Gouverneur-Generaal van Canada bezoekt Holten Palmpaasoptoclit «s Wi Officiële publikatie Ir. Hajema gaf raad uitvoerige informaties over gewijzigd plan „De Haar'5 Ten Berge: Geen vrede met gang van zaken Plechtigheid op Canadese Kerkhof ONZE AGENDA Data om te noteren mÊÊÊÈSËÏSÊ KERKDIENSTEN Wachtdienst Slachthuis MEDISCHE DIENST Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Spreekuur Maatschappelijk Werkster Gezinsverzor Pn'+ Storingsdienst G.E.B, Burgerlijke Stand Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten - Generaal Stemmen bij volmacht Gevonden en verloren voorwerpen OPPASDIENST Officiële opening school Dijkerhoek Stemmen in een willekeurige gemeente VRIJSTELT,ING 0 Komst van een der prinsessen naar Holten UWSBLA Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 5,— per half jaar, f 10,per -jaar Vrijdag 19 maart 1971 Jaargang 23 - no. 11 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17, Tel. 1533 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad VRIJDAG 19 MAART 10.00 uur: Startavond van de afde ling Holten van Veilig Verkeer Ne derland in Dorpshotel Holterman. 80.00 uur: Ledenvergadering van de afdeling Holten van de OLM in café Kalfsterman. 80.00 uur: Ouderavond openbare kleuterschool aan de Tuinstraat in de school. ZATERDAG 20 MAART 80.00 uur: Ontspanningsavond PJGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. ZONDAG 21 MAART 19.30 uur Dansen in Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). MAANDAG 22 MAART 419.45 uur: Ledenvergadering afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in gebouw Het Trefpunt. MAANGAG 22 T/M 27 MAART tctie voor werving van nieuwe dona teurs en inning donateursgeïden voor gezins- en bejaardenhulp. JCollecte ten bate van het blindente huis „Sonneheerdt" (zie ber.). DONDERDAG 25 MAART {l9.45 uur Bijeenkomsts Herv. Groep Holten in gebouw Irene. 20.00 uur Rayonvergadering van de Coöp. K. I. Veren. Zuid-West Over ijssel in voorzaal Hotel Vosman. VRIJDAG 26 MAART $19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. De Vrien denschaar in gebouw Irene. 19.45 uur: Ledenvergadering School met de Bijbel in de haï van de school. ZATERDAG 27 MAART (14.00 uur: Opvoering toneelstuk CJV De Vriendenschaar voor alle be jaarden van Holten in het gebouw Irene. Toegang gratis. 1.30 uur voortzetting van het jaar feest C.J.V. de Vriendenschaar in gebouw Irene. 9.00 uur v.m. Overijsselrit start en finisch in Haarle. MAANDAG 29 MAART i 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. DINSDAG 30 MAART 514.00 uur Officiële opening van de nieuwe school te Dijkerhoek door de burgemeester, mr. W. H. Enkïaar. DINSDAG 30 MAART, 6 APRIL EN WOENSDAG 7 APRIL .00 uur A.B.S.-revue in zaal Boode te Bathmen. Andere data zijn uit verkocht. VRIJDAG 2 APRIL 119.45 uur: Forumavond A.R. Kiesver eniging in Rehoboth. ZATERDAG 3 APRIL '13.30 uur Palmpaaswedstrijd en op tocht vanaf Kalf ster manswei de (zie ber). WOENSDAG 7 APRIL 19.30 uur Aanbesteding onder Holten- se aannemers uitbreiding Groene Kruisgebouw in Hotel Hoterman (zie adv.). 20.00 uur Ledenvergadering afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis in Hotel Holterman. 20.00 uur Feestelijke jaarvergadering afdeling Holten van dö Algem. Bond van Ambtenaren met de dames in zaal Vosman. WOENSDAG 21 APRIL 20.00 uur: Bijeenkomst van de afde ling Dijkerhoek van de Neder land- se Bond van Plattelandsvrouwen in café 't Bonte Paard. DONDERDAG 22 APRIL 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in hotel Holterman. De heer Hoeve uit Harfsen houdt een lezing over „achternamen". HOLTEN. Ned. Herv. Kerk .30 uur en 10.15 Ir. R. Hajema te Assen, stedebouwkundige van de gemeente HoL ten heeft woensdagmiddag tijdens een vergadering van de raad aan de hand van kaarten en tekeningen een uitvoerige informatie gegeven over het gewijzigde bestemmingsplan „De Haar" 't groot ste bouwplan dat Holten gaat realiseren. In „De Haar" zullen in' plm. 2 a 3 jaar ongeveer 500 woningen gebouwd zijn volgens een in samenwerking met de Stichting Ratiobouw te Rotterdam ont wikkeld bouwsysteem. Vrijdag, 19 maart t.e.m. zondag, 21 mrt keurmeesters buiten de dienst uren J. Hof. Kozakkenstraat 19, telef. 