Plechtige herdenking van gevallenen in de Tweede Wereldoorlog K.I. bij varkens biedt volop mogelijkheden voor kruising Gladde weg pompend remmen NIEUWE BIJDRAGEN- EN RESTITUTIEREGELING Verwen moeder op moederdag met een geurig geschenk van uw drogist reproductie B0E1E! DE VIJZEL Met verwijzing naar de Derde Wereld ledenwerfactie houden WAAR GAAN WE HEEN? Gezinsverzorging Holten Boekhandel Heusinkveld vakbekwame schilder en halfwas schilder Boekhandel Heusinkveld Luxe iocs zeep of fles eau de Cologne Nuchtere stierkahrereiS VAN DE VEEHOUDERIJ Om in superieure afdeling te blijven Holtens gemengd koor gaat (Culturele agenda) De snelste Zondag 9 mei MOEDERDAG FIRMA G. AAFTINK C0ÖP. „TRIO' GUNSTIG GELEGEN BOERDERIJ H. HUURNINK Adverteren doet verkepen Grote sortering bijoux ENIGE STEVIGE KERELS om hout te schillen MEISJE Moederdag TAARTENDAI T mei 1971 4 Na een stille tocht vanuit het dorpscentrum van de oudstrijders, de ©ud-Indonesiëstrijders en leden van de B..S, waarbij het dagelijks bestuur der gemeente, de plaatse lijke predikanten en enkele burgers zich hadden aangesloten, had bij het monument der gevallenen aan de Molenbeltervveg de herdenking plaats van de gesneuvelden in de Tweede Wereldoorlog. Hier hadden zich naast hun familieleden tal van burgers verzameld Met het uitspreken van enkele versregels uit een gedicht van Hen rietta Roland Holst: „Groet van de levenden, maning van de doden, breng ik U. En groet en maning vloeien tot één stroom ineen" open de burgemeester, mr. W. H. Enklaar de plechtige herdenking, waarna een ogenblik stilte in acht genoemen werd, Ds. C. C. Addink, hervormd pre dikant, las uit Lucas 20 de verzen 37 en 38. Met begeleiding van ko- raalmuziek van H.M.V. zongen de aanwezigen drie coupletten van Ge zang 302. Als schriftlezing had ds. Addink van Klaagliederen vijf de verzen 1 tot 16 en als tekst voor zijn korte toespraak van de verzen 5g en 7 van Psalm 146. Daarin wees ds. Addink op de inhoud van het her denken. Er gaan steeds meer stem men op om na 25 jaar deze herdenking maar af te schaffen. Vooral de jongeren, die de oorlog niet hebben meegemaakt voelen haar en de kerkelijke ceremoniën aan als onwaarachtig. Ergens hebben zij gelijk, als dat herdenken niet anders is als het om- baggeren in de poel van ellende. Als het herdenken echter is, wat wij zojuist gezongen hebben „Wilt heden nu treden voor God, den Here", den voor het aangezicht van de God van Israël „Jezus Christus", dan heeft dat herdenken, wel degelijk zin, aldus ds. Addink. Hij herinnerde aan de thans genoten vrijheid in gro te overvloed en wilde, dat de gees ten zich zouden richten naar de 3e Wereld, waar meer mensen verhon geren dan op de ergste dag in Aus- witz, meer omkomen dan geschied de door de atoombom op Hirosjima. Het zijn onze economische systemen, ons egoisme, die ons nog verhinde ren voldoende te doen aan de daar heersende honger en armoede. Aan hen zullen wij moeten denken, door de hongerigen te voeden en de ge vangenen de vrijheid te geven, zo als ook hen voor ogen stond, die wij uit de Tweede Wereldoorlog geden ken, aldus ds. Addink. Onder de tonen van de koraal mu ziek van H-M.V. werden door de burgemeester en door de oud-strij ders D. J. Wansink en E, Wcgsta- pel Jzn. kransen gelegd namens het gemeentebestuur en namens alle oud-strijders en de B.S. Door de -oud-sergeant-administra- teur G. van den Bos werden vervol gens de namen gelezen van de ge vallenen en die in het monument ge beiteld staan. Met het zingen van de verzen 1, 2 en 3 van gezang 147, gebed en het zingen van een couplet van het Wilhelmus werd de sobere maar plechtige herdenking besloten. Als gevolg van de goede resultaten is de kruising bij .varkens de laatste jaren sterk toegenomen en zal in de toekomst zeker nog verder toene men. Deze goede resultaten zijn het ge volg van het zgn. heterosis-effect. Het heterosis-effect houdt in, dat bij kruising van twee zuivere rassen plotseling voor bepaalde eigenschap pen duidelijk een verbetering op treedt. Bij kruising van een N.L.