Verordening landschaps schoon Overijssel Holten heeft nog goede kansen Holten kan niet aan haar recreatie verzorgende taak voorbij gaan Het Anker I leidt nog met 1 punt voorsprong Holten-Enter ontsiert door kloppartij BLAUW WIT-DAARLE 0-1 Ontwerp-bestemmingsplan „De Borkeld BEZWAREN STAATSBOSBEHEER NIET VOLDOENDE STEEKHOUDEND GEACHT Opdrachten Staatsbosbeheer Recreatieve druk Neger-zanger es Truus Simons Dinsdag weer Bejaarden-soos Schietwedstrijden Biljartcompetitie Ons Genoegen Voetbal-or o gr a m ma Overige Holtenaren minder op dreef ADMINISTRATIEVE ROMPSLOMP Inkrimping autonomie niet voornaamste bezwaar Eind goed al goed Waar gaan wij heen Burgerlijke stand Vrjjdag 20 november 1970 S „Na veel voorbereidende werkzaamheden is het thans eindelijk zover dat wij u het ontwerp-be stemmingsplan „De Borkeld" ter vaststelling kunnen aanbieden," aldus B. en W. in een voor stel aan de raad, dat dinsdag in behandeling komt. Zoals u bekend is, werd aanvankelijk een uit breiding van het zomerhuisjesterrein gezocht met de noordelijk van de Postweg gelegen gronden. Bij besluit van gedeputeerde staten dezer provin cie van 21 september 1964 werd aan uw daartoe strekkend besluit van 24 december 1963 goed. keuring onthouden, omdat onder andere tegen de situering van dat gebied voor zomerhuisjes be zwaar bestond. De behoefte aan terreinen, waarop de bouw van recreatiewoonverblijven mogelijk is, doet zich echter in steeds sterkere mate gevoelen, hetgeen voor deze bij uitstek toeristische gemeente ook niet zo verwonderlijk is. Daar deze ontwikkeling nog steeds onvermin derd voortgang vindt, hebben wij hiermede onzes inziens rekening te houden en er voor zorg te dragen, dat nog een aantal recreatie woonverblij ven op daarvoor geschikte terreinen kunnen wor den gebouwd. Omdat aan het bestaande plangedeelte ook nog een goede afronding diende te worden gegeven, meenden wij deze terreinen in de onmiddellijke nabijheid van het bestaande plan te moeten zoeken. Wjj menen, dat WU daarvoor ook zeer geschikte terreinen hebben gevonden en wel de grond ten oosten van de zogenaamde Winkelbergweg, te weten het gebied omsloten door deze weg, de Postweg en de Landmansweg. Dit gebied kan ook in eigendom worden verworven. De onderhavige grond kan voor een goede afronding van het zomerhuisjesterrein ook niet worden gemist. Bovendien wensen de huidige eigenaren dit gebied ook niet open te stellen voor het publiek, noch voor de bewoners c.q. tijdelijke bewoners van de recreatiewoonverblijven op „De Borkeld". Wij stellen u daarom voor het gel dende bestemmingsplan Zomerhuisjesterrein" uit te breiden met de grond ten oosten van de zogenaamde Winkelbergweg, zoals op de bij het ontwerp plan behorende plankaart is aangegeven. Hoewel dit een aantasting van het natuurgebied ,,De Borkeld" betekent, - trouwens het gehele bestemmings plan „De Borkeld" inclusief derhalve het reeds bestaande plangedeelte be tekent een aantasting van het natuur gebied - achten wij het toch noodza kelijk het plan uit te breiden met de gronden t-an oosten van de Winkel bergweg. Planologisch gezien wordt op de voorgestelde wijze ook een goe de aansluiting verkregen met het reeds bestaande plangedeelte. Er kan bij de beoordeling van het plan naar onze mening ook niet voor bij worden gegaan aan het feit, dat deze gemeente 'n recreatieve en toe ristische opdracht heeft te vervullen ten behoeve van hen, die in overig Nederland woonachtig, het recht de behoefte hebben tot recreatie. Bij het doorlezen van de bezwaar- schriften wil het ons voorkomen, dat de reclamanten tegen het onderwer- pelijke plan aan dit feit voorbij zijn gegaan. Het recht op recreatie heeft echter een ieder. Alle Nederlanders hebben daarom recht, dat aan hen wordt ge dacht. Bij de beoordeling van dit ontwerp dient daarom niet alleen te worden gedacht aan hen, ten behoeve van wie in een vroeger stadium wel de zogenaamde aantasting van het na tuurgebied plaats vond, waarvan thans velen genieten en ook gaarne accepteren, maar bovenal om vraag wat het algemeen belang vor dert en wat planologisch verantwoord Gezien nu de grote behoefte aan dergelijke terreinen en een goed uit loopgebied voor het plan hebben wij derhalve de plicht niet alleen de be langen van de bezitters van de thans aanwezige huisjes te behartigen, maar daarnaast ook de plicht het al gemeen belang te dienen. De gemeente Holten, rijk aan na tuur. aantrekkelijk als recreatiege- gemeente, trekt velen, die van het aantrekkelijk landschap begeren te genieten. Een wens, waaraan niet voorbij kan en mag worden gegaan. Het leg gen nu van een