Zwemclub Twenhaarsveld gaat vijfkamp organiseren Gemeentebestuur laakt uitlatingen van de voorzitter der Sportstichting i Zesde klas Dorpsschool zong in Ronostudio G. A. Yaneker (Hengelo) trainer-coach van Holten Maire Vincent noteerde alles in het Frans Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen S.Y. „Holten' WORDT ZONDAG HOLTEN 2 KAMPIOEN? Jeugdcommissie ingesteld Grote deelname aan de motocross van de M.A.C. „Holterberg" P0HTIK SCHOONMAAKLIED Holtense schutters boekten mooie resultaten Ontwikkeling sportcomplex Meermanskamp Firma H. J. Bouwhuis Zoon Holten krijgt Hector op bezoek Weer twee inbraken Voetbal progii amma Ambitieuse plannen Openbare vergadering kerkeraad van de Herv. Gemeente De Tukkers-Holten 5-2 Opbrengst voor Sinxavi Overzicht en px-ognoses jeugd SV „Holten" Donderdag 29 april 1971 3 In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering heeft de burge meester gereageerd op uitlatingen van de voorzitter van de stich ting 'Sportbelangen Holten', dhr. J. Warrink, gedaan in de vorige week gehouden vergadering van het algemeen bestuur dier stich ting, naar aanleiding van schriftelijke vragen van de heren Kaan en Ten Berge. Mr. Enklaar had waardering voor het werk dat tot nu toe is verricht door het dagelijks bestuur van de spotstichting. Het heeft gewoekerd met de talenten (geld), die beschikbaar waren, maar, aldus de burgemeester, 'wij moeten elkaar niet voor schut zetten'. Hij wilde dan ook niet vallen in de beleidslijn, die de heer Warrink wil volgen. Spreker hoopte niet via de publiciteit een antwoord te krijgen, want dan zou hij daarop niet antwoorden. De burgemeester gaf het volgend uitvoerig overzicht van hetgeen zich tussen gemeentebestuur en stichtings bestuur heeft voorgedaan sedert de oprichting der sportstichting: „Het verslag van de gehouden ver gadering van de Sportstichting in het Holtens Nieuwsblad heeft het college bevreemd. Hetgeen door de voorzit ter op de bewuste vergadering is meegedeeld, moeten wij helaas als tendentieus kenschetsen Op zichzelf achten wij het onjuist, dat gemeentebestuur-stichtingsbe stuur over en weer aan hun onbehagen over elkanders faits et gestes lucht geven, door het afgeven van verkla ringen in vergaderingen. Het ge meentebestuur, dat zelf de tot stand- koming der stichting heeft bevorderd stelt prijs op samenwerking in ver trouwensvolle sfeer. Zij 'heeft daar van bij herhaling blijk gegeven. Wij willen daarvan heden avond wederom blijk geven door onze reactie op de door de he ren Kaan en Ten Berge gestelde vra gen de scherpte te ontnemen, waar toe het gesprokene door de voorzit- van de sportstichting alle aanlei ding zou geven. De opmerking van de heer War rink dat de verhouding met het ge meentebestuur niet zo zou zijn, als deze het zich had voorgesteld is voor het gemeentebestuur een volle dige verrassing. In de regelmatig met het bestuur van de sportstich ting gehouden besprekingen is van een minder goede verhouding nim mer gebleken. Waar over en weer in de afgelopen tijd sprake is geweest van onduide lijkheden met name ten aanzien van financiële mogelijkheden en onmoge lijkheden is alles gedaan om hierin een wat klaarder licht te verschaf fen. Een en ander moge u duidelijk worden uit een kort chronologisch verslag van de tot nu toe met het dagelijks bestuur van de sportstich ting gevoerde besprekingen. Vóór de behandeling van de begro ting 1971 door uw raad is aan het bestuur van de sportstichting meege deeld, dat voor het jaar 1971 een be drag van f 63.500,aan subsidie is geraamd. Gezien het totaal beeld van deze begroting mocht als vast staand worden aangenomen dat dit bedrag ook beschikbaar zou komen. Daarbij werd tevens meegedeeld dat met dit bedrag onder meer de vol gende werkzaamheden zouden kunnen worden uitgevoerd teneinde de aanleg