OM DE GROTE PAASTROFEE VAN TWENTE Spannendste oninoeting om persoonlijk kampioenschap kalfsterman I nog stevig aan de leiding BATO meisjes en jongens volleykampioen Eerste inzameling op zaterdag 17 april Autobedrijf R. Pots door me juf f. Wegstapel geopend Blauw Wit 2 won verdiend Uitslagen en resultaten van lagere senioren elftallen S.V. „Holten" WAAR GAAN WE HEEN? s Veel belangstelling eilwtrekwedstrij den 18 april in Holten Biljartbond Ons Genoegen Biljartbond Ons Genoegen Holten 4 -RKSV 2 4-2 Mr. Diepenhorst op verkiezingstoemee Overzicht jeugd van SV „Holten" V oetbalprogramma Veel vakantiegangers met Pasen DIEFSTAL VAN GELD Paassamenkomsten Paasmaandag Motocross Markelo Opstelling Holten I „DE SCHURE" ORGANISEERT PICKNICK „De Kleine Gids" weer uit Lompen voor HM.V. Onder grote belangstelling had vrijdagmiddag de opening plaats an het nieuwe autobedrijf R. Pots op de hoek van de Larenseweg n de Haarstraat. De opening werd verricht door mejuffrouw J. Wegstapel, de oorspronkelijke eigenaresse van het perceel waarop iet garagebedrijf gebouwd is, die met een schaar, haar aangeboden óor Marjon Loois, dochtertje van kennissen van de familie Pots at Gorssel, een lint doorknipte gespannen tussen de benzinepomp n de garagedeur. [Daarna gingen de vele aanwezigen aar binnen en hield locoburgemees- |r, de heer J. Rietberg, een korte jespraak. „Als dorpsbewoner sta je jch wel even te kijken van zo'n rachtig pand. Het gemeentebestuur i heel blij met deze vestiging. Het j een zaak van allure" zei de heer [ietberg. Hij wees er op, dat de eer en mevrouw Pots veel geduld ïoesten hebben voor er gebouwd on worden. In het begin leek het er elfs op, dat deze bestemming geen oorgang kon hebben, maar veel in- lanties en de gemeente hebben mee- ewerkt om het zover te krijgen. De andel heeft altijd op deze plek ge loeid, eerst een biggenhandel, later Is kampeerbedrijf, aldus de loeo- jurgemeester. die de familie Pots eel geluk en goede zaken toewenste. j Mejuffrouw Wegstapel sprak hier- a een kort woord en feliciteerde bk de ouders van de heer en me- rouw Pots. Dank bracht zij aan B. n W. de gemeentesecretaris en het aadslid, de heer D. J. Wansink, (oor het vele werk, dat zij verzet [ebben om het lautobedrijf tot stand brengen. Zij overhandigde een ca- eau aan de familie Pots en ben- nebonnen aan de heer Wansink. oorzitter W. ten Berge van de Hol- :nsc Handelsvereniging prees het iitiatief van de nieuwe zakenman Door de Holtense Touwtrekkersver- liging wordt op zondagmiddag, 18 pril op het terrein bij café ,,De oppe" de eerste competitie wed- trijd gehouden. Er wordt getrokken de 640 kg-klasse, de jeugd- en de atch-iklasse. Deze catch-klasse is Er wordt getrokken door 8 aan en men kijkt niet naar het ge richt, dus hoe zwaar de ploeg weegt, lit is wel het geval bij de 720; 640 n 560 kiloddasse. In de 640 kg trekken zeer veel ploe- en mee, daarom is deze klasse in ier poules verdeeld. Er komen belangrijke ploegen naar De Poppe", zoals Bekveld, Medler, fleede, Veldwijk en Heure. Ook de ieuwe ploegen zijn van de partij .w. Holten et drie ploegen, Enter net twee en voorts Buurse, Thor en lelden. In totaal zullen dertig ploe- aan deze competiewedstrijden eel nemen, onderverdeeld in drie dassen en in zeven poules. Men loopt op grote belangstelling van het mbliek, daarom zijn kaarten in voor- 'erkoop verkrijgbaar a f 1.50 bij ca- ,De Poppe". De wedstrijden be- [innen om 14.00 uur. voor Holten in een tijd van veel sa neringen en sluiting van zaken vond het bijzonder positief, dat hier weer een nieuwe zaak wordt geopend. Wethouder Rietberg aan het woord bij de opening van het autobedrijf R. Pots. Rechts de heer en mevrouw Pots, links mejuffrouw J. Wegstapel, die de opening verrichtte. Als goed