Het Groene Kruisgebouw wordt belangrijk uitgebreid Rono Druk bezoek aan besneeuwde 1 lollerbersï HOLTENSE TOUWTREKKERS WONNEN TWEE BEKERS Jaarvergadering chr. kleuterschool Drs. Rienstra sprak voor Geref. Jeugd over „Drugs Aanstelling dercle wijkverpleegster Mevr. H. J. Hol-Groothoff nam afscheid als presidente Op indoortoemooi in Buurse Plan voor nieuwe scholen in ..De Haar en in de Beuseberg AFSCHEID VAN VOORZ. HIJWEEGE Open Deur samenkomst te GELDBAKJES GEPLUNDERD Schietwedstrijden Contributieverhoging noodzakclijk Derde wij kverplee gster Voetbalprogramma Verlies Hogere contributie Jaarvergadering Espelose Plattelandsvrouwen Programma Blauw Wit Holten gaat bekeren tegen Hengelo Kerk en samenleving Archeologie voor RONO Democratisering en veranderend leiderschap LADELICHTERS GEPAKT J| Vrijdag 12 maart 1971 3 De Holtense trim- en atletiekclub is zeer goed van start gegaanElke zaterdagmorgen en nu ook woensdagavond kan men deze enthousiaste mensen op de prachtige Holterberg tegenkomen, bezig met het verbeteren van hun lichamelijke conditie. Trimmen in de sneeuw is heerlijk. Het lidmaatschap staat nog open van deze trim club, die zaterdagmorgen om tien uur start met oefeningen in het gymnastieklokaal van de Scholengemeenschap of op woensdagavond van kwart over zeven tot negen uur trimt op het voetbalveld van de S.V. „Holten". Opgave kan geschieden op telefoonnummer 2089 (05483). De leden van de chr. kleuterschool kwamen maandagavond in 't school gebouw aan de Schoolstraat in jaar vergadering (tevens ouderavond) i bijeen, onder voorzitterschap van de heer W. Hijweege, die deze zeer druk bezochte bijeenkomst opende met ge bed, na het zingen van gezang 52 en lezing van Psalm 22. Na een kort woord van welkom, waarbij de heer "Hijweege zich in het bijzonder richtte tot mevr. L. G. J. Bloemink-Rehwinkel, inspectrice van het kleuteronderwijs, werd het woord gegeven aan mevrouw Bloemink, die een lezing hield over het onderwerp „Taalontwikkeling". De taal het enige communicatie middel om elkaar te begrijpen wordt helaas door de ouders nog veel te weinig in het bijzonder ten opzich te van de kinderen van 3 a 4 jaar ge bruikt. In de eerste klas van de lage re school blijft plm. 11 procent zitten, veelal als gevolg van minder ontwik keld taalgebruik. Ouders, zo zei mevrouw Bloemink, praat met uw peuters (3 a 4 jaar), als u het niet kan in zuiver Neder lands dan maar in dialect. Er wer den naar aanleiding van de boeiende lezing (waarin ruimte was gelaten voor humor) enkele vragen gesteld, die door mevrouw Bloemink uitvoe rig werden beantwoord. Voorzitter Hijweege sprak een woord van dank, dat hij vergezeld deed gaan van een boeket bloemen en egn boe- tagibon. uiifi MVWtSimW» 't JAARVERSLAGEN Blijkens het jaarverslag van secre taris A. Groen werden de scholen in het afgelopen jaar door gemiddeld 86 kinderen bezocht, waarvan resp. 49 op de school aan de Schoolstraat en 37 op de noodschool aan de Hoffes- straat. Het ledental van de vereni ging steeg met 3 tot 351 leden. Ter loops deelde de heer Groen nog mee, dat de bouw van een nieuwe school aan de Kolweg snel vordert en er zit een kansje in, dat de nieuwe school nog voor de zomer in gebruik kan worden genomen. Van bestuurszijde werd verder meegedeeld, dat met B. en W. een gesprek had plaats gehad over de bouw van een eenklassige school in De Haar en een tweeklassige school in het plan Beuseberg, dit in samen werking met de vereniging Een school met de Bijbel. Door de penningmeester, de heer B. J. Bfouwers, moesten de boeken over 1970 worden afgesloten met een nadelig saldo van f 208,93 (vorig jaaf f 1.378,74). De commissie voor kas controle, die bestond uit de heren J. Paalman en H. J. Westerik. had boeken en bescheiden in orde bevon den. Als leden van de controlecom missie 1971 werden benoemd de h.h. H. J. Westerik en W. Bosschers. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werd herkozen de heer A. Groen (te genkandidaat de heer J. Trotsen- burg), terwijl in plaats van mevrouw H. Stam-Hulsman, die niet herkies baar was, uit het tweetal mevrouw J. Paalman-Aanstoot en mevr. Van Zeijts-Kruissink eerstgenoemde werd gekozen. In de vacature, ontstaan wegens het vertrek van voorzitter Hijweege naar Twello, werd gekozen de heer J. G. A. Geerlings. Door hel bestuur was tevens kandidaat ge steld de heer J. Kolkman. Voorzitter Hijweege sprak een woord van dank tot mevrouw Stam-Hulsman en hij offreerde een boeket bloemen. Secre taris A. Groen sprak woorden van Dat het initiatief van de Open Deur-groep te Holten, om in Espelo een samenkomst te beleggen, we) werd gewaardeerd, bleek uit de goe. de opkomst zondagavond j.l. ,,Het Trefpunt" was nagenoeg geheel ge vuld, toen de voorzitter van de Open Deur-groep allen hartelijk welkom heette. In dit welkomstwoord zette hij in het kort het doel van het Open Deur-werk uiteen. Men wil als men sen-van-de-kerk graag contact zoeken en onderhouden met hen, die niet gewend zijn kerkdiensten te bezoeken en met buiten-kerkelijken. Het samen nadenken over de diepere waarden van het leven werkt naar beide kan ten verijkend. „Moge in deze zin de samenkomst van vanavond voor ons allen een goede samenkomst zijn", aldus de voorzitter van genoemde groep Als inleiding op de toespraak werd een korte schets gespeeld door en kele leden van het zondagsschool- personeel van Espelo en enkele kin deren. Hierna sprak hulpprediker Schelle- vis over het onderwerp ,,On-zinnige bijbelverhalen" (Jona en de vis). Naar zijn overtuiging zal het vooral daar op neerkomen, dat wij de bood: schap van het boek Jona verstaan en ons niet verkijken op wetenschappe lijke onjuistheden. De samenkomst werd afgewisseld door samenzang, begeleid door de heer B. J. Boode en zang van een koortje van zondagsschoolkinderen. De Open Deur-groep kan terugzien ep een zeer geslaagde bijeenkomst. dank tot de scheidende voorzitter, de heer Hijweege, die in deze functie plm. 3 jaar de schoolbelangen op voortreffelijke wijze heeft gediend. Hij bood de heer Hijweege een boe- kenbon aan. Bij de rondvraag deelde voorzitter Hijweege nog mee, dat door het be stuur bij het gemeentebestuur een bezwaarschrift was ingediend tegen het bouwen van een mortuarium naast de kleuterschool aan de Schoolstraat. Naar aanleiding van dit bezwaarschrift had een onderhoud plaats met B. en W„ waarbij men ruimschoots gelegenheid kreeg om de bezwaren toe te lichten. Ds. R. A. Hoogkamp sprak naar aanleiding van Hebreeën II vers 7a een kort slotwoord en wees op de be lofte bij de doop afgelegd: de kinde ren in deze leer (naar Gods Woord) naar vermogen te onderwijzen (thuis o.a, door het voorlezen uit de Kin derbijbel) en te doen onderwijzen op de christelijke scholen. In de wachtkamer van N.S. waar een standaard geplaatst is, die elke dag gevuld wordt met landelijke dagbladen is zondagavond een plastic geldbakje, waarin het geld gedeponeerd kan worden, opengebro. ken en de inhoud meegenomen. Het betreft de opbrengst van de ver koop van een groot landelijk dag blad, die plm. drie gulden zal hebben bedragen. Het wegnemen moet tus sen tien en elf uur zijn gebeurd. Om tien uur bij de sluiting van de voor deur van de wachtkamer (de achter deur blijft geopend) was de zaak nog compleet. Om elf uur was het bakje met het geld weg. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging ,,De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: GROEP A: 1. J. ten Hove 121 pnt; 2. J. A. Aanstoot 116 pnt; 3. G. Schup- pert 107 pnt; 4. H. Paalman 105 pnt; 5. G. Tuitert 104 pnt; 6. J. van Asselt 101 pnt. GROEP B: 1. G. Koopman 109 pnt; 2. J. Bouwhuis 99 pnt; 3. J. Sluit-er 97 pnt; 4. G. J. Aaftink 78 pnt. GROEP C: 1. D. Jansen 95 pnt; 2. F. Sluiter 90 pnt; 3. A. Pekkeriet 73 pnt. In gebouw Rehoboth heeff drs. JC Rienstra (sooioloog uit Utrecht) vrij dagavond voor plm. 300 jonge men sen leden van de GJV's binnen het streekverband Twente-West een inleiding gehouden over Drugs, een onderwerp waarover zó zei hij druk wordt gepraat, dat „in" is. Steeds meer mensen voor het overgrote deel jongeren laten het niet bij praten, doch gebruiken soft- (zachte) drugs, als marihuana en hasjish. Spreker stond achtereenvolgens stil bij a) het middel at gebruikt wordt, b) het individu dat ze ge bruikt en c) de omgeving waarin ze gebruikt worden. Zowel soft- als harddrugs (opium, morfine, LSD) hebben bepaalde in vloeden op de geest van de mens. Het gebruiken van drugs kan een po ging zijn om de realiteit van het le ven te ontvluchten. Niet alle drugs zijn verdovende middelen. Wel geldt, dit voor opium maar niet geheel voor de cannabisprodukten als marihuana en hasjish, die worden gebruikt om te geraken tot een toestand van on derbewustzijn. Het gevaar dat men van gebruiker van soft-drugs met weinig of geen schadelijke gevolgen misbruiker wordt, is zeker aanwezig, doch dit gevaar schuilt ook in het drinken van een borrel of een pilsje en het roken van sigaretten. Het aantal mensen in ons land dat geregeld hashish of marihuana ge bruikt, zal liggen tussen de 100.000 en 200.000. Slechts 3 procent van hen is typisch misbruiker. Blijkens een onderzoek van prof. Buikhuizen e.a. neemt het drugge bruik onder middelbare schoolleer- lingen sterk toe. er zijn heel veel middelbare scholieren die wel es een „stikkie" roken en het aantal van hen dat dit geregeld doet, zal plm. 3 a 4 procent bedragen. Ook op de kunstacademies wordt tamelijk veel hasjish en marihuana gebruikt en in de grote steden vindt men groeperingen van ouderen die beide gebruiken en vindt men op feestjes beide tussen de wijnflessen, enz. Na zijn inleiding vertoonde de heer HOLTEN I SPEELT NUTTIGE OEFENWEDSTRIJD Aangezien alle voetbalwedstrijden door de KNVB en haar afdelingen vastgestelde wedstrijden door de ter reinomstandigheden werden afgelast, zodat de ontmoeting tegen Rood ZWart in Delden niet doorging, speel de Holten zondagmorgen op het be sneeuwde, maar goed bespeelbare Go Ahead-terrein een zeer nuttige oefenwedstrijd tegen een amateurs, combinatie van de Deventer club. De Holtenaren zouden nog zegevierend uit de strijd gekomen zijn, wanneer Kaiser in de laatste minuten een in geschoten bal niet verkeerd op het hoofd gekregen had, zodat hij in eigen doel verdween. Daardoor werd de uitslag 5-5. De vriendschappelijke ontmoeting gaf een vrijwel geregeld op en neer gaand spelbeeld te zien, waarbij de I-Ioltenaren wat meer in de aanval waren dan de thuisclub en hun voor hoede iets produktiever bleek. Bij de rust was de stand dan ook 3-4. Na de hervatting zagen beide par tijen kans nog eenmaal te scoren, maar kwam het doelcijfer nog net in evenwicht door de mislukte kopbal van Kaiser. Klaas Broersma scoorde bij de Holtenaren 3x, Joh. Veneklaas lx en Bert Knapen lx. De doelpunten van Go Ahead werden gemaakt door Ten Voorde 3x en Hulshof lx. Zoals uit de uitslag kan worden afgeleid, hadden de doelverdedigers het door de sneeuw wat moeilijker dan in normale omstandigheden. Rienstra de door hem zelf vervaar digde film ,,Een tevreden roker is geen onruststoker". Na de pauze was er gelegenheid voor discussie, doch hiervan kwam maar weinig terecht, aangezien de heer Rienstra met de -trein van half elf naar huis toe moest. Toch moet het de spreker in deze twintig minuten duidelijk zijn gewor den, dat men het met z'n interpreta tie van verschillende dingen niet eens was. Men vond de causerie eenzijdig en men miste het waar schuwende woord. De leiding van deze avond berustte bij de voorzitter van het Streekver band Wim Beldman, die na samen zang en schriftlezing (Prediker 2) voorging in gebed. Ina Klein Nagelvoort las aan het slot, na het gezamenlijk zingen van het bekende lied „Ruwe stormen mo gen woeden", een gedeelte uit „Zon der wierook" van