Goede strijd op De Zuurberg in alle klassen Kolkinderen tekenden naar hartelust op de tegels m G.F.C. 2-Holten 3 1-0 De Bergruiters reden succesvol in Delden Bergruitertjes leverden prestaties goede „Bato-prestatieloop5 voor Holtense jeugd Motocross De Holterberg Diploma-uitreiking lagere agrarische school Bathmen Zondag beslissingswedstrijd Holten 2 - MYV2 in Nijverdal Lampionoptocht als slot Programma Blauw W igd HOLTEN ROOK DE OVERWINNING Lompenaktie JEUGDDIENST GEREF. KERK „De Grééndweg" gaat op reis oetbalprogramma TREIN STAK TALUD IN BRAND Verbetering pensioenen verpleegkundigen SPORTJ Overzicht en prognose jeugd SV ..Holten De bedrijfsvoetbal- competitie start 14 mei Vrftdag 7 mei 1971 8 BSE? De motocross van de M.A.C. „De Holterberg" op het prachtige en heuvelachtige circuit „De Zuurberg" heeft een goede strijd te zien gegeven, bracht volop spanning en is op een onbetekenend inci dentje na zonder ongelukken afgelopen. Bij het.afvlaggen van de finale der zijspannen weigerden de remmen van de Maico van Ad Ridderhof uit Hengelo, die zijn plaatsgenoot Walter Jansen in de bak had en werden de heer D. J. Bruil, regionale sportcommissaris der KNMV uit Doetinchem en enkele mensen, die vooraan zaten bij de jury wagen ondersteboven geworpen. Het liep voor hen met enkele ontvellingen en besmeurde kleren overigens goed af. Er was een bevredigende belangstelling voor dit motorsportevenement en door een paar keer de sproeiwagen rond te laten gaan bij de start en opgang naar de Zuurberg bleven de toeschouwers van een stof- plaag verschoond. De 500 cc senioren werd verreden in twee manches. In de le manche was het vooral het duel van Jan Keizer H16 ('s Herrenberg) op Hus- kie met Harry Driessen H17 (Stein) op Maico, dat de aandacht boeide. vooral doordat beide rijders nog al eens van plaats verwisselden. Jan Keizer won het duel met Driessen op de 2e plaats en 3e en 4e Jo Roe- lofs (Gorssel) op Huskie en Wiebe Plötz (Dordrecht) op C.Z. De tweede manche werd gemak kelijk gewonnen door Jan Keizer, die 'n grote voorsprong wist te be halen op Harry Driessen, 3e wérd Wiebe Plötz en 4e Henk Knuimar (Wychen) op C.Z. De einduitslag werd: 1, Jan Keizer. 2. Harry Driessen en 3 Wie be Plötz. i De 250 cc junioren, waarvoor deelnemers hadden ingeschreven, werd verreden in twee series met een finale. Vian elke serie kwamen de 14 besten in de finale. In beide series werd verwoede strijd geleverd waarbij in de eerste serie vooral het rijden van Jan Tijhuis uit Nijverdal, kampioen van Nederland in 1970 in de betrouwbaarheidsritten met zij 125 cc Rond Sachs (tussen de 250t gers) opviel. Hij werd in deze serie tweede achter Harry Oude Aven- In de streekderby Holten-Hector hebben de beide partijen de puntjes gedeeld door een 2-2 gelijkspel, een rustige eerste helft nam het goed comb erend Hector reeds in de 8ste minuut de leiding door Bus- schers (0-1). In een vrijwel gelijk opgaande strijd lukte het Holten niet voor de rust de gelijkmaker te sco ren: De tweede helft bracht meer sensatie vooral toen Broersma in de 53ste minuut alleen voor de Goorse doelman kwam te staan, maar zijn schot; faalde. In de 65ste minuut werd de wat traag aanvallende Ban- nink vervngen door de jonge Mar tin Brands. Enkele minuten later lukte het Holten door sterk aandrin gen de gelijkmaker te scoren door een schot van Veneklaas, dat achter de doellijn werd weggehaald. Scheidsrechter Meddeler kende het doelpunt terecht toe, waarmee grens