Vrij willigersmedaille voor brandwacht Jaap Bluemink Aan de a bonne's Raadsvergadering Versnelde ontsluiting van bestemmingsplan De Haar i VOLKSTELLING m Op feestavond brandweer J. Stegeman 25 jaar in dienst van de Coöperatie fONZE AGENDA Data om te noteren Spreekuur Maatschappelijk W erker Wachtdienst Brandmelding P. Zoethrood nam afscheid Gouden Cebeco-speld Medische dienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst G.E.B. Burgexlijke Stand BOUW POLITIEBUREAU Weigering grondeigenaren stagneert aanleg stratenplan HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar Vrijdag 19 februari 1971 Jaargang 23 - no. 7 Uitgave van de Stichting ..Hollens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyera Telefoon 05483 1234 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17. Tel. 1533 Betaling, op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad o.a, •ingen VRIJDAG 19 FEBRUARI 20.00 uur: Concert ,HMV' met jeugd orkest en HMV's Amusementsor- kost in Amicitia. 8.00 uur: Bijeenkomst in „De Schu- re". Spreker de heer H. Traanman van het Medisch Consultatiebureau in Enschede over „Drugs" (zie ber: en adv.). ZATERDAG 20 FEBRUARI Jaarlijkse Carnavalsbijeenkomst van „De Fienpreuvers". ZONDAG 21 FEBRUARI 1-5.00 uur: Openbare vergadering in „De Schure" waarin ieder kan spreken over het te voeren beleid (zie bericht). '19.30 uur: Carnabal in Dancing Boo. de te Bathmen (zie adv.). DINSDAG 23 FEBRUARI 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. 19.30 uur: Ledenvergadering afd. Hol ten PJGO in café Kalfsterman. Spreker de heer D. M. Semler met dia's en inleiding „Flora en fauna van Twente". 19.45 uur: Gezamenlijke voorlichting afd. OLM, CBTB en Ver. Bedrijfs- voorlichting. Inleidingen over de rundveehouderij (zie bericht). WOENSDAG 24 FEBRUARI 19.45 uur: Bijeenkomst afdeling Dij- kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café „'t Bonte Paard". 20.00 uur: Samenkomst Herv. Vrou wen Groep Dijkerhoek in Bethanië. Bespreking bazaar. DONDERDAG 25 FEBRUARI 20.00 uur: Bestuurdersvergadering NVV-bestuurdersbond in hotel Vos man. VRIJDAG 26 FEBRUARI 19.45 uur: Jaarfeest Geref. Jeugd GJV-clubs in gebouw Rehoboth. 20.00 uur: Concert ,HMV' met jeugd orkest en amusementsorkest in zaal ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. 20.00 uur: Gemeenteavond Hervorm de Gemeente in het gebouw Irene met Forum! ZATERDAG 27 FEBRUARI 19.30 uur: Zangersavond HGK met kinderkoor, Goors Mannenkoor en gemengde koren in Amicitia. MAANDAG 1 MAART Aanvang verkoop loten 602e Staatslo terij (zie adv.). DONDERDAG 4 MAART 20.00 uur: Forumavond NW-CNV- NKV in de foyer van de Schouw burg in Deventer. VRIJDAG 5 MAART 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten van de VOO in zaal Vosman. Kees Bos vertoont natuurfilm over ,Het dierenleven op de Holterberg'. 20.00 uur: Vrouwenwereldgebedsdag in het gebouw Irene. ZATERDAG 6 MAART 10.00-17.00 uur: Postzegelshow ,HPC' in de aula van de Scholengemeen schap. MAANDAG 8 MAART 19.45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleuterschool in het Schoolgebouw aan de Schoolstraat. 19.30 uur: Jaarvergadering muziek vereniging „HMV" in café Kalf sterman. 20.00 uur: Ruilavond postzegelclub „HPC" in hotel Halterman. VRIJDAG 12 MAART 19.45 uur: Openbare vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereniging in zaal Vosman. Spreker mr. W. Scholten, lid Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal voor de C.H.U. ZATERDAG 13 MAART 20.00 uur: Ontspanningsavond PJGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. VRIJDAG 19 MAART 19.45 uur: Ledenvergadering van de School met de Bijbel in de hal van de school. ZATERDAG 20 MAART 20.00 uur: Ontspanningsavond P.TGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. 's Ochtens van 9.00-10.00 uur op dins dag en vrijdag in het Groene Kruis- gèbouw, tel. 1436. Tijdens de jaarlijkse feestelijke bijeenkomst van de brandweer, die het afgelopen weekend gehouden werd in hotel-restaurant Van den Brink en die door praktisch alle brandweerlieden met hun da mes bezocht was, heeft burgemeester, mr. W. H. Enklaar, uit naam der Koningin, de z.g. „vrijwilligersmedaille „Patriae servire libertas" (voor bewezen diensten voor de vrijheid van het vader land), met oorkonde, uitgereikt aan de hoofdbrandwacht, J. W. W. Bluemink o.a. belast met het technisch onderhoud van het brand weermateriaal. De burgemeester wees op de grote verantwoorde lijkheid, die de afgelopen tien jaar op de schouders van deze vrij williger is gelegd en spelde hem daarna de medaille op. Vrijdag, 19 febr. t.e.m. zondag 21 febr. keurmeester buiten de dienst uren A. Groen, Kozakkenstr. 