Donderdag, 26 augustus, aanbesteding Bouw van twee tunnels naast spoorwegviaduct Schriftelijke lessen voor ouders met huiswerk bij hulp Het gonst in Holten van bouwbedrijvigheid na de vakantie Unieke plaat Begeleiding onderwijs der kinderen en Perspectief voor bejaarden woningzoekenden Beschikbaarstelling krediet regionaal woning marktonderzoek ■n anbesteding bouwrijp maken fase III „De Haar" Aan welke woningen is behoefte? (ijl Duif A. ten Dam snelste van Noyon L. Gazan kampioen jonge duiven V oor tschiïj dende concentratie in „De Spar" 2555W- - srrzüvne liaoo Kettin gbotsinkj e in de Dorpsstraat Vrijdag 20 augustus 1971 S AAN£IC44T wooao^yoe. AAHZICVIT ZUiOZ'jOB Bouw van twee tunnels naast spoorwegviaduct Aan de gevaarlijke verkeerssituatie bij het grote viaduct in de Dorpsstraat, die vooral gevaar oplevert voor voetgangers en wiel rijders, omdat er geen trottoirs en fietspaden zijn. zal nu spoedig een einde komen. Op donderdag 26 augustus wordt te Utrecht door de Ned. Spoorwegen voor rekening van Rijkswaterstaat het maken en plaatsen van deze tunnels aanbesteed. Men hoopt in september met het werk te kunnen beginnen. De Nederlandse Spoorwegen heb ben het ontwerp van de tunnels ge maakt en zullen deze misschien in ruwbouw kant en klaar laten ver vaardigen of in een bouwput, zoals in het bestek staat aangegeven. Rijkswaterstaat zal de verharding aanbrengen en de aansluitende voet gangers- en rijwielpaden, terwyl de gemeente voor de verlichting van de tunnels zal zorgen en verder voorzieningen zal treffen voor het verder verloop van deze paden. De toegang tot de oostelijke tunnel takt af uit de Dorpsstraat en komt zoals uit bovenstaande situatiete kening blijkt uit in de toegangs weg naar het Sportdal, die verbeterd zal moeten worden, om in de Bur gemeester van der Borchstraat te komen. In de Deventerweg komt men via het rijwielpad en voetpad in de westelijke tunnel, welke uit komt voor de Denneboomstraat. De In verband met hun voorstel aan de raad tot het beschikbaar ttellen van een krediet ten behoeve van het regionaal woning marktonderzoek zeggen B. en W. in hun toelichting: „Zoals u bekend zal zijn, heeft de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening besloten over te gaan tot een gewijzigd systeem voor de verdeling van de beschikbare contingenten woningwet- en corporatiewoningen. Nu enerzijds het kwantitatieve woningtekort afneemt terwijl anderszijds de problemen, welke samenhangen met de krotopruiming en sanering alsmede met de doorstroming steeds meer op de voorgrond treden, dient naar het oordeel van de minister bij de planning van de woningbouw in toenemende mate aandacht te worden geschonken aan de samen stelling en de lokalisatie van het pakket nieuwe woningen dat jaarlijks aan de voorraad wordt toegevoegd. Het gaat er hierbij met name om welke woningen gevraagd worden (type, woonvorm, grootte, prijsklasse e.d.) en waar deze vraag zich manifesteert. Een tweede belangrijke vraag is in hoeverre aan deze vraag kan worden voldaan binnen de aanwezige voorraad en welke woningen moeten worden bijgebouwd om een zo goed mogelijke aansluiting te verkrijgen bij de behoefte. D« Minister is voorts van mening, dat het huisvestingsprobleem in de komende jaren voor een belangrijk deel dient te worden benaderd uit de regionale en lokale situatie met betrekking tot 'n gepaste voorziening in de woningbehoefte. Woningmarkt onderzoek als basis en uitgangspunt voor de planning van de nieuwbouw