Fleurop-Interflora bereikt mijlpaal Waar gaat u heen? Kleuters naar nieuwe school Autocross in de Braderieweek eerlingen „School met jde Bijbel" kampeerden Jaarvergadering EHBO sn mmm. Voor het eerst landelijk Eindexamens Huishoudschool „De Noordenbarg" Elke seconde een bloemengroet Ria Leeftink sportvrouw 1971 van „De Noordenbarg" SENSATIE! GESLOTEN echts één herexamen Loterij school Dijkerhoek Kerkeraad besluit Twee procent voor on twikkelin gshulp Holten A-junioren behaalden 3e prijs Negentien nieuwe gediplomeerden Holten I naar toernooi in Luttenberg Burgerlijke Stand Sportdag Huishoudschool geld is witte dwergpoedels MARJö's G. Kuypers Jaarsma olïeconvector z.g.a.n. 4 pers dubbeldaks huttent 11 J™' 1W1 Op 17 mei werden op alle scholen voor lager huishoud- en nijverheidsonder- i (l.h.n.o.) de eindexamens afgenomen. Bq deze vorm van onderwijs zijn Jt de eerste eindexamens sinds de invoering van de Wet op het voortgezet (jderwqs op 1 augustus 1968. Op de 610 scholen voor l.h.n.o. hebben ruim 31.000 leerlingen aan het exa men deelgenomen: 16.000 overwegend theoretisch opgeleide leerlingen gingen voor het T-examen en 15.000 overwegend praktisch opgeleide leerlingen \or het P-examen. Het examen is ten dele schoolexamen. Aan elke school is een examencom missie benoemd, bestaande uit de directrice (directeur) en een aantal docen- van de school. Het schriftelijk gedeelte van het examen, dat landelijk /ordt gehouden, wordt geregeld door een centrale commissie die door de minister van Onderwijs en Wetenschappen is ingesteld. /me T-leerlingen stellen In overleg met de docenten een examenpakket Sst van 5 vakken (gedeeltelijk verplicht, gedeeltelijk ter keuze). Het examen- (akket der P-Ieerlingcn bestaat uit 4 vakken. Een van deze 5 of 4 vakken is i zgn. praktisch vak, zoals zorg voor woning - voeding - kleding, naaldvak- i en speciale beroepsvorming (kantoor en winkel). /De school voor l.h.n.o. hoewel fehorend tot de categorie van hel Ager beroepsonderwijs leidt niet :htstreeks op voor een beroep (naar kan naar aard en opzet als al- wmeen en praktisch onderwijs wor den aangemerkt, oriënterend op ver ier beroepsonderwijs of op prakti sche uitoefening van beroepen. De jnrsusduur voor deze opleiding, die jordt gevolgd door leerlingen die de e klas van de lagere school hebben Joorlopen, bedraagt 3 jaar. 7 Naar aanleg en belangstelling wor- len de leerlingen na een brugperiode jan twee jaar gedetermineerd en in 1 derde leerjaar gesplitst in twee «roepen de overwegend theoretisch (pgeleide leerlingen (T-groep) en dè jverwegend praktisch opgeleide leer ingen (P-groep). fVoor degenen, die juist niet aan normen voor slagen kunnen vol doen, volgt dan nog in augustus een \|ter-examen. Veel geslaagden (l Aan de huishoudschool der OLM Holten deden 52 meisjes eaxmen. [jS3 meisjes deden examen in de T-richting met als vakken Ned. taal, Engels, rekenen, kennis der natuur en zorg voor voeding-kleding-woning, waarvoor zij allen slaagden, 14 meis jes slaagden voor het P-examen met als vakken Ned. taal, rekenen, aard rijkskunde en geschiedenis en zorg voor voeding-kleding-woning. Zes meisjes deden naast het P-examen nog een aanvullend T-examen in Ned. taal. rekenen en kennis der na tuur. iHervan zal een meisje een herexamen moeten doen. Tenslotte deden 9 meisjes P-examen met als keuze de naaldvakken, waarvoor zij allen slaagden. De diploma's werden donderdag, 10 juni door de voorzitter van de commissie van