rechter Kok van Hector het niet eens was. Na een heftige discussie werd hij van het veld gestuurd. In de ste minuut rook Holten de zege toen Paalman uit een indirecte vrije trap scoorde (2-1), maar vijf minuten la ter was het Dijkstra, die met een prachtige kopbal de partijen op ge lijke voet bracht (2-2). En daarmee kwam het einde. De uitslagen en de stand in 4 B - op één wedstrijd na de eindstand - ziin als volgt: TVCRood Zwart 1-0 OSVEnter 1-1 HoltenHector 2-2 Reutum—De Tukkers 2-1 NijverdalLangeveen OSV Hector De Tukkers Holten Rood Zwart Reutum Enter Nijverdal La Prem. T.y.c 20 13 5 2 31 37-23 20 10 6 4 26 39-19 20 11 3 6 25 31-18 20 8 5 7 21 27-19 20 8 5 7 21 5 5 10 15 4 4 11 12 26-30 21-21 19-45 23-34 15-23 huis uit Almelo met C..Z Derde werd J. Nekkers uit Hellendoorn op C.Z. In de 2e serie ging de strijd voor namelijk tussen Gerrit Brouwer Zwartebroek) op C.Z., Theo Baudi- on (Eindhoven) op Maico en Jan Broekhof (Lochem) op Maico. In deze volgorde voltooiden zijn ook hun serie. De finale werd een grote strijd tussen Gert Brouwers en Theo Bau- dion in welke strijd ook Corrie Dijk-' stra uit Hellendoorn op C.Z. en J. Nekkers die 3e werd in de eerste se rie, zich mengden. De einduitslag werd tenslotte: 1. Gert Brouwers, 2. Theo Baudion, 3. Corrie Dijkstra en 4 J. Nekkers. De zijspannen (junioren) werden, verreden in twee manches, waarbij Ad Ridderhof met als bakkenist Walter Jansen een dominerende rol speelde. Zij werden in beide manches eerste. Niettemin moest eerst een zware strijd uitgevochten worden met Bert Oosterhuis (Groningen), met de Rijssenaar Jan Meinders in de bak op B.M.W. en Marinus Be- verdam met Fred van Hessen Almelo op Northon Wasp. De einduitslag werd: 1. Ad Rid derhof en Walter Jansen. 2. Mari nus Beverdam en Fred van Hessen en 3. Bert. Oosterhuis en Jan Mein ders. De drie winnars in elke klasse kwamen bezweet en bestoft, maar gelukkig met hun plaatsing, op het schavotje waar voorzitter Schooien van ,,De Holterberg" hen geluk wenste en bloemen aanbood. Tijdens de wedstrydcn werd het publiek weer op deskundige wijze can commentaar voorzien door Jan Nikkels, die dit altjjd bijzonder vlot doet. Jury en tijdwaarnemers heren G. Sloots, Almelo en J. Klein Bussink, Apeldoorn. Regionaal sport commissaris, de heer D. J. Bruil, Doetinchem. De heer B. W. Winkel vertegenwoordigde de reg. technische commissie en commissaris voor de wedstrijdenfinanciën was de heer H. J. Ezendam uit Hengelo (O.) Op de foto: Henny Vruwink met Snor Huisken in de bak in actie. .Vorige week donderdagavond vond in zaal Boode alhier de diploma uitreiking plaats van de Landbouw school. Veel ouders, en genodigden waren anwezig. Burgemeester P. W. Bazen kon aan alle leerlingen van deze vierjarige cursus, hel di ploma overhandigen: Hierbij werden zij hartelijk toegesproken, alsmede de ouders. De burgemeester wenste al deze jongens een goede toekomst in deze maatschappij. Van deze 21 jongens gaan er 14 Middelbaar Land bouw Onderwijs volgen, in Hengelo .en Zutphen. Namens de commissie van Landbouwonderwijs sprak de heer Holsbrink. Hij roemde de pret tige sfeer op de Bathmense school en feliciteerde de heer Wisselink en zijn collega's met het feit, dat an alle jongens een diploma kon worde\ uitgereikt. Spreker mocht aan de leerling met het hoogste aantal punten, W. Scholt- hof, gemeente Gorsel, een boekwerk overhandigen, nl. ,,Het Overijssels Landschap", met 30 punten voor 12 vakken. De heer Wisselink, directeur