CJ.V. „De Vriendenschaar hield interessante enquête Nieuwenhuis dertig bij Klein Velderman Uitslagen en resultaten lagere senioren J lollen Trim- en atletiekclub gaat van start Blauw W it Lemele 0-1 Gesprek over Jeugdwerk in Holten en drugs In Holten een dooie boel Er ontbreekt vooral veel aan sportaccomodatie en ontpanning Espelose Plattelandsvrouwen vierden derde lustrum WAAR GAAN WIJ HEEN? 551 Schietwedstrijden Biljartbond Ons Genoegen Kalfsterman I verstevigde zijn leiderspositie In intieme kring Voe l balprograimna Jaarvergadering Cj V te Espelo C.J.V. Roeklijk op bezoek in Dijkerhoek Om hel leefmilieu etson twerp tot wijziging bestrijdings middelenwet 62 Holten -TVC 2-0 Programma Culturele agenda Vrijdag 5 februari 1971 3 „Waar blijven de uitgaansmogelijkheden voor de Holtense jeugd in eigen plaats Het was een onderdeel van drie vra gen, die leden van de C.J.V. „De Vriendenschaar" hebben voorgelegd aan een zestal willekeurig gekozen Holtenaren. Zij werden er n.I. op uitgestuurd om een interview af te ne men, om daarmede getest te worden op hun „journalistieke gaven". In groepen van gemiddeld vier leden gingen zij op be zoek bij de heren J. Warrink, keurings-dierenarts; Slotman, kruidenier; Vorkink, voedingsspecialist; G. W. Wolters, op zichter Rijkswaterstaat; Stukker, schilder; en G. H. Kers, V.V.V.-administrateur. Vraag 1 luidde: „Hoe denkt u over hel druggebruik? Hard drugs, soft drugs en het vrije gebruik van drugs en wat is uw inziens de verhouding drugs-alcohol? Drugs zijn medisch (als ziekte bestrijding verantwoord. Verder wa ren over het algemeen de geïnter viewden tegen het gebruik van deze middelen. Vooral de hard drugs, waaraan men snel verslaafd raakt, moeten zonder meer worden verbo den. De personen die ze toch, on danks alle bezwaren, willen gebrui ken moeten hiervan zelf de gevolgen maar dragen. De regering is naar de mening der geïnterviewden veel te slap en moet veel strenger optreden, vooral tegen de zwart-handëlaren, die vaak nog hard drugs en soft drugs vermengen en voor soft drugs verkopen (soft drugs geven geen verslagen, hard drugs wel). Als men de verkoop van deze mid- delen toestaai,, wordt het gewoon van kwaad tot erger, zo werd gezegd. Hard drugs-gebruikers hebben niets dan kritiek op de maatschappij, oor deelde men, maar over tien of vijf tien jaar praten zij wel anders. Niet een van de geïnterviewden heeft, voor zover bekend, zelf eens drugs gerookt, dus geen praktische ervaring. Ergens zijn drugs en alcohol het zelfde. Zij moeten met mate worden gebruikt. Vraag 2: ,.Hoe ziet u de toekomst van de Holtense jeugd in verband met clubs (zoals C.J.V., ..De Schure" enz.), sport, werkgelegenheid, studie mogelijkheden, ontspanning? Clubs De antwoorden luidden over het algemeen, dat clubs zoals de C.J.V. goed zijn en zullen nog lang bestaan. Clubs en groepen zoals „De Schure" zijn een geest des tijds, doch vaak jarrtmërlijk kort van bestaan. Er moet volgens de betrokkenen meer "samenwerking bestaan tussen' deze clubs. Een dorsphuis is een der ge wenste uitkomsten. Er kwamen ook kritische geluiden als zou ,,De Schu re" een janboel zijn, maar dit werd afdoende weerlegd door reacties van de clubléden. Sport Allen waren van mening, dat sport ontzettend goed is voor de mens. vooral omdat deze hoe langer hoe minder lichaamsbeweging krijgt. Maar jammer genoeg heeft Holten lang niet genoeg accommodatie om actief sport beoefenen. Voetbal is de meest voor de hand liggende sport, evenals gymnastiek, maar zo werd gezegd, voor de dames is er haast niets. Het is broodnodig, dat er ook voor deze categorie van Holtenaren passende sportclubs ko men. Een overdekt zwembad zou in dat geval een aantrekkelijke uitkomst zijn, evenals een grote sporthal en sportvelden voor tennis en volleybal. Werkgelegenheid Werkgelegenheid is er in Holten wel, maar alleen op fabrieksgebied en in de bouwvakken. Voor mensen met een middelbare schoolopleiding en kantoorpersoneel is er in Holten geen plaats, op enkele na. Deze jonge mensen moeten hun toevlucht zoeken in de grote steden, zoals Deventer, Almelo en Hengelo Ook werd nog