Sinaasappelseizoen au je begonnen Daar komen de appeltjes Oranje weer Het recht van beroep in de sociale verzekering Moren brachten ze Grote expansie Rampen Miljoenen bomen SINAASAPPEL COCKTAIL Zestien soorten Spaanse sinaasappelen Kent u ze allemaal KEUKEN VAN DE TOEKOMST Raad van Beroep Hoger Beroep Maak de Corn Flakes fijn. Snijd de sneetjes brood eventueel in rondjes. Klop de eieren met de volgende 3 ingrediënten schuimig eventueel met een elektrische handklutser. Doop het brood in het eimengsel en bedek ze met Corn Flakes. Leg ze op een beboterde bakplaats en giet er de boter of margarine overheen. Baktijden. Een recept met sinaasappelen voor het bereiden van Sinas-rondjes (voor 4 personen). Benodigd zijn: 3 koppen Corn Flakes; 8 sneetjes oud brood zonder korst; 2 eieren; mespunt zout; ty* dl (plm. 4 eetl) sinaasappelsap; de geraspte schil van een (gewassen) sinaasap pel; 50 g. (ruim 3 eetl.) gesmolten boter of margarine. Vorige maand begon in de huerta van Valencia en in de uitge strekte vruchtbare vlakte langs de Middellandse Zee, die zich uit strekt van Castellon in het noorden tot Sevilla in het zuiden, het plukken van de sinaasappelen nieuwe oogst. De eerste ladingen sinaasappelen met bestemming Benelux hebben inmiddels de Spaanse „almacens" in volgeladen treinen verlaten. Het sinaasappelseizoen, dat op het ogenblik zeer lang duurt door de invoering van vroegrijpe en laatrijpe variëteiten, zal pas in het bègin van de maand "mei een einde nemen. Voor de export worden de si naasappelen in vloeipapier ver pakt. sinaasappelen waren in de eerste plaats de hoge prijzen die men in het buitenland kon krijgen, en, bijge volg de hoge winsten. In de tweede plaats werden nieuwe soorten vroegrijpe of laatrijpe ingevoerd, waardoor de produktiepe- riode aanzienlijk werd verlengd. Tot het begin van de eerste we reldoorlog nam de produktie ononder broken toe, waarbij de vraag min of meer evenredig steeg met de verho ging van de levensstandaard, een rechtstreeks gevolg van de industria lisatie in de consumptielanden. Voor de bewoners van de Spaan se oostkust, een enorme vlakte in de luwte van een gebergte die zij de „Le- vante" noemen, is de sinaasappel boom de boom van de vrede. De aanplant van sinaasappelbomen vindt immers vooral plaats tijdens perioden van vrede. Zoals de Levan- tijnen tussen de twee wereld-oorlo gen hebben kunnen constateren, lo pen aanplant en verkoop in tijden van onvrede terug. Maar ook wordt zowel elders als in Spanje de sinasappelboom beschouwd als de boom van de liefde. De ,flor de Azahar", de sinaasappelbloesem, was altijd al het symbool van de lief de. De inwoners van Sevilla, Valen cia of van Murcia zijn er heilig van overtuigd dat de appel van het Pa radijs niets anders is geweest dan een heerlijke, sappige sinaasappel van Spanje. De Moorse veroveraars van Span je voerden de eerste sinaasappelen in en ook de bomen, die vermoede lijk afkomstig zijn uit Zuidoost-Azië. Slechts zelden vonden deze sinaasap pelen in Spaanse karvelen hun weg naar de Nederlanden want de si naasappelboom is lange tijd in Anda- lusië niets anders geweest dan een sierboom. Natuurlijk kon men reeds in de vijftiende eeuw op de markt te Brugge sinaasappelen krijgen maar ze waren alleen betaalbaar voor de rijken. Volgens de meest geloofwaar dige Spaanse historici was de re glementering op de uitvoer van si naasappelen, verschenen in 1788 en uitgevaardigd door de overheid van Soller (Mallorca), uiterst streng. De wetten hadden vooral betrekking op de sluikhandel in en de uitvoer van sinaasappelen via de Zuidfranse ha vens. In feite begon het industriële sta dium in Spanje eerst in de loop van de 19e eeuw met de eerste in het Koninkrijk Valencia werkelijk belang rijke aanplanten tussen 1825 en 1850. Tijdens de. burgeroorlog van 1834- 1840 werden de teelt en de handel gedeeltelijk lamgelegd, maar daar na kwamen er steeds meer plan tages bij, eerst in de provincies