bijstand, mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel namens de voorzitter van de examen-commissie uitgereikt. De directeur, de heer P. H. Cam- meraat, wees er bij zijn felicitaties op, dat hiermee niet een begin was gemaakt met een nieuwe aanpak. De veranderingen binnen het Nijver heidsonderwijs zijn al lang op gang. Men is de laatste 20 jaar zeker al doende met de aanpassing aan nieu we eisen. Niet alleen dat leerstof en lesmethoden steeds aangepast wor den, ook de begeleiding van de leer ling is altijd al één van de kenmer ken van de opleiding in de huishoud school geweest. Het onderwijs kan en Waren de lagere wlassen reeds 'n lag met schoolreis geweest naar isp. Amsterdam en Ommen, de leer- igen van de 6e klas vertrokken 'oensdagmorgen om 7 uur voor een s die vier dagen zou duren. In de [mgeving van Amersfoort werd eerst aangelegd" bij de speeltuin van Aart 'ansen. Vervolgens ging de reis via Vinkenveen door de llaarlemmer- neer haar het oude stoomgemaal de fcrucqius". Hier werd de reis ónd-er- iroken voor een rondleiding. In het itoomgemaal dat sedert 1952 niet eer werkt, is op een maquette duï- ëlij'k te zien hoe Nederland er aan e zou zijn als het Water niet door ijken gekeerd zou worden. Voorts as het interessant te zien op welke ij ze de Nederlanders er in slaagden Ihet water buiten de jrenzen te houden. Hierna bracht de ms de leerlingen naar IJmuiden, Het loei was de grote sluizen te bekijken, 'uist bij aankomst bij de sluizen am een groot passagiersschip er .schutten". De Holtense jeugd kon liervan ten volle genieten, dit vooral look doordat het weer goed was. Hier. loor werd ook besloten even aan het itrand te kijken, waar de kinderen laar hartelust konden .pootje baden" [Om half vier vervolgde de bus de rou te langs het Noordzeekanaal naar msterdam. Vanuit de bus kreeg men een mooie indruk van het gigantische lavenbedrijf. Op de Dam werd uitge kapt. Voor velen was dit de eerste dat men op dit nationale plekje ikwam. Voor de kinderen waren voor. Jal de „dams'lapers" een trekpleister. ['In groepjes werd voorts een bezoek gebracht aan de Bijenkorf, Nieuwe kerk en de Kalverslraat. Om 6 uur kreeg deze dag wel zijn hoogtepunt, toen het warme gezelschap met de hele bagage in de Treeker bossen bi] Oud Leusden aankwam. In een 10-tal y tenten werd gekampeerd, 's avonds Li was het gezamenlijk kijken naar de verrichtingen van Ajax op de t.v., 'n mooi besluit van deze vermoeiende dag. Maar daar het een prachtige 'avond was werd eerst nog een wan- i deling door de bossen gemaakt. De duisternis was al ingevallen toen een der onderwijzers" op 'n open plek 'n [spannend verhaal vertelde. Van sla- i pen kwam de eerste nacht niet veel. i Het was zeer laat toen de laatsten in- sliepen en nog heel erg vroeg op de donderdagmorgen toen de eersten ai weer wakker werden. Door het prach- tige zomerweer kon in de openlucht j worden gegeten zodat er geen gébruik gemaakt behoefde te worden van de grote eettent. Donderdagmorgen wei-d een sluipspel in de bossen gedaan. De leerlingen waren verdeeld in 2 partijen nl. de kruisers en de vracht schepen. De vrachtschepen moesten i proberen zoveel mogelijk lading over te brengen naar de havens. Dit spel werd gewonnen door Nico Beldman, Bert Beltman, Jannie Letink. 's Middags stond een speurtocht op het programma. Een tocht met diver- se opdrachten die enthousiast door de i groepen werd uitgevoerd. Vrijdag morgen werd besteed met het voorbe. reiden van de kampavond en het mid- dagprograma. 