V erzwaard 20e Ronde parcours in de van Overijssel Weinig optimisme over ontwikkeling sportcomplex „Meermanskamp evangelische volkspartij biesheuvel Ronde van Overijssel Hearing over Jeugd- en Jongerenwerk 10 mei WAAR GAAN WE HEEN? Stichting wil niet uitsluitend adviesorgaan zijn Professor Diepenhorst miste de lunch Tekenwedstrijd en Lampionoptocli t OPPASDIENST Lenteweelde van krentenbloesems PRUIKENSHOW IN ESPELO Burgerlijke Stand SPANNING OP ARBEIDSMARKT GEWEST DEVENTER STIJGT Marinus Pasop naar nationale beroepen- manifestatie le Utrecht Universal NV exposeerde in de R.A.I. Verkiezingsbus P. v. d. A. deed Holten aan Culturele agenda) IN VERGADERING SPORTSTICHTING Vrijdag 23 april 1971 i Ootmarsum. Vroomshoop jubbërgën Lemele .Fleringên Jdeiiènaootn Almelo 0j\iijvsrdai. fNijverdalseberg AWietden Haaüe Rijssen. .Holterberg .Holten In de dinsdagavond in hotel Holterman gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Stichting „Sportbelangen Hol ten" heeft de voorzitter, de heer J. Warrink, verklaart, dat met de ontwikkeling van het Sportcomplex „Meermanskamp" niet naar wens gaat, omdat er geen geld is om verder te werken, maar dat Iook de verhouding met het gemeentebestuur niet zo is als hij zich had voorgesteld. „Het is bijna twee jaar geleden, dat de Sport stichting werd opgericht, maar zij is tot nu toe slechts als advise- rend lichaam opgetreden. Daarvoor is zij echter niet in het leven geroepen", aldus de heer Warrink. Hij deelde mede, dat namens het Dagelijks bestuur voorstellen bij het gemeentebestuur zijn ingediend om als zelfstandeig lichaam op te treden en om te kunnen werken met subsi die of een gemeentelijke garantie. Die voorstelen houden in: a. de sportvelden aan de stichting over .te dragen, b. om de velden verder te ontwikkelen, c. de stichting jaarlijks een subsidie of een garantie te ver strekken van f 63.500,zoals deze op begroting van 1971 voorkomt en het hoofd van de afdeling financiën aan te wijzen voor hel beheer der financiën der stichting. „Na consultatie van de gang van zaken in Wierden, zijn de eerste voorlopige reacties van B. en W. gunstig gebleken, maar een defini tieve beslissing is nog niet ontvan gen", aldus voorzitter Warrink. Fi nancieel zit de zaak aan de grond omdat van de f 63.500,nog niets ge bruikt kan worden. Inmiddels is.de pot van de leninggaranties door de provincie reeds verdeeld, ondanks het feit, dat van Holten ook een aan vrage binnen zou komen. Meestal komt er aan het eind van het jaar nog een extra toewijzing. De heer Warrink hoopt nu maar, dat Holten hier ook bij kan zijn. Is de raad besluit, dan is in elk geval ge goedkeuring van G.S. nodig. Uit verslag van de secretaris, de heer C. Broersma, over de gang van zaken in de periode oktober '70 - april 1971, bleek dat voor het be speelbaar zijn van de reeds aange legde velden meer tijd nodig is, dan tot het najaar van 1971. De N.S.F. heeft geadviseerd te wachten tot midden volgend jaar. Er zijn bespre kingen geweest mer aannemers, die bereid zijn alles t doen wat mogelijk is, om kleedgelegenheid en clublo kaal zo goedkoop mogelijk te bouwen. Het clublokaal exploiteren moet ren dabel zijn, daarom zal met de bouw gewacht worden. Voor de kleedgele genheid heeft men gedacht aan het tijdelijk inrichten van de bestaande boerderij, maar de beslissing is moei- Teleurgestelde bestuursleden van de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" hebben de lunch, die zij besteld had den in hotel ,,'t Losse Hoes" vrijdag moeten afbestellen om dat prof. mr. I. A. Diepenhorst oud-minister van onderwijs en thans lid van de 2e Kamer voor de ARP. die een soort „werkbezoek" aan Holten zou brengen, niet is op komen da gen. A.R. - parlementariërs kwamen 's morgens in Zwolle bijeen om vanuit de provincie hoofdstad „uit te zwermen" naar verschillende steden