Provinciale kampioenschap landelijke ruiters ZESKAMP fl groot spektakelstuk in „De Haar' Paradeshow.... lust voor oog Grote jaarlijkse actie voor het Holtens studiefonds voor Papoea jongeren Laatste beziimingsavond ONZE AGENDA Titels voorEmmeloord, IJsseloevers en Eschruiters Spaarsaldo Raiffeisenbank overschrijdt dertig miljoen „HKG" zong voor RONO Zonder geld op slap Krantenbusje gelicht Officiële publikatie Verbruiksnota's electra en gas Gevonden en verloren voorwerpen GESLAAGD Kerkdiensten Medische dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Spreekuur M aatschappelii k Werker SEM KAJOI HOOFD VAN EEN SCHOOL Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Toeslag onroerende goederen Holtens Gem. Koor hervat repetities BENOEMD Kampioenschappen „Bergvliegers" Burgerlijke Stand HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 5,per half jaar10,per jaar Vrijdag 6 augustus 1971 Jaargang 23 - L Uitgave van de StfcL ..Hollens Nieuwsblad" te Hol Hoofdredacteur IV. Beyei Telefoon 05483 1234 Redacteur en plv. hootdred J. VViggers Administratie: Gaardenstraat 17, Tel. 1533 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten, t.g.v Hollens Nieuwsblad Zondag 8 augustus 19.30 u.: Dansen in dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 9 augustus 16.00 u.: Hervatting repetities kinder koor H.G.K.; 20.00 u.Hervatting repetities H.G.K. Maandag 9 aug. t.m. 21 aug. Grote actie voor het Holtens Studie fonds voor Papoea-jongeren (zie bericht). Dinsdag 10 augustus 20.00 u.: Hervatting wekelijkse repe tities Chr. Gem. Zangvereniging ,,Soli Deo Gloria". 19.00-21.00 u.: Aanmelding van nieu we leerlingen muziekschool „Hol ten, Rijssen e.o." in geb. Rehobolh Zondag 15 augustus 14.00 u.: Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" vanaf clubhuis, café „De Biester", Stationsstraat. 19.30 u.: Dansen in dancing Boode te Bathmen. Dinsdag 17 augustus 20.00 u.Feestavond Schoolkring Dij- kerhoek in zaal 't Bonte Paard met opvoering revue „Daar bij die mo len" door het Dijkerhoekse Ama teurtoneel „D.A.T.". Woensdag 18 augustus School- en volksfeest te Dijkerhoek. Zondag 22 augustus 4.00-8.00 u. vm.: Viswedstrijd in het Twente-Rijnkanaal tussen Laren en Lochem voor leden van de hen gelsportvereniging „De Rietvoorn" Zaterdag 21 aug., 28 aug. en 4 sept. 20.00 u.: Opvoering revue „Daar bij die molen" door Dijkerhoekse Ama teurtoneel „D.A.T." in zaal 't Bon te Paard met na afloop bal. Zaterdag 28 augustus 11.00-15.00 u.Heidewandeltocht van de W.S.V. „De Trekkers" vanaf het gebouw Irene. Dinsdag 14 september 19.30 u.: Openbare hoorzitting be treffende het ontwerp-structuurplan Holten en ontwerp-bestemmings- plan Beuseberg in zaal Amicitia, Dorpsstraat 6. De elite van de Overijsselse landelijke ruiters heeft zaterdag op „Twenhaarsweide" aan de Rjjsscn- seweg te Holten fel en sportief gestreden om de verenigingskampioenschappen en tevens tijdens een parade een show gepresenteerd waarover de pl.m. 500 bezoekers vol lof waren. Een demonstratie van kracht en charme, correct en gracieus. Een lust voor het oog zo'n weide vol glanzende, edele viervoeters die voor dat ze aan het oog van de kenner voorbij stapten of draafden nog even extra onderhanden werden genomen. De parade werd geleid door de instructeur van de Land. Rij vereniging „De Bergruiters" te Hol ten, de heer A. J. Valk te Nftverdal en nadat alle paarden keurig in