1 m Belangrijke uitbreiding van hogedruknet gasvoorziening msm ziet u wel! Holtenaren boekten succes op touwtrektonrnooi in Voorst Ringleiding van het grootste belang M mm Resultaten en uitslagen lagere senioren-elftallen S.Y. „Holten" „Het Anker 1 rukt op naar eerste plaats Blauw Wit- Sibculo 1-5 Aansluiting villaterrein Look jeugd - ver keer s - onderwijs Gymnastiekafdeling Bato heeft nieuwe leider MS School- verkeersproef Biljartbond Ons Genoegen V riendschappelijke wedstrijden Goed achterlicht Schietwedstrijden op 15 februari Motorrenners hielden rit op Haarlerberg Meer dan 250 deelnemers rij dag 12 februari 1971 3 Hulsink's aannemersbedrijf N.V. uit Ootmarsum is deze week begonnen met de aanleg van een gasleiding naar het villaterrein „Look" waar voorlopig 60 bungalows kunnen worden gebouwd en waarvoor reeds tal van percelen zijn verkocht. Het zou niet ren dabel zijn dit hogedruknet aan te leggen, vertelde ons de directeur van het gemeentelijk energiebedrijf, de heer A. van de Berg, wan neer dit niet tevens benut zou kunnen worden om daarmee een ringleiding te verkrijgen met het hogedruknet, dat reeds door het gehele dorp loopt en zijn eindpunt heeft in de Lageweg in het Kol- complex. Vahaf het gasontvangstation aan de Oude Diepenheimse- weg komt dit hogedruknet te lopen door de Sparrenweg, 'de Enk- weg, langs de Beukenlaan, vervolgens parallel met de spoorlijn naar de Duistere Steeg en naar de Fazantenweg, waar een z.g. re- gelkast wordt geplaatst van waaruit het overgaat in een lagedruk- net voor de gasvoorziening voor het villaterrein, dat reeds voor een groot gedeelte is aangelegd om de eigenaren, die hier gaan bouwen van aardgas te voorzien. Ook het electriciteits- en water- leidingsnet zijn hier reeds aangelegd. Straks zal b.v. het sportvel dencomplex „Meermanskamp" met zijn accommodate van deze onmisbare elementen kunnen worden voorzien. In de toekomst zal deze werkdruk in het hogedruknet door de toenemende afname moeten worden opgevoerd tot 3 atmosfeer. Voor de distributie wordt - -I Aan het begin van de Enk weg. Moeizaam werk. Sleu- vengraven met de schop. Het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen op de scho len wordt in 1971 gehouden: voor de lagere scholen op dinsdag 9 maart; voor voortgezet onderwijs op woensdag 21 april. De jaarlijkse school-verkeersproef wordt georganiseerd door de afdelin gen of consuls van Veilig Verkeer Nederland, in samenwerking met de politie, het onderwijzend personeel en andere vrienden van .veilig ver keer", gedreven door het oogmerk: Meer veiligheid op de weg vóór en dóór het kind. ftet verkeersonderwijs en het ver- keers-examen op de scholen zijp ge boren uit een dringende noodzaak, want jaarlijks komen er in ons land ongeveer 400 kinderen bij verkeers ongevallen om het leven. Het zal je kind maar wezen. Er verongelukt ongeveer de helft te voet, een der de per fiets en de overige op andere wijze. Het staat vast dat de onge valskansen toenemen naarmate men in het verkeer minder onderlegd en bedreven is. Voor kinderen geldt dat in het bijzonder, waarbij nog komt dat zij zich de vele