en dorpen. Prof. Diepenhorst zou daarbij Holten „aandoen" en 's middags o.a. met het dage lijks bestuur der gemeente de lunch gebruiken in 't Losse Hoes. Toen de tijd van aan komst verstreek en het Kamer lid niet verscheen gingen er telefoontjes over en we-er naar Zwolle. Maar daar kon men de ongerust geworden bestuursde- legatie niets anders meedelen dan dat de verwachte partijge noot niet was verschenen. Men kwam zelfs tot de slotsom dat prof. Diepenhorst .,zoek" was. Dat bleek later echter niet het geval te zijn. De prof had blijk baar vergeten 'n aantekening te maken in zijn agenda van "t bezoek aan Holten. Hij werd la ter vanuit een vergadering van de „Atlantische Commissie" gehaald en heeft toen een be zoek gebracht aan Wijhe. waar hij o.a. gesproken heeft m-et het gemeentebestuur, een de legatie uit de industrie en met afgevaardigden van jeugdgroe pen. 's Avonds heeft prof. 'Die penhorst een spreekbeurt ver vuld in Deventer. lijk, omdat .er geen geld is. Gront- m ijaan aannemers zijn bereid tot tijdelijke voor-financiering, maar dan moet men wel weten, wanneer de Stichting over geld zal kunnen be schikken. Er zijn verschillende besprekingen met het gemeentebestuur en des kundigen geweest o.a. over de positie bepaling van de stichting. Men hoopt, dat de stichting als zelfstandig li- chaam geaccepteerd wordt. Daaro ver is op 23 maarte en brief uitge gaan, waarop nog geen definitieve beslissing is ontvangen. Wat de toekomstverwachtingen be treft moest het dagelijks bestuur er kennen, dat deze echt een beetje vaag zijn. Mem geeft de moed ech ter niet op. De tennisclub zal zich be raden om bij wyze van voor-finan ciering zelf reeds banen te gaan aan leggen, waartegen de zijde der ver gadering geen bezwaren bestonden. Voorts is gebleken, dat er behoef te bestaat aan een hockeyveld en werd gesproken over sintelbanen, die in de winter als ijsbaan kunnen worden ingericht, zoals zulks o.a. in Veenoord het geval is. Ten slotte werd gesproken over het oprichten van een Stichting „Me dische Sportkeuring", omdat men in Nyverdal overbezet is en het o.m. wenselijk is. dar o.a. oudere mensen die gaan trimmen, zich laten keuren. De plaatselijke doktoren willen hun medewerking verlenen, mar zullen niet zelf de keuring verrichten. Ge dacht is aan het Groene Kruisge- bouw. Aangezien verschillende afge vaardigden het nut van deze keuring Sinds enige tijd is in Holten een werkgroep bezig zich te oriënteren op het gebied van jeugd- en jongeren werk, omdat men van mening is dat er in Holten te weinig mogelijkheden zijn voor de jongeren om zich te ont spannen en te ontwikkelen. De werkgroep heeft zich bezig ge houden met de vragen van de orga nisatie, die in de vorm van een stich ting, opgelost moeten worden, en heeft zich ook reeds gewend tot de inspectie voor het jeugdwerk, bij het ministerie van CRM. om na te gaan of dit werk voor subsidie in aanmer king kan komen. Met een aantal ingezetenen van Holten is overleg gepleegd over de opzet van de stichting.' Deze waren unaniem van mening dat er gebrek is aan activiteiten voor jeugdwerk en stimuleerden om door te gaan met de plannen. Op 10 mei a.s. om 20.00 uur gaat de Werkgroep een heamng houden in de Aula van de Scholengemeenschap voor alle inwoners van Holten, jon geren zowel als ouderen, om hen de plannen voor te leggen, en hen te vragen achter dit initiatief te gaan staan, zodat het tot uitvoering ge bracht kan worden. De werkgroep stelt zich voor dat, na de hearing, zo spoedig mogelijk een stichting gevormd wordt met 'n definitief bestuur, dat de plannen kan gaan realiseren. Tot die plannen behoort o.a. de opzet van kinderklubwerk voor kin deren van 6-12 jaar. Men zoekt mo menteel naar .ruimte waar dit werk De Speeltuinvereniging „De Kol" heeft van haar activiteiten op Konin ginnedag een uitvoerig programma