jJu, Nieuwe restitutie-regeling Dorpsschoolouders waren enthousiast MVV 2 't gelukkigst in beslissingswedstrijd De stenenrapers van Aleermanskamp Holten D I kampioen pupillen-afdeling Gezinsverzorging Holten WAAR GAAN WE HEEN? Blauw Wit junioren I bleven op kop Begin bedrijfsvoetbal- competitie Onderwijsvoorlichtings-experiment Holten 2-MVV 2 0-1 Voetbaltournooi vv „Haarlese Boys" Overzicht jeugd s.v. „Holten" V oetbalprogramma OGENTEST VEILIG VERKEER Programma zondag 16 mei Uijkerhoekse schooljeugd naai- Arnhem H. A. Jongman eerste bij vlucht vanaf Maastricht LOMPENAKTIE H.M.V. (Culturele agenda) AANGEPASTE KERKDIENST Prachtige successen Mededelingen Zvvexnclub „T wenlxaarsveld" Trjjdag 14 mei 1971 Staande van links naar rechts: Huzen (leider), Wim Tuller, Gerard Vincent, Fr. Paule (trainer), Gé van Amersfoort, Martin Heek, Gert Jan Wissink, Veneman (leider), Henk Jansen en Herman Kalfsterman (hulp-trainer). Zittend van links naar rechts: Henk Knapen, Jan Honcoop, Gerard Veneman, Joh. Huzen, Freek Lubbersen en Dinant Veneman. Vorige week zaterdag was het dan eindelijk zover, dat de Dl junioren hun lang verwachte kampioenschap konden binnenhalen. In de plaatselij ke wedstrijd tegen hun „broertje" D2 werd -een verdiende 4-0 zege be haald, hoewel de wedstrijd spel-tech- nisch gezien, niet op een hoog peil stond. In deze competitie hebben zij zich zeer zeker de sterksten getoond en hebben slechts één nederlaag ge leden tegen mede-kandidaat Excel sior Dl, zodat het kampioenschap wel verdiend is. Na afloop werden de kampioenen gelukgewenst door de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer F. ter Hoeven, welke er in zijn toespraak op wees. dat de jon gens er alleen met het behalen van het kampioenschap nog niet zijn en dat zij aan het begin staande van hun voetbal-loopbaan ook wel eens tegenslagen zullen krijgen, welke zij echter sportief moeten opvangen. Tevens wenste hij de trainer de heer Paule en hun leiders proficiat met 't behaalde resultaaat en bood hij de aanvoerder van het elftal Wim Tuller namens bestuur en jeugdcommissie een grote bos bloemen aan. In een humoristische toespraak bood de aan voerder van D2, Frank van de Berg, zijn felicitaties van zijn elftal aan en overhandigde hij zijn collega van Dl een bos „onkruid-tulpen".. Nadat het De Blauw Witte junioren cl hebben in de thuiswedstrijd tegen Twente cl (Goor) hun kans op de titel met Sue s'1 ces verdedigd. Voor de rust gaven de Goox-se jongelui nog heel aardig partij (ruststand 1-0) doch in de 2e helft gaf Blauw Wit volledig de toon i aan. Voor de treffers zorgden Henk t Veltkamp, Richai'd Beldman (2) en Wim Klein Nagelvoort (2), Hans Ha- verkate redde voor z'n club de eer. De zege zou belangrijk groter zijn - geweest al de Blauw Witte aanval- - Iers wat meer hadden samenge- speeld. Twee tegenstanders passeren is aardig maar zet gewoonlijk geen zoden aan de (voetbal)dijk omdat de derde man succes in de weg staat. Blauw Wit el verloor in Bentelo met 1-0 en de pupillen van e2 kwamen thuis tegen Enter e3 niet verder dan een gelijkspel (0-0). Programma: Twente clBlauw Wit cl 3 uur: Blauw Wit el—WW el 2.30 uur; WW e2Blauw Wit e2 2 uur. - T-. De competitie-indeling van het be- drijfsvoetbal is thans volledig bekend. In de afdeling A komen uit het per- soneel van: Brands/De Vrijheid, V.S. en Co I (Vaessen-Schoemaker en Co I), VuKo (B. J. Vukking en A. Koopmen en Zn) én Universal I. In afdeling B, die gesplitst is in twee groepen, komen in groep 1 uit: Mulpie (D. J. Muller/H. Pieffers), Univerdal II en Koopman/V.S. en Co II (fa H. Koopman/'Vaessen-Schoema- ker en Ca II), en in groep II: H.A.C. (Holtense Afrastering Combinatie) Fa. A. Muller en Zn en De Halm/ Mengunie. De winnars van groep BI en B II spelen een beslissingswedstrijd voor promotie naar de A-afdeling. Als scheidsrechter zullen fungeren 1 de heren E. K. Pronk, Huisjes en 1 Nijenhuis. Het programma vermeld voor de komende week de volgende wedstrij- den: vrijdag 14 mei: 19.00 uur: Brands/ Vrijheid - VuKo zaterdag 15 mei: 10.00 uur: A. Mul ler - H.A.C.14.00 uur: Mulpie - Koopman/V.S. en Co II: 16 uur: Universal I - V.S. en Co I J dinsdag 18 MEI: 19.00 uur: H.A.C. - De Halm Mengunie 1 woensdag 19 MEI: 19.00 uur: Brands/ 1 Vrijheid - Universal II Zaterdag 22 mei: 10.00 uur: Mul- pie - Universal II; 14.00 uur: Vu- Ko - V.S. en Co I16.00 uur: A. Mul- 1 Ier - De Halm/Mengunie. Gespeeld wordt op het terrein van de V.V. „Holten" aan de Rijssense- weg (Meermanskamp). De speeltijd i is 2 x 40 minuten. elftal op de foto was gekomen, wer den in de kantine aan alle spelers enige consumpties aangeboden en werd er met de kampioenen in een vrachtwagen een rondrit gemaakt door het dox-p x-ichting hotel Vosman, hetgeen uiteraard met veel gezang en gejuich gepaax'd ging. In hotel Vosman werd de jongens een diner met allerlei lekkernijen aangeboden door de ouders van deze jeugd, het geen natuurlijk op hoge prijs werd gesteld. Nadien werd de rondrit vooi-tgezet voor het nuttigen van eni ge beloofde consumpties bij hotel Hoog-Holten, waardoor het feest door de jongens op fantastische wijze is verlopen! Aan alle ouders van de leerlingen der O.L. Dorpsschool was ge legenheid geboden dinsdagavond in de klasselokalen een uiteen zetting van het personeel te vernemen in verband niet de proble matiek. welke methodiek en didaktiek met zich meebrengen bij het onderwijs in de verschillende vakken. Het was de bedoeling de ouders inzicht te geven in alles en nog wat betreffende het onder wijs. Het aantal ouders bleef weliswaar beneden de verwachting, maar in zes lokalen was voldoende belangstelling en de ouders die gekomen zijn waren vol lof over het contact met de leerkrachten. Zij waren van mening, dat de thuisblijvers beslist veel hadden ge mist. Het gaf "het personeel voorts veel -voldoening de ouders' eens te kunnen verduidelijken, wat er dagelijks zoal om de hoek komt kijken. De ouders van hun kant hebben weer eens te. meer begrepen met vakmensen te doén te hebben, die opgeleid zijn om hun kinderen stap voor stap te begeleiden inzake het onderwijs. De opvoeding zou een hoofdstuk appart kunnen zijn, doch deze was niet aan de orde gesteld. De ouders konden desgewenst ook een andere leerkracht be luisteren, dan die waaraan hun kind dit jaar was toevertrouwd. Van die gelegenheid werd ge bruik gemaakt. In de eex-ste klas werd speciaal de blik gericht op het aanvankelijk Lees- en taalonderi-icht. De leesmethode werd bespx-oken en de opbouw.van de te volgen werkwijze. In het volgend leerjaar werden spe ciaal de vakken rekenen en taal uit de rij gelicht. De voorbei-,eiding, de uitwei-king en het aanleren van de tafel van 8 werd de gasten eens voorgeschoteld. Dan de behandeling van 24 - 6, 48 - 16 en 35 - 17,' het reke nen met geldstukken, het wisselen, enz. Bij het taalonderwijs kwam het lezen van een gedicht aan de orde en de belangrijkheid van de interpunctie. „Hoe breng je de kinderen een go,e- de stijl bij? Hoe leer je stijlvol te ant woorden?" In de derde klas kwam het gedif ferentieerd rekenen aan de oi'de opklimming in moeilijkheid werd be sproken en de didaktische aanpak van de hoofdbewerkingen. Voorts de verschillende vormen van voortge zet lezen, de zin van de mondelinge weergave der gedachten en de te vol gen