bestemmingsplan voor welk doel, van welke aard ook en waar ook in deze gemeente brengt noodzakelijkerwijze een aantasting van een natuurgebied met zich mede. Wij zijn ons er ook wel terdege van bewust, dat wij als een goed rent meester over deze door de natuur zo rijk gezegende gemeente, met uiterste behoedzaamheid ons planologisch be leid zullen hebben te voeren. Dat wij U niettemin voorstellen het ontwerp-bestemmingsplan „De Bor keld" vast te stellen, geschiedt omdat wij van mening zijn dat deze gemeen te naast haar plicht om de aantas ting van natuurgebieden zoveel mo gelijk tegen te gaan, ook andere plichten heeft. Hierbij moet ook niet over 't hoofd worden gezien, dat wanneer de voor gestelde uitbreiding geen doorgang zou vinden op de onderwerpelijke gronden allerlei ongewenste agrari sche en bijzonder agrarische ontwik kelingen zullen kunnen ontstaan, het geen het bestaande plangedeelte be paald niet ten goede zou komen. Tegen het ontwerp-plan zijn 13 be zwaarschriften ingekomen, voor een groot deel van inwoners der gemeen te en hen die hier zomerverblijven hebben, maar ook van de waarne mend hoofdingenieur-directeur van 't Staatsbosbeheer in Overijssel. In het bezwaarschrift van het Staatsbosbeheer wordt o.m. gezegd: Sedert verscheidene jaren is 'n steeds groeiende wijk van zomerverblijven ontstaan in de Holtense Borkeld, die «en bezetting van vele zomergasten, alsmede een aantal hier permanent woonachtigen met zich heeft ge bracht. Deze concentratie van tijde lijke en blijvende bewoners veroor zaakt een grote recreatieve druk op het onder Markelo nabijgelegen staatsnatuurreservaat „De Borkeld en het Elzenerveld", welk reservaat zich door de aard van zijn grondge- steldheid. begroei n- en broedvogel stand zeer weinig leent voor betre ding en verontrusting. De gevolgen van deze druk zijn in het terrein dui delijk merkbaar en zullen bij toene ming van het bezoek nog verder stij gen. Deze stijging zal ongetwijfeld reeds optreden, wanneer de in het thans be staande zomerhuizengebied aanwezi ge bouwmogelijkheden volledig zul len zijn verbruikt. Deze bouwmoge lijkheden zijn naar mijn berekeningen nog zeer groot en kunnen in de be hoefte van vele jaren voorzien, waar bij onderdak wordt geboden aan ver- scheidenen hondei-den personen. De totale zomerbevolking alsmede de permanente bewoners zullen zich bo vendien, als de E8 gereed is, in nog veel sterker geconcentreerde vorm in en naar het reservaat begeven, daar de toegang dan vrijwel geheel gaat via 't viaduct in de Borkeldweg. De recreatieve schade en de veront rusting zullen daar dan nog een veel voud zijn van thans. Naast de nog aanwezige aanzienlijke reserve aan bouwmogelijkheden, die Ik met zorg constateer, maar als vaststaand gegeven moet beschouwen «n de tengevolge van de E8 te ver wachten concentratie, biedt het thans ter visie liggende plan nog weer uit breidingsmogelijkheden en wel in een gebied dat voor een deel wegens zijn grote betekenis voor de natuurbe scherming en het landschapsschoon gerangschikt werd onder de zoge naamde meldingsgebieden en dat ook anderszins als bufferzone van veel belang is. De thans geopende bouw mogelijkheden zijn bovendien zeer uitgebreid daar hetzij rechtstreeks hetzij via vrijstellingen, vrijwel het gehele terrem kan worden bebouwd. Het is om^Beze redenen dat ik Uw raad verzoek het ter visie liggende plan niet vast te stellen. Dit zou overeenkomen m«t de opvattingen, die Gedeputeerde Staten in 1964 aan het bestuur van Uw gemeente hebben kenbaar gemaakt, terwijl inmiddels in de grondslagen van deze opvatting geen wijzigingen zijn gekomen. Burgemeester en wethouders zijn *t met de aangevoerde bezwaren niet eens. Zij zeggen, dat landschappelijk gezien het ontwerp-plan hier wel aan vaardbaar is te achten. De toenemen de recreatieve druk op de natuurre servaten ,,de Borkeld" en het Elze nerveldkan ook niet worden afge remd door o.a. het onderwerpelijke plan zijn afronding te onthouden. Wij menen namelijk te moeten be twijfelen of door 't bestemmingsplan „De Borkeld" wel zo'n grote re creatieve druk op de onder Markelo gelegen natuurreservaten wordt uit geoefend. Ter beteugeling van bedoelde re creatieve druk zal het Staatsbosbe heer naar onze mening dan ook moe ten uitzien naar andere maatregelen, teneinde bedoelde reservaten in takt te houden. Het wel of niet realiseren van 90 zomerhuisjes kan in dezen niet van doorslaggevende aard zijn. Staatsbosbeheer zal veel eerder moeten denken aan het opstellen van een beheersplan op grond van de Na tuurbeschermingswet, waardoor o.a. de betreding van de reservaten