Universal' naar de Wadden viert zilveren jubileum compel remmen EUROFOTO '71 MEER GASTEN DAN IN 1969 VERDERE DALING WERKLOOSHEID DE NOODKLOK LUIDT! Gezins- en Bejaarden verzorging bedreigd Jaarvergadering van chr. Oranjevereniging Chr. Boeren hielden jaarvergadering Huishoudbeurs 1971 Fijn leven in en om de woning ij blijven WAAR GAAN 22 maart t/m8 april 1971 WE HEEN? Jaarvergadering VVV Hollens Belang A. J. C. Bontebal directeur Streek VVV Verstrooiing Programma van de RONO I Poëzie in de streektaal Sport voor Sport Financieren Geschenkbonnen Gezinsverzorgsters, Gezinshelpsters Bejaardenverzorgsters mobiliseren ACTIE VAN 22 - 27 MAART Op 30 april schooljeugd samen feest Plezierige eerste woensdag-trimavond Ben oemuig Werkloosheid slechts 1,4 pet. Gastvrijheid voor tienduizenden In veranderde omstandigheden ACTIE VOOR BLINDENTEHUIS „SONNEHEERDT" (Culturele Hebt u een salarisrekening? Doe dan mee met het Algemene Bank Nederland agenda) Veel noviteiten - Kleurige mode-revue frijdag 19 maart 1971 5 De Streek-VVV „Overijsselse Heuvelrug-Salland" waarvan sinds kort ook lid zijn de VVV's Dedemsvaart/Balkbrug en Heino heeft met ingang van 17 april a.s. als directeur benoemd de heer A. J. C. Bontebal te Vianen, adjunct-directeur bij de ANWB te Utrecht. De voorzitter van de VVV „Holtens Belang'', mr. W. H. Enklaar deelde dit maandagavond mee tijdens de in dorpshotel ,.Holterman" gehouden ledenvergadering. De veranderde structuur binnen de provinciale VVV maakte het noodzakelijk dat' voor de Streek-VVV een full-time kracht werd aangesteld omdat hij de Streek-VVV's steeds meer het accent komt te liggen. Tot de taak van de nieuwe directeur zal in de eerste plaats behoren het stimu leren van de VVV's in kleinere gemeenten en het coördinerend optreden tussen de plaatselijke WV's. Blijkens het jaarverslag van secre- laris J. Wiggers ontving Holten in '70 weer meer gasten dan in '69. De administrateur de heer G. Kers boek te bijna 3000 gasten meer en het aan tal overnachtingen steeg met 17500 lot bijna 300.000 Het aantal perso- ïen dat tijdens het vakantie seizoen 70 in Holten vakantie hield gedroeg pet inbegrip van ruim 1000 buiten anders 48520. Door het kantoor werden 23000 in lichtingen verstrekt t.w. 4230 telefoni sche, 2250 schriftelijke en 16520 mon delinge. Het aantal leden steeg in 1970 van 3.35 tot 337. Voor de door de VVV georganiseerde evenementen be stond weer een flinke belangstelling. Er werd 16 keer met de gasten ge wandeld over de Holterberg (gemid deld 40 deelnemers) aan de VVV bustochten namen ook gemiddeld 40 gasten deel en voor de excursie naar het Pluimveebedrijf „Barve- iink" op de Borkeld bestond een Zeer grote animo. Er werden naar dit bedrijf totaal 13 excursies ge maakt en het totaal aantal deelne mers mag veilig worden geschat op 1500. Een trekpleister vormde ook de panege van Teun Beldman a?fn de Markeloseweg waar men de gelegen heid kreeg om een ritje te maken op Een edele viervoeter. Veel belangstel ling was er ook voor het machinaal imelken op het bedrijf van de heer H. Arfrnan in het Holterbroek en voor de kaasbereiding op het be drijf van de familie Cats in de Beu- seberg. ln het kader van het VVV-vacan- tieprogramma werd de gasten v strooiing geboden door de Holtense Muziekvereniging H.M.V." Drumband, de Wandelsportvereni- jging ,,De Trekkers", de motor- en lautomobielclub „De Holterberg" de __Zwem- en Poloclub ..Twenhaarsveld" ~"de Supp. Club van de VV Holten" MSint Japiksloop). De Braderiecom- Imissie organiseerde in het kader van het WV-Vacantieprogramma voor de zestiende keer een Braderie een evenement dat weer''duizenden op d< been bracht. In de tent in „Kalfster Imanswejde" werd een grote boeldag 1 (arfhoes) gehouden, werd een kin- g In het literair kwartier van de 2 RONO