vakman, zoals hij had ver nomen, zal het hem hier zeker luk ken. De heer Pots dankte allen voor de goede woorden, de belangstelling de cadeau's en hoopte allen nog eens in de zaak terug te zien. Het prachtige autobedrijf, met zelfbedie ningswasserette en showroom, waar in tal van auto's van verschillende merken, maakt een uitstekende in druk. Het is ontworpen door het ar chitectenbureau L. C. van de Boven- kamp en gebouwd door de Fa. H. Koopman en Zn., wat het gebouw be treft, Fa. G. J. Gervelink Nijhuis en Zn. schilderwerk, J. Lemmers, lood- gieterswerk, Joh. Aanstoot, electra. Wevers, afbraak- en grondwerk er de Fa. J. W. Klein Horstman, straat en tegelwerk. NIJVERDAL Ongetwijfeld was de vierde ronde om het persoonlijk kampioenschap van de biljartbond ,,Ons Genoegen" te Nyverdal en om streken de spannendste ontmoeting die we tot dusver te zien hebben ge kregen. Hoewel alle deelnemers en kele beurten meer nodig hadden om de eindstreep van 150 caramboles te halen, heeft toch de spanning die er op en om de tafel heerste, veel goed gemaakt voor het publiek, dat in café Daggert te Kaalte de wedstrijden bij woonde. Aart Daggert van MKV, die deze avond op eigen biljart speelde, moest het in de eerste partij opnemen te gen kampioenskandidaat Herman Al- bers van KOT uit Nijverdal. In het begin was het duidelijk te merken dat beide spelers elkaar vreesden, want er werd teveel gespeeld op het zo ongunstig mogelijk achterlaten van de ballen wanneer een carambole werd gemist. Na 8 beurten stond Daggert voor met 39 tegen 29 caram boles. In de 9e beurt kwam hij even goed los en liet een serie van 23 voor zich noteren, maar Albers had ken nelijk zijn zenuwen ook overwonnen en beantwoordde de serie van Dag gert met een serie van 59, wat hem meteen een voorsprong van 22 pun ten opleverde. In de daarop volgende beurten wist Daggert deze achterstand weer gelij- delijk weg te werken en na de 19e beurt gaf het scorebord een stand van 147-148 aan in het voordeel van Albers. In de 20e beurt kwam Dag gert slechts tot 1 carambole, maar Albers miste in deze beurt. In de 21e beurt maakte Daggert de 150 vol en Albers, die de nabeurt. had, slaagde er ook in de resterende twee caram boles te vereren, zodat beiden 1 punt kregen toegewezen. In de partij Henk Nahuis (Haarler berg)Henk Meijer (Vloedgraven) bouwde Nahuis langzaam een voor sprong op en stond na 12 beurten met 73 tegen 50 voor. In de dertiende NIJVERDAL. Met nog drie wed- Blrydweken voor de boeg, zyn er in de eerste klasse van de biljartcom petitie „Ons Genoegen" Nyverdal en omstreken, nog drie ploegen die aanspraak maken op dc titel, te we ten Kalfsterman 1 cn Het Anker I beiden uit Holten cn Vloedgraven 1 uit Luttenberg. Twee van deze kandidaten Het An ker en Vloedgraven, kwamen deze Week tegen elkaar uit. De einduit slag 4-4 geeft de verhouding goed weer. 1 had ook een lastige tcgen- itander, nl. plaatsgenoot Jansen I. falfsterman kwam als gelukkigste uit de stryd te voorschijn (5-3). Stand aan de kop van de eerste klas- Se: 1. Kalfsterman 1 84-125. 2 Vloed graven 1 88-122, 3. Het Anker 1 84- 118. [Wat betreft de laatste plaats is het éen bekeken zaak, want het Nijver- dalse N.B.C. 2 kreeg deze week met 8-0 klop van mede degradatiekandi daat V.O.G. 1 uit Rijssen. Overige uit slagen: De Budde i (Nijverdal)-HBC 1 (Hellendoorn) 4-4: De Poppe 1 (Nii- verdal)-MKV 2 (Raalte) 6-2 en Haar- lerberg 1 (Haarle)-De Ster 1 (Hellen doorn) 8-0. Er waren deze week twee spelers die hun partij van 100 caramboles in 11 beurten uitmaakten, n.l. B. Nahuis van Haarlerberg en A. Wennekes van Kalfsterman 1. Ook in de twee klasse zal 't nog even duren voor dat de kampioen bekend zal zijn. Lei der KOT 2 uit Nijverdal moest deze week met een puntenverdeling genoe