zijnde velden in de herfst 1971 bespeelbaar te maken. Resp. Omschrijving: Rente 8*A: Verwerving grond Plaatsen afrastering Bedrag der investering; f 228.197,26 i ballenvangers f 35.000,00 Afschrijving term. bedrag en 75 jr Aankoop onderhoudsmateriaal Nutsvoorzieningen (G.E B. Gas) Nazorg velden Totaal Voorts zou de gemeente de kosten van verharding van de Duistere Steeg voor haar rekening nemen. Tenslotte werd meegedeeld dat het totale plan moest worden gefaseerd en dat bevorderd zou worden dat telkenjare de subsidie zou worden verhoogd. Het dagelijks bestuur der stichting was bijzonder tevreden met deze gang van zaken. Het verzocht even wel om omtrent de volgorde van de uit te voeren werken en de wijze waarop deze werkzaamheden even tueel zouden worden uitgevoerd een nader voorstel te mogen doen. Voorts deelde het bestuur mede, dat de stichting zelf door acties e.d. zou zorgen voor de tot stand koming van kleedlokalen en een clubgebouw. Dit nadere voorstel als door het bestuur toegezegd is tot op heden evenwel nog niet binnengekomen. Wel is de brief van 25 maart 1.1. door het stichtingsbestuur gevraagd deze gemeente een regeling te treffen als in de gemeente Wierden reeds wordt toegepast. Deze rege ling komt neer op de volgende punten De grond wordt in eigendom overgedragen aan de stichting, de stichting gaat, voor de verdere uitvoering van het plan, zelf in vesteren. 35.500,00 33.000,00 f 25.000,00 20 jr. 40 jr. 3.043,- f 18.255,- 875,- f 2.800,- 4.438.- f 2.840,- 1.650,- f 2.640,- 625,- f 2.000,- f 10.631,- f 28.535,- 3. de hiervoor aan te trekken geld leningen zullen door de gemeen te worden gegarandeerd. De ex ploitatie v. 't complex komt in handen van de stichting. 4. de gemeente staat garant voor het nadelig saldo. De begroting en de rekening van de stichting moeten door de gemeente worden goedgekeurd. 5. de gemeente verzorgt de financi ële administratie. 6. de gemeente sluit een rekening courant met de stichting. Met betrekking tot de garantieverle ning- wordt nog -opgemerkt,-dat de gemeente rekening heeft. ..te. houden met een van hogerhand landelijk vastgesteld maximum bedrag aan leningen, dat per jaar maximaal ge garandeerd mag worden. Ondanks een daartoe bij Gedepu teerde Staten dezer provipcie inge diende aanvrage voor het jaar 1971 kon, blijkens een telefonische mede deling, ten behoeve van deze gemeen te op dit moment geen bedrag be schikbaar worden gesteld onder an dere omdat in deze provincie het drievoudige van het beschikbare be drag was aangevraagd. Na informatie in de gemeente Wierden werd door ons college in principe besloten om te bevorderen, Woensdagmorgen om kwart voor negen vertrokken 36 leerlingen van de zeste klas der o.l. Dorpsschool per O.AD.-bus naar Enschede, uitgeno digd door de Rono, om in de Studio te komen zingen, onder leiding van hun onderwijzer, de heer B. H. Brou wer. Dat was natuurlek een hele belevenis. Enkele weken te voren was mevrouw Schoonenberg van de Rono naar Holten gekomen om in school de zank te beluisteren, waar na een uitnodiging volgde. Er werden 14 liederen gezongen, t.w. Feest te Soestdijk, Koninginnedag, I Sallandlied, De Zuurberg, 't Zummer ,i kump, Fazantejacht in Neerdorp, Old en allene, Heidelied, Coelodonta An- I tiquitatis, Het lied van de zwanen. Het lied van Golida. Het lied van de Rode Rijder, De zilvervloot, Winter- vrede. De lied,eren 1, 2, en 13 werden op verzoek van de Rono gezongen en op i Koninginnedag zullen er in de ui.t- zending van half zeven twee van te HORLOGERIE GOUD EN ZILVER Oranjestraat 29 Telefoon 1210 beluisteren zijn. De overige liederen zullen worden uitgezonden as het zo eens uitkomt. Het laatste lied zal vermoedelijk wel een maand of negen op non-actief worden gesteld! De nummers 3, 5 en 7 werden in het dialect gezongen. Er was voor