op zondag 21 maart 18.00- 18.15 uur) wordt een reportage uit gezonden van een congres over Poëzie in de streektaal", dat op 21) maart tussen Vorden en Ruurlo wordt gehouden. Het congres is geor ganiseerd door de schrieverskring Achlerhook-Liemers en de Plaltdeut- sche Schriwerskring Muenster, die leden heeft in Westfalen. Voorzitter i het congres in Drs. H, Entjes van het Nedersaksisch Instituut van [de Groninger Universiteit. Er zal dóör de deelnemers gediscussieerd worden over vanouds populaire en moderne dichtkunst in de streek taal. In de komende uitzendingen van jhet RONO-programma ..Sport voor Sport" zal extra aandacht worden 1 geschonken aan de beslissende ont wikkelingen in de diverse amateur- sporten. Zaterdag vermeldt het draaiboek van ..Sport voor Sport" T tussen 19,45-20.00 uur tevens de vol-' r! gende onderwerpen: de bondskam- pioenschappen van het K.N.C.G.V. in IToogeveen, het vierlandentoer- 1 nooi dameszaalhandbal en de wieler klassieker, de ronde van Zuid-I-Iol- land. In de aflevering van zondag 21 jmaart komen tussen 18.30-19.15 uur naast twee reportages uit het betaal de voetbal verder voor: de interna- i tionale open noordelijke indooratle- i tiekkampioenschappen en de turn- wedstrijden in Drachten en Nijver- dal. dermiddag georganiseerd en presen teerde Gert Timmerman z'n t.v. show. In de tent in de weide van het er ve .Harwich" aan de Borkeldseweg was de interkerkelijke recreatiecom missie weer zeer actief. Twee teams onder deskundige leiding hebben acht weke"n enorm hard gewerkt bij het geven van ontspanning voor kinde ren, jeugd en ouderen, 's Avonds was er een dagsluiting waarvoor steeds goede belangstelling bestond en zondagsmorgens was er een kor te kerkdienst. Er bestond bij de gas ten bij deze vorm van recreatie veel waardering. Penningmeester W. ten Berge kon t.o.v. de financiën een blij geluid la ten horen. Hij kon de boeken over 1970 afsluiten met een batig saldo van f 472.53. De inkomsten en uitga ven bedroegen resp. f 13741.72 en f 13269.19. Hij bracht dank aan de administrateur de heer Kers en aan de Holtense winkeliers waarvan slechts 2 geen lid-donateur zijn. Ook deze twee profiteren ruim van de ac tiviteiten van de VVV doch ze ver tikken het om een cent in de hoge kosten bij te dragen. De commissie van kascontrole die bestond uil de h.h. K. Bos en HM. Slokkers had boeken en bescheiden in orde bevonden en de vergadering ging gaarne accoord met het voor stel om de penningmeester te dechar geren. Als leden van de controlecom missie 1971 werden benoemd de he ren K. Bos en F. M. Pluygers. Als bestuursleden werden bij enkele can- didaatstelling herkozen de heren H. J. Bouwhuis en G. Weijl. Een voorstel van het bestuur om tot het uitgeven van geschenkbonnen viel in goede aarde en in principe werd besloten om hiertoe over te gaan. t Bestuur zal betreffende deze mate rie in overleg treden met de Holtense Winkeliersvereniging. Bij de „ïond- vraag" deed mevr. Bos de suggestie om bij de aanvragen om inlichtingen een grammofoonplaatje bij te sluiten waarop in het kort iets wordt ge zegd (evt. muzikaal omlijst) over Holten het .mooiste- - heuvelland iri: Overijssel. Voorzitter mr. Enklaar ,,Leuk bedacht maar ons financiële budget laat. dit althans op dit mo ment beslist niet toe". Doordat er een wijziging in het subsidiebeleid gekomen is, waardoor de burgerlijke gemeente geen subsidie meer verstrekt, terwijl de on kosten zo hoog opgelopen zijn, dat de diakonieën aan het maximum-mo gelijke van hun bijdrage gekomen zijn, wordt de gezins- en bejaarden verzorging in onze g-emeente gevaarlijk bedreigd in haar bestaan. De noodklok, die luidt, is haast de doodsklok van de gezins- eh bejaarden verzorging. Op dit alarmsignaal kwamen alle gezinsverzorgsters, ge zinshelpsters en