kan worden gereguleerd. Daar het hier staatsnatuurreserva ten betreft moet ook worden aange nomen dat een planmatig beheer mo gelijk is. Voorts is de stelling van reclamant niet juist, dat in het bestaande plan- gedeelte nog een aanzienlijke re.se.rve is aan bouwmogelijkheden. In het bestaande plangedeelte is helemaal geen reserve méér. In dit gedeelte kunnen nog hoogstens ongeveer 30 huisjes worden gebouwd. Verder is het volkomen onjuist als appellant stelt, dat de geopende bouwmogelijkheden in het nieuwe plangedeelte zeer uitgebreid zijn. De ze mogelijkheden zijn juist zeer be perkt gehouden. Voorts zij opgemerkt, dat de woon verblijven zodanig staan geprojec teerd dat de terreinindeling zodanig is, dat hierdoor bepaald geen aantas ting van het gebied als geheel behoeft te worden gevreesd. Het gaat dan ook per sé niet op te suggereren, dat de nieuwe mogelijk heden thans zeer uitgebreid zijn en dat het gehele terrein hetzij recht streeks hetzij via vrijstellingen be bouwd kan worden. De grond bestemd voor recreatie gebied zonder bebouwing kan op geen enkele wijze voor bebouwing worden aangewend. Op grond van het vorenstaande en mede gezien het advies van de stede- bouwkundige stellen B en W dan ook voor afwijzend op het bezwaarschrift van de waarnemend hoofdingenieur- direkteur van het Staatsbosbeheer te beslissen. Mevrouw van Coevorden - Simons is v?jn Surinaamse afkomst. Op 18-ja- rige leeftijd kwam ze naar Neder land. Toen ze 14 jaar was begon ze met zingen. Ze werkte als zodanig, enige jaren mee in 'n radio-program ma in Suriname. In Nederland is ze zich gaan toewijden aan medewer king in kerkdiensten en samenkoms ten. Hoewel zij ook optreedt op perso- neelsavonden e.d. zingt ze toch uit sluitend het geestelijke lied. Speciaal Spirituals en Gospels, waarbij ze zich zelf begeleidt op de gitaar. Reeds en kele keren werkte deze spontane en enthousiaste zangeres mee in eein Open Deur-samenkomst alhier. Kortgeleden is van haar een lang speelplaat uitgekomen. Deze plaat (kosten f 13,90) is zondagavond, na afloop van de samenkomst te verkrij gen of te bestellen. De samenkomst vangt aan om 19.15 uur. Het gemeenschappelijk zingen begint om ongeveer 19.05 uur. Het zal a,s. zondag wel weer niet aan belang stelling ontbreken. De maandelijkse samenkomst van de bejaardensociëteit wordt gehou den op dinsdag 24 november a.s. in het gebouw Irene. Het comité ziet gaarne zoveel mogelijk bejaarden te gemoet. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Bij de onderlinge wedstrijden om het kampioenschap van de schietvere niging „De Eendracht" werden de volgende resultaten geboekt: Groep A: 1. J. van Asselt 109 p.; 2. Schuppert 107 p.; 3 .J. Haan 105 4. A. Schuppert 105 p.; 5. G. Jan sen 102 p.; 6. H. Paalman 96 p.; 7. J. A. Aanstoot 94 p. Groep B: 1. J. Jansen 103 p.; 2. G. Koopman 100 p.; 3. H. Gazan 99p.; 4. G. J. Aaftink 84 p.; 5. A. Bieleman 73 p. Groep C: 1. G. J. Paalman 90 p. Blauw Wit startte met een sterk overwicht en kreeg in de eerste tien minuten drie opgelegde kansen om te scooren doch Beldman en Jansen faalden bij het afwerken. Geleidelijk wist Daarle zich van de druk te ont doen en in de twintigste minuut Hofmeijer van dichtbij raak. De Blauw Witte defensie ging inplaats van resoluut de bal weg te werken „pingelen". Hofmeyer kreeg de bal in zijn bezit en hij gaf doelman Stuk- kker geen schijn van kans. De gasten bleven na dit onver wachte succes komen en er ontston den in het doelgebied van Blauw Wit enkele gevaarlijke situaties die ten- koste van hoekschoppen of goed in- grijpen van doelman Stukker werden opgelost. Na de rust was Blauw Wit sterker, toonde meer ijver en vecht lust, doch de vanuit de achterhoede en middenlinie goed opgebouwde aan vallen brachten geen succes mede door technische tekortkomingen van de voorhoede anderzijds door goed keepwerk van de Daarle doelman. In de laatste tien minuten werden de gasten helemaal iri de verdedi ging gedrongen doch de versterkte achterhoede wist het te klaren zei het met steun van vrouw Fortuna. Jaap Thalen schoot van plm. 20 me ter buiten bereik van de doelman te gen de linkerpaal en een schuiver Beldman ging slechts enkele centi meters naast. De gelijkmaker hing in de lucht doch kwam er niet uit doordat scheidsrechter Groot Roes- sink het einde floot. Blauw Wit's tweede editie speelde in Hellendoorn tegen Vesos 4 en won royaal met 5-1. Geert Beldman scoor de 2 keer en R. Veldhuis, W. Müller en W. Schalk schoten elk een keer raak. De junioren C 1 hadden WW C 1 uit Hengelvelde op bezoek en het kos te niet al te veel moeite om een for se