gen nemen tegen H.B.C. 2 in Hellen- dooi-n (4-4) Hierdoor kon Bolscher 2 uit Enter iets van haar achterstand goed maken door met 6-2 te winnen van Koedijk 1 in Rijssen. Kalfster man 2 uit Holten dat thuis met 6-2 de baas bleef ov.er De Sport 1 uit Wierden blijft tot de kanshebbers be horen. Stand aan de kop: 1. KOT 2 84-112; 2. Bolscher 2 84-109, 3. Kalfsterman 2 84-106; 4. De Sport 1 88-106, 5. Ou delaar 1 84-103. Overige uitslagen: De Ster 2-Jiansen 2 6-2; Spekhorst 2-De Poppe 2 6-2; en O.B.K. 1 De Budde 2 4-4. De bes te partij in de tweede klasse kwam op naam van de heer B. Tukkers van Bolscher 2; 75 caramboles in 15 beurten. In de derde klasse kan het Nijverdalse Roelofs 1 het kam pioenschap praktisch niet meer ont gaan: 1. Roelofs 1 84-138, 2. V.O.G. 2 88-127. Deze stand is opgemaakt met voor Roelofs nog drie en voor V.O.G. nog twee wedstrijden te spelen. Ove rige uitslagen in de derde klasse: Jansen 3-Haarlerberg 2 4-4; Kalf sterman 3-VOG 2 2-6; De Tonne 2- Roelofs 2 0-8; KOT 3-De Poppe 3 6-2; M.K.V. 3-Lierinck 2 4-4; VIOS 2-Het Anker 2 4-4. De beste partij in de der de klasse kwam op naam van de hr. H. Nijveld van Roelofs 1; 75 caram boles in 16 beurten. In de vierde klas se behaalde Dreyerink 2 uit Enter een 6-2 zege op Bergzicht 1 in Leme- 1e. Stand in de vierde klasse: 1. Drev- rink 2 84-128: 2. De Ster 3 84-118; 3. ten Berge 2 76-98. Overige uitslagen: De Tonne 3 (Hellendoorn)-Spekhorst 3 (Rijssen) 3-5: M.K.V. 4 (Raalte)- ten Berge 2 (Enter) 2-6; De Sport 2 (Wierden)-De Ster 3 (Hellendoorn) Kalfsterman 4 (Holten) 8-0 en Lie- rinck 3 (Haarle)- Oudelaiar 2 (Nij verdal) 2-6). De heer G. ten Berge van Ten Berge 2 speelde in de vier de klasse de beste partij: 60 caram boles in 17 beurten. beurt vergaarde Meijer echter caramboles en dit bracht hem heel even aan de leiding. Nahuis verwerk te deze achterstand zeer goed en hij wist de achterstand weer in te lopen. In de 20e beurt scoorde hij 11 ca ramboles en dit bracht hem op een voorsprong van 143-129. In de 21e beurt scoorde hij de nog resterende 7 caramboles en Meijer, die de nabeurt had, miste deze en bleef staan op een totaal van 129. Ook de laatste partij tussen Fred Nep en Leo Webbink was bijzonder spannend. In het begin maakten béi de spelers weinig punten en bleven goed bij elkaar, wat na de 10e beurt een stand te zien gaf van 58-68 in het voordeel van Webbink. Tot twee maal toe miste Nep een beurt en Webbink bouwde zijn voorsprong uit tot 15 ca ramboles. De KOT-speler vocht ech ter kranig terug en na de 22e beurt stond hij op een voorsprong van 142- 123 en in de 25e beurt maakte hij de 150 vol. In zijn nabeurt kreeg Web bink de ballen in zeer gunstige posi tie en iedereen verwachtte ook in deze partij remise, maar toen Web bink 147 punten had verzameld, ver loor hij even zijn concentratie en moest met een verschil van drie ca ramboles de nederlaag aanvaarden. Uitslagen 4e ronde: A. Daggert (MKV, Raalte) 150 p. 21 brt. 28 hs 7.14 gem., H. Albers (KOT, Nijver dal) 150, 21, 59, 7.14, H. Nahuis (Haarlerberg, Haarle) 150, 21, 17, 7.33 H. Meijer (Vloedgraven, Luttenberg) 129, 21, 40, 6.14, F. Nep (KOT, Nij verdal) 150, 25, 18, 6,-, L. Webbink (De Tonne, Hellendoox-n) 147, 25, 27, 5.88. Stand na 4 ronden: 1 H. Albers 4- 7 8.11, 2 F. Nep 4—6 6.46, 3 L. Web bink 4—4 7.35. 4 H. Nahuis 4—4 7." 