gezegd, dat al die hooggeschoolden op den duur geen passend baantje zullen vinden en dat een handige l.t.s.'er met twee rech terhanden nog'beter zal gaan verdie nen. Ook de sociale voorzieningen zijn te goed. waardoor men eerder zich ziek meldt en in de werkloosheidswet gaat lopen of doodgewoon van sociale zaken trekt. Als hier financieel meer verschil in zat zou men genoodzaakt zijn om te werken, dit kan alleen de economie van ons land ten goede ko men. Deze liggen-in Holten nogal gunstig, gezien de grootte der gemeente. Als suggestie werd aan de hand gedaan dat een scholengemeenschap onder één dak financieel veel voordeliger is Naast de Havo, Mavo en Meao moet ook de huishoudschool, een LTS en dergelijke plaats krijgen in hetzelfde gebouw. Dit bevordert de samengang van de leerlingen zeer goed. Ook is men dan niet zoveel directeuren en leerkrachten nodig. Een leerplicht tol de achttienjarige leeftfjd is volgens de geïnterviewden uit de lucht gegrepen, want hoevelen kunnen of willen niet leren, maar gaan wel liever werken. Waarom moet dan met schoolgaan worden ge pest. Eén dag school voor de werken de jeugd is misschien goed voor hun geestelijke ontwikkeling en ook val kundig gezien, maar velen voelen d; niet zo. Zij die overdag werken en 's avonds leren, worden vaak over belast en moeten vele pleziertjes ii hun jeugd missen. Maar zonder diplo ma's begint men tegenwoordig weinig en ze worden steeds maar weer gevraagd. Een pienter jongetje met technisch inzicht, maar zonder diploma's, kan vaak in één bogopslag meer zien dan de jongeman met MTS-opleiding. Ontspanning en uitgaansmogelijkhèden Wat mist men deze in Holten. Geen Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht." houden wedstrijden om het kampioen schap werden de volgende resulaten behaald: GROEP A 1 B. Brinkman 126 p., 2 J. van Asselt 113 p., 3 J. Haan 112 p.. 4 G. Jansen 112 p.. 5 J. A. Aanstoot 88 o. 6 H. Paalman 87 p. Groep B: 1 H. Gazan 111 p.. 2 A Paalman 111 p.. 3 G. J. Aaftink 104 p., 4 J. Sluiter 104 p., 5 D. J. Nijen- dijk 9» p.. 6 .1. Bouwhuis 93 p.. 7 A. Bieleman 87 p. GROEP C: 1 D. Jansen 96 p., 2 H. Oosterkamp 95 p.. 3 G. J. Paalman 85 p.. 4 F. Sluiter 82 j.. 5 A. J. Bos 63 NIJVERDAL. Door een 6-2 zege op Dreyerink 1 in Enter gaat hot eerste viertal van M.K.V. uit Kaal te weer aan de leiding in de hoofd klasse van de biljartcompetitie van de biljardbond ..Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken. Hun groot ste concurrent is momenteel Ten Br: ge 1 uit Enter dat zelf deze week" niet speelde maar met één wed strijd minder gespeeld en 1 puntje minder dan de koplopers hebben zij een zeer goede kans deze leiderspo- sieti zeer binnen kort van M.K.V over te nemen. Het Nijverdalse K.O.T. dat de gehele competitie bij na in het bezit is geweest van de tweede plaats leed deze week een verrassende 8-0 nederlaag in Hellen- doorn tegen De Tonne 1 en is hier door voorlopig naar het derde plan verschoven. Op eigen biljart kon Spekhorst 1 uit Rijssen het niet bol werken tegen Bolscher 1 uit Enter én kreeg in eigen huis een 5-3 neder laag te incasseren. De beste partij in de eerste klasse kwam op naam van de heer L. Web bink van De Tonne 1 die zijn partij van 125 caramboles in de 15e beurt beëindigde, met daarbij een prachti ge serie van 54. In de eerste klasse verstevigde het Holtense Kalfster man 1 uit Holten zijn leiderspositie, want zelf wonnen de jongens van Kalfsterman met 8-0 van M.K.V. uit Raalte, en Vloedgraven 1 uit Lut- ienberg moest één partij gewonnen geven in de wedstrijd tegen Haarler- berg in Haarle (6-2), waardoor Kalf sterman nu een voorsprong heeft op gebouwd van 4 matchpunten op hun naaste concurrent. Overige uitslave- in de eerste klasse: De Ster 1 (Hel- Icndoorn) IT.B.C. 1 (Hellendoorn) uitgesteld; Jansen .1 (Holten) Lierinck 1 (Haarle) 6-2: V.OG. 1 1 (Rijssen) Anker 1 (Holten) 2-6: De Poppe (Nijverdal) De Budde 1 (Nijverdal) 4-4 De beste partij in de eerste klasse kwam op naam van de heer H. Na huis van Haarlerberg 1, n.I. 100 ca ramboles in 9 beurten. In de tweede klasse blijft, het Nijverdalse Oude laar 1 nog