Voorlichting over onze voeding Mededelingen Ruilverkaveling Hoiten-Markelo V Kijk-, kiek- en schrijfwedstrijd CLUBGEBOUW OP „MEERMANS KAMP" KOMT ER Veefonds „Ons Belang tegen fusie BRIEF VAN SEMKAJOI Op de 20 auto's is er één ver keer sge v aar 1 ij k Ongeveer 40 koeien op uitsluitend rund veebedrijven noodzakelijk Gastvrijheid zal betracht worden ALGEMENE INENTING BESGHERMT PLUIMVEE- STAPEL VOLDOENDE J. WIGGERS Adverteren doet verkopen WAAR GAAN WIJ HEEN? Bezint eer ge begint, Samenwerking met andere verenigingen niet uitgesloten Pseudovogelpest en invoerstop eieren MARKT RUSSEN EERSTE SCHATTING leeriing- ziekenverzorg(st)ers ANWB concludeert na winterkeuring Culturele agenda) DE RUNDVEEHOUDERIJ Vrijdag 15 januari 1971 De voetbalvereniging „Holten", die voortaan „Sportvereniging Holten" zal heten, zal op het in aanleg zijnde sportveldencomplex „Meermanskamp" een clubgebouw stichten met behoud van eigen zelfstandigheid, samenwerking met andere verenigingen, die van de sportvelden gebruik maken, wordt niet bij voorbaat uitgesloten o.a. wanneer zij een plaats willen zoeken binnen deze sportvereni ging. Dit is in korte trekken de beslissing, die maandagavond ge vallen is op de in zaal Vosman onder voorzitterschap van de heer J. Warrink gehouden buitengewone ledenvergadering, die druk be zocht was. Voordat, met name over het laatste gedeelte, de hamer viel had een uitvoerige discussie plaats, nadat voorzitter Warrink eerst een uitgebreide toelichting gegeven had op het voorstel van het bestuur. De kleedkamers zullen, zoals reeds eerder geschreven werd, er neerge zet worden door de Stichting Sportbe- langen „Holten". Wil men voor het clubgebouw in aanmerking komen voor de subsidie van de Sport-toto dan moet de bouw geschieden door een club, die meespeelt in de sport- totalisator en dat is in dit geval de voetbalvereniging „Holten". De heer Warrink zei in zijn inlei ding, dat de grote opkomst der leden wel bewees, dat de belangrijkheid van de te nemen beslissing bij de leden goed was overgekomen. Belangrijk o.m. in die zin, dat er aanzienlijke fi nanciële consequenties aan vast zit ten. De noodzaak van het bouwen van een clubgebouw noemde hij een overbodige vraag. Begroot naar de kubieke meterinhoud moeten de stichtingskosten van het gebouw op f 160.000 geraamd wor den. De eigen inbreng aan arbeid en door de inkoopprijs der materia len schatte hy op f 20.000,-. Uit de toto-pot mag een gift van f 25.000,- verwacht worden. Rest nog de finan- ciëring van f 115.000,- Aan de hand van een vroeger gehouden inzame lingsactie dacht de voorzitter aan f 60.000 uit een financiële actie, zodat ten slotte nog rest een bedrag van f 55.000,- dat door middel van een hypotheek op het gebouw verkre gen moet worden. Allerlei verschui vingen zijn nog mogelijk. „Er wordt iets van ons gevraagd dat niet gerea liseerd kan worden, wanneer de le den hier niet voor 100 pet. achter Door het toepassen van beschikbare entstoffen volgens voorschrift kan de pluimveestapel afdoende tegen pseu dovogelpest worden beschermd. Dit antwoord de minister van land bouw en visserij o.a. op terzake schriftelijk door het Tweede Kamer lid, ir. Tuynman, gestelde vragen. Minister Lardinois vervolgt met op te merken, dat de Veeartsenijkundige Dienst ruim een jaar gelden aan het bedrijfsleven heeft voorgesteld enting verplicht te stellen. Om verschillende redenen gaf men echter de voorkeur aan het propageren van een algeme ne enting op vrijwillige basis. De ge voerde intensieve propaganda heeft mede door de tot augustus 1970 mil de vorm van pseudovogelpest, niet tot het beoogde resultaat geleid. Desgevraagd bevestigt de bewinds man, dat de Westduitse regering, in verband met de in ons land optre dende pseudovogelpest, de invoer uit Nederland