-zeug met een G.Y.-beer treedt daardoor bij de fokker een verbetering op in het aantal grootgebrachte biggen per toom (plm. 1 big meer) en bij de mester een gunstiger groei en voe- derverbruik, iets minder sterfte en, zoals niet werd verwacht, een iets betere slachtkwaliteit. Het ledental van Holtens Gemengd Koor is het afgelopen jaar op peil gebleven, maar er zullen meer zan gers en zangeressen aangetrokken moeten worden om zijn plaats in de „superieure" afdeling te kunnen blij ven behouden. Dit zei voorzitter D. Aaftink in de maandagavond gehou den ledenvergadering, waarbij hij in zijn terugblik wees op de tijdens het zangconcours te Groenlo behaalde eerste prijs in deze afdeling. De ver gadering besloot dan ook om na de grote vakantie een ledenwerfactie op touw te zetten teneinde het koor te versterken. De heer Aaftink somde nog tal van andere activiteiten op van het koor in het afgelopen jaar. De penningmeesteresse van het grote koor, mevrouw J. Oolbekkink- Kevelam constateerde in haar finan cieel verslag een klein batig saldo. Het kinderkoor had echter een klein tekort, zo bleek uit het verslag van de penningmeesteresse van dit koor, mevrouw B. Haan-Dollekamp. De kascontrolecommissie, bestaan de uit -de heer Joh. Dollekamp en mevrouw D. Stoffel-Rozendom, ver klaarde bij monde van laatstgenoem de boeken en bescheiden keurig in orde te hebben bevonden. De periodiek aftredende bestuurs leden mevrouw B. Haan-Dollekamp en de heren D. Aaftink en G. T. Jan sen, werden met bijna algemene stemmen herkozen. De vergadering besloot om in het jaar 1972 weer naar een concours te gaan, de jaarlijkse verloting te hou den en, vermoedelijk in de herfst, een zanguitvoering te geven met uit nodiging van andere koren. De varkens K.I.-verenigingen heb ben de resultaten van deze kruising nauwlettend gevolgd en ook ingezien dat kruising belangrijke voordelen kan geven. Daarom hebben de K.I.- verenigingen ook een aantal G.Y.- beren aangekocht. Het aantal G.Y.-beren op de K.I.- stations is momenteel dusdanig groot, dat zij volop gelegenheid bie den kruising toe te passen. U hoeft dus voor kruising geen G.Y.-beer te kopen maar via K.I. kunt u volledig kruising toepassen. Als voorwaarde voor de goede re sultaten van deze kruising geldt na drukkelijk, dat de uitgangsrassen raszuiver moeten zijn. Dit houdt in, dat een fokker of vermeerderaar, die K.I. of een eigen G.Y\-beer gebruikt voor kruising, ter aanvulling van de zeugenstapel gemiddeld minstens 10 procent van zijn zeugen moet laten dekken of insemineren met sperma van een raszuivere N.L.-beer. De praktijk heeft echter geleerd, dat over het algemeen dit percenta ge niet wordt bereikt. Een gevolg hiervan is dan ook, dat meerdere bedrijven genoodzaakt zijn N.L.- zeugjes aan te kopen of zgn. Fl- zgugjes„(zeugjes, uit eejrs.tg .kruisingk moeten aanhouden. In hoeverre voor de toekomst het aanhouden van Fl- zeugjes mogelijkheden biedt, is op dit moment nog niet bekend. Daar om is bet momenteel nog Onverant woord op grote schaal Fl-zeugjes aan te houden voor de fokkerij. Vooral uit een oogpunt van ziekte bestrijding verdient net aanbeveling uit eigen zeugenstapel fokmateriaal aan te houden. Voor bedrijven die kruising toepassen, betekent dit, dat zij minstens 10 procent van de zeu gen moeten laten dekken of insemi neren met sperma van 'n N.L.-beer. Om hiervoor naast de G.Y.-beer een N.L.-beer te houden is op vrijwel al le bedrijven onrendabel. Daarom biedt de K.I. bij varkens voor de bedrijven, die een G.Y.