opgesteld. De tekenwedstrijd op de tegels van het „Paasvuurterrein" be gint om 14.00 uur. De deelnemers worden, naar leeftijd, verdeeld in vier groepen: 1 kleuters (i-ode kaart) 2, 6 en 7 jaar (blauwe kaart) 3, 8 en 9 jaar (groene kaart) en 4, 10 jaar en ouder (gele kaart). De onderwer pen zijn vrij. Kleurkrijt wordt voor de aanvang op het terrein beschik baar gesteld. Er zijn per groep 4 prijzen van resp. f7,50, f 6,f 5, en f 4,Tijdens de wedstrijd worden de kinderen getrakteerd. Men ver wacht, dat zeker honderdvijftig kin deren aan deze wedstrijd mee zullen doen. Indien de weersgesteldheid het tekenen in de open lucht niet toelaat, wordt een filmvoorstelling gegeven in een nog nader bekend te maken zaal 's Avonds wordt in het Kolcomplex met medewerking van HMV een lam pionoptocht gehouden, die om 8.00 uur start bij de ingang van de speel tuin in de Weversstraat. De leden kunnen op vertoon van hun ledenkaart op zaterdag 24 april van 10-12 uur in de kantine van ge meentewerken en op donderdagavond 29 april van 6-7, lampions met toe behoren. deelnemerskaarten teken wedstrijd en consumptiebonnen, afha len. (op verzoek plaatsen wij het vol gende bericht) Weet u dal er iedere zondagmor gen een oppasdienst in „Irene" is? Weet u dat uw kinderen tot 5 jaar onder toezicht kunnen spelen? Weet u dat een grote groep moe ders en meisjes al een jaar lang deze oppasdiensten verzorgen? Weet u dat u nu samen de tweede kerkdienst kunt bezoeken? (Ja. ge zellig). Weet u dat ook uw kind van harte welkom is? gestart kan worden. Daarnaast denkt men ook aan sociëteitswerk voor 'jongeren van 14 jaar en ouder. Voor dit werk zal kontakt opgenomen wor den met de bestaande sociëteiten en zal met hen overlegd worden over een goed onderkomen voor het werk en over begeleiding, voor zover dat nodig is. Binnenkort zullen de plannen van de stichting volledig gepubliceerd worden, opdat de bevolking zich kan uitspreken hier ovér. De krentenbloesems staan op sprong om open te gaan en een witte weelde te verspreiden. Op enkele plaatsen in de zon en uit de wind bloeien de krentenstruiken al, maar het me rendeel zal, bij het huidige weer, zaterdag en zondag volop in bloei staan. Het is dan de moeite waard om langs de buitenwegen in onze bosrijke omgeving een tochtje te ma ken en van deze korte voorjaars- weelde te genieten, want de bloei is maar van korte duur. Andere hout gewassen vertonen reeds een schuch ter groen. Het wordt weer mooi in de natuur. De krentenstruiken kan men vinden langs de Oude Deventer- weg, in het Neerdorp, op de Borkeld, langs de Toeristenweg en op vele plaatsen waar struikgewas voorkomt. Ommen is zeer bekend om zijn bloei ende krentenstruiken, maar in Hol ten vindt men er ook heel veel. Inzien werd besloten, dat de Voetbal vereniging „Holten" zich met de uitwerking zal belasten en een inlei der zal aanvragen. Voor de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gaven de heer en mevrouw Stegeman van kapsalon „Elegant" uit Holten woensdagavond in „Het Trefpunt" 'r pruikenshow. De presidente mevr. G. Slijkhuis-Dikkers opende de bij eenkomst met een kort welkomst woord o.a. tot mej. J. van Weperen uit Wierden economisch en sociaal voorlichtster, die pas bij de platte landsvrouwen in dienst is getreden en uit dien hoofde de afdelingsbijeen komsten eens wil bijwonen. Het huishoudelijk gedeelte werd snel afgewerkt. Negen en twintig le den gaven zich reeds op voor het reisje op 1 1 augustus. Ook werd het 40-jarig jubileum „Balans '71" Zwolle besproken. Hiervoor zal 11 mei nog een speciale vergadering worden belegd in „Het Trefpunt". Er zal geen convocatie worden verzon den. Men kan het lezen in de agenda van Holtens Nieuwsblad. De heer Stegeman hield hierna een gezellig praatje over de verzorging van eigen haar of pruik. Goede shampo, zonodig versteviging