5 H. Meijer 42 7.45, 6 A. Daggert 4—1 7.31. De Rijssenaren hadden aan één puntje uit deze wedstrijd genoeg zich kampioen te mogen noemen. Dat zag er in het begin wel naar uit. Een onzeker startend Holtens elftal moest na tien minuten spelen al tegen een 2-0 achterstand aankijken. Enkele omzettingen en een stevige inzet be zorgden de rood-zwarten een veld- overwicht. Twee van de goede kan sen werden dan ook benut. De eerste uit een boogbal van Klaas v. d. Veen en de gelijkmaker kwam van de voet van rechtsbuiten M. Baltus. Een ob jectief toeschouwer had tegen alle 4 goals wel enige bedenkingen kunnen hebben. Toch wel een fraaie come back van onze plaatsgenoten, deze ruststand. Dat de tweede helft zeker wel perspectieven voor Holten bood, liet G. F. v. d. Bos zien toen hij een fraaie voorzet van V. d. Veen prach tig afrondde. De Rijssenaren werden daarna volkomen overspeeld, dat de Holtenaren het bij een goede treffer van Baltus lieten was slechts een magere afspiegeling van het krachts verschil na de thee. Dit goede resul taat werd zeker mede behaald door de sportieve supportersschare van 't vierde elftal. Vrijdag 18 april a.s. zal mr. I. A. Diepenhorst, oud-minister van onder wijs en thans lid van de 2e Kamer voor de ARP een bezoek brengen aan Holten. Tal van AR parlementariërs komen 's morgens in Zwolle bijeen en zullen vanuit de provinciehoofd stad .uitzwermen" om in de verschil lende steden en dorpen met de. kie zers zo maar op straat, in een werk plaats, op de bouw of in een winkel een praatje te maken. Mr. Diepenhorst zal om plm. half elf in dorpshotel „Holterman" wor den verwelkomd door enkele be stuursleden van de plaatselijke afd. van de ARP en tijdens een „koffie- uurtje" gelegenheid geven voor het stellen van vragen en discussie. Mocht hiervoor tijd zijn dan zal vóór de lunch met het gemeentebe stuur een wandeling worden gemaakt door De Haar, doch mocht het „kof- fieuurtje" de planning verstoren dan zal na de lunch worden gewandeld. Het ligt verder in de bedoeling om korte bezoeken te brengen aan en kele bedrijven. In het afgelopen weekend kwamen diverse jeugdelftallen van de sv Hol ten weer in actie. Het al elftal speel de zondag tegen het le elftal. Het re sultaat was een gelijkspel 1-1. Het le elftal speelde zonder Beltman en Brands. Voor het le elftal scoorde Breukink, die ditmaal als veldspeler optrad. Het a-elftal speelde vooral verdedigend goed. Het a2 elftal speelde tegen de Zweef a2 en verloor met 3-1. Een gelijkspel heeft er zeker ingezeten, maar het benutten van kansen schijnt zeer moeilijk te zijn. Het b- elftal leverde een prima prestatie door het sterke Excelsior bl een 1-0 nederlaag toe te brengen. Het doelpunt werd gescoord door H. Veneklaas. De cl junioren speelden uit tegen - het onderaan staande PH cl, in een matige wed strijd wonnen de Holtenaren m-et 4-1. Velmeldenswaardig is nog het goede spel van stopper H. Wassink. Bij het c2 elftal begon de vicotrie, want de eerste zege werd een feit. Slachtoffer was Omhoog cl met de cijfers 21. En nu maar verder winnen. Het eerste kampioenschap voor de sv Holten zal de eerst komende we ken wel een feit worden, want het dl elftal won weer en wel met 2-0 van Enter dl. D2 elftal verloor in 'n uit wedstrijd met 3-2 van Hector dl. Een gelijkspel werd bijna nog bereikt maar de paal stond in de weg. Heracles el maakte korte metten met Holten el, het werd een zware 5-0 nederlaag. Niet verwonderlijk dat men verloor, want de Heraclieden zijn koploper. Zaterdag: Holten al Tubantia al 16.15 uur; Holten cl Vosta cl 3.00 uur (Sportdal)Hulz. Boys cl Hol ten cl 1.45 uur; Excelsior dl Hol ten d2 2.30 uur; Almelo el Holten el 2.50 uur; Holten e2 DES el 10.00 uur; Holten e3 SDOL el 11.00 uur. Paasmaandag: Rood Zwart Hol ten 2.30 uur; Holten 2 Enter 10.00 uur. Het komend weekend is de bevol king van Holten weer belangryk uit gebreid, door de vakantiegangers, die hier Pasen komen doorbrengen. De hotels op de Holterberg en de bunga lows waarin gestookt kan worden zijn weer allernaar bezet. Met de cam pings is dat nog niet het geval, maar er zullen zeker nog tal van gerouti neerde kampeerders komen opdagen, als zy er al niet zyn. De administrateur