-beer houden voor' kruising of via K.I. kruising toepassen, een unieke mo gelijkheid in de voorziening van ras zuiver fokmateriaal uit eigen zeu genstapel. Omdat de K.I.-verenigin gen beschikken over een aantal best fokkende N.L.-beren betekent dit niet alleen, dat het zuivere ras in stand wordt gehouden, maar tevens de kwaliteit daarvan als regel nog wordt verbeterd. DEVENTER SCHOUWBURG. Grote Kerkhof, tel. 11500. Zaterdag 8 mei, aanvang 20.00 uur: de Stadtische Bühnen met „Die Csardasfürstin". FILMS. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 6 t/m woens dag 12 mei: Liefde voor 't huwelijk (18j). Vrijdag 7 en zaterdag 8 mei, nacht- vst.: In de ban van Boris Karloff (183 Zaterdag 8, zondag 9 en woensdag 12 mei: matinee: De stierenvech ters met Laurel en Hardy (a.l.). Aanvangstijden: werkdagen 20.00; vrij. 21,23.30 uur; za. 14,18.30,21, 23.30 uur; zo. 14,16,18.30,21 uur; wo. 14.20 uur. CINEMA. Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 6 t.e.m. 12 mei: 2e week: Waterloo (14 j). Vrijdag 7 en zaterdag 8 mei, macht- vst.( Lef (the reckoning) (18 j). Zaterdag 8, zondag 9 en woensdag 12 mei: matinee: Peter Pan (a.l.) Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur vrij. 20.24 uur; za. 13.30,20,24 uur: zo. 13.30,15.30,20,24 uur; wo. 13.30, uur. LUXOR THEATER, Brink, tel. 18662 Donderdag 6 t.e.m. dinsdag 11 me 2e week: Louis de Funes als taxi chauffeur (a.l.). Zondag 9 en woensdag 12 mei: ma tinee: Geronimo, opperhoofd der Apachen (a.l.). Woensdag 12 mei, cyclusvoorstel ling: Sept jours ailleurs (18 j). Aanvangstijden: werkdagen 20.00 uur; za. 18.30,21 uur; zo. 14,16,18.30 21 uur; wo. 14.20 uur. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. T.e.m. zaterdag 8 mei: Pren ten van de Poolse graficus Jaku Bowski. Openingstijden: dagelijk 10-17 en 19-21 uur; zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat ,4 tel. 11848. Vrijdag 7 mei t.e.m. zaterdag 5 ju ni: Liesbeth Wiersma met wand kleden en weefwerk. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur; vrij. 14-18 en 19-21 uur; zondag ge sloten. MUNTENTOREN, Achter de Muren- Zandpoort, tel. p.a. VVV Deventer 16200. t.e.m. zondag 9 mei: Willem Hus- sem met schilderijen en sculpturen. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14-17 uur; zaterdagochtend en zon dagochtend gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. Antieke keuken, antieke fiet sen, zilver, delfts aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur; zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel. 14556.: Antiek speel goed en kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. BEESTENMARKT. Woensdag 5 mei t.e.m. zaterdag 8 mei: Europada- gen met o.a. Golfspel voor jong en oud. Openingstijden: wo., do., vrij. tot 17 uur en 19-21 uur; za. 14-16.30 uur; na 16.00 uur prijsuitreiking. CENTRUM BRINK 30, Brink 30, te lefoon 11637. Vrijdag 7 mei, aan vang 20.00 uur, in de Menstraat 2 Instuif, pop, klassiek, jazz, folk, blues. Maandag 10 mei, aanvstng 20.00 in Buurthuis De Ark: Informatie avonden over de kinderkampen. Woensdag 12 mei, aanvang 20.00 u. in Buurthuis de Kartuut: Informa- tie-a.vo'hde'n.over de kinderkampen. Dinsdag 11 mei. aanvang 20.00 u. in Centrum Brink 30: Informatie avonden over de kinderkampen. VLIEGVELD TEUGE. de Zanden, telef. 05763-200. Parachute sprin gen bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 uur en tegen zonsondergang. Rondvluchten dagelijks tel. reser vering 05712-2341. BAR/DANCINGS. MAXIM BAR, Welle 12'/z, tel. 12054. LA BALANCE: Brink 72, tel. 19277. CHEZ ANTOINETTE: Roggestr. 