Va lencia en Castellon en vervolgens langs de Levantijnse kust naar 't zuiden toe. Hierdoor konden nieuwe buitenlandse markten o.a in Frankrijk en in het Verenigd Koninkrijk wor den aangeboord. Het is vooral tus sen 1860 en 1870 dat de grootste si naasappelboomgaarden in Spanje werden aangelegd. Deze expansie is ten dele een gevolg van het opge ven van de suikerrietteelt door de Levantijnse planters. De voornaam ste economische redenen voor deze snelle toename van de produktie van Tijdens de eerste wereldoorlog be leefden de Spaanse producenten een werkelijk drama daar de grote bui tenlandse markten gedeeltelijk wa ren afgesneden. Een van de voor naamste Duitse markten voerde ge durende vier jaar niet één sinaasap pel in. De Franse invoer daalde even als die van Groot-Brittannië. De economische wereldcrisis van 1929- 1930 beïnvloedde de produktie en de uitvoer bijna niet, wat wordt bewe zen door het feit dat in 1930 de totale uitvcMr*.*\*an' voor'^ de eerste maal het miljoen ton over schreed. s,a5.-. De Spaanse burgeroorlog van 1936- 1939 was de tweede ramp. Ditmaal moest de produktie noodgedwongen worden stopgezet en gedurende die jaren van terreur werden dan ook geen sinaasappelen uitgevoerd. De tweede wereldoorlog maakte de zaken niet gemakkelijker en de uit voer viel weer terug tot een zeer laag peil. De export naar Frankrijk stond in de jaren 1940-1943 en 1946 1947 ge heel stil Er was evenmin export naar Duitsland in de jaren 1944 tot 1947, en ook niet naar Engeland in 1942-1943 De uitvoer van sinaasappelen, die in 1930 met 1.084.537 ton een hoog tepunt had bereikt, viel terug tot 176.788 ton in 1942. Men moest wach ten tot het einde van de oorlog in 1945. voordat de uitvoer weer op ganp kwam en pas in 1952 bereikte de/e weer het peil van 1930. Op het ogenblik, ruim 25 jaar na de tweede wereldoorlog, neemt de produktie van Spaanse sinaasappelen dank zij de openstelling van nieuw» markten ononderbroken toe, tot 1.282.979 ton in 1965 en 1.507.875 1969-1970. Spanje is thans na de Verenigdr Staten de tweede wereldprodueept Elk jaar bloeien miljoenen vredes- bomen van Valencia tot Sevilla, langs die kuststrook die eerst Levar. te werd genoemd, daarna Andalusië en nu de Costa del Azahar, de kust van de sinaasappelbloesem. In de gasoven zonder thern.ostaat: verwarm de oven 10 minuten voor, schuif de bakplaat middenin de oven, temper de vlammen tot klein en bak de rondjes in plm. 10 minuten. In de gasoven met thermostaat mid denin de oven plm. 10 minuten op cij fer 4 of 5 (het is aan te bevelen de oven eerst 10 minuten op deze stand te laten branden). In de electrische oven met 2 oven schakelaars: middenin de oven plm. 5 minuten B3-03, plm. 5 minuten bei de uit. In de electrische oven met tempe- ratuurregeleaar: middenin de oven plm. 10 minuten op 225 graden Cel sius (voorverwarmen op deze tempe ratuur tot signaallampje uitgaat). Serveer de sinas-rondjes warm met b.v. gezeefde poedersuiker, suiker, honing, stroop of jam. Verkorte versie baktijden: bak de si nas-rondjes plm. 10 minuten midden in een warme oven (is 450 graden F. is cijfer 4 of 5 is 225 graden C). Cubain. In een shaker: enkele brok jes ijs, het sap van een sinaasappel, een glaasje rum. Goed schudden en in een cocktailglas opdienen met 'n schijfje sinaasappel. Gandia. In een shaker: enkele brok jes ijs, een weinig eiwit, het sap van een sinaasappel, enkele druppels gre nadine, glas Cointreau likeur. Goed schudden en in de cocktailgla zen opdienen met een schijfje citroen. Romaran. In een shaker: enkele brokjes ijs, het sap van een sinaas appel, 1 glas rode Martini wijn, 1 klein glas Rossi. Goed schudden en in cocktailglazen opdienen met een schijfje sinaasappel. Sinas-rondjes Voor de gewone sterveling blijft 'n sinaasappel een sinaas appel. Een goed waarnemer, die weet dat er verschillende soor ten appelen en peren bestaan, weet als regel ook van het be staan van verschillende soorten sinaasappelen: vroegrijpe, laat rijpe, tafelvruchten of sapvruch. ten. In Spanje worden langs de Oostkust van de Middellandse Zee zestien verschillende varië teiten sinaasappelen met alle maal verschillende kwaliteiten geteeld. Kenners kunnen ze met één oogopslag uit elkaar hou den. Het is gewoon een kwestie van vorm en kleur. Gemakshal ve heeft elke variëteit een be paalde soortnaam, terwijl de be naming voor dit geslacht van citrusvruchten gewoonlijk de verzamelnaam sinaasappel draagt. Kent u ze? Hier volgen ze alle zestien. Doe er uw voor deel mee. Het bijzondere kenmerk van de Satsuma. de dikke, geel-oranjekleu- rige sinaasappel, is zijn vroegrijp heid' (oktober-november). De Satsu ma bevat elf oversappige partjes zonder pitten. De navel is een flinke sinaalappel bestaande uit negen tot elf partjes zonder pitten. In volkomen rijpe toe stand is de huid helrood en de navel min of meer open. Hij heeft rozig geel vruchtvlees en wordt geplukt van november tot mei. Een oud-Spaanse soort is de Vicie- da soort, rond of eivormig en vrij klein. Het rijke, hoewel niet te sap pige vruchtvlees, is weinig zuur. Hij bevat weinig pitten, over het alge meen 3. Rijpheid: december-maart. De Cadenera is een middelgrote sinaasappel met zeer fijne huid. Hij is rond of licht eivormig, bevat tien tot elf fijn generfde pittenloze par tjes en wordt eind november geplukt. De ronde, licht afgeplatte sinaas appel Castellana heeft een bleke, oranje-gele kleur en een granuleuze huid. Zijn partjes - elf gemiddeld - hebben oranjekleurig, sappig, weinig zuur vruchtvlees. Rijpheid: novem ber tot februari. De ronde of licht eivormige vrucht, vrij klein met bleek oranje schil, heet Goudkorrel. Het weinig sappige, niet zure vruchtvlees met een hoog sacdharose- en glucosegehalte kan zeer vroeg gegeten worden. Pluktijd: van half oktober tot december. Een middelgrote sinaalappel met zeer fijne schil is de Hamlin, die „elf of twaalf ongelijke partjes bevat met weinig of geen pitten. Het sap is overvloedig en zoet. Rijpheid: van half oktober tot januari. De geel-oranjekleurige. bolronde, licht afgeplatte vrucht Macetera is middelgroot. Ze heeft een fijne huid en een dunne schil. Ze bestaat uit gemiddeld tien partjes met een zeer sappig, aromarijk en smeltend vruchtvlees en weinig pitten. Deze sinaasappel wordt geplukt van ja nuari tot maart. De Salus is een middelgrote of gro te sinaasappel, bolrond, van diep oranje kleur, bestaande uit elf tot twaalf paartjes. Het oranjekleurige vruchtvlees bevat veel sap, soms tot 60 pet. van het totale gewicht. De vrucht is rijk aan suiker; weinig zuur. Pluktijd: van november tot maart. Een middelgrote of grote, uiterst saprijke vrucht is de Blanca. Ze iheeft een geelgouden granuleuze schil en bevat tien partjes. Door 't zeer hoge vitarhinegehalte is deze soort zeer geschikt voor kindervoe ding. Rijp van januari tot maart. De Ronde Sanguina is een sinaas appel me roodachtige plekken daar waar de vrucht het meest was bloot gesteld aan de zon. Hij bevat vier tot acht pitten en een overvloed aan lekker sap. De pluk duurt van ja nuari tot april. Van de Ovale sanguina bestaan er twee ondersoorten: de dubbel-fijne. en de half-fijne. Ze worden geken merkt door een zeer fijne en vaste. Het sorteren van de sinaas appelen. rood gespikkelde huid en bevatten elf partjes met weinig pitten, die rond en bultig zijn. Pluk van februa ri tot maart. De helft van de huidoppervlakte van de Sanguinelli vertoont soms sterke rode vlekjes. Hij heeft een ovale of ronde vorm. is middelgroot en bevat acht tot dertien partjes die ook rood gevlekt zijn. Weinig pitten en een krachtig aroma. Pluktijd van februari tot april. De Moorse Sanguina is een bol- of peervormige sinaasappel, middel groot, met een lichtruwe huid. Het fel oranje vruchtvlees is saiopig en zeer rijk aan suiker Pluktijd van december tot februari. Bolrond of peervormig is de Verna, oranjekleurig, weinig zuur vlees. Kan worden