van levend slachtpluimvee Veefonds en in een later stadium ook van con sumptie-eieren en broed-eieren, heeft verboden. De eiprodukten vallen niet onder dit invoerverbod. Er zijn met name twee redenen aan te wijzen voor het feit dat van Duitse zijde deze maatregelen noodzakelijk wor den geacht: een stijging van een aantal gecon stateerde gevallen van pseudovogel pest in Nederland. het constateren van de le geval len van pseudovogelpest in West- Duitsland, met name in Nordrhein- Westfalen en in Niedersachsen. Mede in antwoord op door het Tweede Kamerlid, de heer Van Har selaar, schriftelijk gestelde vragen, zegt minister Lardinois, dat de om vang van de ernstige schade, die de Nederlandse pluimveehouderij lijdt tengevolge van de door West-Duits- land en België afgekondigde invoer stop, op dit moment nog niet kan worden overzien. Nadat minister ir. P. J. Lardinois een uitvoerige recapitulatie geeft van de recentelijk bekend gemaakte maatregelen in het economisch vlak en op veterinaire gronden, kondigt hij aan, dat door het Produktschap voor Pluimvee en eieren op korte termijn een regeling zal worden ge troffen ter bevordering van een al gemene enting met door de Veeart senijkundige Dienst goedgekeurde ent stoffen en volgens een door de Ge- zonheidsdiensten voor pluimvee en de Gezondheidsdiensten voor dieren aanbevolen uniform entschema. staan. Van de kant van de aanne mers is alle mogelijke medewerking toegezegd". De heer Warrink wees er nog op, dat de K.N.V.B. tegenwoor dig weer geldleningen beschikbaar stelt tegen een gereduceerde rente. De vraag of er een clugebouw ver rijzen moet was na deze toelichting geen vraag meer. Alle handen gingen er voor de lucht in. Wel werd nog de suggestie gedaan, dat ieder lid gedurende een aantal ja ren 'n extra financiële bijdrage geeft. In Ruurlo werd op deze wijze f 24.000 bijeengebracht. De vraag of de vereniging de bouw in eigen beheer kan en moet doen of in samenwei-king met andere ver enigingen daarbij de lusten en lasten delend, bracht meer discussie teweeg. Voorzitter Warrink wees er op, dat samenwerking mogelijk is binnen het verband van de vereniging omdat „Holten" statutair reeds een sport vereniging is. Als eerste symptoon noemde hij de benadering van het bestuur voor de oprichting van een at letiekvereniging. Het gesprek met de zaterdagmiddag voetbalvereniging „Blauw Wit '66 over steun aan een financiële actie en arbeid, is als een oriënterend ge sprek uit elkaar gegaan. Uit de vergadering werd de sugges tie gedaan om de bouw en de exploi tatie samen met de verenigingen, die van het sportveldencomplex gebruik maken te realiseren. Deze kon, nadat het pro en contra, Aangevoerd: Varkens 369. Pry zen: 13 drachtige zeugen van f 375,- tot f 475,- per stuk; 356 big gen van f 60,- tot f 75,- per stuk. Overzicht handel: Zeugen: Handel redelijk, prijzen op laag niveau; Big gen: Handel redelijk, prijzen op laag niveau. Zeer veel publieke belangstelling. uitvoerig was besproken geen gena de vinden in de ogen van de leden. Het voorstel behaalde slechts drie stemmen. Wel werd overgenomen het voorstel om deze sportverenigingen te invite ren deel te gaan uitmaken van de eigen vereniging. Gastvrijheid Men verenigde zich ten slotte met het voorstel de bouw in eigen beheer en met behoud van eigen zelfstan digheid uit te voeren en andere ver enigingen uit te nodigen binnen het verenigingsverband van de Sportver eniging „Holten" toe te treden om gezamenlijk het werk op zich te ne men. De gastvrijheid blijft echter voor iedere vereniging. Voor de uitwerking van een en an der komt er binnenkort een tweede vergadering. Verder werd een feestavond vastge steld op vrijdag 22 januari voor de vereniging en hun dames, in Amici- tia. Er komt een dansorkest, een verloting