„De Haar' had grootste en mooist gebouwde paasvuur mm „Er is nog wel perspectief voor beginnende boer" Geweldige belangstelling De Waardenborchgroep versterkt met Padvindstersgroep Sakorcollecte 1971 Aanwinsten centrale Plattelandsbibliotheek Open Deur-samenkomst Uitslagen, resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Biljartbond Ons Genoegen Kalfsterman I en Het Anker I de kanshebbers voor het kampioenschap Holten krijgt La Première op bezoek Uitbreiding padvinderij Krappe zege voor Blauw Wit cl Voetbalprogramma Rood-Zwart - Holten J aar ver gaderin g af d. Roode Kruis Holtense Trim- groep Needse naar Paas- veldloop Voor West-Overijssel A. 1 Snijders voor de P.J.G.O. Fokvereniging hield j aarver gaderin g Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen I Vrtfdag IS april 1971 1 Holtens burgervader, mr, W. H. Enklaar, heeft zondagavond Eerste Paasdag onder enorme belangstelling, het grootste en best gebouwde paasvuur in Holten ontstoken. Deze „baoke" was gebouwd door bewoners van De Haar, die zich graag „de Haar- jöd'n" noemen, een naam die al heel lang in zwang is voor deze 'buurt. Zij behaalden daarmee niet alleen de eerste prijs van de 1 j „Paasvuurcommissie", maar ook de prijs voor de mooiste opbouw, resp. f 60.en f 30, Voor de radio was 's morgen in hetprogramma „Drruit" (Hilver- sum 3) gezegd, dat het paasvuur om half acht ontstoken zou worden. Reeds voor die tijd bewoog zich een stroom van auto's en wandelaars naar de Larenseweg ter hoogte van de ijsbaan „De Noordpool" en die stroom hield nog maar steeds aan, zodat er, toen het donker geworden was, zeker een paar duizend mensen rondom de enorme houtstapel 13 meter hoog en 44 meter omtrek verzameld waren. Op de weg stonden aan beide zij-1 den lange rijen auto's geparkeerd en bewoog zich een sliert van wagens in beide richtingen, zodat de politie Deze knaapjes hebben reeds vroeg geleerddat bij een paas- vuur „zwartmaken" hoort. nauwelijks kans zag het verkeer gaande te houden. Het aansteken van het paasvuur door de burgemees- ter ging met enig „ceremonieel" ge paard. De aanvoerder van de paas vuurbouwers, G. J. Aaftink, heette burgemeester en mevrouw Enklaar welkom, bedankte zijn medehelpers voor hun aandeel in het enorm zwa re karwei en bedankte in het bi jzon- mi i Met nog twee wed strijden voor de boeg heeft Kalfster man 1 uit. Holten de beste papieren voor het kampioenschap in de eerste klasse van de biljartcompetitie. Door een zwaar bevochten 5-3 overwinning op De Poppe 1 uit Nijverdal heeft 1 men nu een voorsprong van 4 match- punten op plaatsgenoot Het Anker 1 dat met 8-0 zegevierde over MKV 2 in Raalte. Het Nijverdalse NBC 2 be haalde deze week een verdienstelijk gelijkspel (4-4) tegen plaatsgenoot De Budde 1, maar degradatie voor dit team staat wel vast. Overige uitslagen in de eerste klas- I se: HBC 1 (Hellendoorn)— Lierinck 1 (Haarle) 4-4, De Ster 1 (Hellendoorn VOG 1 (Rijssen) 5-3 en Haarlerberg 1 (Haarle)Jansen 1 (Holten) 5-3. Stand aan de kop van de ranglijst in de eerste klasse: 1 Kalfsterman 1 (Holten) 88—130. 