bejaardenverzorgsters spontaan in actie en stelden zich beschikbaar om in hun vrije tijd in de week van 22-27 maart a.s. de donateursgelden op te halen, die door het bestuur thans minimaal gesteld zijn op f 5,- per jaar, met het dringend verzoek indien enigszins mogelijk het dubbele of meer te geven. Zullen wij de gezinsverzorging en bejaardenzorg redden, dan moet héél Holten in beweging komen. Laten allen, die nog geen donateur zijn, dat NU worden. Laten wij er samen ééndrachtig voor zorgen, dat hulp geboden kan worden, in gezinnen, waar moeder ziek is en dat onze be jaarde dorpsgenoten niet aan hun lot worden overgelaten! Houdt samen stand! Samen kunnen wij veel! Houdt de gezinsverzorging en bejaardenzorg in stand Op 30 april schooljeugd samen feest. De leden van de Chr. Oranjevereni ging kwamen woensdagavond in jaarvergadering bijeen onder voorzit terschap van de heer J. Kroon dii voorging in gebed na lezing van het bijbelgedeelte Lukas 15:1-10. Na een kort woord van welkom las de waarn. secretaris de heer Js. Beld man het jaarverslag waaruit o.m. bleek dat het ledental was gestegen tot 196. De penningmeester de heer J. Kolk man kon de boeken over 1970 afslui ten met een batig saldo van f 457.10 welk saldo op voorstel van het be stuur beschikbaar werd gesteld aan het personeel van de School met de Bijbel. Het geld zal dienen ter be strijding van de steeds hogere kosten van de schoolreisjes. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren Otten en J. Schuppert had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden v. d. ka: controlecommissie 1971 werden be noemd de h.h. Otten en Wiggers. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de heren Veltkamp, G. Westerik, J. Schokkin en E. Stam terwijl inplaats van de aftredende en niet herkiesbare bestuursleden be noemd werden de heren B. J. J. Mark voort en H. Rietman. De hr. Kroon sprak 'n woord van dank tot de scheidende bestuurleden de heer A. Rietman die meer dan 20 jaar zijn beste krachten aan de ver- Als waardering voor de goede presta ties in de voorbije winter kreeg het Universal personeel van zijn direc tie een visreisje aangeboden. Om kwart voor vijf startte de bus en arriveerde met het nog wat. duf kij kende gezelschap-'Om kwart over ze ven in naarlingen. Daar lag een speciaal voor dit doel gehuurde boot gereed. De kapitein had de hengels al klaar staan en de koffie bruin. Rekening houdende met de late win ter, waren de vangsten niet slecht. Sommige deelnemers hadden welis waar enige moeite met de werptech- niek. Zodoende kwam het nogal eens voor dat men elkaar ving en de vissen een gratis pieren-maal kregen. Enkele zeldzame vangsten mogen niet onvermeld blijven, zoals een plas tic vis en een rood-g.ele potdeksel met de groeten van Go Ahead. Deze verrassingen waren mogelijk omdat de hengel wel eens onbeheerd werd achtergelaten, als in de kajuit een „neutje" werd genomery. Service-monteur Berend Kwintenberg ontpopte zich daarbij als een vaardig barkeeper. Tijdens het middaguur werd een enor me pan snert „soldaat" gemaakt. Toen tegen vieren het vertreksein In de donderdagavond in het ge bouw „Rehoboth" gehouden jaarver gadering van de plaatselijke afd. van de C.B.T.B. heeft de voorzitter de hr. 11. Landeweerd na lezing van hel schriftgedeelte Matth. 6:25-34 en ge bed in zijn openingswoord gewezen op de bezorgdheid die er leeft hij de boeren, bij de een meer bij de ander minder, maar allen zien ze met enige bezorgdheid de toekomst tegemoet. De structuele veranderingen die plaats moeten hebben gaan gepaard met moeite en zorgen. En voor de blij- i vers en voor diegenen die vrijwillig het bedrijf beëindigen en voor hen die noodgedwongen moeten stoppen zal wat gedaan moeten worden. Bij al le zorgen die er ongetwijfeld zijn, mo gen wij als christen boeren weten dat de hemelse Vader ons leven in Zijn hand heeft en dat wij ook met onze ■stoffelijke noden tot Hem mogen gaan. Na dit openingswoord bracht de se- cretaris de heer J. W Hulsman het jaarverslag uit waaruit o.m bleek dat het ledental met een was gedaald lot 55. Penningmeester D. J. Brons voort boekte over 1970 een batig sal do van f 62,38. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren M. Meijerink en I-I. Paalman had boe- ken en bescheiden in orde bevonden, j Als leden van de controlecommissie Tl werden benoemd de heren IT. Aan poot en Gerh. Stam. Als bestuursle- ttndewee.rd en D. J. Bronsvoort. Na den werden herkozen de heren Hm. de pauze vertoonde de heer R. Lan- ning, hoofd van de afd. Voorlichting CBTB in Overijssel het klankbeeld „Baas op eigen erf". In dit klankbeeld (met prachtige kleu rendia's uit de provincie) wordt uit voerig aandacht besteed aan de ver schillende streek- en bestemmings plannen, de monumentenwet, de hin derwet en de lucht- en waterveront reiniging. Er wordt op duidelijke wijze ingegaan op de verschillende bestemmingen waarin het buitengebied van de ge meente is ingedeeld. Met name in de landschappelijk waardevolle landbouwgebieden kun nen ernstige belemmeringen voor een gezonde ontwikkeling van de land bouw optreden. Allerlei plannen mogen echter niet onevenredig zwaar drukken op een bepaalde bevolkingsgroep. Ook kun nen de boeren ernstig gehandicapt worden, wanneer hun bedrijf ligt in een toekomstig uitbreidingsplan dat pas over lange lijd wordt aangekocht. De provinciale landbouworganisaties en het Landbouwschap doen hun best allen zo goed mogelijk te begeleiden. De he,er Lanning besloot deze jaar vergadering met dankgebed, nadat voorzitter Landeweerd had dank ge zegd voor de vertoning van het klank beeld en het beantwoorden van enke le Vragen. werd gegeven haalden de meeste vis sers met tegenzin hun lijn in. Wel een bewijs dat de tocht in de smaak was gevallen. Op de terugvaart reikte de heer Klein Velderman de door Universal beschik baar gestelde prijzen uit voor meest opvallende prestaties. Een mooie werphengel ging naar Fr. Haan die het groots! e aantal vissen had ge vangen. Zijn zoon Jan Haan daaren tegen had de vis met rust gelaten en kreeg de poedelprijs. Het grootste exemplaar was gevangen door Henny Hagemeyer. Deze kon de vis „laten Zwemmen"; hij kreeg een fles cognac. Nog .enkele prijzen werden overhan digd. Deze zijn echter niet allemaal in hun orriginele verpakkingen in Holten aaangekomen Namens het Universal personeel dank te J. Nikkels dve directie voor de fijne reis, die naar hij zei, voor herhaling in aanmerking komt. eniging gaf en tot de heer Js. Mees- terberends. Als secretaris werd benoemd de hr. G. Westerik. Door het hoofd van de School met de Bijbel de heer H. Ch. Vogely werd meegedeeld dat men in een gesprek met het personeel van de o.l. Dorps school tot volledige overeenstemming was gekomen betreffende het geza menlijk feestvieren op de verjaardag van koningin Juliana. De vergadering nam met voldoening kennis van deze samenwerking Voor de 5e en 6e klass. zal de toneel club „COC." in gebouw „Rehoboth" 'n blijspel opvoeren, voor de kinderen uit de klassen 3 en 4 zal een film worden vertoond terwijl in zaal „Arni- citia" voor klas 1 en 2 een gooche laar zal optreden. Of het mogelijk zal zijn om voor de kleuterscholen ook gezamenlijk iets te doen zal worden bekeken. Het ligt hier moeilijker dan bij de lagere scho len. Voorstellen uit de vergadering om de jaarlijkse donatie voor .IT.M.V' te verhogen tot f 25 en het Jeugd- korps. wanneer daar redenen voor zijn. een „aanmoedigingspremie" te geven werden met algemene stem men aangenomen. Na de pauze waarin koffie met koek werd gepresenteerd werden door de heer