jongste deelnemer was vier jaar Slavenburg's Bank in nieuwe behuizing Holtei niet in finale van Hooblukkers-toernooi Actie tegen roodlicht- negeerders Edward Vixseboxse won „Frits Paule-Cup Grote deelname vernacht Zaterdag heidewande tocht W.S.V. „De Trekkers" Prcstatieloop Trimclub „Nooit door rood" WAAR GAAN WE HEEN? V oetbalweds trij d Beuseberg-Espelo Oef enwedstrïj den j unioren „Holten" Zondag Holten - Labor Indeling jeugdelflallen Holten voor de competitie Holtense touwtrekkers in Buurse Holten 2 in de kwattl'iixale Duif H. %nsink snelste ran ]en Bosclx Geslaagde Junioren-sportdag Vrijdag 27 augustus 1971 3 Als verlengstuk van de zeskamp 1971 kwamen de ploegen van Beuse- berg en Espelo vrijdag j,l. tegen el kaar uit in een voetbalwedstrijd. Eerst kwamen de damesploegen aan bod, die er door hun enthousias me een aantrekkelijk kijkspel van maakten. Wat betreft schijnbewegin gen en één-twee combinaties deden ze zeker niet onder voor hun manne lijke collega's. De meisjes uit Espelo behaalden een welverdiende 2-0 over winning. Ook bij de heren werd er hard, maar sportief om de .eer gevochten. De mannen van coach Henk Slijkhuis scoorden maar liefst 6 maal, terwijl de ploeg van Jan Markvoort daar 3 doelpunten tegenover stelde. Binnenkort zal nog een wedstrijd worden gespeeld tussen Dijkerhoek. en Beuseberg. De afgelopen week hebben de Hol der junioren onderlinge oefenwed strijden gespeeld om zodoende de ju nioren-commissie in staat te stellen de opstelling voor de diverse groe pen te formeren. A.s. zaterdag worden er weer ge wedstrijden gespeeld en met als volgt: Meermanskamp: 14 uur: Holten C 1 Markelo C 1; 15 uur: Holten B 1 Markelo BI en de uitwedstrijden zijn: 15.30 uur: Hetten A 1 - Holten A 1; 13.00 uur: Maikelo C 2 - Holten C 2. De wedstrijd Martelo B 2 - Holten B 2 is uitgesteld. V)or de lagere ju nioren en pupillen zjn geen wedstrij den vastgesteld omdat verschillende jongens mee doen am de viswedstrij den der lagere schden. De organisatoren van de Heidewan- deltocht, die zaterdag a.s. in de con treien van Holten gehouden wordt door de W.S.V. „De Trekkers", ver wachten een zeer grote deelname. De voortekenen wijzen daarop, want er zijn reeds meer dan 1200 voorinschrij- De onderdelen bestonden uit hard lopen, bal ver- en ingooien, doelschie- ten, dribbelen om plaaltjes, versprin gen, hindernisloop en een technische oefening. De deelname geschiedde in leeftijdsgroepen n.l. 9 t.e.m. 11 jaar, 12 en 13 jaar, 14 en 15 jaar en 16 jaar, en ouder. Aan alle deelnemers werd een wedstrijdkaart uitgereikt, waarop de onderdelen waren vermeld, zodat ieder zelf kon bepalen aan welk on derdeel hij wilde deelnemen, met uitsondering van het hardlopen, dac in'groepsverband werd gedaan. Zo dra een dèelnemer alle onderdelen ad afgewerkt, kon hij zijn „prestatie-, .