2 Het Anker 1 (Hol ten) 88126, 3 Vloedgraven 1 (Lut- I tenberg) 88—122, 4 Haarlerberg 1 (Haarle) 88—111, 12 Jansen 1 (Hol ten) 88—63, 13 NBC 2 (Nijverdal) 88— BOLSCHER In de tweede klasse kan het in de I resterende twee weken nog bijzonder gaan spannen tussen de viertallen van KOT 2 uit Nijverdal en Bolscher 2 uit Enter. Vorige week had KOT 2 i nog een voorsprong op hun naaste belagers van 4 matchpunlen maar na deze week staan zij 1 matchpunt ach ter. Bolscher won haar thuiswedstrijd I tegen HBC 2 uit Hellendoorn vrij ge makkelijk met 8-0. terwijl KOT 2 met 1 4-4 gelijkspeelde tegen Kalfsterman 2 uit Holten, dat theoretisch ook nog kans heeft op de titel Overige uitslagen in de tweede klasse: Sport 1 Wierden)Oudelaar 1 (Nijverdal) 6-2, De Poppe 2 (Nijver dal)—De Ster 2 (Hellendoorn) 4-4, De Budde 2 (Nijverdal)—Spekhorst Rijssen) 2-6 en Koedijk 1 (Rijssen) OEK 1 (Nijverdal) 8-0. Stand 2e klasse: 1 Bolscher 2 (En ter) 88—117. 2 KOT 2 (Nijverdal) 88— 116, 3 De Sport 1 (Wierden) 92—112, 4 Kalfsterman 2 (Holten) 88110, 11 Jansen 2 (Holten) 88—59, 12 De Bud de 2 (Nijverdal) 88—59. ROELOFS In de derde klasse is de strijd ge streden want Roelofs uit Nijverdal kon deze week de kampioensvlag hij sen door een 8-0 overwinning op Jansen 3 uit Holten Wat betreft de laatste plaats is nog geen beslissing gevallen hoewel er voor KOT 3 uit si clooq SiuiaM jebui 3ou ippjaAfiN na de 8-0 ne.derlaag tegen Koedijk 1 uit Rijssen. Overige uitslagen in de derde klas se: VOG 2 (Rijssen)—Koedijk 2 (Rijs sen) 4-4, De Poppe 3 (Nijverdal)— Kalfsterman 3 (Holten) 2-6, Lierinck 2 (Haarle)—De Tonne 2 (Hellen doorn) 7-1 en MKV 3 (Raalte)—VIOS 2 (Rijssen) 0-8. Stand in de derde klasse: 1 Roelofs 1 (Nijverdal) 88—146, 2 VOG 2 (Rijs-, •en 92—131, 11 Jansen 3 (Holten) 88— •2, 12 De Tonne 2 88—60, 13 KOT 3 (Nijverdal) 8445. der de heer A.J. Willems („Haring Ap"), die zijn weide beschikbaar stelde. „Want zonder weide was er geen paasvuur gekomen", aldus de heer Aaftink. Na enkele regels van het „Haarjöd'n-lied", feliciteerde de burgemeester de Haar-bewoners met de behaalde prijzen en prees hij hen, dat zij dit oer-oude gebruik in ere houden. Twee jaar geleden be haalden zij ook al een eerste prijs, herinnerde Mr. Enklaar zich. Een dronk Toen de fakkel, na met petroleum overgoten te zijn, opvlamde, stak de burgemeester de brand in het kurk droge materiaal, dat onmiddellijk een enorme hitte verspreidde, zodat het publiek haastig terugweek. Het „ceremonieel" werd besloten met een dronk op het welslagen van dit paasgebruik. Inmiddels waren elders de paas vuren ontstoken en verzamelde zich ook daar veel publiek. Velen maak ten een rondrit om er meer van te zien. De tweede prijs werd gewon nen door Dijkerhoek (Boerendans- steeg) en de derde prijs door de Noordenbarg, die de „Baoke" op de oude plaats bij de Aalpolsweg had staan. „De Kol" trok wel veel pu bliek, maar had zich niet opgege ven voor de wedstrijd. De commissie keurde vijf brandstapels, maar er brandden er meer dan tien. DREYERINK In de vierde klasse wist Dreyerinb 2 uit Enter haar fraaie eerste plaats te behouden ondanks dat men zelf deze week niet speelde. Met een ach terstand van 2 matchpunten maar 1 wedstrijd minder gespeeld, yolgt het viertal van De Ster 3 uit Hellendoorn dat met 8-0 zegevierde over plaatsge noot De Tonne 3. Overige uitslagen in de vierde klas se: Spekhorst 3 (Rijssen)OBK 2 (Nijverdal) 2-2. Ten Berge 2 (Enter) Bergzicht 1 (Lemele) 8-0, De Ster 3 Hellendoorn)De Tonne 3 (Hellen doorn) 8-0, Kalfsterman 4 (Holten)— MKV 4 (Raalte) 6-2, Oudelaar 2 (Nij verdal)—De Sport 2 (Wierden) 8-0 en Lierinck 3 (I-Iaarle)—Vloedgraven 2 (Luttenberg) 4-4. Stand in de vierde klasse: 1 Di-eye- rink 2 (Enter) 84—128, 2 De Ster 3 (Hellendoorn) 88—126. 