der school, bood aan Henk Tromop uit Holten een Landbouwgids aan, voor een bijzondere prestatie. Namens de OLM en Geld. Maatschappij van Landbouw, de plaatselijke Coöpera ties, sprak de heer J. E. J .Muiler man. Spreker verheugde zich over de goede verstandhouding tussen de school en de verschillende Land bouw Organisaties. Namens de Rijks-Middelbare Landbouwschool in Hengelo, sprak de heer Snijders. Ook hij adviseerde, het niet te la ten bij het Lagere Landbouw Onder wijs, maar verder te studeren. Namens de jongerenorganisaties sprak de heer H. Bronsvoort. Hij hoopte, dat velen goede actieve leden van de jongerenorganisaties mochten worden, die zich naast landbouwza ken ook bezig houden met discussie avonden, sport, en vooral het con tact stimuleren tussen de jonge boe ren en de dorpsjeugd. De Landbouw- voorlichter, de heer J. W. Lubber- sen. hoopte, dat velen een goede werkkring zullen vinden. In Neder land moet een goede kernachtige boerenstand behouden blijven. De leerling W. Scholthof sprak na mens alle medeleerlingen woorden van dank tot de heer Wisselink en zijn collega's, voor, het genoten on derwijs en de prettige onderlinge verhoudingen, ook tot gemeentebe- en de „praktijk- stuur. schoolbe adressen". Deze avond was verder ook erg gezellig door het spel Hersengym nastiek o.l.v. de heer en mevrouw Vis en een forum o.i.v. de heer Wis selink. De gehele avond stond o.l.v. de voorzitter van het schoolbestuur, de heer B. .J. J. Groot-Bronsvoort. De volgende leerlingen werd een diploma uitgereikt: W. J. Boode, H. Broekgaarden, Harfsen, W. J. M. Enderink, Harfsen, W. Hekkert, Oxe, H. J. Jansen, F. J. Lueks, Bathmen, G. J. Markvoort, G. J. Nijland, G. W. Rensen, G. J. Ribbink, G. H. Roetert, Diepenveen, W. Scholthof, Gorssel, H. van Schooten, Bathmen, J. Schutte. Bathmen, G. J. H. Smeenk, Oxe, G. H. D. Tromop, W. F'. Tuitert, Gorssel, H. W. Veldink, Harfsen, G. J. Volkerink, Okken- broek, A. J. Wassink, Lettele, G. A. Wolters, Colmschate. De Holtense muziekvereniging HMV houdt zaterdag 15 mei vanaf 's morgens half acht in de verschil lende buurtschappen de jaarlijkse lompeninzameling. Verschillende za kenmensen hebben voor deze inza meling weer een vrachtwagen be schikbaar gesteld, zodat de actie wat dat betreft een vlot verloop kan heb ben. De mannen van de inzamelings- ploegen. muzikanten, drummers leden van de supportersclub worden om uiterlijk half acht verwacht bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging aan de Stationsstraat. Eén van de vrachtauto's zal wor den „ingezet" voor een na-fnzame- ling in het dorp. Het zal zeer op prijs worden gesteld als de lompen even in een dichtgebonden plastic- zak worden gestopt. Dit werkt niet alleen vlotter bij het inzamelen, maar ook bij het afleveren aan de Hengelose firma. De opbrengst is bestemd voor dek king van de hoge kosten van „om bouw" van het instrumentarium van het HMV-jeugdkorps. Aangezien de schooljeugd regelmatig oud papier ophaalt, zal dit niet worden ingeza meld. In de geref. kerk zal zondagavond 9 mei weer een jeugddienst worden gehouden. Voorganger in deze dienst is ds. J. H. Kappers van Zwolle. Aan d.e dienst, die om kwart over zeven begint, zal medewerking worden ver leend door de zanggroep De Joysin- gers uit Enschede. Holten 2 is er tegen KOSC 2 niet in geslaagd om kampioen-te worden. Integendeel, 't had weinig gescheeld of MVV 2, dat zelf niet speelde, was met de e*er gaan strijken. Toen na melijk