steeds aan de leiding. Dankzij een 6-2 zege op plaatsge noot O.B.K. 1, en mede doordat Bol scher 2 uit Enter met dezelfde cij fers de baas bleef over De Sport 1 in Wierden blijft het verschil tussen deze twee ploegen ook nu nog 2 matchpunten. Overige uitslagen in de tweede klasse: De Budde 2 (Nij verdal) De Poppe 2 (Nijverdal) 4-4; Koedijk 1 (Rijssen) Jansen 1 (Holten) 8-0; H.B.C. 2 (Hellen doorn) De Ster 2 (Hellendoorn) 4-4 en Spekhorst 2 (Rijssen) Kalfsterman 2 (Holten) 2-6. Hoewel de leiders in de derde klasse. Roelofs 1 uit Nijverdal. met een 4-4 gelijkspel genoegen moesten nemen tegen Lierinck 2 in Haarle, en hun naaste concurrent V.O.G. '2 Uit Rijssen met 8-0 won van Het An ker 2 in Holten is er toch nog een verschil van 6 matchpunten tussen deze twee ploegen. Overige uitslagen in de derde klasse: V.I.O.S. 2 (Rijs sen) Haarlerberg 2 (Haarle) uit gesteld M.K.V. 3 (raalte) Koe dijk 2 (Rijssen) K.O.T. 3 (Nijver dal) Jansen 3 (Holten) 2-6 en De Tonne 2 (Hellendoorn) Kalfster man 3 (Holten 2-6. In de vierde klasse draait het tweede viertal van Dreyerink mo menteel zeer sterk en bouwt haar voorsprong op haar naaste concu- rent De Sier 3 uit Hellendoorn ge stadig uit. Hoewel De Ster deze week niet speelde en dus een wed strijd achterstand heeft op de koplo pers. heeft Dryerink door haar 8-0 zege op Lierinck 3 in Haarle nu toch reeds, een voorsprong van 15 match- Dunten od D Seter. Overige uitsla gen in de vierde klasse: Kalfster man 4 (Holten) Ten Berge 2 (En ter) 0-8; Oudelaar 2 (Nijverdal) Spekhorst 3 (Rijssen) 4-4: Vloedgra ven 2 (Luttenberg) O.B K 2 (Nij verdal) 6-2; De Sport 2 (Wierden) Bergzmht 1 (Lemele) 6-2 en AT.K.V. 4 (Raalte) De Tonne 3 (Hellen doorn) 6-2. film, geen bioscoop, geen dansen, geen barretjes, alleen cafés, cafeta ria's. een „Schure" en een ..Kelder tje", Waarom wordt hieraan niet meer gedaan. Een dorpshuis zou een goed begin zijn. Wel zou dit ook zon dags geopend moeten zijn. Een disco bar en dancing zouden grote uitkomst brengen en „waarom met eens in de week een film gedraaid" werd ge zegd. Dit liep plm. vijf a zes jaar geleden zo goed. „Is het niet iets voor de plaatselijke verenigingen om samen eens iets goeds op poten te zetten", zo kwam er een geluid. Vraagt 3: Hebt u naar u zelf meent het juiste beroep gekozen? Wat zijn uw hobby's en hoe brengt u deze naar buiten. En zou u van woonplaats wil len veranderen? De antwoorden waren, zoals begrij pelijk, nogal persoonlijk. Hobby's Muziek, paardrijden, vissen, schil deren en sport waren het meest alge meen. Om het op de juiste manier naar buiten te brengen was nogal moeilijk. Bijv. is het een mogelijkheid een aanplakbiljet op je auto te plak ken met „Ik ga vissen, wie gaat De meeste geïnterviewden wilden niet graag vertrekken uit Holten. Dit i$, zo werd gezegd, goed voor jonge lui die zich willen gaan ontplooien. Holten heeft blijkbaar toch nog iets wat de mensen bijzonder aantrekt. Alle „slachtoffers" werden na hun ondervraging door de C.J.V.'ers har telijk bedankt voor hun spontane medewerking. Het ziet er naar uit, dat de C.J.V. „De Vriendenschaar" nog wel eens een dergelijke enquête zal organise ren. O Dinsdag 26 januari herdacht de heer A. Nieuwenhuis zeg maar Teun het feit dat hij dertig jaar geleden in dienst trad bij de heer H. Klein Vel derman toen nog „De smid van de Kol". Nieuwenhuis was een van de eerste werknemers in de landbouw- smederij annex handel in kachels en huishoudelijke artikelen en hij stond bij de boeren als hoefsmid hoog aan geschreven. Hij verstond z'n vak zeer goed en hij kon het mei de boeren en andere klanten goed vinden. Het was toen nog zo geheel, zo totaal anders. Men kon er in die dagen nog even de tijd afnemen voor een gezellig praat je en het dorpsnieuws samen even doornemen. Teun en zijn werkgever denken nog vaak terug aan de tijd dat alles nog zo veel gemoedelijker, zo gezelliger ging. Nieuwenhuis heeft De kleine winterstop heeft Holten 2 geen goed gedaan. Met niet minder dan 5-1 werd het tweede in Almelo, door koploper MVV 2 verslagen, zo dat de kampioenskansen een flinke deuk kregen. De wedstrijd begon