3 Ten Berge 2 (Enter) 92—126, 4 OBK 2 (Nijverdal) 88103, 11 Spekhorst 3 (Enter) 92— 65, 12 Lierinck 3 (Haarle) 8852, 13 De Tonne 3 (Hellendoorn) 8838. In het Sportdai wordt zondag de wedstrijd HoltenLa Pi'emière ge speeld. Deze fiere Almelose ploeg, die een paar jaar geleden hoge ogen gooide voor het kampioenschap is nu lelijk op de ranglijst gezakt. Toch ho pen wij dat de roodzwarten veel pu bliek krijgen en' dat de hele suppor- tersschai-e weer aanwezig is, al zit er dan geen kampioenschap meer in. De opstelling is als volgt: d: Breukink, a: Kaiser, Paalman. Markvoort, Brands, m.: Beltman en A. Reijlink, v: Veneklaas, Aanstoot, Broersma en Knapen. Wisselspelers: D. Pasop, J. W. Dikkers en H. Hoef man. h: J V; - ,A.. J Burgemeester mr. Enklaar steekt de brand er in. De Holtense padvinderij „De Waar denborchgroep" zal naast de be staande verkenners-, welpen- en ka- boutergroepen nu ook van start gaan met een padvindersvendel, dit is een padvindersgroep voor meisjes van 10-13 jaar. De eerste bijeen komst zal worden gehouden op vrij dagavond, 23 april a.s. van 18.30 tot plm. 20.00 uur en daarna steeds elke vrjjd.ag op dezelfde tijd in 't troep huis in de Beuseberg, B. 57. Een padvindersvendel (groep) heeft tot doel om door middel van ontspanning in de vorm van spel, zang en kamp een samenhorigheids gevoel te ontwikkelen bij de tieners. Ieder meisje krijgt daarnaast de ge legenheid zich te specialiseren en uit te leven in haar hobby. Meisjes die interesse hebben om lid In de week van 19 tot 25 april zal weer de jaarlijkse, lande, lijke Sakorcollecte worden gehouden. Misschien dat 't woord „Sakor" u weinig of niets zegt. In dat geval is het goed u een verklaring van het woord te geven. Het woord „Sakor betekent: Samenwerkende Kinderbeschermings Organisaties. Het is een collecte ten bate van alle kinderbeschermings organisaties in Nederland. Die kinderbeschermingsorganisa ties zijn: kindertehuizen, voogdij- en gezinsvoogdijinstellin gen en adviesbureaus voor ouders en jongeren. De ze organisaties ontrangen voor hun werk subsidie van de overheid. Deze subsidie is echter niet toereikend om het noodzake lijke werk te kunnen bekostigen. Er moet daarom elk jaar een be roep gedaan worden op de finan ciële steun voor de bevolking. Als u dit leest zult u misschien denken: „Nu over die Kinderbe scherming hoor, zie en lees ik het laatste jaar ook niet veel goeds". Als u dit denkt heeft u voor een deel gelijk. Er moet aan de struk- tuur van de Kinderbescherming nodig het een en ander verbe terd worden. Daar is men dan ook druk mee bezig. Toch dient hier ook duidelijk gezegd te worden dat het niet al lemaal negatief is in de kinderbe scherming. Door veie vrijwillige medewerkers(sters) en beroeps krachten wordt zinvoile arbeid verricht ten behoeve van jongeren, die op de een of andere wijze hulp van de Kinderbescherming nodig hebben. Die arbeid kan en mag niet stagneren, de hulpver lening moet voort blijven gaan. Voor de jeugd, die hulp nodig heeft komen wij u om een finan ciële bijdrage vragen. De Sakorcollecte wordt in Hol- De Blauw Witte junioren hebben in de thuiswedstrijd tegen Bornebroek Cl met 1-0 gewonnen en door deze krappe zege hun kans op het kam pioenschap behouden. Makkelijk was h-at deze keer beslist niet. De jongelui uit Bornebroek moesten winnen om hun kansje op de titel te behouden en ze hebben er van meet af fiks voor gevochten. Het mankeerde in de Blauw Witt gelede ren aan strijdlust en inzet. Richard Beldman zorgde met een mooi doel punt voor de volle winst. De junioren Dl lieten het in Enter tegen Enter Vooruit