gegeten van maart tot juni en in de koelkast bewaard worden. Valencia-late is bolrond of licht eivormig, middelgroot of groot en heeft acht tot dertien fijn generfde partjes, intens geurend sap en wei- ni" pitten. Pluktijd van half april tot juli. Van 14 januari tot en met 16 fe bruari is in het Bouwcentrum te Rot terdam een opmerkelijke keuken te zien, waarin 'n stukje toekomst zicht baar wordt. De keuken is in opdracht van de D.uifse fabrikant Poggenpobl oniufor-i pén door de Italiaan Luigi Colani en past in een door deze ontwerper ge- •creëerde „wédnboom", die verder overigens alleen nog maar op papier bestaat. Colani dacht zich een stam, waarin zich leidingen en liften bevin den, een soort schotels met uitsnijdin gen. In die uitsnijdingen kunnen dan weer allerlei uitwisselbare bollen en ellipsen worden aangebracht. In elk van die bollen en ellipsen is een bepaald onderdeel van een wo ning ondergebracht, zoals een eet- ruïmte; een woonruimte; een slaap- ruimte; een sanitaire ruimte; een badontspanningsruimte en een keu kenruimte. De kogelvormige keuken die in het Bouwcentrum te zien is, is een van die uitwisselbare onderdelen. De nieuwste ideeën en technieken kre gen in deze keuken een kans. Bij de indeling van de keuken en de daarin toegepaste apparaten werd ervan uitgegaan, dat in de nabije toe komst eten klaar maken nog maar weinig tijd zal vragen. Panklare en diepvriesprodukten zullen een groot deel van het huidige werk in de keu ken overbodig maken. In de kogelkeu ken hoeft de huisvrouw alleen nog maar de maaltijd van haar keuze uit de diepvries te halen en in de micro golfoven warm te maken of met elec- tronen gaar te bombarderen. De huisvrouw heeft vanuit de centraal in de kogelkeuken aangebrachte zit plaats alle apparaten en maternal onder handbereik. Haar bewegingen en handelingen worden op die manier tot een minimum gereduceerd. Door middel van een monitor kan ze, ter wijl ze in de keuken bezig is, alle andere ruimten van haar woonboom- appartement in de gaten houden. Als het eten klaar is. wordt het op een verhitte draaischijf'naar de eet- ruimte getransporteerd. Ieder van ons konit in zyn leven wel eens in aanraking met de sociale ver zekering. Wie nog jong en gezond is zal er al leen mee te maken hebben als pre miebetaler. Maar dat kan gauw ver anderen. Voor de meesten van ons komt er een moment, dat we een be roep doen op de sociale verzeke ring: we krijgen kinderen en vragen kinderbijslag aan; we worden ziek. ontvangen ziekengeld en vaak ook me dische hulp van een ziekenfonds: we worden misschien werkloos en doen dan een beroep op de Werkloosheids wet. En gebeurt er niets van dat al. dan hopen we toch in elk geval 65 jaar te worden en dan een AOVV-pen sioen te kunnen aanvragen! Maar wat doet u als u vindt, dat uw uitkering te laag is vastgesteld? Als u het er niet mee eens bent. dat uw uitkering wordt verlaagd of geëin digd? Als u niet die medische hulp krijgt, waarop u recht meent te heb ben. Of., als de aangevraagde uitke ring u wordt geweigerd en u vind' dat onjuist? Daar behoeft u zich niet d-adelijk bij neer te leggen Het kan al voldoende zijn. dat u eens met hel uitvoe ings orgaan gaat praten ot dat u zich door een vakbondsbestuurder laat voor lichten Maar als dat geen bevredi gend resultaat heeft kunt u in be roep gaan. Er zijn namelijk in Nederland wel geteld tien Raden van Beroep, die speciaal zijn_ belast met de behande ling van geschillen op het gebied van de sociale verzekering Daar kunt u terecht met uw klacht over de beslis sing waarmee u het niet eens bent Een heel belangrijk punt mag u daar bij bepaald niet over het hoofd zien en dat is het volgende: is op het stuk. dat u werd toegezonden al vermeld, dat u daartegen in beroep kunt gaan «n tot welke Raad van Beroep u zich dan moet wenden, dan hebt u daar* ü*>r niet zo heel lang de tijd. In de regel een maand, soms veertien da gen Die termijn staat op 't sutk vermeld Gaat