's Middags was er nl. een zeskamp. Dit festijn dat onder de voortreffelijke leiding stond van meester Wiersma, zou het klapstuk van deze zeer geslaagde kamp we worden, 's Avonds voerden de kinde ren en de leerkrachten toneelstukjes op. Ook werd er naar hartelust ge zongen. Zaterdag -\yas het weer de laatste dag. 's Morgens werd een spel in de bossen gedaan. De leerlingen waren individueel parelvissers". De ouderwijzers en onderwijzeressen fun. geerden als pareïbanken. De kinde ren kregen als ze een van de banken gevonden hadden symbolisch een aantal parels. Winnaar was Henk Vruggink. Bij de laatste maaltijd werden de prijzen uitgereikt. Ook kreeg de groep die in totaal deze week de hoogste punten scoorde een diploma. Dit was de groep .Brinekoli' waartoe behoorden Henk Vruggink, Jan Achterkamp. Bert Beldman, Ni co Beldman. Jan Meilink en Gerrit Lubbersen- De prijs voor het beste onderhouden van de tent ging naar de groep ,,De 7 brave jongens". Deze groep, Jan Rietberg. Hen'k Bekker- nens. Edward Vixseboxse, Gerard Schalk. Gerrit Hosmar, Gerrit Nijland en Henk Meijerman. kreeg eveneens een diploma uitgereikt. Zaterdagmid. dag om 5 uur kwam de bus weer in Holten aan. De deelnemers konden terugzien op een paar zeer prettige geslaagde dagen. In café Het Bonte Paard had woensdagavond de trekking plaats van de verloting, die was georgani seerd voor de o.l. school Dijkerhoek. In enkele dagen hadden de school kinderen 1250 loten van een gulden verkocht. Een flinke prestatie, waar in de ouders ook een groot aandeel hadden. De trekking werd verricht door de wachtmeester, le klas, G. Hosmar van de Rijkspolitie te Hol ten, en werd bijgewoond door een talrijk, vooral jeugdig publiek. De eerste prijs, .een transistor radio, kwam terecht bij de heer B. Morrenhof uit Goor, die erg ver heugd was deze mooie prijs in ont vangst te mogen nemen. De tweede prijs, een dagtochtt naar Texel voor twee personen, was voor een geluk kige Rikie Baltus, Loo 66, Bathmen, terwijl de heer W. Rensen. D. 57. met zijn echtgenote een reisje mag maken naar Zuid-Limburg, als win naar van de derde prijs. Verwezen wordt naar de advertentie in dit nummer met de overige prijswinnen de nummers. mag niet statisch zijn en 't is gewoon een stuk verantwoordelijkheid van de school, dat de doelstelling en dé me thode steeds kritisch bezien en aan gepast worden. Daar is in het lagere huishoudonderwijs veel aan gedaan. Landelijk Dat er nu bij het huishoudonderwij ook examens afgenomen worden met gebruikmaking van de landelijke op gaven en er eenheid in de diploma's is gekomen, is in zoverre verheu gend, dat het huishoudonderwijs lan delijk naar een goed en gelijk niveau toe gaat werken. Er moet echter ook; op gewezen worden, dat de leerlingen daarmee niet een diploma voor een beroep behaald hebben. Zij hebben 'n opleiding gehad, die zowel theoretisch als praktische vakken omvat. De vorming van hoofd, hart en handen, dus de intellectuele, de karakter- en aevaardigheidsvorming, is het be langrijkste uitgangspunt. Daarbij komt dan nog een zekere voorberei ding op een latere beroepsopleiding. Het L.H.N.O. is géén beroepsoplei ding en ook geen kook- en naaischool in deze beperking. De T-leerlingen kunnen door naar een beroepspolei- ding binnen het middelbaar huishoud en nijverheidsonderwijs. Ook voor de P-leerlingen zijn er verdere opleidin gen binnen het leerlingenstelsel ver zorgende beroepen. Kritiek Er is nogal kritiek op het huishoud