15, tel. 1230. Maandag 22 febr. t.e.m. zon dag 28 febr.: C. Dijkstra, Schoolstr. 5, telef. 1833. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, telef. 1318. Overdag: telef. 1352 (politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) bij geen gehoor telef. 1325 (G. ter Harmsel). Voordat dit geschiedde sprak de burgemeester zijn erkentelijkheid uit jegens de brandweerlieden, dat zij zich beschikbaar stellen voor de bur ger in nood, juist in een tijd, dat het vervullen van de burgerplicht nog wel wat te wensen overlaat. Het ge meentebestuur is blij, dat zij daar wel aan appeleren en een grote spon taniteit aan de dag leggen als de sire ne loeit. Aan de alarmering man keert nog wel wat, maar spreker hoopte, dat dé gevonden oplossing geen problemen zal opleveren" Wij proberen u het best mogelijke mate riaal in handen te geven", aldus Mr. Enklaar. De feestavond werd ge opend door de commandant van de brandweer, de heer T. Prak, die er op wees. dat ook de vrouwen wel een gezelligheidsavond toekomt, want zij moeten maar al te vaak bijsprin gen. En als de vrouw daar niets voor voelt, dat is het voor de man al niet veel waard. De brandweer komt Commandant Prak overhan digt de scheidende brand wacht 2e klas, P. Zoetbrood, 'n afscheidsgeschenk. Naast hem zijn echtgenote, die een cadeautje kreeg. steeds vaker ter sprake zei de heei Prak, die het aantal branden in ons land schatte op 15.000, welke schade meebrengen van f 20.per seconde. Mischien zal de brandweer opgaan in een hulpverleningsorganisatie, maar daar is van brandweerzijde het laatste woord nog niet over ge sproken. Als nieuwe vrijwilligers zijn toegetreden de heren H. Möring en Joh. Vincent. Wat de accommodatie, voertuigen en kleding betreft ver keert de Holtense brandweer in een bevoorrechte positie en staat zij er model op „Wij zijn het gemeentebe stuur daarvoor zeer erkentelijk" al dus richtte de heer Prak zich tot de burgemeester. Alleen de melding zou beter kunnen. Wegens vertrek naar elders werd afscheid genomen van brandwacht 2e klas, P. Zoetbrood. die met dankwoord, als herinnering een pen kreeg aangeboden, terwijl ook zijn vrouw een cadeautje werd overhandigd. „Jans uut Vroomshoop" (J. Zand bergen) heeft het gezelschap, met muzikale begeleiding van Joop Rom- kes uit Dedemsvaart, verder een bij zonder plezierige avond bezorgd met zijn gevarieerde voordrachten en lied jes. Er is veel gelachen, vooral ook om zijn leuke reacties op gezegden uit het gezelschap. Het ging er tot in de kleine uurtjes vrolijk aan toe, terwijl er gezorgd was voor een rui me tractatie van drankjes en lekke re hapjes. De brandweer hield een geslaagd feest. Burgemeestermr. W. H. Enklaar, speldt hoofdbrand wacht de vrijwilligersme daille op, een door de rege ring ingestelde onderschei- ding. HOLTEN De heer J. Stegeman, pluimveedeskundige van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging ..Trio" herdacht donderdag het feit, dat hy 25 jaar geleden als jongste bediende in dienst trad van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten", die en kele jaren geleden door fusie met de Ryssense en Wierdense coöperaties is opgegaan in „Trio". De jubilaris werd 's morgens met vrouw en kinderen afgehaald van zijn woning, waarna in tegenwoordigheid van dagelijks bestuur en directie en vertegenwoordigers van de perso neelsvereniging in café „De Waag" een huldiging pjaats vond. De heer A. Ooms te Rijssen, voorzit ter van „Trio", schetste de levens loop van de heer Stegeman. die onder de voormalige directeur wijlen de hr. M. Bouwhuis, begonnen is met kan toorwerkzaamheden, maar later naai de buitendienst overging, nadat hij zich door studie o.m. bekwaamd had dn de pluimveesèctor. Hij noemde de jubilaris een trouw en ijverig per soneelslid, die zich steeds geheel voor het bedrijf inzet en overhandigde hem met een hartelijk dankwoord 