„.veel gejuich van de -jeugdige, sport- V.U 4awonc lif>rl(ar, rlo nriicwmnanv.c; hpRpnfl CfJ- kaart" inleveren, waarbij hij tevens een consumptie kreeg aangeboden. COMPUTERWERK Zodra alle kaarten binnen waren kreeg het wedstrijdsecretatiaat een portie rekenwerk, waar een compu ter zelfs tegenop zou hebben gezien. Men moest uit alle leeftijdsgroepen de drie besten bepalen en tevens de winnaar van de ..Cup" berekenen. Uit de plaatscijfers bleek, dat de 10-jarige Edward Vixseboxse. Holter- De heer Paule reikt Edward Vixseboxse de door hem ge schonken en naar hem genoem de „cup" uit. berg 36, op zes onderdelen als eers te en op één onderdeel als tweede geëindigd was en daarmede als bes te winnaar van de Frits Paule-Cup" geworden was. Na afloop van ag wedsti-ijden.erx bet rekenwerk,, werdeq door de voorzitter van de jeugdcom missie, de heer F. ter Hoeven onder ij he steed hu: n ee: klein grol cores va and dghen en ee ge ki »n. ;elede gen n Ve ht. rit giona den entrm le tzegd hee •grep: bject Zv pOSt! bee! oordi natu'. he Sp t Dur n int' mees id vi bij7.0 de dd istmui rtsen Holten besluit haar serie oefenwed strijden voor de komende competitie a.s. zondag met een thuiswedstrijd tegen de 4e klasser Labor uit De venter, welke ploeg het vorig seizoen ls gedegradeerd uit de 3e klasse. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het Sportdal en begint om half drie. De nieuwe ti-ainer van Holten, de heer G. A. Vaneker. heeft in de afge lopen periode vele wedstrijden van het eerste en tweede gadegeslagen en uit de beschikbare spelers, welke tot op dit moment de vei'eiste condi tie behoren te hebben, is de volgen de opstelling geformeerd: Doel: D. Pasop. Achter: B. Paalman, G. Paalman, W. Kauer, G. Brands. Midden: A. Reilink en B. Knapen. Voor: Joh. Veneklaas, G. Soer, G. Markvoort en W. Nijenhuis. Wisselspelers: KI. Broersma en S. Meinsma. Wij hopen, dat het eerste elftal in een goede vorm zal vei'keren, zodat haar aanhang met veel vertrouwen de eerste compettiiewedstrijd op 5 september a.s. (Holten-Hector) tege moet zal kunnen zien. Vermoedelijk zal bij deze openings wedstrijd van de competitie een voor wedstrijd gespeeld worden tussen de dameselftallen Puck (Deventer)-Hac- tor (Goor). In de ploeg van Puck spe len dan ook enige Holtense voetbal dames mee. Al (Hoofdklasse): DOS '37; Enter Vooruit; GFC; Holten; La Première; MVV; Oi-anje Nassau; Rietvogels; SVVN; SVZWVoorwaarts; De Zweef. A2: Excelsior A3; Holten A2; N1.1- verdal AlSpc. DaaiTe AlSpc. Rijs- sen Al; Sportlust Al; SVV Al; Voor waarts A2; Vroornshoopse Boys A2; De Zweef A2. BI (Hoofdklasse): DETO; Excel sior; Haaii. Boys; Den Ham; Holten MVV; Oranje Nassau; PH; Rietvo gels; Voox-waarts; De Zweef. B2: Blauw Wit BI; DES B2; Enter Vooruit B2; Excelsior B3; Excelsior B4; GFC B2; Holten B2; Rijssen V. BI; Vesos B2; De Zweef B2. Cl: DES; Enter; Enter Vooruit; Haarl. Boys; Holten; SDOL; SVVN; SOS; De Zweef. C2: DES C2; Excelsior C2; Excel sior C3; Haarl. Boys C2; Holten C2; SDOL C2; SWN C2; SVVN C3; De Zweef C2. Dl (hoofdklasse): GFC; Heracles; Holten; KOSC; NEO; PH; Rietvogels Rood Zwart; Tubantia; Almelo. D2: Blauw Wit Dl; Excelsior D2; Excelsior D3; Heeten D2; Holten D2; Omhoog Dl; Spc. Rijssen Dl; Vesos Dl; De Zweef D2. lieden, de prijswinnaai-s bekend ge maakt en werden door de heer Paule trainer der junioren schenker van de „Cup" de prijzen bestaande uit bekers en medailles aan de winnaar uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: jaar en ouder: L. D. Dikkers pla cijfer 18; 2. A. van Beek plc. 18 en 3. M. Veneklaas plc. 27. 14 en 15 jaar; L. J. Warbers plc. 27; 2. G. Brinkman pel. 30 en 3. TI. Bronsvoort plc. 31. 12 e 13 jaar: L. Gerard Viccent plc. 31; 2. Henk Bekkernens. plc. 50 en 3. Erik Ladiges plc. 58. 