linie waren opgesteld geïnspec teerd door Holtens burgemeester ,mr. W. H. Enk laar, de heer G. J. J. Vlaskamp te Olst als verte genwoordiger van de Kon. Federatie van Landelijke Rij verenigingen en de heer B. J. Brouwers, voorzitter van de Bergruiters. De prys van f 25,- die beschikbaar was gesteld voor de vereniging, die de beste indruk maakté werd door de jury, die bestond uit de heren D. J. Mellema te Nieuwolda en J. A. Noordhoff te Blijham toegekend aan de „Looleeruiters" te Almelo. De ere-prijs voor het „Jachtspringconcours" aangeboden door de gemeente Holten werd op „Amor" gewomien door Bergruiter Jan Murris die woensdag Overijssels kampioen werd in het springen Klasse M. De wisselprijs, een prachtige plaquette werd uitgereikt door burgemeester Enklaar, die de amazones en ruiters, die hetzij indi vidueel, hetzij in verenigingsverband op zaterdag 11 september de provincie zullen vertegenwoordigen op de landskampioenschappen te Apeldoorn, veel succes wenste. De voorzitter van de Bergruiters de heer Brouwers sprak woorden van dank tot allen die aan het wel slagen van de beide concoursdagen hun medewerking verleenden en hij richtte zich in 't bijzonder tot de heer Aaltink van het erve „Twen- haar" voor het beschikbaar stellen van het terrein. De heer G. J. Morsink, bestuurslid van de Looleeruiters en beide dagen microfonist dankte de Bergruiters voor de magnifieke organisatie. Om plm 18.00 uur had met het strij ken van het rood-wit-blauw en de gemeentevlag de officiële sluiting plaats een schitterend geslaagd hip pisch evenement. Op zaterdag 7 augustus a.s. heeft in Holten een groot spektakel stuk plaats, n.l. de Zeskamp, die tijdens de bevrijdingsfeesten op 5 mei 1970 zo'n geweldig succes heeft geboekt. Zes ploegen uit het dorp en de buurtschappen, elk bestaande uit 24 mannelijke en vrouwelijke zeskampers, die met geweldig enthousiasme al weken aan het trainen zijn, zullen dan de strijd tegen elkander aanbinden op een terrein in het complex „De Haar", waar binnen afzienbare tijd het bejaardencentrum zal worden gebouwd. Er komen uiter aard andere evenementen dan in 1970. De zeskamp zal o.m. bestaan uit een tandemtankwedstrijd, waarbij ge tracht moet worden, zoveel mogelijk water over te brengen, een dozenproef Inet hindernissen, waarbij dozen van iüx60x60 van licht materiaal door de iames en heren overgebracht moe- en worden, een korf balkrachtpi oef loven een basin met water van 1.20 loog en 5.50 m. breed, een Ausrra- ische loopkoers (zeer moeilijk) en Ben marathon-estafette met o.a stel en van ongelijke hoogte, een tan- lemwedstrijd op aan elkaar gelaste arbij elke seconde van loper of ietsen en een kruiwagenronde, lerijder verwisseld moet worden. Iet wordt een zeer spectaculaire irijd, waarbij de ploeg Borkeld-J ook iie in 1970 eerste werd, haar bes: al doen om ook nu weer de lauwer- crans te veroveren. De Holtense irandweer heeft voor de watervoor ziening haar medewerking toegezegd. De muziekvereniging H.MV., met drumband, zorgen voor de muzikale omlijsting. Voor dit feest een staartje van de in de afgelopen week gehouden bra derie worden tribunes gebouwd voor 2200 zitplaatsen. Zij komen te staan tussen de noodlokalen van de scho lengemeenschap en de woning van de heer T. Deijk in „De Haar". Er komen geen staanplaatsen. De voor verkoop van toegangsbewijzen is reeds druk aan de gang in het Dorp en op verschillende adressen