trouwens goed voor Holten, toen W. Reijlink al na 2 minuten Holten de leiding gaf. De gelijkmaker liet ech ter niet lang op zich wachten, toen er aen klein misverstand ontstond in de Holtense defensie? MVV kwam nog voor de rust op 2-1, toen een vrije schop onhoudbaar achter doelman Pasop belande. Na de rust werd MVV nog sterker, en toen het door een foutje van de Holtense linksback 3-1 werd was Hol ten een geslagen ploeg. Doordat men massaal ging aanvallen vielen er ga ten in de verdediging die dan ook goed door de schietgrage voorhoede van MVV werden benut 5-1. Wil Hol ten 2 nog een kans behouden op het kampioenschap dan zal a.s. zondag van de Tukkers 2 gewonnen moeten worden om 10.30 uur in het Sportdal. Iiaarl. Boys 3 Holten 3 2-2 Zo stond deze wedstrijd aangege ven maar u moet lezen Haarle Boys 2Holten 3 2-2. Tot veler verrassing nam Holten 3 reeds al na 15 minuten spelen de leiding. Toen D. J. Seco de bal goed kreeg toegespeeld en op fraaie wijze scoorde (0-1). 10 minuten later was het zelfs 0-2. Door een fout van de verdediging van Haarle Boys. Haarle Boys kwam nu pas goed los en het was dan ook aan het goede werk van J. G. Deyk te danken dat er nog geen doelpunten vielen. Tot 5 minuten voor rust Holtens verdedi ging 'n grove fout maakte en dat be tekende meteen (1-2). Na rust een ve-al sterker Haarle Boys team, en een sterk verdedigend Holten. Het duurde echter tot 10 mi nuten voor tijd, toen scoorde Haarle Boys 2-2, wederom door een verdedi- gingsfout van Holten, waarmee het einde kwam. Zondag a.s. Holten 3 Twenthe 3. Hopelijk weer eens de volle winst, het kan jongens, maar dan allemaal met de volle 100 pet. De wedstrijd begint om 10 uur (op ter rein 2). Allemaal om 9.30 uur aan wezig! Holten 4 SDOL 3 4-2 Deze wedstrijd begon pas om 3 uur doordat de aangewezen scheidsrech ter niet aanwezig was wegens ziekte. Maar om 3 uur werd afgefloten voor het begin van deze wedstrijd. Het was een middelmatige wedstrijd waarin bovenal Holten zeer slecht begon. Haar verdediging liet het nog al eens afweten, maar zoals zo vaak na 25 minuten spelen 1-0 voor Holten door een doelpunt van G. H. v. d. Pluym, die daarmee zijn 3e doelpunt scoorde deze dag. Spoedig hierna 1-1 door vele foutjes. Na rust al spoedig 1-2 wederom door fouten die bij volgende wedstrij den niet meer gemaakt mogen wor den. Maar Holten werd wakker en scoorde spoedig 2-2. Vervolgens werd de stand snel opgevoerd tot 4-2, waar mee ook het eind kwam. Zondag naar Haarle Boys 4. Aanvang 12 uur. Ver trek om 11.15 uur vanaf Smidsbeld. Aller opkomst dringend gewenst! Holten - SOS 4 2-1 Zaterdag: Excelsior alHolten al 15.00 uur; Holten a2DES a2 14.30 uur; De Zweef blHolten bl 14.30 uur Holten d2Holten el 10.00 uur; Holten c2Holten dl 11.00 uur. Zondag: Holten 2De Tukkers 2 10.30 uur; Holten 3—Twenthe 3 10.00 uur; Haarl. Boys 4—Holten 4 10.00 uur; Hector 4Holten 5 10.00 uur; Holten 6—GFC 5 2.30 uur. De C.J.V. „De Bouwers" te Espelo hield vrijdag, 29 januari haar jaar vergadering in „Het Trefpunt" onder leiding van voorzitter J. ten Dam- Na de opening gaf de voorzitter het woord aan de penningmeesteresse, mej. B. Schippers, die een optimis tisch geluid kon lalen horen. Uit haar kasoverzicht bleek n.I., dat de ver eniging een batig saldo heeft van f 570.69. .Uit hel jaarvei-slag van de secretaris J. Marktvoort, bleken o.m. de vol gende activiteiten. Zestien weken werd een gewone clubavopd d.w.z. )n gezellige spelavond gehouden met soms een bijbelgedeelte of dagslui ting. De andere zestien weken had men sprekers, discussies, ringavon- den, droppings, verwerpingen en der gelijke. Verder bleek, dat de cl.ub momenteel 33 leden telt. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren mej. B. Schippers en W. Rensen. Als nieuwe bestuurs leden werden gekozen mej. D. Klein Horsman en M. Baltu.s. De voorzitter dankte de aftredende bestuursleden voor het vele werk, dat zij voor de club gedaan hebben. Na de pauze moesten de oudere en jongere leden verschillende gerech- len (spoed, slaatjes, toastjes e.d.) klaar maken, die daarna hun weg wel vonden. Met een korte dagslui ting werd deze gezellige avond dooi de voorzitter gesloten. HbÜJéd£5 .'