de op name twee en een half uur uitge trokken, waarin twee maal werd ge pauzeerd. De kinderen kregen cho comel .en de dirigent koffie. Binnen de gereserveerde tijd waren de liedjes opgenomen en vertrok het gezelschap naar het Volkspark. Het weer 1 prachtig en de talloze banken nodig den tot een gezellig zitje. Een har tige beet en een frisse slok gaven nieuwe energie. Een wandeling langs de vogeis, de dieren en vissen volg de, tot de schafttijd voorbij was de heer Krekel koers zette naar het Rijksmuseum. Hier was van alles te zien. Het begon bij hunebedden en urnen en het eindigde bij de tentoon stelling van schilderijen, vervaardig de door Johan Barthold Jongkind die in 1819 in Lattrop nabij Denekamp werd geboren. Tegen drie uur werd nog een bezoek gebracht aan het natuurmuseum te Enschede. Ook hier was veel te kij ken, en er was voor rondleiding ge zorgd. Het levende materiaal boeide nog het meest, hoewel er verder veel inte ressants te zien was. Krokodillen, snoeken, karpers, schildpadden kregen veel bekijks. De geweldige walvisbeenderen, de talrijke diora ma's en de stenenverzameling maak ten echter ook indruk! Zo was de Ronoreis meteen uitgegroeid tot een leerzame excursie. De laatste wedstrijd van Holten 1 wordt de streekderby tegen Hector, dat tweede staat op de ranglijst me' 25 punten, terwijl de rood-zwarten slechts 20 punten wisten te verza len. De bezoekers zal er alles aan gelegen liggen om deze wedstrijd te winnen om daarmede de smaad van de 1-0 nedexdaag in Goor aan het be gin van de competitie uit te wissen en natuurlijk ook om de tweede pdaats te behouden. Het kan daarom een interessante ontmoeting worden als de rood-witten lik op stuk willen geven. De opstelling is als volgt; Breukink. achter: Kaiser, Paalman. Markvoort en Brands; midden: Beltman en Reij- link; Voor: Veneklaas, Aanstoot Kna pen en Broersma. dat deze regeling overeenkomstig de punten 1 t.e.m. 6 ook hier zouden worden toegepast. Daaromtrent zul len uw raad te zijner tijd voorstel len bereiken. Deze beslissing is door de secreta ris telefonisch aan de voorzitter van de stichting, tijdig vóór de vergade ring van 13 april j.l. medegedeld. Tevens is hem toen medegedeeld dat de aanvrage voor het garanderen van een geldlening dit jaat waarschijn lijk niet meer gehonoreerd kon wor den. Dit overzicht moge u de overtui ging geven, dat dezerzijds datgene is gedaan wat gedaan kon worden. Dat de financiële armslag van de ge meente een remmende factor is ge weest in een sneller gewenste aanleg en ontplooiing van het sportvelden complex betreuren wij mét de sport stichting. Wij achten het evenwel onsportief en niet in overeenstem ming met de werkelijkheid om hier voor het gemeentebestuur aanspra kelijk te stellen. Nogmaals willen wij uitdrukkelijk stellen dat het proces zich in fasen dient te voltrekken, aan gezien men anders op onoverkomelij ke moeilijkheden stuit. Ondanks de moeilijke financiële si tuatie is het mogelijk geweest de tot op heden dezerzijds gedane toezeg gingen te honoreren. Daarbij zijn, hoe dan ook, geen illusies gewekt. Het thans gemaakt verwijt aan het adres van 't gemeentebestuur wijzen wij dan ook volstrekt af. Overigens kan alle waardering worden opgebracht voor hetgeen tot op heden door de sportstichting is tot stand gebracht. Dat het bestuur van de stichting evenwel, gedreven door de wil om het complex op een zo kort mogelijk termijn in zijn ge heel te realiseren, bepaalde ver wachtingen heeft gewekt, die in dit stadium niet zijn te offectueren, is 'n zaak die intern door de stichting dient te worden opgelost. Uit voren staande moge blijken, dat voor enig gevoel van wrevel nauwelijks enige reden is." Tijdens de afwezigheid van de be woners is zondagavond tussen plm. 9 en 10 uur ingebroken in de wonin gen van de fam. P. in de