van de? V.V.V., de heer Kers, noemde „lekker druk". Hij heeft weer een folder samenge steld met vakantietips, die men op het VVV-bureau gratis kan krijgen. Zij bevat tal van mogelijkheden om wat van de schoonheid van Holtens natuur nader te beleven. De aan dacht wordt gevestigd op het oude gebruik „het ontsteken van de paas vuren" zondagavond, op wandeltoch ten, autotochten in de omgeving, het „vlöggelen" in Ootmarsum, kegelen in Raalte, de motocross in Markelo, wie daarvan houdt en dergelijke. De afgelopen dagen is bij verschil lende mensen in de Noordenberg straat en omgeving geld gestolen. Het eerste geval deed zich al voor op 1 april. Het gaat in totaal om een be drag van plm. 1300.- gulden. De Rijks politie vermoedt, dat het hier geval len van insluiping betreft. Zij is de dader die vermoedelijk met een val se sleutel werkt, nog niet op het spoor Er is in enkele gevallen wel erg laat aangifte gedaan door de gedupeer den. In de slotwedstrijden van 't jeugd- volleybaltoernooi dat in Nijverdal is gehouden was BATO succesvol. De beide meisjesteams waren winnares sen van hun poule's, zodat hij „on derling" moesten strijden om de le en 2e prijs. Ondanks de wetenschap dat de beker in ieder geval voor een Holtens team zou zijn, waren beide teams er erg op gebrand om die eer voor zich te verdienen Het wat erva rener A-team was het e-erst de zenu wen de baas en gaf de jongere meis jes dan ook geen kans. Wedstrijder varing was in deze wedstrijd de door slaggevende factor. Meisjes A kreeg een grote beker en meisjes B een kleinere als 2e prijs. In de jongens-finale moest BATO A tegen de Havo-Mavo uit Nijverdal. In een spannende en goed gespeelde wedstrijd bleken de BATO jongens toch de beteren. Zij wonnen met 2-0 en stelde zodoende de tweede beker veilig. Het B en C team moesten met elkaar uitmaken wie de derde of vierde plaats op de jongensranglijst zou gaan innemen. De B-jongens wonnen en kregen als 3e prijs een In gebouw „Bethanië" te Dijker- hoek zal zondagmorgen voor C.J.V.- leden boven de 14 jaar een korte paassamenkomst worden gehouden. Aanvang 9 uur. In het gebouw „Ire ne" zal 's morgens om 8 uur een Jongerendienst worden gehouden. Het 2e van Sportclub Daarle dat nog een klein kansje had om kam pioen te worden van de 4e klasse D, heeft er alles aan gedaan om dil kansje te behouden, maar het mo.est in de Blauw Witte reserves z'n meer dere erkennen. Het werd voor de thuisclub een ruime overwinning. De zege had nog aanmerkelijk groter moeten zijn. Tal van droomkansen werden gemist. De rust brak aan bij een 2-1 stand. Beide treffers werden ge scoord door Johan Schuppert Jr. Vijf minuten na de hervatting, bracht de Daarle rechtsbinnen de stand weer in evenwicht (2-2)., doch de vreugde was slechts van heel korte duur, want Henk Aanstoot zorgde enkele ogenblikken later voor 3-2 en Geert Beldman maakte er enkele minuten voor tijd 4-2 van. De junioren C 1 waren tegen Hec tor C2 weer in een extra productie ve bui. Ze wonnen met niet min der dan 15-0. Voor de doelpunten zorgden Wim Klein Nagelvoort (4), Henk Veltkamp (3), Bert Schipper (3) Johan Bolink (2), Herman Wit haar, Meindert Koopman en Ri chard Beldman schoten elk 1 keer raak. De pupillen E 2 speelden thuis ge lijk (1-1) tegen Hector E 2. Johan Leetink maakte het doelpunt. De pupillen E 2 speelden in Goor tegen Hector E 2 gelijk (1-1). Voor het goaltje zorgde John Vogely. Gebr. Ten Thije Markelo heeft een unieke staat van dienst ten aanzien van de organisa tie van internationale motocross-,top pers' - wy herinneren aan 5 Grand Prix', Trophee des Nations, Moto cross des Nations cn gaat thans de roemruchte traditie voortzetten met een ongeëvenaard motorspektakel. Op maandag 12 april, Tweede Paasdag, zullen duizenden