1 i Jaarlijkse uitvoering van Holtense Muziekvereniging Oud gedaan - jong geleerd Officiële opening school Dijkerhoek Kalfsterman 2 klopte Budde 2 met 8-0 HMV GAF CONCERT IN DIJKERHOEK Ontspanningsavonden van de P.J.G.O. Dijkerhoekse jeugd schaatste naar hartelust Staande o vaties door stampvolAmicitia HENGELSPORT AVOND IN AMICITIA Enkele goede plaatsen Bergruiters op het Nationale Indoor-concours Zuidwol-de Boswinkel - BI. Wit 3-0 Gevonden en verloren Biljartbond Ons Genoegen Conditietraining „BATO" Resultaten en uitslagen lagere elftallen SV „Holten" Afgelast V r ien d«cl appel i j ke ontmoeting en bekerwedstrijd Vrijdag 5 maart 19/1 Een tot de allerlaatste plaats (er moesten zelfs stoelen in de buurt ge leend worden!) bezet ..Amicitia" heeft vrijdagavond 19 febr. van be ging tot einde volop genoten van de muzikale prestaties van de Holten- se Muziekvereniging „H.M.V." het Jeugdorkest en het H.M.V. Amuse mentsorkest. Voorzitter A. Westerik sprak een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot burgemees ter en mevr. Enklaar en tot de af gevaardigden van enkele plaatselijke verenigingen en zusterverenigingen uit de omtrek. Een woord van dank werd gesproken tot het gemeentebestuur voor de jaar lijkse subsidie en tot de donateurs voor hun jaarlijkse bijdrage en tot de winkeliers die prijzen beschikbaar- stelden voor de verloting. Na de zeer geslaagde uitvoering sprak burgemeester mr. W. H. Ênk- laar een hartelijk woord van dank en hij zei verheugd te wezen met het ere-voorzitterschap van zo'n korps Mr. Enklaar herinnerde terloops aan de feestelijkheden rond zijn zilveren ambtsjubileum waaraan het korps een bijzondere glans heeft gegeven en aan het 25 jarig bestaan van H.M.V." in mei van het afgelopen jaar. Het programma (met een eigen werk van dirigent Fransen) dat deze avond werd gebracht was aan de lichte kant maar daarom zeker door het grote aantal bezoekers niet min der gewaardeerd. Dat „H.M.V." een zo groot en zo prima musicerend jeugdkorps „ach ter de hand" heeft is een felicitatie waard en het korps kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien want verschillende van de jongelui zullen binnenkort hun plaats kunnen inne men in het grote ensemble. Mr. Enk laar wenste tenslotte de dirigenten Henny J. Fransen en H. J. S. Bouw huis geluk met de schitterende uit voering en besloot met: „Ga zo voort". Voorzitter Westerik dankte mr. Enklaar voor de goede woorden en hij bood de dirigenten Fransen en Bouwhuis die zoveel vrije uren be steedt aan het Jeugdorkest) een Boe- kenbon aan en offreerde aan mevr. Fransen en mevr. Bouwhuis een boeket bloemen. De muzikale mede werker van het Dagblad v.h. Oosten schreef over het concert als volgt: Dirigent Henny Fransen, die het korps weet te handhaven in de Vaan del-afdeling. had een populair pro gramma vastgesteld, aangepast aan het publiek, evenwel niveau verto nend dood de genuanceerdheid, waar mede werd opgetreden. Van Purcell werd de bekende Trumpet Tune and Air als openingsnummer gekozen, feestelijk van stemming en met uit stekende trompetpartijen. De Air was gewijd van sfeer, met een fraai legato. De eig»n competitie van de dirigent is'aantrekkelijk om naar te luisteren, de muzikanten speelden met veel plezier dit instructieve, werk, dat naast de vele variaties contrasten oproept in ritme en nuan cering. De Suite van Walters kreeg In de drie delen een vaak bewogen vertolking. Het lied afkomstig uit de slavernij had een monotoon ritme, in een obstinaat patroon uitgevoerd. Een ontwapende