en meer in het algemeen voor het te voeren beleid wordt dan ook drin gend geboden geacht. In verband met het vorenstaande heeft op 8 februari 1971 reeds een oriënterende bespreking plaatsgevon den tijdens een openbare vergadering van raadsleden van gemeenten die deel uitmaken van het gewest Deven ter i.o. Het daarna voortgezette overleg heeft er toe geleid, dat de gemeentebesturen van Bathmen, De venter, Diepenveen, Gorssel, Holten, Olst en Raai te hebben besloten het instellen van een regionaal woning marktonderzoek te bevorderen om ze il ker te stellen dat de gemeenten aan de eisen van de Minister zullen vol doen. Om een goede aansluiting te verkrij gen bij de onderzoeken in de aan grenzende regio's wordt het alge meen gewenst geacht het woning- in I marktonderzoek op te dragen aan de Stichtingen Bouwcentrum Ratiobouw te Rotterdam. Het onderzoekbureau a.S, heeft ons inmiddels een offerte doen toekomen, waarvan U hierbij een specificatie aantreft. ,oiïl Het betrekking tot deze offerte de- heilen B. en W. nog mede, dat de kos ten voor hef kwantitatief onderzoek, het kwalitatief onderzoek en het aan- bodzijdeonderzoelc eerst definitief be- paald kunnen worden nadat het voor- HSjnderzoek en het aanbodzijdeonder- nen. roek eerst definitie bepaald kunnen "forden nadat het vooronderzoek is ;eze!l roltooid. ■v. De omvang van de werkzaamheden vordt namelijk vastgesteld aan de and van de resultaten van dit voor- iilijtó nderzoek. Het onderzoekbureau heeft Sch echter verbonden het volledige mderzoek te verrichten voor een be- iiag dat maximaal 10 pet. hoger ian liggen dan de in de offerte ver- ■n: ,nelde bedragen, met dien verstande, 11» 'iat de loonstijging na 1 juli 1971 'ordt doorberekend, langezien het in het voornemen ligt et onderzoek te verrichten overeen- omstig de aanbevelingen van de Mi- f»| istor mag op een rijkssubsidie van I Ml Procenl worden gerekend. Boven in 3 ïen is een provinciale subsidie van cent per inwoner in principe on- nogelijk. kosten van het onderzoek zijn basis van de thans bekende ge- 1 au evens voor deze gemeente als olgt te ramen: overeenkomstig of- irte (exclusief omzetbelasting) 9.834-; 14 pet. omzetbelasting .384,-. ataal f 11.268-: Af rijkssubsidie 2.817; prov. subsidie f 733. samen: 3.550,-. Blijft ten laste van de ge- EL01* de os jl. H< le Kr: de de P end. meente f 7.718,-. ^B. en W. stellen de raad voor ter zake een krediet beschikbaar te stel len van f 7.718,-. Tenslotte delen zij nog mede, dat er naar gestreefd wordt het woning marktonderzoek in september a.s. een aanvang te doen nemen. aansluiting van dit straatje met de Gaardenstraat zal overzichtelijker ge maakt moeten worden, omdat hout gewas hier het uitzicht belemmerd, waardoor al enkele malen kleine aanrijdingen hebben plaatsgehad. De tunnels worden vijf meter breed bij een doorryhoogte van drie meter. Voor de wielrijders zal het De postduivenvereniging ,,De Bers vliegers" nam met 106 duiven deel aan de wedvlucht van Noyon (385 km) De duiven wei-den gelost om 6.20 uur. Aankomst eerste duif van A. t. Dam, 10.44.40, laatste duif 11.25.23. De uit slag was: 1-5-6-14-17 A. ten Diam, 2-4-10-13 H. J. Aaftink, 3-15 Joh. Veldhuis, 7. L. Gazan, 9. H. van Beek, 11-21 G. J. Schuiterd, 12. G. Steunenberg, 16. Gebr. Willems, 18. Joh. Paalman, 19-20 G. J. Egberts. Ie kampioen van de jonge duiven is bij de Bergvliegers L. Gazan met 757 punten, 2e M. Lodeweges 732 pun ten en 3e G. J. Egberts met 276 pnt. Er is een volledige fusie tot stand gekomen tussen Spar Groothandel Binduys N. V. (Spar rayon Nijme gen - Arnhem - Noord- en Midden Limburg) en de Combinatie van 3 Spar-grossiers, d'ie zich per 1 april 1971 in een Holding hebben samen gevoegd. De nieuwe combinatie zal over 1971 vermoedelijk een consu- mentenomzet bereiken van 225 mil joen gulden. 