10. tel. 16630. HET WITTE PAARD, Walstr. hoek Golstraat. tel. 16959. SAINT TROPEZ, Gr. Overstraat, te lefoon 17934. TIROLER BAR: KI. Overstraat 22, tel. 14845. SURFIN CLUB: KI. Overstraat 46, tel. 18658. SAFARI CLUB: Gr. Poot, tel. 14876. WALK IN: Gr. Overstraat, tel. 19768. ALMELO VAROSSIEAUdo. 't.e.m. wo.: De sexzoekers (aanvang 2.30 uur) (18 jr); do. t.e.m. wo.: De kanon nen van Navarone (14 jr); za.: De sexzoekers (18 jr)zondagmati nee: Naciste. en de wagenrenners van de arena (14 jr). Aanvangstijden: do. t.e.m. wo.: 2.30 en 8,00 uur; zo.: 2.30, 4.45, 6.45 en 9.00 uur; za.: 5.45, 9.00 en 11.15 uur. CINEMA PALACE: do. t.e.m. wo.: De gendarmes op drift (14 jr.); zondagmatinee: Tarzan, Barcuma- krijgers (a.l.). Aanvangstijden: do. t.e.m. wo.: 2.30, 6.45 en 9.00 uur; zondag: 2.15, 4.30, 6.45 en 9.00 uur. „M'n grootste ambitie is om 31 jaar te worden", aldus de onlangs 30 jaar geworden Gary Gabelich, die zich sinds oktober verleden jaar de snelste man te land mag noemen. Met zijn raketwagen de „Blue Fla me", uitgerust met speciale Good year banden, bracht hij het wereld record op 1.001,6 km/u... Met wat ge luk kan hij zijn wens in vervulling zien gaan, maar je weet het nooit met iemand die zegt: „Ik wil dege ne zijn die straks de geluidsbarrière te land doorbreekt..." Enige tijd geleden berichtten wij over ernstige financiële moeilijk heden bij de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk, Ge zinsverzorging en Bejaardenhulp te Holten. Nadat de instelling in 1969 reeds een groot tekort had, bleek het nadelig saldo over 1970 f 25.000,. te zijn, welk tekort de draagkracht van de Diaconieën ver overschreed. Voor 1971 bleek een nog hoger nadelig saldo te ver wachten. Als oorzaken waren aan te wijzen: Sterke stijging van lo nen en andere kosten, waarbij het verbeteren van de overheids subsidie toch achter gebleven was; een sedert jaren om sociale re denen te laag houden van de bijdragen van de gezinnen en bejaar den (retributies) in de kosten van de hulpverlening. Wie werkelijk de kosten van ge zinsverzorging of -hulp niet kan opbrengen, kan dus met vrijmoe digheid een aanvrage om bij stand in deze kosten indienen. De leidsters gezinsverzorging kunnen de betrokkenen bij het invullen van de formulieren zo nodig behulpzaam zijn. Zo spoedig mogelijk, en in ieder geval binnen een maand, zullen de aanvragers van de Gemeente secretarie bericht krijgen, óf en tot welk bedrag zij financiële, bij stand wegens kosten gezinsver- zorging/-hulp krijgen. Een deel van de diaconale bij dragen en van de donaties heeft het bestuur opzij moeten leggen om bijvoorbeeld bepaalde storin- gen van de nieuwe regeling op te vangen. Een zo groot mogelijk deel van deze inkomsten laat het bestuur direct ten goede komen van de gebruikers door middel van een kortings-regeling. Van deze regeling zijn slechts uitgezonderd de gezinnen met een zo hoog inkomen of met zo veel vrij te besteden spaarmid- delen, dat zij het gemakkelijk zonder korting kunnen stellen. Voorts kunnen slechts donateurs van de stichting van deze rege ling gebruik maken, maar zeer vele gezinnen zijn reeds dona teur: bovendien kunnen niet-dona- teurs, door met terugwerkende kracht donateur .te worden,., als^ nog onder de regeling vallen. De kortingsregel omvat: Voor gezinnen, die een uitke ring van bijv. een zieken fonds ontvangen, f 2.per d.ig of f 0.25 per uur, Voor gezinnen die geen uit kering van bijv. een zieken fonds ontvangen, f 2.80 per dag of f 0.35 per uur. In beide gevallen wordt de kor ting verleend gedurende de eer ste vier weken. Door deze regeling zal een deel van de gezinnen, namelijk die een fondsuitkering van f 3,per dag ontvangen, gedurende de eerste vier weken practisch slechts f 12,50 per dag hoeven te betalen. De hiervoren samengevatte nieu we regeling is ingegaan op 1 mei 1971 en geldt volledig voor alle „nieuwe