voordracht was in de Promenade te herkennen, met ge varieerd optreden van de ritme-sec tie, die van het ruime instrumenta rium een veelzijdig gebruik maakte. De Carnavalssfeer werd in het lied je Marv Ann bereikt, de muziek bleef echter niveau behouden, zodat De Hengelsportvereniging ,,Die Riet voorn" organiseerde donderdagavond met de n.v. „Albatros" en de heer Piet Buis, leverancier van hengel sportbenodigdheden, alhier, een avond voor de sportvissers in Amicitia. Ruim tachtig sportvissers hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven en werden verwelkomd door voorzitten Jan Wijnnobel. Eerst werd een filmpje vertoond over de „Werphengeltechniek", waar in een beroemd sportvisser de moge lijkheden van het gebruik van de werphengel demonstreerde. In de pauze werd door de vereni ging koffie aangeboden en was e'- voor de aanwezigen gelegenheid de in Amicitia ingerichte stands met sportvisser.!-- .- kelen te bezichtigen. Daarna volgde een prachtige film over de sportvisserij op de Canadese meren, waarbij prachtige exemplaren zalm met de hengel werden gevan gen. „Fantastisch, om er zo naar toe te vliegen.' vus een van de enthou siaste hengelaars. Tot slot volgde een kleine verloting waarvan de prijzen door „De Riet voorn" en de he-er Buis beschikbaar waren gesteld. nergens geforceerd werd opge treden. Een daverend succes werd de trompetsolo van H. Regterschot, die met uitstekende techniek de solo blies in Lexi-Boogie, door het orkest levendig begeleid. De marsen Tivoli, The Dam Busters en El Toro Bravo wisselden het programma op leven dige wijze af. De zangrijke gedeel ten werden licht begeleid, zodat de uitkomende stemmen goed naar vo ren kwamen. Het koraal Josua werd in een fraai legato gezet, met sonoor spel van de bassectie. De kleine se lectie uit James Last werd ingeleid met de bekende tune. waarna de volksliedjes in eigentijds ritme een geheel ander beeld gaven, aangepast aan deze tijd. Henny Fransen diri geerde rustig en beheerst, de pro grammanummers waren goed voor bereid en droegen het kenmerk van afwerking tot in details. De afdeling Jeugdorkest o.l.v. H. J. S. Bouwhuis kwam met een serie bewerkingen van li. Lussenburg. De toonvorming op de oude instrumenten in de lage stemming was vrij behoor lijk, zodat er nog veel valt te berei ken op de afgedankte instrumenten van het grote orkest, H.M.V. komt met een plan om deze instrumenten om te bouwen teneinde ook de jeugd in te schakelen bij gezamenlijk con certeren. De polka was een levendig slot, waarin ritmisch sterk werd op getreden en de jongelui met veel a dacht de intenties volgen van hun dirigent. Na het officiële gedeelte werd een „feestelijk" programma gegeven door het Amusementsorkest, zodat het één en al muziek was de gehele avond. H.M.V. maakte -een goede beurt met dit goed-gekozen programma. Kaspersma. Van 24 februari tot 27 februari werd door de Bergruiters deelgeno men aan een nationaal indoor con- cours-hippique te Zuidwolde. Het was het vijfde indoor Zuidwolde en gezien de enorme belangstelling van het pu bliek en de kwaliteit van vuiteres en paarden, kan gezegd worden, dat dit jubileum-concours een groot succes is geworden. Voor de Bergruiters startten in de klasse licht J. Bronsvoort met Rex, B. J. Brouwers met Enster en D. Willems met Dumorez. In de klasse Midden startten ook drie combina ties te weten I. Murris met Amor en K. Pettinga met Normando en Grand Signeur. De eerste twee dagen waren aleen voor de klasse Licht. De plm. 115 L- ruiters mochten dan ook 2 