9.10 en 11 jaar: 1. Edward Vixse boxse plc 8 (cup-winnaar): 2. Albul- sink plc. 35 en J. Egberts plc. 52. Afgelopen zaterdag organiseerde de touwtrekvereniging in Buurse het zevende toernooi, dat nj^etelt in de competitie. De touwtrekkersvereni- ging Holten nam weer deel met drie groepen in de cath. 640 kg. en de jeugdklasse. In de cathklasse bracht Holten een sterk team op het veld, maar door gebrek aan conditie en goede training werden er jammer genoeg enkele wedstrijden vërlörèri. De 640 kg.-ploeg en de jeugd- ploeg behaalden een prachtig re sultaat door resp. 9 en 8 punten weg te slepen. Uitslagen: Cath: Holten-Buuirse 0-3; Holten-Noordijk 0-3; Holten-Bek veld 0-3; Holten-Houvast 2-1; Holten- EHTC 0-3. 640 kg.: Holten-Noordijk 3-0; Hol- ten-Ziewent 0-3; Holten-Enter 3-0; Holten-Medler 3-0. Jeugd: Holten-Noordijk 3-0; Hol- ten-Buurse 2-1; Holten-Zieuwent 0-3; Holten-Heure 3-0. Standen: Cath: 1. EHTC, kampioen 76 pnt.; 2. Bekveld 63 pnt.; 3. Noor- dijk 60 pnt.; 4. Buurse 54 pnt.; 5. Holten 42 pnt.; 6. Houvast 9 pnt. 640 kg.: 1. Zieuwent kampioen 64 pnt.;. 2. Holten 34 pnt.; 3. Noordijk 24 pnt.; 4. Enter 23 pnt.; 5. Medler 11 piit. Jeugd: 1. Noordijk kampioen 66 pt.; 2. Zieuwent 43 pnt.; 3. Holten 28 pnt.; 4. Buurse 20 pnt. Holten 2 heeft zich op het Heetor- toernooi in Goor geplaatst voor de kwartfinales. Door zondagmorgen em t2-0 te winnen van Noorddiik 1, werd het tweede in poule A achter GFC 2. Het was een snelle, technisch goe de wedstrijd, waarbij Holten al met de rust door twee doelpunten van B. Breukink met 2-0 voorstond. De eindstand in poule A: GFC 2 4-7 Holten 2 4-5 Rood Zwart S 4-4 Borculo 1 -4-3 Noorddijk 1 4-1 Zaterdag a.s.: Holten 2 - Hoeve V. 1. Aanvang 16.15 uur. vingen binnengekomn en de inschrij' ving staat nog opei tot het moment van de start. Behalv de talrijke wan delsportvereniging ii Almelo, Ensche de, Hengelo en Deenter, komt bij voorbeeld de Wanelsportvereniging „Woudenberg" metliverse leeftijds groepen en zijn er ischrijvingen uit Meppel en verder ;elegen plaatsen ingekomen. De tocht gaat o.i. langs de hei develden op de Hoerberg en langs de Canadese begra.plaats. De deel nemers op alle afsmden (5-10-15-25 kilometer) houden lemaal een half uur rust op de Caroing „De Holter- berg" van de hee L. Veneklaas. Groepen, dfe niet too'rdeeld worden ren de individuele vndelaars hebben een vrije start van 11.00 uur. De groepen, die eoordeeld willen worden starten om 4.30. Startplaats is het gebouw Iren in het centrum van het dorp. Als jzonderheid kan nog vermeld wordèi dat de junioren van de W.S.V. „De'rekkers" in een nieuwe uniform aa de start zullen verschijnen. De Postduivenverdging „De Berg- vliegers" nam me818 duiven deel aan de wedvluchten Den Bosch (101 km). De duivi werden gelost om 8.10 uur Aankast eerste duif van H. Wansink orrë.17.16 uur, laat ste duif 9.5'.52. Demlledige uitslag was: 1-9-56 H. Wamk, 2-21-22-27-27- 48-49-50 en 57 H. Aaftink, 3547 G. J. Bektei'nens, 111-15-64 A. ten Dam, 6-37-5J H. J. n Velde. 7-10-16- 18-20-39: A. en Dan(I) 8.14-26 Gebr. Willems, 12-255460-6. L. Gazan, 13-17 H. Jongmar, 19-2Ï-.