iedereen zich al verzoend had met een nederlaag kwam Holten vijf minuten voor tijd nog op gelijke voet met KOSC 2. Holten dat de gehele wedstrijd in de meerderheid 'is geweest, nam i 17e minuut de leiding door A. Klein Velderman. In de '35e minuut 'miste W. Reilink een prachtige kans om Holten op 0-'2 te brengen. In dezelfde minuut kwam KOSC 2 op gèlijke voet 1-1. Na de rust was het KOSC dat met dewind 'in de rug het Holtense doel enorm onder druk zette. Holtense aanvallen waren echter ook in 't geheel niet van gevaar ontbloot. De minuten verstreken en toen door een misverstand in de Holtense de fensie, een kwartier voor tijd, de De buurt- en reisvereniging Grééndweg" - oude naam voor de Larenseweg, die vroeger een grint weg was met een middenpad van paardeklinkers - heeft in haar don- deravond gehouden vergadering be sloten dit jaar het jaarlijks uitstap je té houden op maandag 7 juni a.s De reis zal gaan naar Teckelenburg in Duitsland. De kosten zijn begroot op f 35,per persoon! Voor hen die het bedrag te hoog vinden om inee: te betalen zal er gelegenheid zijn wekelijks een gedeelte' te voldoen. Enige dames uit de buurt zullen hiervoor, wekelijks een ronde doen. Aan het eind van de bespreking werd door de heer Kruk een film gedraaid van de reisjes van vorige jaren. Op Koninginnedag werd te Delden het eerste concours hippique in deze buurt georganiseerd. De Bergruiters namen hier met 14 paarden aan deel waarvan er 8 in de klasse L en M startten en 6 de B-proeven moesten rijden om straks de?l te mogen ne men aan de grotere CH. Mevr. Vixse- boxse met Daja en de heer J. Sel- horst met Dandy wisten beiden een voldoende te halen en promoveerden naar de L-dressuur. Het 8-tal van de Bergruiters welke start in de klasse M had nog te kam-, pen met onrust, in het geheel. Het werd niettemin als 4e geklasseerd. Dries Willems met: Damoré 2 wist Het was voor de' Bergruitertjes op 'koninginnedag al heel vroeg dag om dat ze met hun kleine viervoeters al °m half acht in Wierden moesten zijn om deel te nemen aan het Streekconcours waaraan door niet niinder dan 140 pony's werd deel genomen, Het was voor de Bergrui tertjes een dag vol (extra) spanning omdat proeven afgelegd moesten worden om L-ruiter te worden. Er moesten 3 proeven worden af gelegd t.w.1. de BI proef: 2. de caprilleproef en 3. de LI proef. Voor BI kwamen in ring 2 uit Al fred Dekker met Liza en Toosje Nijenhuis met. Fury, die resp. een weede en een derde prijs behaal den. In ring 3 behaalde voor BI Riek ▼eneklaas met Fortuna een gedeel de eerste prijs en Paulien Wansink wist met Candij beslag t.e leggen op de derde prijs. Hans Barvelink wan met Fury in ring 4 de 2e prijs bij de caprille- proef Jan Pieffers werd met Lidia in dezelfde ring 4e en in ring 5 was de vijfde prijs voor Vera Steunen berg met Tyco. Bij het nummer Ponyspelen was de 2e prijs voor Ineke Nijenhuis met Taspan en Joke Breukink won met Chico de vijfde prijs. Het ponyconcours werd besloten met een grote parade tijdens welke de Bergruitertjes een heel goede beurt maakten. Keurig opgesteld en met de hand aan de cap luisterden ze naar het spelen van het Wilhel mus. Al met al voor de jongelui een wel wat vermoeiende maar toch een fij ne dag waarop ze met voldoening mogen terugzien. 