en er wordt gekiend en ge pingpongd, o.a. met medewerking van eigen leden, de leden der supporters- de feestcommissie der Scheidsrech- tersvereniging „Almelo". Er zal ter dekking der kosten een geringe en tree geheven worden. SCHOOLMELK OF KOEKEN? Staat u op de bres voor een gezonde jeugd met een gezond gebit en juicht u alle acties voor gezond snoepen toe? Dan luidt uw antwoord op de vraag „schoolmelk of koeken?" na tuurlijk „schoolmelk". Melk is im mers onmisbaar voor sterke botten en gave tanden? Toch zijn er een aantal scholen waar in plaats van schoolmelk speciale kinderbiscuits worden gegeven. Die koeken laten, evenals zoet snoep, suikerhoudende resten in de mond achter en zijn dus net zulke bebitsveimielers als snoep jes. Een kwart liter schoolmelk is bovendien 5x zo rijk aan kalk (cal cium) en meer dan 8x zo rijk aan vi tamine B2 als één koek. Melk is ook een goede dorstlesser, van koeken krijg je dorst. BEVATTEN BLIK- EN DIEPVRIES GROENTEN NOG VITAMINE C? Groente en fruit zijn onze belangrijk ste vitamine C-bronnen. Bij wassen, snijden en koken van groente en fruit De plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Hoiten-Markelo, doet in haar jongste informatie-bulletin een aantal mededelingen, die voor de betrokkenen bij deze ruilverkave ling van groot belang zijn. Zy zegt o.a. dat de geldelijke af rekening van de schades over het jaar 1970 voor een groot deel niet meer in het afgelopen jaar kon wor den afgewikkeld. Het ligt in de bedoe ling dat deze afrekening en uitbeta ling in januari 1971 plaats zal vinden. COMPENSATIE GRONDEN De toewijzing van compensatiegron- den voor 1971 in het gebied Elzen zal eind januari of begin februari a.s. aan de belanghebbenden worden me degedeeld. De toedeling van compensatiegron- den in het overige ruilverkavelings- Bij punt 7 van d eagenda „Rond vraag" werd donderdagmiddag in de ledenvergadering van Veefonds „Ons Belang" in hotel Holterman uitvoerig gesproken over een door het bestuur van h-et Onderling Veefonds „Holten" gedane „suggesties" om te komen tot fusie van beide fondsen, althans te komen tot een gesprek over fuse ring. De leden van „Ons Belang" za gen, zo bleek tijdens de behandeling van deze kwestie, geen enkel finan cieel voordeel in fusie en men sprak zich dan ook unaniem uit voor hand having van zelfstandigheid en aan 't bestuur van het Ond. Veefonds „Hol ten" zal worden medegedeeld dat men op dit moment geen behoefte heeft aan samensmelting van de bei de fondsen. In deze vergadering die onder leiding stond van de voorzitter de heer E. Prins bracht de secretaris-boekhou der de heer E. Voordes het jaarver slag uit waaruit bleek dat 1970 voor het fonds geen best jaar was geweest. Voor de 19 runderen die onteigend werden moest worden uitgekeerd f 12900 (vorig jaar 10 stuks waarvoor f 6450,- werd uitgekeerd). Voor de 19 onteigende dieren werd ontvangen f 4443.-. De 120 leden hadden op 31 december j.l. verzekerd 963 stuks vee voor een bedrag van f 659500 (v.j. 981 stuks voor f 625400.-). Er werd over 1970 een premie geheven van l*/o. De in komsten en uitgaven bedroegen over 1970 resp. f 11905,18 en f 14031,87 al zo een nadelig saldo van f 2126.19.-. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren G. W. Mane schijn en G. J. Ulfman had boeken en bescheiden in orde bevonden zo dat de boekhouder de heer E. Voores onder dank voor het vele werk de charge werd verleend. Boeken en be scheiden zullen in 1971 wear onder de yloupe v/orden genomen door beide ge noemde heren. Bij de gehouden stemming werden de aftreden bestuursleden de heren H. J. Nijkamp, Beuseberg 117 (tegen candidaat de heer H J. Lodeweges, Roudaalterweg 10, Markelo) Joh. Bekkernenes, Holterbroek 49 (tegen candidaat B. J. H. Bronsvoort, Bor- keld 68) m-at algemene stemmen her kozen. Nadat nog besloten was het maximaal te verzekeren bedrag te verhogen van f 800.