Dl helemaal af weten. De uitslag 7-0 spreekt duide lijke (voetbal)taal. De pupillen El verloren in Enter van Enter Vooruit El met 2-0 en de pupillen van E2 wonnen thuis met 2-1 van Twente E2. Arie Stam en Jo- han Leetink zorgden voor de goaltjes. Blauw Wit 2 gaat op bezoek bi) Sportclub 5 dat in de eerste helft van de competitie aardig draaide maar uit de laatste 6 wedstrijden slechts 1 puntje behaalde. De Blauw Witte re serves doen het de laatste weken heel aardig en een gelijkspel moet toch zeker mogelijk zijn. Aanvang 2.30 uur. De Cl-junioren spelen om 3.00 uur in Hengevelde tegen WW Cl. Ogen schijnlijk een niet al te moeilijke op gave maar deze jongelui hebben reeds eerder voor een verrassing ge zorgd en het is daarom voor Blauw Wit oppassen. Blauw Wit Dl speelt om 3.00 uur thuis tegen Enter Dl. De pupillen El krijgen om 2.00 uur Hoeve Vooruit El op bezoek en E2 speelt om 2.00 u uit tegen Enter E2. ZATERDAG: Holten al—Vr. Boys al 4.15 uur; Holten blON bl 2.30 uur (sportdal); Holten c2DES cl 4.15 uur; Holten d2—DES d2 3.00 uur Holten el—MVV el 2.00 uur; GFC dl Holten dl 2.00 uur; Vesos elHol ten e2 10.00 uur; Holten e3MW el 10.00 uur; Holten e4MVV e2 11.00 uur; Vesos e3Holten e5 11.00 uur. ZONDAG: Holten—La Première 2.30 uur; De Zweef 2—Holten 2 10.30 uur; Hector 3Holten 3 10.00 uur; Holten 4Hector 5 10.00 uud (Rijssen- seweg); Haarl. Boys 7Holten 6 2.30 uur; Holten 5GFC 3 10.00 u (sport dal). te worden van dit padvindersvendel kunnen zidh opgeven bij deh oofd- leidster, mevrouw jager, Rijssense- weg 2, telefoon 2043. Gaarne opgave vóór 22 april a.s. Hoewel reeds lei dinggevende krachten zijn aangetrok ken, kunnen meisjes van 17 jaar en ouder, die er iets voor voelen om leidster te worden van deze padvin dersgroep zich eveneens opgeven bij mevrouw Jager. Welpen De welpenstop, die destijds voor de groep welpen is ingevoerd, kan voorlopig worden opgeheven, door dat er welpen overgegaan zijn en de ze zomer nog zullen overgaan naar de verkenners. Wanneer er dus nog enkele jongens zijn tussen de 8 en 11 jaar, die veel voor de padvinde rij voelen, kunnen zij zaterdagmid dag om 14.00 uur eens komen kijken bij het troephuis in de Beuseberg. Met het oog op het komende zomer kamp daf dit jaar in Borculo wordt gehouden, bestaat de mogelijkheid dat zich veel jongens komen aan melden. Daarom is de opheffing van de welpentop dan ook voorlopig. In lichting over het weipenwerk de groepsleider, de heer Gerbers, Hol- terenkstraat en Akela Gerry van de Brink. Kabouters en verkenners Dè kabouters (kring) houdt dit HOLTEN 2—ENTER 2 2-1 In -een keiharde wedstrijd heeft Holten 2 verdiend gewonnen van En ter 2. Twee spelers van Enter liepen door resp. wangedrag en belediging van de scheidsrechter een officiële waarschuwing op. Holten, dat deze wedstrijd moest winnen om nog in aanmerking te komen voor het kam pioenschap, nam uit een strafschop wegens hands de leiding door W. Schooien. Enkele prachtige kansen om de voorsprong te vergroten gin gen verloren. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust was 't weer stopper W. Schooien die met 'n hoge trap de Enterse keeper verast- te 2-0. Hierna kwam Enter, aange moedigd door een aantal MVV-sup- porters echter terug. Holten begon slordig te spelen. Van een misver stand in de Holtense verdediging maakte de voorhoede van Enter gre tig gebruik 2-1. Holten kon echter de voorsprong handhaven, zodat stand in 2F thans is: MVV 2 18-30; Holten 2 17-28; KOSC 2 17-24; De Tukkers 2 17-24; Enter 2 17-18; Rietvogels 3 17-17; De Zweef 2 17-15; Twente 2 18-11; Almelo 3 17-9; Haarle 2 17-7; PU lft-7. jaar de kringvakantie op 2.3.4. gustus in Almelo, terwijl de ver kenners hun zomerkamp eind juni begin juli houden od Vlieland. DELDEN In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Rood Zwart op eigen terrein een verdiende 1-0 overwinning behaald tegen. Holten. Vijf minuten voor de thee scoorde Breukers de be slissende treffer. Door enkele goede reddingen van doelman Breukink wisten de gasten de schade in twee de helft beperkt te houden tot deze minimale nederlaag. TVC—OSV 1-2, Rood Zwart—Holten 1-0, La PremièreReutum 0-1, Hec torDe Tukkers 0-1, EnterNijver dal 1-0. 17 12 4 1 28 30-1C OSV Hector De Tukkers Rood Zwart Reutum Holten Enter Langeveen La Première Nijverdal TVC 17 8 6 3 22 29-15 17 10 2 5 22 26-14 17 7 5 5 19 25-22 17 7 4 6 18 23-25 17 7 4 6 18 20-12 18 5 7 6 17 19-19 17 5 4 8 14 17-40 18 4 4 10 12 23-31 17 3 5 9 11 19-32 18 3 4 11 10 14-28 Op woensdag 7 april j.l. hield de afdeling Holten van het Nederland- sche Roode Kruis haar jaarlijkse le denvergadering in Holtel Holterman onder voorzitterschap van dokter C. H. Rietdijk. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw Van de Berg, kwamen de aktiviteiten van de afdeling naar voren, in het bijzonder het welfare werk, het lectuurdepot, de bloedplasmaavond enz. Uit het jaarverslag van de penningmeester de heer H. H. Bleijenberg bleek, dat de jaarlijkse collecte in 1970 aanzien lijk meer heeft opgebracht dan in de voorgaande jaren. Door het verhogen van de contributie en het werven van leden is het de afdeling mogelijk ge worden f 1200 ter beschikking te stel len aan de stichting tot exploitatie van een ambulance-auto om te ge bruiken voor de gedeeltelijke inrich ting van de ziekenauto. Hieruit blijkt, dat de contributiegelden voor een ge deelte indirect weer gebruikt zal worden voor de inwowers van Hol ten. Het aftredende bestuurslid de heer C. Knijff werd herkozen. Mevr. Bal- Keiler heeft het bestuur verlaten. De voorzitter dankte haar van het vele werk, dat ze gedurende bijna 20 jaar voor de afdeling heeft verricht en overhandigde haar een boekenbon en een bloemetje. Namens het hoofdbe- stauur zal haar nog een medaille -en oorkonde worden uitgereikt. In haar plaats werd als bestuurslid gekozen mevr. C. J. van Pijpen-Blonk. Voor het inzamelen van lektuur zal aan het gemeentebestuur toestem ming gevraagd worden voor het plaatsen van een tweede lektuurkast- je, n.l. op de Kol. Zaterdag werd voor de tweede keer een paasveldloop in Neede gehouden op een prachtig in de Needse Berg uitgezet parcours. Begunstigd door fraai lenteweer hebben ongeveer 170 deelnemers zowel KNAK-leden niet KNAK-leden, uit Gelderland Overijssel gestreden om de hoogste eer. Er werd gelopen in 8 klassen, die ieder een afstand tussen de 2 en 6 kilometer moesten lopen. De uitslagen waren: Adspiranten 2 km: 1. H. Bolster (Neede). 2. B. Freie (Neede). Junioren 4 km: 1. H. Ooienk (Haaksbergen). 2. A. van Leeuwen (Neede). Dames 2 km: 1. T. Haan (Holten). 