parcour- sen per dag rijden, waarna donder dagavond de 20 beste combinaties in aanmerking kwamen om vrijdag en zaterdag te starten. De klasse Mid den, welke de laatste twee dagen startte, werd zaterdagmiddag even eens geselecteerd tot 13 combinaties. Oriëntatie Woensdagmiddag werd het con cours geopend met een oriëntatie- springconcours, waarvan de 115 rui ters er maar liefst 52 de barrage haalden, waaronder de drie Bergrui ters. Deze barragisten trokken na een forse verhoging, van het par cours pas echt ten strijde. Er kwa men slechts 11 foutloze, combinaties rond. De snelste tijd werd met de laatste combinatie genoteerd door Willem de Boer uit Meppel met 26.5 sec. De duivel in de staart was ech ter Dries Willems met Dumoréz. Hij reed met groot machtsvertoon naar een verbazingwekkende tijd van 25,8 sec. en werd daarmee winnaar. De beide andere Bergruiters werden door weigeringen uitgeschakeld. Het tweede parcours op woensdag avond werd beoordeeld op houding en zit. Hier was de barrage alleen toegankelijk voor combinaties, welke meer dan 28 punten scoorden. Dit zouden er slechts vier zijn. B. J. Brouwers bleef met Enster foutloos, maar kreeg slechts 25 punten. Dat Rex van Joh. Bronsvoort nog geen ervaring heeft op binnenconcoursen bleek nu wel heel duidelijk. Hij moest wederom met drie weigeringen uit gesloten worden. Dries Willems en Dumoréz zetten hun beste beentje voor en kregen 28 punten, maar moesten tevens 4 strafpunten incas seren. Ook voor hen dus geen bar rage. Gelukspringen Donderdagmiddag werd een Geluk- springconcours verreden, wat in houdt dat men 2 parcoursen aaneen mag springen tot er een fout ge maakt wordt. Wederom moest Rex gediskwalificeerd worden, nu echter na 14 foutloze sprongen. B. J. Brou wers reed met Enster een zeer goed parcours, maar wierp de laatste hin dernis af, dus tien goede sprongen, goed voor een 15de plaats. Dries Willems met Dumoréz sloeg wederom toe. Hij veroverde een 2de plaats met twee foutloze parcoursen en een tijd welke slechts 0,2 sec. langzamer was dan die van Vera van Asselt, de latere winnares van de gouden medaille, de hoofdprijs van dit I. C. H. Zuidwolde. De donderdagavond bracht de ge nadeslag voor de Bergruiters. D. Willems met Dumoréz en B. J. Brou wers me Enster reden beide 2 fou ten, dus 8 strafpunten, met dit ver schil dat Dumoréz weer de snelste tijd van de avond liep. De totaal uit slag werd bekend gemaakt en geen van de drie Bergruiters mocht in de Nee, nee, dit is geen vergissing van de typograaf, die het spreek woord achterstevoren heeft gedruktt Deze volgorde komt namelijk over een met die van de twee program- madelen die H.M.V, vrijdagavond ten gehore bracht. De eerste helft van de uitvoering van de „Holtense Muziek" genoten de vele bezoekers van wat het zo bekende senioren korps presenteerde; is het eigenlijk nog nodig, over de voortreffelijke manier, waarop en alleraantrekke lijkste serie nummers werd uitge voerd, de loftrompet te steken? Trouwens, ér is iemand in Holten die nog véél beter trompetteerl dan ik ooit voor mogelijk heb gehouden! De toejuichingen ui', de zaal wa ren zeker verdiend! Hierna dan net tweede gedeelte van het concert: de jeugd van H.M.V. Wie nu verwacht had. dat men een kinderblaaspartijtje zou te horen krijgen, dat men. vlak na het briljante „volwassen" optreden, al leen beleefd en met milde toegeef lijkheid zou moeten aanhoren, bleek zich deerlijk te hebben vergist. Het was, op z'n zachts uitgedrukt," ver- overjarige instrumenten konden bla- rassend. wat deze kinderen van tus sen tien en vijftien jaar oud. uit hun zen! Bedenkend dat deze jongelui nog geen twee jaar geleden, toen ze nog zóveel jonger waren, geen instru ment zelfs ook maar in de handen hadden gehad en, muzikaal gespro ken, nog geen A van een B konden onderscheiden. groeide onze verras sing tot bewondering voor deze pres tatie! Bewondering echter ook, en respect, voor de heren Bouwhuis en Fransen, want vooral ook aan hen is het te danken, dat de H M V.