overwinning te behalen (8-0). Jan Verveda zorgde voor 4 treffers en Johan Bolink, Henk Aanstoot, Ri chard Beldman en Henk Bronsvoort troffen elk een keer de roos. De junioren D 1 speelden in Enter gelijk tegen Enter D 1 (3-3). Wim Klein Nagelvoort. Herman Beldman en Herman Withaar zorgden voor de doelpüntj es. De pupillen E W speelden thuis ge lijk (O-O) tegen Ënter 2 en de pupil len E 1 verloren in Isidorushoeve van Hoeve Vooruit met 2-0. Blauw Wit gaat op bezoek bij Kloos terhaar de koploper in de eerste klas se A en zal om een redelijk resul taat te behalen uit een heel ander (voetbal) vaatje moeten „tappen' als de afgelopen zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Daarle. De grensbe woners (oud-vierde klassers) beschik ken over een schotvaardige voorhoe de (31 doelpunten in 9 wedstrijden) en de Blauw Wit achterhoede zal het zeker zwaar te verduren krijgen. De wedstrijd begint om half drie. Het tweede dat j.l. zaterdag een forse zegen behaalde op Vesos 4 krijgt het in de thuiswedsrijd moei lijk tegen runner up Eversberg 3. Een punten verdeling zou een prach tig resultaat zijn. Aanvang: 2.30 uur. De junioren C 1 spelen om half twee in Goor tegen GFC c2 en het moet dachten wij in deze wedstrijd mogelijk zijn om weer tot een royale zege te komen. De junioren D 1 ontvangen óm 1.00 uur GFC D 1 We hóuden-het -op' een kleine zege. De beide pupillen elftallen hebben een vrije zaterdag. De jongelui van C 1 scoorden in de ze wedstrijd het vijftigste „goaltje" Ze hadden hiervoor nodig zes wed strijden. De kleine doelman van C .1 Gerrit Paalman bleef tot nog toe on geslagen. Zaterdag: Holten al—PH al 2.45 uur; Vesos al—Holten a2 2.45 uur; Holten blHaarl. Boys bl 1.15 uur (Sportdal); DOS '19 cl—Holten cl 3 uur; -Holten c2—Enter V. cl 3.00 uur; Holten d2—Enter dl 1.45 uur; Holten elLa Première el 12.45 uur; SOS el Holten e2 10.00 uur; Holten e3Sp. Lemele el 10.00 uur; Holten e4Sp. Lemele e2 11.000 uur; SOS e3—Holten e5 11.00 uur. Zondag: Hector 1Holten 1 2.30 u; Holten 2—KOSC 2 10.00 uur; Holten 3 GFC 2 10.00 uur; Twenthe 5Hol ten 4 10.00 uur; Nijverdal 3Holten 5 10.30 uur; Holten 6—RKSV 5 12.00 u. NIJVERDAL In de Hoofdklasse van de biljartcompetitie van de bil jartbond „Ons Genoegen" te Nijver dal en omstreken gaan de viertallen van MKV 1 uit Raalte en KOT 1 uit Nijverdal aan de leiding met ieder 32 matchpunten uit 24 partijen. In Rijs- sen kon MKV niet verder komen dan een 4-4 gelijkspel, terwijl KOT tegen plaatsgenoot NBC 1 een 6-2 overwin ning boekte. Met een achterstand van 7 matchpunten komt De Tonne 1 uit Hellendoorn op de derde plaats hoe wel zij deze week een 6-2 nederlaag moesten incasseren bij Ten Berge 1 in Enter dat hierdoor opklom naar de vierde plaats. Bij de ontmoeting Dreyerink 1 en Spekhorst 1 werden de punten gedeeld (4-4). De beste partij in de hoofdklasse werd ge speeld door de K.O-T.-speler H. Al berts die zijn 125 caramboles uit maakte in de achtste beurt. Ook scoorde hij een fraiae serie van 63 ca ramboles. In de eerste klasse heeft Het An ker 1 uit Holten nu nog slechts 1 punt voorsprong op Vloedgraven 1 uit Lut- ten berg. Het Ankei moest deze week genoegen nemen met een 4-4 gelijk spel in haar thuiswedstrijd tegen De Ster 1 uit Hellendoorn, en Vloedgra ven rekende resoluut af met NBC 2 uit Nijverdal (8-0). Overige uitslagen in de eerste klas se: De Poppe 1 (Nijverdal) Jansen 1 (Holten) 6-2; De Budde 1 (Nijver dal) Haarlerberg 1 (Haarle) 5-3; Lierinck 1 Haarle Kalfsterman 1 (Holten) 4-4 en HBC 1 (Hellendoorn) MKV 2 (Raalte) 4-4. Er waren deze week twee spelers die hun 100 caramboles in 7 beurten uit maakten en wel H. Meijer van Vloed graven 1 en A. Korbeld van De Bud de 1. In de tweede klasse blijft Oudelaar 1 uit Nijverdal met een voorsprong van 7 matchpunien aan de leiding gaan, hoewel men deze week niel verder kwam dan een 4-4 geiijspel te gen plaatsgenoot De Budde 2. Het eerste viertal van de Sport uit Wierden, kwam op de tweede plaats door een fraaie 9-0 overwinning op De Poppe 2 uit Nijverdal. Overige uitslagen in de tweede klas se: Spekhorst 2 (Rijssen) OBK 1 (Nijverdal) 6-2; Kalfsterman 2 (Hol ten) Koedijk 1 (Rijssen) 4-4; De Ster 2 Hellendoorn) Bolscher 2 (Enter) 0-8; Jansen 2 (Holten) KOT 2 (Nijverdal) 2-6. Uitslagen derde klasse: De Tonne 2 (Hellendoorn) MKV 3 (Raalte) 2-6; Kalfsterman 3 (Holten VIOS 2 (Rijssen) 2-6; Jansen 3 (Holten) Het Anker 2 (Holten) 4-4: Koedijk 2 (Rijssen) Lierinck 2 (Haarle) 6-2; Haarlerberg 2 (Haarle) De Poppe 3 (Nijverdal) 6-2; VOG 2 (Rijssen) Roelofs 1 (Nijverdal) 4-4. VIOS 2 (Rijssen) KOT 3 (Nijverdal) 8-0 Uitslagen Vierde