Voorboers- straat en de fam. W. in de Bosch kampsstraat. Bij de fam. P. werd het spaargeld voor de vakantie mee genomen, in de Boschkampsstraat wordt niets vermist. Bij de thuis komst troffen de bewoners een enor me ravage in hun woning aan, als gevolg van het zoeken naar geld. De inbreker (s) kwamen binnen door een ruitje in te drukken. ZATERDAG: Losser al Holten a 1 3.00 uur; Holten a 2 Vesos a 1 2.30 uur; Haarl. Boys b 1 Holten b 1 2.30 uur; Holten c 1 DOS '19 c 1 4.15 uur (Sportdal); Enter dl Holten d 2 2.00 uur; La Première e 1 Holten e 1 2.00 uur; Holten e 2 SOS e 1 10.00 uur; Hulz. Boys e 1 Holten e 3 10.00 uur; DES e 4 Hol ten e 4 10.00 uur; Holten e 5 SOS e 3 11.00 uur. ZONDAG: Holten I Hector I 2.30 uur; KOSC 2 Holten 2 10.00 uur; GFC 2 Holten 3 10.00 uur: Holten 4 Twenthe 5 10.00 uur; Holten 5 Nijverdal 3 10.00 uur; RKSV 5 Hol ten 6 2.30 uur. In het verband met het bedanken van de heer J. Bennink uit Enschede heeft de Voetbalvereniging „Holten" de heer G. A. Vaneker te Hengelo voorlopig voor een jaar - seizoen 1971-72 - gecontracteerd als trainer- coach van de selectie van het le en 2e elftal. Hij zal tevens belast wor den met de samenstelling van het eerste elftal der rood-zwarten. De heer Vaneker, die 33 jaar is, is sedert twee jaar trainer van het 2e elftal en de jeugdelftallen van Rietvogels. Hij heeft bij de le klasser Rietvogels on der Jacq van Hout, die naar La Pre mière gaat, veel ervaring opgedaan en vond het nu tijd. om een standaard elftal te gaan trainen. Vaneker is in het bezit van het di ploma D en C met aantekening. Hij heeft veel belangstelling voor de jeugd en had veel aanbiedingen van 3e en 4e klassers. Zelf heeft hij ge speeld in Wilhelminaschool en ATC. Hij heeft grote ambities en zal trach- In de druk bezochte ledenvergade ring van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft de heer K. Hoeve uit Harfsen een inleiding gehouden over „Onze achtexmamen". Een avond daarvoor n.l. woensdagavond sprak de heer Hoeve over hetzelfde onderwerp voor de Dijkex-hoekse plattelandsvrou wen, waarover reeds een uitvoerig verslag werd gepubliceerd. Aaxdig was, dat de heer B. H. Brouwer, hoofd der dorpschool, die zich bijzon der voor de historische dingen intex-- esseert als aanvulling vertelde, dat de burgelijke stand van Holten van 1812 dateert en men kan- lezen hoe de toenmalige „Maire" (burgemees ter Vincent voorvader van eèn bekend Holtens geslacht alles in het Frans noteerde. De presidente, mevrouw H. Robers- De vergadering van de Kerkeraad der Ned. Herv. kerk op donderdag 6 mei, die om 20.00 uur begint, in gebouw Irene gehouden zal worden en openbaar is telt de volgende drie punten: 1. Plannen recreatiecommissie; 2. Verslag van de Algemene Kerk vergadering door onze afgevaardigde 3. Bcspi'eking van een proeve van 'n beginselverklaring van de Landelijke Raad van Kerken. Sprokkenreef, opende de vergade ring met een geestig Twents gedich tje over de schoonmaak. Zij verheug de er zich namenlijk over, dat de op komst ondanks deze schoonmaak - zo bijzonder gx-oot was. Zij deed o.a. mededelingen over de handwerkten- toonstelling in Almelo, verband hou dend met het 40-jarig bondsjubileum van het gewest Overijssel, waarbij de Holtense dames zo goed voor de dag waren gekomen. Zij hadden ver scheidene prijzen .bëhaald. Na de her Hoeve bedankt te hebben voor zijn leerzame lezing, i besloot de voorzit ster le laatste avond van het seizoen met mededelingen over het uitstap je naar Klooster Sion en naar de ju- bileurnherdenking „Balans '71", Zij deed een beroep op de dames op 28 april vooral naar de stembus te gaan. ten Holten in het komende seizoen van de 4e naar de 3e klasse te hel pen. Daarvoor worden, wat de hulp middelen betreft, reeds de nodige voorziening getroffen. Holten 2 Rietvogels 3. 