wex-kwijze bij de aardrijkskunde les. In de vierde klas w.erd het automa tiseren van het cijferen besproken en het aanleren van de breuken verdui delijkt. Divex'se hulpmiddelen werden getoond. Van het vak aardrijkskunde werden de gevolgde wex-kwijze ver duidelijkt. In de vijfde klas werden de oudei-s geïnformeerd over de wijze waarop de kinderen het best de opgegeven les kunnen lezen. Besproken werd de Amerikaanse S.Q.3-methode, die ixi ons land door prof. Van Parreren wox-dt gepropageex-d. Naar aanleiding vaii de titels of bovenschriften van een bepaald hoofdstuk stellen de kin- De beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de 2e klasse F van de TVB, op het spoi-tpark in Nijver- dal, is door MVV 2 met 1-0 gewon nen, waax-door laatstgenoemde auto matisch promoveert naar de le klas se. Het was een zenuwachtig duel, dat door veel toeschouwers werd bij gewoond. In de eerste helft was Hol ten de betere ploeg. Enkele prachtige kansen werden gemist zodat de stand met de x-ust nog dubbelblank was. Direct al na de rust kreeg Holten 2 ®en prachtige kans om de score te openen. De bijzonder goed keepende Slag van MVV wist de bal echter nog net te keren, toen M. Klein Velder- man alleen was doorgebroken. Na 'n kwartier spelen viel de beslissing. Uit een corner wist Vicktor ter Bxoe- ke voor MVV 2 met een kopbal te scoren. Holten ging toen aanvallend spelen waardoor MVV nog prachtige kansen kreeg om de score te verho gen. Het was echter vooral doelman Dinant Pasop die deze dag in groot se vorm verkeex-de en vax-dere doel punten van MVV voorkwam. Ook 't laatste massale offensief van Holten mocht niet baten. Het bleef 1-0. Nog 'n compliment voor al de spe- lers van het tweede elftal, dat dit sei zoen vooral door de gx-ote inzet, het "zover mocht brengen, na twee com petities tegen het degx-adatiegevaar te hebben aangekeken. deren zelf- vragen op óver dat ge- .Me.^ljje...liet..antwoord kunnen zij dan '"rtnaen'onor*dë' leè' goecf té lezen Waar door de intentie om te lezen groter wordt. Rater moeten zij de antwoor den zelf ook formuleren. Daarna kun nen de leerlingen nog vragen opstel len over kleinere eenheden van leerstof. Kan het kind de vraag be antwoorden, dan weet het, dat het dat deel van de les kent. In sommige klassen volgde discus sie na de uiteenzetting, bijvoorbeeld over de zin van het bijbrengen van parate kennis. Enkelen betoogden er veel aan te hebben gehad in het ver dere leven en vonden, dat het be grijpen op latere leeftijd wel kwam. de meningen waren uiteraard ver deeld. Vele ouders waren erg enthousiast over deze avond en zouden die gaar ne zien herhaald, bij voorkeur bij het schooljaar. Zij vonden het expe riment zeer geslaagd en hadden zich niet voorgesteld, dat de bijeen komst zo nuttig zou kunnen zijn. Programma zondag 16 mei 1971. Holten 3 IJsselboys 3 10.30 uur; Holten 3 RKSV 3 11 uur, Hoonhorst 3 Holten 3 12.30 uur. Programma donderdag 20 mei (He melvaartsdag). Poule 1: Haarle Boys 7 Holten. 4, 10 uur; Rohda 6 Holten 4 11 uur; Lemelerveld 4 Holten 4 11.30 uur. Poule C4: Haax-le Boys 5 Holten 5, 13.30 uur; Rohda 7 Holten 5 14.30 uur; SDOL 3 Holten 5 15 uur. Poul C3: Holten 6 Haarle Boys 4 10 uur; Holten 6 De Zweef 4 12 uur Holten 6 Heeten 6 12.30 uur. De wedstrijdduur bedraagt 2x15 min. Aangezien onderstaande mededelingen in ons vorige nummer geheel uit hun verband zijn gerukt, plaatsen wij ze opnieuw. Enige tijd geleden berichtten wij over ernstige financiële moei' lijkheden bij de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk, Gezinsverzorging en Bejaardenhulp te Holten. Nadat de instelling in 1969 reeds een groot tekort had, bleek