.ïef-C'J revanche- gfenomen voor de destijds met. 2-0 verloren wed strijd tegen SOS 4 uit Hellendoorn. Nu werd het 2-,l voor onze jongens. Door deze overwinning staat het vijf de met 9 punten, uit 13 wedstrijden in de middenmoot.; Hector 6 Holten 6 l-ö Dat deze' wedstrijd verloren zou gaan. was geheel volgens de ver wachting. Hector 6 staat n.I. nog zon der verlicspunten op de bovenste plaats. Omdat tjnze veteranen thuis met. 7-0 hadden' verloren is deze 1-0 nederlaag e'en goede prestatie. Hierop werd dan ook na de wedstrijd een kracht'ige dronk gewijd. in de loop van dertig jaar de hele om schakeling van 'De Smid van de Kol' naar Machinefabriek „Universal" meegemaakt. Nadat Klein Velderman zich in 1955 op het Industrieterrein vestigde voor de fabricage van o.m. sneeuwploegen, omdat hij aan de Kol- weg geen mogelijkheden tot uitbrei ding had, beheerde Nieuwenhuis van 1957 tot 1963 met assistentie van zijn vrouw Aaltje het bedrijf aan de Koi- weg. Toen echter in 1963 dit bedrijf, met uitzondering van het loodgieters- bedrijf. werd overgenomen door „Me- talu Holten n.v." moest Teun „over schakelen" naar de fabriek aan de Industriestraat waar het in het begin wel even moeilijk was. doch waar hij zich zo zei de heer Klein Velderman door vol te houden al vrij snel uitste kend heeft aangepast. Het dertigjarig dienstverband werd in kleine kring i herdacht in het kantoor van de direc tie waarbij de heer Klein Velderman woorden van dank sprak tot jubilaris Nieuwenhuis die hij prees om zijn ijver en plichtsbetrachting. De heer Klein Velderman deed zijn woorden van dank en waardering vergezeld gaan van een geschenk. De heer Nieu wenhuis dankte met enkele woorden voor het geschenk en de prettige sa menwerking. Dr leden van de afdeling van Ned. Bond van Plattelandsvrouwen herdachten dindagavond in intie kring in het gebouw „Het Trefpunt" het 15-jarig bestaan der afdeli In haar openingswoord heette pre sidente, mevrouw H. J. Hol-Groot hof. in het bijzonder welkom enkele genodigden onder wie mevrouw .1. W. Nagelhout-Klijzing, oud-presiden te van het gewest Overijssel, die 15 jaar geleden bij de oprichting var de afdeling Espelo aanwezig was er steeds daarna nog een ruggesteun- tje is gebleven. Verder verwelkomde zij mevrouw Sanderman uit Henge lo. die deze avond met voordrachten en schetsjes deze avond verzorgde, De voorzitster memoreerde tal var activiteiten der afdeling in de afge- De CJV-ers van Poeldijk waren het afgelopen weekend te gast bij de Dij- kerhoekse CJV. De groep (14 pers.) arriveerde zaterdagmiddag om 13.30 uur. In het leuk versierde gebouw .Bethanië" werd koffie gedronken en werd kennis gemaaki door middel door middel van het maken van e'en collage. Zaterdagavond was er eerst een puzzelwandeltocht en tot besluit een discobal. Zondagmorgen werd er een jeugddienst gehouden waarin hulp prediker A. Schellevis sprak over het onderwerp ..Het lied in de nacht". Na deze dienst werd er door de le den van de beide groepen nog wat nagepraat met de heer Schellevis. Het was de bedoeling dat ook oude ren hierbij aanwezig zouden zijn doch ze verschenen niet als gevolg van een misverstand. Zondagmiddag werd een autotoch; gemaakt over de Hol- terberg waarbij gestopt werd in het Niemandal en bij de oriënteringsta fels. Ook werd nog een bezoek gebracht aan de Beuseberg waar de E8 en de werkobjecten rond deze autosnelweg in ogenschouw werden genomen. Tol slot van het zeer geslaagde weekend werd de gasten een broodmaaltijd aangeboden. De Holtense trim- en atletiekclub start zaterdagmorgen 6 februari om 10.00 uur in het gymnastieklokaal van de Scholengemeenschap. Voorlopig begint Frits Kramer, bekend hardlo per en tweemaal winnaar van de St. Japiksloop in Holten, met een trim- groep. die later wanneer er voldoen de deelnemers zijn, gesplitst wordt in een trim- en atletiekclub. Iedereen, jong en oud. man en vrouw, kan zich voor deze trim groep opgeven bij de heer Kramer. Schou tenstraat 9 of elke zaterdagmorgen in het gymnastieklokaal. Trimmen wordt van harte aanbevo len