2. T. Schoppers (Holten). Veteranen 4 km: 1. B. Mengerink (Borculo), 2. B. J. Eolink (Goor). Veteranen KNAK 4 km: 1. J. Schut (Colmaschate)H. H. Ras (Eibergen) Senioren 6 km: 1. J. Jansen (Apel doorn), 2. J. Graasbeek (Apeldoorn) Senioren KNAK 6 km: 1. A. Ormel (Aalten), 2. F. Kramer (Holten). Prestatieloop 4 km: hieraan deden 170 lopers mee en wel van de Hol tense trim- en atletiekclub de volgen de leden: Heren: J. Nikkels, F Kramer, Jan Stegeman en onze Bel gische gast Eugéne van Wersch. Dames: T. Schoppers, A. Veneklaas, D. Sluiter, E. Stevens. Deze prestatieloop werd royaal bin nen de gestelde tijd afgelegd. I STUDIE Hugh-Jones - Europa tussen de supermachten; Het gehandicapte kind, dat naast ons gaat - verzame ling opstellen; Op hoop van leven - artikelen over bedreigde planten en dieren; Dudok van Heel - Dolfijn, hoe doe je het?, wetenswaardigheden over dolfijnen; Meyboom - Grepen uit de geschiedenis van zorgen en verzorgen, aspecten van de zieken verpleging; Peters - Van milieuver vuiling naar milieubeheer; Molenaar - Europacup '68-'70; Ellens - Kern energie: Spectrum van de Neder landse letterkunde, deel 4, "Wie wil horen een goed nieuw lied; Spectrum van de Nederlandse letterkunde, deel 21. Mutatuli. Ik wil gelezen worden; Haasse - Tweemaal Vestdijk, essays, schooluitgave: Berkenvelder - Zo was Zwolle rond 1900; Van Gastel - Indo nesië, geschiedenis van Indonesië vanaf 1945: Schröder-van Gogh - In de schaduw van de Himalaya, een Hollandse voedseldeskundige in In dia: Han De vertrapte bloem, ver volg op De geschonden boom; Het „Niet bang zijn voor de toekomst, er is nog wel perspectief voor de beginnende jonge boer", aldus de heer A. J. Snijders, leraar aan de Rijksmiddelbare Landbouwschool te Hengelo in de op donderdag, 8 april j.l. in café ,,'t Bonte Paard" gehou den niet-gecombineerde ledenverga dering van de Vereniging „Jong Hol ten". afdeling van de P.J.G.O Allereerst ging de spreker na. waarom er zoveel veranderd is in de landbouw 1 arbeidsproductiviteit is sterk ge stegen; 2. andere politieke maatregelen: 3. het geld wordt steeds duurder; 4. veel overproductie van landbouw producten; 5. meer onderwijs en vorming. Door deze veranderingen moeten er maatregelen genomen worden, wil men nog een goed bestaan in de landbouw vinden. „Maatregelen zo als: uitbreiding, verkaveling, ontwa tering en specialisatie. Tevens zorgen voor afvloeiing van de landbouwers, die geen kans meer zien hun bedrijf voort te zetten. De vele kreten van de protesterende boeren van de laatste tijd waren „prezen omhoog". Hierin zag de heer Snijders een groot gevaar, om dat vele kleine bedrijven dan een stoot krijgen om door te gaan en ve le andere bedrijven zich uitbreiden, dus veel overschotten. Wel zag hij een mogelijkheid in een subsidierege ling voor grond-aankoop, ook zag hij perspectief in de grondbank, maar dan moeten er wel enkele punten veranderd worden Zoals bij'vooi'beeld dat als een landbouwer grond pacht, hij dit pacht voor een lange tijd, dus in een vorm van een soort erfpacht, ook moet de mogelijkheid bestaan, om de grónd weer terug te kopen. Na dit alles schonk de spreker aandacht aan de beginnende jonge boer, deze moet er eerst goed over nadenken om een bedrijf over te ne men van zijn vader. Als goede rugge steun is er de zgn. E.V.T.O.-cursus. Deze Economische Vorming voor Toekomstige boeren Ondernemers is een cursus die overdag wordt gege ven. Daarin worden alle economische en financiële aspecten van het boeren bedrijf kritisch bekeken. Hij zag toch wel toekomst in de landbouw en roerde aan zich niet te laten beïnvloeden door gepraat van andere mensen buiten de landbouw. stiefkind van Europa, de niet erken de staat, de DDR. II ROMANS, VERHALEN EN NOVELLEN Charrière - Papilion, sociale avon turenroman; Christie - De versierde bezemsteel, detectiveroman; Ekert- Rotholz - De juwelenboom, kleurige verhalen; Fabricius - Onder de hete Caraïbische zon, verhalen over men sen in de Antillen; Germeraad - Wor. stelen met de dekens, novelle; Gor don - De bloedraad, doktersroman; Greene - Reizen met mijn tante, hu moristische roman; Johnston - Alarm bij Doggersbank, avontuurlijk zee verhaal; Van Kampen - De ontmoe ting, novelle; Lannoy De bruid van Scheveningen. familieroman; Van Marxveldt - Mijn dorp in Friesland, novellen en vertellingen; Meinert - Thèrèse, romantische historische ro man: Murdoch - Bruno's droom, psy chologische roman; O'Brine - Dode lijke afrekening, geheimagent Millis, spionageroman: Orwell - Aan de grond in Londen en Parijs, sociale autobiografische roman: Rice - Een vrouw cadeau, avontuur in Afrika van een jonge arts; Scott Het Chi nese liefdespaviljoen, belevingen van een Engelsman in Malakka; Uris - G.B. VII, roman over de Jodenver volging; Walda - Dierenvrienden on der mekaar, verhalen: Zeno - Vuil spel, oorlogsverhaal. ten verzorgd onder leiding van Zuster M. ter Borg, die echter nog onvoldoende collectanten heeft, omdat zij pas op zeer kor te termijn voor dit werk is bena derd. Zij die aan dit goede werk een steentje willen bijdragen door zich met haar in verbinding te stellen bij voorkeur tussen 13.00- 14.30 uur aan het Groene Kruis- gebnuw. Vele honderden dames en heren gaan dan ook van 19 25 april enthousiast op stap en zullen ook bij u aan de bel trek ken. Stelt hen en bovenal het kind niet teleur, geeft een roya le bijdrage. Uw bijdrage komt voor meer dan 50 pet. ten goede aan de tehuizen en instellingen in ons eigen arrondissement. Bij voorbaat onze dank voor uw bij drage. De leden van de fokvereniging „Holten en Omstreken" kwamen in jaarvergadering bijeen in café Kalf sterman onder voorzitterschap van de heer H. J. W. Scheperboer, die in zijn openingswoord herinnerde aan de matige grasgroei in de voorzomer van het afgelopen jaar. Hij wees verder op het grote belang van melk. controle en fokvereniging die op een goed geleid bedrijf niet gemist kun nen worden. Uit het door de penningmeester, de heer J. W. Jansen uitgebrachte finan cieel overzicht bleek dat de boeken over 1970 moesten worden afgesloten met een nadelig saldo van f 215,78. De kascontrolecommissie die bestond uit de heren H. Beldman en H. Bos man, had boeken en bescheiden in orde bevonden. Blijkens het door de controleur, de heer J. W. Jansen uitgebrachte over zicht bleek o.m., dat in 1970 792 kal veren werden geregistreerd. Er wer den 89 koeien in het N.R.S. inge schreven. In plaats van de heer A. Veltkamp die niet herkiesbaar was, werd als lid van het bestuur gekozen de heer A. G. Nijland. Na de pauze hield de heer A. N. Landeweerd, inspecteur N.R.S. te Barchem, een causerie over de rund veefokkerij en de export van rund vee. De roodbonten hebben momen teel wat de export betreft „de wind in de zeilen", zo vertelde hij. Het percentage is gestegen van 24 naar 29 procent. Er is grote vraag naar goede roodbonten ook in het buiten land. Een te grote export kan nadelig zijn daar er dan te veel goede dieren worden verkocht. Op de bedrijven waar men stierenkeuze toepast, kan men vaak goede resultaten zien, vooral wat de produktie betreft. Exterieurkeuring blijft noodzakelijk, de melkcontrole kan niet gemist wor den, ook niet voor de dochter-moeder vergelijking en afstammelingenkeu ringen. Het diepvriessperma van de Gel derse stieren is beter dan in Over ijssel, in Gelderland gebruikt men alleen diepvriessperma. De heer Landeweerd schonk in zijn causerie verder nog aandacht aan verschillende K.I.