- tot f 850.- werd de matig bezochte vergadering door voorzitter Prins gesloten. gebied zal eind februari 1971 worden bekend gemaakt. EERSTE SCHATTING In het eerste kwartaal van 1971 zullen de resultaten van de eerste schatting en de lijst van rechthebben den officieel ter inzage worden ge legd. Aan alle bekende belangheb benden wordt vooraf bij aangeteken de brief een kennisgeving van de ter- inzagelegging gezonden. In deze ken nisgeving, worden de stukken, ter inzage worden gelegd nader om schreven en worden de tijdstippen en plaats van de ter inzagelegging ver meld. Bovendien wordt nog in ten minste twee nieuwsbladen een open bare kennisgeving betreffende de ter inzagelegging geplaatst en ten ge meentehuize op de gebruikelijke wij ze een openbare kennisgeving gepu bliceerd. Bezwaren tegen de toekenning en omschrijving van de rechten in de lijst van rechthebbenden en tegen de schattingen kunnen alleen schrifte lijk en slechts in de periode van veertien dagen na de laatste dag de ter inzagelegging worden inge diend bij de secretaris van de Plaat selijke Commissie. De Plaatselijke Commissie onder zoekt de tijdig ingediende bezwaren en tracht daarover overeenstemming te bereiken. LUCHTKARTERING De reeds eerder aangekondigde luchtkartering van het gehele ruil- verkavelingsgebied zal in de maand april a.s. plaatsvinden. In 1971 hoopt de Plaatselijke Com missie enkele boerderijverplaatsingen te kunnen realiseren en voorts zal in dit jaar voor zover mogelijk het definitieve plan van wegen en water lopen worden opgemaakt, dat in de komende jaren zal worden gereali seerd. gaat een deel van het aanwezige vi tamine C verloren. De grootste vijan den van dit vitamine zijn nl. de zuur stof uit de lucht en warmte; boven dien is vitamine C oplosbaar in wa ter. Lange tijd of in veel water gekook te groente, stoof- en stamppotten be vatten daarom veel minder vitami ne C dan rauwe groente en verse groente die kort en in weinig watr gekookt is. Groente die men langere tijd wil be waren door middel van inblikken of diepvriezen moet geblancheerd wor den. Dat wil zeggen dat ze enkele ogenblikken in ruim kokend water of in stoom verwarmd moeten worden. Hierdoor slinkt de groente, worden bederf bevorderende bacteriën en en- zijmen onwerkzaam en gaat een deel van het vit C verloren. Het op deze behandeling volgende inblikken of diepvriezen geft praktisceh gen vitamine G-verlis meer. mine C-verlies meer. Bij kort opwarmen van niet te lang bewaarde groente uit blik of diep vries, zullen deze niet veel minder vi tamine C bevatten dan op de juiste manier gekookte verse groente. Gebruikt u- regelmatig geconser veerde groente, eet dan wel vers fruit. U krijgt op die manier toch voldoende vitamine C. dea3 TaddBSBBuis) imjjsrmp je/tooA fruit, mandarijn, en citroen) is rijk aan dit vitamine." VLEES ALS HOOFDSCHOTEL?' Het hoofdbestanddeel van de warme maaltijd is dikwijls vlees of vis. Ze bevatten allebei dierlijk eiwit en ei wit is een voor ons onmisbare voe dingsstof. Veel mensen denken dat een warme maaltijd zonder vlees of vis onvolle dig is, ook al wordt er bijvoorbeeld een ei bij gegeven. Dat is een mis verstand: vlees en vis kunt u goed vervangen door ei, kaas of peulvruch ten. Neemt u gewoonlijk 100 g. vlees per persoon dan kunt u hiervoor in de plaats 2 grote eieren nemen of 70 g. kaas of 100 g. gedroogde peul vruchten is plm. 300 g. toebereid). Omdat eieren veel cholesterol bevat ten is het beter niet meer dan 2a3 stuks per week te gebruiken. Een té choleserolrijke voeding wordt n.l. ongunstig geacht in verband met hart- en vaatziekten. Het plantaardig eiwit uit peulvruch ten heeft wat minder waarde en