-61 G. Steunen berg, 28-38 G. J. Snuiterd, 24-58-63 Kruimelaar 30-31-511 H. van Beek 3436-42 W. Aaftinl m 59 Joh. Paal Hoewel reeds korte tijd daarin werkzaam heeft Slavenburg's bank te Rijssen (met daaraan verbonden het assurantiekantoor Voortman) het nieuwe bankgebouw aan de Boom kamp 2 nu woensdag ook officieel in gebruik genomen. Er was voor deze gebeurtenis veel belangstelling, deze woensdag dan speciaal uit de kringen van de bankrelaties want de donder dag is gereserveerd voor verzeke raars en verzekerden om een al te grote toeloop op een dag te voorko men) en natuurlijk was ook de hoofd directie uit Rotterdam naar Rijssen gekomen, te weten de heren R. Sla venburg en J. v.d. Meer. De Rijssen- se directeur, de heer H. Viswat, toonde zich een goede gastheer en hem was niets te veel om zijn bezoek te tonen hoe in acht maanden tijds de oude dokterswoning een metamor fose heeft ondergaan die het aanzien van de straat verfraait en op plaats van de vroegere wacht- en on- derzoekkamer en de woonvertrekken een effectief inteirieur heeft gescha pen die een grotestads-bank waardig is. INRICHTING Daartoe was het pand van binnen geheel uitgebroken en nieuw opge trokken naar een indeling die een goed bankbedrijf nodig heeft. Dat heeft geresulteerd in een royale en tree, een mooie binnenhal en een goede ruimte voor het publiek aan balie. De kantoorruimte daarachter is ruim en licht en „aangekleed" met zachte vloerbedekking en huiselijke vitrages, waardoor geluiddemping is Het eerste elftaln „Holten" stel de haar aanhang, zondag op de tweede wedstrijdd van het „Hooi- plukkers "-toernooi nig teleur, door in een slecht gesple wedstrijd te gen V. en K. uit Silo met een 2-2 gelijkspel uit de 1 te komen, het welk ook pas in caatste seconden van de twgede hi werd bereikt. Onze jongens splen een traag boeket bloemei De start vanongste deel- tempo, wat een kolfje naar de hand was voor hun tegenstanders. Het spel werd vooral in de middenlinie te breed opgezet, zodat de voorhoede weinig kansen kreeg door de stevige mandekking van de V. en K.-achter- hoede. Steeds waren zij sneller bij de bal en betrokken hun buitenspelers veelvuldig in het spel, zodat de Hol ten-achterhoede voor grote proble men werd gesteld. Uit één van der gelijke aanvallen over links, weifel den de achterspelers van Holten met het wegwerken, waai-bij uit de ont stane scrimmage het uitzicht van doelman Pasop werd belemmerd en de bal in de uiterste hoek verdween (1-0). Hierdoor wakker geschud gooi de Holten alles op de aanval en werd het tempo opgevoerd, zodat ook V. en K. alle zeilen moest bijzetten om erger te voox'komen. De goed meege lopen G. Markvoort zag kans om eni ge minuten voor rust een voltreffer te producei-en, waardoor de rust met 1-1 aanbrak. Na rust verviel Holten weer in het langzame tempo en na 10 minuten werd de Holtense verdediging, wel ke niet haar beste spel vertoonde, volkomen uit positie gespeeld en zag de vrijgelaten linksbuiten kans om eerst G. Markvoort en daarna doel man Pasop te passeren en de bal een voudig in het lege doel te lopen (2-1). Het leek toen dat Holten een ver diende nederlaag tegemoet ging, doch in de allerlaatste fase van de strijd trok het met man en macht naar voren om te trachten nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, hetgeen wederom G. Markvoort gelukte door op het juiste moment toe te slaan en de lange doelman van V. en K. on houdbaar te passeren (2-2). Direct hierna floot de scheidsrechter