Uitslaande brand dorpscentrum snel geblust in Postbestelling in kreeg staartje i De Haar' de raad 4 Leerlingen Kolschool wonnen prijzen kleur wedstrijd Recreatiewerk gaat zondag van start mdeigi enaren V.V.V.-vakantieprogramma Officiële publikatie Voorbereiding beslemmings- plannen Vakan tieverlof burgemeester De heer Ouwehand reikte se uit imÊÊÉüi Onteigeningen in „De Haar De gemeente gaat procederen tegen elf gro: Burgerlijke Stand Medische Dienst Wachtdienst Slachthuis Weekenddienst Tandartsen Kerkdiensten Brandmelding ONZE AGENDA Gevonden en verloren voorwerpen VUUR AL OVERGESLAGEN Spreekuur Maatschappelijk Werker eekenddienst Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Organist Herv. Kerk in 't zilver HOLTENS NIEUWSBLAD 3 Administratie: Gaardenstraat li ■pertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 5,- per half jaar, 10,- per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Hol tens Hie De burgemeester van Holten laakt, ter voldoening aan 't bepaal- in artikel 22, lid 2 van de Wet op fe Ruimtelijke Ordening bekend, dat l raad van die gemeente in zijn tergadering van 22 juni 1971 heeft psloten te verklaren, dat bestemmings- plannen voor de op de bij de be- i sluiten van de raad behorende en als zodanig gewaarmerkte kaarten in rode kleur omlijnde ge- i bieden worden voorbereid; deze voorbereidingsbesluiten heb ben betrekking op de gebieden: 1 vakantiecentra „De Holterberg", ,,De Prins", ,.Espelo" in oprich- ting en het gedeelte van het be- J stemmingsplan ,.De Haar", waar aan gedeputeerde staten van Over ijssel goedkeuring aan hebben ont- 1 houden j. te bepalen dat het verboden is binnen de onder 1. bedoelde gebie den zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aan- i legvergunning) van burgemeester en wethouders wijziging te bren gen of te laten brengen in de op het tijdstip van inwerkingtreding van die besluiten uitgeoefende bo- demcultuur, teneinde te voorko men, dat door de uitvoering van werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden een terrein minder geschikt wordt voor de j verwezenlijking van de daaraan bij de in voorbereiding zijnde be- j stemmingsplannen te geven be- j stemmingen, een en ander met uitzondering van normale onder- derhoudsw.erkzaamheden te bepalen, dat de desbetreffende I besluiten in werking treden met ingang van heden. De besluiten met bijbehorende laarten liggen van de dag der inwer kingtreding af- ter secretarie van de le gemeente voor een ieder ter in- a ge. ïolten. 25 juni 1971. De burgemeester van Holten. W. H. Enklaar. w e Burgemeester van Holten maakt ;kend. dat hij van 28 juni tot 21 juli 71 met vakantieverlof afwezig zal in. jn wekelijkse spreekuren op maan- agmorgen zullen in die tijd worden faargenomen door de loc.o burge meester. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Veel toeristc hebben in voorgaande jaren gebruik gemaakt van de dien sten van de recreatieteams in de tent aan de Borkeldsweg. Dit recreatie- werk (de naam zegt wat het inhoudt!) is hoofdzakelijk bedoeld voor de toe risten. Het gaat uit van de recreatie- commissie die financieel gesteund wordt door de kerken in Holten. Er is gebleken dat het in een behoefte voorziet en daarom zal het zondag Dc gemeente Holten gaat een ont iigeningsproces voeren tegen ell Eigenaren van gronden en opstallen ti het bestemmingsplan „De Haar' lie tot nu toe niet bereid waren de le gronden en opstallen langs minne- |jkc weg aan de gemeente te verko len, waardoor een ernstige vertra- (ing is ontstaan in het ontsluiten van lit in wording zijnde woongebied. Dit eeft de gemeenteraad riins- lagavond. onder voorzitterschap van ie burgemeester, Mr. W. H. Enklaar iesloten. j)e eigenaren tegen wie de procedu res zullen worden gevoerd zijn A. J willems. (De erven) J. W. A. Kelle- Brij, E. I-Iermsen, J. A. Jansen, J. M. Jansen, G. J. ter Maat, A. J. ter Maat, Joh. ter Maal, Joha Greven- ler Maat, W. ten Velde en T. Deijk. De