436 Sparwinkels zijn aangesloten, waarvan 190 supermarkten, 154 zelfbedienings- en 92 bedieningsza ken. Personeelsbestand: Groothandels bedrijven en Servicediensten 525 en in de eigen filialen 296 werknemers. Door deze toetrteding hebben de vroegere Sparrayons Doetinchem - Nijmegen - 's Hertogenbosch een geografische aansluiting bereikt. Het hoofdkantoor van de Holding is gevestigd te 's Hertogenbosch. Primaire doelstelling is de toe komstige concurrentiekracht van de aangesloten Sparwinkeliers sterk te bevorderen. De politiek is gericht op een zeer intensieve samenwer king met zelfstandigedetaillisten. Voor de medewerkers van het Nij meegse Groothandelsbedrijf (plm. 120 personen) wordt zeker een gunstig perspectief geschapen. De vakbonden zijn ingelicht. weggedeelte 3.5 meter breed zijn, teryl de voetgangers de beschikking krijgen over anderhalve m. breedte. Aan weerszyden van het viaduct zullen tunnelgaten in de spoordyk worden gegraven, waarby de spoor lijn met stalen hulpbruggen versterkt moet worden en een snelheidsbe perking zal worden ingevoerd om in storting te voorkomen. Het karwei zal voor de tweede helft van 1972 moeten worden opgeleverd. De bouw zal veel tyd vergen, omdat men byvoorbeeld aan de stalen hulp bruggen maar van zaterdag op zon dag en van zondag op maandag en kele uren kan werken, in verband met de treinenloop. VOORTHUIZEN De Voorthuizense onderwijzer Leo de Boer stond na zijn studietijd nog maar ternauwernood voor de klas of het besef werd in hem wakker, dat de meester en de juf, hoe lief en aardig ze ook proberen te zijn, het in de denkwereld van een kind altijd zullen moeten afleggen tegen een vader en een moeder. Dat idee bleef hem bij; het werd de basis voor een initiatief, dat gedurende enkele jaren zijn vrije tijd in beslag zou nemen. Op een zolderkamertje was hij al die tijd bezig een systeem te ontwikkelen, dat de ouders zelf in staat moest stellen hun kinde ren door eventuele leermoeilijkheden op de basisscholen heen te loodsen. Hij stelde in samenwerking met an dere onderwijsdeskundigen een uniek systeem samen, verpakt in vijftien schriftelijke lessen, die de ouders als het ware weer op de schoolbanken te rug brengen en die een praktische handleiding vormen om in de huise lijke sfeer slechte rapportcijfers te lijf te gaan. Zijn lessen - eigenlijk een complete oudercursus - zijn inmiddels al in dui zenden gezinnen met schoolgaande kinderen terecht gekomen. En vrijwel tegelijkertijd bereikten tal vn reac ties de woning van de nu 39-jarige on derwijzer in 't Gelderse Voorthuizen. Reacties Reacties, die hij zorgvuldig heeft be waard, omdat ze hem de zekerheid gaven dat zijn vinding in de praktijk Er heerst een enorme bouwactiviteit in Holten. Het lijkt wel of men zich na de bouwvakvakantie met verdubbelde energie geworpen heeft op de bouw van woningen en bedrijfspanden. Het aannemingsbedrijf H. J. Krakers en Zn. uit Hengelo heeft een begin gemaakt met het grondwerk voor de bouw van een bedrijfscomplex achter het parkeerterrein bij het politiebureau, waar voor de A.B.N. een bankgebouw zal verrijzen, de Spar een supermarkt zal vestigen en de Bouw- en