in de buurtschappen. Na 3 augustus zullen alleen nog kaarten vei'krijgbaar zijn bij Kledinghuis Beltman in de Dorps straat. De zeskamp zal zaterdagmiddag om half twee door de burgemeester, mr. W. II. Enklaar, officieel geopend wor den. L Donderdag had in „Dc Maar" de generale repetitie plaats van de Zeskamp, het spektakelstuk, dat daar zaterdagmiddag zal worden opgevoerd. Burgemeester Mr. W. M. Enklaara zal om 13.30 uur de officiële opening verrichten. Vrijdagmorgen worden de tribunes ge bouwd voor 2200 zitplaatsen. Er zijn geen staanplaatsen. Op de foto een van de opgaven de „korfbalkrachtproef". Staande op een soort draagbaar gedragen door twee heren gezeten op een rondbalk boven een bassin moet de dame trachten de bal in een korf te gooien, maar zij wordt daarbij, gehinderd door de tegenpartij, die de ballen met een flinke straal water moeten proberen weg te spuiten. Een moeilijke opgave waarbij de deelnemers nog wel eens kopje onder i zullen gaan. Bü de Coöp. Raifeiscnbank heeft vrijdag j.l. het saldo van het spaargeld de dertig miljoen gulden overschreden. In het na jaar van 1969 bereikte 't spaar tegoed van dc gezamenlijke spaarders de vijf en twintig miljoen. Dit was toen voor het bestuur van de bank aanleiding om een belangrijke financiële bijdrage te geven in de aan schaffing van een ambulance- en ziekenauto, voor.de exploita tie waarvan in 1970 een stich ting werd opgericht. Uit het bo venstaande blykt, dat binnen 2 jaar een vermeerdering aan spaargeld bij deze bank werd bereikt van vijf miljoen gulden, waaruit zou zyn te concluderen dat de Holtenarcn een spaar zaam volkje zyn. In de rubriek „Ernstige muziek" van de Regionale Omroep Noord en Oost hebben we aldus de muziekme dewerker van het Dev. Dagblad woensdagavond met genoegen geluis terd naar het Holtens Gemengd Koor dat staat onder leiding van de heer J. K. Warmink te Goor. De koorzang werd gekenmerkt door de geestdrift en dynamische schakeringen. Het viel ook te waarderen, dat het pro gramma geenszins alledaags van sa menstelling was, we leerden er ver scheidene boeiende composities door kennen. Om te beginnen was de 17de eeuw vertegenwoordigd met Ham- merschmidt en in dezelfde eeuw leef de de beroemde Pachelbel, van wie in nederlandse vertaling werd gezon gen „Zingt de Hfeer een nieuw ge zang „Piu non si trovano" van Mo zart vormde de overgang tot de te genwoordige Lijd. Daaruit afkomstig was een „Jauchzet Gott alle Lande" In dit nummer waren niet alle moei lijkheden der intonatie overwonnen. „IiGK" besloot met Lex Karse- meyers genoeglijke vierstemmige ca non „Wer eine Tante wohnen hat" waarvan o.a. deel uitmaakt het popu laire „We shall overcome". De Rijkspolitie heeft twee Duitse jongens van 16 en 17 jaar aangehou den, die zonder een cent op zak per motor op weg waren naar Amster dam. Zij waren afkomstig uit Dat- teln. De motor waarop zij reden was volgens de politie vermoedelijk ge stolen in Recklinghausen. Zij waien niet in het bezit van papieren en zijn over de grens gezet. In de wachtkamer van het station N.S. is weer een busje gelicht van een van de dagbladen, die hier in een krantenrek voor het publiek te koop liggen. Naar schatting is een bedrag van f 7,- a f 8.- door de on bekende dader of daders meegeno men, n.l de opbrengst van 30 kranten. Hetzelfde geschiedde ook reeds in de nacht van 9 op 10 luli en van 30 op 31 juli. Ook toen werden busjes opengebroken en et geld gelicht. De uitslagen van de tweede dag van zijn de volgende: VERENIGINGSKAMPIOENSCHAP PEN. Achttal klasse .