'n Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk. Molenbelterweg lelef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 20 febr. en zondag 21 febr. A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, tel. 05470-3355 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 20 febr. en zondag 21 febr.: Th. A. Oostenbrug Diessenplasstraat. tel. 1515. geschenk onder couvert. Zijn echtge note werd een boeket bloemen aan geboden. De directeur van „Trio", de heer B. H. Kwast uit Wierden spelde de jubi laris met een toepasselijk woord de gouden C.beco-spd op de rever en wenste hem en zijn gezin nog vele voorspoedige jaren toe. De heer H. Gast voorzitter van de personeelsvereni ing uit Wierden fe liciteerde de jubilaris namens het ge hele personeel in de drie vestigings plaatsen en bood naast een enveloppe met nhoud een fraa: bloemstuk aan Wilt u bij verhuizing of verandering van uw adres, dit opgeven aan de administratie, Gaardenstraat 17, telefoon 1533. Mocht bij de postabonnees buiten Holten het adres niet juist zijn, dit ook gaarne opgeven. U kunt uw abonnementsgeld 1971 storten op postrekening 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, gaarne vermelden t.g.v. Holtens Nieuwsblad. Bedrag 10,per jaar. De jubilaris dankte mede namens zijn vrouw en kinderen voor de waar derende woerden on de bloemen en ••C7.c' g bijeen bleef Voorzitter Ooms van „Trio" speldt de heer Stegeman (nog eens) de gouden Cebe- co speld op. Elke morgen behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Zaterdag, 20 febr. t.e.m. vrijdag, 26 febr. buiten de diensturen Elec- tra: J. Kolkman, Gaardenstr. 13, .tel 1368. Gas: geen dienst. In de komende dagen zullen de volkstellers aankloppen aan alle deuren van alle Holtenaren. Zij zullen u tal van gegevens vragen, op grond waarvan de Rijks-, Provinciale- en de Gemeentelijke overheid een in. zicht kan verkrijgen in de noden en behoeften van ons volk, waaruit deze lering kan trekken bij het te voeren beleid. Ik behoef u wel niet te zeggen, dat door sommigen, tegen beter weten in, het fabeltje wordt verspreid, dat deze volkstelling zou worden mis. bruikt om op grond van verkregen gegevens, maatregelen te kunnen nemen tegen de individuele burger, die deze verschafte. Men kan de overheid misschien alle mogelijke verwijten maken, men kan aanvoeren, dat deze soms ondoelmatig handelt, dat zij onvoldoende rekening houdt met de wensen van deze tijd, enz., maar men kan van de overheid, tenminste zoals deze in Nederland functioneert bepaald niet verwijten, dat zij te kwader trouw is en een onbehoorlijk bestuur voert. Dat laatste nu, suggereert de actie, welke tegen de volkstelling wordt gevoerd. De argumenten door hen, die deze actie voeren zijn baarlijke onzin en kwalificeer ik als volksmisleiding. Een mislukken van de volkstelling door het verstrekken van onjuiste gegevens of door het niet verstrekken van de gevraagde informatie immers, keert zich tegen ons zelf. Niet de overheid maar het Neder landse volk in de eerste plaats zal de dupe daarvan worden. Hoe im mers kan een beleid worden gevoerd, wanneer niet uil de cijfers zou blijken, waar de knelpunten zitten, waar het grootste behoefte-element van ons volk schuilt. Wanneer niet in cijfers wordt vertaald hoe groot de woningnood is, hoezeer de jeugdzorg ten achter blijft bij de reële behoefte, wanneer niet duidelyk blijkt, welk soort van recreatieve voor zieningen wij wensen, hoe groot de behoefte nog is aan voorzieningen voor bejaarden, gehandicapten en gaat u maar door, dan vaart elk beleid in de mist. Een beleid, geënt op een vingertoppengevoel moet falen. Alleen harde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, ontleend aan de volkstelling, kunnen laten zien hoe de zaken inderdaad staan. Er zijn met het welslagen van de komende volkstelling zeer grote belangen voor ons volk gemoeid. Ik roep u allen daarom maar al te gaarne maar ook met grote drin gendheid op, tot een constructieve medewerking aan deze volkstelling, waarbij ik u de verzekering kan geven, dat de door u verstrekte gege vens veilig zullen zijn en blijven. De burgemeester van Holten, MR. W. H. ENKLAAR De gemeenteraad komt dinsdag, 23 februari 1971, des avonds 7.30 ten ge meentehuize in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgen de: AGENDA 1. Notulen van de vergaderingen van 22 en 29 december 1970. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstellen tot verkoop van stuk jes grond aan de heren B. J. Vuk- kink, Tuinstraat 12 en A. H. Belt man, Oranjestraat 15, alsmede aan de heer H. Tijman, Look 56, alhier. 4. Voorstel tot het accepteren van door de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten aan te bieden geld leningen. 5. Voorstel tot het onttrekken aan 't openbaar verkeer van een gedeel te van de Winkelbergweg. 6. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ex ar tikel 73 der kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Chr. Kleu terschool voor het jaar 1971. 7. a. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ex artikel 103 der Lager-Onderwijs- wet 1920 aan het bestuur van de School met de Bijbel, alhier, voor h-at jaar 1971. b. Voorstel tot nadere vaststelling van de onder a. bedoelde voor schotten voor de jaren 1969 en 1970. 8. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor 1971 (bouw garageboxen in „De Haar" en inmeting le fase Beuseberg). Geboren: Else Christine dv W C C Wamelink en H J Kempkes Schepe nenstraat 16 Joanne Jettina dv A J Roeterdink en Z J Twellaar Dijker hoek 24 Jacqueline dv G Hogen- dorn en S Kempers Hoffesstraat 28 (geboren te Devent-ar). Overleden: J B Hullegie oud 81 jr Espelo 11. BEVOLKING: Vertrokken: J Hazemeijer en gez. van Holterberg 67 naar Deventer. Er wordt hard gewerkt aan de ontsluiting van het complex „De Haar". Niet alleen met het oog op de woningbouw, die hier plaats vindt en waarvoor al een toegangsweg aangelegd is naar de Aal- tinkssteeg. Ook vanaf de Diessenplasstraat is men al een eind ge vorderd met de aanleg van een nieuwe straat, naar de huizenblok ken, waarvan er reeds enkele glas en waterdicht zijn en binnen niet al te lange tijd kunnen worden opgeleverd. Ook de houw van de andere huizen vordert gestadig, zodat hier een nieuw dorps complex in zicht komt. In verband met de weigering van enkele grondeigenaren om op het aanbod van de gemeente voor de aankoop van hun gronden in te gaan. moeten enkele straten achterwege blijven en moet men zich aan de zuidzijde van het bestemmingsplan met een noodop lossing behelpen voor de aanleg van het stratenplan. Met het oog on de bouw van het nieuwe politiebureau is men aan de noord zijde. met name in Reijlinksweide, tot een versnelde uitvoering van de aanleg van riolering en een weg. die zal uitmonden in de Gaardenstraat, moeten overgaan. De rioolbuizen, die straks ook het water van de Holterberg moeten op vangen, omdat de Reilinkssteeg komt te vervallen, liggen er al in en het z.g. cunet van de weg is al onge veer gereed, zoals op de foto te zien is. De nieuwe weg mond, aan het einde van de Denneboomstraat, zacht oplopend uit in de Gaardenstraat. Men zoekt nog naar een oplossing voor het kruispunt, dat hier zal ont staan. Het nieuwe politiebereau wordt gebouwd aan de uiterste lin ker zijkant, op de foto. Tussen de voormalige boerderij van Reijlink (op de achtergrond links) wordt een Aanleg van de nieuwe weg door Reijlinksweide, ver sneld in uitvoering geno men met 't oog op de bouw van 't nieuwe politiebureau, dat recht op de zwarte plek komt te staan. weg aangelegd paralel met de Den neboomstraat naar het toekomstig industrieterrein. Het politiebureau met de bouw waarvan men spoe dig hoopt te beginnen komt op de hoek van beide nieuwe straten. De nieuwe weg die in de Gaardenstraat uitmondt, zal niet direct geheel ver hard worden, maar slechts zover als met het oog om bij het politiebureau te komen noodzakelijk is De riool buizen vormen het midden van de nieuwe weg. Met deze nieuwe opzet is de oor spronkelijke brede weg van de La- renseweg naar de Gaardenstraat, die al de naam kreeg van „Vrijheids laan" komen te vervallen. Deze zou na 1971 het verkeer van de nieuwe E 8 hebben moeten opvangen. Dit verkeer zal bij deze nieuwe opzet zijn weg door het dorp moeten vin den. tenzij het provinciaal bestuur aan de aandrang van het gemeente bestuur gevolg geeft de nieuwe pro vinciale weg over de Ijsbaan „De Noordpool" en over of onder de spoorlijn Deventer-Almelo door naar de bestaande E 8 (Holten-Deventer) door te trekken.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1