en velerlei ge varen van de weg minder of hele maal niet bewust zijn, zodat hun wis pelturig en onberekenbaar gedrag hen voor een belangrijk deel doet le ven bij de gratie van de andere weggebruikers. Gelukkig is het verkeersonderwijs een verplicht leervak op de scholen, doch dat wil beslist niet zeggen dat ouders en opvoeders dat onderwijs niet mede ter hand dienen te ne men. Terwille van de verkeersvei ligheid in het algemeen en van die van onze kinderen in het bijzonder zijn wij verplicht aan de verkeersop- voeding van onze kinderen actief deel te nemen en daaraan voortdu rend werkzaam te zijn, zodat zij zich Roelofs 1 uit Nijverdal en VOG 2 uit Rijssen. Koploper Roelofs moest deze week op eigen biljart genoegen nemen met een 4-4 gelijkspel tegen VIOS 2 uit Rijssen, terwijl VOG 2 met 6-2 de baas bleef in eigen huis over MKV 3 uit Raalte. Eerste drie geklasseerden in de derde klasse: 1 Roelofs 1 5686, 2 VOG 2 56—82, VIOS 2 52—73. Overige uitslagen in de derde klasse: De Pop- pe 3 (Nijverdal) Het Anker 2 (Hol ten) 4-4, Haarlerberg 2 (Haarle) KOT 3 (Nijverdal) 4-4, Koedijk 2 Rijssen De Tonne 2 (Hellendoorn) 4-4 en Jansen 3 (Holten) Kalfster- man 3 (Holten) 4-4. De heer M. Kolt- hof van Roelofs 1 bracht in de derde klasse de beste partij op zijn naam, nl. 75 caramboles in 15 beurten. Het is wel duidelijk dat in de vierde klasse de reserves van Dreyerink uit Enter dit jaar een goede gooi zullen doen naar de hoogste eer. Door de 8-0 overwinning die men deze week behaalde op De Sport 2 uit Wierden, heeft men reeds een voorsprong op gebouwd van 20 matchpunten. Eerste drie geklasseerden in de vierde klasse: 1 Dreyerink 2 5691, 2 Ten Berge 2 56—71, 3 De Ster 3 5270. Overige uitslagen in de vierde klasse: De Ster 3 (Hellendoorn) Oudelaar 2 (Nijverdal) 2-6, Ten Ber ge 2 (Enter) Lierinck 3 (Haarle) 7-1, Spekhorst 3 (Rijssen) Vloed graven 2 (Luttenberg) 4-4, OBK 2 (Nijverdal) MKV 4 (Raalte) 6-2 en Bergzicht 1 (Lemele) De Tonne 3 (Hellendoorn) 8-0. De beste partij in de vierde klasse kwam op naam van de heer J. ten Kattelaar van Dreye rink 2, die zijn 60 caramboles vol maakte in de 14e beurt. zullen ontwikkelen tot verantwoorde lijke en goede weggebruikers. Wij dienen te bedenken dat het gaat om mensenlevens, en nog wel van onze kinderen. Wie de verkeersregels niet kent zal ze ook niet weten toe te passen. Wie om zijn verkeerd ge drag in het verkeer niet wordt ver maand of gecorrigeerd zal een slor dig weggebruiker worden en blijven en een gevaar zijn op de weg voor zichzelf en anderen. Daarom dient de jeugd theoretisch, maar ook prac- tisch te worden gevormd. Zo jong mogelijk. JONG (GOED) BEGONNEN IS VEEL GEWONNEN! Dank past ons als ouders aan het onderwijzend personeel dat aan de verkeersopvoeding van onze kinde ren zoveel zorg besteedt en hen op leidt voor de lang niet gemakkelijke jaarlijkse school-verkeersproef. Die proef eerst schriftelijk en later practisch is de proef op de som van het op school (en thuis?) geleer de. Het kind dat volgens de vastgestel de maatstaven „voldoende" haalt ont vangt het prachtige verkeersdiplo- ma. Het behalen van het