VAKANTIE! )e RONO in komende zomerseizoen Mqpag Zaterdag 29 mei l begint het weer Turen naar de dobber remmen BATO-prestatieloop WAAR GAAN WE HEEN? Wan mei t/m september 1971) (Culturele agenda) Geen striemen op de buik Holtense elftallen bereikten goede resultaten op tournooi „Haarlese Boys" PROGRAMMA Waar moeten se nou weer heen? Algemene Üono-Programma's i Literair kwartier lerk en Samenlevi mg Landbouwjournaal Kosten Passende pruik bij de pants Gesloten tijden Akten en vergunningen De hengels Ondermaatse vis Zee- en kust visserij rgdag 21 mei 1971 5 DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof lel. 11500 dinsdag 25 mei, aanvang 20.00 uur Het Overijssels philharmonisch or kest met het trio Louis van Dijk. FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 20 t.m. woensdag 26 mei Heil commando's, 18 jaar; vrijdag 21 en zaterdag 22 mei, nacht voorstelling Wie doodde Johnny Rin- go? 18 jaar; donderdag 20, zaterdag 22 en zondag 23 mei matinee: Ursus in de vuur- vallei a.l. Aanvangstijden: do. 14, 16, 18.30, 21 uur. vrij. 21, 23.30 uur. za. 14, 18,30, 21, 23.30 uur. zo. 14, 16. 18.30, 21 u. ma, di. 20 uur. wo. 14, 20 uur. LUXOR THATER, Brink tel. 18662. donderdag 20 mei Don't look back, a.l.; vrijdag 21 t-m- woensdag 26 mei, Bloody Mama, 18 jaar; donderdag 20 en zondag 23 mei ma tinee: Woodpeckerfestival a.l. Aanvangstijden: do. 16, 18.30, 21 uur vrij. 20 uur za. 18.30, 21 u. zo. 14, 16, 18.30. 21 uur uur. ma., di., wo., 20 uur do. 14 uur. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, Brink 70, tel. 13506. t.m. zaterdag 22 mei Anatoli Kala- schnikow uit Rusland met gravuren, maandag t24 mei t.m. maandag 21 juni Hans Geertman met penteke ningen; Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZI.JNENKORF, As- senslraat 4 tel. 11848. t.m. zaterdag 5 juni Liesbeth Wiers- ma met wandkleden en weefwerk. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 uur. zondag gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink tel. 14556. Antieke keuken, antieke fiet sen, zilver, delftswaardewerk. Openingtijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brik tel. 14556 Antiek speelgoed en kostuums. Openingstijden: dagel. 10-12.30 en 14- 17 uur zondag 14-17 uur. FOYER ALEXANDER HEGIUS GYMNASIUM. Nieuwe markt 23. zondag 23 mei, aanvang 14.30 uur gitaar-recitals te geven door Clemen te Arnaldo en Alfonso Castillo. Kaarten voor het spekatkel ei ver krijgbaar bij VVV Deventer. CENTRUM BRINK 30, Brink -30 tel. 11637. woensdag 19 mei aanvang 14.00 uur in Buurthuis de Kartuut Landshoren- Zoals al eerder bekend is gemaakt zou de Sportver. BATO een presta tieloop organiseren voor de Holtense jeugd van 7 t/m 14 jaar. Welnu, dat gaat a.s. zaterdag 22 mei gebeuren, met als start- en fi- nishterrein de oude camping van Ve neklaas. Er is een leuke route uitge zocht door het te bouwen villapark ,,Look", zodat de deelnemers (sters) niet over openbare wegen met ver keer hoeven te lopen. Langs de route zal een groot aantal controleurs/hel- De WDR brengt op zondag 23 mei om 20.15 uur het tweede deel van de tv-film „Die Fr au im Weiss", waarvan 16 mei het eerste deel op de buis komt. Op de foto Eva Christian, die de rol van Marian vervult. plein, Kinderfilmvoorstelling met Charlie Chaplin. VLIEGVELD TEUGE. De Zanden, tel. 05763-200 Parachute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 u. en tegen zonsondergang. Rondvluch ten dagelijks tel. reservering 05712- 2341. EAR DANCINGS MAXIM BAR. Welle 12':. tel. 12054; LA BALANCE Brink 72 tel. 19277; CHEZ ANTOINETTE Roggestraat 10 tel. 16630; HET WITTE PAARD, Walstr. hk. Golstraat tel. 16959; SA FARI CLUB Gr. Poot tel. 14876; Walk in 19768. V.V.V. DEVENTER, Stationsplein 2 tel. 05700-16200. Openingstijden: dagelijks 9.00-12.30 u. en 14.00-17.30 uur. Elk jaar opnieuw een vraag: Waar moeten we met vakantie heen? Een vraag voor ouders, die op vakantie