het einde van deze wedsti'ijd en moesten strafschoppen de beslissing brengen, welke van beide ploegen in de finale zou komen, aangezien hetg emiddel- de van zowel Holten en V. en K. precies gelijk was. Hierbij toonde V. en K. dat zij hierin een klasse beter waren dan de Holtenaren en kwam dan ook in de finale tegen de win naar van de andere poule. ABS uit Bathmen. De finale werd een zege (2-1) voor de ABS-ers en zij kwamen hiermede voor een jaar in het bezit van de „Hooiplukkers"-wisselbeker, verkregen en, niet het minst belang rijk, een goed arbeidsklimaat. Er is een rustige spreekkamer, modem en sfeervol ingericht. Ook het directie kantoor en de aansluitende conferen tiekamer getuigen van de goede smaak die de inrichting heeft bege leid. Voor de beveiliging van de bank zijn de allernieuwste vindingen toe gepast. De balie is „onoverklimbaar" gemaakt, zoals dat in banktermen heet, door middel van kogelvrij glas dat tot aan het plafond is doorgetrok ken en de kassiere heeft haar plaats daar een eind achter en nog weer eens extra afgeschermd door een wand van kogelvrij glas. De gevel is geheel nieuw gestuea- doord, waarbij voor de bepleistering gebruik is gemaakt van zg. brander- putz, hetgeen de bank een bijzonder fraai uiterlijk heeft gegeven. OPKOMST De opkomst van Slavenburg's bank in Rijssen is min of meer spectacu lair. Het begon al lang geleden met het assurantiekantoor van de heer J. A. Voortman, eerst aan de Markelo- seweg, daarna aan de Oosterhofweg 16. Dit kantoor werd in 1964, bij de in trede van de heer H. Viswat (met 50 procent van de aandelen), omgezet in een naamloze vennootschap. Deze Voortman nv. kreeg in hetzelfde jaar een zogenaamd freelance-agentschap van Slavenburg's bank. Vorig jaar nam Slavenburg's bank de nv. Voort man over en werd de heer Viswat directeur van de vestiging Rijssen en de dochter Voortman nv. De ingebruikneming van het nieuw® pand aan de Boomkamp betekent dat Slavenburg nu eerst recht zijn vleu gels in Rijssen kan gaan uitslaan. De heer J. A. Voortman zal nog enige tijd als adviseur aan de bank verbonden blijven. Veilig Verkeer Nederland gaat de komende weken de strijjd aanbinden tegen het hand over hand toenemen de euvel van door rood licht ryden, waaraan steeds meer automobilisten bromfietsers en fietsers zich blij kens gehouden steekproeven schul dig maken. „Nóóit door rood!" is het onverbiddelijke moftö van de actie, die medio augustus begint en die zal worden gevolgd door verscherpt po litieoptreden in het gehele land. Het opzettelijk negeren van verkeers lichten, waardoor het leven van an dere weggebruikers in het bij zonder overstekende voetgangers als meest kwetsbare groep in gevaar wordt gebracht, is naar de mening van VVN 'n misdadig vergrijp waar tegen hard moet worden opgetreden. VVN pleit daarom voor intensiever gebruik van roodlicht-camera's, die wisselend geplaatst op allerlei kruis punten 'n preventieve werking kun nen hebben: automobilieten, die er nu een sport van maken door rood licht te rijden ..kijken wel uit" als zij 'n flinke kans lopen dat hun gedrag op deze manier wordt „gadegesla gen". Welk een omvang het negeren van de verkeerslichten heeft gekregen, blijkt uit een proef, die de gemeente politie van Den Haag met wisselen de roodlicht-oamera's heeft