Kroon een tweetal prach tige films (in kleur) vertoond van het zilveren huwelijksfeest van koningin Juliana en Prins Bernhard en het hu welijk van prinses Beatrix en prins 'Claus. De matig bezochte jaarvergadering werd door de heer Beldman met dankgebed beëindigd. De Holtense trim- en atletiekclub had -een grote opkomst op de eerste woensdag-trimavond. Vijfentwintig dames en heren begon nen op het verlichte sportveld van s.v. „Holten" onder leiding van Truus Haan met enkele grond oefeningen. Daarna liep men rondjes met aller lei oefeningetjes er tussendoor en ten slotte voor de heren 5 en de dames 3 rondjes om het sportveld. De avond verliep bijzonder plezierig. Tot onderwijzeres aan de O.L. Dorpsschool is benoemd mej. I. G. van Feggelen te Deventer. Tot admi nistratieve kracht aan de Scholenge meenschap mej. H. G. A. Roetert te Diepenveen en tot tijdelijk onderwij zeres aan de o.l. school te Espelo. mevrouw G. J. Keestra-Moltmakév te Holten. HOLTEN. In de maand februari is de geregistreerde arbeidsreserve in het gewest Deventer blijkens het overzicht van het Gewestelijk Ar beidsbureau Deventer licht gedaald. In de aan seizoensinvloeden onder hevige bedrijfsklassen neemt de werkgelegenheid weer toe. Een ver dergaande daling van de werkloos heid kan dan ook verwacht worden. Een aanwijzing daarvoor wordt reeds gevonden in de toegenomen vraag naar arbeidskrachten. Een vergelijking met de cijfers van het vorig jaar laat zien, dat de werk gelegenheid zich op een hoog niveau beweegt. De vraag naar arbeids krachten ligt thans ruim 100 hoger, terwijl 16 mannen minder werkloos zijn. Opvallend is, dat de vraag naar bouwvakarbeiders nog steeds toe neemt (87), terwijl het. aanbod., daalt (36). Een gespecificeerd overzicht van het aanbod van mannelijke arbeids krachten per gemeente in het gewest geeft het volgende beeld. Tussen haakjes de cijfers over januari 1971: Deventer 243 is 1.4 procent (252 is 1,5 procent), Bathmen 7 is 1,6 pro cent (5 is 1,1 procent), Diepenveen 9 is 0.5 procent (11 is 0.6 procent), Holten 15 is 1,6 procent (14 is 0.6 pro cent), Olst 17 is 0.9 procent (16 is 0,8 procent), Raalte 47 is 1,7 procent (48 is 1.7 procent), totaal 338 is 1,4 proc.ent (346 is 1,4 procent). Aanbod en vraag in enige belang rijke beroepsgroepen: bouwvakarbei ders 36-87, metaalbewerkers 30-313, textielarbeiders 0-23, levens- en ge- notmiddelenbereiders 3-128, kantoor personeel 34-51, personeel in algeme- ne dienst (incl. losse arbeidei'S 13-72, minder geschikten (aanbod) 99, ove rige beroepsgroepen 123-210 totaal mannen 338-884. Waarvan tot en met 18 iaar: 27-151. 19 jaar en ouder 311- 733. Dit jaar is het 25 jaar geleden, dat het Nederlands Oorlogsgraven Comi té werd opgericht. De initiatiefne mers stelden zich voor ogen, een or ganisatie te stichten die aan de na bestaanden der in de jaren 1940-1945 in ons land gesneuvelde en begraven geallieerde militairen daadwerkelijk dank zou brengen voor het offer, dat hun gevallen familieleden voor de be vrijding van Nederland brachten. In de eerste jaren werden onder auspiciën van het Comité de geal lieerde oorlogsgraven in ons land het zijn er meer dan 30.000! ge adopteerd door Nederlandse families. Zij traden in contact met de nabe staanden in het buitenland, legden bloemen op de graven uit naam van vaders en moeders, vrouwen én kin deren en verleenden in vele gevallen aan hen gastvrijheid, als zij naar ons land kwamen om de graven te bezoeken. Weldra bleek dit grafbezoek de hoofdtaak van het Nederlands Oor logsgraven Comité te worden. Vele tienduizenden nabestaanden "Zijn. uit genodigd door deze organisatie, in Nederland geweest. Nu eens kwa men zij individueel of met enkele lotgenoten, maar meestal maakten zij hun „pelgrimage" in grote groe pen. Het Oorlogsgraven