„L". 1. „Noord Oost Polder" afd. Em- meloord. 751 punten: 2 Noord Oost Polder afd. Kraggenburg 717V« pun ten: 3. Looleeruiters, Almelo, 714'/i p.: 4. Heeten te Heeten 713 p.; 5. Rijden is Kunst Zwollerkerspel 659 p.; 6 Avereest te Balkbrug 656V: p.; 7. Eschruiters te Wierden 654 p.; 3. Oosterhofruiters te Rijssen 652 p.; 9 Plertruiters te Hellendoorn 541 Va P- ACHTTALLEN KLASSE „Z": 1. „IJ seloevers te Wijhe 722' p.; 2. Del- taruiters te Kampen 683 >-• p. VIERTALLEN KLASSE „L": li „Eschruiters" te Wierden 627 p.; 2 „Bergruiters" te Holten 624'/: p.; 3. „Bosruiters" te Den Ham 624 p. PUISSANCE SPRINGCONCOURS VOOR M EN Z COMBINATIES: 1. M. P. Tocring mét „Axel", Kam pen 0 fout na barrage; 2. H. Gorel met „Éclair", Wierden 4 ft. na bar rage: 3. Jan Murris met „Amor" Holten 3 ft. 81 sec.; 4 e.e H. Bakker met „Rex" Rijssen 4 ft. 63 sec. e.e. W. Ooslerweecjhel met. „Axel' Heeten 4 ft. 63 sec.-; e.e, J Klunder met „Good Luck" Avereest 4 ft. sec.; e.e. H. Kostër met „Mon Co- pain" N.O.P. 4 ft 63 sec. EQUIPE-SPRINGEN VOOR L. COM BINATIES: De drie Bergruiters. W. Aaltink, Joh Bronsvoort en B. J. Brouwers die als eersten starten jleverden meteen een prestatie van fcirmaat die zo als later bleek de beste] was. 1. „Bergruiters" 23 van de 24 spron gen tijd 133 sec.; 2 ..Eschruiters", Wierden 20 sprongen tijd 209 sec.: 3. „Kraggenburg" N.O P. 16 spron gen tijd 178 sec.; 4. „Rijden is Kunst" Zwollerkerspel 15 sprongen tijd 162 sprongen tijd 167 sec. Het slotnummer van de kampioen schappen het Jachtspringconcours waarin fouten bestraft worden met 7 seconden bracht een summum aan spanning. De eerste die foutloos finishte was J. Klunder op „Good Luck" en hij zette een tijd op de chrono's die er zijn mocht (81 sec.). Herman Nijkamp en Henk Bakker beide van de Oosterhofruiters Henk Gorel van de „Eschruiters" Hans Kuik uit de N.O.P en Jan Murris van de Bergruiters wisten toen meteen hoe laat of 't op de (Rui- ter)klok was en ze namen stuk voor stuk de risico's die nu eenmaal ge paard gaan met „alles op alles zet ten". Jan Murris kwam met „Amor" fout loos rond in de schitterende tijd van 71.4 sec. en Hans Kuik op „Carolan" lukte dit ook maar hij deed er ruim 4 seconden langer over. 1. Jan Murris met ..Amor" Holten 0 fout 71.4 sec.; 2. H. Kuik met ..ca rolan" N.O P. 0 ft. 75.5. sec.; 3. H Gerei met „Éclair" Wierden 2 ft 80.2 sec.; 4. J. Klunder met „Good Luck" Avereest 2 ft. 81 sec.; 5. mej. L. Getlcate met „Palma" Almelo 2 ft. 85.4 sec 6. H. Bakker met „Rex" Rijssen 3 ft. 91.2 sec.: 7. W. Ooster- wechel met „Axel" Heeten 3 ft. 93.4 sec.: 8. G. TeDnerik met „Rak ker" Heeten 3 ft 94.2 sec.: 9 H Niikamp met „Ramona" Rijssen 3 ft. 94.8 sec. Het optreden van de iongelui van de Bergruiter ponyclub betekende niet alleen een leuke maar ook een span nende afwisseling. De meiskes en jongens reden onder leiding van hun instructice mevr. Vos-Middel- kamn te Wierden een keurige Darade en voerden daarna in een „tally ho" (stappen-galop en draven) een felle en sportieve strijd om de 4 prijzen. Tn de finale kwamen tenslotte Car lo Schrijvers met „Honorosa" Vera Steunenberg met „Tyro", Alfred Dekker met „Lisa" en Karin Brou wers met „mr. Brouwni" die ook in deze volgorde over de streep gin gen. In verbana met de overschakeling van