6-1. Ook de laatste thuiswedstrijd van Holten 2 werd in een overwinning omgezet. Hiermee bleef Holten 2 thuis ongeslagen. Alle thuiswedstrij den werden gewonnen. Holten 2, dat met 2 invallers speelde, begon al di rect fanatiek aan te vallen. Het duurde dan ook niet lang of de stand was 1-0, door een doelpunt uit een schermutseling voor de goal, van M. Klein Velderman. Dezelfde speler maakte ook het tweede doelpunt vlak voor de rust. Na de rust kon S. Meinsma met een prachtige kopbal de stand op 3-0 brengen. Hierna liet Holten het er even bij zitten. Dit resulteerde dan ook direct in een doelpunt van de andere kant, 3-1. In dezelfde minuut echter bracht invaller T. Jongman de stand op 4-1. Toen A. Klein Velderman de bal. die de keeper los had gelaten, wilde spelen, werd hij door laatstgenoemde bij de benen gegrepen. De toegeken de strafschop werd door W. Schole benut, 5-1. Het werd zelfs nog 6-1, toen A. wedstrijden heb- de Schietvereni- mooie resulta- Op verschillende ben de leden van c ging „De Eendracht' ten behaald. B. Brinkman won op een concours in Groenlo de 2e prijs in het „Open kampioenschap" klasse B en een 5e prijs „Vaste baan". Brinkman won verder op het Na- tionaalconcours te Huissen (Betuwe) een 2e prijs „Vaste baan" en een 5e op de „Personele baan". Op de Twentse kampioenschappen in Hengelo (O) behaalden H. J. Nekkers, G. Schuppert, H. Paalman en B. Brinkman bij de korps wedstrij den in de klasse 5 de vijfde prijs. Op de personele baan werden in de klasse B de volgende successen ber maald: B. Brinkman 4e prijs. Klasse C: J. Haan, 11e pl. ;G. Jansen, 12e pl.; H. Gazan, 38ste pl.; A. Schuppert, 42ste pl. Kampioenschappen district II te Raalte: C-korps: J. A. Aanstoot, J. Haan, G. Jansen en B. Brinkman, 3e prijs. De eerste vijf korpsen in elke klasse zijn geselecteerd voor de Ne derlandse kampioenschappen welke van 18-31 mei in Groenlo worden gehouden. De heer Brinkman, die in Raalte in de klasse B een 2e prijs behaalde, mag aan de kampioenschappen in Groenlo deelnemen. Op de wedstrij den te Raalte eindigden in de klasse C J. Haan;- J. A. Aanstoot en G. Aanstoot, resp. op de 12de, 16e en 22ste plaats. Holten 2, dat in 1967 van de derde naar de tweede klasse promoveex-de, kan a.s. zondag in Ootmarsum kam pioen worden van de tweede klasse F. Hiermee promoveert men dan automatisch naar de reserve eerste klasse van de TVB. Na de toen ruime nederlaag in Al melo tegen MVV 2 (5-1) heeft Holten zich uitstekend hersteld. Alle wed strijden daarna werden in een over winning omgezet. Mocht Holten 2 a.s. zondag ook winnen van KOSC 2 dan is men kampioen. Bij een gelijkspel zal een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden tegen MVV 2. We hopen, dat 'n grote supporters- schare onze jongens zal vergezel len, De wedstrijd begint om 10 uur. Indien het kampioenschap behaald wordt, is er voor iedereen de gele genheid om het tweede elftal te feli citeren in hotel Holterman. om 19.30 uur 's avonds. We hopen, dat zoveel mogelijk spelers en suppox-ters hier aanwezig zullen zijn. zodat het een gezellige feestavond zal worden. Voorlopig tot zondagmorgen tien uur in Ootmarsum. De zwemclub „Twenhaarsveld" heeft voor het aanbrekend sei zoen grote plannen. Zij is dit jaar aan de beurt voor het organi seren van de zwemvijfkamp waaraan het vorige jaar de zwem. clubs uit Neede, Eibergen, Winterswijk, Varsseveld en Holten deelnamen. Bovendien zal men zeer waarschijnlijk recreatieve wedstrijden met de nabuurclubs, zoals Rijssen, Markelo en Nijver dal, gaan organiseren, waarvoor door de KNZB voor niet-startver- gunninghouders subsidie wordt verleend. De normale evenemen ten zijn de clubkampioenschappen een avond per week en bet wa terfeest, dat waarschijnlijk zal worden gehouden in de laatste week van de bouwvakvakantie. Om de oudere leden