moet daarom aangevuld worden met een graanprodukt (bijvoorbeeld erwten soep met roggebrood) of met een melk- of kaas (na)-gerecht. Vis, ei, kaas of peulvruchten zijn over het algemeen goedkoper dan vlees en verschaffen u vrijwel dezelf de portie eiwit. Ook een vleesloze maaltijd kan dus een goede en gezon de maaltijd zijn! Sanatorium en Krönnenzommer te Hellendoorn vragen voor de nieuwe cursus, aanvangende mei '71 Minimum-leeftijd in mei 17 jaar. Minimaal 3 jaar voort gezette opleiding na l.o. Salarisregeling volgens Commissie Arb. Voor waarden. Sollicitatie aan de adj.- directrice zr. J. de Jong-Steenbeek. FAMILIE- EN HANDELSDRUKWERK 2, 3, 4 of meer kleuren AGENTSCHAP Telefoon 1356 ADVERTENTIEBUREAU Onze oud-plaatsgenootde Papoea, Sern Kajoi schreef Ds. Addink de volgende brief, die wij onze lezers niet onthouden willen: Lutheran Mission Boana, New Guinea, 1 januari 1971. Myn Dorpsgenoten, Eerst natuurlijk aan U allemaal, een GELUKKIG NIEUW JAAR 1971, en we hopen elkaar dit weer toe te mogen wensen over 365 dagen. Hoe \yas het in Holten met Oudejaarsavond toch wel gezellig met een schaal vol oliebollen, een „glaasje?" VVy hier wel tenminste. Be Soer, Annie Dom- merholt en Rikie Dommerholt, Nel de Bruyn, Fuawectee Singin (de Papua New Guinean jongen die met Be meekwam naar Holten in 1969) en Johan van Bruggen uit De Bilt als de gastheer. Wy zitten hier al bijna twee weken de vakantie door te brengen by Johan in Boana, een Mission Station behoorlijk hoog in de bergen, ongeveer 15 minuten vliegen van Lae (kust). We zullen maandag de 4e januari Boana weer verlaten. De Dommer- holts willen hun resterende vakantie dagen in de hoofdstad, Port Moresby door brengen en Johan, Be Soer, Fua wectee en ik zullen vliegen naar Ma- dang, van waar ik jullie een jaar en een week geleden geschreven had. In Madang terwijl anderen vakantie verder doorbrengen moet ik samen met een groep van 20 andere onder wijzers ons bezig houden met een writing workshop (lessen en pro gramma's maken voor het Christelij ke Onderwijs voor de Mission Schools in New Guinea). In mijn brief vorig jaar had ik ge schreven over mijn opleidingen en de goede resultaten die ik behaald had na 2 jaar training aan The Balop Teachers' training college in Lae. Met die wetenschap ben ik het veld in gegaan voor een jaar. Ik werd ge plaatst als onderwijzer aan een zes klas lagere school in een plaatsje RONGO, zoals sommige van jullie al weten. Dit plaatsje is in de rimboe hoog in de bergen van Nieuw Guinea. Echt waar hoor, ik zag er erg tegen op om naar dit plaatsje te gaan. Ik was extra teleur gesteld omdat ik eerst erg blij gemaakt werd door een plaatsing op Karkar Island waar Annie Dommerholt ook al eerder ge werkt heeft dat is aan de kust. En dan twee weken daarna hoorde, ik dat ik niet naar Karkar ging maar naar de bush (Rongo) Afijn, aange moedigd door Bé, Johan en Annie, als experianced teachers, had ik mijn koffertje gepakt wel met een zwaar hoofd in het vliegtuig gestapt en naar de Hogelanden van Nieuw Guinea gevlogen. Hiet zat ik dan in een vrijgezellen- ••hui&je omgeven door Casuarinnen ('n soort naaldboom) en bamboe bossen verweg aan de kokos palmen, de witten stranden de zee en de vissen. Ach nee, geef mij maar de kust... Zitten te jammeren verandert die eenzaamheid toch niet dus... iets an ders geprobeerd... Maar... gelukkig de kinderen kwamen terug van hun vakantie en het wer ken begon. Ik heb me lekker bezig gehouden en spoedig verdween de dreigende eenzaamheid. De Profeet Jonah had er ook niet zo veel zin aan om naar Nineweh te gaan, hij rende weg maar toen hij later toch maar ging werd de stad Nineweh gespaard. Of er wat mensen hun heidense gewoonten veranderen in Rongo sinds ik daar gewerkt heb, wil ik niet zeggen want