onderwijs (op welk onderwijs niet?) Jammer is dat veel kritiek niet eens stoelt op recente gegevens. „Het is aan ons," aldus de heer Cammeraat, „om deze kritiek te ont zenuwen door de inhoud van ons derwijs steeds te toetsen en aan de leerlingen door zich zelf na hun op leiding waar te maken in de maat schappij." Daarom wenste de direc teur hen mede namens de leerkrach ten het beste toe. De diploma-uitreiking had plaats in tegenwoordigheid van de leden de Commissie van Bijstand en van de ouders der leerlingen. De geslaag den zijn: T-leerlingen: B. D. Aanstoot, H. J. Pasop, G. Rosman, M. Louwrens, Holten; G. Denneboom, A. Meijerhof, B. J. Wassink, A. Wevers, Bathmen; G. J. Bargeman, Laren (G.); N. Groothaar, R. x'an de Heijden, B. Klumpers, T. Klumpers, J. Lande- weerd, G. N. Nij'nuis, E. A. Oonk. J. H. Stegeman, Markelo; G. B. Klein Teeselink, Dijkerhoek; H. J. Flierman, B. Nijland, F. B. Vosman, Okkenbroek; D. Jansen, Colmschate; G. J. Lensink, Heeten. P- en T-leerlingen: J. H. Brinks, M. J. Kettelarij, H. R. Krikkink, B. Pas man, Holten; A. van Ark. Bathmen. P-zorg-leerlingen: G. Bronsvoort, J. Huisken, G. H. Jansen, M. W. Jan sen Manenschijn, J. Koopman, R. H. Krikkink, J. J. H. Toren, J. Volke- -rink, Holten;; J. W. Baltus, S. v. d. .Geld, A. Wagenvoort, Bathmen; E H. Eggink, Laren (G); H. Bieleman, Haarie; J. H. Stegernan, Markelo; G M. Heuvelman, Lettele. P-naald-leerlingen: J. W. Bekker- nens, A. Ebrecht, H. G. Eshuis, W. Jansen, H. J. Lammers, B. Nijland, W. A. Paalman, J. W. F. Vukkink, Holten; E. Brilman, Bathmen. in aansluiting op het besluit van de Wereldraad der Kerken in Upp sala in juli 1968 en gehoor gevend aan de oproep der Generale Synode der Hervormde Kerk besloot de Ker keraad der Hervormde Gemeente te Holten in zijn openbare vergadering van donderdag, 3 juni jl. in princi pe om, om te beginnen 2 pet van inkomsten van diaconie en kerkvoog dij ter beschikking te stellen van het door de Wereldraad van Kerken gestichte fonds voor ontwikkelings samenwerking in het algemeen te stimuleren en dat „bevordering van sociale gerechtigheid en echte zelf standigheid, met economische groei als belangrijk middel" bewerken wil. Na deze beslissing, die met twee derde meerderheid genomen werd benoemde de kerkeraad een budge- taire commissie om de wegen te zoeken dit besluit op de begrotingen van diaconie en kerkvoogdij te ver werkelijken. Op het voetbaltoernooi, hetwelk 2e Pinksterdag werd georganiseerd door de vv „Voorwaarts" te Vriezenveen, hebben de A-junioren een 3e prijs (medaille) behaald. De resultaten waren als volgt: HoltenVoorwaarts A2 0-0, Voor waarts AlHolten 1-2, HoltenPH 0-2, Eintracht—Holten 0-2, Daarler- veenHolten 0-0. De weersomstandigheden waren van dien aard. dat het uiterste van de' spelers werd gevergd en de hitte deed veel afbreuk aan 't vertoonde spel. De Holtenaren behaalden uit de 5 gespeelde wedstrijden 6 punten, welk aantal ook door Voorwaarts A werd behaald, doch 't doelgemeddelde de van de gastheren was duidelijk beter, hetgeen hen de 2e prijs ople verde. Winnaar van 't toernooi werd PH dat uit de 5 gespeelde wedstrijden 9 pun ten behaalde met als doelcijfers 11-2. zodat de beker bij het best spelende elftal terecht kwam. ARNHEM Tijdens de algemene vergadering van Fleurop-Nederland stelde de voorzitter, de heer A. Kor- pel, vast dat 1970 een moeilijk jaar is geweest voor de bloemist-winke liers. Hoewel de omzetten stegen, zorg den de sterk toegenomen kosten er voor