voor haar, dat droog, vet of met roos bezet kan zijn, is een eerste vereiste. Onder het genot van een kopje koffie konden de dames adviezen vra gen of vragen met de heer Stegeman bespreken. Na de pauze gaven de heer en vrouw Stegeman een demonstratie van wat er alzo met pruiken en di verse haarstukje te bereiken valt. Een aantal dames en dochters van leden werden door de kapper en zijn vrouw een pruik of haarstukje op gezet, waardoor zij zich in de meeste gevallen van de „voordelige" kant lieten zien en waaruit bleek, dat het gezegde „Het haar is de sieraad van de vrouw" nog steeds opgaat. Er was voor deze avond een flinke belangstelling. De show werd „pro Deo" gegeven. De heer en mevrouw Stegeman werden dan ook hartelijk bedankt onder aanbieding van een enveloppe met inhoud. De hulp-kap ster werd een doos bonbons geof freerd. „Een wel thuis" was het slot van deze gezellige bijeenkomst. Geboren: Herman Hendrik, zv H. W. Rensen en A. Reijlink, Dijkerhoek 9. Joh Herald, zv H. J. Overmeen en H. J. J. Oosterveld, Beuseberg 70 (geboren te Deventer). Ger- ritdina Geertruida, dv G. Blaauw en G. G. Megelink, Borkeld 59 (geboren te Deventer). Getrouwd: B. J. Reijlink, oud 21 jaar, Dijkerhoek 92 en H. Krikkink, oud 20 jaar, Espelo 34. J. Hof man, oud 20 jaar, Tuinstraat 17 en H. J. Plekkenpol, oud 19 jaar, Beu seberg 34. Ingekomen: A. J. Beuwer van Arnhem naar Gaardenstraat 6. Mevr. J. Schuppert-Limbeek van Den Ham naar Stationsstraat 5. De spanning op de arbeidsmarkt in het gewest Deventer stijgt nog steeds. De geregistreerde mannelijke arbeidsreserve is blykens het Gewes telijk Arbeidsbureau in maart weer verder gedaald, n.l. van 338 naar 269, hetgeen 1,1 proeent bedraagt van de totale afhankelijke beroepsbevolking. Relatief is de werkloosheid het hoogst in de gemeente Raalte (1,3 procent), gevolgd door Deventer (1,2 pro cent). Zowel in het gehele gewest, als in de afzonderlijke daarin gelegen gemeenten, is de geregistreerde ar beidsreserve lager dan het gemiddel de in de provincie en het rijk, waar voor het werkloosheidspercentage res pectievelijk 2,2 en 1,8 bedraagt. De daling had vooral plaats in de zeizoengevoelige beroepsgroepen als bouwnijverheid, landbouw en horeca» Ook kan een aanzienlijke daling van het aanbod geconstateerd worden in de handels- en administratieve beroe pen. De reeds hoge openstaande vraag naar ^arbeidskrachten is in maart nog toegenomen (884-901). Vooral in de metaalnijverheid en de voedings- en genotmiddelen sector is het tekort aan arbeidskrachten belangrijk. Ondanks de moeilijkheden in Deven ter in de woningbouwsector, is de vraag ngar bouwvakarbeiders toch aanmerkelijk groter dan het vorig jaar, 85 tegen 56. De gedetailleerde werkloosheidscij fers, absoluut en in pi-ocenten, in de gemeenten in het gewest is als volgt. Tussen de haakjes de cijfers van de vorige maand: Deventer 208- 1.2 pet. (243 is 1.4 pet.), Bathmen 3 is 0,7 pet (7 is 1.6 pet). Diepen veen 7 is 0.4 pet (9 is 0,5 pet). Hol ten 8 is 0.9 pet (15 is 1,6 pet), Olst 7 is 0,4 pet (17 is 0,9 pet), Raalte In de week van 26 t.e.m. 29 april a.s. zal onze plaatsgenoot Marinus Pasop, Vianenweg 178, op uitnodiging van de Vereniging ter Veredeling van het Ambacht, deelnemen aan de jaar lijkse nationale beroepenwedstryden. Aan de manifestatie, die zal worden gehouden in Julianahal van het Jaar beursgebouw te Utrecht, wordt deel genomen door 340 uitverkoren jeug dige vakmensen in 52 verschillende beroepen. Pasop zal zich moeten meten met de beste vakgenoten uil andere be drijven in Nederland in de vakrich ting metaaldraaien. Hij ontving zijn practische Smeco- ma-opleiding voor adspirant- en ge zel-draaier bij Machinefabriek Uni versal N.V., waar hij momenteel ook werkzaam is. Indien hij erin mocht slagen een eerste prijs in de wacht te slepen, zal hij ons land vertegen woordigen op de wereldkampioen schappen in Spanje. Wij'wensen Marinus op de komende wedstrijden veel succes to«. 