motocrossfans weer met grote spanning een uitzonderlijke krachtmeting volgen. Het kostbai-e, met zorg geselekteer- de 500 cc-veld telde op 31 maart reeds een aantal geweldige cracks, waar onder voor het eerst in dit seizoen vier Engelse solisten. Een van de .grootmeesters' is stellig Vic Allan - befaamd tv-crosser van de BBC - en 15 maart 1970 o.a. winnaar van de - HOLTEN 2 1-4. HOLTEN 3 Eindelijk was het dan zover. De al zolang uitgestelde wedstrijd tussen Holten 3 en Holten 2 werd zondag morgen op Neermanskamp gespeeld. De inzet, een kist bier, zorgde voor een enorme vechtlust, vooral in het begin van de kant van het derde elf tal dat dan ook verdiend door een doelpunt van H. Biesters de leiding nam. Een enorme kans van dezelfde- speler om de voorsprong te verhogen ging om zeep. Langzamerhand nam Holten 2 het spel in handen en de ge lijkmaker liet dan ook niet lang op zich wachten. Nadat W. Nijenhuis al keihard de bal onder de lat had ge schoten, was het even later M. Klein Velderman die een fout in de verde diging afstrafte, 1-1. Even later werd een prachtige aanval van het tweede goed afgerond door S. Meinsma, 1-2. Vlak voor rust werd het nog 1-3 door Wim Klein Velderman. Na de thee kwam Holten 3 nog fel terug, maar prachtige kansen werden gemist en een enkele keer bracht, de lat redding. Ook keeper D. Pasop bleek steeds 'n struikelblok voor de voorhoede van het derde. De uitvallen van Holten 2, dat na de rust door het uitvallen van W. Reilink met tien man speelde, wa ren echter zeer gevaarlijk. Uit een van deze uitvallen scoorde S. Meins ma met een prachtige kopbal uit een voorzet van rechtsback Volkers het vierde doelpunt. De stand bleef ver der ongewijzigd. Na de wedstrijd werd nog lang gewacht in café Jan sen op de prijsuitreiking, die nu uit gesteld is tot een volgende keer. „Cross der Azen". In zijn slagscha duw volgen ongetwijfeld John Banks en Keith Hickman, die qua kapasi- teiten wel gelijkwaardig genoemd mogen worden. In dit illustere gezelschap zullen echter de gereputeerde Zweden Bengt A. Bonn en Uno Palm zeker niet uit de toon valien. Dit geldt overigens ook voor de Deen Ove Moller Hansen en de Fin Kalevi Vehkonen. Het optreden van onze nationale top, die allerminst kansloos is, wordt met grote spanning tegemoet gezien. De strijd om de hegemonie en de ri valiteit tussen de Nederlandse kam pioen Gerrit Wolsink, Pierre Kars- makers (tweede St. Anthonis '71), Frans Sigmans e.v.a. is pas goed op gang en garandeert een ongekend gevecht om de ereplaatsen. Mannen als Jo Lammers - dit jaar zeer sterk gestart -, Stef van der Sluis, Jan Kei zer (winnaar Hengelo Gld. 28 maart '71), Peter Willems en Harry Dries- sen hoeven niet te „figureren" en zullen in het voorste gelid duelleren. Na het vorige sukses zullen dit jaar op de Herikerberg opnieuw de zij spannen verschijnen. De 23 gekon- trakteerde kombinaties zullen 20 mi nuten plus twee ronden moeten draaien. De Nederlandse kampioen Ten Thije en Lubbers, die afgelopen maand in St. Anthonis verrassend voor de dag kwamen en resp. als eer ste en tweede voor de buitenlanders finishten, zijn van de partij. Het pro gramma brengt voorts een vloot gior rende 50 cc-machientjes, waarbij alle senioren met bijzondere ambities naar het „grote werk" acte de pré- sence geven. Samenvattend: Markelo presen teert een doordacht en gelukkig ge- komponeerd motocrossfestijn. dat de liefhebbers uit alle delen van het land naar Overijssel zal trekken. De training op Tweede Paasdag begint om 10 uur 's morgens en zal twee uren duren. Het voorprogram ma vangt aan om 13.30 uur. PROGRAMMA: De Cl junioren ontvangen Borne- broek C 1. De Bornebroekse jonge lui, die afgelopen zaterdag onver wacht van WW (Hengevelde) ver loren, zullen moeten