het nadelig saldo over 1970 f 25.000,- te -zijn, welk tekort de draagkracht van de Diaco nieën ver overschreed. Voor 1971 bleek een nog hoger nadelig sal do te verwachten. Als oorzaken waren aan te wijzen: Sterke stijging van lonen en andere kosten, waarbij het verbeterd overheidssubsidie toch ach ter gebleven was; een sedert jaren om sociale redenen veel te laag houden van de bijdragen van de gezinnen en bejaarden (retribu ties) in de kosten van de hulpverlening. Om een ineenstorting van de stich ting te voorkomen kon, dankzij me dewerking van de diaconieën, het niet te dekken gedeelte van het te kort 1970 naar de exploitatie van volgende jaren worden verschoven. Bovendien werd een wervings-actie gevoerd, die dankzij een loffelijke reactie van de Holtense gemeen schap resulteerde in een verdubbe ling van de donaties-opbrengst, na melijk tot ruim f 9.000,—. Hiermee ontkomt echter het stich tingsbestuur niet aan dc noodzaak om zo spoedig mogelijk tot een slui tende exploitatie te geraken. De reeds aan het begin van het jaar verhoogde retributie-tabel moet om financieel uit te komen verder verhoogd worden. Daax-mee zouden de gezinsbijdragen in de kosten van de hulp, die wat hoger liggen bij be- ter-gesitueerden en lager gesteld zijn voor minder-draagkrachtigen, over de hele linie te zwaar worden. Voor bijna iedereen zou dus gezinsverzor ging of gezinshulp bijzonder kostbaar of zelfs onbetaalbaar worden. Daarom ziet het bestuur zich ge dwongen over te stappen op een an dere regeling, die overigens hele maal niet ongunstig behoeft te wor den beoordeeld. Deze komt beknopt op het volgende neer: 1. Door van het kostenbedrag het ovei-heids-subsidie af te trekken, is het bestuur gekomen aan de „gebruikers-kostprijs". Deze be- f 2.20 peh uur. Aan elk gezin en f 2,20 per ur. Aan élk gezin en élke bejaarde wox-dt deze gebrui kers-kostprijs berekend. De stichting moet dit doen om financieel uit te komen. Vergele ken met andere gezinsverzor gingsinstellingen ligt het Holten se kosten-niveau beslist ook niet hoog. 2. De gezinnen en bejaarden, die deze gebruikers-kostprijs slechts gedeeltelyk of niet kunnen op brengen, kunnen een beroep doen op de Algemene Bijstands Wet. Een aanvrage om finan ciële bijstand wegens kosten van gezinsverzorging kunnen betx-ok- kenen indienen bij het bijstand- verlenend orgaan, gevestigd op de gemeentesecretai-ie. Als men gezinsverzorging of ge zinshulp om medische en ander,e redenen nodig heeft, gaat het om een noodzakelijke levensvoorzie ning. Wanneer men de kosten vart zo'n voox-ziening gedeelte- Vorige week speelden nog enkele elftallen. Het al elftal speelde don derdag tegen PH al en v-ex-loor deze wedstrijd met 4-0. 't cl elftal kwam deze week 2 maal in actie. Zaterdag toog men naar 't Enschedese Vosta. In deze wedstrijd waren de Holtena ren de betere ploeg en wonnen ver diend met 3-1. Bronsvoort scoorde in deze wedstrijd 2 maal. Woensdag kwam men in een thuiswedstrijd te gen koploper Quick '20 uit. Quick moest uit deze wedstrijd 1 punt halen om zich kampioen te noemen. De Ol- denzalers wonnen met 4-1 door oner varenheid van de Holtense doelman, waardoor de zege wel wat hoog uit viel. Het c2 elftal moest de vlag strij ken tegen Enter cl en wel met 6-1. Door deze nedexlaag kwam men on deraan te staan op het einde van de competitie. Het eex-ste en enigste kampioenschap behaalde het dl elf tal door een 4-0 zege op het d2 elftal. Het ondex-aan staande SVZW cl had weinig kans tegen Holten el en ver loor met 2-0. Holten e2 verloor, doox"- dat de doelman een paar fouten maakte, met 3-1 van Nijverdal el. Vrijdag (14 mei): DES d2—Holten dl 18.30 