gevallen". Voor de per 1 mei. j.l. „lopende gevallen" zal het nieuwe sy steem ook worden toegepast, maar geldf, in de plaats van de korting een overgangsregeling. De gezinnen en bejaarden, die hieronder vallen, worden apart door de gezinsverzorgingleidster over de overgangsregeling ge ïnformeerd. De nieuwe bijdragen-regeling van de Holtense gezinsverzorging kan met medewerking van het publiek ook voor de meeste gebruikers gun stig uitvallen. Door inschakeling van de Algemene Bijstands Wet zullen vele financieel niet-draagkraehtigen zélf voor gezinsverzorging minder hoeven te betalen, soms zelfs veel minder, dan bij een verhoogde retre- butie-sehaal het geval zou zyn. Als bij het voorheen gevolgde sy steem de minimum retributie slechts 1 10,per dag zou bedragen, dan zijn er toch niet wéinig gezinnen, voor wie deze bijdrage de draag kracht teboven gaat. De kortingsregeling zal een aan tal gezinnen, vooral als slechts voor kortere tijd gezinsverzorging nodig is, helpen om het zonder financiële bijstand te doen. Men kan bijv. denken aan drie weken hulp, die met fondsuitkering plus korting f 187,50 kosten. Er zullen gezinnen zijn, die - zij het met moeite en met aanspreken van een spaartegoed - dit nog net zonder financiële bijstand kunnen opbrengen. In andere geval len maakt de kortingsregeling het iets minder moeilijk om de gezins verzorging te aanvaarden in af wachting van de resultaten van de aanvrage om financiële bijstand. Een beperkt aantal beter-draag- krachtïgen zou volgens het oude systeem reeds ca. f 17,50 per dag móeten betalen of nog méér om de lage retribütiebedragen mogelijk te maker. De ervaring leert, dat soms gezinnen met hoge inkomsten met zware lasten te kampen hebben en in verband met de hoge retributie van gezinsverzorging afzien. Ook aan deze gezinnen komt de nieuwe regeling op redelijke wijze tegemoet. Deze nieuwe regeling zal uiteraard in de overgangsperiode niet zonder storingen kunnen verlopen, waar voor clementie wordt gevraagd. Voorts kan men er op' vertrouwen, dat. bil verbetering van de financi ële resultaten van de instelling door hoger subsidie, hogere donatie-in komsten e.d., het bestuur zeker zal denken aan een mogelijke verrui ming van de kortingsregeling. Precies volgens dezelfde liin heeft het bestuur thans de financiële bii- dragen van .particuliere ziide niet al leen gebruikt voor een financieel ge zond-maken van de instelling, maar ook voor een zo gunstig mogelijke regeling voor de gebruikers van ge zinsverzorging. Om een ineen-storting van de stich- tirtg te voorkomen kon, dankzij me dewerking van de diaconieën, het niet te dekken gedeelte vian het te kort 1970 naar de exploitatie van. volgende jaren worden verschoven. Bovendien werd een wervings-actie gevoerd, die dankzij een loffelijke re actie van 'de Holtense gemeenschap resulteerde in een verdubbeling van de donaties-opbrengst, namelijk tot ruim f 9.000, Hiermee ontkomt echter het Stich tingsbestuur niet aan de noodzaak om zo spoedig mogelijk tot een sluiten de exploitatie te geraken. De reeds aan het begin van het jaar verhoogde retributie-tabel moet om financieel uit te komen verder verhoogd wordem Daarmee zouden de gezinsbijdragen in de kosten van de hulp. die wat hoger liggen bij be- ter-gesitueerden en lager gesteld zijn voor minder-draagkrachtigen, over de hele linie te zwaar worden. Voor bij na iedereen zou dus gezinsverzor ging of gezinshulp bijzonder kostbaar of zelfs onbetaalbaar worden. Diaarom ziet het bestuur zich ge dwongen over te stappen op een an dere regeling, die oveiigens helemaal niet ongunstig behoeft te worden be oordeeld. Deze komt beknopt op het volgende neer: 1. Door van het kostenbedrag het overheidssubsidie af te trekken is het bestuur gekomen