-jeugd een welgek^z^n pnogr" a zo ver dienstelijk en toegewijd tot klank kracht. Wat de dirigent Bouwhuis ook veel en zichtbare voldoening (hij glom er van!) moet hebben gegeven was. dat sinds het eerste optreden van dit jongerenorkest, ongeveer een jaar geleden, 't niveau zo overtuigd was gestegen. Zijn kundigheden blijken misschien ook hieruit dat wat ie dereen weet de leden van deze groep nog steeds dezelfde zijn, met wie hij twee jaar geleden zijn eer ste muzikale onderwijspogingen on dernam. Onze waardering voor dit dankbare maar lang niet gemakke-' lijke vrijetijdswerk! Boven dit artikeltje had ook kun nen staan: „Alle goede dingen be staan in drieën" Na het jeugdop- treden konden de bezoekers zich nog eens extra te goed doen aan een muzikaal nagerecht. waarop H.M.V.'s Amusementsorkest tracteer- de. Dit deel van het menu had mo gen heten: „Allegro con Fuoco", want het ging alles met vuur en vaart! Deze dames en heren, die na hun voorafgaand optreden nog lang niet aan hun laatste adem toe waren, brachten het opnieuw tot gloedvolle, prestaties, terecht vanuit de zaal enthousiaste bijval oogstend! Voorstellingen als deze zijn hoog tepunten in het dorpsleven. Laten wij hopen, dat de H.M.V.-leden, (van wie velen voor de schrijver, die nog niet lang in Holten woont, al héél be kende gezichten zijn!) deze en soort gelijke evenementen tot, in lengte van dagen mogen voortzetten Dit zal kunnen mede dank zij de stoffe lijke en morele steun van donateurs en gemeentebestuur, maar óók, en dat mag hier wel eens openlijk ver kondigd worden, vooral dank zij de 'oewijding en onvermoeibaarheid van mannen als („ons aller") Jan Wiggers en Ab Westerikl H. P. finale starten. D. Willems stond 22 en B. J. Brouwers 27 geklasseerd. Maar de Bergruiters hadden nog meer ijzers in het vuur. Middenconcours Vrijdagmiddag werd een klassiek Middendconcours verreden. Hierin moest Jan Murris met Amor een weigering incasseren, wat hem drie strafpunten kostte en hij geen barra<- geplaals kreeg. K. Pettinga met Grand Signeur maakte twee fouten, wat 8 strafpunten kostte. Met Nor mando bleef hij echter foutloos en in de barrage wederom foutloos. Dit le verde hem een tweede plaats op ach ter Hennie Gorel uit Wierden. Vrijdagavond brachten de Holtense ruiters er niet veel van terecht in het ontzettend zware Speel uw spel. Geen van de drie combinaties werd geklasseerd. Zaterdagmiddag werd een Kies uw eigen vzeg-concours verreden. Hierin scoorde Jan Murris met Amor vier strafpunten en enkele tijdfouten. K. Pettinga met Normando reed een zeer uitgekiend parcours en bleef foutloos wat hem opnieuw een tweë- de plaats opleverde, nu achter Her man Seigers uit Weerselo met Parti zaan, welke op onnavolgbare wijze over de talrijke hindernissen wipte. Voor de finale werden de eerste vijf plaatsen bezet door resp. T. Veld- stra, H. Seigers, J. Rademakers, K. Pettinga en H. Gorel. Finale In de finale over een zeer moeilik parcours met veel wendingen en zware hindernis-combinaties liet Nor mando het afweten in een zeer zwa re driesprong. Hoe zwaar het