verkeersdiplo- ma wil niet zeggen dat het dan vol maakte weggebruikers zijn. Helaas neen. Maar vast staat, dat zij be langrijk vóór zijn op vele (ouderen) die dat onderwijs niet genoten. Hoe veel kinderen in het verkeer bescha men niet reeds ouderen? Niemand vergeet alles van school, en daarom zullen zich vroeg en/of laat de ver- keerslessen op school zeker vruchten dragen. Nooit zal kunnen worden vastge steld in hoeveel gevallen een kind aan de dood ontsnapte doordat het verkeersonderwijs op school ge noot, maar dat zich die gevallen voordoen is buiten twijfel. En dat, ondanks de vaak geringe zorg die wij als ouders op dit terrein aan on ze kinderen besteden omdat wij dat maar zondermeer overlaten aan de school Draag daarom ook Uw steentje bij. Repeteer de verkeersregels eens met Uw kinderen, maant hen regelmatig tot voorzichtigheid. Corrigeer hun ge drag wanneer dat nodig is en wees vooral een goed voorbeeld! Dat noopt tot goed volgen. Mocht U voor de moeilijkheid zit ten dat Uw kind al meer van de verkeersregels afweet dan Uzelf, re peteer dan aan de hand van even tueel van school meegekregen leer middelen of schaf U de „verkeers- code" aan, uitgegeven door Veilig Verkeer Nederland en de ANWB, a f 2,50. Een prachtig boekje met ve le kleurenfoto's, dat in geen gezin mag ontbreken. Het resultaat van de verkeersproef zal dan tweeledig zijn: het verkeersdiploma voor het kind en een misschien zeer nodige opfris- ser van de verkeersregels voor de ouders. DOEN WIJ DAAROM WAT WIJ KUNNEN, DAN DOEN WIJ (SLECHTS) ONZE PLICHT Aangezien de competitie i.v.m. de wereldkampioenschappen schaatsen rijden dit weeekend zo goed als stil ligt zijn voor het tweede van Blauw Wit en de junioren/pupillen vriend schappelijke wedstrijden vastgesteld. Blauw Wit 2 speelt om 10 uur in Harfsen tegen Sportclub Harfsen 2. Vertrek vanaf de Vianenweg 9.15 u. De junioren C en D en de pupillen El en E2 spelen ;n Rijssen tegen de Excelsior jeugd. Aanvang van de wedstrijden plm. 12.45 uur. Vertrek (per fiets) vanaf de Vianenweg: 12.00 uur. n Ringleiding Wat de ringleiding betreft zal het bedrijf, zodra daarvoor de toestem ming van de Ned. Spoorwegen is ver kregen, tegenover de Lageweg het hogedruknet onder de spoorlijn door laten leiden om aansluiting te maken met de regelkast, waarin het eind- Bij de door de Schietvereniging ,,'De Eendracht" in zaal „Vosman" gehouden wedstrijden om het club kampioenschap werd de volgende resultaten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 130 pnt.; 2. J. Haan 123 pnt.; 3. G. Schuppert 115 pnt.; 4. Ten Hove 107 pnt.; 5. G. Jansen 107 pnt.; 6. B. J. Oplaat 104 pnt.; 7. J. van Asselt 100 pnt. Groep B: 1. G. Koopman 113 pnt.; 2. D. J. Nijendijk 106 pnt.; 3. J. Jan sen 104 pnt.; 4. G. J...Sluiter 104 pnll 5. H. Gazan 100 pnt.; 6. A. Biclcman 89 pnt.; 7. G. J. Aaftink 86 pnt.; Groep C: 1. A. J. Bos 98 pnt.; 2. G. J. Paalman 95 pnt..; 3. F. Sluiter 85 pnt.; 4. D. Jansen 83 pnt. De Touwtrekkersvereniging „Hol ten" nam de vorige week zaterdag met drie ploegen deel aan hel 4e in- door-touwtrektournooi, dat door de vereniging E.H.T.C. uit Hall-Eer beek werd georganiseerd in de rui- termanégc te Voorst nl. in de 640 kg- klasse met een zestal en een jcugd- zestal. Niet minder dan 33 ploegen met plm. 250 deelnemers bonden de strijd aan dit onder auspiciën van de Nederlandse Touwtrckke Hond gehouden „monster" tournooi. waar voor verder grote belangstelling be stond. In de 640 k.k.