genomen;' in een maand werden ruim 400 over tredingen geconstateerd. Het tydstip van de actie „nóóit door rood!" valt samen met het begin van het nieuwe schooljaar; honderd duizenden kinderen gaan medio au gustus voor 't eerst naar school en zullen op hun route veelvuldig ge bruik maken van door verkeerslich ten beveiligde oversteekplaatsen. VV N doet een klemmend beroep op al le automobilisten hun snelheid te ma tigen bij de nadering van zebra's met voetgangerslichten, want door tjjdig te stoppen voor rood, kan men voorkomen dat 't zoveelste kind wordt gedood. Het zoveelste, want in 1969 kwamen 124 kinderen van 5-14 jaar als voetganger om het le ven en werden 2.759 licht of zwaar gewond. DEVENTER E.D.B. THEATER. Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 26 aug. t.m. woensdag 1 sept. Cold Sweat. 14 jr.; vrijdag 27 en zaterdag 28 aug. nacht- vsi. Zeventien (5e week) 18 jaar; zo. 28, zo. 29. aug. en wo. 1 sept. matinee: Sjors en Sjimmy en de to verring a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 U. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA. Lange Bisschopstraat, tel. 11100 donderdag 26 aug. t.m. woens dag 1 sept Love Story 14 jaar; vrijdag 27 en zaterdag 28 aug. nacht voorst. Mac-Kemna's Gold 18 jaar; za. 28, zo. 29 aug. en wo. 1 sept. ma tinee: Rusty en de vluchteling a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vif 20-24 u. za. 13.30-18.45-21.15-24 u. zo. 18.30-15.30-18.45-21.45 u. wo. 1330-20 LUXOR, Brink tel 18662. donderdag 26 aug. t.m. woensdag 1 sept. King Kong ontsnapt 14 jaar; zondag 29 aug. matinee: Ontsnap ping uit Istanbul a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 uur. zo. 14-16-18.30-21 u. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, Brink 70 tel. 13506 23 aug. t.m. 20 september Aleid Brink met schilderingen; Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF Onder grote belangstelling gingen zaterdagmiddag 120 deelnemers en deelneemsters, verdeeld over vier leeftijdsgroepen van start voor een prestaticloop over de mooiste delen van de Holterberg. De jongste deel nemer was 4, de oudste 54 jaar oud. Aan elke deelnemers, die op tyd de finish passeerde werd een lintje uit gereikt. De winnaars kregen evenals de jongste en de oudste deelnemer bovendien een vcldbockct aangebo den. De organisatie berustte bij de Hol tense Atletiek en Trimclub „Ka- tric". Medewerking aan dit trimsport- evenement werd o.m. verleend door de N.V.J. Krekel en Zn, wegenbouw- aannemer te Holten, die voor de ju rywagen zorgde, het transportbedrijf J. Oolbekkink en Zn, dat een kleed wagen ter beschikking stelde in de vorm van een trailer en de hr. E.J. Kers, die het geluid verzorgde. De Holtense E.H.B.O. die aanwezig was behoefde geen diensten te verlenen, daar alles uitstekend verliep. De uitslagen waren: jongens van 4 t.m. 6 jaar-1 km.: Erwin Stukker 5.53 sec. Meisjes: 1. Dini ter Harm- sel 5 min. 51.5 sec. (35 deelnemers). Jongens 7 t.m. 12 jaar 2 km. A. Wig- gers, Schalkhaar 8.16.8. Meisjes: An neke Baltes Holten 10.22.7 (22 deel nemers). Jongens 13 t.m. 16 jaar. 3 km.: R. Wiggers, Schalkhaar 11.33.6. Meisjes: M. de Groot, Deventer, 15.31.9 (8 deelnemers). Heren 17-30 jaar 4 km. H. Mentink. Deventer 13.57.5. Dames 17-25 jaar: 4 km.: H. Mentink Deventer 13.57.5. Dames 