Comité be strijdt de kosten van deze bezoeken uit de opbrengst van de jaarlijkse „Klaprooscollecte". Dit bijzondere jubileum zal niet zonder meer voorbijgaan. Het wordt Een belangrijke factor Woensdagavond kwamen de leden van de afdeling Dijkerhoek van de Nederl. Bond van Plattelandsvrou wen byecn in café 't Bonte Paard om samen van gedachten te wisse len over het onderwerp Mens wees wijzer. Discussieleidster was mevr. P. W. Brascamp-Drost uit Olst. De voorzitster van de afdeling, mevr. A. Kroon-Pasman, heette aan het begin van de avond iedereen welkom, in het bijzonder mevrouw Brascamp, maar ook mejuffrouw' J van Wepe- ren uit Wierden, die sinds kort als economisch sociaal voorlichtster bij de Overijsselse Bond van Plattelands vrouwen werkzaam is en die deze avond niet de afdeling Dijkerhoek kwam kennis maken. Na enige familieberichten en een paar mededelingen van huishoudelij ke aard gaf mevrouw Kroon het woord aan mevrouw Brascamp. die in een korte inleiding de bedoeling van het onderwerp van deze avond uiteenzette. Het kwam in een paar woorden hierop neer, dat een .mens, nooit te óud is omte Teren èn dat "m'eh moet zorgen steeds „bij" te blijven in de veranderende omstandigheden. Hierna gingen de leden in groepjes praten over een viertal vragen, die op deze inleidir^; aansloten Uit het drukke gepraat kon men opma ken, dat er met veel animo werd ge discussieerd. Tenslotte besprak me vrouw Brascamp met de aanwezigen de antwoorden, die deze vragen had den opgeleverd. Mevr. Kroon kon aan het eind van de bijeenkomst de discussieleider hartelijk bedanken voor deze avond, waarvan 't onderwerp de leden er op attent heeft gemaakt, dat men er niet mee klaar is. als de schooldeur voor goed achter je dicht gaat. herdacht op vrijdag, 23 april a.s. Er is dan o.a. een receptie, die vanaf 16.3(1 uur zal worden gehouden in het Congresgebouw in Den Haag. OOK IN 1971 Ook dit jaar zullen weer vijf grote groepen nabestaanden een bezoek aan de oorlogsgraven brengen. Drie komen er uit Engeland, één uit de Verenigde Staten van Amerika en één uit Canada. De leden van de En gelse groepen zij zijn van 20 tot 25 mei, van 18 tot 22 juni en van 20 tot 24 augustus in Nederland lo geren bij gezinnen in Nijmegen en Groesbeek. Elke groep telt 80 perso nen. Aan de Amerikaanse pelgrima ge, die van 30 augustus tot 7 septem ber plaatsvindt, nemen 100 personen deel. die in Maastricht en Margraten worden ondergebracht. De laatste pelgrimstocht is die uit Canada, van 21 tot 29 september. Dan zullen 150 Canadese oorlogsnabestaanden naar ons land komen: zij ontvangen gast vrijheid in Nijmegen. Groesbeek. Holten en Bergen op Zoom. In de week van 22 tot 27 maart zal een actie gevoerd worden ten bate van bovengenoemd Blindentehuis in verband met haar 50-jarig bestaan in 1971. Thans worden aldaar 125 blin den verzorgd. Wij willen het Bestuur een bedrag aanbieden dat kan bijdragen in de uitvoering van de bouwplannen die zij nog in portfeuille hebben, en die zeker drie miljoen zullen gaan kos ten. Het bestuur kan momenteel niet verder bouwen, omdat de geldmidde len ontbreken en zij geen subsidie voor de bouw ontvangen. De urgentste plannen zijn: le: de verbouwing modernisering van het 44 jaar oude tehuis voor werken de blinden. 2e: een recreatie kerkzaal. waar op het ogenblik een grote behoefte 8an bestaat. 3e: een administratiegebouw. (Thans zijn de kantoren ondergebracht in 'n houten gebouw). Wij wilden U vragen deze actie te steunen. „Sonneheerdt" bestaat maar ééns 50 jaar. De leden van enige plaatselijke vrou wenverenigingen uit Holten zullen bij u aankomen met een envelop. Stuurt u deze dames niet weg voor u een bijdrage in uw envelop hebt gedaan. Wij zullen „Sonneheerdt" laten zien dat wij hen willen helpen deze plan nen te verwezenlijken. DEVENTER Schouwburg. Grote Kerkhof, telef. 