Michel Quoist. In de donderdagavond onder voorzitterschap van dokter C. M. Rietdijk in hotel Holterman gehouden ledenvergadering, is een aantal belangrijke besluiten genomen. Het wijkgebouw zal een be langrijke uitbreiding ondergaan om de fysiotherapeut, de heer G. J. Kraaij, de mogelijkheid te bieden zijn praktijk in Holten uit te oefenen, de Stichting Maatschappelijk Werk onderdak te bieden, door haar meer privicy te verschaffen, eventueel een pedicurist en anderen de mogelijkheid te bieden in Holten zitting te houden. Er zal een derde wijkverpleegster worden aangesteld en in verband met de gestegen kosten zal de contributie voor zelfstandige gezin nen van f 10,op f 15,en voor inwonende gezinnen van f 5,op f 10,per jaar worden gebracht. In zijn toelichting op de verbouwing zei dokter Rietdijk, dat deze uitbreiding geschiedt in- het belang van de gezondheidszorg, omdat de mensen nu voor bijna alle therapievormen niet meer naar elders behoeven te gaan maar plaatselijk behandeld kunnen worden. De mogelijkheid voor uitbreiding is aanwezig omdat achter het wijk gebouw nog voldoende grond aanwezig is. Men zal tevens van de gelegeheid gebruik maken om het Maatschappelijk Werk beter te huisvesten en om de dokterskamer en het magazijn te vergroten. De kosten van deze verbouwing zul len bijna evenveel bedragen het wordt een uitbreiding van één bouw laag als voor een tiental jaren ge leden het gehele Groene Kruisgebouw gekost heeft, dat uit twee verdiepin gen bestaat. De verbouwing zal zo spoedig mogelijk onder de Holtense aannemers worden aarfbesteed. Ar chitect is de heer L. C. van de Boven- kamp. De vergadering verleende het bestuur machtiging om hiervoor een geldlening aan te gaan, terwijl een gedeelte kan worden gefinancierd uit eigen middelen n.l. de door de ver eniging gevormde reserve. De gebrui kers van dit nieuwe gedeelte zullen de exploitatiekosten moeten betalen. Een klein deel blijft ten laste van de vereniging. De Inspecteur van de Volksgezond heid heeft aangedrongen op de aan stelling van een derde wijkverpleeg ster, omdat de beide zusters het werk vooral de preventieve taken niet meer voldoende kunnen verzorgen. In het salaris van deze derde zuster wordt door het rijk een subsidie ver leend van 55 pet, terwijl ook de ge meente hierin nog wat bijdraagt. De vergadering, die zeer matig be zocht was, werd door dokter Rietdijk met 'n kort welkomstwoord geopend. In haar jaarverslag bracht de se cretaresse mevrouw J. Wiggers-Aan- stoot, de beide wijkverpleegsters, de dames Ter Borg en Strijker, dank voor hun arbeid in het belang der pa tiënten en de gezondheidszorg! De dames Nijland en Reisinger hebben hun in het verslagjaar de helpende hand geboden, waarvoor zij-ook hen bedankte, alsmede de mensen die de Emmabloem-collecte verzorgden, en de concierge inevrouw Meérman: 1 Zij herinnerde er aan, dat in het gebouw aanstaande moeders- en be- jaardengymnastiek werd gegeven, dat de trombosedienst er zitting hield en dat door de wijkverpleegster weer Zaterdag: Holten alVr. Boys al 4.15 uur; Holten blON bl 2.30 uur; Holten c2DES cl 4.15 uur; Holten d2—DES d2 3.00 uur; GFC dl—Hol ten dl 2.00 uur; Holten elMVV el 2.00 uur; Vesos elHolten e2 10.00 uur; Holten e3Holten e4 11.00 uur; Vesos e3Holten e5 11.00 uur. Zondag: Hengelo—Holten 2.30 uur (bekerwedstrijd); Hectör 3—Holten 3 10.00 uur; De Zweef 2Holten 2 10.30 uur; Holten 4—Hector 5 10.00 uur; Holten 5GFC 3 11.45 uur; Haarl. Boys 7Holten 6 2.30 uur. verschillende cursussen werden gege ven. Het aantal verpleegbezoeken van de beide wijkverpleegsters bedroeg 3082 Voorts werden nog de volgende be zoeken afgelegd: bejaardenzorg 139, prenatale zorg 204, zuigelingenhuis bezoek 877 en kleuterbezoek 663. De deelname aan de cursussen was als volgt: kleutercursus 22, peutercursus 17, vermageringscursus 19 en 2e ver mageringscursus 11. In verband met de ziekte van de penningmeester, de heer