willen zonder hun kinderen of die dit jaar zelf een keertje overslaan, maar wèl een vakantiemogelijkheid voor hun kinderen zoeken. Een vraag ook voor jonge mensen, die geen zin heb ben naar Italië, Griekenland of Span je te gaan. „Ruimte-Vaart" kan op deze vra gen een antwoord geven. Al jaren lang verzorgt het vakantie-service bureau van de Stichting voor Zon en Vrijheid en de Stichting Waterrecre- alie een groot aantal zogenaamde „kinderdorpen" voor kinderen van 9-13 jaar in Vierhouten. Rijssen en Helvoirt in samenwerking met de Stichting Kreatieve Recreatie. Voor de 13-15 jarigen zijn er "avon- turenkampen in de Biesbos en pun terkampen in Giethoorn. Voor de ouderen (vanaf 16 jaar) zijn er vele mogelijkheden op het ge bied van de watersport: zeilweken in het Molenhuis te Woudsend, leren zei len in Sandfirden. zeilzwerftochten door Friesland en een zeil-waterski- kamp in Woudsend. Tevens zijn er aparte zeilweken voor gezinnen. Voor crèche- en pro grammamogelijkheden voor beneden 13-jarigen wordt gezorgd. „Ruimte-Vaart" is een vakantie service en is niet uit op winst, de pers (sters) opgesteld worden, ter wijl voor eventuele ongelukjes de EHBO aanwezig zal zijn. Het is de hoop van de organisato- ten, dat heel veel meisjes en jongens uit Holten en omstreken aan dit spor tieve gebeuren zullen deelnemen. De leeftijdsgroepen en de te lopen af standen zijn: 7-8 j. 800 mtr. is 1 ronde; 9-10 j. 1600 mtr. is 2 ronden; 11-12 jr. 2400 mtr. is 3 ronden; 13-14 j. 3200 mtr. is 4 ronden. Ieder die haar/zijn afstand binnen de gestelde tijd. die bij de start bekend wordt gemaakt, terug is ontvangt een diploma. Bovendien heeft het be stuur van Bato gemeend voor de ech te hardlopers (sters) drie medailles per groep beschikbaar te moeten stellen, zodat ook voor degenen die "willen, het wedstrijdelement aanwe zig is. Er hoeft niet te worden inge schreven. De leeftijdsgroepen worden per groep gestart. Aanvang 9.00 uur. Sluiting startplaats voor eerste groep (7-8 jaar) om 8.55 uur. Sinds kort bestaat er een speci aal middel tegen die lelijke strepen en witte lijnen op de buik: een pre-nataie olie die speciaal is sa mengesteld om de huid en de onder liggende weefsels voor te bereiden op de rekking die zij tijdens zwanger schap zullen ondergaan. Maar om te zorgen dat de huid ook na de bevalling weer soepel en gaaf is, moet deze pre-natale olie, Olivia, dagelijks worden gebruikt, vanaf het begin van de zwanger schap. Door elke dag de buik met de ze massage-olie te verzorgen blijft de huid elastisch en worden zwanger- schapsstriemen voorkomen. De olie wordt snel door de huid opgenomen en heeft een prettige geur. Olivia is een produkt dat door de Zwitsal laboratoria is ontwikkeld. prijzen kunnen daardoor laag wor den gehouden. Is uw belangstelling gewekt? Een folder met uitgebreide gegevens voor deze vakantie-aktiviteiten kan schrif telijk of telefonisch worden aange vraagd bij: Ruimte-Vaart, Plein 40 - 45 nr. 1, Postbus 8112, Amsterdam, telefoon 020 - 138588 na 17.00 uur 020 - 154963. Als afsluiting van het voetbalseizoen organiseerde de v.v. „Haarlese Boys" een uitstekend georganiseerd toer nooi voor de lagere elftallen. Afgelo pen zondag werd het derde elftal van „Holten" na een gelijkspel en twee kleine nederlagen uitgeschakeld. De resultaten van het vierde, vijfde en zesde elftal waren op Hemelvaarts dag aanmerkelijk beter. Het vijfde elftal spande de kroon. Het werd poulewinnaar na overwinningen op Haarlese Boys, Rohda 7 en SDOL 3. Ook het vierde elftal behaalde de eerste prijs, een fraaie beker, na een 5-0 overwinning op Haarle 7 en twee keer 0-0 tegen Rohda 6 en Lemeler- veld 4. Door een beter doelgemiddel- de werd Rohda 6 naar de tweed» plaats verwezen, 't Zesde elftal heeft tot 't laatste eind goed partij gegeven. Zij werden na het nemen van straf schoppen naar de tweede plaats ver wezen door Haarlese Boys 4, beide teams