Ontwikkelingsgroep Gedo N.V. een pand laat bou wen, dat verhuurd zal worden. Gedo gaat n.l. zelf een definitief kantoorge bouw stichten aan de Oranjestraat tegenover kapper Drent, op een terrein, dat nu braak ligt. In het plan ,,De Haar" is het aan nemingsbedrijf de Fa. A. H. Kerkhof en Zn. uit Enter begonnen met de bouw van 14 bouwkaswoningen, ter wijl het aannemersbedrijf N. V. Roe- lofs en Haase uit Rijssen deze week begonnen is met de bouw van 24 be jaardenwoningen, die in blokjes van 3x6 en 3x2 zullen verrijzen aan en in de nabijheid van de Churchillstraat. Zij vormen een onderdeel van een bouwstroom voor het stichten van on derdak voor bejaarden, waarin be halve de gemeente Holten ook de ge meenten Rijssen, Wierden en Dalf- sen deelnemen. De huurprijs zal om streeks f 170 per maand bedragen. In raadsvergadering van 29 Hart 1971 is besloten een krediet uisinüm f 210.000.00 beschikbaar te stel de bï q voor het bouwrijpmalten van fase van het bestemmingsplan ,,De Daar het gewenst is met de van woningwetwoningen een elle voortgang te maken (er ligt liners een plan voor dc bouw van woningen Red.) is het, aldus een borstel van B. en W. aan de raad eft df odzakelyk op korte termijn een aan- iseeri ag maken met het bouwrijp ma- d. Sla b van fase III van het plan ,,Dc n de iar". Het college acht onderhandse iesbet Bbesteding in het belang van de neent" meente. iur inijin verband hiermede heeft het aan la. J. W. Klein Horstman en Zo- van dediji iir" e Do uw ■gweg t ver) j ang nen, Deventerweg 35. alhier, verzocht een prijsopgave te verstrekken voor dit gedeelte van 't bestemmingsplan. Na in zijn voorstel cijfermatig te heb ben aangetoond, dat het verleende krediet bij ongewijzigde doorgang van de plannen niet toereikend zal zijn, maar dat door een andere verhar dingsconstructie toe te passen voor de onder geschikte zijstraatjes, zegt het college, dat het bouwrijpma- ken van fase III komt op f 203.497.00 (inclusief het werk van de gemeente) en derhalve blijft beneden het be schikbaar gestelde krediet. B. en W. stellen voor het niet door de gemeente te verzorgen werk onder hands op te dragen aan de Fa. J. W. Klein Horstman en Zn., voornoemd. Men hoopt, dat. deze bejaardenwonin gen in april 1972 opgeleverd kunnen worden. Bejaardencentrum Een belangrijk perspectief voor de bejaarden in Holten vormt het feit, dat binnenkort ook met de bouw van het Bejaardencentrum in ,,De Haar" begonnen kan worden. Het project, dat. met financiering door de Her vormde bouwstichting te Utrecht dooi de plaatselijke stichting het Bejaar dencentrum „Diessenplas" gebouwd zal worden onder architectuur van het Architectenbureau Vreeze en Twijnstra te Lochem, is opgedragen aan het bouw- en aannemingsbedrijf F. Paul N.V. te Apeldoorn. Verwacht wordt, dat voor het begin van de herfst de eerste spade in de grond zal gaan. Woningwet- of corporatiewoningen Zeer binnenkort zal begonnen wor den met de bouw van 125 woningwet- of corporatiewoningen door de Vere- noging „Onze woning" te Deventer in het bestemmingsplan „De Haar". Vooreen goede coördinatie is hier voor een z.g. bouwteam gevormd, on der leiding van de architect dé heer L. C. van de Bovenkamp te Holten, waarin o.m. de directeur van ge meentewerken cn het G.E.B. verte genwoordigd zijn. In 1972 en 1973 vol gen nog resp. 100 cn 75 van deze wo ningen. Als het bouwrijpmaken van dc IHe fase van het plan ..De Haar" dinsdag door de raad onderhands aan de Fa. J. W. Klein Horstman en