par cours was, blijkt wel uit het feit, dat van deze 13 topcombinaties er slechts twee foutloos bleven en maar liefst vijf werden gediskwalificeerd. H. Seigers werd ook nu winnaar en tevens winnaar van de gouden me daille. Dit I. C. H. Zuidwolde was het laatste grote indoor concours voor het seizoen 1970-1971, waar de Berg ruiters aan deelnamen. Het mag ge zegd worden, dat deze ryvereniging deze winter weer een vaste plaats heeft ingenomen tussen de top van Noord-Oost-Nederland. Het moet dan ook mogelijk zijn met medewerking van de vele enthousiaste Holtenaren door te stoten naar de top van de Nederlandse ruitersport. Blauw Wit, dat op zaterdag 24 ok tober de thuiswedstrijd tegen Bos winkel zonder moeite met sprekende cijfers (4-0) won, heeft van ditzelfde Boswinkel met 3-0 klop gekregen. De Enschedeërs waren technisch zeker niet beter dan Blauw Wit maar ze gingen er tegen aan en gaven zich volledig om de beide puntjes thuis te houden. Blauw Wit kreeg meerdere kansen op een veel beter resultaat, doch de inzet in de voorhoede was helaas weer zoek. Inplaats van te schieten uit goede posities ging men weer „pingelen" en bood men de achterhoede van de gasten volop kans om tijdig in te grijpen. Blauw Wit 2 ontving thuis Excel sior 8. Het eerste half uur speelde Blauw Wit met 9 man, doch de Rijs- senaren wisten hiervan niet te profi teren. Er werd in deze wedstrijd door geen van beide partijen ge scoord. Voor de rust was er weinig krachtsverschil, doch na de thee gaf Blauw Wit volledig de (voetbal)toon aan. Men kreeg volop kansen om royaal te winnen, doch de voorhoede faalde in het afwerken. De C-junioren bleven met een over winning op Rood-Zwart (Delden) in het goede spoor en ze behouden hun kans op de titel. De doelpunten wer den gemaakt door Henk Veltkamp (2), Bert Schipper (2) en Richard Beldman (0-5). Blauw Wit Dl won thuis met 1-0 van Hector Dl. Gevonden: damesfiets; etui met autosleutels; meisjesblouse. Verloren: metalen horloge met scha kelarmband; roodharige poes; witte poes; horloge met suede bandje; rond jongenshorloge. regenbroek; kinderjasje; De nieuwe school te Dijkerhoek zal op dinsdag middag, 30 maart, officieel worden geopend door burgemeester, mr. W. H. Enklaar. 's Avonds is er voor ouders en belangstellenden gelegenheid de school te bezichtigen, 's Woensdagsmiddags is er een programma door en voor de leerlingen. Don derdagavond, 1 april, is er een feestelijke ouder avond. Leerlingen zullen een „musical" opvoeren. Eind januari werd de nieuwe school in Dijker hoek officieus in gebruik genomen met boeren kool en worst (middelste foto). Gedurende de verbouwing werd onderwijs ge geven in vier noodlokaliteiten achter de school (onderste foto). NIJVERDAL In de biljartcom petitie van de biljartbond „Ons Ge noegen" te N'dal en omstreken be haalde MKV 1 uit Kaalte in de hoofd klasse het kampioenschap. Ondanks de 6-2 zege die het Nijverdalse N.B.C. deze week behaalde pp Drcycrink 1 uit Enter, zal dit viertal het volgen de jaai uit moeten komen in de eer ste klasse. In de overige klassen waar de com petitie nog ongeveer zeven weken zal duren, zien we in de eersteklas- se drie ploegen, die voor 'n spannend slot kunnen zorgen. De drie leidende ploegen wonnen deze week alle drie hun wedstrijden met 6-2. Kalfsterman haalde dit staaltje uit bij De Budde 1 in Nijverdal; Vloedgraven deed dit in eigen huis. Tegen H.B.C. 1 uit Hel iendoorn; en het Anker 1 uit Hellen- doorn stuurde N.B.C. 2 met deze cij fers terug naar Nijverdal. In de 2e klasse komen ongeveer