de verbruikersadministratie van het gemeentelijk electriciteits- en gasbedrijf naar een ander computer centrum is er een vertraging ont staan bij de vervaardiging der ver bruiksnota's. met name met betrek king tot percelen, die zowel op het electriciteits- als gasnet zijn aan gesloten. Ter voorkoming van eventuele be talingsmoeilijkheden zal deze achter stand geleideh'ik worden ingehaald door de desbetreffende twee-maande lijkse nota's om de 6 weken aan te bieden. Burgemeesters en wethouders van Hol'en, W. H Enklaar, burgemeester, G. J- Langenbarg, secretaris. Holten. 6 augustus 1971. GEVONDEN: 1 linker kindersan daal; verzekeringsplaatje bromfiets FTX-891; schakelarmband met in scriptie; 1 fiets; nylon regenjas; ro de kater; autosleutel aan bruin riem pje. VERLOREN: zwarte portemonnaie met inhoud; regencape; double da mestrouwring; 7 zilveren armbanden bromfietshelm; fototoestel; herenbril; knipportemonnaie met inhoud; gou den armband (ketting met plaatje); zwart-witte poes; oude herenfiets. De heer H. J. G. Wes, leraar aan de Holtense scholengemeenschap slaagde te Utrecht voor de akte Han delswetenschappen. Jan Murris, de kersverse kam pioen Springen M, won zater dag met „Amor" het jacht springconcours en die ere-prijs van de gemeente Holten door burgemeester mr. W. H. Enklaar werd uitgereikt. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 uur en 10.li u. ds. C C. Addink. Extra collecte: noodlijdende gemeenten en personen. Gercf. kerk: 8.30 uur, 10,00 u. en 19.15 uur ds. De Jong van Nijkerk Ir. alle diensten is een collecte voor de kerk. Bij de uitgang collect voor „eigen kerkbouw". Tijdens de 2e dienst in beide kerken oppasdienst en na afloop een kopje koffie voor óe zomergasten in_ resp, gebouw Irene en gebouw RehoBoth]; R.K. Kerkdienst: 8.30 uur en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. kerk: zaterdag-avond 19.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. P. Lugtig'neid. Noodlijdende gemeenten en personen. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk. Molenbelterweg telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: za. 7 a en zo. 8 aug.: zr. M. ter Borg, Jeur- linksweg NI. tel. 2356 Zondag tussen 12.00 en 14.00 uur Ambulancevervoer tel 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. iel. 132C (Fa. A. Muller en Zn.). Zaterdag, 7 aug. en zondag, 8 aug. J. v.d Enk. Burg. v.d. Bergplein 33. Wierden tel. 05496-1634 van 13.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen... Zaterdag, 7 aug. en zondag, 8 aug. Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2. tel. 1515. 's Ochtends van 9.00-10.00 en 's nrd- dsgs van 2.00-3.00 uur op vrijdag in het Groene Kruisgebouw tel. 1436. De collectanten van het Holtens Studiefonds van Papoea-jongeren zullen tussen 8 en 22 augustus uw gaven - vaste bijdragen of losse giften - weer ophalen langs de huizen. Tot onze vreugde kunnen wij vermelden, dat op de rekening van het Holtens Studiefonds voor Papoea-jongeren bij de Raiffeisen bank alhier (giro 875587) reeds meer dan f 1700.