H. J. Ool- bekkink, bracht de 2e voorzitter, de heer G. J. Langenbarg, het finan cieel verslag uit, waaraan wij ontle nen, dat de inkomsten f 27.585,89 en de uitgaven f 28.753,91 hebben bedra gen, zodat er een nadelig saldo is van f 11.168,02. Dit verlies kan uit de re serve worden bestreden. De begroting voor 1971 sluit met veel hogere bedragen in verband met diverse gestegen kosten en de aan stelling van een derde wijkzuster. Zij sluit met een bedrag van f 54.140, Het wijkgebouw staat op de balans voor f 22.000,Er werd in 1970 niet afgeschreven. Het meubilair komt met f 1,op de balans voor. De re serves bedragen ruim f 37.000, De boekhouding was door de heren P. Brandwijk en H. Meerman keurig in orde bevonden. Beide verklaarden zich bereid 't volgend jaar nogmaals de controle op zich te nemen. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw M. Maats-Kevelam en de heren C. H. Rietdijk en G. van Zeijt met algemene stemmen herkozen. De contributieverhoging van f 10, op f 15,en van f 5,op f 10,lag de vergadering nog wel een beetje zwaar op de maag, maar de voorzit ter herinnerde er aan, dat door kos- stenstijging en de aanstelling van de derde wijkverpleegster aan een ver hoging niet valt te ontkomen en dat bij zusterverenigingen in de omgeving een nog hogere contributie bestaat. Deze verhoging geeft een meerdere opbrengst te zien van ruim f 10.000, Uit de discussies betreffende verbouwing bleek, dat het volgend jaar waarschijnlijk weer een kleine verhoging zal moeten plaats vinden. Bij de rondvraag werd een z.g. boet- beding aan de orde gesteld voor het geval leden zouden bedanken en weer lid zouden willen worden, wanneer zij het Groene Kruis weer nodig hebben. Het bleek echter, dat het huishoude lijk reglement reeds een dergelijke bepaling bevat. De heer Kraay dankte ten slotte bestuur en vergadering voor de hen gegeven mogelijkheid in Holten zijn praktijk uit te oefenen. De Afdeling Espelo van de Ned. Bond van Platelandsvrouwen hield dinsdagavond haar jaarvergadering in „Het Trèfpunt" onder voor- ziterschap van mevrouw H. J. Hol-Groothoff. Na haar welkomstwoord bracht de penningmeesteresse mevrouw D. Koopman-Boode het financieel jaarverslag uit, dat niet zo roos- kleurig leek. Maar naar zij mededeelde was er aan het hoofdbestuur al contributie betaald over het eerste halfjaar 1971, terwijl deze van de leden nog moet binnenkomen. De secretaresse mevrouw M. Ren- sen<Ftietberg memoreerde in haar jaarverslag tal van activiteiten over hat afgelopen jaar, zoals lezingen, uitstapjes, cursussen en dergelijke. Het ledental, dat het vorige jaar 52 bedroeg is met twee teruggelopen en bedroeg aan het einde van het jaar 50. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende dames T. Boode-Niemeijer en M. Rensen-Riet- berg met bijna algemene stemmen herkozen. Voor mevrouw H. J. Hol- Groothoff en mevrouw T. Prins- Schippers, die niet herkiesbaar waren werden gekozen mevrouw G. Boode- Nakkers en mevrouw G. Slijkhuis- Dikkers. Nog functieverdeling De verschillende functies zullen nog nader onderling verdeeld moe- De Holtense touwtrekkersvereniging heeft vorige week zaterdag met drie ploegen deelgenomen aan indoortoemooi in manége Rut beek te Buurse. Het achttal trok in de 640 kg-klasse en voorts kwa men uit het zware zestal en het jeugdzestal. De 640-kilo's behaalden een eervolle tweede plaats. Men moest zich gewonnen geven aan Bekveld, maar had de ploegen Heure. DVO en Delden over de streep getrokken. Het jeugdzestal deed het bijzonder goed en behaalde een derde plaats. Doordat deze wedstrijd de laatste in- doorwedstrijd was, werden de bekers uitgereikt, die werden toegewezen aan de ploegen die de meeste punten ver zamelden van alle indoorwedstrijden. Ook hét zestal van de Holtenaren was de gelukkige en kreeg twee be kers aangeboden resp. beschikbaar gesteld door de bond en door een café in Medler. De eerstvolgende competitiewed