te binden zal be gonnen worden met waterpoïo-training. Een en ander bleek uit de mededelingen van voorzitter F. ter Hoeven in de vrijdagavond in de zaal van hotel Vosman gehouden algemene ledenvergadering. Als aantrekkelijk evenement voor het hoogseizoen der vakanties werd het idee geopperd om de bekende trainster van de zwemclub „Naarden", Wil van Bunschoten, die zoveel uitstekende jonge krachten voor de nationale zwemsport heeft afgeleverd te vra gen, met haar kernploeg in Holten een demonstratie te komen geven. Voorzitter Ter Hoeven zc-i in zijn openingswoord, dat door het gemeen tebestuur twee lichtmasten zijn ge plaatst bij het bad, zodat o.a. het waterfeest niet beëindigd behoeft te worden in verband met de duister nis. B. en W. hebben weer de maan dag- en woensdagavond voor de club beschikbaar gesteld, met een uitwijk mogelijkheid naar zondagmorgen bij een eventuele te grote drukte op woensdagavond. Hij bracht het colle ge dank voor deze sympathieke me dewerking. Hij heette een aantal ouders welkom en vond het aardig, dat zij van hun belangstelling lieten blijken. In haar jaarverslag liet de secretaresse, mej. H. G. Lensink, de zwem evenementen van het afgelopen jaar de x-evue passeren. Zij herinner de daarbij aan de trainingswedstrij den in het overdekte bad te Deven ter waarbij de club derde werd. Bij de clubkampioenen werd Ka rin ter Hoeven voor de derde achtex*- eenvolgende keer eerste bij de meis jes tot 15 jaar, waardoor de wissel beker definitief in haar bezit kwam Frans Post veroverde bij de jongens tot 15 jaar dezelfde trofee. Per 1 januari bedroeg het ledental 112, te weten 45 heren en 67 dames. Ook de afgelopen winter werd door tal van leden gezwommen in het overdekte bad te Hellendoorn. Zij bracht de heer Visser uit Almelo dank die deze zomer een groot deel van de training op zich nam. Zij dankte ook Wille- mien Tuller die een deel der training op zich nam. Bij de optocht ter ge legenheid van het burgemeester- feest behaalde de club de 2e prijs. Blijkens het financieel verslag van de waarnemend penningmeester, de heer K. T. de Vries bedroegen de in komsten f 3674.41 en de uitgaven f 3411.47, zodat er een batig saldo is van f 262.94. De uitgaven waren dit jaar vrij hoog, omdat, rekeningen 2 of 3 jaar later werden ingediend. De kascommissie, S. J. Huisman en H. Arendshorst, verklaarde bij mon de van laatstgenoemde de boekhou ding keurig in orde en zeer overzich telijk te hebben bevonden. Voor de heer S. J. Huisman werd Dini Boode in de kascommissie benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw C. E. ter Iioeven-Meilink. die aftredend was, bij enkele candidaat- stclling herkozen, terwijl in de plaats van de heer A. J. Wansink gekozen werd mejuffrouw W. Tuller. In de jeugdcommissie, die tijdens deze ver gadering werd ingesteld, werden ge kozen August Muller, Jan ter I-Iarni sei, Jannie Wansink en Ans Aaftink. Zij zullen vertegenwoordigers zijn in de jeugdraad en zich o.m. bezighou den met het ontplooien van acti viteiten. Daarbij wordt gedacht aan de viering van het eerste lustrum. De club werd 24 mei 1966 opgericht. Penningmeester De Vries deed ten slotte een dringend beroep op de le den om, als het op zaterdag, 15 mei opengaat, op 17 mei de eerste contri butie mee te brengen. In een technisch hoogstaande en door scheidsrechter Severein uitstekend geleide wedstrijd hebben de Tukkers met invallers voor Rekers en Kok 'n verdiende overwinning behaald. Een goed gegeven voorzet van linksbuiten Loohuis werd in de 10e minuut door N. Oude Nijhuis hard ingeschoten (1-0). Aanstoot zorgde even later voor de gelijkmaker na een fraaie kopbal. Nog voor de rust bracht Vleekotte, die koppend scoorde na een goede voorzet van H. Oude Nij huis, terwijl 1 minuut later invaller Borgerink via goed doorzetten van