vijf ploegen in aanmerking voor het kam pioenschap. Oudelaar 1 uit Nijverdal dat bijna de gehele competitie de lei ding heeft gehad verd deze week naar de derde plaats verwezen, door dat het met 4-4 gelijkspeelde? tegen plaatsgenoot de Poppe 2. De Sport uit Wierden profiteerde hiervan door •--n 8-0 overwinning op Jansen 2 in Hol ten, en datzelfde presteerde ook Kalf sterman 2 uit Holten dat hel tweede viertal van De Budde mot 8-0 huis- De Holtense Muziekvereniging „H.M.V" 't Jeugdkorps van „H.M.V." r-n 't Amusementsorkest hebben vrij dagavond in zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek een uitvoering gegeven voor donateurs waarvoor een matig: belangstelling bestond. Het was voo: de eerste keer dat in Dijkerhoek een uitvoering werd gegeven en we had den daarom wat meer belangstellin- verwacht. Mogelijk dat de „Dieker- hoekers" die zo als H.M.V.'s voorzit ter A. Westerik het in zijn welkom' woord zei het korps een warm hart toedragen deze avond niet bijzonder schikte. In ieder geval hebben de fituis- blijvers die om welke reden dan ook thuis bleven heel wat gemist. Evenals een week tevoren in „Amicitia" bracht „H.M.V." onder directie van Henny J. Fransen weer muziek een Vaandel korps waardig en het Jeugd korps onder leiding van de heer H. J. S. Bouwhuis muciseerde correct. Het H.M.V. amusementsorkest besloot de zeer geslaagde avond met vrolijke voor een niet onbelangrijk deel beken de klanken en zowaar gingen de been tjes nog even van de vloer. De verloting van door de Dijkerhoek- se winkeliers beschikbaar gestelde waarvoor door de voorzitter van de Supportersclub de heer J. Wiggers hartelijk werd bedankt bracht, ruim f 250.- op. '/ïin i.vii sop'1 «vnformcerd dan zal „H.M.V." in 't vervolg ieder jaar in Dijkerhoek een uitvoering geven. waarts zond. Ook wat betreft degra datie zit de spanning er nog volop In de derde klasse is het Roelofs 1 uit N'dal dat ongetwijfeld met de hoogste eer zal gaan strijken, want ook deze week kwam men met een 8-0 overwinning weg bij Koedijk 2 in Rjjssen. Voor het Nijverdalse K.O.T 2. zal het moeilijk worden zich in déze klasse te handhaven. In de vierde klasse is het Dreyerink 2 uit Enter die op eenzame hoogte slaat na de 6-2 overwinning op Spek- horst 3 uit Rijssen. Hun voorsprong bedraagt nu 22 matchpunten op De Ster 3 uit Hellendoorn. Stand hoofdklasse: 1 MKV 1 64—94, 2 Ten Berge 1 64—84, 3 KOT 1 60—75, 4 De Tonne 1 64—73, 5 Bolscher 1 64— 516 VIOS I 6049, 7 Spekhorst 1 5647, 8 Dreyerink 1 65—45, 9 NBC 1 64—42. Ie klasse: 1 Kalfsterman 1 64—94, 2 Vloedgraven h 6894, 3 Anker 1 68'94, 4 De Poppe 1 68—76, 5 Haarle Berg 1 64—74, 6 De Budde 1 68—64, 7 Lierinck 1 6859, 8 De Ster I 60— 56, 9 HBC 1 64—55, 10 VOG 1 68—54, 11 Jansen 1 64—53, 12 MKV 2 68—51, 13 NBC 2 64—32. 2e klasse: 1 De Sport 1 6878, 2 Kalfsterman 2 6887, 3 Oudelaar 1 68—86. 4 KOT 2 64—84, 5 Bolscher 2 64—79; 6 Koedijk 1 64—71, 7 De Pop pe 2 68—63, 8 De Ster 2 68—63, 9 Spekhorst 2 68—59, 10 HBC 2 68—49, 11 OBK 1 64—46, 12 De Budde 2 64— 45, 13 Jansen 2 6845. 3e klasse: 1 Roelofs 1 68100, 2 VOG 2 6899, 3 Kalfsterman 3 68 89, 4 VIOS 2 52—73, 5 MKV 3 64—72, 6 Haarlerberg 2 6465, 7 Koedijk 2 6855, 8 Anker 2 6455, 9 Lierinck 2 60—51. 