strijd. die georganiseerd wordt door de Holtense vereniging wordt op 18 april gehouden bij café „De Poppe". Het Dagblad „Tubantia" schreef over het concours in Buurse: Het zestal van Buurse is zaterdag tijdens het vijfde en laatste indoor toemooi kampioen geworden in de A-poule van de wintercompetitie van de Nederlandse touwtrekkersbond. Voor ruim 700 toeschouwers versloeg Buurse in een beslissingsduel Noor- dijk uit Neede. Het was een van de vele hoogtepunten van dit monster- toernooi, waaraan 33 ploegen deel namen. Bekveld uit Hengelo (Gld.), dat met liefst zes achttallen vertegen woordigd was, beschikte in de 720 kg klasse over een superteam. Heure uil Borculo en Enter, die in het alge meen klassement gelijk stonden slaagden er niet in om de mannen van Bruil en Berenpas in de beslis sende fase te verslaan. Bekveld zege vierde met 12 punten en werd hier door winterkampioen met 42 punten terwijl Heure als tweede eindigde met 24 punten. Bekveld II volgde op de voet en trok acht punten bijeen. Enerverend was de strijd in poule A van de 640 kg, waar Neede zo'r geweldige kracht ontplooide dat zij gelijk kwam met het Vordense Med ler en Bekveld. Doordat Medler in de voorgaande wedstrijden al 24 pun ten vergaarde en Bekveld met slecht? vier punten op de tweede plaat? stond, kon het Vordense team de kampioensvlag hijsen. In de B-poule was het weer een Bekveldploeg die heer en meester bleef en de dagtite) veroverde met acht punten. Holten was goed voor de tweede plaats, ter wijl de pas opgerichte Vordense ver eniging uit de buurtschap Delden zich zo kranig weerde, dat men als derde eindigde. Opnieuw demonstreerde Bekveld haar kracht in de 560 kg waar de lichtgewichten van Delden, Warker (Warnsveld) en Enter zich allen ge wonnen moesten geven. Bekveld werd dagkampioen en tevens winterkam pioen, terwijl het tweede team var de Hengelose ploeg met acht punter volgde. In de voorgaande vier toernooien zaten Buurse en Noordijk elkaar als „kat en muis" achterna bij de zestal len (poule A). Beide teams hadden 26 punten, zodat nu op het slottoernoo' de uiteindelijke beslissing moest val len. De bezoekers kregen in deze klasse overigens wel waar voor hun geld, want behalve bovengenoemde teams was het herrezen Jonge Krachl uit Meddo in topvorm. Aanvoerdei Gebbink zweepte zijn mannen op tol het uiterste en dat betekende wins! op Noordijk en Neede. Daar Buurse en Noordijk gelijk eindigden werd be sloten om aan het eind van het toer nooi het beslissingsduel te laten trek ken. Nadat. Noordijk aanvankelijk aan de winnende hand was, ontketen de Buurse zo'n geweldige krachtsex plosie, dat de tegenpartij na minu tenlange strijd het touw moést later schieten. Buurse was zegevierend al« kampioen uit de strijd tevoorschijn gekomen. Het verleden jaar opgerichte Hol ten heeft zich als nieuweling in de wintercompetitie bijzonder goed ge weerd. Dat touwtrekken niet alleen brute kracht is, maar veel meer i? ingesteld op teamwork, bewees dï» zestal dat op elk toernooi winst be haalde. Noordijk II en Buurse I) moesten zich beide gewonnen geven Ook in het algemeen klassement kwam Holten met 30 punten uit de strijd, waarbij Noordijk II bijzonder eervol als tweede eindigde met 24 punten. Oosterwijk a, dat zich praktisch zeker waande van de titel in de jeugdklasse, had deze avond niet op zo'n felle tegenstand van Noordijk a gerekend. De Needse jeugd was uit stekend in vorm en de Oosterwijkse zes moest, evenals Buurse a, Holten a en Zieuwent a in het zand bijten. Hoewel de Zelhemse jongens op 20 punten in het eindklassement kwa men, lukte het Noordijk om gelijk te komen. Doordat de tijd ontbrak kon nog geen beslissing in de jeugdklasse worden getrokken. Dit zal nu op het eerste toernooi van de zomercompeti tie gebeuren. Blauw Wit 2 gaat naar Rijssen. waar om 2.30 uur wordt gespeeM te gen het vijfde van Sportclub. Een ge lijkspel? Voor de Blauw-Witte jeugd zijn