hadden 4 punten. Mede tegen standers in deze poule waren Heeten 6 en De Zweef 4. Een goed georgani seerd en sportief gespeeld toernooi, waar de roodzwarten uitstekend voor de dag zijn gekomen. Programma jeugd Holten voor za terdag 21 mei 1971. RV elHolten e3 10 uur; RV e2-~ Holten e4 11 uur; Haarlese Boys e4— Holten e5 11 uur. BRUSSELS PROGRAMMA Iredakteur: ALex Jan van der P. kef- studio: 05420-15544. [zending op: /Jandagavond van 18.30 tot 19.00 u; -nsdagavond van 19.00 tot 19.30 u; jjjdagavond van 18.30 tot 19.00 u; middengolf 188,2 meter FM-ka- I 31 te Markelo FM-kanaal 35 ïjgezand FM-kanaal 5 te Irnsum jet op maandag en vrijdag) draad- Jroep (op maandag- en vrijdag jn Friesland) Jaast een aantal bekende program- jj-onderdelen zoals „Overijssel *ek voor streek", „Het oog ge fit op", „Barst", „Sallandse ver ten", zal het Overijssels Program- 5 deze zomer verscheidene Jjrieken brengen. Zo wordt eind i begonnen met 'n serie program- I's over automobilisme in Overijs- samenwerking met de ANWB. opera „De Impr. Sreven door Jacques Reuland en j 4 juni in première gebracht door 4Hengelose Operaklas, wordt op 9 i in zijn geheel ten gehore ge acht. xKroniek" heet een nieuwe rubriek l^r boeken en de mens,en, die ze Irijven. C. F. Koch en Dr. C. N. firmann werken mee aan de his- reeks, waarin fragmenten j de historie van Overijssel wor- l gebracht, omlijst door clavecim- fcpel en kamermuziek van ■uto dolce zomerschema omvat verder aantal causerieën onder de ti- „Baas in eigen huis", waarin di- tteuren van ondernemingen hun 4ie geven op hun bedrijf. Sok is gedacht aan een aantal ont- ftnningsprogramma's vanuit een ratal watersportcentra in Overijssel Jyer de titel „Op het water' zomermaanden zal in de en aktualiteitenrubriek jverijssel streek voor streek" veel fldacht worden besteed aan toeris- :he evenementen. Saast de 9 uur per week voor de westelijke programma's heeft de NO 9 uur per week zentijd voor algemene programma's. het komende zomerhalfjaar wor- in het algemeen programma .erair Kwartier" boeken bespro- met als doel een kritische be dding van de literatuur, die in RONO-gebied is geschreven, dan via de schrijver of via de in- jud van het werk in enig verband et de RONO-regio of met re- ale literatuur in ruimere zin. Bij medewerkers van de tweemaan- Ijkse rubriek „Pocketboeken" 'dt Tiny Mulder rnet ingang van li vervangen door de schrijfster en tika Ankie Peypers uit Velp. De Aemaandelijkse rubriek „Schrij- :s aan het woord" heeft als nieuw 'iect, dat voortaan een aan het erair Kwartier meewerkende kri- tis een gesprek zal voeren met i schrijver van wie hij reeds één —meer boeken heeft besproken. De irijver kan dan op de kritiek in- Jn, als hij dat wenst. li dit veertiendaagse algemene igramma zal onder meer aan- 3ht worden geschonken aan „kerk .vakantie", en aan de Vredesweek !1 en de voorbereidingen daarvan. Bovendien zal een programma ge wijd zijn aan „kerk en cabaret" met onder meer opnamen van de Gronin ger theoloog-cabaretier René van den Belt. Op Tweede Pinksterdag wordt een programma uitgezonden over religieuze ervaringen en drugs onder het thema „godsdienst, opium van het volk; opium, godsdienst van het volk". Er zijn, ook in Noord- en Oost-Nederland mensen die onder in vloed van drugs gekomen zijn tot, wat zij noemen, een zeer sterk re ligieuze beleving. In dit verband zou gesteld kunnen worden, dat het ge bruiken van drugs voortkomt uit het verlangen van veel mensen om de harde en saaie werkelijkheid te ont vluchten. Een surrogaat-religie dus terwijl de beleving van Pinksteren juist daarin verschilt van de drug beleving dat zij de mens juist op wekt en stimuleert om de wereld in te gaan en de werkelijkheid tege moet te treden. Op de oude voet worden voortge zet het wekelijks „Landbouwjour naal", het wekelijks programma van Dr. Fop I. Brouwer, „Dier en Plant in RONO land", de sportprogram ma's op