uur. Zaterdag: Holten el—Omhoog el 14 uur (Sportdal); SVVN elHolten e2 10 uur; Holten e3Hulz. Boys el 10 uur (Sportdal). Zondag: Holten 4Holten 5 9,30 u (Sportdal). lijk of geheel niet kan brengen, omdat men ,,er finan cieel minder goed bij zit", heeft men er recht op een beroep doen op de Algemene Bijstands Wet. Dat minder-draagkrachtige of in moeilijker omstandigheden ver kerende personen gebruik maken van de fondsen, die het hele Ne derlandse volk via de belastingen voor deze financiële hulp bijeei heeft gebracht, is een heel nor male zaak. Men bedenke ook, dat.de behandeling van de aan vragen zo soepel mogelijk beurt en dat de vertrouwelijk heid van de gegevens in acht wordt genomen. Wie werkelijk de kosten van ge zinsverzorging of -hulp niet kan opbrengen, kan dus met vrijmoe digheid een aanvrage om bij stand in deze kosten indienen, De leidsters gezinsverzorging kunnen de betrokkenen bij het invullen van de formulieren nodig behulpzaam zijn. Zo spoedig mogelijk, en in ieder geval binnen een maand, zullen de aanvragers van de gemeente secretarie bericht krijgen, óf en tot welk bedrag zij financiële bij stand wegens kosten gezinsver- zorging/-hulp krijgen. 3. Een deel van de diaconale bij dragen en van de donaties heeft het bestuur opzij moeten leggen om bijvoox-beeld bepaalde storin gen van de nieuwe regeling op te vangen. Een zo groot mogelijk deel van deze inkomsten gaf bestuur direct ten goede komen van de gebruikers door middel van een kortings-regeling. Van deze regeling zijn slechts uitgezonderd de gezinnen een zo hoog inkomen of met zo veel vrij te besteden spaarmid- delen, dat zij het gemakkelijk zonder korting kunnen stellen. 'Voorts kunnen slechts donaten; van de stichtine van deze rege ling gebruik maken, maar zeer vele gezinnen zijn reeds dona teur; bovendien kunnen niet-do- nateurs. door met terugwerkende kracht donateur te worden, als nog onder de regeling vallen. De kortingsregeling omvat: Voor gezinnen, die een uitke ring van bijv. een zieleen- fonds ontvangen, f 2,per dag of f 0,25 per ur. Voor gezinnen, die geen uit kering van bijv. een zieken fonds ontvangen, f 2,80 per dag of f 0.25 per uur. In beide gevallen wordt de k< ting verleend gedurende de eer ste vier weken. Door deze regeling zal een deel van de gezinnen, namelijk die een fondsuitkering van f 3,per dag ontvangen, gedurende eerste vier weken praktisch slechts f 12,50 per dag hoeven te betalen. De hiervoren samengevatte nieu we regeling is ingegaan op 1 mei 1971 en geldt volledig voor alle ..nieuwe gevallen". Voor de per 1 mei jl. „lopende gevallen" zal het nieuwe steem ook worden toegepast, maar geldt in de plaats van de korting een overgangsregeling. De gezinnen en bejaarden, die hiex-onder vallen, worden aoart door de gezinsverzorgingsleidster over de overgangsregeling geïn- formeei-d. De nieuwe bij dra gen-regeling van de Holtense gezinsverzorging kan met medewerking van het publiek ook voor de meeste gebruikex-s gun stig uitvallen. Door inschakeling van de Algeme ne Bijstands Wet zullen vele finan cieel nict-draagkrachtigen zélf voor gezinsverzorging minder hoeven betalen, soms zelfs veel minder, dan by een verhoogde retributie-schaal het geval zou zijn. Als bij het voorheen gevolgde steem de minimum retributie slechts f 10,per dag zou bedragen, dan zijr; er toch niet weinig gezinnen, voor wie deze bijdx-age de draag kracht te boven gaat. De kortinsregeling zal een aantal gezinnen, vooral als slechts v kortere tijd gezinsverzorging nodig is, helpen om het zonder financiële bijstand te doen. Men kan bijvoor beeld denken aan drie weken hulp, die met fondsuitkering plus korting 