Klasse: MKV 4 (Raalte) Vloedgraven 2 (Lutten- berg) 4-4; De Tonne 3 (Hellendoorn) Lierinck 3 (Haarle) 4-4; Berg- zicht 1 (Lemele) Oudelaar 2 (Nij verdal) 4-4; OBK 2 (Nijverdal) Kalfsterman 4 (Holten) 6-2: Dreye rink 2 (Enter) De Ster 3 'Hellen doorn) 6-2 en Spekhorst 3 (Rijssen) Ten Berge 2 (Enter) 2-6. De stand in de biljartcompetitie „Ons Genoegen" is als volgt: Hoofdklasse: 1. MKV 1 24-32; 2 KOT 1 24-32; 3 De Tonne 1 24-25; 4 Ten Berge I 20-24; 5 Eolscher 1 20-20; 6 VIÖS 1 20-18; 7 Spekhorst 1 20-17; 8 NBC 1 20-14; 9 Dreyerink 1 20-10. Ie Klasse: 1 Het Anker 1 24-35; 2 Vloedgraven 24-34: 3 Kalfsterman 1 20-30: 4 De Poppe 1 24-30; 5 De Ster 1 20-24; 6 VOG 1 20-21; 7 Jansen 1 20-20; 8 De Budde 1 24-20; 9 Haarlerberg 1 20-18: 10 MKV 2 24-13; 11 HBC 1 24-13; 12 Lierinck 1 24-17; 13 NBC 2 20-02 2e Klasse: 1 Oudelaar 1 24-39; 2 Sport 1 24-32; 3 Kalfsterman 2 24-31; 4 KOT 2 20-28; 5 Bolscher 2 20-26; 6 Koedijk 1 20-26, 7 De Poppe 2 24-24; 8 Jansen 2 24-18; 9 Spekhorst 2 24-17; 10 De Ster 2 24- 15; 11 De Budde 2 20-14; 12 OBK 1 20-10: 13 HBC 2 20-08. 3e Klasse: 1 Roelofs 1 24-38; 2 VOG 2 24-33; 3 Kalfsterman 3 24-30; 4 VIOS 2 20-28; 5 MKV 3 20-28; 6 Haarlerberg 2 24-24: 7 Koedijk 2 24-23; 8 De Poppe 3 20-20; 9 Het Anker 2 20-18; 10 De Tonne 2 24-14; 11 Jansen 3 24-12; 12 KOT 3 20-10; 13 Lierinck 2 20-10. 4e Klasse: 1 Dreyerink 2 24-38; 2 De Ster 3 20-30 3 Ten Berge 2 24-30; 4 OBK 2 24-30; 5 De Sport 2 20-26; 6 MKV 4 24-23; 7 Spekhorst 3 24-19; 8 Vloedgraven 2 20-18; 9 De Tonne 3 24-17; 1.0 Berg- zicht 1 24-16; 11 Oudelaar 2 20-14; 12. Lierinck 3 20-14; 13 Kalfsterman 4 20-13. In een zeer harde wedstrijd, waar bij het aan sensatie maar dan in 'negatieve zin niet ontbrak, heeft Holten op het bezoekende Enter twee kostbare puntjes veroverd. Het wa ren vooral de gasten, die door hun harde spel de sportiviteit uit het oog verloren. De oorzaak moet waar schijnlijk mede gezocht worden in de leiding van scheidsrechter S. Brink man. Deze hield de teugels strak, maar, dat irriteerde vooral de Enter naren in die mate, dat zij vooral in de tweede helft tot overtredingen kwamen, waarvoor hun spelers Roet- gerink en Kerkhof uit het veld wer den gezonden. Bij Holten moest Soer het terrein verlaten, omdat hij zich en ogen blik niet beheerste. Toen Roetgerink en Soer samen het terrein verlieten ontstond door een onschuldig duwtje tussen beide spelers een kloppartij, waarbij de verloofde van Roetgerink door iemand uit het publiek aan het oog werd verwond. De E.H.B.O. ver leende eerste hulp. Het bleek later allemaal nogal mee te vallen. Wanneer de spelers van Enter rug nummers hadden gedragen, dan was niet Kerkhof van het veld gezonden, maar dan had scheidsrechter Brink man zich beter kunnen overtuigen welke speler een zeer onsportieve overtreding beging. De wedstrijd moest plm. 10 minuten onderbroken worden, omdat de Enternaren het Burgemeester en Wethouders zeg gen in een voorstel aan de raad: over dit onderwerp: „Bij schrijven van 1 juni 1970, 2e afdeling, nr. 8721, berichtten Gedepu teerde Staten ons, dat de Provinciale Staten van Overijssel in hun verga dering van 15 april 1970 hebben be sloten tot herziening van de verorde ning betreffende de bescherming van de schoonheid van stad en land en hebben zij hiertoe vastgesteld de ver ordening landschapsschoon Overijssel onder intrekking van eerstgenoemde verordening. Ingevolge artikel 2 van de verorde ning landschapsschoon Overijssel wij zen Gedeputeerde Staten, na overleg met de gemeenteraad, aan of een ge meente in haar geheel buiten dan wel geheel of gedeeltelijk binnen de wer kingssfeer van die verordening valt. Ten aanzien van de werkingssfeer van de nieuwe verordening blijft de bestaande toestand gehandhaafd, daar artikel 15, 4e lid van die veror dening bepaalt dat de aanwijzing van de gemeenten, die in hun geheel bui ten dan wel geheel of gedeeltelijk bin nen de werkingssfeer van de (verval len) verordening betreffende de be scherming van de schoonheid van staden land vallen, van kracht blijft. Dit houdt, in, dat deze gemeente ge heel binnen de werkingssfeer van de verordening landsdhapsschoon Over ijssel valt." Het college meent, dat de raad daartoe bezwaren dient kenbaar te maken bij Gedeputeerde Staten. B. en W. stellen daarom voor aan genoemd college het navolgende ken baar te maken: „Ter voldoening aan uw verzoek, gedaan in bovenaangehaalde brief heeft de raad dezer gemeente zich in zijn vergadering van 24 november '70 beraden op zijn standpunt terzake van het in margine aangehaalde onder werp. De raad was daarbij van oordeel, dat geen enkel argument en