-klasse was de deel name zo groot, dat deze in twee pou les verdeeld moest worden t.w., A en 13. Holten nam deel in poule 13, waarin voorts trokken de ploegen van: Delden, Heure, D.V.O. en T.H.O.R Mochten de Holtenaren in Bath- men nog geen succes oogsten, hier kwamen zij goed voor de dag. want zij veroverden de 2e plaats. Alleen in Heure moesten zij hun meerdere erkennen. In de zestallen trokken de ploegen van Holten, Warken, Buurse II en Noordijk II. Óok hier kwamen de Holtenaren tot een grote presta tie, want zijn wonnen alle wedstrij den en veroverden daarmede de eer ste plaats. Het jeugd-zestal van Hol ten trok tegen de zestallen van Noordijk A. Oosierwijk A. Zieuwent en Buurse III. De Holtenaren boden grote tegen stand, maar hoofdzakelijk door ge brek aan conditie moesten zij zich •an alle tegenstanders gewonnen ge- Ven. Door veelvuldige goede conditie- %aining kan ook jeugdteam zeker punt van het hogedruknet uit het dorp uitkomt. Daarmee is de ringlei ding dan voltooid en wordt een groot risico, dat nu nog bestaat, nl. dat men bij een eventuele calamiteit de ge" hele gastoevoer moet afsluiten, weg genomen. Flexibel materiaal Het bijzondere van deze aanleg is, dat voor het hogedruknet zoals voorheen geen harde buizen meer worden gebruikt, maar dat het ma teriaal bestaat uit een bijzonder taaie en flexibele leiding „slang" zou men haar kunnen noemen van hard polyetheen (PE 50) (in dit ge val Drakatileen) met een doorsnede van 125 mm, die op enorme haspels wordt aangevoerd, zoals op bijgaan de foto is te zien. Een bijzonderheid en nog maar vrij kort van toepas sing is de trekvaste koppeling, waarmee deze gasbuizen elke has pel bevat ruim 600 meter muur- vast aan elkaar worden gehecht. De heer Van de Berg was daar zeer mee ingenomen, want voordien moest men steeds de aansluitingen door middel van röntgenfoto's controleren en dan was het soms toch nog vaak moeilijk te vinden waar een eventueel lek zat. De sleuven waren dan al vaak ge ruime tijd dichtgegooid, zodat dit veel extra werk opleverde. Het gas komt in het ontvangststa tion binnen met een druk van 8 at mosfeer, welke wordt teruggebracht tot een werkdruk van 1 atmosfeer. tot goede prestaties komen. Door af wezigheid van Holtens trainer had E. Haverslag de algemene ploeglei ding, die het op zijn beurt ook voor treffelijk deed. In verband met de grote belangstelling werd de reis naar Voorst ondernomen per tou ringcar van de O.A.D., met chaffeur J. Scholten, medelid der vereniging. De uitslagen van het tournooi waren als volgt: 720 kg.-klasse: 1. Bekveld, Henge lo :Gld) 12 punten, 2, 3 en 4. Ooster- wijk, Zelhem, Warken Warnsveld en Enter met elk 8 punten, 5. Neede 4, 6. EHTC, Eerbeek. 2. 