1697. Maandag, 22 mrt. t.e.m. zondag, 28 mrt: C. Dijkstra, School straat 5, telef. 1833. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. De heer Hajema stond eerst stil bij de redenen waarom het oorspronke lijk plan „De Haar" moest worden gewijzigd. De situatie veranderde doordat de aanvankelijk dwars door het plan geprojecteerde brede aan- en afvocrwcg ten behoeve van het E-8 verkeer kwam te vervallen een wijziging waarmee zowel het gemeen tebestuur als de heer Hajema zeer content zjjn. Wijziging in Oostelijk gedeelte Het plan onderging ook een wijzi ging in het oostelijk gedeelte waar de Scholengemeenschap zich ten gevolge van de uitwerking van de Mammoet wet ging gedragen als een koekoeks jong in het „Haarnest". Een derde wijziging werd noodza kelijk omdat Ged. Staten het voor in dustrie gereserveerde gebied te groot vonden. Het nieuwe plan verschilt verder van het oude hierin dat de drie-lagige hoogbouw langs de „weggepoetste" verkeersader is verdwenen. Deze hoogbouw heeft plaats moeten ma ken voor laagbouw. Verder heeft men het mes gezet in het oorspronkelijke plan van garagebouw omdat in het verleden is gebleken dat steeds meer mensen het bedrag dat voor garage- huur op tafel moet komen liever be steden aan een keer per jaar spuiten. De té bouwen garages zullen op enige afstand van de huizenblokken gebouwd worden. Er zal in beperkte mate mogelijkheid zijn tot bouw op het eigen erf. Vereenvoudigd Ook zijn er wijzigingen in het we genplan aangebracht en er zullen minder aansluitingen komen op de Larenseweg. Er zijn twee centrale oostjwest lopende verkeerswegen. De ene bedient het industrieterrein langs Het Palmpaascomité organiseert ook dit jaar weer een wedstrijd en optocht van palmpasens op zaterdag 3 april a.s., ingedeeld naar de mooist en meest juist opgetuigde krakelingen en zwaantjes. Opgave voor deelname kan ge schieden via de scholen. Als, voorlopig schema is vastgesteld, dat de kinderen met hun palmpasen om 13.30 uur aanwezig moeten zijn op Kalfstermansweide, waar dan zo spoedig mogelijk achter de muziekkoepel zal begonnen worden met de keuring. Het vorige jaar werd een rondgang gemaakt door de Gaarden. Het ligt nu in de bedoeling om deze rondgang te doen plaatsvinden in het Kolcomplex. De route van de optocht zal nog nader, in overleg met de Rijks politie, worden bekend gemaakt. De muziekvereniging „HMV" zal gevraagd worden om de palmpaasoptocht met haar muzikale klanken te begeleiden, zodat dit folkloristisch evenement weer een aantrekkelijk geheel zal worden. De route zal, in verband met de soms zware krakelingen, die door de kinderen meegevoerd moeten worden, niet te lang kunnen zijn. Particulieren, die voor deze wedstrijd en optocht, die voorgaande jai-en een grote deelname trok, een kleine financiële bijdragen willen schenken worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met mej. W. E. Wolters, Dorps straat 46. telefoon 1289. Er zullen in elk geval weer prijsjes beschikbaar wor den gesteld, terwijl alle deelnemende kinderen een traktatie krijgen. de spoorlijn en de ander het woonge bied ten zuiden van het industrieter rein. Deze beide wegen staan met elkaar in verbinding via een weg die onge veer de westelijke grens van een ge bied voor bijzondere bebouwing (scholen, dorpshuis, instructiebad, sporthal, politiebureau, bejaarden centrum, aula) zal vormen. Enkele elementen uit 't oorspronkelijke land. schap zijn in het plan opgenomen o.m. de woning van de heer Brink, ene boerderrijtje Deiik en mogelijk zo hier en