Zn wordt opgedragen, hoopt men, dat dit werk vóór 1 januari 1972 zyn be slag zal hebben gekregen. Om het beeld van de bouwactiviteit nog enigs zins te voltooien kan nog medege deeld worden, dat a.d. Rüssensewcg twee bungalows in aanbouw zyn en dat men in het Villaterrein „Look" met drie, mogelijk zelfs met vier vil la's aan het bouwen is. HOLTEN. In de Dorpsstraat, ter hoogte van het gemeentehuis, vond vrijdagavond om zeven uur een klei ne kettingbotsing plaats. Voor het kruispunt Dorpsstraat-Sta- tionsstraat-Larenseweg stonden 5 a 6 personenauto's te wachten in de rich ting Deventer voor afslaand verkeer toen een auto bestuurd door G. J. S. uit Holten komende uit de rich ting Markelo, door de gladheid van de weg niet tijdig kon stoppen en op de achterste wagen botste. Deze raakte daarop de voor hem staan de auto, maar deze bestuurder had de tegenwoordigheid van geest om direct op de rem te gaan staan toen hij voelde, dat hij weggleed. Daar door werd een grote kettingreactie nog juist voorkomen. Persoonlijke on gevallen deden zich niet voor. Drie wagens liepen flinke blikschade op. met goede resultaten door de ouders te hanteren is. Daarvan getuigen brie ven en kaarten met mededelingen in de trant van „mijn zoontje had met Pasen nog een 4 voor rekenen op zijn rapport en nu heeft hij op het eindrapport een 7". Zelf zegt Leo de Boer: „Het kan misschien wel. laat ik zeggen, wat opschepperig klinken, maar die eer ste reacties waren voor mij erg be langrijk, omdat ik er echt mee gestopt zou zijn, als ze niet zo positief waren geweest." Eerlijkheidshalve bekent hij in zijn hart wel op dat succes gerekend te hebben. Uit de praktijk wist hij melijk maar al te goed, dat de gebor genheid van het gezin, waarin de kin deren zich in hun eerste levensjaren zo veilig voelen, door de leerkrachten op school eigenlijk niet weggecijferd kan worden. „Dat merk je zo dikwijls in de klas' legt hij uit. „Steeds weer krijg je in de gaten, dat een kind de vinger niet durft op te steken als het iets niet be grijpt. De angst, dat de anderen hem of haar dom zullen vinden, is hiervan, dacht ik, wel de belangrijkste oor zaak. Eenmaal thuis zoekt zo'n kind bij va der of moeder een oplossing, maar voor hen is het vaak zo lang geleden dat ze zelf in de schoolbanken zaten, dat hef helpen hen erg moeilijk valt. Bovendien is er, sinds zij de school verlieten, zo veel veranderd, dat ze lang op elke vraiag geen antwoord meer weten." De in Amsterdam geboren Leo de Boer is een springlevende persoon lijkheid, die er eigenlijk de man niet naar is om zijn lessen met enige com mercie te omringen. Hij werkt nog steeds op een zolderkamertje - vaak tot diep in de nacht - en voelt zich dan ook helemaal geen directeur va> een onderwijsinstelling of .iets van dien aard. Meester De Boer Op zijn briefpapier mag dan „Ne derlandse Onderwijshulp" gedrukt staan, hij is nog altijd „meester De Boer", een modern denkende onder wijsbestel. wijzer, die graag vooraan marcheert in de vernieuwingen van ons onder- Zijn lessen zijn bestemd voor ou ders, die hun kind van begin af aan - dus vanaf de eerste klas - willen.be geleiden. Het zijn er in totaal 15 ze worden met een tussentijd van 2 maanden verstuurd. Ze sluiten pre cies aan op de leerstof - alleen de vakken rekenen en taal, met het ac cent, °P rekenen - van de basisschool en zijn zo ingedeeld dat de ouders steeds voorliggen op hun schoolgaan de zoon of dochter. „En iedereen kan er mee werken, omdat de