640 kg-lclasse poule A: 1. Medler, Voorden 8, 2. Ketels,Zieuwentö, 3. Bekveld, Hengelo (Gld) 4, Vels- wijk, Zelhem 2, 5. EHTC. Eerbeek 0. Poule 13: 1. Heure Borculo 8, 2. Holten 6, 3. Delden. Vorden 4. 4. DVO. Dunsborg-Hengelo (Gld.) 2. 5. THOR, Doesburg 0. 560 kg-klasse: 1. Bekveld. Hengelo (Gld.). 2. en 3. Medler, Vorden en Enter met elk 4 punten, 4 en 5. Vels- wijk, Zelhem en THOR, Doesburg met 2 punten. Zestallen poule A: 1. Noordijk 1, Neede 8, 2. Buurse 1, Haaksbergen 6, 3. Neede 4. Poule B: 1. Holten 8, 2. Noordijk II, Neede 6, 3. Warken, Warnsveld 4, 4. Buurse II, Haaksbergen 2. Jeugdklasse: 1, OosterwijkA, Zel hem 8, 2. Noordijk A, Neede 6, 3. Ketels, Zieuwent 4, 4. Buurse A, Haaksbergen 2, 5. Holten A 0. Het laatste en vijfde indoortoernooi zal op zaterdag 6 maart plaatsvin den in de manege te Buurse bij Haaksbergen. Holten 2 heeft de belangrijke wed strijd tegen de Tukkers 2 nog vrij ge makkelijk gewonnen met 4-1. Direct vanaf de aftrap kwamen de Tukkers gevaarlijk opzetten, en het had wei nig gescheeld of Holten had al ach ter gestaan. De bal ging echter net aan de verkeerde kant van dè paal langs. Langzamerhand nam Holten 't initiatief over. Toen de Albergse- verdediging bleef staan voor buiten spel kon W. Reijlink met een prach tige boogbal scoren (1-0). Holten bleef aanvallen, wat dan ook al gauw resulteerde in een tweede doelpunt. Een vrije trap buiten de zestien me ter werd door W. Schooien onhoud baar via de onderkant van de bal in het doel geschoten (2-0). Een prach tige kans werd gemist door M. Klein Velderman die alleen voor de keeper kwam maar de bal over het doei le pelde. Even later was het door de zelfde speler wel raak. Een voorzet van rechts werd door hem van direct bij onhoudbaar langs de Albergse- doelman geschoten (3-0). De Tukkers kwam voor de rust niet verder dan enkele hoekschoppen. Na de rust kon Holten de voorsprong zelfs nog vergroten, toen W. Reijlink een prachtig aanval met een onhoud baar schot afrondde (4-0). Hierna deed Holten het kalmer aan en ging meer verdedigend spelen. De Alberg- se voorhoede kon slechts maar één keer scoren (4-1). Nog te vermelden dat het een keihard gevecht was, dat goed geleid werd door J. Schwarte uit Nijverdal. De stand in de kop groep in 2F is nu MVV 2 14-22, Hol ten 2 13-20. de Tukkers 2 14-20, KOSC 2 14-19. Holten 3 - Twenthe 3 2-1 Een zeer goede wedstrijd welke op verdiende wijze door Holten werd ge wonnen. Twenthe begon deze wed strijd sterk verdedigend om er ten minste 1 puntje uit te slepen. Maar Holten liet zich niet uit haar verde diging lokken en dankzij dan ook de ze verdediging met aan het hoofd keeper J. G. Deijlc die 2 zeker schij nende doelpunten uit zijn doel ransel de, bleef het tot rust 0-0. Na rust na 10 minuten spelen 0-1 voor Twenthe door een fout van de stopper van Holten, die hiervoor uit het veld gehaald werd, om plaats te maken voor G. W. Brinks, die zich •aar behoren van zijn taak kweet. Haspel met de flexibele polyetheen-gasbuis. Elke haspel bevat plm. 660 meter die er met een traktor wor den afgetrokken. de druk nog eens teruggebracht tot 1/10 atmosfeer, terwijl na binnen komst in woningen en bedrijven de huisinstallatie