelen loste Henk Aanstoot een harde kogel die buiten bereik van de doelmap rakelings naast ging. Nadat 't felle openingsoffensief van de thuisclub was geluwd kwamen de gasten, die technisch wat beter wa ren,. in hun normale spel en moest Anton Stukker enkele malen hande lend optreden bij harde schoten. Plm. 5 minuten voor de rust kwam Kloos terhaar bij een scrimmage door Ben jamins op 1-0. Ook na de rust eenzelfde spelbeeld. Een voor de gelijkmaker hard wer kend Blauw Wit en Kloosterhaar, dat schade mede door betere techniek en tactischer spel wist te voorkomen. Zes minuten voor tijd kwam de thuisclub door Belman op 1-1 doch z'n treffer werd door scheidsrechter Melenboer die overigens goed leid de ten onrechte wegens buitenspel afgekeurd. Blauw Wit 2 won thuis met 4-3 van Excelsior 8. Renger Veldhuis scoor de 2 keer en Jan Smit en Geert Beid- man troffen elk een keer de roos. De junioren Bl gingen met een 4-1 over winning op Rijssen Vooruit B 1 goed van start. De treffers kwamen van J. Verveda, Bets Pasop, Gerrit Stam en Henk Aanstoot. De junioren C I die heel zwaar zijn ingedeeld ver loren thuis van Wierden C I. Wim Klein Nagelvoort kreeg de kans om de eer te redden maar hij knalde de strafschop over de lat. De junioren D I kregen in Hellendoorn met 5-1 klop van Vesos D I. Gerrit Stam zorg de voor het tegengoaltje. De E I pu pillen wonnen dank zij treffers van Henry Stam en Gerard Aanstoot in Goor van Twenthe E 2 met 2-. IE 2 boekte in Goor tegen GFC E een ver dienstelijk gelijkspel. Voor her doel- puntje zorgde Arie Stam. PROGRAMMA: Ook de 2e wedstrijd in de nieuwe competitie is voor Blauw Wit 'n zwa re. SVV I (Sibculo) draaide het vori ge seizoen constant mee aan de top en was heel dicht bij promotie. Mogelijk zijn de Sibcuioërs dit jaar wat minder sterk want de eerste wed strijd tegen het Enschedese „Boswin kel" (het vorig seizoen een van de zwakke broeders) werd met 4-2 ver loren. Wanneer Blauw Wit in Sibculo een zelfde ijver en stijdlust aan de dag legt als in de thuiswedstrijd tegen Kloosterhaar dan moet men toch in ieder geval een puntje kunnen pak ken. De wedstrijd die geleid zal wor den door scheidsrechter Groot Roes- sink begint om kwart over vier. Blauw Wit 2 speelt om 2.30 uur uit tegen het 6e van Sportclub Rijssen. en het derde zal het om 4 uur thuis moeten opnemen tegen het 8ste van Oranje Nassau (Almelo). Voor de junioren en pupillen zijn vastgesteld: Vesos Cl Blauw Wit C 1 3.00 uur. Blauw Wit D 1Excelsior D 2 2.00 u. Hector E 4r- Blauw Wit E 2 12.45 u. A.s. zaterdag komen alle Holtense jeugdelftallen in de „wei" zodat ons een druk programma te wachten staat. Al speelt in het Sportdal tegen GFC Al en wij zijn benieuwd of onze jongens zich zullen herstellen van de nederlaag van afgelopen zaterdag. De wedstrijden tegen GFC zijn altijd zeer spannend geweest, zodat wij ook dit keer weer een boeiende strijd te gemoet kunnen zien. B speelt tegen DETO in Vriezenveen en wij zien hen met een zege huiswaarts keren, in dien zij net zo spelen als in de tweede helft tegen Excelsior. B2 onvangt Rijssen V. B2 en kan ook nu weer op zware tegenstand rekenen mits de tegenstander volledig opkomt. Een gewijzigd C speelt uit tegen Haarlese Boys C en wij zijn benieuwd hoe zij het er dit keer zullen afbrengen. C2 ontvangt het sterke Excelsior C2 en een gelijk spel zou al een mooi resul- aat zijn. Dl speelt op het Sportdal te gen Heracles Dl en dit kon wel eens een nederlaag worden. Misschien den ken de jongens er anders over en zor gen zij voor een verrassing. D2 junio ren spelen uit tegen Sp. Rijssen D en gesteund door de grote zege van j.l. zaterdag zullen zij ook nu het beste beentje voorzetten. Alle vier pupillen- teams