u in die tussen tijd nog overleg plegen met het uit voeringsorgaan of met b.v een vak organisatie, denkt u er dan vooral om, dat uw beroepstermijn intussen blijft doorlopen! Wordt het beroep pas na afloop van die termijn ingesteld, dan kan de beroepsrechter uw klacht niet meer in behandeling nemen. En daarmee bereikt u dus niets. Misschien denkt u, dat procederen veel geld kost en durft u er daarom niet goed aan te beginnen. Maar daar voor behoeft u niet bang te zijn: de procedures inzake de sociale verzeke- rïn^swetgeving zijn geheel kosteloos Ook behoeft u zich niet tot een advo caat te wenden, U kunt zich desge wenst door iemand anders laten bij staan bijvoorbeeld een deskundigp van uw vakorganisatie. Overigen^ bent u niet vemlicht. u van deskund' sp bijstand te voorzien U kunt d< ^aak ook zelf behandelen. Wat u dan- voor moet doen vertellen wij u in d: artikel Waf moet TT doen Zoals we al zagen moet u eerst na gaan of u een zogenoemde ,voor be- roepvatbare beslissing" hebt ontvan gen. Een stuk dus, waarin staat dat u daartegen binnen een bepaalde ter mijn in beroep kunt gaan en tot. wel ke Raad van Beroep u zich moet wen den. Staat dit niet op het stuk, dat u var het uitvoeringsorgaan ontving, dar gelijk een briefje, waarin u om toe zending van een ..voor beroep vatba re beslissing" verzoekt. Dat is eer officieel stuk. opgemaakt in de wet telijke vereiste vorm, die nodig is om tegen de beslising in beroep te kunnen gaan Zo'n verzoel' moet u wel zo spoedig mogelijk indienen. Anders loopt u de kans, dat u uw rechten niet meer kunt doen gelden. In bepaalde gevallen b.v. als het aleen maar om voorlopige schorsing van een uitkering gaat is het in stellen van beroep op de grond van de wet niet mogelijk. Het uitvoerings orgaan zal u daarover dan inlichten. Hebt u een .voor beroep vatbar» beslissing" gekregen, wendt u ziel dan binnen de daarop aangegeven termijn meestal een maand, som veertien dagen na de dagtekenin; schriftelijk tot de Raad van Beroer die op het stuk is vermeld, in uw brief zet u uiteen, waaroi u de beslissing van het uitvoeringsoi gaan niet juist acht en wat u wilt, da de Raad van Beroep zal beslissen. Zo'n brief heet een „klaagschrift' Hebt u weinig tijd, schrijft u dan al leen dat u het met de beslissing nie' eens bent en dat u daartegen op na der aan te voeren gronden in beroej wilt gaan. Uw klaagschrft is dar tijdig ingediend en u hebt dan nor alle tijd om later mede te delen waar óm u de beslissing niet juist vindt Vermeld in het klaagschrift uw naam adres en geboortedatum. Geldt het een minderjarige, dan moeten ook van de wettelijke vertegenwoordiger (vader of voogd) deze gegevens wor den vermeld. Deze dient dan ook het klaagschrift te ondertekenen. In an dere gevalen tekent men zelf. U moet het klaagschrift in tweevoud indienen, dus mét een ondertekend afschrift. Ook een afschrift van de beslissing waartegen u in beroep gaat moet worden bijgevoegd. Hebt u van het uitvoeringsorgaan geen extra af schrift ontvangen, dan kunt u er daar nog een vragen. I-Iebt u buiten uw schuld niet binnen een maand in beroep kunnen gaan, doet u het dan alsnog zo gauw mogelijk en vermeld de reden van de vertraging in uw klaagschrift. Het is mogelijk, dat de beroepsrechter de zaak dan toch nog in behandeling neemt. Maar ook als dat niet meer 'ou kunnen is het in elk geval ver- tandig, nog eens contact op te ne men met het uitvoeringsorgaan. Al '.ou er juridisch niet meer aan de beslissing te tornen zijn, het uitvoe ringsorgaan kan er altijd op terug komen als blijkt, dat de genomen be 'lissing onjuist was. En wordt dit geweigerd, dan kan men ook van zo'n weigering 'n „vooi beroep vatbare beslissing" vrager» waartegen men in beroep kan gaan' Voor bepaalde ziekenfondskwesties - met name bij verplicht verzeker den ligt de zaak even anders. Gaa: het om het afwijzen van verstrekkin gen, dan kan men zich binnen 30 da gen wenden tot de Ziekenfondsraad P.C