zorgt voor een redu cering tot 25 millibar. De polyetheen-hogedrukleiding is berekend op 6 atmosfeer druk. Zij wordt gelegd op een diepte van één meter. Gevaar voor bevriezen bestaat er niet, want het gas wordt verwarmd tot 15 graden voordat het 't net in gaat en bovendien ontstaat pas broos heid in de leiding bij een tempera tuur van 50 gr. Celsius onder nul. Een temperatuur die zich in Neder land niet gemakkelijk voordoet. De aanleg van de 3 km lange hoge- drukleiding is thans gevorderd tot 't Beukenlaantje. De aanleg in de ge accidenteerde Enkweg heeft nogal wat moeite gekost in verband met de diverse leidingen die hier liggen, zo dat hier de sleuven gedeeltelijk met de schop gegraven moesten worden, waarbij soms een diepte van mans hoogte ontstond. Toen de graafma chine in werking werd gesteld, werd op drie plaatsen de telefoonkabel stuk getrokken, waardoor verschillende aangeslotenen een tijdlang van hun telefoon verstoken waren. De PTT heeft de kabels echter snel weer her steld. Perspectief Met de aanleg van het hogedruk net, het lagedruknet in het villater- rein „Look" en de algemene voorzie ningen is ongeveer anderhalve ton gemoeid. Zy opent echter het pers pectief om de camping „De Prins", het natuurbad „Twenhaarsveld" en het zomerhuisjesterrein van aardgas te voorzien, wanneer de leidingen worden doorgetrokken, waarby ook de tussenliggende woningen zullen kunnen worden aangesloten. Maar zover gaan de plannen momenteel nog niet. Holtens druk werd groter en zo stond het na 25 minuten spelen 1-1 door 'n doelpunt in eigen goal. Nog geen 5 minuten later was het reeds 2-1 door een zeer fra^i doelpunt van T. Sche perman, welke speler even later ook nog de lat raakte. Holten bleef ster ker maar doelpuntte niet zodat 't ein de kwam m-et een verdiende 2-1 over winning. Zondag 21 februari het zwa re karwei Holten 3Enter 3, aan vang 2.30 uur, terrein sportdal. Hector 4 - Holten 5 2-1 In de laatste twintig minuten heeft Hector 4 nog kampioenskanshebber de kans gezien om langs Holten 5 te komen. Holten had n.l. de gehele tijd een voorsprong. Er werd goed gevoet bald. Het was dan ook jammer dat door een ongelukkig doelpunt de wed strijd voor onze jongens verloren ging. Zondag a.s. de oefenwedstrijd tegen Holten 4 om half negen in het Sportdal. Holten 6 - GFC 5 1-5 Onze veteranen leden een onver wachte, maar toch verdiende, ne derlaag tegen het lager geklasseerde GFC 5. Dat de score zo hoog opliep lag aan een paar blunders in de Hol- tense verdediging. Het spel van GFC Blauw Wil heeft de forse neder laag tegen kampioenscandidaat Sib- culo aan zich zelf te wijten. ..Pinge len" van de Blauw Witte achterhoe de in het doelgebied inplaats van re soluut op te ruimen waarvoor men ruimschoots de gelegenheid had, en het niet benutten van meerdere goe de kansen naast schieten voor open doel) en de nederlaag is verklaard De Sibculöers waren technisch beter en de zege is zeker verdiend daar niet van, doch zeker 3 van de 5 doel punten waren „presentjes" van de Blauw Witte achterhoede. Na plm. uur spelen, waarin bei de partijen volledig tegen elkaar op wogen, strafte