11500. Donderdag 18 maart, aan vang 20.00 uur. Toneelgroep Thea ter met „Het leven van Galilei". Maandag 22 maarl. aanvang 20.00 uur. boven-foyer Modeshow van de firma Penninkhof. Dinsdag 23 maart, aanvang 20.00 u. „Vlinders zijn vrij", blijspel van Leonard Gershe. Woensdag 24 maart, aanvang 20.00 uur. Maatschappij tot nut van het algemeen. FILMS E.D.K. Theater, Smedenstraat, telef. 13615. Donderdag 18 t.e.m. woens dag 24 maart 7e week: MASH (18 jr.). Vrijdag 19 en zaterdag 20 maart, nachtvst. Liane, de witte slavin (18 jr.). Zaterdag 20. zondag 21 en woensdag 24 maart Matinee: Koningin Zeno- bia. de ontembare (a.L). Aanvangstijden: dagelijks 20 00 u, vrij. 20.00, 23.30 u.; za. 14.00. 20.00. 23 30 u.; zo. 14.00. 14.00, 20.00 u.; wo. 142 u Luxor Theater. Brink, telef 18662. Donderdag 18 t.e.m. dinsdag 23 maart Hunkering naar liefde (18 jr.). Zaterdag 2 maart, nachtvst. Cas'n- Cash (18 jr.). Zondag 21 en woensdag 24 maart Matinee: Sandy, de zeehond. Woensdag 24 maart, cyclusvoorstel ling Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30. 21.00. 23.30 u.: zo, 14.00. 16.00. 18.30. 21.00 u.: wo. 14.00. 20.00 uur. De Deventer Foto Kring organi seert van 25 maart t/m 4 april a.s. een internationale foto- en dia- expo sitie. Deelnemende landen in alfabeti sche volgorde; België - Duitsland - Frankrijk - Lu xemburg - Nederland. Totaal aantal foto's: 250-300 stuks. De expositie wordt gehouden te Deventer in de R.K Techn. Schooi ,.St. Bernardus", omgeving St. Jozef Ziekenhuis wijk Keizerslanden Deventer-Noord. Openings-uren. '.--middags vrijdag 26-3 t/m zondag 4-4: van 14-17 uur; 's-avonds donder dag. 25-3: van 20-22 uur; vrijdag: 26-3 en maandag 29-3 t/m vrijdag 2- 4 van 19-22 uur. Dia voordrachten: Maandag 29 maart, 20 uur: Voor dracht van een internationale serie van 150 dia's. Jurering van door be zoekers meegebrachte dia's. Donderdag 1 april, 20 uur: dia voordracht over Israël. Verkiezing „Miss Eurofoto". Tot en met vrijdag 2 april kunnen bezoekende dames deelnemen aan een verkiezing waartoe ter plaatse U krijgt meer rente van uw geld. U spaart automatisch. U kunt al meedoen met ƒ25.—per maand. U bent welkom bij de Holten, Dorpsstraat 24, telefoon 05483-1571 een foto op het formaat 18 maal 24 zal worden gemaakt. Aan de winna res zal een polshorloge beschikbaar worden gesteld. Prijsuitreiking en af gifte der gemaakte foto's op Zondag 4 april tussen 14 en 17 uur. Bezoekers zullen van dé bestaande studie-uitrusting gebruik kunnen ma ken en met eigen camera de deel nemende modellen fotograferen. Cinema, Lange Bisschopstraat, telef 11100. Donderdag 18 t.e.m. woens dag 24 maart A professional gun (13 jr.i. Vrijdag 19 en zaterdag 20 maart, nachtvst. 3e week: The trip met Peter Fonda (18 jr.). Zaterdag 20, zondag 21 en woensdag 24 maart Matinee: The best of Laurel and Hardy (a.L). Aanvangstijden: werkd. 20.00 uur; vrij. 20.00. 24.00 u.; za. 13.30, 18.45, 21.15, 24.00 u.; zo. 13.30. 15.30, 18.45, 21.15 u; wo 13.30, 20,00 uur. EXPOSITIES. Openbare leeszaal, Brink, telef. 13506, tot maandag 29 maart Tjeert Gou- ma met grafisch werk. Openingstijden: dagelijks 10-17 uur en 19-21 uur, zaterdagavond zon dag en maandag gesloten. Goetiek De Kozynenkorf, Assenstraat 4, telef. 11848. T.e.m. woensdag 31 maart Caro Pieck met wandkleden. Openingslijden: dagelijks 14-18 u.; vrij. 14-18 en 19-21 u.; zondag ge sloten. Museum De Maag. Brink, tel. 14556. Antieke keuken, antieke fietsen, zil ver. Delfts aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. Museum De Drie Haringen, Brink, Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u.; zondag 14-17 uur. telf. 14556. Antiek speelgoed en kos tuums. Muntentoren, Achter de Muren Zand poort. tel. p.a. VVV 16200. Tot 29 maart. Jeanne Bieruma Oosting, met schilderijen en gouaches. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14-17 u.; zaterdag en zondag 14-17 uur. Centrum Brink 30. Brink, telef. 11637. Donderdag 18 maart, aanvang 20.00 uur. Volksdansen en trimmen. Donderdag 18 maart, aanvang 20.00 uur. Jazzavond in de Menstraat 2. Donderdag 18 maart, aanvang 20.00 uur, Zelf poppen maken. Vliegveld Teuge, De Zanden telef. 05763-200. Parachute springen bij goed weer op zaterdag cn zopdag tot 11.00 uur en tegen zonsonder gang. Rondvluchten dagelijks tel. reservering 05712-2341. Kunstijsbaan, Rembrandtkade, telef. 18666. Openingstijden: dagelijks 14-16.30 u.; za., ma., wo., do„ 20.00-22.30 u.zo. 10-12, 14-16.30 en 20-22.30 uur. BAR/DANCINGS. Maxim Bar, Welle 12";. telef. 12054. La Balance. Brink 72, telef. 19277. Chez Antoinette, Roggestraat 10, tel. 16630. Het Witte Paard, Walstr. hk. Golstr., telef. 16959. Saint Tropez, Gr. Overstraat, telef. 17934. Tiroler Bar, KI. Overstraat 22, telef. 14345. Surfin Club. KI. Overstraat 46, telef. De Stal, KI. Overstraat 87, telef. 19540. Safari Club, Gr. Poot, telef. 14876. Walk In, Gr. Overstraat, telef. 19768. ALMELO Varosseiau: donderdag t.e.m. woens dag: „Monique" (18 jr.). Zaterdagnacht: „De Sade" (18 jr.). Zondagmatinee: „Herodes, de gena deloze" (14 jr.). Aanvangstijden: do. t.e.m. wo: 2.30 en 8.00 uur. Za.: 6.45. 9.00 en 11.15 uur. Zo.: 2.30, 4.45. 6.45 en 9 uur. Cinema Palace-: donderdag t.e.m. woensdag: „Sex in life" (18 jr.). Zondagmatinee: „Vier rakkers »n een oude jeep" (a.l.). Bloemen en planten en nog zoveel andere dingen die te maken hebber, met het exterieur, zullen op de 26» internationale huishoudbeurs van 26 maart tot en met 4 april in de RAI te Amsterdam, volop de aandach' krijgen. De Huishoudbeurs wil naast het on gekend vele dat men als steeds brengi voor een verbetering van het- inte rieur nu eens ook een duidelijke bij drage leveren tot een veraangenamen van de leefsfeer om het huis. In een groot centrum in de Europa hal zal men van alles kunnen zien en horen over tuinaanleg en onderhoud, kassen, zwembaden e d men zal e: zelfs alles aan de weet kunnen ko men over wonen in het groen: van eengezinswoningen en bungalows tot in oude stijl nieuw gebouwde boerde rijen. Een ander belangrijk aspect van d«- komende beurs zal het onderwerp „doe-het-zelf" zijn. Niet minder dan 33 deelnemers tonen hiervoor een zeer gevarieerd aanbod. In een royaal mode-theater zal zes maal per dag, onder regie van tv-pro- ducer Lex de Rooi, een kleurige mode revue worden gepresenteerd, waarin alle facetten van het nieuwe mode beeld. zowel voor man als vrouw, ge lijdelijk aandacht krijgen. Op het gebied van huishoudelijke apparaat zal men volop kunnen vergelijken, terwijl er tevens weef vele noviteiten zullen worden getoond, zoals hippe kleuterdekens en asyme- trische gedessineerde dekens van V. Wijk, jalouziedeuren van Bob Smit Design, een. opklapbaar zit-ei van Japra, de nieuwste herenpruiken vai» Carmen en schoenen van Hermans uit Uirecht in de maten 29 tot en met 47 voor de dames en 36 tot ei» met 52 voor de heren e.d. In totaal zijn 23 landen met hun pro- dukten op de Huishoudbeurs verte genwoordigd. Nieuw is de deelname van Finland, dat een compleet inge richte bungalow toont, alsmede een keur van Finse, vooral ambtelijke produkten. De eerste dag zullen in het bijzonder gehandicapte huisvrouwen een be zoek aan de beurs kunnen brengen, in verband waarmede zorgvuldige maatregelen zijn getroffen voor de opvang en de rondgang over de beurs. De Huishoudbeurs '71 is dagelijks ge opend van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur,behalve op de beid» zondagen 28 maart en 4 april als "de beurs des avonds gesloten is.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5