Hooftstraat 162 te Amsterdam Tezamen met het advies van deze Raad kan men vervolgens ook weer binnen 30 dagen een klaag schrift indienen bij de Raad van Be roep. Hetzelfde geldt wanneer een zieken fonds een ziektekostenverzekeraar of een ander uitvoerend orgaan een verstrekking als bedoeld in de ANWB weigert. Vrijwillig verzekerden en ook zij, die onder de bejaardenverzekering val len kunnen aan de Ziekenfondsraad slechts om bemiddeling vragen. Levert dit niet het verlangde resul taat op. dan moeten zij zich wende* 'ot de burgerlijke rechter. a ontvangst van het klaagschrif1 zal de Raad van Beroep nagaSn ol er nog b.v een medisch, technisch of loonkundig onderzoek nodig is. In dal geval benf u verplicht, aan zo'n on ierzoek medewerking te ver 'enen. In bepaaalde zeer dui delijke gevallen kan de voorzitter van de Raad van Beroep (al of niet na onderzoekt een „beschikking" ge ven. Een rechtszitting is dan niet no dig. Van die beschikking ontvangt u een afschrift. Bent u het daarmee niet eens. dan kunt u daartegen binnen 14 dagen in verzet gaan door een briefje te schrijven naar de Raad van Be roep, dat u het met de beschikking niet eens bent. Daardoor vervalt de beschikking en uw zaak wordt door de Raad van Beroep in behandeling genomen. Heeft deze Raad alle gegevens evei de zaak, zoals brieven, rappoi u-n etc verzameld, dan ontvangt u een aan getekend schrijven, waarin u wordt medegedeeld, op welk tijdstip de zaak ter rechtszitting wordt behande.o en waar en wanneer u inzage van dc stukken kunt nemen. Het is mogelijk, dat u wordt opge roepen om - persoonlijk of bij gema tigde ter zitting te verschijnen l bent dan verplicht te verschijnen en de onkosten daarvan worden u dar vergoed. Verder kunt u zelt aan d- voorzitter van de Raad van Beron verzoeken om bepaalde getuigen ei deskundigen ter zitting op te roepen Wilt u zelf een getuige- of deskund ge meebrengen, dan moei u du u-tei lijk op de 4e dag vóór de zitting no de voorzitter mededelen Word: u nn opgeroepen, dan behoeft u de zitting niet bij te wonen al is het raad/aam dit wel te doen. Er kunnen altijd nor gegevens naar voren komen, die nic uit het dossier blijken en die toch voo- de vaststelling van uw rechten vai groot belang zijn. Heeft de Raad van Beroep uitspranl gedaan, dan ontvangt u van die n:' oraak een afschrift. Tegen zo'n uitspraak kunt u binm een maand na de dagtekening in ho ger beroep gaan bij de Centrale Raad van Beroep. Trans 19 te Utrecht. Dit geschiedt op dezelfde wijze als u een klaagschrift indient bij de Raad van Beroep. Alleen heet het nu een „be roepschrift"! Inplaats van een af schrift van de beslissing van het uit voeringsorgaan zendt u nu een af schrift van de uitspraak van de Raad van Beroep mee. Verder is de gang van zaken ongeveer gelijk aan die bij de Raad van Beroep. De uitspraak van de Centrale Raad van Beroep te Utrecht is meestal bindend voor alle partijen maar in enkele gevallen kan men van m n uitspraak nog „in -•assatie k i bij de Hoge Raad der Nederlanden Inlichtingen d irovei - kunt u altijd ragen bij g ':;e van de Centra le Raad van B -roep te Utrecht. Tenslotte .v en wij u er op dat, al werd u d.- >i dé Raad van Beroep 'n h;'' 4 -s'e cl ook het uitvoe- f!n" d'- -;its| aak in ho- Raad var-, P,»roep Natuurlijk wordt ■j daarvan zó spoedig mogelijk in •<enms gesteld Gebeurt dit niet, dan is de uitspraak van de Raad van Beroep na verloop van de beroeps termijn van een maand onaantast baar geworden. Hebt u vragen op het gebied van het beroepsrecht dan kunt u zich daar mee altijd wenden tot de uitvoerings organen dei sociale verzekeringswet geving. Ook de griffie van de Raad van Beroep in uw ressort zal u des gewenst gaarne inlichten. En verder is er de mogelijkheid bij het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering, Rhïinspoorplein 1, Am sterdam. een duidelijke folder over 't beroepsrecht aan te vragen.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5