36 is 1.3 pet (47 is 1,7 pet), totaal 269 is 1.1 pet (338 is 1.4 pet). Aanbod en vraag in enige belang rijke beroepsgroepen: bouwvakarbei ders 22 - 86. metaalbewerkers 26 322. textielarbeiders 0 - 26, levens- en genotmiddelenbereiders 4 - 123, kan toorpersoneel 23 - 55, personeel in al gemene dienst (incl. losse arbeiders) 9 - 72, minder geschikten aanbod 100 totaal 269 - 901. waarvan t.e. 18 jaar 12 - 148, 19 jaar en ouder 257 - 753. Ter gelegenheid van het 2-jaarlijkse congres van de Nederlandse Vereni ging van Reinigingsdirecteuren werd in het Rai-gebouw te Amsterdam een tentoonstelling gehouden. Machinefabriek Universal N. V. had daar een stand ingericht van 200 m2 om haar assortiment gladheidbe- strijdingsmachines te tonen. Voor de nieuwe ontwikkelingen op dit gebied was bijzonder veel belang stelling. Met name de Mammouth-strooier met elektronische bediening en de uit Zwitserland geïmpoteerde glad heidsmelder trokken veel bekijks. De tentoonstelling werd geopend door minister Roólvink, die zich op de Universal-stand over verschillende zaken liet voorlichten. De verkiezingsbus van de Partij van de Arbeid, deed op haar veertien daags tournee, donderdagmiddag Holten aan. Men arriveerde in hotel Holterman, waar zich enkele be stuursleden van de plaatselijke afde ling bij het gezelschap voegden om later bij de rondrit als gids te fun geren. Tijdens deze rondrit door het Kolcomplex, de Gaarden, de Bosch kamp en het Rode Dorp, werden van de band muziek en verkiezingsleuzen ten gehore gebracht. Het verblijf in Holten was uiteraard van korte duur, omdat nog tal van andere plaatsen op de vooraf uitgestippelde route aan gedaan moesten worden. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. zaterdag 24 april, aanvang 20.00 uur SETH GAAIKEMA met „Tien mil joen geboden". maandag 26 april, aanvang 20.00 uur JASPERINA-SHOW dinsdag 27 april, aanvang 20.00 uur „Onder het melkwoud". FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 22 t.m. woensdag 28 april HELDEN VAN HET LAATSTE UUR 14 jaar; vrijdag 23 en zaterdag 24 april, nacht- voorstelling KAMÉRS PER UUR, 18 jaar; zaterdag 24, zondag 25 en woensdag 28 april matinee: HEDEN IK... MOR GEN JIJ a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20.00 u. vrij. 21.00, 23.30 uur za. 14.00, 18.30. 21.00, 23.30 uur. zo. 14. 16, 18.30 en 21 uur wo. 14, 20 uur. CINEMA, Range Bisschopstraat, tel. 11100. donderdag 22 t.m. woensdag 28 april 3e week: IRMA LA DOUCE 14 jaar; vrijdag 23 en zaterdag 24 aDril. nacht voorstelling TRIPLE CROSS, 18 jaar; zaterdag 24. zqndag 25 en woensdag 28 april matige: SEBASTIAAN VINDT EEN VADER a.!. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. vrij. 20.00, 24.00 uur. za. 13.30, 20.00. 24.00 uur. zo. 13.30. 15.30. 20. uur wo. 14. 20 uur. LUXOR THEATER. Brink tel. 18662. donderdag 22 t.m. dinsdag 27 april MONDO EROTICA 18 jaar: zondag 25 en woensdag 28 april ma tinee- DAAR KOMEN DE SMUR FEN a.l. woensdag 28 april, cyclusvoorstelling NIET VERZOEND a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20.00 v Ommen Westerhaar/^wijk ALMELO De twintigste editie van de Ronde van Overijssel, die op zaterdag 1 mei aanstaande wordt verreden, belooft een bijzonder zwa re wedstrijd te worden. Het parcours dat toch al als uitermate lastig be kend stond, is op sommige nogal ingrijpend gewijzigd Traditiegetrouw start de R ook dit jaar wordt geponsord door 't Dagblad van het Oosten en het Dag blad voor Coevorden en de VW Rijs sen, bij het Parkgebouw in Rijssen. Via de „oude" route gaat de kara vaan via Goor. Haaksbergen, En schede en Oldenzaal naar Ootmar- binnenkömst in dit ou de stadje moet de Kuipersberg wor den beklommen, een klim die welis waar niet te steil is, maar door zijn lengte toch veel van de renners zal vragen. Van Ootmarsum leidt de rou te via Fleringen naar Tubbergen, een plaats die vorig jaar niet in 't route-schema was opgennomen. Via Almelo, (Ootmarsumsestraat, za. 10.30. 