namen van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk en van J. H. Sprok- sereef zijn hierbij ergens ten onrechte zenoemd. Hun grond aan de andere sant (westelijk) van de Aaltinkssteeg hebben wij niet nodig", aldus Mr. Enklaar. Met de heer Deijk is nage- hoeg overeenstemming bereikt; op ba- Sis van een bedrag van f 23.500, eelde de burgemeester mede, die al- irtrouwen had dat de zaak rond ,,Maar wij dagvaaarden hem zei Mr, Enklaar, omdat de pro- re niet meer te stoppen is; een uatie waarvoor de heer Deijk ver- lard heeft alle begrip te hebben, let college zal de President van de Rechtbank verzoeken om een voorlo pige inbezitstelling, zodat men aan hel werk kan gaan als dc rogge er af is. De burgemeester verklaarde goede hoop te hebben, dat men de gronden in september definitief in be zit zal hebben. Voordat dit voorstel aan de orde hvam had de raad ermee ingestemd om in dit bestemmingsplan twee boer derijen aan te kopen. Grond en op- Stal van de heer G. M. Brinks voor 118.000.- en van W. Keizer en G. Keizer voor f 82.000.- gelegen aan de Aaltinkssteeg. De heer Meerman (PvdA) noemde deze bedragen nogal hoog en wilde gaarne weten welke grondprijzen hierin begrepen zijn. De raadsvoorzitter verklaarde, dat de grondprijzen gelijk zijn aan vorige a [Geboren: Gerard Egbert zv H J A Brands en H W Veneklaas, Noorden- hergstraaf 12; Dirk Johannes zv D J Kievit en W G Docter, Hoffesslraat 3. I Ondertrouwd: A Kuiper, oud 24 j. Uren GLd en A C Nijland, oud 26 jaar, Neerdorp 81, I Gehuwd: H Out, oud 26 jaar. Am- Wam en G J Langenbarg, oud 22 aar, Amsterdam; J. Bak. oud 25 aar, Rijssen en H M H J Wansink, •ud 22 jaar, Holterberg 42. Overleden: J W Tulier, oud 68 jaar, jolterbroek 21; J Bekkernens, oud 70 aar, Holterbroek 3. 1EVOLKING Ingekomen: J Landeweerd en gez. 'an Markelo. naar Schoutenstraai 14 i" H A Huiten en gez. van Raalte laar Markepad 1Mevr F M Beu- ienkamp-Offringa van Hardcnberg •aar Churchillstraat 151; A Veldman ;n gez. van Apeldoorn naar Churchill- 'traat 99; P van den Ende en gez. "an Blaricum naar Churchillstr. 105. Vertrokken: H Wolferink en gez. i'an Weverstraat 23 naai- Almelo: F T it Haan en gez. van Oranjestraat U Juan- LelysluL kopen n.l. f 2.50 en 2.25 per m2. De bijkomende schaden zijn subjectief en daarom lijkt het soms wat hoog. Een vast punt is de waarde van de grond en deze is geschat op onteigenings- waarde. Wij hebben tegen onze des kundigen gezegd ..zorg. dat er een lijn in de beleidslijn blijft, bij even tuele overeenstemming. De heer Wansink (gem. bel.) wilde weten of de bocht uit de Aaltinkssteeg zal worden gehaald ter hoogte van de boerderij van Keizer. De heer Bosschers (CH) vond de houding van deze eigenaar wel erg wisselvallig. Eerst moest de bocht er wel uit. later mocht het weer niet. De bocht moet er z.i. nog wel uit. Spreker vond dal de taxatierapporten wel erg laat ter kennis van de raadsleden zijn ge komen. De burgemeester verklaarde ten slotte, dat de bocht nog wel wat zal worden bijgetrokken. Door deze aankopen komt men in elk geval wat beter te zitten met de woningbouw. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk Molenbelterweg tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen) Dienst wijkverpleging 26 juni en zon dag, 27 juni: Zr. M. ter Borch, Jeur- linksweg Nl, tel. 2356. Zondags tus sen 12.00-14.00 uur. Vrijdag. 25 juni t.e.m. zondag. 27 ju ni: keurmeester buiten de diensturen H. J. Moleman. Lageweg 13 tel. 1J74 Maandag. 28 juni t.e.m. zondag. 4 juli: H. W. Goorman, Kolweg 52. tel. 1513. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 u. aan het slacht huis tel. 1318. weer voor zes weken van start gaan. Deze zes weken zijn onderverdeeld in drie perioden van 2 weken waarin drie recreatieteams, bestaande uit één lei der en drie teamleden, die de gasten bezig zullen houden. Het programma voor de eerste week van 27 juni tot en met 2 juli ziet er als volgt uit: Zondag 27 juni: Om 10.45 uur zal er een kampdienst worden gehouden o.l.v. de heer A. Schellevis en met begeleiding van een combo. Hierna zal er gezamenlijk koffie (limonade) gedronken worden. Maandag 28 juni: Om 2 uur 's middags sport en spel voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Dinsdag 29 juni: 's Avonds, zo gauw het donker is een bosspel voor iedereen. Woensdag 30 juni: 2 uur 's middags zal er een puzzel wandeltocht (of wandelpuzzeltocht) gehouden worden, door het bos. Donderdag 1 juli: s Avonds om 8 uur zal de toneelgroep C.O.C. een voorstelling verzorgen in de tent. Vrijdag 2 juli: 's Avonds om half acht een ..Bonte avond" gevolgd door de lampionop tocht. Voor kinderen. Ouders en be langstellenden. We hopen dat wij (en de volgende teams) ons dit jaar weer zullen mo gen verheugen in de belangsie'Mng van de toeristen en de medewerking van u. Namens het eerste team Bea Veldhuis Ria Meyer H. Wiei-sma, teamleider Ton Schaap Zaterdag, 26 juni en zondag, 27 juni: H. Scheffer, Pr. Julianaplein 12, Goor- tel. 05470-2500 van 18.00-1900 uur. (al leen voor spoedgevallen). Het Ouwehands dierenpark in Rhe- nen heeft onder de schooljeugd een kleurwedstrijd uitgeschreven. Deze kleurwedstrijd is een groot succes ge worden. Ruim driekwart van alle ba sisscholen in ons land heeft hieraan meegedaan. De jury heeft zich van haar omvangrijke taak uiterst con- cientieus gekweten en bij elke be oordeling de klas waarin de jeugdi ge deelnemer zat, in aanmerking ge nomen. In de o.l. Kolschool zijn dinsdag de prijzen uitgereikt door de heer Ouwe hand. De winnaartjes zijn (v.l.n.r.) Lies Gerbers. Geerte Cammeraat, Johny Faber, Frank van den Berg en Yvonne Spakman. Op de achter grond staan de heer Ouwehand (r.) en de heer Wilpshaar (L.) het hoofd van de school. Alle deelnemers aan deze kleurwed strijd kregen een troostprijs n.l. een gratis toegangsbewijs tot het recrea tiepark op de Grebbeberg. HOLTjSJV. Ned. Herv. kerk: 8.30 uur ds. C. C. Addink, 10.15 uur ds. C. C. Addink (Bed. H. Doop) Extra collecte sala ris Bob v.d. Heide in dienst van het Werelddiaconaal. Geref. kerk: 8.30 uur en 10.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen 19.15 u. ds. H. v. Twillert uit Drachten. Bij alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor, ..Eigen Kerkgebouw". Tijdens de 2e dienst in beide kerken oppasdienst en na afloop „koffieuurtje" voor de zo mergasten met eventueel kennisma king met de voorganger resp. in het gebouw Irene en gebouw Rehoboth. R.K. Kerkdienst: 8.30 uur en 9.45 uur H. Mis in hel gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk. Zaterdagavond 19.00 uur zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië. 9.30 uur Hulppr. A. Schellevis. Extra collecte salaris Bod v.d. Heide in dienst van het wereld- diaconaat. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga. Dienst met de zondags school en ouders. Extra collecte kerk voogdij. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). m. 3 juli vakantie ge- Zaterdag 26 juni t. H. Haan en Zn weger sloten. Zondag 27 juni 19.30 uur Dansen in dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 28 juni t.e.m. 5 juli Vishandel Jan Reinaardus, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Donderdag 1 juli t.e.m. 22 juli Tandarts H. F'. Steunenberg wegens vakantie afwezig. Zaterdag 3 juli 9.00 uur v.m. Grote koekverkoopactie van Z.V.V. ..Blauw Wit". Heropening nieuwe verfspeciaalzaak ,,'t Verfcentrum Gervedink Nijhuis" Zaterdag 3 juli t.e.m. 12 juli Kapsalon ..Elegant" wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Woensdag 7 juli 20 uur Jaarvergadering van de SV ..Holten" in de zaal van hotel Hol- terman. Woensdag 28 juli 19 uur Autocross van de MAC „De Holterberg" op het terrein van de club. Gevonden: regencape, kinderi-ing, kip handwerkje in plastic zakje, fiets tas, sleutel aan hanger, 1 pr sporen, 1 pr schoenen, finish-vlag. Verloren: herenpolshorloge, 3 hen gels in hoes, poes, zeiljack, tele-con- fertor, rode