dat 't rendement terugliep. De nu opnieuw verzwaarde B.T.W., de recente winkelhuurverhoging en voortdurende andere kostenstijgingen vormen ook voor de toekomst een be dreiging voor het voortbestaan der Aan het einde van de woensdag avond in hotel Vosman gehouden jaarvergadering van de plaatselijke afdeling van de EHBO heeft burge meester mr. W. H. Enklaar aan acht dames en elf heren, die enkele we ken geleden met goed gevolg het examen hadden afgelegd het EHBO- diploma met insigne uitgereikt. Mr. Enklaar wees hierbij in een korte toespraak op het zeer nuttige en hoogstbelangrijkg werk van de EHBO-ers en hij sprak een woord van dank tot dokter J. F. Sijtsema voor het opleiden van de gediplo meerden en tot het bestuur van de afdeling voor het vele werk dat werd verricht. De dames en heren die een diplo ma ontvingen zijn: G. H. Wegstapel- van Lindenberg, C. H. van Iperen- A.s. zondag 13 juni 1971 zal Holten I deelnemen aan een toumooi, het welk georganiseerd zal worden door SDOL te Luttenberg en waaraan 4 verenigingen deelnemen, te weten Heino, Ommen, Raalte en Holten. Het programma luidt als volgt: 13.30 uur RaalteHolten, 13.30 uur OmmenHeino, 15.30 uur Verliezers- ronde, 15.30 uur Winnaarfinale. De wedstrijdduur is 2 x 30 minuten. Het vertrek is bepaald. op 12.30 uur per luxe auto's vanaf Smidsbelt. Esseboon, W. A. Beldman-Wegstapel, J. W, Jansen-Winkeldermaat, mej. R. Bosschers, mej. M. Rensen, mej. H. Baltus, mej. J. W. Klein Horsman en de heren G. Voortman, B. J. Rete- rink, E. Vukkink, H. J. ten Wolthuis, G. F. Vrugteveen, E. J. Kers, H. J. Aaftink, J. Koetsier, G. H. Brink man. H. W. Rensen en T. Stegink. Aan twaalf dames en heren die het vorig jaar het diploma behaalden en dit winterseizoen het voorgeschreven aantal lessen volgden, werd een ver- bandtas uitgereikt. In deze vergadering, die onder lei ding stond van de heer A. Jalink, bracht de heer H. Rozendom een uit gebreid jaarverslag uit. waaruit o.m. bleek, dat het aan activiteit in de af deling Holten, die in 1951 werd opge richt, niet heeft ontbroken. In 1953 werden de eerste diploma's uitge reikt en enkele personen die toen een diploma ontvingen zijn thans nog lid. De heer Rozendom bracht tevens financieel verslag uit over het afge lopen jaar. Er was dank zij een do nateurswervingsactie een flink batig saldo, dat zal worden besteed voor de aankoop van lesmateriaal o.>a. een ademjet, dia's, plastic-spalken, de kens enz. De commissie voor kscontrole had boeken en bescheiden in orde bevon den. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd met algemene stemmen herkozen de heer P. Viet. Bij de rondvraag werden vanuit de vergadering tal van zaken aan de orde gesteld. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met de plaatselijke brandweer voor het houden van een gezamenlijke oefening, verder zal er voor de donateurs een lesavond wor den gegeven met dia's, films etc. en ook zal men trachten een lesrooster op te stellen, zodat men vooraf weet welke leerstof behandeld zal worden. De heer Brinkman sprak namens de geslaagden een woord van dank tot dokter Sijtsema en hij offreerde een boekenbon. detaillisten, waartegen snelle maat regelen dienen te worden genomen. De sinds kort ingestelde nieuwe ser vice van Fleurop-Nederland, 'l bloe- men/fruit-arrangement, blijkt door het publiek bijzonder goed ontvangen te zijn. Uit de jaarcijfers van Fleuro-Inter- flora over 1970 blijkt, dat de volkeren der wereld 't ondanks alles toch zeer