Wessels een fout in de defensie van de gastheren op doel treffende wijze af en voor hetrust - NIJVERDAL De Motorclub Nij verdal - Hellendoorn organiseerde op de Haarlerberg de derde betrouw- baarheidsrit voor de Haarlerbergcup. De uitslagen waren als volgt van deze 3e rit: Bromfietsen: 1. G. J. Westenberg, Marie; J. Staman, Nijverdal en H. Nekkers, Hellendoorn, allen met 0 strafpunten; 4. G. Roelofs, Nijverdal, 9. strafpunten; 5. H. de Bree, Nijver dal, 16 strafpunten. 50 cc Klasse: 1. H. Postel, Lochem, 6 str.p.; 2. W. Rensen, Holten, 14 str. p.; 3. D. Mogenzomp, Lochem, 15 str. p.; 4. H. Priester, Amsterdam, 18 str. p.; 5. H. Flierhuis, Dalfsen, 28 str.p. 125 cc klasse: 1. J. Wermink, Hel lendoorn, 0 strp.; 2. J. Lanting, Kla- zienaveen, 2 strp.; 3. H. van Stuyven- berg, Velp, 6 str.p.; 4. A. Watson, Nijmegen, 7 str.p.; 5. H. Moraal, Has selt, 14 str.p. Boven 125 cc klasse: 1. J. Tijhuis, Nijverdal, H. Bekkernens, Haarle, E. Hendriks, Hellendoorn en D. de Vos Hellendoorn allen met 0 strafp.; 5. H. van Olst, Raalte, 3 strp. Zijspannen: 1. Gebr Spenkelink, Rijssen, 6 strp.; 2. R. van Stuyven- berg en H. Buurman, Velp, Raalte, 9 strp. Er namen in totaal 54 rijders aan de ze rit deel. De totale uits|ag van deze drie ritten is als volgt: Bromfietsen: H. Nekkers, Hellendoorn en G. J. Westenberg, Marle, beiden met 0 strp. 50 cc: H. Postel, Lochem 125 cc: Jan Wermink Hellendoorn. Boven 125 cc: H. Bekkernens Haar. Ie Zijspannen: Gebr. Spenkeling, Rijs sen De winnaars zullen zaterdagavond a. s. in hotel de Kroon te Hellendoorn tijdens de jaarlijkse feestavond van MCNH de Haarlerbergcup in ont vangst mogen nemen, en worden ge huldigd. NIJVERDAL In de hoofdklasse van de biljartcompetitie van de bil jartbond „Ons Genoegen" te Nijver dal en omstreken is de stryd bijna gestreden. Er zyn nog drie wedstryd- weken om de competitie af te ronden en in deze weken zullen zowel MKV uit Raalte als Ten Berge uit Enter nog twee wedstrijden moeten spelen. De andere clubs zijn zo goed als zeker uitgeschakeld voor het kam pioenschap. Vooral voor MKV was het deze week wel bijzonder gunstig, gezien de uitslagen in deze klasse. De ploeg van Daggert won thuis met niet minder dan 8-0 van NBC 1 uit Nijverdal, terwijl Ten Berge tegen KOT met een gelijkspel 4-4 genoegen moest nemen, en tevens in haar in haalwedstrijd tegen VIOS 1 in Rijssen niet verder kwam dan een punten verdeling (4-4). De stand in de hoofdklasse, wat betreft de eerste drie plaatsen, ziet er nu als volgt uit: 1 MKV 1 56—20, 2 Ten Berge 1 56—78, 3 KOT 1 48—61. Overige uitslagen in de hoofdklasse: Spekhorst 1 (Rijssen) De Tonne 1 (Hellendoorn) 4-4, VIOS 1 (Rijssen) Bolscher 1 (Enter) 6-2 en Dreyerink 1 (Enter) KOT 1 (Nijverdal) 2-6. De beste partij in de hoofdklasse kwam op naam van de heer H. Al berts van KOT 1, die zijn partij van 125 caramboles uitmaakte in 14 beur ten. In de eerste klasse belooft het nog een zeer interessante competitie te worden. Doordat Kalfsterman 1 uit Holten deze week vrijaf was, maak ten Vloedgraven uit Luttenberg en Het Anker 1 uit Holten van de gele genheid gebruik om gezamenlijk