10 De Tonne 2 68—51, 11 De De afdeling gymnastiek van de Sportvereniging „Balo" bericht, dat zich voor de conditietraining reeds meerdere deelnemers hebben ge meld. Teneinde zo spoedig mogelijk met deze gezonde sport te kunnen be ginnen worden degenen, die hiervoor interesse hebben verzocht, zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de se secretaresse mevrouw M. Eggink- ten Velde, Diessenplasstraat 1, tele foon 2000. HAARL. BOYS 2—HOLTEN 2 0-1. Holten 2 heeft de lastige uitwed strijd tegen het, in degradatiegevaar verkerende Haarle 2, verdiend ge wonnen. Holten begon met de wind in de rug, en heeft dan ook de gehele eerste helft gedomineerd in het doel gebied van Haarle. Het ontbrak ech ter aan de afwerking. Slechts één keer, door een doelpunt van S. Meins- ma, kon men de Haarlese doelman passeren. Prachtige kansen om de score te vergroten gingen verloren. Holten ging dan ook met een beden kelijk gezicht de rust in. De verwach ting dat Haarle na de rust massaal in de aanval ging met de wind in de rug, bleek echter mee te vallen. Het was juist Holten dat het spel ook in de 2e helft in de handen had. Echter nu ook gingen weer prachtige kansen verloren. De uitvallen van Haarle waren echter in het geheel niet onge vaarlijk. Eén keer kon doelman Pas op met een prachtige sprong de bal nog net tot corner verwerken., en vlak voor tijd belandde een keihard schot buiten bereik -van de doelman tegen de peal. Al met al toch een ver diende overwinning van Holten 2. Daar mede-koplopers MVV 2 en de Tukkers 2 niet speelden is de stand als volgt: MVV 2 15-24; Holten 2 15-24; de Tukkers 2 15-22; KOSC 2 16-22. Zondag a.s. Holten 2Almelo 3 11.15 uur Sportdal. Weer een lastige wedstrijd daar Almelo 3 de punten hard nodig heeft. SDOL 2—HOLTEN 3 Zeer goede wedstrijd welke ver diend door Holten 3 werd gewonnnen Weliswaar nam SDOL 2 na ongeveer 10 minuten spelen de leiding 1-0 dus, door weer een grove fout van de Hol ten-verdediging, welke de laatste we ken steeds meer fouten gaat maken. Een kleine wijziging, in deze verdedi ging zou wel eens op zijn plaats kun nen zijn. Spoedig na deze openings treffer was het 1-1 door een fraaie treffer van linksbinnen D. J. Seco. Holten bleef aandringen en dit resul teerde na ongeveer 25 minuten spelen in een 2e treffer voor Holten door 'n zeer fraai doelpunt van H. Biesters, welke speler zich steeds beter bij het 3e elftal gaat aanpassen. Een compli ment van zijn leider is hier dus ook wel op zijn plaats. Het 3e doelpunt werd gescoord door G. Bannink (Lich tenberg) welke speler zich steeds goed voor de voetbalvereniging inzet om onder andere als reserve of wis selspeler voor de verschillende elftal len te fungeren. Het 4e doelpunt werd wederom gescoord door H. Biester, waardoor het 1-4 werd. Vermeldens waardig was verder het goede spel van P. A. Wansink, welke de tweede helft werd ingezet voor T. Scheper man. J.l. zaterdag was deze invaller nog reserve, bij Holten A wat de elfr talcommissie nog reden tot denken gaf. Al met al een zeer goede oefen wedstrijd welke weer hoop geeft voor de laatste 5 competitiewedstrijden. Thuis: SOS 2, Nijverdal 2; uit: GFC 2 Bornerbroek 2, Hector 3. HOLTEN 5 Holten 5 heeft tegen het hoger ge klasseerde RKSV 3 verdiend een puntje behaald. Het had zelfs de 2-0 voorsprong niet meer uit de hand mo gen geven. Linksbuiten Gütlich open de de score met een prachtig doel punt en even later vergrootte v. d. Pluim de stand tot 2-0. Nog voor de rust kwam RKSV 3 op 2-1. Na de rust kwam Holten 5 weer gevaarlijk op zetten. Prachtige kansen gingen ver loren. Uit één van de schaarse uit vallen van RKSV scoorde men de gelijkmaker. In de allerlaatste secon den passeerde Baltus de verdediging en de keeper maar kon de bal net niet meer in het doel werken. Al met al een harde wedstrijd, die door in valler scheidsrechter Schutte