zaterdag en zondag, de mu ziekprogramma's en het RONO-RA- DIOJOURNAAL. Elke RONO-uitzen- ding, behalve die op zondag, begint met dit laatste programma, dat be staat uit een half uur nieuws, aktua- lifeiten, commentaren en informatie uit stad, streek en gewest in Noord en Oost-Nederland. Hierbij wordt het „wir-schalten- um"-principe toegepast, wat bete kent dat elke provincie zijn eigen bij dragen levert onder eigen redaktio- nele verantwoordelijkheid. Dit is tech nisch mogelijk door beurtelings van de ene RONO-studio naar de andere RONO-studio over te schakelen. Uiter aard kunnen bovendien verbindingen tot stand worden gebracht met an dere studio's, bijv. in Den Haag voor parlementair nieuws, of reporters en correspondenten buiten de studio. Het RONO-RADIOJOURNAAL wordt gekenmerkt door een zgn. horizon tale programmering, wat betekent dat elke provincie in elke uitzinding op dezelfde vaste tijd aan bod komt, zodat de luisteraar precies weet, wanneer het nieuws komt, dat hem zou kunnen interesseren. Naast de tot nu toe genoemde al gemene programma's kent de RONO nog een vijftal algemene informatie ve programma's. De bedoeling van deze programma's is algemene ont- wikkelingstendenzen, zoals schaal vergroting en democratisering, te verduidelijken. Hierbij wordt uitge gaan van of aansluiting gezocht bij wat er in Noord en Oost-Nederland gebeurt. Het betreft hier een verkeer in twee richtingen. Zo kan enerzijds een zaak die zich binnen de eigen regio afspeeld in een groter verband, b.v. dat van nationale of internatio nale ontwikkelingen, geplaatst wor den; anderzijds kunnen de voor de regio van belang zijnde aspecten van nationale en internationale gebeurte nissen behandeld worden. Het zelfde geldt voor het vissen in kustwateren met ten hoogste twee hengels. Voor het vissen op andere wijze, met uitzondering van het vissen met de speciale hengel; een peur of een spieringpaternoster, moet men voor kustvisserij voorzien zijn van slechts een consent a f 1.— plus legeskosten, verkrijgbaar ih elke gemeente in Ne derland op het gemeentehuis; in gro te gemeenten bij de politie, waar ook in twijfelgevallen alle gewenste in lichtingen kan krijgen. Wie de hengelsport wil beoefenen moet sportief zijn en zich van de no dige papieren voorzien. De kosten van één en ander zijn dit jaar be langrijk verhoogd. Alleen het „Bijdra ge bewijs" is onveranderd gebleven op f 3, De kleine visakte ging van f 2,— op f 4,plus f 5,75 aan bijdrage is f 9,75. De grote visakte ging var f 10,— naar f 20,— plus f 11.— aar bijdrage is totaal f 31,—. Daarbij komt dan nog de maximaal f 1,ge meentelijke legeskosten. Jaarlijks worden in ons land ka- pitalen geïnvesteerd aan pootvi». Wie van deze vis vangt zonder de vereiste bijdragen te leveren pleegt één of meer strafbare feiten. Wie daarvoor zelf gevangen wordt moet niet tegenspartelen maar het angel- tje slikken en maar liever lid wor den van een hengelsport-vereniging. Waar de meeste vis zit? Volgens een oeroud mopje nog altijd tussen de kop en de staart! PRETTIG VISSEN EN GOEDE VANGST. Het is misschien gebeurd tegen de verwachting van de maxi- en midi- aanbidsters in, maar de hot pants mode heeft zich als een lopend vuur tje over ons land verbreid. Geen win kelstraat is langer hot-pants vrij. En nu de zon wat langere uren gaat ma ken, zullen ook de twijfelaars hun be sluit nemen. Hot pants zijn werkelijk mode. Nederland's belangrijkste pruiken- merk Carmen heeft onmiddellijk op de nieuwe mode gereageerd met de hierbij afgebeelde „Hot Bird". Deze exclusieve, speciaal door Carmen ont wikkelde pruik is een kort kapsel, met lange pijpekrullende bakkebaar den. Het is een gemakkelijk wasbare, onbrandbare pruik, te verkrijgen bij kapper, speciaalzaak, en in de Car- men-boetieks in de warenhuizen. mossel, putschelp, worm, steur- krab en garnaal. b) nabootsingen (kunstaas) van de onder a genoemde. c) insecten