vastgesteld: Blauw Wit El Hoeve Vooruit El, 2.00 uur; Enter E2 Blauw Wit E2, 2.00 uur; Blauw Wit Dl Enter Dl, 3.00 uur. Blauw Wit Cl zal het in Hengevel de tegen WW Cl niet makkelijk krijgen. Dat ze voor hun goede kans op de titel alles op alles zullen zet ten, daarvan zijn we overtuigd en we houden het daarom op de volle winst voor onze tot nu toe ongesla gen Blauw Witte juniren. Aanvang van de wedstrijd 3.00 uur. ten worden. De nieuwe bestuursle den werden door de presidente har telijk welkom geheten en zij bedank te mevrouw T. Prins-Schippers voor haar arbeid voor de afdelingen en liet haar woorden vergezeld gaan van een boekenbon. Van de aftre- het afgelopen jaar, zoals lezingen, door mevrouw M. Rensen-Rietberg. In een aardig gedicht bracht zei de verdiensten naar voren gedurende de 12 jaren, dat mevrouw Hol de voor zittershamer heeft gehanteerd en overhandigde zij haar een presentje. Het jaarlijkse reisje werd gepland op 11 augustus. Er werden lijsten rondgedeeld met adressen waar de collectezakjes voor het reumafonds moeten worden opgehaald en verder werden de leden opgewekt om nieu we leden te werven om de gelede ren te versterken. De scheidende voorzitster sloot de bijeenkomst met een wel thuis. In een uitwedstrijd speelt Holten zondag een bekerwedstrijd tegen de le klasser Hengelo. Dat wordt 'n hele moeilijke opgave voor de Holtenaren, als Hengelo er ten minste prijs op stelt de volgende ronde te halen. In elk gev.al kan het een goede oefen wedstrijd worden, want van een ho gere klasse valt altijd iets te leren. Te verwachten is, dat de hele sup- portersschare naar Hengelo zal trek ken om dit gevecht om de beker mee te make,n. Het vertrek is bepaald op 13.15 uur vanaf de Smidsbelt. Bij vol doende belangsteling zal de suppor tersvereniging een bus laten lopen, de overigen reizen met eigen vervoer. De opstelling is als volgt: Doel: Breukink; achter: Kaiser, Paalman, Markvoort, Brands; mid den: W. Reijlink, J. Beltman, A. Reij- link; voor: J. Veneklaas, KI. Broers- ma en B. Knapen. Wisselspelers D. Pasop, j. Spakman en H. Hoefman. In de rubriek „Kerk en Samenle ving" besteedt de RONO op maandag 15 maart van 19.30 - 20.00 uur onder meer aandacht aan de zorgelijke fi nanciële situatie van de kerken. Ge sprekken worden onder meer gevoerd met ds. Blom uit Veendam en een van zijn kerkvoogden. Vorige maand bleek daar geen geld meer beschik baar te zijn om de predikants-trakte- menten uit te betalen. Verder wordt ingegaan op oorzaken en mogelijke oplossing van de financiële moeilijk heden. In het Gelders programma van de RONO wordt op woensdag 10 maart een aflevering uitgezonden van de archeologische rubriek „Schatgrave- ri'je". In een gesprek met drs. Hulst, provinciaal archeoloog, wordt de aan dacht gevestigd op een recente op graving in Gelderland. In hetzelfde programma wordt een brief uit het Land van Maas en Waal uitgezonden, die is g-r hreven door Willy van Oss uit Druten. Op vrijdag 12 maart a.s. zendt de RONO van half acht tot vijf voor acht een programma uit over democrati sering en veranderend leiderschap. Hierin zal prof. J. J. A. Volleberg, buitengewoon hoogleraar te Nijmeger te beluisteren zijn. Bovendien wordt aandacht besteed aan het bezoek dat prof. dr. Stjepan Han aan de T.H. Twenthe brengt. Prof. Han is senior raadsman in de regering van president Tito van Joe goslavië en grondlegger van het veel besproken arbeiderszelfbestuur van bedrijven. Zowel in de maatschappij als ook binnen organisaties zijn ont wikkelingen gaande die van invloed zijn op de taken en de positie van lei dinggevenden. Leiderschapsproble men zullen juist ook in ons gebied voorkomen. De reeds lang bestaande familie n.v.'s en boeren coöperaties b.v. wor den opengebroken en gaan door fuse ring steeds grotere bedrijven vormen. De industrialisatie is meestal ge paard gegaan met import van hoger kader, terwijl de werknemers uit hel gebied