-stieren en fokkerij- gegevens. Bij de gehouden rondvraag werd nog gesproken over de in januari jl. gehouden excursie. Het bleek dat deze excursie de leden goed was be vallen en men verklaarde zich een stemmig voor het houden van een tweede excursie, zo mogelijk in sa menwerking met de kring Espelo. Nadat voorzitter Scheperboer een hartelijk woord van dank had ge sproken tot het scheidende bestuurs lid de heer Veltkamp, volgde sluiting der vergadering. Geboren: Harold zv W. J. Derksen en G. J. Wichers, Hoffesslraat 9 Léontine dv J. W. Leonhart an J. Keijzer, Schepenenstraat 5 Ger- dina Jannette dv F. Klein Lebbink en F. Scholman, Lichtenberg 3 Henk Johan zv J. Kruk en H. Aanstoot, Larenseweg 8. BEVOLKING Ingekomen: mevr. J. Scholten- Bargboer van Wierden naar Beuse berg 24 mej. M. A. Pakkert van Apeldoorn naar Pastoriestraat 31 H. J. Zandvliet van Deventer naar Waardenborchstraat 21 mej J. Y. Murris van Raalte naar Holterberg 45a P. A. A. van Iddekinge en gez. van Harderwijk naar Schoutenstr. 39. Vertrokken: mevr. H. Oldenhof- Klein van Noordenbergstraat 1 naar Olst mevr. W. J. Sdholten-Paal- man van Beuseberg 60 naar Rijssen -J. Wessels en gez. van Stations straat 10 naar Rijssen A. J. Scho- neveld en gez. van Schoutenstr. 58 naar Arcen ca. mej. A. J. Hoek man van Holterbroek 94 naar Wa- geningen G. Kruisdijk en gez. van Borkeld 84 naar Raalte J. Koop man van Deventerweg 4 naar Deven ter J. Hulshof en gez. van Bes- sinkpasstraat 10 naar Zwolle J. Slettenhaar van Gaardenstraat 6 nr. Wierden E. van Til van H. J. Wansinkstraat 13 naar Goor mej. A. C. J. Gjaltema van Holterbroek 21 naar Bathmen. Zondag a.s. (18 april) belegt de Open Deur-groep weer een bijeen komst in de Ned. Herv. kerk al hier. Dat is de laatste van dit win- ter-seizoen. Spreker is ds. H, J. Bouwhuis, Ge reformeerd predikant te Rijssen. Het onderwerp, waarover hij spreekt sluit aan bij de vragen, die naar aanleiding van het Paasfeest kunnen zijn gere zen. Het luidt: ..DOOD IS DOOD!" Aan de spreker zijn weer enkele vra gen voorgelegd, met name „dat er nog nooit iemand uit de dood terug gekomen is". Er wordt medewerking verleend door het „Holtens Gemengd Koor", zodat zangliefhebbers dit keer aan hun trekken kunnen komen. Hoewel de aanvangstijd is vastge steld op 19.15 uur. beginnen de dan aanwezigen reeds 10 minuten van te voren met het gemeenschappelijk zin gen. Behalve wat gereserveerde plaat sen voor leden van de Open Deur- groep en de kostersplaats, zijn verder alle plaatsen vrij Iedere bezoeker ont vangt weer een volledig gestencild programma bij het binnenkomen. Voor rand- en buitenkerkelijken (en met het oog op hen worden deze bij eenkomsten juist belegd), die wat vreemd staan tegenover dergelijke samenkomsten, is daardoor alles ge makkelijk te volgen. Er wordt geen entree geheven en ook verdere kosten zijn er voor de bezoekers niet aan verbonden. Wel wordt aan de uitgang een collecte gehouden voor het Open Deur-werk. De Open Deur-samenkomsten trek ken altijd veel belangstellenden. Dat zal wellicht zondag a.s. ook weer zo zijn. GEVONDEN: Geldbuideltje m. in houd, sleutelbos, 2 stuks, dameshor loge, nagel-etui. VERLOREN: Rode kinderfiets m. ABC, mohair herensjaal groen-bl., grijze winterjas met portemonnaie. WEGGEVLOGEN: gaai met gele kop. groene papa-

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3