kinderportemnn. inh. f. Er zijn heel wat vreemdelingen in Holten, door de schoolvakanties, die vandaag beginnen, zal hun aantal de komende weken sterk toenemen. De V.V.V. had deze week al een grote belangstelling van de zijde van de zomergasten voor haar vakantieprogramma. Het bezoek aan de kaasboerderij, aan het pluimveebedrijf op de Borkeld en o.m. de deel name aan de ochtendwandeling was al vrij groot. Het zijn geen groot se evenementen, maar wat in alle eenvoud geboden wordt valt bij de vakantiegangers zeer in de smaak. De volgende week vrijdag begint ook weer de wekelijkse rondleiding in het natuur-historische museum „Piet Bos" op de Holterberg. Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: MAANDAG 28 JUNI, 14.0016.00 uur: Bezichtiging Manege Beltman. Markeloseweg 8. Men kan een kijkje nemen in de stallen en in de manege en in de foyer wat gebruiken. De toegang is vrij. DINSDAG 29 JUNI, 14.30 uur precies: Bezichtiging kaasboerderij van de familie Cats, met uitleg kaasbereiding. Beuseberg 93 aan de weg Holten-Laren. Voor de viaduct E 8 links afslaan. Kosten f 1,- per persoon, kinderen tot 14 jaar f 0,50. WOENSDAG 30 JUNI, 14.00 uur: VVV-heuvelrugrit per touringcar over Holterberg en Haarlerberg, met kleine wandeling naar de uitzich ten op de Nijverdalseberg. Kosten f 3,50 volwassenen, kinderen f 2.25. Opgave en betaling aan het VW-kantoor. 14.00 uur: Bezichtiging en rondleiding pluimveebedrijf Barvelink, Borkeld 80 (aan verlengde van de Postweg). Ontwikkeling van 1- dagskuikens tot eierproduktie. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. DONDERDAG 1 JULI, 6.00 uur v.m.: VW-ochtendwandeling onder het motto „Zwerven over de Holterberg". Vertrek vanaf VVV-kantoor. Kosten f 1,25. Op de helft van de tocht wordt koffie aangeboden. Opgave tot en met woensdag, 30 juni, sluitingstijd kantoor. Zeer mooie wandeling voor jong en oud. 14.30 uur: Bezichtiging kaasboerderij fam. Cats (zie onder dinsdag), VRIJDAG 2 JULI, 14.3018.00 uur: Warenmarkt in het dorpscentrum (Kerkstraat). Zeer gezellig. Na afloop hier of daar een zitje. 20.00 uur: Rondleiding met natuurfilm in het museum „Piet Bos" op de Holterberg. De beheerder Kees Bos is een gezellig causeur, die heel veel vertellen kan van de fauna dezer omgeving. Donderdagavond om plm. 9.00 uur brak plotseling brand uit in de wo ning van de familie H. Arends aan de Dorpsstraat midden in het dorps centrum. De vlammen sloegen, na enige rookontwikkeling uit het dak, waardoor de dakgoten van de Super markt van Gebr. Wansink, die "met een nauw gangetje van het brandend perceel gescheiden is, ook reeds vlam vatten. De brandweer o.a. gealar meerd door de sirene, was snel ter plaatse en kon voorkomen, dat het vuur voedsel kreeg in het pand van Gebr. Wansink door enkele stralen van de nevelbluswagen. Snel werden weden slagen uitgelegd en kon het vuur, dat in de bovenverdieping van de woning van de familie Arends woedde, bedwongen worden. Ook van uit de bovenverdieping van de su permarkt werd het vuur in het bran dende pand bestreden, zodat men de brand al spoedig meester was. De rechter woning van het dubbele woon huis, dat leeg stond, kreeg slechts lichte waterschade. Uit het branden de huis had men in der haast nog enig klein meubilair naar buiten ge bracht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Deze schijnt ont staan te zijn op een van de slaapka mers op de bovenverdieping. De heer Arends zat buiten op de bank en zei op een gegeven moment „Het rookt hier ook", maar meteen had hij in de gaten, dat zijn eigen huis in brand stond. Zijn vrouw zat bij de televisie en kreeg door het plotselm- gebeuren een shock. De brand bracht een enorme men sen massa op de been, die op het Smidsplein het blussingswerk stond gade te slaan. De politie had al snel het verkeer omgeleid, om de brand weer niet bij haar werk te bemoei lijken. Burgemeester mr. W. H. En klaar, kwam zich al spoedig van de situatie op