1 187,50 kosten. Er zullen gezinnen zijn, die zij het met moeite en met aanspreken van een spaartegoed - dit nog net zonder financiële bij stand kunnen opbrengen. In andere gevallen maakt de kortingsregeling het iets minder moeilijk om de zinsverzorging te aanvaarden in wachting van de resultaten van de aanvrage om financiële bijstand. Een beperkt aantal beter-draag- krachtigen zou, volgens het oude sy steem, reeds circa f 17,50 per dag moeten betalen, of nog méér om de lage retributie-bedragen mogelijk te maken. De ervaring leert, dat soms gezin nen met hoge inkomsten met zware lasten te kampen hebben en in ver band met de hoge retributie van ge zinsverzorging afzien. Ook aan deze gezinnen komt de nieuwe regeling op redelijke wijze tegemoet. Deze nieuwe regeling zal uiteraard in de overgangsperiode niet zonder storingen kunnen verlopen, waarv clementie wordt gevraagd. Voorts kan men er op vertrouwen, dat bij verbetering van de financiële resul taten van de instelling door hoger subsidie, hogere donatie-inkomsten, e.d., het bestuur zeker zal denken aan mogelijke verruiming van de kortingsregeling. Precies volgens de zelfde lijn heeft het bestuur thans de financiële biidragen van particuliere zijde niet alleen gebruikt voor een financieel gezond-maken van de in stelling, maar ook voor een zo gun stig mogelijke regeling voor de ge bruikers van gezinsverzorging. Het informatiecentrum van Veilig Verkeer Nedei-land zal op donderdag, 27 mei standplaats innemen bij het politiebureau. Verkeersdeelnemers kunnen daar hun ogen en reactiever mogen laten testen, 's Morgens van 11.00 - 13.00, 's middags van 14.00 - 17.30 en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Verwezen wordt naar de aankon diging in dit nummer. Holten 4 Holten 5; aanvang 9.30 u. (terrein Sportdal). Dit is een vriend schappelijke wedstrijd welke bedoeld is om afscheid te nemen van G. F. van den Bos, die Holten gaat verla ten om bij A.B.S. Bathmen te gaan voetballen, omdat hij daar momenteel woont. We hopen dat het een sportie- I ve wedstrijd gaat worden, één waar aan hij nog jaren zal terugdenken! We hopen dat velen hem nog even de hand komen drukken. Kom zondag morgen even naar het Sportdal om hier getuige van te zijn. Vrijdagmorgen vertrokken de lage re klassen van de Dijkerhoekse school o.l.v. meester en juffrouwen en de leden van de oudercommissie, de he ren J. Sluiter en J.W. Stevens naar Arnhem. De eerste stop werd gemaakt bij de Posbarik, waar iedereeen de benen kon strekken en meedoen aan het aloude „buskruut". Ze konden zich naar hartelust verstoppen achter bo men en struiken en in greppels. Na een koele dionk wera de tocht voortgezet naar Burgers Dierenpark waar de kinderen erg genoten van. olifanten, giraffes, apen en spreken de papegaaien. De volgende attractie was de/boot reis op ae Kyn. Vooral voor de kin deren die nog nooit gevaren hadden, was dit geweldig, hoewel enkelen, met in nun achterhoofd de gedachte aan tisch gadesloegen en blij waren de een zinkende ooot, de kapitein kri- veilige Westerbouwing bereikt te heb ben. Daar werd de dorst gelest c-n de honger gestild, waarna een ieder moent scnommelen of glijden. Na het portie patat, dat er zoals steeds als koek inging, stond de bus voor de richting imenense Waterval klaar. Daar konden de kinderen zich wat opfrissen wat bij sommigen neerkwam op het nemen van een douche. Alvo rens de laatste etappe te beginnen, werd nog even de bus limonade leeg gedronken. Moe, maar toch nog uit volle borst zingend kwamen de kinderen om half 6 weer bij school terug. Zoals gewoon lijk was ook dit jaar de reis weer zeer geslaagd. De Postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 190 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Maastricht (168 km.) De duiven werden gelost om 7.40 uur. Aankomst eerste duif van H. A. Jongman, 9.58.44 uur, laatste duif 10.16.19 uur. De gehele uitslag was: 1.11.35 H. A. Jongman, huis. 4-21-36 G. Steuneneberg. 