motief aanwezig is om deze gemeente in haar geheel binnen de werkingssfeer van de verordening landschapsschoon Overijssel te brengen. Het motief, dat destijds heeft ge golden om deze gemeente in haar ge heel binnen de werkingssfeer van de orovinciale verordening te brengen, omdat anders in de diverse gemeen ten een grote verscheidenheid bij de toepassing van de verordening te zien zal geven, kan daartoe toch niet als argument dienen. Hetzelfde kan toch worden gezegd ten aandien van vrijwel elke gemeen telijke verordening. Ook de burgers, die bij de toepas sing van de voorschriften op dit stuk zijn betrokken, zullen zulks ook zeker niet als een onbillijkheid ervaren. Het bestuursbeleid tussen de ge meenten onderling zal toch altijd op elk terrein verschillen op blijven le veren, hetgeen de burgers toch ook niet als onrechtvaardig ervaren. De raad kan derhalve uw standpunt niet delen, dat deze gemeente in haar ge heel binnen de werkingssfeer van de verordening landschapsschoon Over ijssel dient te vallen. Zo zullen ten aanzien van het ver lenen van vergunning voor verlenging van het sluitingsuur voor vergun- nings- en verlofslokalen, verlenen van dansvergunningen, het verlenen van kapvergunningen, het verlenen van vrijstelling van vermakelijkheidsbe lasting, het toetsen van bouwplannen op de welstand enz. enz. in de ene gemeente andere beleidsnormen wor den gehanteerd dan in de andere. De regeling, dat de onderhavige verordening mede van kracht zal worden voor de kom van de gemeen te is in het verleden voor deze ge meente reeds een jaar van krachi geweest. Van deze beslissing is uw college toen weer teruggekomen en heeft de wering van de ontsierende reclame weer in handen gelegd van het collge van burgemeester en wet houders. Bij uw besluit 19 december 1966 is deze gemeente daarna op nieuw in haar geheel onder de wer kingssfeer van de provinciale veror dening gekomen. De raad verwijst in dit verband mede paar de met uw college t* de zer zake in het verleden gevoerde correspondentie. De uitvoering van de bepalingen omtrent de bescher ming van de schoonheid van stad en land werden in deze gemeente echter altijd zeer stringent toegepast. In 1964 is er bij de uitvoering van een nieuwe provinciale verordening op dit punt dan ook in het geheel geen sprake geweest om in de voor deze gemeente bestaande toestand wijziging te brengen. De raad kan zich dan ook niet aan de indruk ont trekken, dat, als de noodzakelijkheid daartoe aanwezig was geweest, daar mede toch zeer zeker bij de her nieuwde beoordeling van de toepas sing van de verordening in 1964 reke ning zou zijn gehouden. Het kwam in deze gemeente boven dien nagenoeg niet voor, dat zonder vergunning reclameborden werden bevestigd, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat het afgeven van ver gunningen voor het hebben van recla meborden in handen lag van burge meester en wethouders en dat wij op de naleving van de gemeentelijke voorschriften destijds nauwlettend toezagen. Voorts blijven wij van me ning, dat, indien de bevoegdheid op het gebied van het weren van ontsie rende reclame aan het gemeentebe stuur blijft onttrokken, de controle veel minder effectief zal zijn, omdat de provincie onzes inziens niet de beschikking heeft over de controle mogelijkheden, die hetzelfde effect zullen wet ente sorteren als die van het gemeentelijk controle-apparaat. Het gevaar van het aanbrengen van ontsierende reclame in de kom van deze gemeente zonder vergunning is onzes inziens dan ook groter dan wanneer de kom dezer gemeente buiten de werkingssfeer van de ver ordening zou worden gelalen. Bovendien kan de beoordeling of een bepaald reclamebord al of niet kan worden toegelaten beter plaatse lijk worden bekeken dan provinciaal, aangezien de provinciale, overheid de beslissingen op reclamevergunningen in het algemeen administratief zal moeten afdoen, zonder zich reken schap te kunnen geven van de om geving en de plaatselijke omstandig heden, waardoor de burgers in hun rechten te kort zal worden gedaan. Uw streven lijkt ons dan ook in Ihet geheel niet in overeenstemming met de landelijke decentralisatiegedachte op dit punt. Juist in het belang van het weren van ontsierende reclame is het gebo den de bevoegdheden te dezer zake aan de gemeentebesturen te laten. Wij zijn dan ook zeer beslist van mening, dat de wering van ontsieren de reclame etc. effectiever kan wor den geregeld wanneer de bebouwde kom dezer gemeente niet zal komen te vallen onder de werkingssfeer van de onderhavige verordeningen. Wij kunnen daarbij verwijzen naar de tijd, waarin deze