de hoogte stellen. Het pand is op de bovenverdieping geheel uit gebrand en heeft beneden veel wa terschade opgelopen. Commandant Prak vertelde nog geen aanwijsbare oorzaak van het ont staan van de brand te hebben kunnen vinden. De bewoners van de Churchill straat in „De Haar" zijn plm. drie weken van postbestelling verstoken geweest. Er waren geen straatnaam borden en geen huisnummers aan de bewoonde woningen aangebracht om welke reden de PTT niet tot bestel ling kon overgaan. De heer Wiggers (AR) had hier schriftelijke vragen over gesteld on der de titel „Eiland in het dorp" naar aanleiding van een ingezonden stukje in ons nummer van 4 juni jl. In zijn vragen sprak hij zijn be vreemding uit over het gebrekkig overleg tussen twee overheidsinstan ties, de gemeente en de PTT, waar van de laatste het dienstbetoon in haar wapen heeft staan. In het antwoord van B. en W. zei de burgemeester, dat de PTT geen stukken kan bezorgen wanneer er geen straatnamen en huisnummers bekend zijn. Formeel staat zij in haar recht. Het is trouwens haar taak om voor het briefgeheim te waken, dat door zo'n situatie in gevaar kan wor den gebracht. De burgemeester zei het te betreuren, dat de kantoorhou der niet gewaarschuwd heeft. For meel is dat misschien niet noodzake lijk. De kantoorhouder heeft op een gegeven moment bij gemeentewer ken wel melding gemaakt van het ontbreken van straatnaamborden en huisnummers, maar er niet bijgezegd welke de consequenties zouden zijn n.l. het niet bestellen van de post stukken. Er is wel gewaarschuwd op het postkantoor en gezegd het duurt zo lang. Na verloop van enige tijd is gemeentewerken gewaarschuwd, dat straatnaamborden nog niet aan gebracht waren. Er is niet op het gemeentehuis geweest. De burge meester vond het maar een vreemde zaak, dat de rr.-e~\ gerede partij niet even belt. Tot het stukje in Holtens Nieuwsblad verscheen. Toen heeft sore' zich met de directeur van het PTT-kantoor in verbinding ge steld en gezegd uw kantoorhouder wenst niet te accepteren, borden waarop met vetkrijt de namen en nummers zijn aangebracht. Daarna heeft de kantoorhouder, de heer Dek ker deze situatie wel geaccepteerd. De levertijd van borden en num mers is plm. twee maanden meende de burgemeester, die verklaarde dat men mete deze leverancier geen moeilijkheden heeft. De heer Meerman (PvdA) betwij felde deze lange levertijd. Hij meen de, dat het hoogstens een kwestie van twee weken was. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur en middags van 2.00-3.00 uur op vrijdag in het Groene Kruisgebouw tel. 1436. Zaterdag 26 juni en zondag 27 ju ni: W. C. C. Wamelink, Schepenen straat 16, tel. 2004. Elke morgen behalve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Kniff- Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag, 26 juni .te.m. vrijdag, 2 ju li buiten de diensturen Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13 telef. 1368. Gas: $een dienst. Hier is brar/id net uitgebro ken en de brandweer nog niet gearriveerd. De heer A. Koopman Azn timmer man-aannemer in de Bui gem t-ester van der Borchstraat, herdenkt don derdag 1 juli het feit, dat hij dan 25 jaar organist is van de Ned. Herv. Kerk. Behalve op zondagen en bui tengewone kerkelijke diensten, trouw partijen en rouwdiensten begeleidt de heer Koopman ook het Herv. Kerk koor bij zijn repetities en uitvoeringen en verleent hij steeds zijn medewer king aan de kerkoratoria, die jaar lijks door het Chr. Gemengd Koor „Soli Deo Gloria" in de Hervormde Kerken worden uitgevoerd in de da gen voor Kerstmis. Hij is een beschei den, maar zeer gewaardeerd organist die deze functie 25 jaar geleden heeft overgenomen van wijlen J. A. Slot man, die het beroep van bakker uit oefende. Het zal de jubilaris donder» dag zeker niet aan belangstelling ont breken van de zijde der Hervormde gemeente en de koren aan wie hij steeds zijn medewerking verleent.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1