55 punten te behalen in de dressuur. Dit was voldoende voor een 5e plaats. In het springen kampten de combi naties W. Aaftink met Gonda en B. J. Brouwers met Enrter met pech. W. Aaltmk bleef foutloos tot de laatste hindernis waarvan de achterste balk viel. (4 strafpunten). B. J. Bi-ouwers wist Enster niet goed door de dubbel- sprong te brengen dit koste hem 8 strafpunten. D. Willems stuurde Da- moréz heel voorzichtig rond. Hij bleef foutloos met van. de jury een waarde ring „zeer goed" voor de wijze van rijden. In de barrage welke bestond uit 15 combinaties ging het bijzonder hard. Dumorez liep de op één na snelste tijd maar maakte op hinder nis 3 een foutje wat hem op de 9e 'plaats bracht. In de klasse M. startte de heer K. Pettinga met Normando Deze bijzonder goede combinatie bleef foutloos en wist zich in de bar rage als vierde te plaatsen. In het Puissance-parcours, dat overigens naar het oordeel van de deelnemers te licht was opgebouwd, werd Nor mando andermaal 4e. Op 15 mei a.s. starten de Bergruiters in Almelo op het terrein tegenover hotel De Kei. Hopelijk is dan de rust in het 8-tal teruggekeerd en zal vrouwe Fortuna hem dan ter zijde staan- Zaterdag: Vosta clHolten cl 3.15 u.: Holten c2-Enter cl 3.15 u. (Rijs- senseweg); Holten dl—Holten d2 2.00 uur (Rijssenseweg); SVZW el—Hol ten él 1.15 uur; Holten e2Nijverdal el 10 uur: SC Lemele el-Holten e3 10.00 uur: Sp.cl. Lemele e2—Hol ten e4 11.00 uur; Holten eóNijver dal é5 11.00 uur. Zondag: Beslissingswedstrijd Hol ten 2MVV 2 10.30 in het Sportpark te Nijverdal. Woensdag: (in pl.v. 15 mei) Holten cl—Quick '20 cl 19.00 uur. Donderdag: (in pl.v. 8 mei) PH alHolten al 19.00 uur. KOSC-midvoor onhoudbaar scoorde waren de kansen voor Holten wel verkeken. Holten ging echter mas saal in de aanval. Dit had succes, vijf minuten voor tijd toen B. J. Kurz uit een hoekschop onhoudbaar inkop te 2-2. Door dit resultaat moet Holten 2. zondag a.s. om 10.30 uur op 't sport park in Nijverdal een beslissings wedstrijd spelen tegen MVV 2. We ho pen dat iedereen zoveel mogelijk zon dag aanwezig kan zijn, om onze jon gens in deze zware opgave te onder steunen. In 'n uitermate boeiende wedstrijd is het GFC 2 gelukt om zich Holten 3 van het lijf te houden en hiermede kampioen van haar afdeling te wor den. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op. Holten was soms nog iets sterker. GFC had blijkbaar danig de zenuwen te pakken want er werd zeer slordig gespeeld. Als Holten deze morgen over een goede schutter had beschikt dan waren de puntjes mee naar Holten gegaan. Na 25 minuten spelen 1-0 voor GFC 2 door een mis verstand in de Holtense verdediging. Hiermee kwam ook de rust. Na rust eenzelfde spelbeeld met een iets ster ker Holten 3, maar geen doelpunten. Het was 1-0 en daar bleef het bij. Di rect na afloop van de wedstrijd feli citeerde ieder zijn eigen tegenstan der en werden er bloemen aangebo den door aanvoerder G. A. Heek. Hierna werd er in de kantine van De brandweer werd woensdag morgen om half zes gealarmeerd door het geloei van de sirene voor een bosbrand tussen Holten en Rijs- sen. Het bleek, dat, door vonken v?tn een vastgelopen remblok van een trein, het talud van de spoor baan tussen de Rijssenseweg en de Geskesdijk ter hoogte van de cam ping ..Twenhaarsveld" op drie plaat sen in brand was geraakt. Het vuur had zich ook al voortgeplant in een stuk bos en zich diep ingevreten in de humuslaag. Met een paar tank wagens vol water voor de nevel spuit en met schoppen, was de brand vrij spoedig bedwongen. Het was op een enkele plaats blijkbaar blijven smeulen, want 's middags moest de brandweer uitrukken om een begin van de brand te