winnen om in de kopgroep te blijven en de Blauw Witte jeugd zal het dachten wij, niet gemakkelijk krijgen. Stand in de kop van C 1/14: Blauw Wit 12-23, Bente- lo 13-22, Bomebroek 13-20, Hoeve V. 13-18. Aanvang 3.00 uur. Enter Vooruit Dl- Blauw Wit D 1 2.30 uur; Enter Vooruit E 1 - Blauw Wit E 1 2.00 uur; Blauw Wit E 2 -Twente E 2 2.00 uur. Holten (uit tegen Rood Zwart): Breukink; Aanstoot; Paalman; Mark- voort; Brands; Beltman; Kaiser en Reijlink; Veneklaas Broersma; Kna pen. Wisselspelers: D. Pasop; J. W. Dik kers en Spakman. Het vertrek is bepaald op 13.30 uur vanaf de Smidsbelt (ook voor de sup porters). Naar men ons meedeelt, organi seert „De Schure" op tweede paasdag een picknick op een nog geheime plaats. Er zullen vuurtjes aangelegd worden, waarop men stokbrood kan bereiden. „De Schure" zal voor deeg en enig beleg zorgen, men verzoekt de picknickers zelf om voor een stok je, waar het deeg omheen gewikkeld moet worden, te zorgen. De picknick begint om 19.00 uur, men kan zich tot uiterlijk maandag 17.30 uur in „De Schure" opgeven voor deze picknick. De kosten bedra gen f 0,75 per persoon. Men vertrekt om plm. 18.50 uur van „De Schure" naar de picknickplaats. Mensen met muziekinstrumenten zijn, ter vergro ting van de feestvreugde, zéér wel kom. Het belooft erg gezellig te wor den, dus graag tot ziens op tweede paasdag, aldus de aksiegroep van „De Schure". Het waarschijnlijk populairste hand boekje op 't terrein der sociale ver zekering, „De kleine gids" is weer uit. Het is thans de dertigste m aal- dat deze uitgave van de Vereeniging van Raden van Arbeid is verschenen. Traditiegetrouw is de inhoud tot op het laatste moment aangepast aan de meest actuele gegevens. De inhoud van het boekje dat voor vier dubbeltjes bij elke Raad van Arbeid is te verkrijgen omvat behalve een duidelijk overzicht van alle sociale verzekeringswetten ook weer hoofdstukjes over de Ouder domswet 1919 (VOV), de afwikkeling van de oude invaliditeitswetten, in ternationale sociale zekerheid, de Wet Werkeloosheidsvoorziening, het beroepsrecht, de Algemene Bijstands wet en de Rijksgroepsregeling werk loze werknemers. mooie medaille. Al met al zorgden de 5 BATO-teams voor twee kam pioenschappen, een tweede en een derde prijs. Een opmerkelijk resul taat dat een goedoe kop op de toe komst rechtvaardigt. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, teL 11500. zaterdag 10 april, aanvang 20.00 u. Popgroep Ekseption; dinsdag 13 april, aanvang 20.00 u. Operagezelschap Forum met Die Fle- dermaus; woensdag 14 april, aanvang 14.30 uur SWIEB IN PANIEK. FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 8 t.m. woensdag 14 april El Condor, 14 jaar; vrijdag 9 en zaterdag 10 april nacht voorstelling Het masker van de de monen, 18 jaar; vrijdag 9 t.m. maandag 12 april en woensdag 14 april matinee; Vier rak kers en een oude jeep a.l. Aanvangstijden: do. 20.00 u. vrij. 14.00 21.00, 23.30 uur. za. 14.00, 1830, 21.00, 23.30 uur zo 14.00, 16.00, 18.30, 21.00 uur. ma. 14.00, 16.00, 18.30, 21.00 uur. di. 20.00 uur. wo. 14.00, 2000 uur CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel 11100. donderdag 8 t.m. woensdag 14 april Irma la Douce, 14 jaar; vrijdag 9, zaterdag 10, zondag 11 april nachtvst. Hangem High, 18 jaar; donderdag 8 t.m. maandag 12 en wo. 14 april matinee: Micky Mouse Festi val a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur do. 13.30-20.00 uur. vrij. 13.30, 20.00, 24.00 uur. za. 13.30, 20.00, 24.00 u. zo 13.30, 15.30, 20.00, 24 u. ma. 13.30, 15.30, 20.00 u. di. 20.00 u. wo. 1330, 20.00 uur. LUXOR THEATER, Brink tel. 18662. donderdag 8 t.m. dinsdag 13 april, de Pastoor kan geen bloot meer zien, 18 jaar; zondag 11, maandag 12 en woensdag 14 april matinee: Old Shatterhand a.l. woensdag 14 april, cyclusvoorstelling La Chinoise, 18 jaar; Aanvangstijden: werkdagen 20.00 uur za. 18.30, 21.00 u. zo. 14.00, 16.00, 18.30 21.00 uur. ma. 14.00, 16.00, 18.30, 2100 uur wo 14.00, 20.00 uur. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 1356. t.m. maandag 26 april dhr. A. Ger ritsen met tekeningen ov.er de brug over de E8. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur zaterdagavond, zondag en ma. gesloten. GOETIEK De Rozijnenkorf. Assenstraat 4, tel. 11848. t.m. woensdag 5 mei ARNO KRAM met schilderijen en grafieken. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zondag gesloten. MUNTENTOREN; Achter de Muren- Zandpoort tel. p.a. VVV 16200. woensdag 7 t.m. zondag 9 mei WIL LEM HUSSEM met schilderijen en sculpturen. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 uur. zaterdag- en zondagochtend gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink tel. 14556, Antieke keuken, antieke fietsen zilver, Delftsaardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556 Antiek speelgoed en kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 .en 14-17 u. zondag 14-17 u. VLIEGVELD TEUGE, de Zanden, tel. 05763-200 Parachute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 u. ten dagelijks tel. reservering 05712- en tegen zonsondergang. Rondvluch- 2341. BAR DANCINGS MAXIM BAR, Welle 12Vs, tel. 12054; La Balance, Brink 72 tel. 19277; Chez Antoinette, Roggestraat 10, tel. 16630; Het Witte Paard Walstr. hk. Golstr. tel. 16959; SAINT TROPEZ Gr. Overstr. tel. 17934; TIROLER BAR, KL Overstraat 22, tel. 14845; SURFIN CLUB KI. Overstraat 46, tel. 18658;: DE STAL KI. Overstraat 87, tel. 19540; SAFARI CLUB Gr. Poot tel. 14876; WALK IN Gr. Overstraat tel. 19768. ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. wo. Asterix en Cleopatra (aanv. 2.30 uur) a.l.; do. t.m. wo: De maagden van sex- lekkerland 18 jaar; zaterdagnachtfilm: 99 vrouwen, 18 jaar; zondagmatinee Astérix en Cleopatra, zaterdag: Cineclub elckerlyc Asterix а.l.; en Cleopatra, a.l. Aanvangstijden: do. t.m. wo 2.30 en 8.00 uur; zaterdag: 2.30, 6.45, 9.00 en 11.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 6.45 en 9.00 uur. CINEMA PALACE: do. t.m. wo.: Louis de Funs: Samen uit, samen thuis a.l. Aanvangstijden: do. t.m. wo: 2.30, б.45 en 9.00 uur; zo. 2.15, 4.30, 6.45 en 9.00 uur. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." houdt zaterdag 17 april a.s. in hel dorp en de naaste omgeving de jaarlijkse voorjaarsinzameling var. lompen Nog niet alle huisvrouwen zijn klaar met de schoonmaak maar verreweg de meesten van hen zullen de volgende zaterdag het werk a: hebben en willen de lompen die, even als voorgaande jaren, weer voor '1 meziek bestemd zijn, graag kwijt. Df opbrengst is deze keer bestemd voor het jeugdkorps, beter gezegd voor dekking van de hoge kosten van „om bouw" van de instrumenten voor de jeugd. Er is met deze „ombouw" een be drag gemoeid van minstens driedui zend gulden. Voorwaar geen peule- schil maar...... wie weet. De om te bouwen instrumenten zijn inmiddels naar de fabriek, 't Zou prachtig zijn als de kosten van ombouw betaald konden worden uit de lompenop brengst voorjaar 1971. De mannen van de inzamelingsploe- gen (muzikanten, drummers, suppor ters) worden zaterdagmorgen 17*april om kwart over acht verwacht op het terrein bij de Coöp. Aan- en Verkoop- vereniging aan de Stationsstraat. U zou hen een bijzondere dienst bewij zen als u de lompen „gezakt" zou aanbieden. Aangezien de schooljeugd regelmatig oud papier ophaalt, zal dit niet worden ingezameld. In de ver schillende buurtschappen zal over en kele weken worden ingezamed en te vens zal t.z.t. een na-inzameling ia het dorp worden gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5