spelen uit tegen Excelsior en voor elk elftal betekent dit dat zij op een sterke tegenstander kunnen reke nen. Aan een voorspelling durven wij ons niet te wagen. Een uitstekend resultaat van het vierde elftal in de openingsstrijd uit tegen SOS 4. De Hellendoorners wis ten in de eerste helft de schade te beperken tot een doelpunt van links buiten Jan Ehren. Na de thee wer den de rood-zwarten heel wat pro- duktiever, terwijl keeper Jansen en kele fouten van z'n achterhoede cor rigeerde en Wilco Dikkers na in een snelle solo het mooiste doelpunt scoorde. A.s. zondag de tweede uit wedstrijd. nu tegen het Wierdense Omhoog 3. Men schrijft ons: Op zondag 19 sep tember zal een jeugddienst gehou den worden in de Nederlands Her vormde kerk. Medewerking wordt verleend behalve door organist de hr. Koopman, door de heer H. Fran sen, trompet, en 'n aantal kinderen van de zondagschool. Ook zullen en kele jongeren van de jongerendienst actief deelnemen aan verschillende onderdelen van de dienst. Voorgan ger: ds, P. Lugtigheid. Thema: Vrede met alle geweld? Tijd: 10.15 uur. Alle jongeren worden hartelijk uit genodigd. Blauw Wit EI Hector E I 1.001 u. A. Stukker, doel; G. Landeweerd, H. Wiersma, J. Thalen en W. Beldman, achter; H. Aanstoot en G. Kolkman, midden; B. Rietberg, E. Beldman en G. Dikkers en A. Jansen, voor. Wis selspelers J. Klein Nagelvoort en H. Aanstoot. HOLTEN Op de terreinen by ca fé ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek hield de vereniging „Holbatheo" za terdag haar 21e paardenfokdag. Ru briek II, merrieveulen. Bij de rijpaar den een goede kop, met als 1 A een extra veulen met type doch nijgend naar het kleine. Dit veulen „Maja- phine" van H. J. Rcilink, Schalkhaar ontving de extra-prijs voor het beste merrieveulen. Rubriek III, eenjarige merries: Bij het rijpaardtype twee zeer goede en ters op kop, waarvan „Lagaranta" van G. W. Kruitbos uit Bathmen het reserve-kampioenschap der enters verwierf. Rubriek IV, Tweejarige merries: Rijpaarden een goede x-ubriek met best koppaard n.l. „Kea" van G. Zwartjens te Raalte en W. Zwart- jens te Wijhe, dat het kampioenschap van de enters en twenters behaalde. In rubriek VII, stermerries, waren bij het rijpaardtype twee beste mer ries, waarvan de la „Jolanda" van A. E. Haarman te Heeten later het kampioenschap won. In rubriek VIII, kroonmerries, maar één eerste premie voor „Frie da" van L. J. Haarman te Schalk haar, wat een goede fokmerrie is. Uit deze merrie kwam ook de kam pioene der oudere merries n.l. „Jo landa". Het tuigpaardtype was best, want zij werd later de reserve-kam pioen n.l. „Erica" van M. Nieme- yer te Lettele. De voorzitter van „Holbatheo", de heer W. Starink, heette 's morgens de deelnemers en belangstellenden wellförivlYi 't bijzonder wethouder H. Klein Velderman van Holten en wet- lxoudop—«J-. W. De uitslagen zijn: Rubriek 1, Hengstveulens: Tuigp. la: N. N. van H. Vrugeteveen, Raalte, Rijp: la N. N. van L. J- Haarman, Schalkhaar, lb N. N. van G. W. Kruit bosch, Bathmen, veelzijd: la N. N. van J. H. Veneklaas Slots, Holten. Rubriek II, Merrieveulens: Rijp. la Majaphine van H. J. Reilink, Schalk haar, lb Meaphine van dezelfde eig., lc Mibini van H. Deten, Dijkerhoek. Veelzijdig: la Marga van T. Boode, Espeleo, lb N. N. van D. Veneklaas, Dijkerhoek, lc Marretta van J. H. Oplaat, Bathmen. Rubriek III, enjarige merries: Rijp: la Lagarante van G. W. Kruitbosch, Bathmen. lb Lida van A. W. Elfe rink, Okkenbroek, tuigp: la Liebes- traum van A. E. Haarman, Heeten, veelzijd: la Lirene van A. H. v.d. Noort, Rijssen, lb Libini van H. De ten, Dijkerhoek, lc Laudina van A. E. Haarman, Heeten. Rubriek IV, Tweejarige merries: rijp: la Kea van G. en W. Zwart jens