blussen. De brand werd door de machinist van de opvolgende trein in Deventer ge meld, waar men Rijssen waarschuw de. Het dienstdoende personeel al daar waarschuwde de politie in Hol ten. GFC nog vrolijk nagepraat over deze wedstrijd en werden er consumpties uitgereikt aan de spelers van Holten 3. Al met al een waardig slot van de ze competitie. Sinds enkele jaren worden er in tensieve pogingen gedaan om te ko men tot verbetering van de pensioen regelingen voor het personeel in dienst bij maatschappelijke gezond heidszorg (kruisverenigingen t.b.c.-be- strijding e.d.). Na de priciDiële toezegging van de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid in 1970 werd op de rijks begroting voor het jaar 1971 een be drag van f 2.250.000 voor dit doel op gevoerd. Nadien rezen er formele bezwaren bij de feitelijke beschikbaarstelling van dit bedrag. Uit de op vrijdag 23 april j.I. van de minister van Soci ale Zaken en Volksgezondheid ontvan gen mededeling blijkt, dat in de mi nisterraad een uitweg is gevonden waarbij de bezwaren konden worden omzeild. Hierdoor kan aan de directe nood tot betrekking tot de pensioen voorzieningen tegemoet wordep geko men. Het stemt tot voldoening dat onze gezamenlijke inspanniagen. waaron der een beroep op de ministerraad nog tijdens de zittingsperiode van dit kabinet tot dit resultaat hebben ge leid. De toezegging van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid kan, hoewel niet volledig in o- vereenstemming met onze, wensen, in eerste aanleg worden gehonoreerd. Uiteraard blijven wij streven naar de volledig realisering van onze wen sen tot verbetering van de pensioenen. Wij houden daarbij vast aan de reeds ingediende voorstellen. Omtrent de uitwerking van de thans genomen beslissing verwachten wij belanghebben binnenkort te kunnen informeren. Meer dan 150 kinderen van leden der Speeltuinvereniging „De Kol" hebben op de middag van Koningin nedag deelgenomen aan de teken wedstrijd in de openlucht op de trottoirtegels rond het z.g. „paas- vuurterrein" in het Kolcomplex. Ver deeld in vier leeftijdsgroepen kon den de kinderen blyk geven van hun creativiteit en dat hebben zij dan ook met veel overgave gedaan, Klcur- krytjes in verschillende kleuren werden door het bestuur beschik baar gesteld. De jury, bestaande uit de kunstschilder Kees Stoop, mevr. G. Langenbarg-Hols en mej. Bluemink. had dan ook lang geen gemakkeiy'ke taak. Zij kwam tot de volgende uitslag: Groep 10 jaar en ouder: le prijs Janneke Bronsvoort. 2. Henk Oos- terdijk, 3. Riekie Vukkink en 4. Fre- derika Prak. Groep 8 en 9 jaar: le prijs André oo-sterdijk, 2. Dinant Lonink, 3. Jean- net Klein Nagelvoort. 4. Ina Schol man. Groep 6 en 7 jaar: le prijs Henk Eshuis. 2. Sandra van Geel, 3. Henk Scholman, 4. René Bannink. Kleuters: le pry's Marian Lohuis. 2. Herman Klein Velderman. 3. Wim Geerling en 4. Helma Bulsink. De prijzen bedroegen voor elke groep resp. f 7.50. f 6,,f 5.en - Tijdens het tekenen werden de kinderen getracteerd en verder mochten 'zij, die dat durfden, rijden op pony's van de Bathmense pony club. Avonds werd met begeleiding van „H.M.V." en haar drumband een lampionoptocht gehouden door een aantal straten van het Kolcom plex waaraan velen deelnamen en waarvoor een grote belangstelling bestond. De hele Kol en het halve dorp, vooral de jongeren, was uitge lopen om de optocht voorbij te zien trekken. De tekenwedstrijd van de speeltuinvereniging „De Kol" trok ruim 150 kinderen. Al