goed met elkaar menen, want wéér werden er 1 miljoen bloemengroeten méér uitgewisseld dan het jaar daar voor, nl. 26'/t miljoen. Dit betekent, dat door de 38.000 aangesloten bloe mist-winkeliers elke seconde ergens ter wereld een bloemengroet wordt bezorgd! Het aandeel van de Nederlandse Fleurop-bloemisten bedroeg 863.000 orders, waarvan er 788.000 tussen de 1520 winkeliers binnen ons eigen land werden uitgewisseld. In het Europese bloemenverkeer neemt Nederland volgens de jaarcijfers na koploper Duitsland 'n eervolle 2e plaats Opmerkelijk is het feit, dat de uitge geven bloemenchèques van 7.000 in 1969 op 13.000 in 1970 stegen, waaruit blijkt dat deze fleurig verpakte ca deaubon snel aan populariteit wint. Geboren: Jannette, d.v. H. J. ten Wolthuis en W. Kettelarij, Look 41. Janneke. d.v. A. W. F. Groothengel en A. M. van Beek, Schoutenstraat 30. Johanna, d.v. G. J. Schuppert en H. Paalman, Noordenbergstraat 22. Michel Harold, z.v. J. W. Nijenhuis en A. Tjonk, Vianenweg 46 (geb. te Deventer). Ondertrouwd: B. van Beek, 27 jaar, Burg. v.d. Borchstraat 7 en G. Klein Teeselink. 25 jaar. Beuseberg 26. H. A. Hendriks. 22 jaar, Raalte en C. M. H. Brands, 23 jaar, Bosch- kampsstraat. 16. A. G. Ongena, 26 jaar, Goor en T. G. Haan. 23 jaar. Weversstraat 29. J, Bak, 25 jaar, Rijssen en H. M. H. J. Wansink, 22 jaar, Holterberg 42. Gehuwd: A. Meijerman, 23 jr. Neer dorp 24 en G. Lammers, 21 jaar, Pas toriestraat 18. BEVOLKING. Ingekomen: Mej. J. E. Duncan van Voorburg naar Gaardenstraat 33. A. G. M. Hek en gez. van Deventer naar Churchillstraat 153. H. B. Hagemeier en gez, van Ensche de naar Churchillstraat 147. J. C. Bogaard en gez. van Winscho ten naar Churchillstraat 141. W. G. Blits en gez.van 's-Gravenha- ge naar Scoutenstraat 60. Vertrokken; H. Beldman en gez. van Borkeld 81 naar Wierden. A. Pekkeriet van Neerdorp 4 naar Hasselt. J. Nijman en gez. van Holterenk- straat 26 naar Bergen op Zoom. J. Hospers van Kolweg 48 naar Dor drecht. Het programma, dat voor de sport dag van de huishoudschool ,,De Noor denbarg" te Holten op donderdag 3 juni opgesteld was, kon door het prachtige weer in de beste stemming afgewerkt worden. Het vinden van een geschikt terrein gaf nog de meeste problemen. Eerder stelde de eigenaar van camping „De Poppe" zijn terrein en accommodatie altijd beschikbaar. Door de kampeer- drukle was dit niet meer mogelijk. Gelukkig was de heer Veneklaas van camping „De Holterberg" bereid zijn accommodatie beshcikbaar te stellen en kon op een ontruimd deel van wat vroeger tot zijn kampeerterrein hoor de, het programma afgewerkt wor den. Het programma omvatte: Atletiekwedstrijden zoals hardlopen, verspringen, hoogspringen en bal wer pen, waarbij volgens C.C.S.A. nor men gekampt kon worden. Korfbal en slagbalwedstrijden, touwtrekken, FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, telef. 13615. Donderdag 10 t.e.m. woensdag 16 juni: Tepepa, koning der revolutie (18 jr.). Vrijdag 11 en zaterdag 12 - juni, nachtvst.De dag van de wraak (18 jr.). Zaterdag 12 en zondag 13 juni, ma tinee: Niels Holgersson's wonder bare reis (a.l.). Aanvangstijden: do. 20 uur; vrij. 21 en 23.30. uur; za. 14, 18.30, 21 en 23.30 uur; zo. 14, 16, 18.30 en 21 uur; ma., di., wo. 20 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat, te lefoon 11100. Donderdag 10 t.e.m. woensdag 16 juni: Dit is uw man (Oswald Kol- le (18 jr). Vrijdag 11 en zaterdag 12 juni, nachtvst.: Guns of the magnificent seven (18 jr.). Zaterdag 12, zondag 13 .en woens dag 16 juni, matinee: Wilde zwa nen (a.l.). Aanvangstijden: dagelijks 20 uur; vrij. 20 en 24 uur; za. 13.30. 