daar wat boomgroepen 500 gezinnen Behalve woonruimte voor plm. 500 gezinnen biedt het plan mogelijkhe den tot vestiging van een tot plm. 50 lokalen uitgebreide scholengemeen, schap, een lagere school, sportvelden ten behoeve van de scholengemeen schap en een complex bejaardenwo- ningen. Dit complex zal verrijzen ten westen van het voor de scholenge meenschap gereserveerde. Op de kaart was niet getekend een christe lijke kleuterschool maar er is ruimte gelaten voor een twee- of drie-klas- sige school. De lagere school in het zuidelijk deel zou een voorziening voor de toe. komstige Haar-bewoners maar tevens voor die van het nbg in ontwikkeling zynde plan „Beuseberg" moeten zijn, Het „Beusebergplan" voorziet name lijk ook in dc bouw van ccn lagere school. De twee scholen samen moe ten beide wijken bedienen, waarbij de mogelijkheid bestaat dat 'n chris telijke en een openbare school wor den gebouwd. Minder bungalows Mede als gevolg van de hulp die Holten ook gaat bieden aan de ge meente Deventer op het gebied van woningwethuisvesting zullen in het plan „De Haar" minder luxueuze bungalows worden gebouwd en moest ook de overige bouw in de particu liere sector wat worden afgeremd. Er zal in „De Haar" plaats zijn voor on_ geveer 300 woningwetwoningen. Opmerkingen De heer J. H. v. d. Harst zou het sportterrein ten behoeve van de scholengemeenschap groter willen zien. Het terrein zou 250 bij 200 metei of indien -dit gaat toch zeker 250 bij 150 meter moeten zijn. De heer Bosschers zou de Aaltinks- weg waar die uitkomt op de Larense weg willen verleggen. Door ten noor den van de woning van Kettelarij langs le gaan zou men juist uitkomen tegenover de weg die langs Holter man de Beuseberg in loopt. Er zou verkeerstechnisch een betere aan sluiting worden verkregen. De heer Hajema en met hem de gehele raad had tegen deze wijziging bezwaren. Er kunnen dan 5 a 6 hui zen minder worden gebouwd en het „verleggen" van het tracé zou 70 a 80 duizend gulden gaan kosten. Mr. W. H. Enklaar (rechts) en Ir. Hajema (links) tij dens de informele raadsver gadering over de woning bouw in het bestemmings plan „De Haar". Het grillige gebouw rechts is de toe komstige uitbreiding van de scholengemeenschap. Links daarvan de plattegrond van het bejaardencentrum, dat gedeeltelijk in hoogbouw zal worden uitgevoerd. De heer Ten Berge zou het indus trieterrein liever zien -aan de west kant van de Aaltinksweg doch geen van de andere leden deelde zijn me ning. De heer Ten Berge had voordat de stedebouwkundige het woord kreeg B. en W. laten weten dat hij het niei juist vond dat deze bespreking plaats vond in een informele raadsvergade ring en dat van de raad in een infor mele vergadering principe-beslissin gen worden gevraagd. Burgemeester mr. W. H. Enklaar noemde deze zienswijze een terug draaien van de klo'- naar het in- spraakloze tijdperk van voor de eeuw wisseling. Wethouder Rietberg-was 't met de voorzitter volkomen eens en het verbaasde hem zeer zo iets te ho_ ren uit de mond van de heer Ten Berge die altijd degene is geweest die te vuur en te zwaard streed voor meer inspraak en vroegtijdige voor lichting van raad en bevolking. Ondanks de verklaring van de voor zitter dat de raad in 'een later te hou den vergadering onder wettelijk ver eiste omstandigheden de beslissing zou kunnen nemen verklaarde de heer Ten Berge geen vrede te kun nen hebben met de gang van zaken. De andere leden hadden er echter wel vrede mee en de heer Ten Berge vond bij geen van hen steun. Na de informele raadsvergadering gaf de heer Van Nieuwkerk, verte genwoordiger van de Stichting Ratio bouw te Rotterdam een uitvoerige toelichting op de woningbouwplannen in „De Haar". Op verzoek van burgemeester mr. W. H: Enklaar heeft de stedebouw kundige de heer ir. Hajema woens dagmiddag tijdens de informele ver gadering van dé raad enkele bijzon derheden