Theo Wijsman de stand op 4-1 bracht. Ook Holten lanceerde gevaarlijke aanvallen maar miste veel kansen. Bij één van Holten's uitvallen kopte H. Paus voor doelman Schepers in eigen doel (4-2). De uitslagen en de stand in 4B zijn als volgt: LangeveenRood Zwart 1-2 Le PremièreTVC afg. Hector—OSV 5-1 De TukkersHolten N ij ver dalR eutu m OSV Hector De Tukkers Rood Zwart Holten Reutum Enter Langeveen Nijverdal La Prem. TVC Bornerbroek 19 13 4 2 19 10 5 4 19 11 3 5 19 8 5 5 5 10 4 11 4 11 HoHpi 3-0 30 36-22 25 37-17 25 30-16 21 28-28 20 25-17 19 24-29 18 20-20 15 18-42 13 23-35 12 23-34 10 14-28 5-2 Hier was duidelijk te zien, dat er voor beide partijen niets meer op het spel stond. Het begin was dan ook niet zo best. Toch kreeg Bornerbroek de beste kansen maar het duurde nog tot de 30e minut, voordat de Blauw-Witten de leiding namen (1-0). Maar nog geen 5 minuten la ter was het reeds 1-1 door een enor me loei van linksbuiten G. Dikkers, waarmee ce rust aanbrak. Na rust nam Holten 3 zowaar de leiding 1-2 maar door een blunder van scheids rechter J. van Driel die bijhands liet doorsp.e'en. werd het meteen 2-2 Hierna werd er door Holten 3 zo rom melig verder gespeeld dat doelpunten met uit konden blijven. Geleidelijk werd de score dan ook opgevoerd tot 5-2 waarmee het einde kwam van de ze slechte wedstrijd. Zondag 2 mei 1971 naar GFC 2.de a.s. kampioen of is het misschien zo dat Holten 3 hier nog een stokje voor steekt?' Het vertrek is om 8.30 uur van af Smidsbeld. Klein Velderman de bal via de bin nenkant van de paal in het doel kop te. Door deze overwinning en het ge lijke spel van MVV 2, dat nu uitge speeld is. kan Holten 2 a.s. zondag de titel binnenhalen in de moeilijke uitwedstrijd tegen KOSC 2 uit Oot marsum. Holten 5, Holten 6. Zowel Holten 5 als Holten 6 won nen zondag hun wedstrijd. Holten 5, dat tegen Twenthe 4 met 3-0 won, en hiermee weer enkele plaatsen steeg. Holten 6 won in Goor met niet minder dan 10-1 van Hector 7. Door dit resultaat en de nederlaag van Haarle 7 kan men de tweede plaat» nog bereiken. De collecte voor Simavi heeft f 303,78 opgebracht, waarvoor kinde ren hebben gecollecteerd. Gevers en kinderen wordt dank gebracht voor deze opbrengst. In het afgeloijen weekend kwam het merendeel van de jeugd weer in ac tie. Holten a moest in een uitwed strijd tegen Berghuizen a genoegen nemen met een 3-0 nederlaag. De nxst kwam met een dubelblanke stand, door deze nederlaag is de de gradatie wel een feit. Kampioen SVVN a had met Holten a2 nogal wat moeite voor de rust in de stand 2-1 ook wel blijkt. Na de rust drukten de Nijverdallers door tot de zegestand van 5-2. Met een beetje geluk hadden de Holtenaren de stand een beter gezicht kunnen geven. Holten c kwam afgelopen week 2x in actie. Zaterdag tegen Rigtersbleek C. Dinsdagavond tegen Heracles C In de wedstrijd tegen Rigtersbleek namen de Holtenaren gelijk het heft in handen. Dit resulteerde gelijk al in vele doelrijpe kansen. Een er van werd benut door R. Egberts. Na de rust werd nog 2x gescoord, zodat de eindstand 3-0 werd. Dinsdag speelde het elftal tegen Heracles c en won verdiend met 4-0. Het middenveld was deze keer goed bezet door 1. bin nen Harbers. Door deze zege kwam men op de 4e plaats terecht. Een enorme eindsprint wordt momen teel ingezet door Holten c2. Uit de laatste 4 wedstrijden werden 6 pun ten vergaard. Afgelopen zaterdag werd in een uitwedstrijd Haarïe-c aan de zegekar gebonden, met de cijfers 3-2. De grootste teleurstelling van het weekend was zeker de nederlaag van het d-elftal tegen Excelsior d. 3-0. Door deze nederlaag moet het kam pioenschap nog een paar weken wor den uitgesteld. We krijgen de in druk dat er in tactisch opzicht nog wel iets te verbeteren is. In de Dlaatselijke derby tussen Hol ten d2-Bl. Wit dl toonde zich Blauw Wit -veruit' de sterkste en won ver diend met 4-0. Holten c leverde een goede prestatie door Voorwaarts e met 1-0 te klop pen. Voorwaarts is een van de koplo pers! Holten a moet naar Losser al Een gelijk spel zou al bijzonder leuk zijn. Het a 2 elftal krijgt middenmoter Ve sos al op bezoek. Een zege moet ze ker tot de mogelijkheid behoren. Holten bi speelt zijn laatste competi tiewedstrijd uit tegen Haarle b. Een gelijkspel zou een goed resultaat zijn. Het cl elftal krijgt DOS'19 cl op be zoek. Een zege behoort zeker behaald te worden. Een 4e plaats behoort dan tot de mogelijkheden. Het c2 elftal moet naar Enter vC! Dit Hikt ons een zware opgave voor de Ho'tenaren. een gelijkspel zou al een pnpd resultaat zijn. Fnter dl ontvangt het d2 elftal. Een kleine nederlaag zou al een goed re sultaat voor de ploeg van 'leider Markvoort zijn. Hnifen el soeelt uit tegen Lap el. Een zege moet na het succes van vo rige week tot de mogelijkheden beho- Hot e2 elftal soeelt thuis tegen Sos e1 Hier moet een zege ook mogelijk zijn. In ons vorige nummer konden wij de lezers nog niet informe* ren hoe groot het aantal inschrijvingen was voor de Motocross van de M.A.C. „De Holterberg". die op Koninginnedag op het circuit „De Zuurberg" gehouden wordt, omdat de lijsten van deelnemers nog niet binnen waren. Nu is dat wel het geval. Voor de 500 cc senioren hebben zich 32 deelnemers aangemeld, waaronder elf Internationalen, van wie er vijf op 12 apil j.l. nog hebben deelgenomen aan de Motocross te Markelo om de „Grote Paastrofee van Twente", t.w. Wiebe Plötz uit Dordrecht, Peter Willems. IJsselstein. Jan Keizer, 's Heerenberg. Henk Knuiman, Wychen en Jan van Beek. Zelhem. Allemaal cracks van de boven ste plank. Al hebben Frans Sigmans. Stef van der Sluis en Gerrit Wolsink de toplieden. dan niet ingeschreven, vermoedelijk om hun materiaal te sparen voor zondag in Harfsen. er is een bikkelhard gevecht te verwachten met rijders als Brnrd Haaker uit Badhoe vedorp. Ofcv H:emstra uit Marum, de oud-kampioen (H 1) Jo Roe- lofs uit Gorssel en anderen. Uit de omgeving komen in deze klasse o.a. aan de start Hans Polsvoort uit Lochem. Frits Makkink. Eefde en Roe! Elting. Zutpthen. Voor de 250 cc Jurroren hebben zich 45 deelnemers aangemeld, waar onder tal van rijders uit de naaste omgeving o.a. Corr Ve'tkamp Hel lendoorn. B Rattink. He'^nd—>rn Tonnv Reosenberg. Markelo. F-eri Broekhuis. Holten Gé van I -ar rip venter. Herman Slot.. Holten. Harrv Ouden Avenhuis. A'me'o, Ben Bouw huis. Haarle. Jan P'-oekhof, Lochem. Henk Lichtenberg. Rijssen. Overigens komen deze iunioren van heinde en ver naar Holten toe om hier punten te verzamelen. Bij dit grote aantal deelnemers zullen wel twee series gereden moeten worden met als slot een finale van de viif- tien beste riiders uit iedere serie Ook hier 'al het publiek door een he- v>e -'riid om de titel waar voor zijn geld kriïgen. En dan de zijspannen. Voor dit spectaculaire werk hebben 25 deelne mers ingeschreven met hun „bakke nist". Rop'y WiUemsen met Eef Jan sen uit Etbergën op Suzuki. Berry Witlemsen met Joop Draayer uit Brum men op B M.W Jan en Henk Pezv uit A'melo op B.S.A.. Henny Vruwink en Snor Huisken uit Holten op Norton. Henk en Renl Lammer- tink uit Rijssen op B.M.W., Gerrit Wiggers met Henk Zandvoort uit De venter op B.S.A., Evert Vruggink met Wim Hones uit Nijverdal op B.M.W., het is zo maar een greep uit de vijf en twintig, die het publiek weer versteld zullen doen stax -» van hun capriolen op hun stalen rossen. Het terrein leent zich uitstekend voor sensationele races door het heu velachtige van het circuit. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur, maar de kassa's ziin al een paar uur eerder open. om het publiek van de training te laten genietaa.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3