Een veilige auto ALFA ROMEO LANCEERT 2000-SERIE Meer dan alleen maar De nieuwe Volkswagen K 70 een auto Wartburg en ïrobant wederom op de markt Rij-indruk Uitrusting De Kever Eén van de belangrijkste motieven dat speelt bij de aankoop is de prijs. Was in de eerste berichten die in de pers verschenen over de K 70, sprake van een prijs van rond twaalfduizend gulden voor de goedkoopste uitvoering, een verrassing voor de insiders bleek de uiteindelijke prijs te zijn. De VW K 70 zal op de markt komen vanaf 11.593,80. Wat krijgt u voor die prijs? Met de VW K 70 brengt de Volks wagenfabriek een model, dat 'qua techniek volkomen afwijkt van de tot nu toe uitgebrachte modellen. Zij nam de auto over, zoals zij ontwik keld was door de NSU-ingenieurs, en voegde daaraan toe de mogelijkhe den van de seriebouw. Meer nog: er werd speciaal voor deze auto een nieuwe fabriek gebouwd (in Salzgit- ter, ongeveer vijftig kilometer ten zuidwesten van het „moederbedrijf" in Wolfsburg). Na de aanloopperiode, die bedoeld was om de wagens op de Duitse markt te testen, loopt de pro- duktie in Salzgitter nu naar circa vijfhonderd auto's per dag. De VW K 70 heeft een moderne vormgeving door de lage carrosserie- lijn en het grote raamoppervlak. De wagen is uitgerust met een onafhan kelijke wielophanging met veerpoten rondom, waarbij achterwielen wor den geleid door reaktiearmen. De viercilinder-motor is geplaatst boven de 'aangedreven voorwielen. De au to is leverbaar met twee verschillen de motoren en in twee verschillende uitvoeringen: met 75 of 90 pk, beide ook in L-uitvoering. Alle modellen zijn vierdeurs limou sines met vijf zitplaatsen. De carros serie is zelfdragend. Het passagiers compartiment is uitgevoerd als vei ligheidscel met voor en achter ver vormingszones. De bagageruimte achter heeft een inhoud van zeven honderd liter. De benzinetank met een inhoud van 54 liter ligt voor de achteras in een goed beveiligde po litie. >01; korteslag type met bovenliggende nokkenas en vijf maal gelagerde krukas. Daaronder bevindt zich het differentieel en daarachter de vier- vex'snellingsbak. De K 70 is uitgerust terwille van de veiligheid met 2 remcircuits. Zij heeft schijfremmen vóór aan weerszijden van het differentieel en trommelremmen achter met rem- krachtregelaar en rembekrachtiger. De watergekoelde 4-cilinder lijn motor met een inhoud van 1,6 liter is naar rechts gekanteld boven de vooras geplaatst. De fabriek geeft een topsnelheid op van 158 kilometer per uur voor de 90 pk en van 148 voor de 75 pk versie. De motor is van het sagiersruimte. De bestuurder heeft een bekleed veiligheidsstuur voor zich: de versnellingspook ligt in het midden binnen handbereik. Verder bevat de wagen onder an dere een in veertien standen verstel bare voorzitting (rugleuning acht standen), vloer geheel bekleed, kin derstoelen op de achterportieren, 3 asbakken (voorin met automatische verlichting en aansteker), dubbele binnen-verlichting, intervalschake- laar voor de ruitewisser (dat wil zeg gen enkele vegen om de paar secon den, te gebruiken bijvoorbeeld bij motregen)thermostatische luchtaf- Door de wijd opengaande portieren heeft men toegang tot een ruime pas start was tijdens deze koude dagen erg goed en dat is ook niet verwon derlijk voor wie de test op de televi sie gezien heeft, waar de K 70 bin nen anderhalve séconde aansloeg bij achttien graden onder nul. Van zij wind had de K 70 last, terwijl de totale aankleding van de auto belangrij hoging van comfo In tegenstelling lijke NSU-ontwerp genfabriek de p: twijfeld ten goede in het geheel geen z bijdroeg tot ver- 't- tot het oorspronke- heeft de Volkswa- itaties van de mo tor wat teruggebracht. Dat zal onge- We hebben ee.i aantal testkilome ters gemaakt met de nieuwe VW. Inderdaad een heel nieuwe VW met waterkoeling, motor voorin, voorwiel- aandrijving. Opvallend vonden wij de stabilitiet van de wagen en 't prach tige