meegedeeld over het plan „Beuseberg" dat bij zijn bureau in voorbereiding is. Omstreeks juli mag de raad het plan „op zicht" verwachten. Het is in grote lijnen gereed en zal, dit in tegenstelling met het Haarplan, in ruime mate voorzien in de mogelijk heid van bouw in de particuliere sec tor. Er zullen pirn. 150 woningen in deze sector gebouwd kunnen worden en er zal plaats zijn voor plm. 100 woningwetwoningen. Unaniem was de raad van mening uur ds Sterringa van Zutphen Ex tra collecte: Inwendige Zending. Geref. Kerk 9.30 uur en 15.00 uur ds S. G. Bloem van Ommen. In bei de diensten in de collecte bestemd voor Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkgebouw. R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. Rk kerk zaterdagavond 7.00 uur zon dagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië 10.00 uur Hulppr. A. Schel- levis. Extra collecte: Inwendige Zending. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds Reijen- dam van Gorssel. Extra collecte: Jeugdgebouw. Zaterdag, vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H, Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag. 20 maart en zondag, 21 maart: E. A. Witkop, Wierdensestr. 118. Rijssen, telef. 05480-2260 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedge vallen). Zaterdag, 20 mrt en zondag, 21 mrt: W. C. C. Wamelink, Schepenenstr. 16, telef.: 2004 bij geen gehoor tele foon: 1515. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur op dinsdag en vrijdag, in het Groene Kruidgebouw, telef.: 1436. Elke morgen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw Knijff-Dekker, bij geen gehoor tele foon 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Zaterdag. 20 maart t.e.m. vrijdag 26 maart buiten de diensturen Electra: H. Heijenk. Kolweg 44. te lef. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 2, telef.: 1793. Brandmelding Overdag: 1352 fPolitiebureau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen) bij geen gehoor telef. 1325 (G. ter Harmsel). Geboren: Marianne, dv E. Vene klaas en A. Schutte. Kozakkenstraat 20. Bart. zv M. Alting en G. ter Horst. Mr. G Vixsehóxsestraat 17. Ondertrouwd: G. Welink 23 jaar. d Ham en E. R. Stam. 24 jaar. Look 39 Getrouwd: .T Blackburn. 22 jaar. Amsterdam en Af van d»r Voet. 19 laar Waardenborchstraat 50. BEVOT KTNG Tn^oimmen: T. Christiaanee en gez. van Emmen naar mr G. Vixfiebox- Ijestraat 9. Afej. s Halier van Deventer naar Bushofstraat 5. Mei. A. Krikken van Deventer naar Hol- terbo-v *>r o. A Haverslag en gez van Kaalte naar Waardpnborchstraat 1C|. mm' A. T'ekink van Ensche de naar Hoffesstraat 33. G E A. Nenrieienhreek en gez van Arnhem n-"n- •Unnrc-hoerestraat fi Vertrnklrnri t Af nlpw'ik en gez. van A. -T C-etdeitein straat 1(> naar Tutnhen Met j tt t. Tarn van «hen T. G i Rlm ni"k van H Gtd C t. - Mevr van Waar dat met het bouwen in de Beuseberg die zo bijzonder rijk aan natuurschoon is grote voorzichtigheid moet wor den betracht en dat dit gebied voor Holten behouden moet blijven. 1. De burgemeester van Hollen brengt ingevolge artikei K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de xor- mulieren voor de verzoekschril- ten om bij de a.s. verkiezingen van dè leden van de Tweede Kamer van de Staten-Generaal bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet, behou dens het bepaalde onder 3, uiter lijk 14 dagen vóór de dag der stemming door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wethouders der gem. in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Het verzoekschrut kan uiterlijk op de vjjfde dag voor die van de stemming worden ingediend, in dien de kiezer bij volmacht wenst te stemmen zich, vergezeld van de kiezer die als zijn gemachtig de wil optreden, persoonlijk ver voegt ter secretarie van de ge meente waar zij beiden op .de dag der kandidaatstelling in het kie zersregister zijn opgenomen. 