lang was het de bedoeling de sportvereniging „Bato" om iets voor de Holtense jeugd te organise ren. Uitgaande van de beschikbare mogelijkheden is het bestuur tot de organisatie van een prestatieloop ge komen, waaróan ieder kind van 7 t.e.m. 14 jaar kan deelnemen. Naargelang de leeftijd zal de te lo pen afstand verschillend zijn. De or ganisatoren zijn niet van plan de loop als wedstrijd te houden. Hoofd gedachte zal zijn: „Het meedoen is belangrijk, niet het winnen". Uiteraard is voor iedere afstand wel een tijd van binnenkomen. Die is echter, in overleg met de KNAU, zo gesteld, dat ieder kind ruim daar aan kan voldoen. Na binnenkomst, binnen de gestelde tijd. krijgt ieder een een diploma. Het bestuur van „Bato" stelt de deelname zonder kosten, omdat zij het als één van haar mooiere taken ziet de Holtense jeugd dit te moeten kunnen aanbieden. Nadere gegevens zoals datum en plaats zullen binnenkort bekend ge maakt worden. Het is te hopen, dat het initiatief van „Bato" een grote weerklank krijgt, zodat ze er een sportief en ge zond gebeuren voor de jongere inwo ners van Holten en omstreken mee In bet afg seerde de I- schap HAVC voetbal- en MEAO-schok prachtige ac meentc Raa sporthal cn c als de heer R. de Holtense Sc z"n slotwoord tt geschiedenis vo Drie jaar gek gemeenschap ui tiefneemster vai kerend sportevei len uit Naarde Holten. Omda Holten een I waren die tw teams samen t leer Die' scho- lek en daardoor steeds in veroverde het afge derde achtereenv wisselbokaal). overeengekomei Lngen van die sluiten; terwill krachtmeting. Scholengemeens iets voor die i organiseren. Dc soort proef me scholen, t.w. N burg, Apeldoor veen. Deventer JAVO-afdeling I vee scholen in stellen met i Zij jdere der elen i (Holten ior de r de i toen Meer it te ge gedachte om mettertijd tot natio nale MEAO-kampioenschappen te ko men, werd die dag gesteund door de vlotlopende organisatie en de vele v.erzoeken om volgend jaar het toer nooi weer te houden. Wat betreft de accommodatie is dat geen probleem. Weliswaar zal men weer naar Raalte moeten, doch daar kunnen zeker een 30 scholen in de sporthal en op de voetbalvelden strijden om de hoogste eer. De beide Holtense gymnastieklera ren Paule en Lukkien prijzen zich gelukkig met het zo goed ontvangen initiatief en zullen zeker proberen volgend jaar al te komen tot de na tionale kampioenschappen voor MEAO-scholen. De uitslagen waren als' volgl: Voetbal: 1. Tilburg, 2. Holten. 3. De venter, 4. Apeldoorn. Volleybal A-noulc: l. Tilburg, 2. De venter. 3. Utrecht, 4, Holten. Volleybal B-poule: i. Apeldoorn. 2. Tilburg. 3. Utrecht, 4. Holten. De directeur van de Holtense Scho lengemeenschap, de heer R. Mud, reikte de prijzen uit en dankte alle medewerkers voor hun bijdrage aan het welslagen van deze sportdag, waarna men nog enige fhd gezellig bijeen was in het sporthslrpstaurant. 75 Het was afgelopen zaterdag geen al te beste dag. De meeste resultaten waren zeer negatief. Het al elftal speelde uit tegen Losser al en ver loor kansloos met 5-0. Het schijnt dat de meeste spelers hun portie aan fik kie gegeven hebben. Een slecht beeld voor de toekomst. Middenmoter VE- SOS al bracht Holten a2 een 4-2 ne derlaag toe. Een geflatteerde zege, maar de doelpunten tellen. T Schijnt dat de transfermarkt ai weer ge opend is-, want een der spélers heeft reeds overschrijving aangevraagd. Holten bl kreeg in zijn laatste com petitiewedstrijd een 3-1 nederlaag te slikken bij Hengelo bl. Een neder