inhoud zo algemeen moge lijk is", vult de heer De Boer aan. Hij heeft de lessen steeds aangevuld en up to date gehouden. Geen wonder dan ook. dat hij nu nieuwe lessen in voorbereiding heeft, die het elemen tair wiskundig rekenen, dat straks in het- leerprogramma van de basisscho len zal v/orden opgenomen, zullen be handelen. ..Dat is 't *m juist", reageert hij. ..de ouders komen tot de ontdekking dat ze veel van de huidige leerstof In het Voorthuizense postkan toor is Leo de Boer (links) een goeie bekende. „nooit gehad" hebben. Ze hanteren dan nog oudere methodes-, waar ze 'eigenlijk niet meer mee uit de voeten kunnen als ze hun kinderen willen helpen." Leo de Boer („ik beschouw mijn onderwijzersloopbaan als een spring plank, want ik zit nog boordevol idee- en") heeft al vaak moeten vertellen hoe hij eigenlijk tot de praktisch uit voering van zijn idee om schriftelijke lessen voor ouders te gaan samenstel len gekomen is. Hij wil het met plezier nog een keer doen: „Ik was destijds in Muiderberg aan een school verbonden. Op diverse huisbezoeken bleek me, dat ouders hun kinderen graag wilden helpen, met breuken bijvoorbeeld. Ik dacht: die mensen zouden eigenlijk weer op school moeten komen. Toen ben ik voor hen een les breuken gaan maken en toen ontdekte ik dat daar een gro te vraag naar was. Zo is 't gegroeid." Hij hanteerde toen nog een stencil machientje van het allereenvoudigste soort, wat niet wil zeggen dat er nu kostbare apparatuur op die zolderka mer van zijn woning aan de Piet Hienlaan 47 staat. Wel zijn zijn lessen, wat de techni sche uitvoering betreft, er flink op vooruit gegaan, maar de prijs is praktisch hetzelfde gebleven: f 3. per ma and. De meeste cursisten laten dat bedrag automatisch op postrekening 1019645 van de Nederlandse Onderwijshulp te Voorthuizen overschrijven. Wie trou wens op dat nummer 2,50 overmaakt (of aan extra postzegels op de adres- zijde van een briefkaart) ontvangt een proefpakket met onder meer een kennismakingsbrief. waarin alle bij zonderheden over de lessen staan ver meld. Juist, nu het nieuwe schooljaar weer voor de deur staat -de meeste scho len beginnen weer de tweede helft van augustus- heeft onderwijzer De Boer zijn handen vol met het verzen^ den van de lessen aan de nieuwe cur sisten. Bijstand onderwijsdeskundigen Bij alles wat hij doet heeft Leo de Boer één stelregel, die hij strikt blijft hanteren. „Als ik ergens aan begin, wil ik het ook goed doen," zegt hij. Vandaar dat hij zich steeds terzijde laat staan door andere onderwijsdes kundigen. De lessen hebben dan ook officiële erkenning gevonden. Waar dering kwam onder meer van de In spectie Schriftelijk Onderwijs (ISO) en van het Ministerie van Onderwijs. Maar misschien hecht hij nog wel meer waarde aan de reacties van ou ders, die hem regelmatig bereiken. Er zijn er zelfs bij uit het buitenland, zoals die van de Nederlandse ambas- ssdeur in Parijs, die een hele serie lessen bestelde voor hulp aan zijn drie schoolgaande kinderen. Moeten ouders de lessen pas gaan bestellen als blijkt dat hun kind veel moeite heeft met het eerste school jaar? „Veel ouders beschouwen de cursus als een soort verzekering met een la ge premie. Ze nemen de lessen om hun geheugen weer eens op te frissen, zodat ze altijd kunnen helpen als dat van hen wordt gevraagd. Dat wil niet zeggen dat zulke ouders dom, of hoe je het ook wilt noemen, zijn. Nee. ze willen gewoon bij voorbaat voorkomen dat hun zoon of dochter thuis zit te