gedrag in de bochten. De koude vensduur, op wellt: punt de Volkswa gen een heel goe^Ie naam te verlie zen heeft. Een ander belangrijk punt is de goede service, die toch één van de sterkste punten is van de VW-or- ganisatie. Rest nog de prijs. Die lijkt ons voor deze auto, waarin erg veel zorg besteeds is aan vèiligheidsdetails (veiligheidscel voor de passagiers met kreukzones voor en achter, ge scheiden remcircuits, bekleed stuur wiel, ronde knoppen en dergelijke) beslist gunstig te liggen. Alfa Romeo heeft een nieuwe se rie auto's gelanceerd, met een twee liter motor, de Alfa Romeo 200ll's. De serie J^e^aat uit een sedan, een coupé en een eabriólet. De drie nieu we Alfa Romeo's zullen deze maand Nederland - Óp1 -tfë marktkomen! Als uitgangspoort voor de 2000's dienden de sedan 1750 Berlina, de De heer Lansink Rotgerink had ont- let 1750 Spider Veloce. De 2000's zijn coupé 1750 GT Veloce en de cabrio- uitdrukkelijk niet bedoeld als ver vangers van de 1750's; zij worden als alternatieve mogelijkheid naast de 1750's in het programma opge nomen. Het belangrijkste verschilpunt tus sen de nieuwe 2000's en de 1750's is natuurlijk de motor: 1962 cc, 150 cc, 150 SAE-pk, 21,1 SAE-mkg in plaats van 1799 cc, 132 SAE-pk en 19 SAE- mkg. met als direct gevolg een (nog) hogere topsnelheid, (nog) fellere ac celeratie en (nog) meer trekkracht. Andere punten van verschil be treffen zowel het uiterlijk (nieuwe dashboards en nieuwe grilles voor Berlina en GTV) als de uitrusting (o.a. nieuwe stoelen en nieuwe stuur wielen). Hieronder tenslotte de prijzen van de nieuwe 2000's, met ter vergelij king die van de 1750's erbij (steeds inclusief BTW)2000 Berlina f 15.990.— (1750 Berlina f 14.990.—). 2000 GT Veloce f 18.690.— (1750 GT Veloce f 17..990.en 2000 Spider Ve loce f 18.690,— (1750 Spider Veloce 17.490,—). ALMELO, JULI 1971 Nog voordat de Volkswagen K 70 op de Neder landse wegen verschenen is, heeft deze nieuwste telg van de Volkswagen fabriek al veel lauweren geoogst. Autotijdschriften schreven vele pagina's vol; in Zweden werd de auto uitgeroepen tot „auto van het jaar" op ge zag van een internationale jury van autojournalisten; in Nederland eindig de de K 70 bij een soortgelijke verkiezing op de tweede plaats. Waarom, kunnen wij ons afvragen. autoblad Rijdend Nedex'land ,,de Kever heer en meester: slechts 55 gebreken per 100 gekeurde kevers, tegen 109 gebreken per 100 gekeurde wagens gemiddeld over alle onder zochte auto's. Zwakke punten lijkt de kever niet te hebben, wél vele stex-ke punten." We willen hiex-aan nog toevoegen dat het onderzoek be trekking had op enkele 'tienduizenden axitomobielen in totaal. Interessant te weten is om welke punten het hier nu gaat. Immers we spraken hierboven over veiligheids keuringen. Welnu, in Zweden werden de volgende onderdelen getest: kop lampen, remmen, uitlaat, handrem, stuurinrichting, wielen en banden, achterlichten, voorvering, wiellagers en balans, remleidingen, ruitewisser schokdempers, remlichten, richting aanwijzers, transmissie en de ver- zamelgx'oep „andere onderdelen". De kever bouwde zijn grote voorsprong op voox-al op de punten: remmen (in clusief handrem), stuurinrichting, koplampen en vooi-vering. Op deze onderdelen lag 't percentage manke menten meer dan vijftig procent gun stiger dan het gemiddelde. Je kunt je afvragen waardoor een auto, die op het punt van vorm geving nogal wat kritiek te verdu ren heeft, aan een dergelijke score toekomt. Voor degene, die een beetje in de automarkt thuis is, blijkt dit antwoord minder moeilijk dan we op 't eerste gezicht zouden denken. Het is namelijk de totale nazorg die bij de Volkswagenorganisatie in uitste kende handen is. Dat wil zeggen dat de dealer zich niet vergenoegd in de handen wrijft wanneer hij een auto verkocht heeft om vervolgens over te gaan tot de orde van de dag. Op het moment dat de klant het bedrijf verlaat in zijn nieuwe auto, begint