door het Nationaal-Trimcomité van de Ned. Sport Federatie in Den Haag. waarin practisch alle leer krachten, en organisaties op het ge bied van de lichamelijke opvoeding en de sport, samenwerken. Er is voor elke Nederlander een gulden middenweg tussen bewegings armoede en sportbeoefening. Die middenweg heet „Trim". Trimmen betekent, bijsturen, de lichamelijke conditie op peil brengen. Trimmen is voor iedereen, is niet gebonden aan plaats of tijd, hoeft mets te kosten. betekent plezier, geeft gewichtsver lies, steviger spieren en en sportief figuur. Trimmen verbetert de hart- en long functie, vitale organén voor een lan ger en gezonder leven. Trimmen geeft U uithoudingsvermogen en zelf vertrouwen. Regelmaat Door regelmatig te trimmen gaat men zich heerlijk fit voelen. Daardoor is men beter opgewassen tegen de spanningen van "het dagelijkse werk. De vrije tijd wordt hierdoor ook pret tiger. Men voelt zich niet meer uit geput tijdens het weekend of de va kantie. Men voelt zich gezonder. Te weinig lichaamsbeweging schaadt hart- en bloedvaten. Kortom; „trim men is van belang voor het persoon lijk welzijn" aldus het Nationale Trimcomité. Trim u fit, mocht u nog niet trim men, probeer het toch maar eens bij de Holtense Trim- en atletiekclub. Iedereen is van harte welkom. lopen vijftien jaar. Het ledental dat aan het begin 25 bedroeg is thans verdubbeld en tot vijftig gestegen, een bewijs, dat in Espelo het bonds- werk nog in het teken der belangstel ling staat bij de dames. Vervolgens kreeg mevr. Sander man het woord. Haar humorvolle schetsjes in 't dialect brachten de lachspieren soms danig in beweging. Doch meningeen kwam ook onder de indruk van haar voordrachten met diepere inhoud, zoals o.a. ..Moo" en aan het slot van haar optreden met ...Vlien Twentelaand". Mevrouw San derman, zelf een actieve plattelands vrouw. kreeg bloemen en een enve lop. haar door de voorzitster aange boden. In de pauze werd getracteerd op frisse dronk en hartige hapjes en aan het slot van deze derde lustrum bijeenkomst werd. na een dankwoord van de presidente, onder het genot van koffie en krentenbrood nog ge zellig nagepraat. De echtgenoten van de leden waren voor deze mede uit genodigd. Vanwege de minister van landbouw en visserij, en de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, is een wetsont- werd ongesteld tot wijziging van de Bestrijdingsmiddelenwet 1962. De Mi nisterraad heeft thans aan dit wets ontwerp zijn goedkeuring gehecht. Bij het wetsontwerp is uitgangspunt, dat de mogelijkheid moet worden ge schapen een krachtiger beleid te voe ren met betrekking tot bestrijdings middelen, in het bijzonder ten behoe ve van een betere bescherming van het leermilieu van mens, dier en plant tegen schadelijke nevenwerkin gen van deze middelen. Van de gele genheid is gebruik gemaakt enige wij zigingen. waaraan uit anderen hoofde behoefte bestond, in de bestaande wet aan te brengen. De voornaamste wijzigingen zijn: het aantal middelen en toepas- sings-gebieden. dat onder de werking van de wet valt, wordt uitgebreid: de criteria voor het toelaten van bestrijdingsmiddelen worden aange scherpt en de mogelijkheden voor in trekking van een toelating worden verruimd. Hierdoor kan het beleid in het bijzonder beter worden gericht op het beperken of weren van presisten- te. in 't organismen culmulerende be strijdingsmiddelen de mogelijkheden om aan een toe lating voorschriften t.a.v. het gebruik van het middel te verbinden, worden uitgebreid. Zo nodig kan ook worden voorgeschreven dat het middel alleen mag worden gebruikt door bepaalde categorieën van personen (b.v. be paalde middelen alleen door ..be roepszuiveraars en -ontmetters") de mogelijkheid wordt geopend voorschriften te geven over gedragin gen m.b.t. objecten die met een be strijdingsmiddel zijn behandeld (b.v. een wachttijd voor het telen van con sumptiegewassen op behandelde grond) van degene, op wiens verzoek een middel is toegelaten, zal een periodie ke vergoeding geheven kunnen wor den. teneinde een redelijke dekking te krijgen van de kosten van onderzoe kingen die ook na de toelating