4. Het verzoek om bij voimacht te stemmen wordt niet ingewilligd wanneer de verzoeker is toege staan in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen. 5. Hij, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kan didaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 6. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtig de aannemen. 7. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 8. Als gemachtigde kan, bij een ver zoek bedoeld onder 2, slechts worden aangewezen de echtge noot. of echtgenote, een der bloed of aanverwanten in de eerste tot en met de vierde graad, de echt genoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een der huisgenoten van de volmachtgever. Onder huisgenot worden verstaan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. 9. Ten aanzien van een verzoek als bedoeld onder 3 geldt deze beperking niet. 10. Het onder 8 genoemde is niet van toepassing op kiezers, die door hun beroep of werkzaamheden herhaaldelijk of gedurende het jaar waarin de stemming valt, buiten hun woonplaats verblijven, schippers. Dit geldt ook zoals GEVONDEN: zonnebril; kinderfiets; gele hond; kinderpotemonnaie met inhoud. VERLOREN: bruine muts; her.enpor- temonnaie met inhoud; 1 leesboek bi bliotheek Holten; knipportemonnaie met inhoud; rijbewijs BE t.n.v. J, Schuppert te Holten; beige actetas. De CJV te Dijkerhoek heeft vanaf heden een oppasdienst in het leven geroepen. De kosten hiervan zijn voor 24.00 uur f 0,75 en na dit tijdstip f 1.50 per uur. Opgave dient minstens 2 da gen van het voren worden gedaan bij mej. J. Wegstapel, D 70 tel. 1747, waar ook eventuele 'verdere inlich tingen te verkrijgen zijn. De op brengst komt ten goede van de C.J.V. Op dinsdag, 30 maart zal de nieuwe openbare school te Dijkerhoek offi cieel in gebruik genomen worden. De genodigden worden verzocht om 14.00 uur in de school aanwezig te zijn. voor hun echtgenoten, voor zover deze in de afwezigheid delen. 11. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Datum: 16 maart 1971. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan aan de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 28 april 1971 deel te nemen in een willekeurige gemeente. 2. Deze mogelijkheid bestaat niet voor de kiezer, aan wie is toe gestaan bij volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wil maken, dient daarvan na de dag der kandi daatstelling, doch uiterlijk op de veertiende dag voor die stemming (dus uiterlijk op 14 april 1971), schriftelijk, door middel van een formulier dat ter secretarie van elke gemeentea kosteloos verkrij- baar is, mededeling te doen aan de burgemeester van de gemeen te, waar hij op de dag der kan didaatstelling in het kiezersregis ter is opgenomen. Hij geeft daar bij op: a) zijn nactm en voornamen of voorletters; b) de datum en het jaar van zijn geboorte; c) de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgeno men, alsmede zijn adres al. daar op de dag der kandi daatstelling; d) de gemeente en het adres waar hij de verklaring, dat hij bevoegd is in een willekeuri ge gemeente te stemmen (kie- zerslegimitatiekaart), wenst te ontvangen. 4. De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegimitatiekaart kan zich. behoudens in gemeenten waar burgemeester en wethou ders een of meer stembureaus daartoe in het bijzonder hebben aangewezen, in een stembureau van zijn keuze ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden. Indien burgemeester en wet houders in een gemeente een of meer zodanige stembureaus heb ben aangewezen, worden de adres sen daarvan tenminste veer tien da.ten voor de dag der stem ming ter openbare kennis ge bracht. Deze adressen worden bovendien vermeld op een lijst, welke bij de ingang van elk stem lokaal in die gemeente wordt op gehangen. datum: 16 maart 1971. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van een plan tot verbouw van een boerderij in het bestemmingsplan- bui tengebied. De burgemeester van Hoiten maakt bekend, dat de heer drs. J. Soepnel, Ceintuurbaan 151 te Deventer, vergun ning heeft gevraagd voor de ver- bouw van de boerderij Espelo 42, kadastraal bekend, gemeente Hol ten, sectie E. nr. 2963, gelegen in het bestemmingsplan ..Buitengebied". Aangezien' het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan kunnen rechtheb benden op aangrenzende en nabij gelegen gronden, ingaande 22 maart 1971. gedurende veertien dagen, schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders indienen tegen het verlenen van vrijstelling van de be palingen va het desbetreffende be stemmingsplan ten behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 19 maart 1971. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Op 14 en 15 april zal de Gouverneur-Generaal van Canada, mr. D. R. Michner, de hoogste vertegenwoordiger van Koningin Elisa beth van Engeland een officieel bezoek brengen aan ons land in tegenwoordigheid van zijn echtgenote Mrs. Michener, de minister van Buitenlandse Zaken van Canada, Mr. Mitchell Sharp en de Nederlandse ambassadeur in Canada, Mr. Th. H. Bot. Het gezel schap arriveert met een Canadese kruiser in Amsterdam en zal o.m, vergezeld zijn van de Canadian Force Base Halifaxband. Het bezoek is bedoeld als een tegenbezoek van het officieel bezoek, dat H.M. Koningin Juliana in 1968, tijdens de Expo, bracht aan Canada De Gouverneur-Generaal en zijn gezelschap zullen op don derdag, 15 april 'n bezoek bren gen aan de Canadese begraaf plaats op de Holterberg dat met grote plechtigheid gepaard zal gaan. Om 10.40 uur arriveert het ge. zeischap, met de Canadese Am bassadeur in Nederland, mr. A. J. Piek, op de vliegbasis Twente, waar de door Canada geleverde Northrops in ogenschouw geno men zullen worden. Om 11.15 uur volgt de aan komst op het Canadese kerkhof, waar o.a. de prinsessen Beatrixm of Margriet, de Commissaris der Koningin in Overijssel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. de burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar en tal van genodigden zich by het gezelschap zullen voegen. Welkom in de dorpsstraat De hoge gasten zullen in de dorps straat reeds begroet worden door de leerlingen van de laatste klassen der lagere scholen en de kinderen van de kleuterscholen met vlaggetjes van cie beide naties. Op het kerkhof zullen de kinderen uit de hoogste klassen bloemen leg gen op de graven en zullen padvin ders klaar staan om twee kransen aan te dragen namens het Canadese en Nederlandse volk, te leggen dooi de Gouverneur-Generaal en waar schijnlijk de Minister van Defensi Zijne Excellentie W. den Toom. Toespraak G-G Na de „Act of remembrance" v. de ambassadeur Mr. Piek en gebed, houdt Mr. Michener een toespraak, volgt gemeenschappelijke samenzang en houdt de hoofaluchtmachtpredi- kant ds A. C. J. van der Poel 'n toe spraak in het Engels en in het Ne derlands. Het gebed zal worden uit gesproken door een Engels- en dooi een Franstalige geestelijke, die mc ie gouverneur-generaal meekomen Bloemlegging kinderen Op de toespraak tot de schoolkind ren en de muziek der pijpers volgt dc bloemlegging door de schoolkinderen en het gebruikelijk ceremonieel met het blazen van „The Last Post" en ten slotte het Cadadese en het Neder landse volkslied „O Canada" en het Wilhelmus. Na afloop van deze plechtigheid, •vaarvoor tal van persoonlijkheden 'uilen worden uitgenodigd biedt de Commissaris der Koningin de gou verneur-generaal in hotel ,,'t Losse Hoes" een lunch aan met zijn naaste gezelschap en zal het gemeentebe stuur van Holten recipiëren in hotel „Hoog Holten". Na de lunch brengt de gouverneur- generaal en zijn naaste gezelschap 'n bezoek aan Hollands Signaal te Hen gelo.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1