6. Jan Paalman. 7-8-23-33 Gebr. Wil- lems, 13-29-38, L. Gazan. 12-19 Joh. Paalman 15-16-2728 H. J. ten Velde, 20-30 G. J. Schuiterd. 9-34 H. J. Aaftink. 18-22-24 Joh. Veldhuis en 32 F. Meester. Ten bate van „H.M.V." (deze keer in 't bijzonder voor het Jeugdkorps) zullen zaterdagvoormiddag in de vel schillende buurtschappen, de Holter- berg en in het Dox-p lompen worden ingezameld. De muzikanten, leden van de drumband en supporters wor den uiterlijk 8 uur verwacht op het terrein bij de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging aan de Stationsstraat. De rondgang door het dorp is een na-in zameling waarbij men met 'n wagen door elke straat zal rijden om de zak ken lompen die men voor het huis heeft neergezet zal „oppikken". DEVENTER Schouwburg. Grote Kerkhof, tel. 11500 dinsdag 18 mei, aanvang 19.30 uur, Concert uitgaande van de Stichting Jeugd en Muziek Deventer door het Deventer Jeugdorkest. FILMS E. D. B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 13 t/m zondag 16 mei In het voetspoor van Django (18 jr.). Maandag 17 t/m woensdag 19 mei Afkeer (Repulsion) (18 jr.) Vrijdag 14 en zaterdag 15 mei nachtvst. Spel der hartstochten (18 jr.) Zaterdag 15, zondag 16 en woensdag 19 mei matinee: Atlas (a.l.). Aanvangstijden: werkdagen 20 uur/vrij. 21, ,23.30 u./za. 14, 18.30, 21, 23.30 u./zo. 14, 16, 18.30, 21 u./ wo. 14, 20 uur. Cinema, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Dondei-dag 13 t/m woensdag 19 mei Laurence of Arabia (14 jr.) Vrijdag 14 en zaterdag 15 mei, nachtvoorst.: Kill them all, (18 jr) Zaterdag 15, zondag 16 en woens dag 19 mei matinee: De avonturen van Pinokkio (a.l.). Aanvangstij den; dagelijks 20 u./vrij. 20, 24 u./ za. 13.30, 20. 14 u./zo. 13.30, 1530, 20 u./wo. 13.30, 20 uur. Luxor Theater. Brink, tel. 18662. Don derdag 13 t'm dinsdag 18 mei, De slag om de Neretva (14 jr.). Zater dag 15 mei, nachtvst. De beslissen de aanval (18 jr.). Zondag 16 mei en woensdag 19 mei matinee: South of the Border (a.l.). Woensdag 19 mei, cyclusvoorstelling Early wox-ks (18 jr.). Aanvangstijden: dagelijks 20 u za. 20. 23.30 u./zo. 14, 16. 20 u./ wa. 14, 20 uur. EXPOSITIES Openbare leeszaal, Brink 70. telefoon 11637. Maandag 10 t/m dinsdag 25 me,- Anatoli Kalaschnikow uit Rus land met gravuren. Openingstijden Op de twee ingezaaide voetbalvel den van het nieuwe spoi'tcomplex de Meermanskamp begint het gras al behooxiijk te groeien. Het gehele complex is echter ook bezaaid met enox-me aantallen stenen. Deze ste nen moeten absoluut verwijderd wor den. Een kostbax-e geschiedenis. Reeds enkele weken zijn junioren van de sv „Holten" bezig de nieuw aan gelegde velden van het gx-ote aantal stenen te ontdoen. Wij hebben tot nu toe daaibij gemist de senioren van de sv. „Holten" en de leden van de zv. „Blauwwit". Aannemende dat ook zij tot de toekomstige gebruikers van 't sportpark gaan behoren, doen we een dringend beroep op hen oor a.s. maandagavond om 18 uur aanwezig te zijn op Meex-manskamp. Een em mer en een zakmes zijn de vex-eiste atributen. Leden van Hoten en Blauwwit laat zien dat het U ex-nst is. Namens de Sportstichting J. Warrink. Op zondag 16 mei a.s. om drie uur middags zal in het Hervox-md Cen trum „Sion" te Rijssen een speci ale kerkdienst worden gehouden voor geestelijk gehandicapten. Voorganger in deze dienst