zelf komen. Deze werknemers, voor een groot deel afkomstig uit het agrarisch milieu, ondervinden dik wijls de nawerking van de hen van ouds bekende gezagsverhoudingen. Daar waar b.v. de verhouding tussen hereboer en arbeider slecht was, zal ook nu nog bij de werknemer weieens een zekere achterdocht t.o.v. de werkgever voorkomen. Bovendien gaat de democratisering, die vooral op de universiteiten aan de dag treedt, niet zondermeer aan 't bedrijfsleven voorbij. Vandaar dat de RONO in een extra programma aan dacht besteedt aan democratisering en veranderend leiderschap. De samensteller, drs. Douwe van Darn, maakt daarbij gebruik van opnamen die hij maakte tijdens het onlangs in Lunteren gehouden congres, van., de secties bedrijfspsychologie en sociale psychologie van het Nederlands In stituut van Psychologen over ver anderend leiderschap", met name van de inleiding die prof. dr. J. J. A. Volleberg hield. Prof. Volleberg is directeur van het Gemeenschappelijk Instituut voor Toegepaste Psycholo gie te Nijmegen en Tilburg, en bui tengewoon hoogleraar in Nijmegen in de leer der interne organisatie. Als men aan bedrijfsdemocratie denkt is een van de vormen waarin deze ge realiseerd kan worden die van het ar beiderszelfbestuur volgens Joegosla- visch model. Een delegatie van de drie vakcen trales, die vorig jaar een studiereis naar Joegoslavië maakte, heeft aan bevolen ook in Nederland in bepaal de bedrijven met arbeiderszelfbestuur te gaan experimenteren. Zij denkt daarbij o.m. aan nieuwe met over heidssteun te creëren bedrijven die vooral bestemd zijn voor het schep pen van werkgelegenheid in stimule ringsgebieden. Daarom wordt in dit programma door Alex Jan van der Worp aandacht besteed aan h-at bezoek dat Prof. dr. Stjepan Han. grondlegger van dit sy steem vrijdag aan de T.H. Twente brengt. De Joegoslavische hoogleraar komt op uitnodiging van prof. dr. J. Kreiken, voorzitter van de sectie be drijfskunde aan de T.H. Twente. Terwijl mevrouw Vruggink vrijdag middag even de vergunning verliet, hebben twee jeugdige klanten in café „De Blester" in de Stationsstraat de lade gelicht en daaruit twee tientjes ontvreemd. Terwijl de een op de uit kijk stond, deed de ander een greep in de lade. De Rijkspolitie heeft voor dit delict twee 16-jarige Zuidmoluk- kers aangehouden. De heer J. van den Berg behaalde met zijn Engelse bulldog (teef) „Rising Star" tijdens de clubmatch van bulldogs in de Brabanthallen te s-Hertogenbosch in de open klasse het kampioenschap. Door reeds twee maal een kampioenschap te behalen is „Rising Star" thans Nederlands kampioen van dit hondenras. Reser vekampioen werd de Engelse bulldog „Baitor Emilia" van dezelfde eigc. naar op deze clubmatch. Vele honderden hebben zondag ge profiteerd van deze zonnige winterse dag door een bezoek te brengen aan de in een wit kleed gestoken Holter berg en omgeving. Opvallend was niet alleen het grote aantal auto's, dat op de Toeristenweg af- en aan reed en o.a. hotel ,,'t Lösse Hoes- en café-restaurant „De Wielen" in het centrum van de berg aandeden, maar ook het grote aantal wande laars dat de vele besneeuwde bos wegen opzocht om een frisse neus te halen. Zij arriveerden niet alleen per auto, maar ook de treinen voerden de dagjesmensen aan. Sommigen bon. den de ski's onder, maar daarvoor biedt de Holterberg niet zo'n uitge sproken gelegenheid, al kunnen erva_ ren skiërs er toch wel uit de voeten komen. Talrijke automobilisten had den sleetjes achter hun voertuig be vestigd, waarvan vooral de kinderen een dankbaar gebruik maakten om zich door de Holterberg te laten trek ken, langs plekjes waar men nor maal niet veelvuldig komt. Hoe druk deze zondagse invasie was moge blij ken uit het feit, dat ons bij een wan deling over een afstand van nog geen driehonderd meter 97 auto's passeer den, die alle vanuit Holten de bera introkken..

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3