20 en 24 uur; zo. 13.30, 15.30 en 20 uur: wo. 13.30 en 20 uur. LUXOR THEATER, Brink, tele foon 18662. Donderdag 10 t.e.m. woensdag 16 juni: De tanden van Dracula (18). Zaterdag 12 juni, nachtvst.: Sarta- na kill zo lang je leeft (18 jr.). Zondag 13 juni, matinee: Samson tegen Hercules (a.l.). Aanvangstijden: werkdagen 20 u.; za. 14, 16, 18.30 en 21 uur. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, BRINK, telef. 13506. Tot en met maandag 21 juni: Ham Geertman, met pentekeningen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur; zaterdagavond, zondag en maandag^gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, ty foon 14556. Antieke keuken, antieke fietsen, zilver, Delfts aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur; zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, telef. 14556. Antiek speelgoed en antieke kos tuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 uur en 14-17 uur; zondag 14-17 uur. GALERIE DE GROTE POOT, Grote Poot 13, telef. 15495. Henk Blokhuis met monotypes en schilderijen. Tot en met zaterdag 19 juni. Openingstijden: dinsdag t.e.m. za terdag 9-12 en 14-18 uur; vrijdag 19-21 uur. GALERIE DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 4, telef. 11848. Gesloten. De M.A.C. „De Holterberg" gaat weer een autocross organiseren in de Braderieweek en wel op woensdag 28 juli a.s. Dat wordt weer een spannend gebeuren op het braakliggend terrein b(j het slachthuis in het Kolcomplcx. Inschrijving voor deelname staat open voor leden van de club, die zich voor 18 juni a.s. dienen op te geven. Er zal worden gereden in twee klassen, te weten een klasse tot 1500 cc en een klasse boven 1500 cc. Er is slechts een beperkte deelname mogelijk, met standaard uitgevoerde auto's. Wanneer meer dan twintig inschrijvingen worden ontvangen, zal bij loting worden be paald wie kan deelnemen. Alleen montage van een zogenaamde Roll-bar is toegestaan en zelfs gewenst, maar geen versterkte bumpers, geen dubbele achterwielen en geen open carrosserie. Declijame geschiedt geheel voor eigen risico. Er wordt een wettelijke aansprakelijkheidsverzekering ten opzichte van bet publiek afgesloten. De autocross zal zeker weer veel belangstelling trek ken, want zij ligt in het sensationele vlak. ggMaksjisllis GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2, telef. 16733. Jan Rozeboom met grafisch werk. Tot en met dinsdag 15 juni. Openingstijden: werkdagen 14-18 uur; maandag en zondag gesloten. VALLISNERIA, Gebouw Nijverheids school, St. Jurriënstraat 42. Aquariumtentoonstelling. REDERIJ SCHEERS, Woonschip Eureka, telef. 15914. Boottochten op de IJssel. Deventer Gorssel v.v. Alle da gen beh. ma. en vrij. Vertrek De venter: 10, 12, 14 en 16 uur. Ver trek Gorssel: 11.15, 13.15, 15.15 en 17.15 uur. Deventer Olst v.v. Alle zonda gen t.e.m. 22 aug. Vertrek Deven ter: 10 en 14 uur. Vertrek Olst: 12.15 en 16.15 uur. KINDERVERMAAK, Oxerweg 20, Joppe. Ponytram. WIJKGEBOUW, Van Vlotenlaan. Ruilbeurs. Zaterdag 12 juni: 2-6 uur. AVONDVIERDAAGSE 14 tot en met 17 juni. VLIEGVELD TEUGE, De Zanden, telef. 05763-200. Parachute springen, bij goed weer op za. en zo. tot 11 uur en tegen zonsondergang. Rondvluchten da gelijks. Telef. 