op te rukken naar de eerste plaats. Vloedgraven won met 6-2 van VOG uit Rijssen en Het Anker bleef met dezelfde cijfers baas over De Budde 1 uit Nijverdal. Stand aan kop in de eerste klasse: 1 Vloedgraven 1 5678, 2 Het Anker 1 5678 en 3 Kalfsterman 1 5276. Overige uitslagen in de eerste klasse: NBC 2 (Nijverdal) De Ster 1 (Hel lendoorn) 4-4, MKV 2 (Raalte) Haarlerberg 1 (Haarle) 4-4, HBC 1 (Hellendoorn) Jansen 1 (Holten) 8-0, Lierinck 1 (Haarle) De Pop- pe 1 (Nijverdal) 4-4. De heer H. Na huis van Haarlerberg 1 bracht in de eerste klasse de beste partij op zijn naam, nl. 100 caramboles in 13 beur ten. In de tweede klasse stuurde Oude laar 1 uit Nijverdal het tweede vier tal van Spekhorst met een 6-2 neder laag huiswaarts. Stand tweede klasse aan de kop: 1 Oudelaar 1 5677, 2. Bolscher 2 56—71, 3 KOT 2 52—70. Overige uit slagen in de tweede klasse: KOT 2 (Nijverdal) Bolscher 2 (Enter) 6-2, De Poppe 2 (Nijverdal) Koedijk 1 (Rijssen) 4-4, De Sport 1 (Wierden) OBK 1 (Nijverdal) 6-2, Jansen 2 (Hol ten) HBC 2 (Hellendoorn) 4-4 en De Ster 2 (Hellendoorn) Kalfster man 2 (Holten 4-4. De heer C. Titsing van Oudelaar bracht in de tweede klasse de beste partij op zijn 'naam, nl. 75 caramboles in 12 beurten, In de derde klasse gaat de strijd voorlopig tussen de viertallen van was veel beter en gevaarlijker. Het leek dat de gasten ietwat onderschat waren. Het Holtense doelpunt kwam op naam van J. Nijland. Programma zondag. 14 febr. I.v.m. schaatskampioenschappen geen programma. Wel worden enkele oefenwedstrijden gespeeld n.l. Hol ten 4Holten 5 8.30; Holten 1Holten 2 10.00 uur. Aanwijzingen in het voet balkastje. signaal troffen Huisman en Wessel^. nog een maal de roos. Gerhard Kolk man had in de 34 ste minuut mei een afstandsschot via de paal voor 1-2 gezegd. De tweede helft was tien minuten oud toen Wessels, mede door een foutje van doelman Stuk- ker, de hattrick verrichte en plm. een kwartier voor tijd maakte Huis man er 1-5 van. In de laatste vijf minuten kregen Ab Jansen en Ep Beldman nog pracht kansen om de nederlaag wat „dragelijker" te ma ken maar beide faalden. Stand le klasse A. Kloosterhaar 14-22; Sp. cl. Rijssen 14-21; Sibculo 13-19; Drienerlo 13-18: Juliana 14-17; Denekamp 13-9; Blauw Wit 14-9; Daarle 12-8; Lemele 13-6; Boswinkel 12-3. HOLTEN. De heer C. P. M. van den Berg, bewegingstherapeut, verbonden aan de St. Franciscushof te Raalte is benoemd tot leider van de afdeling gymnastiek van de Sport vereniging „Bato". Zijn aanstelling is maandag jl. ingegaan, maar de oefenavonden zullen in het gevolg gehouden worden op woensdag-, don derdag- en vrijdagavond op de beken de tijden voor de verschillende afde lingen. De jeugdafdelingen komen onder leiding van mej. Willemien Tulier en deze oefenen op zaterdagmorgen. De afdeling gymnastiek telt ruim 250 le den verdeeld over 13 groepen, waar van 4 groepen tot de jeugdafdeling behoren. Er kunnen momenteel weer nieuwe leden worden aangenomen, waarvoor men zich op kan geven bij de secretaresse mevr. M. Eggink- Ten Velde, Diessenplasstraat 1, telef. 2000.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3