dat weet ik niet. Ik hoop het natuurlijk alleen. Maar een ding wil ik jullie graag wel vertellen; Nadat landelijk examens voor de lagere scholen wer den genomen en de uitslagen bekend werden gemaakt, kreeg ik te horen dat 62 pet. (twee en zestig procent van mijn leerlingen waren geslaagd om naar Highschool te gaan. Ik mag zeggen dat dit een behoorlijk succes is voor mij als beginneling. Dit enorme succes heeft mij geïn spireerd om met volle moed weer te beginnen in Rongo over een maand. Voordat ik de brief beëindig wil ik graag ds. Addink, maar vooral jul lie die onze school geld gestuurd had den om allerlei benodigdheden te ko pen nogmaals hartelijk bedanken. Zo ver ik weet we hadden f 100,- hon derd gulden van Zutphense Middel bare Landbouw School, waar ik eenn0' jaar leerling geweest was gekregen alg en f 144,- van Iloltense Studiefonds. ee] We hebben hiermee uniformen voor onze school, wat rijst en kookpotten A. gekocht. De kinderen 205 wa- va ren er erg gelukkig en blij mee, en i als andere scholen naar onze school komen om met ons te sporten dan dl1 vertellen onze jongens ze altijd trots dat wy al die dingen van Holten in The Netherlands gekregen hebben. Wij hopen jullie later nog wat fot's g( te sturen van onze school. Ik ben erg gelukkig met mijn werk hier als onderwijzer en ik dank God te dat Hij mij enorm gezegend heeft. Met de beste groeten vanuit de war me streken, New Guinea van jullie Sem Cham Kajos een dorpsgenoot. Sem Cham Kajos Rongo P.T. School via Gonoka E.H.O. L.M. RONGO P.O. Box 44. T.P.-N.6. via Australia. O Eén op de 20 gekeurde auto's is ver- keersgevaarlijk. Dit is de voornaam ste conclusie, die de ANWB uit zijn in oktober in Den Haag gehouden win terkeuring trext. Het betreft hier de resultaten van 853 keuringen. Van de ze auto's was 1/3 ouder en 2/3 jon ger dan 5 jaar. De verkeersgevaarlij- ke wagens waren op één na allemaal ouder dan 5 jaar. Hieruit blijkt dus, dat maar liefst een kleine 15 pet. of 1 op de 7 auto's uit deze cate gorie een gevaar op de weg is. Buiten Den Haag werden in oktober DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Krkhof, tel. 11500. Vrijdag 15 januari, aanvang 20.00 u. Cabaret Pepijn met Opus 4; zaterdag 16 januari, aanvang 20.00 u. Alle Nederlandse scholieren van 11 tot en met 14 jaar worden uitgeno- digd om mee te doen aan de „kijk-, kiek- cn schrijfwedstrijd", georgani- In de druk bezochte voorlichtingsbijeenkomst in zaal Vosman, belegd door de Contactgroep Hoiten-Markelo van de ruilverkave ling, waarin ir. Tiessen de ruilverkavelingsproblemen besprak, heeft ir. C. P. van Rossum, consulent voor de rundveehouderij te Zwolle, na de pauze gesproken over de toekomstmogelijkheden van de rundveehouderijbedrijven. Aan de hand van cijfers van de afgelopen tien jaar besprak ir. Van Rossum de ontwikkeling in de landbouw. Deze heeft een be langrijke uitbreiding van de veestapel en tevens een belangrijke afname van het aantal bedrijven te zien gegeven. Er zijn geen tekenen, aldus de heer Van Rossum, dat deze ontwikkeling stopt. Als belangrijke oorzaken van deze ontwikkeling noemde spreker het feit, dat de laatste vijf jaren de kosten sterker zijn gestegen dan de prijzen. Voorbeelden: loonstijging in 5 jaar plm. 40 pet, werktuigen plm. 20 pet, in mindere mate krachtvoer en kunst mest. De opbrengstprijs van de melk is maar met 5 pet gestegen. Om steeds grotere eenheden heeft niemand in de landbouw gevraagd, volgens spreker, maar deze ontwikkeling is ook niet tegen te houden. Voor een rendabele rundveehouderij noemde ir. Van Rossum de volgende punten bijzonder belangrijk en welke ook in deze omgeving zeker als de ruilverkaveling klaar is gereali seerd kunnen worden. Verhoging van de melkproduktie per koe, 2e 'a zware veebezetting per ha, met