uitste kend geleid werd. RKSV 4—HOLTEN 6 0-7 Holten 6 heeft de smaak van het doelpunten maken weer te pakken. De vorige week won men met 7-2, nu was RKSV 4 het slachtoffer en wel met 7-0. Met een beetje geluk kan men de twéede plaats op de ranglijst, achter Hector 6, dat de volgende week waarschijnlijk de kampioen zal worden, nog behalen. Het programma voor zaterdag en zondag van de afdeling Twente van de KNVB is in verband met de win terse omstandigheden en de slechte toestand der terreinen afgelast. De vereniging „Jong Holten" afde ling van de PJGO, belegt dit seizoen twee ontspanningsavonden in de zaal van café „Het Bonte Paard" te Dij kerhoek en wel op zaterdag 13 en 20 maart. De toneelclub uit de PJGO'ers zal beide avonden opvoeren de klucht in drie bedrijven van de bekende auteur Hans Nesna „Annemarie zeg jij 't maar". Het handelt om een niet zo jonge broer en zus, die elkaar omwil] van de erfenis plechtig beloofd hpb- Poppe 3 644 13 KOT 3 64- 12 Jansen 3 -30. -42, 4e klasse: 1 Dreyerinck 2 68109, 2 De Ster 3 6487, 3 Ten Berge 2 64—86, 4 De Sport 2 68—80, 5 OBK 2 6876, 6 Vloedgraven 2 6471, 7 Oudelaar 2 60—60, 8 Bergzicht 68— 59, 9 Kalfsterman 4 64—55, 10 MKV 4 64—52, 11 Spekhorst 3 68—49, 12 Lie rinck 3 64—36, 13 De Tonne 3 64—28. De leerlingen van de hoogste klas sen van de school in Dijkerhoek hiel den woensdag hun zo langzamerhand traditioneel geworden schaatswed strijden op de Deventer kunstijsbaan. Gekoesterd door t'en handvol zonne stralen draaiden zij hun rondjes over een spiegelgladde baan. Een „abso luut lange afstands-record" werd door Manneke Manenschijn gevestigd Heel dapper liet zij dertig rondjes onder de ijzers wegglijden. Hoewel het erg druk was op de baan, zag „Slakkie Sluiter", schoolkampioen 1971, toch nog kans enkele malen te flitsen, daarbij vele favorieten achter zich la tend, Niet onvermeld mag daarbij blijven, dat oudercommissielid en schaat.'fveteraan J. Veneklaas hem daarbij nog dapper partij gaf. Voor wie moest afhaken, omdat de inspanningen te groot waren, wachtte een inwendige „smeerbeurt" met pa tat, zodat zij weer verder konden. ben nooit te zullen trouwen. In het testament is namelijk bepaald, dat anders het hele kapitaal zal komen aan degene die trouwt. Zij zijn heel knusjes bij elkaar blijven wonen., Tan.te Eveline en oom Theodoor, tot plotseling het vertrouwen in elkaai-s bdofte schijnt te zijn verdwenen. Het wordt een grandioze en allerverma- kelijkste wedstrijd tussen die twee. Wat er allemaal precies gebeurt kan men beter zelf komen kijken. Spelers zijn: Jan Reijünk, Gerrie Reijlink, Jannie Podl, Mientje Stege- man, Dika Krikkink, Jan Scholten, 1-Ienk Klein Teeselink, Henk Re'nsen en Gerrit Bieleman. De regie berust bij Jan Markvoort, grime: W. Drent en verlichting E. J. Kex-s. De uitvoe ring begint om 20 uur. Na afloop is er dansn met „De Dielexa's" en „Trio Plezier" op de tweede avond. Zondagmorgen om 10 uur speelt Holten in Deventer een vriendschap pelijke ontmoeting tegen de Go Ahead-amateurs op het terrein van deze club. Hel vertrek is bepaald op 9.30 uur met particuliere auto's van af de Smidsbelt. De opstelling is als volgt: doel: Breukink, a.: Aanstoot, Paalman, Markvoort, Brands, m.: Beltman, Kaiser, Reiklink, v.: Ve neklaas, Broersma, Knapen. Wissel spelers: D. Pasop, Schooien en Dol- lekamp. Zondag 14 maart komen de Holte naren voor 'n zwarë opgave te staan. Zij spelen dan in het kade van het bekerprogramma uit tegen de le klasser Hengelo.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 4