- binnenkwam. Met zulk een royale start zijn wij nog nooit eerder een actie van het Holtens Studiefonds voor Papoea jongens begonnen. Wij hopen dat dit goede begin 'n voorteken mag zijn van een record-opbrengst, want er is nog wel tweemaal zo veel nodig als nu binnengekomen is. U hebt het goede bericht over de heer Sem Kajoi, de éérste Pa poea, die vanwege het Holtens Studiefonds studeerde, in dit blad gelezen. Enige tijd geleden hebt u in ditzelfde blad èn in „Hervormd Holten" kunnen lezen over de goe de studie-resultaten van Duncan Seko, de jonge Papoea, die thans aan de Tropische Landbouwschool in Deventer vanwege het Holtens Studiefonds voor Papoea-jongeren studeert. Eerlijk gezegd: moet u nu nog op gewekt worden om door een vaste bijdrage of losse gift dit belangrij ke werk royaal te steunen?? Dat doet u immers spontaan! U kunt zich opgeven als vaste bij drage bij de collectanten of door dit te vermelden op uw giroover schrijving op giro 875587 van de Raiffeisenbank ten gunste van ..Studiefonds Papoea-jongens" Helpt allen mee deze actie tot een groot succes te maken, dan maakt u tevens het werk van onze col lectanten tot een vreugdevolle be zigheid. Bij voorbaat allen heel veel dank namens de Papoea's, die wij helpen en helpen mogen! Onder het motto. „Drie avonden van bezinning" werden ook dit jaar uit gaande van de kerkeraden der Her vormde Gemeente en de Geref. kerk in het vakantieseizoen weer bezin- ningsavonden gehouden in de grote tent in „Kalfstermansweide" die daar in verband met de 17e Bra derie was opgetrokken. Vrijdagavond (30-7.1 sprak in de 2e bijeenkomst ds. H. J Bouwhuis, ge ref. pred. te Rijssen over het onder werp ..Vrije' tijd en stille tijd". De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." speelde onder directie van Henny Fransen een aantal bekende kora len. In de slotbijeenkomst van zondag avond, waardoor grote belangstelling bestond, sprak ds. F. E. Huizinga. bapt pred. te ifengelo (O) over h~' onderwerp „Alweer het oude verha de Chr. Gem. Zangvereniging „So.i Deo Gloria zong onder leiding van dirigent Sterken uit Almelo een vijf tal liederen. De leiding van de eer ste en tweede bijeenkomst berustte Onze vroegere plaatsgenoot de heer S. Ch. Kajoi, de éérste Papoea, die hier vanwege het Holtens studiefonds voor Papoeajongeren studeerde, is ii Asaroka in Australisch Nieuw Guine. schoolhoofd geworden. Naar de heer Soer, de Holtenaar, die als Nederlander bij het onderwijs in Australisch Nieuw Guinea werkzaam is. ons bericht, heeft de heer S. Ch. Kajoi reeds zitting in allerlei onder- wijs-raden en begint hij een belang, rijke rol te vervullen op het onder wijsgebied in het Oostelijk deel van Australisch Nieuw Guinea. Wij geven dit goede bericht gaarne door. omdat het de vele daadwerkelij ke vrienden van het Holtens Studie fonds voor Papoea-jongeren tot vreugde en dankbaarheid zal stem men „In verband met de bediening van de H, Doop in de Hervormde kerk op zondag 29 aug. a.s. zal er op donderdag 12 aug. 's avonds ova 8 uuj Doopzitting worden gehouden in de consistorie. Ouders, die de H. Doop voor hun kind begeren, worden verzocht beide te komen en hun trouwboekje mee te brengen". Elke morgen van 9.00-10.00 uur, behal ve zaterdag bij mevr. C. Knijf-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr Beldman-Aanstoot. Zaterdag, 7 aug. t.e.m. vrijdag 13 aug. buiten de diensturen Elek tra: j. Kolkman, Gaardenstraat 13 tel. 1368. Gas: geen dienst. Vrijdag, 6 aug. t.e.m. zondag 8 aug. H. W. Goorman, Kolweg 52, -.cl. 1513 keurmeesters buiten de diens.- uren Maandag. 9 aug. t.em zon dag 15 aug.: J. Hof, Kozakkenstraat 19 tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacnt- huis tel. 1318. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau) 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Marm- sel). resp. bij ds. A. Schellevis en ds. P. Lug'Jgheid. Ds. R. A. Hoogkamp, dankte namens de beide kerkeraden de heren van de commissie voor het vele werk dat weer werd verricht en, de organisten D J. Schuppert en J. H. van Engbrink die op het electro- nisch orgel de samenzang begelei den. Woorden van dank werden ook gesproken tot het Hervormd Kerk koor. „Soli Deo Gloria" en de Hol tense Muziekvereniging en tot de hr. Reterink (Kolweg) voor beschikbaar stellen van het orgel en tot de fa. ter Harmsel voor geluidsinstallatie en verlichting. Onder grote belangstelling had woensdagmiddag in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek ten overstaan van notaris B. H. Pluimers te Marke- lo de toeslag plaats van het boeren erve Holterbroek 89 bewoond door en eigendom van de gebroeders E. en J. M. Klein Teeselink. Koper werd de heer E. D. Vincent, makelaar te Hol ten die handelde in opdracht van: de heer H. J. A. Deijk, Holterbroek 17 waarvoor werd gekocht perceel 1 boerderij met bedrijfsgebouwen en erf groot circa 0.35.60 hectare, per ceel 2 weiland grenzend aan perceel 1, groot 1.75.00 hectare en perceel 3 weiland en kippenhok gretizend aan perceel 1 groot plm. 1.20.00 hectare voor f 88495.- (inzet totaal f 76200.-) perceel 4 weiland aan de Doorlopen de Dijk groot circa 1.24.00 hectare voor jhr F. W. W. H. van Coevorden, Beuseberg 132 te Holten voor f 12935 (inzet f 10400.-) perceel 5 weiland groot 1.24.00 hecta re aan de Doorlopende Dijk voor de fa. B. J. Vukkink, N 26 te Holten voor f 13135 (inzet f 11100) perceel 6 weiland groot 1.07.40 hecta re aan de Elzendijk voor de heer B. J. Veneman, Neerdorp 30 te Holten voor f 10535 (inzet f 8500.-). Het Holtens Gemengd Koor „HGK" hervat maandag 8 aug. a.s. 's avondi om 8 uur de wekelijkse repetities. Het „HGK" kinderkoor begint maan dag om 4 uur weer te repeteren. De heer K. T. de Vries, adjunct directeur van gemeentewerken i3 benoemd tot gemeente-architect van Diever. Van de Postduivenvereniging „De Bergvliegers" zijn de kampioenschap pen in de afdelingen Mid Fond en Fond thans bekend. Deze uitslagen zijn als volgt: Mid fond: 1. Gebr. Fond: 1. G. Steunenberg 597 ont.; 781 pnt. en 3. H. van Beek 693 pnt. Kampioensduif van G. Steunenberg H68-1491436 met 329 pnt. Willems 795 pnt.; 2 G. Steunenberg; 2. Joh. Paalman 447 pnt., .3. Gebr. Willems 432 pn'. Kampioensduif van G. Steunenberg h 67-1110715 met 296 punten. Geboren: Gerrit Johan, zv A. J. Bek- kernc-ns en D. Boode, Beuseberg 148; Dika Gerrianne, dv G. J. Wes- seldijk en G. Vukkink Neerdorp 99 (Geb. te Deventer); Ondertrouwd: R. Rustebiel oud 20 jaar. Burg. v.d. Borchstraat 16 en H. Haverslag. 20 jaar. Burg v.d. Borchstraat 16. M. Waanders, 25 jaar Rijssen en B. J. Schippers, 23 jaar Espelo 15. Getrouwd: D. J. Podt, 26 jaar, Dij- kerhok 20 en G. Temmink 40 jaar, Dijkerhoek 22. BEVOLKING: Ingekomen: J. C. Minkhorst en gez. van 's Gravenhagc naar Churchill- straat 101; C. den Bouwmeester en gez. van Zwartsluis naar Holterberg 33; H. Veldwijk en gez. van Deven ter naar Churchillstraat 57; G. W. H. Overvelde en gez. van Deventer naar Churchillstraat 65. Vertrokken: J. W Rietman van Pan- nenweg 1 naar Duitsland; J. H. Mul ler en gez. van Sparrenweg 4 naar 's Gravenhage; H. Pekkeriet van Neerdorp 4 naar Markelo.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1