daar bij een goede voederwinning en 3e in bepaalde gevallen de opfok van kal veren laten verzorgen en hiervoor meer koeien melken. Met het oog op de toekomst haalde ir. Van Rossum het pas verschenen rapport van de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling over de land bouw in Overijssel aan. Voor de naaste toekomst worden hierin éénhe den van plm. 40 melkkoeien voor uit. sluitend rundveebedrijven genoemd en plm. 25 melkkoeien bij gemengd bedrijf met een flink aantal mest- varkens, fokvarkens of pluimvee. Voor de gewenste ontwikkeling noemde ir. Van Rossum de zeer ho ge grondprijzen een grote rem, want hierdoor is geen rendabele uitbrei ding te realiseren. Ir. Van Rossum gaf ten slotte ieder een, maar toch vooral de jongeren in overweging de mogelijkheden goed af te wegen en niet *e lichtvaardig met zeer hoge lasten een bedrijf te begin nen of bij onvoldoende mogelijkheden voort te zetten. Van de gelegenheid om vragen le stellen werd na afloop van de inlei ding een ruim gebruikt gemaakt. seerd door de NCRV-schoolradio in samenwerking met de Stichting Ama teurfotografie. De bedoeling is, dat ze een met eigen foto's geïllustreerd verhaal maken over een zelf verzonnen ge schiedenis of over iets dat echt ge beurd is, zoals een weekendbelevenis, schoolreisje e.d. Het is niet de be doeling een gewoon opstel te schrij ven of een paar losse foto's bij el kaar te zoeken en daarbij vervol gens een soort onderschrift te ma ken. Beeld en tekst moeten samen het verhaal overbrengen. Gevraagd wordt om dat te doen op hooguit vijf blocnote-vellen met minstens drie foto's. Deze foto's moeten tussen de tekst gezet worden op de plaats waar ze thuishoren. De inzenders moeten de foto's zelf hebben ge maakt, al mogen ze door derden (zoals de fotohandel) worden afge werkt. De in te zenden zwart/wit- of kleurenfoto's mogen maximaal 13 x 18 cm groot zijn. De inzendingen moeten vóór 1 april a.s. binnen zijn bij de NCRV-school radio, postbus 121, Hilversum, waar na ze door een team van deskundi gen zullen worden beoordeeld. Voor de winnaars zijn tien prijzen beschik baar gesteld, o.a. bestaande uit ca mera's en geldprijzen in de vorm van waardebonnen. De jongens en meisjes die een prijs in de wacht weten te slepen zullen door de NCRV worden uitgenodigd om op een nader te bepalen dag als gast van deze omroep naar Hilversum te komen. Daar wordt een rondleiding dooi de studio gegeven, waarna de offi ciële prijsuitreiking zal plaatsvinden. Dit staat in de NCRV-gids van 16 januari a.s. in het artikel, dat behal ve voor de kijk-, kiek- en schrijf wedstrijd aandacht vraagt voor de schoolradio-uitzending „Het maken van foto's" op maandag 18 januari a.s. in de serie „Dat kan jij ook" (Hilversum 1, 14.05 - 14.30 uur). Cabaret Pepijn met Opus 4; zaterdag 16 januari, aanvang 14.00 uur boven-foyer, Bridge-drive-tour- maandag 18 januari, aanvang 20.00 uur Nieuw Rotterdams toneel met De Speurhond; dinsdag 19 januari, aanvang 19.30 uur Abonnementsconcert door het Overijssels Philharmonisch Orkest. FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 14 t.m. zondag 17 januari Sheriff zonder ster, 14 jaar; maandag 18 t.m. woensdag 20 janua ri, Matsoukas, de Griek, 18 jaar; vrijdag 15 en zaterdag 16 januari, nachtvst. Uuuer-seven Agent van de duivel 18 jaar; zaterdag 16, zondag 17 en woensdag 20 januari matinee: De Ridder van het vervloekte kasteel a.l. Aanvangstijden: do. 20.00 uur vrij. 21.00, 23.30 uur zo. 14.00, 16.00, 18.30, 21.00 uur za. 14.00, 18.30 21.00, 23.30 uur. ma. en di. 20.00 uur wo. 14.00, 20.00 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. donderdag 14 t.m. woensdag èO ja nuari Borsalino, met Jean-Paul Bel- mondo en Alain Delon 18 jaar; vrijdag 15 en zaterdag 16 januari, nachtvst. Kogelregen in Rimrok, 18 jaar; zaterdag 16, zondag 17, woens dag 20 januari matinee: De grote lachparade, a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20.00 u. vrij. 20.00, 24.00 uur. za. 13.30 18.45, 21.15. 