aan de „gebruikers-kostprijs". Deze be draagt thans f 17,50 per dag of f 2,20 per uur. Aan èlk gezin en élke bejaarde wordt deze gebrui kers-kostprijs berekend. Dé stichting moet dit doen om financieel uit te komen. Vergeleken met andere gezins verzorgingsinstellingen ligt het Holtense kostenn-iveau beslist ook niet hoog. 2. De gezinnen en bejaarden, die deze gebruikers-kostprys slechts gedeeltelijk of niet kunnen op brengen. kunnen een beroep doen op de Algemene Bijstands Wet. Een aanvrage om* financiële bij stand wegens kosten van gezins verzorging kunnen betrokkenen indienen bij het bijstandverlenend orgaan, gevestigd op de Gemeen tesecretarie. Als men gezinsverzorging of ge zinshulp om medische en andere redenen nodig heeft, gaat het om een noodzakelijke levensvoorzie ning. Wanneer men de kosten van zo'n voorziening - gedeeltelijk of geheel -niet kan opbrengen om dat men „er financieel minder goed bij zit", heeft men er recht op een beroep te doen op de Al gemene Bijstands Wet. Dat minder-draagkraehtige of in moeilijker omstandigheden verke rende personen srebruik maken van de fondsen, die het hele Ne derlandse volk via de belastin gen voor deze financiële hulp bij een heeft gebracht, is een heel normale zaak. Men bedenke ook, dal de behandeling van rlo aan vragen 7.0 soepel mogeliik ge beurt en dat de vertrouweliik- heid van de gegevens in acht wordt genomen. Verwen haar eens, zij heeft het verdiend. Geef haar een geschenk van blijvende waarde. Wij hebben een pracht sortering ringen, gouden en zilveren sieraden, luxe wekkers, Zaanse klokken, horloges (Prisma, Remova, Certina en Nielka).' horlogerie - optiek SMIDSPLEIN, TELEFOON 1283 VERRAS MOEDER MET EEN VAN Dorpsstraat 62, telefoon 1400 voor onderhoudswerk Firma Gervedink Nijhuis schildersbedrijf Dorpsstraat 43 - Holten - Telefoon 1430 MOEDER LEEST GRAAG VAN Dorpsstraat 62, telefoon 1400 Vasïaf heden volop bloeiende voorjaarsplanten o.a. SALVIA'S - PETUNIA'S - AGERATUM AFRIKANEN - BEGONIA'S enz^ bij Te koop van ong. 7 heet. in het Holterbroek. De ruime, goed ingerichte bedrijfs gebouwen bieden plaats aan ong, 25 stuks rundvee en 60 fokzeugen. Spoedig vrij te aanvaarden. Inlichtingen en bemiddeling wor den verstrekt door Makelaar in roerende en onroeren de goederen Beekstraat 3 Steenderen Telefoon 05755-376 HOLTEN RUSSEN WIERDEN Te koop gevraagd; Een zomerhuisje - Bungalow of een perceel van minstens 1500 of 2000 m2 in bosrijke omgeving. G. D. HEDDENDORP Staringstraat 37 - Enschede Telefoon 05420-23973 o.a. Boldoot, 4711, Nonchalance, Maja, Acosy Yardley enz. enz. o.a. kettingen, armbanden, broches, enz. En verder tal van aardige geschenken die MOEDER zeer op prijs zal stellen drogisterij - parfumerie - foto GEZOCHT voor plm. 2 maanden op de Holter- berg en omgeving. Inl. en aanmelden bij 71 A. DEKKER ORANJESTRAAT 20 HOLTEN TELEFOON 1347 Veliiugsteam „GROOT-QUWENDORP" Garderen, tel. 05776-431, liefst bellen tussen 6 en 7 uur 's avonds. Te koop wegens plaatsgebrek: 2-persoous Cleopatra bed 130 cm. breed, m. matras, in prima staat. Holterenkstraat 12 Telefoon 2149. Gevraagd: voor zaterdags. Banketbakker Pluijgers Oranjestraat Telefoon 1815. KREIDLER FLORETT bjr. 1965 em FLORETT bjr. 1966 Larenseweg B 7 Te koop: bromfiets merk ID.K.W. J. KOLKMAN Haarstraat 23. De lekkerste komen vai BAKKERIJ SLOTMAN TELEFOON 1335 Te koop ■«- wegens beëindiging: complete beregenings- installatie en Cormick^ trekker met maaibalk esch ploeg. b°Si kre; G. W. KOLKMAN K Heihuizen weg 14 bij Nieuw Heeten tvcg Telefoon 05725-256. "eui Win GEVRAAGD: litsl Twpl seco flal Pril on voor de mesterij :ig' 1 lom H. J. Bsresidsen ï00* hno( Markelo - Tel. 05731 - 3-H>nts rugf gtis. acht

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 4