17-25 jaar: T .Schöppers Hol ten 18.51.5. Heren 30 jaar en ouder 4 km.: J. Sandbei-gen, Rijssen 15.01.5. Dames 25 jaar en ouder: Mevr. G. Schooien Holten 27.22.3. De jongste deelnemer was Paul Ak kermans uit Holten, de oudste deel nemer de heer Nauta uit Deventer. Assenstraat 4 tel. 11848 t.m. 6 sep tember Frans Pieck met landschap pen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zondag gesloten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2 tel. 16733. t.m. eind augustus. Jan ten Voorde met objecten. Openingstijden: 14-18 u. zondag en maandag gesloten. MUNTENTOREN, Achter de Mu ren;- Zandpoort, tel. p/a VVV 16200, t.m. 29 aug. Experimentele ceramiek door jonge kunstenaars van „de Por- celeyne fles". Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 u. zaterdagochtend en zondagoch tend gesloten. GALERIE DE GROTE POOT, Gro te Poot 13. tel. 15495. 13 aug. t.m. 13 sept. Henk Kraayenzank met pen tekeningen en collages. Openingstijden: dinsdag t.m. za. 9-12 én 2-6 u. vrijdagavond 17-21 u STATION DEVENTER, Rijwielper ron tel. 12711 Moonrock express. 30 aug van 9 tot 22 u. MUSEUM DE WAAG, Brink tel. 14556 Antieke keukens, antieke fietsen en zilver, aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel. 14556, antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur zon dag 14-17 uur. LEBUINESTOREN, Grote Kerkhof p/a de hr Muis tel. 12635. Beklim ming toren en bezichtiging kerk. REDERIJ SCHEERS, Woonschip Eu reka. tel. 15914. Deventer-Gorssel v.v. t.m. 29 aug. dagelijks behalve maandag en vrij dag vertrek: 10-12-14-16 u. te Deven ter. ANTIEKHUISJES, Grote Kerkhof. Geopend: vrijdagavond ong. 19 u za ong. 10 uur. VLIEGVELD TEUGE, De Zanden tel 05763-200 PARACHUTE SPRINGEN, bij goed weer op za. en zo. tot 11 u. en tegen zonsondergang. Verkrijgbaar bij V.V.V. Deventer, Stationsplein 2, Molenstempeltocht, tel. 16200. Beschrijving Bergkwartier. ALMELO VAROSSIEALL do. t.m. wo.: Het mooiste speelgoed (aanv. 14.30) 18 jaar; do. t.m. wo: The sound of mu sic (aanv. 19.30 uur) a.l.; zaterdag nachtfilm: De grote stilte 18 jr; zon dagmatinee: Eva. de slavin uit het oerwoud 14 jaar. Aanvangstijden: do. t.m. wo: 14.30 u. en 19.30 uur; zaterdag: 18.45. 21.00 en 23.15 uur, zondag 14.30, 16.30, 19.30 uur. CINEMA PALACE: do. t.m. wo: ..Mira", 14 jaar; Aanvangstijden: do. t.m. wo: 2.13. 16.30, 18.45 en 21.00 uur; zondag: 14.15. 18.45 en 21.00 (16.30 geen voor- stelling). Meer dan tachtig junioren en pupillen van de S.V. „Holten" hebben zaterdagmórgen deelgenomen aan dé jaarlijkse sportdag om de „Frits Paule-Cup" in het Sportdal, georganiseerd door de jeugdcommissie van de afdeling voetbal. Het is voor de jeugd van „Holten"' een bijzonder geslaagde sportdag geworden doordat het weer meewerkte en de opkomst vooral van kleine junioren en pupillen bijzonder groot was. De oudere junioren lieten een beetje verstek gaan. De sportdag was voor de deelnemers ook daarom zo prettig, omdat de organisatoren door het invoeren van de „ver menigvuldigingsfactor", zowel de jongste als de oudste deelnemers H een kans boden op het winnen van de fel begeerde „Frits Paule 9 Cup", die een jaar in het bezit is geweest van Dinant Dikkers, die P in zijn leeftijdsgroep ook als eerste eindigde.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3