24.00 uur. zo. 13.30. 15.30. 18.45 21.15 uur. wo. 13.30, 20 00 uur. LUXOR THEATER, Brink. tel. 18662. donderdag 14 t.m. dinsdag 19 janua ri Sexualiteit in de liefde 18 jaar: zondag 17 en woensdag 20 januari ma tinee: Bonanza a.l. woensdag 20 januari, cyclusvoorstri ling Zwijnostal 18 jr. Aanvangstijden: dageliiks °0.0" uur za. 18.30. 21.00 ur zo i" on 'i"" 18.30. 21.00 uur. wo. 14 00. 30.00 uur EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL. Brink 70. t.m. maandag 1 februari tel. 13506 Herman Damen met pen tekeningen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- '21 uur. za. avond, maandag en zon dag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4, tel. 11848. tot woensdag 20 januari Bob Smit met tekeningen. Openingstijden: dagelijks 14-18, uur. vrij. 14-18 en 19-21 uur. zondag ge sloten. MUSEUM DE WAAG. Brink, tel. 14556. Antieke Keuken, Antieke fiet sen, zilver, Delfts Aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zondag 14-17 u. in de overige ANWB-technostations, verspreid over het gehele land, even eens winterkeuringen verricht. Hoe wel de ANWB zich realiseert dat de uitkomsten van de Haagse winterkeu ringen niet als reperesentatief voor Nederlandse wagenpark mogen wor den gezien, meent de Bond dat deze percentages bij een verplichte keuring nog verontrustender kunnen worden, omdat het hier slechts vrijwillige keu ringen betreft. In de meeste gevallen hadden de gevaarlijke auto's een in hoge mate doorgeroest draaggedeelte, bijna lek ke remleidingen, ernstige gebreken aan de stuurinrichting en/of een of meer gladde banden. Naar aanleiding van deze verontrus tende resultaten, heeft de ANWB ge meend opnieuw alle autobezitters in staat te moeten stellen hun wagens aan een speciale veiligheidskeuring te laten onderwerpen. Dit zal mogelijk zijn van 4 tot en met 29 januari 1970 in alle 18 technostations. De keuring die ongeveer een half uur duurt kost voor zowel leden als niet- leden f 12,50. Het motorische gedeel te van de wagen wordt niet gecontro leerd. doch alle aandacht zal worden besteed aan de veiligheidsaspecten van de auto. Na de winterkeuring ont vangt de automobilist een rapport waarin de mankementen aan de wa gen staan opgetekend Dit rapport is een gedateerd reparatie advies aan de automobilist. Bovendien krijgt hij, wanneer de wagen in een goede con ditie verkeert, een vignet als bewijs dat hij een veilige auto bestuurt. Plaatsen waar ANWR-teehnostations gevestigd zijn: Amsterdam, Arnhem, Breda. Den Haag, Eindhoven, Em- men. Enschede. Groningen. Haarlem, Heerlen. 's-Hertngenhoseh. Hilversum dam. Utrecht. Vlaardingen en Zwol le. Afspraken voor deze winterkeuringen kunnen gemaakt worden via de AN WR-kantoren in de genoemde steden. MUNTENTOREN, Achter de Muren Zandpoort tel. V.V.V 16200. tot maandag 8 februari Keramiek van Johnny Rolf uit Amsterdam. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 uur. za. ochtend en zo. ochtend gesloten. VLIEGVELD TEUGE. de Zanden, bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 uur en tegen zonsondergang. Rond vluchten daeeiiiks tel. reservering KUNST T.TSRAAN, Rembrandtkade, 05712-2311. tel. 18666. ODenrngstiiden- doerei«k<, 14-16.30 uur. za. ma., wo on 30 uur. zo. 10- 19 14-1 fi 10 r-y> On.„ 3Q TIM} n A ,f4VT™ PAT? "r""e 12".. tel. 12054; T.A RAT.AMCTT' r>-;„lr 70 fni 1Q977 Ar»--.", D„„„oc(pa(l( 10 t(,J. ./WOO. TTT"T WTTTT" DMTJT) W-l1- UI. 1C05C): SA TNT lol f aanv. 8 00 u.) r-ord dood of en 9.00 uur •mr; zo.: 4.30 wo 2 30. 2.15, 6 45

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 2