is ds. S. Meijers van Ermelo, Ned. Hev. predikant aldaar. In deze dienst zal op een zeer eenvoudige wijze het evangelie verteld worden aan hen die de normale diensten niet kunnen bezoeken, of wel kunnen bezoeken maar niet begrijpen. Elders in ons land vinden regelmatig deze aange paste diensten plaats en worden door zeer velen met belangstelling en dankbaarheid bijgewoond. In deze kerkdiensten zijn geeste lijk gehandicapten van alle kerke lijke gezindten en niet kerkelijk aan geslotenen. hartelijk welkom. Het is de bedoeling van het start- comité voor deze diensten, uitgaande van de Christelijke Oudervereniging Philadelphia en van de Prot. Christ. Sociaal Pedagogische Dienst, dat in de toekomst enkele keren per jaar dergelijke diensten wox-den gehou den in divex-se kerken in de omge ving van Rijssen en Almelo. Alle kerkgenootschappen in deze regio zijn hierbij betrokken. Ook ouders, begeleiders en zij die belangstelling hebben, zijn hartelijk welkom. Na afloop van de dienst wordt koffie aangeboden. dagelijks 10.17 en 19-21 u/zaterdag avond, zondag en maandag geslo ten. Goetiek De Rozijnenkorf, Assenstraat 4, tel- 11848. t'm zaterdag 5 juni Liesbeth Wiersma met wandkleden en weefwerk. Openingstijden: da gelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u.'zondag gesloten. Museum De Waag, Brink, tel. 14556. Antieke keuken, antieke fietsen, zil ver, Delftsaardewerk. Openingstij den: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u./ zondag 14-17 uur. Museum de Drie Haringen, Brink, tel. 14556. Antiek speelgoed en kos tuums. Openingstijden; dagelijks 10-12.30 en 14-17 u./'zondag 14-17. Vliegveld Teuge, de Zanden, tel. 05763-200. Parachute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 u. en tegen zonsondergang. Rond vluchten dagelijks tel. reservering 05712-2341. BAR DANCINGS Maxim bar, Welle 12'/s, tel. 12054. La Balance. Brink 72, iel. 19277. Chez Antoinette. Roggestraat 10, tel. 16630. Het Witte Paard, Walstraat hoek Gol- straat. tel. 16959. Safari Club, Gr. Poot. tel. 14876. Walk In Gr. Overstraal, tel. 19768. ALMELO Vax-ossieau: do. t'm wo. De pastoor kan geen bloot meer zien (18 jr.). Zaterdag: Gevaarlijk liefdesspel (18 jr.). Zondagmatinee: King-kong (a.l.). Aanvangstijden: do. t m wo. 2.30 en 8.00 u. zo. 2.30, 4.45, 6.45 en 9.00 u. za. 6.45, 9.00 en 11.15 uur. Op 't solistenconcours van de Kring Lochem van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschap pen te Gelselaar hebben enkele leden van het jeugdkorps van „H.M.V." prachtige prestaties geleverd. Wim Dollekamp. Hans Schaap en Wolter Wierbos speelden samen op bugel 'n werkje waarvoor de jury 116 punten toekende en het duo Wolter en Wim kreeg een nummex'tje evetjseens op bugel uitgevoerd liefst 120 punten. Het duo Johan Meijer en Joop Heus- sinkveld „roerde" de kleine trom en kreeg voor z'n prestatie 106 punten. Men verzoekt ons het volgende op te nemen: Het Bestuur van Zwemclub Twen- haarsveld deelt mee. dat de training voor haar leden begint op maandag 17 mei a.s. De aanvangstijden der training zijn voor maandagavond half acht en woensdagavond half zeven. Op maandagavond verzorgt Willemien Tuller de training en op woensdag avond de heer B. Zweers uit Deven ter. De indeling van de groepen wordt nader aan de leden meegedeeld. Elk lid wordt vriendelijk verzocht de contributie op 17 mei a.s. te vol doen bij de penningmeester. Eventuele nieuw aan te melden leden worden verzocht zich maandagavond aan het bad op te geven, dit in ver band met de indeling van de groe pen en het samenstellen van de trai ningsschema's. Het bestuur.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3