en insectenlarven; d) nabootsingen van het onder c ge noemde aas voor zover niet gro ter dan 2'/» cm. Onder speciale hengel wordt ver staan elke hengel geaasd met een an der dan door de minister voor de ge wone hengel aangewezen aas, zoals bijv. de hengel geaasd met vis (snoek- hengel) Een werphengel kan zowel een ge wone als .een speciale hengel zijn. Dat hangt af van het aas dat gebe zigd wordt. Ongeveer een miljoen hengelsport liefhebbers zullen ook dit jaar een weekend eerder dan verwacht werd naar hun „stekkie" kunnen begeven om door turen naar hun dobber zenu wen te stillen en visgenoegens te pa ren aan visserslatijn. De minister van Landbouw en Visserij was namelijk weer zo goed de oorspronkelijke da tum van 1 juni als opening van het visseizoen te vervroegen tot 29 mei. Ter voorkoming van moeilijkheden die de visgenoegens zouden kunnen verstoren volgen hier enkele belang rijke bepalingen die elke henge.spor liefhebber moet weten. Met uitzondering van de peur gel den voor alle sportvistuigen gesloten tijden. Namelijk van één uur na zons ondergang tot één uur voor zonsop gang voor het gebied van de binnen visserij met uitzondering van een ge deelte van de beneden-rivieren; voor rivieren van 1 april tot 31 mei en voor het IJsselmeer en de overige binnenwateren van 16 maart t/m 31 mei. Voor de speciale- of snoekhengel geldt een gesloten tijd van 1 maart t/m 30 juni. Ook gelden voor bepaalde vissoor ten gesloten tijden: van 1 april t/m 31 mei voor witvissoorten zoals bar beel, blankvoorn, brasem, karper, dolblij, meun, ruisvoorn, serpeling, sneep, snoekbaars en winde. Voor aal of paling, zeelt en bot bestaal geen gesloten tijd. Voor snoek geldt een gesloten tijd voor dezelfde periode als voor d,e spe ciale hengel, van 1 maart t/m 30 juni. De liefhebbers van snoeken zullen dus nog tot 1 juli moeten wachten voor zij hun aas mogen uitwerpen om je snoek van hun dromen te verschal- Voor het vissen in wateren die re gelmatig als verkeersweg te water worden gebruikt mag men met één gewone hengel vissen zonder vergun ning van de rechthebbende op het visrecht. Voor andere wateren heeft men zo'n vergunning wel nodig. In twijfelgevallen inormere men ter plaatse. Hetzelfde geldt voor het mo gen lopen op bepaalde oevers of dijken. Behalve de soms nodige vergun ning moet men in het bezit zijn van een zogenaamde „Bijdrage bewijs" (bijdrage tot verbetering van de vis stand) of van een visakte. Een „Bijdrage bewijs" is nodig voor het vissen met één gewone hen gel. Kinderen beneden 15 jaar hebben dat bewijs voor het vissen met één gewone hengel niet nodig. Zij mo gen dus in openbare wateren met één gewone hengei geheel vrij vissen. Voor het vissen met twee gewone hengels, of een speciale hengel, of een peur is altijd en voor iedereen 'n kleine visakte vereist. Voor het vis sen met alle andere of meerdere ge oorloofde vistuig dient men een grote visakte te bezitten. Onder „gewone" hengel wordt ver staan een hengel - al dan niet voor zien van een opwindmechanisme - met maximaal drie één- twee- of drie- tandige haken geaasd met: a) brood, aardappel, deeg, kaas, granen en peulvruchten, fruit, slachtprodukten, zeepier, zager, Ondermaatse vis en vissen gevan gen in gesloten tijd moeten onmiddel lijk in hetzelfde water waarin ze wer den gevangen worden teruggezet. Een houder van een kleine visakte, zogenaamde snaekakte, mag 30 onder maatse visjes als aas in voorraad hebben. Enkele minimum vismaten: Voorn en serpeling 15 cm, bot 20 cm, baars 22 cm, forel, meun, schol, sneep winde en zeelt 25 cm, aal of paling 28 cm, barbeel 30 cm, karper 35 cm, snoekbaars 45 cm, snoek 50 cm. Voor bliek en brasem zijn geen ma ten vastgesteld. Het vissen in zee is geheel vrij. Ei zijn ook geen gesloten tijden voor vis tuigen en vissoorten. Wel gelden vooi een aantal vissen minimum maten.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5