resp. te Raalte en Wijhe, lb Ka- roline van P. Draaijer, Raalte, lc Katinka van A. Geesink, Raalte, ld Kitty van T. Holle, Schalkhaar Rubriek V, Driejarige merries: Rijp: la Judith van P. Draaijer, Raal te, lb Bella-Donna van J. W. J. Hut ten, Raalte, lc Jolanda van A. M. Hagemeijer, Raalte, Veelzijdigh.: la Jakkie van W. J. Hekkert, Schalk haar, lb N.N. van B. Hauptmeijer, Schalkhaar Rubriek VI, vierjarige en oudere merries: Rijp: la Zina van W. G. „Kea" van de heren G. en J. Zwartjens te Raalte en Wijhe werd kampioene van de enters en twenters. Het Jeugdoi'kest van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." neemt op zaterdag 26 september in Amerongen deel aan het Jeugdfestival van de Koninklijke Ned. Federatie van Har monie en Fanfare Gezelschappen (K. N.F.). De H. M. V. jeugd zal plm. 20 mi nuten concerteren voor de bekende juryleden Henk van Lijnschoten en Gijsbert van Nieuwland. geeft het ruimte aan plm. 150 volwas senen en 200 kinderpatiënten. Boven dien komt er op de mytylschool die aan 180 kinderen ruimte zal kunnen bieden. In en om de gebouwen wordt gebruik gemaakt van de modernste technische vindingen. De eex-ste verdieping bijvooi-beeld is bei'eikbaar via een langzaam stijgend talud waarover een weg loopt. Vooral voor de busjes met schoolkinderen. In 't gebouw komen ruim voldoende, roya le liften. Maar ook trappen, onder meer geschikt om de lopende pa tiënt de nodige training te geven. Er komen grote recreatieruimtes en werkplaatsen voor arbiedstherapie. Gymnastieklokalen, en een oefenbad. Het kinderhuis is al klaar en wordt bewoond door 48 kinderen. De bijeenkomst van de collectan ten vond plaats in de toekomstige or thopedische werkplaats, waar instru mentmakers onder andere zullen werken aan protheses. Naast wat verteld werd over de nieuwe bouwplannen en de verto ning van een diaserie over het wer- j ken in het oude revalidatiecenti'um, maakten de woorden van de hoofd- verpleegster van de kinderafdeling diepe indruk. Ze vertelde over „Zo maar een dag in het revalidatiecen trum". De dagindeling is zoveel mogelijk gelijk aan die in de maatschappij. Het begint met opstaan, aankleden. Dan beginnen ook de moeilijkheden al, want veel patiënten kunnen dit niet zelf. Maar als het maar enigs zins kan, doen ze 't toch zelf. Een revalidatieverpleegster is een ver pleegster met de handen op de rug: de patiënt moet, voorzover hij kan. alles zelf doen. Dan begint de werkdag. Voor de patiënten betekent dit: Heel hard werken aan zichzelf om zo goed mo gelijk te leren leven met zijn handi cap. Na het bezoek aan „Het Roes- singh" kwam een ieder thuis met de gedachte, dat het beslist de moeite waai'd is om te collecteren voor 't Overijssels Revalidatiecentrum, op dat het zonder financiële zorgen af gebouwd kan worden. Een veelzeggende spreuk aan de wand van één der lokalen van de mytylschool, een school voor gehan dicapte kinderen. Deze school maakt deel uit van het Overijsselse Revalidatie Centrum: ,,IIet Roessingh" te Enschede. Woensdag 8 september j.l. ontving „Het Roessingh", collectanten van het Prinses Beatrix Fonds. Ze ont vingen daar alle mogelijke informa ties aangaande dit revalidatiecen trum, waarvoor ze over enkele we ken zullen collecteren. Ook leei-lingen van de Holtense Huishoudschool, die elk jaar de col lecte voor het Prinses Beatrix Fonds in Holten voor hun rekening nemen, waren gasten op „Het Roessingh". De ontvangst vond plaats op het teri'ein van de nieuwbouw, waar een grote bedrijvigheid heerste: in een prachtig parkachtig landschap van 2 ha is men bezig te bouwen aan het nieuwe centrum voor revalidatie. Als het helemaal afgebouwd is,

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3