laag met eer, want Haarle bezet de 2e plaats. Holten cl kreeg het Dene kamper DOS '19 cl op bezoek en stuurde het met een 4-0 nederlaag naar huis. In deze wedstrijd nam aanvoerder Hoefman 2 doelpunten voor zijn rekening. Enter V cl had geen ontzag voor Holten c'2 want het stuurde de Holtenaren met een 10-1 nederlaag naar huis. Door deze ne derlaag komt de rode lantaarn weer aardig in zicht. Holten dl herstelde zich van de nederlaag tegen Excel sior el, door in een plaatselijke der by tegen Blauw Wit dl te winnen met 1-0. Het moet nu 1 Dunt uit 2 wedstrijden proberen te halen om zich kampioen te kunnen noemen. Dat het d2 elftal zou verliezen van Enter dl was voor ons geen verras sing. Maar dat het 10-0 zou worden hadden we niet gedacht. Holten el verloor met 1-0 in een uitwedstrijd van Lap el. Een nederlaag die we niet verwacht hadden. In een thuis wedstrijd verloor het e2 elftal met 2-0 van SOS el. Doelpunten scorer is voor leden van Holten wel een moei lijke zaak. PROGNOSES Holten al speelt a.s. donderdag uit tegen PH al en zal we! met een ne derlaag thuiskomen. Een ander re sultaat zou ons zeer verrassen. Hol ten, Holten cl speelt deze week 2 maal. Zaterdag uit naar Vosta cl en woensdagavond thuis tegen koploper Quick '20 cl. In de uitwedstrijd tegen Vosta behoort een zege tot de moge lijkheden. Woensdagavond tegen Quick zou een gelijkspel al mooi zijn. Holten c2 mag zich herstellen van de nederlaag v"an afgelopen zaterdag m een thuiswedstrijd tegen Enter cl. Een punt moet men aan deze wed strijd over kunnen houden. Het eerste kampioenschap voor de sv Holten wordt zaterdag een feit. Want Holten dl speelt tegen het d2 Alvast van harte gefeliciteerd. SVZW el ontvangt Holten el. De Hol tenaren moeten punten mee kunnen nemen. Holten e2 moet de beide pun ten ook thuis kunnen houden tegen Nijverdal cl. De bedrijfsvoetbalcornpetitie gast vrijdag 14 mei van start met de wed strijd Brands-De Vrijheid contra Vu- ko De eerstgenoemde combinatie was vorige jaar kampioen en Vuko (Vuk- kink-Koopman) promoveerde van groep B naar A. De wedstrijden wor den gespeeld op hel terrein van de SV „Holten" aan de Rijssenseweg. Veertien bedrijven komen uit met tien elftallen. Deze worden ingedeeld in drie klassen t.w. A, BI en BIL Competitieleiders zijr. de heren J. Aanstoot. W Brinks en J M Wansink De volledige indeling is nog niet bekend gemaakt worden. De eerste bekend gemaakt worden. eD eerste wedstrijd wordt gespeeld om 19.00 uur. De Blauw Witte junioren Cl krij gen Twente Cl op bezoek. De Goor se jongelui die in de 2e helft van de competitie sterk zijn teruggekomen, zullen zeker alles op alles zetten om de Blauw Witten die hun kampioens kans moeten verdedigen een hak te zetten. Het is te hopen dat de voorhoe de de vele kansen die hun door ach terspelers en middenlinie in elke wedstrijd worden geboden gaat be nutten. De wedstrijd begint om 3.00 uur. De pupillen E2 spelen om 2.00 uur thuis tegen Enter E3 en de pu pillen El gaan naar Bentelo El. Blauw Wit Dl spe (donderdagavond) t de koploper en zo pioen van afd. D8. waren technisch bet zeer verdiend met Witte doelman Edd zeer betrouwbaar er len succes in de we De junioren Cl s avond in Goor te.s e Zwonnen verdiend met 4 -o. Voor d.e treffers zorgden Bert Schipper, Johan Boünk. Wim Klein Nagel voort en Henk Veltkamp. orige week Holten Dl als zeker ze wonnen De Blauw Dijk was len dinsdag- Hector Cl. 4 -0.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3