05712-2341. ALMELO VAROSSIEAU. Do en vr: Soldier blue (aanv. 2.30 en 20 uur) (18 jr.). waarbij de klassen tegen elkaar uit kwamen. Gezelligheidsspelen in groepsverband. In de totaalklassering kwam Ria Leeftink uit Holten uit 11a op de eer ste plaats te staan (vorig jaar was zij tweede) met het hoogste aantal punten in totaal. Klas la werd sportklas van het jaar met de beste prestaties als klas. De verdere uitslagen waren: Slagbalcompetitie: klas 11c eerste, 11b tweede; Korfbalcompetitie: kla3 11c eerste. lilt tweede; Touwtrekken: klas 11b eerste. Ha tweede. Er werden 31 C.C.S.A. diploma's uit gereikt. Voor de Casual Cottonc 1971 werd dit tuniek-jacket zonder kraag en met korte mouw ont worpen door Tom Gilbey. Pan talon en jacket zijn uitgevoerd in een groene katoensuède van Schuttersveld. Het shirtwaar van de kraag over het jasje wordt gedragenis va-n een crèmekleurige katoenbatist, be drukt met een groen fantasie dessin. Zaterdag: Naakte vrouwen waren zijn prooi (18 jr.). Zondagmatinee: Opstand der gla diatoren (14 jr.). Ma t.e.m. wo: Soldier Blue (aanv. 20 uur) (18 jr). Ma t.e.m. wo: Naakte vrouwen waren zijn prooi (2.30 uur) (18 jr). Aanvangstijden: do t.e.m. wo: 2.30 en 20 uur; za: 18.45, 21 en 23.15 uur; zo: 16.45, 14.30, 18.45 en 21 u. De kleuters van de Chr. Kleuterschool aan de Hoffes- straat zijn maandagmorgen „vehuisd" naar de prachtige moderne nieuwe kleuterschool die gebouwd is op de hoek van de Kolweg en de Lageweg. De school was ruim zes jaar gehuisvest in een houten noodgebouw aan de Hoffes- straat. Dat het maandagmorgen feest was voor de kleuters - en niet alleen voor hen - laat zich begrijpen. In hun beste „pakkie" en met een vlaggetje getooid wan delden ze vanaf de Hoffesstraat naar de nieuwe school die door de hoofdleidster mej. K. G. Beunk werd geopend. Het bestuur van de Chr. Kleuterschoolvereniging heeft deze twee-klassige school gebouwd in samenwerking met de Stichting ter bevordering van het Prot. Chr. Onderwijs in de Zuid-Oosthoek van Drente. Met de bouw (volgens H.B. C systeem) werd onder ar chitectuur van ing. Cees Groen, architect BNA te Em- men begonnen op 1 febr. 1971. Aan de school die werd gebouwd door de fa. Roelofs en Haase n.v. te Rijssen is met ingang van 1 augustus als 2e leidster benoemd mej. A. G. de Vries te Meppel. De nieuwe school zal medio september a.s. officieel wer- GEMAKKELIJK Het is altijd handig, wanneer u een beetje extra geld ter beschikking hebt, mevrouw. Verdien dat zelf in uw eigen vrije tijd; 6,of 8,per uur. Bel meteen 05470-2406 tussen 6.00-7.30 uur of schrijf aan: Mevr. H. ten Kate Deldensestraat 121 - Goor Te koop: met stamboom. STEUNENBERG Pastoriestraat 42 Holten - Telefoon 1433 Op de markt is bij „MARJO" uw gulden minstens een DAALDER waard BLOEMENMAGAZIJN Oranjestraat - Tel. 1611 Te koop: plm. 60 are gemest HOOIGRAS Briefjes inleveren tot dinsdagavond a.s, 8.00 u H. J. PASOP Borkeld 70. In verband met deelname aan het muziekconcours ZATERDAG A.S. na 11.30 uur Kapper W. G.van Geenhuizei. Notaris B. H. Pluimers te Markelo zal op woensdag 16 juni as., des voormiddags om 10.00 uur, in Hotel Hol- terman te Holten, ten verzoeke van de familie Iordens, publiek verko pen: 11 percelen GRAS in de Twenhaarsbelten te Holten. HOOIGRAS CAFE JANSEN Wilt u meer P.K.'s toi minder geld. Koop da Zetor-tractoren. Hoge ïi ruil mogelijk. Zetor-dealer: (Slootsmid) - Laren (G Telefoon 05738 - 227 Te koop: grote capaciteit met 200 L tank. Telefoon 020-112793 Te koop: Voor kennen: merk „Walker". Boschkampsstraat 12 Telefoon 1882

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5