in feite de begeleiding in de vorm van een servicepaspoort met onderhoudsschema, vastgestelde re- paratiepi'ijzen, een uniform wagen- onderhoud, originele door de fabriek beproefde onderdelen, een uitgekiend ruildelensysteem, maar vooral de VW-diagnose, waarmee dit mei'k oog steeds „eenzaam" is. In deze di agnose, die voor kopers van nieuwe wagens de eerste vier keer gratis is, wordt de hele auto aan een nauw keurige inspectie onderworpen. Pas aan de hand van het keuringsrapport kan de klant met behulp van de service-adviseur een schema opstel- De dag waarop we een auto kopen is voor velen van ons nog altijd een historische. Vooral als het de eerste keer is dat we ons een dergelijk vervoermiddel aanschaffen, vormt deze dag de afsluiting van vaak we ken inspannend vergelijken in de showrooms van de dealei'bedrijven en wellicht ook tijdens diverse proefrit ten. In Nederland blijkt, meer dan el ders het uiterlijk van de auto een be langrijke rol te spelen, 'n Aax-dig mo del gaat er altijd wel in. Natuurlijk is het belangrijk dat we ons thuis voelen in onze auto. Maar het is, dachten wij, niet juist ons al te veel te laten leiden door uiterlijke schijn. Verscheidene recente onderzoekin gen hebben aangetoond, dat met na me onze portemonnee op den duur de gevolgen ondervindt van een al te impulsieve aankoop. Deze ondex-- zoekingen hebben met name betrek king op kwesties als levensonder houd, de konditie van de auto na enkele jaren gebruik, de afschrijving als som van onderhouskosten en het vershil tussen nieuwprijs en de waar de bij inx-uil en zeker ook op de vei ligheid van de auto. Daax'bij gaat men terecht van het standpunt uit dat je slechts mag ver- gelijken in dezelfde px-ijsklasse. Het is duidelijk dat je een Renault 4 niet mag vergelijken met een Porsche. Recent is 't resultaat van de Zweed se veiligheidskeuringen in 1970. Het onderzoek was gebaseerd op de re sultaten van de in Zweden voor al le auto's van drie jaar en ouder vex-- plichte veiligheidskeuringen. Daarbij kwam Volkswagen als de veiligste auto uit de bus, in het totaal klasse ment. In zijn klasse, de „kleine mid denklasse", is en we citeren len van uit te voeren werkzaamhe den. In de praktijk blijkt dit systeem uitstekend te voldoen. Eén uit de nieuwe serie Alfa Romeo 2000. De Trabant 601. Oost-Duitsland heeft de export van de YV'artburg- en Trabant-auto's Her vat. Zoals bekend, werd in augustus 1969 de export van deze wagens stopgezet, om aan de grote vraag, die voor Wartburg en Trabant in het eigen land bestond en waarvoor zeer lange levertijd moest worden aange houden, tegemoet te komen. De Binckhorst Auto en Motor Import NV te 's Gravenhage deelt thans me de dat de eerste wagens inmiddels binnen gekomen zijn. Deze ontwikkeling is bepaald in het voordeel van de huidige Wartburg- en Trabentbezitters, uit welke kringen doch ook daarbuiten nog een grote vraag naar deze auto's bestaat. Deze vi-aag bleek tevens uit een be scheiden markt-ondex-zoek, dat De Binckhorst door middel van een en quête onder „oud-dealers" en cliënte- le insteld. Naar aanleiding van de gunstige ge- gegevens wei'd besloten de vex-koop wederom ter Sxand te nemén. Alhoewel de kari'osserieën van de beide merken niet noemenswaax'd zijn veranderd, is de technische ont wikkeling zeker niet stil blijven staan. De Wartburg is bijv. nu voox-zien van een motor van 55 PK (SAE) bij 4500 omw./min (voorheen 50 PK) en diafx-agma-koppeling, terwijl het dashboard thans voorzien van ronde ..klokken". werd teruggebracht door deze in te kapselen. Alle Trabants zijn nu ook voorzien van een Air-flow"-systeem. De verkoopprijzen (inkl. B.T.W.) luiden: voor de Trabant 601 vanaf f 4399,en voor Wartburg 353 van af f 6195,—. Ook van de Trabant werd de motor zwaarder en levert nu 30 PK (SAE) bij 4200 omw min. (voorheen 26 PK) Het geluidsniveau van deze motor

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5