21.00 uur zo. 14.00. 16.00, 18.30, 21.00 uur wo. 14.00, 20.00 uur. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. t.m. maandag 26 april de heer A. Gerritsen met tekeningen over de brug over de E8." Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur. zaterdagavond, zondag en maandag.gesloten, GOETIEK DE ROZIJNENKORF Assenstraat 4, tel. 11848. t.m. woensdag 5 mei ARNO KRA MER met schilderijen en grafieken. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur. vrij. 14-18 en 19-21 uur zondag ge sloten. MUNTENTOREN. Achter de Muren- Zandpoort tel. p.a. VVV Deventer 16200. t.m. zondag 9 mei WILLEM HUS SEM met schilderijen en sculpturen. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 uur zaterdag- en zondagochtend gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink tel. 14556 ANTIEKE KEUKEN, ANTIE KE FIETSEN. ZILVER, DELFTS AARDEWERK. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556 ANTIEK SPEEL GOED EN KOSTUUMS. Openings tijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zondag 14-17 uur. CENTRUM BRINK 30, Brink tel 11637. vrijdag 23 april, aanvang 20.00 uur in de Muntentoren. Poppekast voor stelling door HENK WOLTERS uit Arnhem met zijn marionetten thea ter. SIADHUIS. Grote Kerkhof, zater dag 24 april, aanvang 16.00 uur DE VENTER KAMERORKEST. GEMEENTEL. MUZIEKSCHOOL Veenweg 1. zondag 25 april, aanvang 14.30 uur Gitaar recital te geven door BEP VISSER en STANLY NOORDPOOL. VLIEGVELD TEUGE. de Zanden, tel. 05763-200 PARACHUTE SPRIN GEN bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 u. en tegen zonsondergang. Rondvluchten dagelijks tel. reserve ring 05712-2341. BAR DANCINGS MAXIM BAR. Welle 12'/- tel. 12054- LA BALANCE. Brink 72 tel 19277'- CHEZ ANTOINETTE. Roggestraat 10 tel. 16630: HET WITTE PAARD Walstr. hk. Golstr tel. 16959: SAINT TROPEZ, Gr. Overstraat. tel. 17934; Aalderinkssingel en Wierdensestraat komt men in Wierden, ook al een plaats die vorig jaar niet werd aan gedaan. Vervolgens trekt het ren- nersveld door vrijwel ge-heel Vrie- zenveen, Westerhaar, Vroomshoop, en Den Ham. De karavaan gaat dan rechtdoor in de richting Ommen. Via De Nieuwe Brug en over de Lemelerberg trekt Tien in de richting Hellendoom Dit is een der mooiste gedeelten van het parcours. Als de beslissende slag m het eerste gedeelte van het par cours nog niet is gevallen, zal hier misschien een scheiding tussen de sterken ën de zwakken tot stand ko men, want de klim naar de top van de Lemelerberg (ook voor het eerst in de route opgenomen) is niet ge makkelijk. Vanaf De Nieuwe Brug is het parcours uitermate iastig Over de Hellendopmse Berg en via'Haar- le en de Nijverdalse Berg volgt het veld de Toeristenweg in de richting Holten, een gedeelte dat vrijwel geen meter "plat" kent. Bij Ut Losse Hoes' op de Holterberg duikt het rennersveld de berg af, want het is niet langer toegestaan door het (drukke) centrum van Hol ten te trekken. Ook het centrum van Markelo is voor dè renners "ver boden gebied", zodat via smaïle bin nenwegen, die volop kansen bieden op ontsnappingen, de route aar de Rijssenseberg wordt gevolgd. De finish is in verband met ver- keers-technische problemen ver plaatst naar de Banisweg in Rijssen. De renners hebben dan 185 zware ki lometers onder de ranke, slanke ra cewieltjes doorgemaald, minder dan vorig jaar. Toen deed de karavaan namefijk De venter en omgeving aan, maar door de geringe belangstelling in die streek, heeft de organisatie besloten de natuurschoonrijke omgeving van Ommen, met zijn vele heuvels, in d» route op te nemen. t

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3