nodig zijn. Blauw Wit en Sportclub Lemele wa ren volkomen aan elkaar gewaagd en een verdeling van de puntjes zou Het blijkt, dat Holten de afgelopen winterse periode goed is doorgeko men. Het behaalde een verdiende 2-0 overwinning op TVC. In de eerste helft gaven de beide ploegen elkaar weinig toe, zij het dat Holten iets aanvallender speelde. De combinaties van dc thuiselub waren echter niet nauwkeurig genoeg om tot scoren te komen. Ook de voorhoede van TVC kon niet tot erg gevaarlijke acties ko men. In de 4e minuut na de rust gelukte het de Holtenaren een voorsprong te nemen door een uitstekend genomen hoekschop van Knapen (1-0). Hierna bleef de thuisclub voortdurend aan vallen met omstreeks de53e minuut een schot van Reijlink en enkele com binaties van Kaiser en Veneklaas, die echier geen doel troffen. In de 65e mi nuut werd Klein Velderman vervan gen door Broersma,' die het gelijk voor TVC gevaarlijk maakte met en kele schitterende acties samen met Knapen en Reijlink, Hoewel de TVC voorhoede herhaaldelijk aandrong ge lukte het de gasten niet om het doel man Breukink moeilijk te maken. In de 85e minuut vergrootte Reijlink met een goed schot de voorsprong (2-0). De voortreffelijk spelende Knapen maakte even later bijna 3-0 uit een hoekschop. De Holtenarpn werkten de bal nog wel het doel in, maar de scheidsrechter had gefloten voor een overtreding, zodat deze voorstelling niet doorging. Beide ploegen hebben goed gespeeld, wat voor de rood-zwar- ten een verdiende overwinning ople verde. De uitslagen en de laatste competi tiestand van 4 B zijn als volgt: Holten—TVC 2-0 RcutumRood Zwart afg. NüverdalLa Première 1-3 De TukkersEnter 0-0 HectorLangcveen 4-0 OSV 13 10 2 1 22 22-14 Hector 13 7 4 2 18 24-12 Holten 14 7 2 5 16 20-11 Rood Zwart 13 5 5 3 15 20-14 De Tukkers 13 7 1 5 15 18-11 Enter 14 4 5 5 13 17-17 Reulum 12 5 2 5 12 16-21 Langeveen 13 4 3 6 11 14-29 La Prem. 14 4 2 8 10 20-24 TVC 14 2 4 8 8 7-19 Nijverdal 13 1 5 7 7 9-25 Voor 7 en 14 februari a.s. zijn voor Holten geen competitiewedstrijden vastgesteld. Zo mogelijk zullen vriendschappelijke ontmoetingen wor den georganiseerd. juister zijn geweest. Beide aanvalsli- nies kregen een handvol goede kan sen op een doelpunt doch er haper de veel aan het afwerken. Voor de rust met de straffe wind in de rug was Lemele het eerste kwar tier wat sterker doch de thuisclub ver dediging gaf geen krimp en in laat ste instantie stond reserve doelman Jan Kolkman succes in de weg. Na de thee was Blauw Wil sterker en moest Lemele hel hebben van snel le uitvallen die niet zonder gevaar waren. Bij een van deze uitvallen redde Wim Beldman ten koste van een hoekschop die scherp voor doel geplaatst door de vrij staande v.d Hoek onhoudbaar werd ingeknald. In 'i kwartier dat nog restte deed de thuisclub er alles aan om de hal ve winst te grijpen, doch de gasten zagen tijdig het gevaar en de extra versterkte achterhoede wist het te klaren. De Blauw Witte voorhoede was ook in deze wedstrijd weer zwak en Ep Beldman en Ab. Jansen die in het be gin van de corripetitie in elke wed strijd tot zuivere en harde schoten kwamen bleven ver beneden de maat. Blauw Wit 2 was tegen runner up Lemele 2 niet opgewassen. De uit slag (5-1) spreekt duidelijke taal. Meerman redde voor Blauw Wit de Blauw Wit 1 krijgt Sibculo I op be zoek dat zal moeten winnen om de kansen op de titel te behouden. Blauw Wit zal om tot een goed resultaat te komen uit een heel ander (voet bal) vaatje moeten tappen als de afgelopen zaterdag. De wedstrijd be gint om kwart voor drie. Stand le klase A: Kloosterhaar 13- 20: Sp. cl. Rijssen 13-19; Drienerlo 13-18: Sibculo 12-17; Juliana 13-15: De nekamp 12-9: Blauw Wit 13-9; Daarle 12-8; Lemele 12-6: Boswinkel 11-3. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. vrijdag 5 februari, aanvang 20.00 uur de hoofdstad operette met In einer kleinen Konditorei. zaterdag 6 februari, aanvang 20.00 uur. De hoofdstad operette mét In emer kleinen Konditorei. maandag 8 februari, aanvang 20.00 uur concert voor de Stichting Kamer muziek Deventer te verzorgen door het Amsterdams Strijkkwartet, dinsdag 9 februari, aanvang 20.00 u. Toneelgroep Theater met Kafka's „Proces". FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615 donderdag 4 t.m woensdag 10 februa ri Mash, 18 jr. vrijdag 5 en zaterdag 6 febr., nacht voorstelling 100 geweren 18 jaar; zaterdag 6. zondag 7 en woensdag 10 februari matinee: Herodes. de gena deloze a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. vr 20.00. 23.30 u. za. 14.00. 20.00. 23.30 u. zo. 14.00, 16.00. 20.00 u. wo. 14.00. 20.00 uur. CINEMA, Lange Bisschopsir., telef. 11100, donderd. tm woensd. 10 februa ri 3e week: Overspel van Oswald Kol- le, 18 jaar. vrijdag 5 en zaterdag 6 februari, nachtvst. Ontsnapping uit Yuma. 18 jaar; zaterdag 6. zondag 7 en woensdag 10 februari matinee: Winnetou in de Do- denvallei. a.l.; Aanvangstijden: werkdagen 20.00 u, vrij, 20.00. 24.00 u. za. 13.30. 18.45. 21.15, 24.00 u, zo. 13.30, 15 30. 18.45. 21.15 u. wo. 13.30. 20.00 uur. LUXOR THEATER. Brink tel. 18662. donderdag 4 t.m. dinsdag 9 februari 2e week: De Gendarme op drift, a.l zaterdag 6 februari nachtvst. De su perman tegen vampiervrouwen 18 jr: Op zaterdag 6 februari a.s. houdt de de jeugdsociëteit „De Schure op Meermanskamp een z.g. freework- shop over „Jeugdwerk in Holten? (met een vraagteken). Aan de orde komen cabaret, collages, discussie en speakerscorner". Mensen, die bij het jeugdwerk betrokken zijn. worden uitgenodigd. De bijeenkomst begin om 20.00 uur. Op vrijdag 19 februari spreekt in .De Schure'' de heer H. Traanman. van het medisch consultatiebureau in Enschede over „Drugs". Met na af loop discussie naar aanleiding van de inleiding. De jongelui van „De Schure" zoe- waar zij naar toe kunnen als „De ken nog steeds een nieuwe ruimte Schure" afgebroken is. Wie iets wee- wordt verzocht 's avonds te bellen telefoon 1275 of 1594. zondag 7 en woensdag 10 februari ma tinee: De zotte wereld van Laurel en Hardy, a.l; wo. 10 februari, cyclusvoorstelling het zaad van de mens 18 jaar. Aanvangstijden: werkdagen 20.00 u. za 18.30. 21.00. 23.30 u. zo. 14.00, 18.30, 21.00 u. wo. 14.00 en 20.00 u. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, Brink 70, tel. 13506 tot maandag 1 maart H. ten Broeke uit Zutphen met metaalplas tieken. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 u. za. avond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJXENKORF. As senstraat 4. tel 11848. t.m woensdag 24 februari Ben J. Cshreinders met tekeningen en aqua rellen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zondag gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink tel. 14556 Antieke keuken, antieke fietsen, zil ver. Delfts aardewerk. Openingstij den dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. Zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink. tel. 14556. Antiek speelgoed en kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. MUNTENTOREN. Achter de Muren Znndooort. tel. VVV 16200. tot maandag 8 februari Keramiek van Johnny Rolf uit Amsterdam. Openingstijden, dagelijks 10-12 en 14- 17 u za. ochtend en zondagochtend gesloten. INFORMATIECENTRUM BRINK 30. Brink tel. 11637 vrijdag 5 t.m. vrijdag 19 febr. schil derijen van Jalf. Openingstijden: wo. do. vrij. 19-21 u. za. 14.00-18.00 u. VT.IEGVFLD TEUGE. de Zanden, tel. 05763-200 Parachute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 uur en nocnridp-crang. Rondvluchten Ha»eiük<= te' reservering 05712-2341. Kt yc-r t trr^aN. Rembrandtkade, tel. 18616 Oneningstiiden dagelijks 14-16.30 u. zo, ma. wo. do 20-22.30 u. zo. 10-12, 14-16 30. ?0-99.?n u. bar n t\ri\"r,s MAV'TM BAR Wel1e 12'tel. 12054; La Balance Brink 72 tel 19277: Chez Antoinette Roggectraat 10. tel. 16630; Hef tv-Jfe v>aard Walsir. hk. Golstr. ei. 1RQ50- Sr,inl Tronez Gr. Overstr. tel, 17924- Tiroler Rar KL Overstr. 22 tel '4R45: Rnrf.'n Cuh KL Over straal 4fi ,ri 'Sfisft- Be Rtpl KL Over gaat 87. tel 'Q5A0- Safari C'ub Gr. "Poot tel i4R7R: walk in Gr. Overstr. tel 9788. V I.MF1 O vAROSSTF.AU: do. t.m. wo: Zweden, nr naradi«e (aanvang: 2.30 uur) '8 iaar; -n rr, wo.: Ma.s.h. (aanv. 3 uur)

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3