tobben." Tenslotte, is zijn cursus nog steeds uniek in Nederland? ..Ja, bij mijn weten bestaat er geen tweede. Wel wordt er op enkele scho len een oudercursus gegeven". Dat. bewijst dat Leo de Boer met zijn lessen zijn tijd eigenlijk steeds vooruit is geweest. De indertijd aangekondigde grammofoonplaat met negen Holter liedje®, a capella tweestemmig gezongen door de zesde klas van de Dorpsschool, Is verschenen en vervaardigd door Phonogram. Speelduur ongeveer 15 minuten. De tekst der liederen en de namen van de zangers volgen hieronder. De winkelprijs is gesteld op f 6,50. Via dc leerlingen van de school betrokken kost de E.P. gedurende de maand augustus van dit jaar echter slechts f 5,50. Door f 6,over te maken op postrekening nummer 1854862 van de heer H. J. Beijer te Holten, Gaardenstraat 36, krijgt men gedurende deze maand de plaat zonder verdere extra kosten omgaand per post thuis bezorgd. Berry Beijer adresseert en verzendt. Enige enthousiaste leerlingen, die nog vakantie hadden, verkochten plaatjes op de markt en ondanks de regen verkochten ze er nog 23! Meest aan zomer gasten. Ze kwamen later een rammelende geldkist met een kleine 130 gulden brengen bij het schoolhoofd. Glunder, glunder! gezongen door de zesde klas 1970-1971 o.l.v. B. H. Brouwer DORPSSCHOOL HOLTEN ZESDE KLAS '70-'71 Anja Aaftink Erik Aanstoot Hans van den Berg Wim Beumer Berry Beijer Gerda Brands Janny Broekhuis Wim Bulsink Erna Fransen Jan G. Gerritsma Bertus Groteboer Leila van Hoevelaak Gerard Koetsier Teunis Koopman Anneloes Kramer Gerdien Lammers Leo Leeftink Henk Luggenhorst Jannie de Maag ■•Ria van den Noort Liesbeth Oostenbrug Alie Paalman Tonnie Paalman Onno Pater Frieda Rensen Jan Rozendom Hermien Schooien Henk Stoevenbelt Tony Tuitert Adri Ulfman Marietje Vincent Mannes Vorkink Jan Vos Fennie Vukkink Alice Wierbos Jantiena Willems Harry Willems 1. SALLANDLIED, 3 vz. in de streektaal 1. In de darpen met bergen en busse 2. Noe wal duzenden jaoren elene 3. Nao die duustere tied, lang elene 2. ET ZUMMER KUMP, 3 vz. in de streektaal 1. De beume fluustert in vuurjaorswind 2. De bla, die zingt in de vuurjaorswind 3. De tekke ritselt in de vuurjaorswind 3. OLD EN ALLENE, 3 vz. in de streektaal 1. Daor zit ik noe, old en versletten 2. As 's nachs vleegt de gaanze duur 't duuster 3. Wat blieschop in 't eenzame leeven 4. HEIDELIED, 1 vs. beh. bij „De heks van Holten" 1. Voor ons ligt de grote heide 5. DE ZUURBERG, 2 vz., beh. bij voorkant hoes 1. De Zuurberg draagt zijn feestkleed nou 2. De Zuurberg, vroeg met zaad bezaaid Kant 2: 6. HET LIED VAN GOLIDA, 2 vz., beh. bij „De heks van Holten" 1. Zie je nergens hoop in je verdere leven 2. Wat je daar eens vond in de jeugd van je jeven 7. HET LIED VAN DE RODE RIJDER, 4 vz., beh. bij „De sage van de Waerdenborch" 1. De Rijder van de Waerdenborch 2. Hij weet onder de Zuiderberg 3. Maar slaat de klok twaalf uur des nachts 4. De Rode Rijder leeft nog voort 8. HET LIED VAN DE ZWANEN, 2 vz., beh. bij „De legende van de Weggestapel" 1. Op een dag waren wij bij het oude kasteel 2. O, wat vlogen wij lang in een suizende vlucht 9. COELODONTA ANTIQUITATIS, de wolharige neushoorn, 5 vz., beh. bij de prehistorische been- derenvondsten in de Zandwinplas 1. Coelodonta zwierf op de toendra 2. Coelodonta ging eind'lijk liggen 3. Bison Priscus hief nu zijn kop op 4. Cervus Elephus trad langzaam nader 5. In het voorjaar kwam 't grijze spoelzand

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3