verordening in Holten van kracht was. Hoewel uw voorstel ook een inkrim ping van de gemeentelijke autonomie betekent, is dit bezwaar tegen uw voorstel niet onze voornaamste grief, omdat ook wij er wel van overtuigd zyn, dat in bepaalde gevallen centra lisatie gewenst kan zijn in het alge meen belang. Onze voornaamste grief tegen de door u voorgestane regeling richt zich dan ook tegen de ondoelmatig heid daarvan. Wij zijn van oordeel, als de wering van ontsierende reclame, welke wy in het verleden met succes ter hand namen alleen maar aanleiding geeft tot administratieve rompslomp." die bepaald onnodig is. De raad dezer gemeente heeft ons naar aanleiding van het vorenstaan de met de meeste klem opgedragen u mede te delen, dat hij uw voorstel volledig afwijst en daarbij heeft aan gedrongen op een regeling, waarbij de kom dezer gemeente buiten de werkingssfeer van de verordening landschapsschoon Overijssel wordl gelaten. De raad vertrouwt er daarbij op. dat u, mede gezien de ervaringen die u en hij in het verleden met de ver ordening betreffende de bescherming van de schoonheid van stad en land in Holten opdeden, de lering zult wil len trekken, dat uw voorstel niet re- eel is." niet met de beslissing van de scheids rechter ééns waren en anderzijds' om hetgeen buiten de lijnen geschiedde. Wat het spel betreft waren beide partijen goed tegen elkaar opgewas sen. De Holtense middenlinie zette haar voorhoede met lange passes aan het werk die groot gevaar bete kenden voor de gasten. Toen Vene klaas na plm. 13 minuten was door gebroken werd hij in het strafschop gebied onderuit gehaald. Scheidsrech ter Brinkman wees onverbiddelijk naar de witte stip. De strafschop van Beldman was voor de Enterse doel man onhoudbaar (1-0). Hierdoor aangeslagen oefenden de gasten bijna de gehele eerste helft een zware druk uit op het Holtense doel, maar haar defensie wist zich te handhaven, al moest stopper Paal- ma een keer reddend optreden door een ingeschoten bal te keren. Met overrompelende aanvallen probeerden de Holtenaren een bres in de Enter- se verdediging te maken, maar ook dat gelukte niet. Na. de thee hervatten de Enterna ren hun zware aanvallen. Reeds in de eerste minuut redde stopper Paal man weer toen doelman Breukink de bal bijna in eigen doel stompte. Toen ontstond plotseling de animositeit, die oorzaak werd, dat de drie spe lers het veld moesten verlaten en het spel werd onderbroken. Ondanks het gemis van twee spe lers bleef Enter nog goed overeind, maar de Holtenaren verhoogden de druk op hun doel, zodat herhaalde lijk op de keeper teruggespeeld geven terugspeelbal profiteerde Vene klaas om de stand op 2-0 te brengen, moest worden. Van zo'n te slap ge- Hoewel zij de strijd niet opgaven be tekende dit voor de gasten een moei lijk in te halen achterstand. De laatste klaprooscollecte ten bate van het Ned. Oorlogsgraven Comité heeft het hoogste bedrag opgebracht sinds zij na de oprichting van het co mité gehouden werd, nl. f 1410,93 (v. j. f 1276,37). De collecte werd ver zorgd door de jeugd van de Scholen gemeenschap. Eem woord van war me dank aan het adres van de geef sters en gevers en van de collectan ten is zeker op zijn plaats. DEVENTER. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500: donderdag 19 november, aan vang 20.00 uur: Concert voor de Stichting Kamermuziek Deventer. Zaterdag 21 november, aanvang 20.00 uur: De Toneelgroep van de Drentse vereniging HARM SMEENGE. Dinsdag 24 november, aanvang 20.00 uur: Operagezelschap Forum, met Die Fledermaus. Woensdag 25 november, aanvang 20.00 uur: Het Amsterdams Volksto neel, met De Jantjes. FILMS. E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 19 tot en met woensdag 25 november: Geprolongeerd PAT- TON. 14 jr. Vrijdag 20 en zaterdag 21 november nachtvoorstelling: Sluipschutters in de Jungle. 18 jr. Zaterdag 21, zondag 22 en woensdag middag 25 november: Matinee: Bren- r.o, vijand van Rome. a.l. Aanvangstijden: werkdagen en za. 19.30 u, vrij. 19.30 en 23 30 u; za. 14 u (kind), 19.30 en 23.30 u., zo. 14.00 (kind 16.00, 20.00 u„ wo 14.00 (kind) 19.30 uur. Cinema, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 19 tot en met woensdag 25 november: De kanonnen van Na- va rone. 14 jr. Vrijdag 20 en zaterdag 21 november nachtvoorstelling: Ik dr. Fumanchu. 18 jr. Aanvangstijden: werkdagen za. en zo. 20.00 u, vrij. en za. 20.00 en 24.00 u, 7.0. 15.00 en 20.00 u. Luxor Theater, Brink, tel. 18662. Donderdag 19 tot en met dinsdag 24 november: Geprolongeerd: De non van Monza. 18 jr. Zondag 22 en woensdag 25 november Matinee: Fablio, de grote tovenaar, a.l. Woensdag 25 november, cyclusvoor- 18 jr. stelling: De jaren voor de revolutie. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. zo. en wo. 14.00 (kind.) en 20.00 u. EXPOSITIES. Openbare Leeszaal, Brink 70, -tel. 13506. Tot en met zaterdag 5 december: De heer en mevr Tangel, uit Raalte met wandkleden en foto's. Openingstijden: dagelijks 10 - 17 en 19-21 u., za. avond, zondag en maan dag gesloten. Goetiek de Rozijnenkorf. Assenstr. 4 tel. 11848. Tot en met woensdag i6 december: Paul Whistier, Terug naar de natuur, lithografieën, tekeningen en gemeng de te'hnieken. Openingstijden: dagelijks 14 - 17.30 u, vrij. 14 - 17.30 en 19 - 21 u, zondag gesloten. Museum De Waag, Brink, tel. 14550. Antieke keuken, antieke fietsen, zil ver, delftsaardewerk. Openingstijden: dagelijks 10 - 12.30 u. en 14 17 u, zo. 14 - 17 u. Vliegveld Teuge, de Zanden, tel. 05763 200: Parachute springen, bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 u. en te gen zonsondergang. Rondvluchten dagelijks, tel. reserve ring 05712 - 2341. Kunstijsbaan. Rembrandtkade. tele foon 18666. Openingstijden: dagelijks 14 - 16.30 u. za., ma, do, 20.00 - 22.30 u, zo 10 - 12, 14 - 16.30 en 20 - 22.30 u. BAR-DANCINGS. Maxim Bar, Welle 12'/=, tel. 12054. La Balance, Brink 72, tel. 19277. Chez Antoinette, Roggestraat 10. tel, 16630. Het Witte Paard. Walstraat h.k. Gol- straat, tel. 16959. Saint Tropez, Gr. Oversfraat. tele foon 17934. Tiroler Bar, KI. Overstraat 22. tel, 14845 Surfin Club, KI. Overstraat 46, tele foon. 18658. Funky Twice, Kl. Overstraat 87, teL 19540. Safari Club, Gr. P.oot, tel. 14976. Walk In, Gr. Overstraat. tel. 19768. ALMELO. Varosseau: do. tot en met zo. In de doodsgreep van het rode masker, 18 jaar.; ma. tot en met wo: onbekend. Zaterdag, nachtfilm: Handel in lief de. Aanvangstijden: do. tot en met wo. 2.30 en 8.00 u; za. 6 45, 9.00 en 11.15 uur, zo: 2.30, 4.45, 6.45 en 9.00 uur. Cinema Palace: do. tot en met wo. Sabata. 14 jr. Aanvangstijden: do tot en met woen» dag: 2".30, 6.45 en 9 00 uur: zondag matinee: 2.15, 4.30, 6.45 en 9.00 uur. GEBOREN: Marcel, zv H. Wansink en H. Diepenbroek, Schepenstraat 11. Gerritje Johanna, dv E. J. Jansen Maneschijn en H. J. Paalman, Dijker- hoek 25. GETROUWD: W. Zondag, oud 32 jaar, Arkel en N. J. Dijkhuizen, oud 20 jaar, Dijkerhoek 100. D. Leurink, oud 25 jaar, Voorst en A. Ulfman, oud 25 jaar, Kolweg 27. OVERLEDEN: R. van den Bos, oud 1 dag, Burg. van de Borchstraat 5. J. Aanstoot, oud 90 jaar, Deventer- weg 7. A. G. Schaap, oud 45 jaar, Bessink- passtraat 8. BEVOLKING. INGEKOMEN: Mevr. A. Nijenhuis- Th'onk van Almelo naar Vianenweg Mevr. F. A. Nijland-van Oorspronk van Deventer naar Kolweg 40. A. H. Jansen van Raalte naar Post weg 86. Mej. J. G. Huls van Enschede naar Holterberg 53. VERTROKKEN: Mevr. A. Leurink- Ulfman van Kolweg 27 naar Deven ter. Mevr. N. J. Zondag-Dijkhuizen van Dijkerhoek 100 naar Buurmalsen. Mej. A. S. M. Rensen van Look 6 naar Hellendoorn. Zondag moet Holten in Goor bij Hector op bezoek. Het wordt de strijd van de waarheid, want de Holtenaren zullen nu moeten tonen, dat hun start wel even slecht is geweest-, maar dat zij de capaciteiten bezitten om mee te dingen naar een van de hoogste plaatsen van de ranglijst. Hectoi heeft 10 punten uit 8 wedstrijden, dc rood-zwarten hebben een puntje min der bij een gelijk aantal wedstrijden Dat kan echter zondag net anderson worden bij een volledige inzet en eer beetje geluk. De capaciteiten zijn be slist wel aanwezig, want Enter mog< dan vijf plaatsen lager staan het was zondag een uitstekende ploeg. Jam mer, dat dé Enternaren meender met hardheid er tegenaan t« moeter gaan. Onze jongens konden ze best hebben. Erg spijtig dat het dan we eens aan zelfbeheersing ontbreekt. „Laat je niet intimideren" zouden wij iedere speler op het hart willen bin den. „Het leidt tot niets en je club wordt er vaak de dupe van". OSV begint al een enkele veer te la ten vallen. Wie weet welke mogelijk heden er voor de Holtenaren nog in zitten. De supportersvereniging wil bij voldoende belangstelling weer 'n bus laten lopen. Het vertrek is be paald: voor de spele.rs om 13,30 uur, voor de supportersbus om 14.00 uur, vanaf de Smidsbelt. De opstelling is als volgt: doel: Breu- 'ink achier: Aanstoot, Paal man, Markvoort, Brands; midden: Kaiser en Beldman; voor: Veneklaas Broersma, Soer. Knapen. Wisselspe- 'ers: Pasop, W. Reijlink en Dikkers. De uitslagen en competitiestand an 4B zijn als volgt: l'VCLangeveen i_j OSVLa Première i-i Holten—Enter BeutumHector Nijverdal—De Tukkers OSV 8 6 2 Reuturr 8 5 1 i-Iector 8 4 2 Holten 8 4 1 De Tukkers 8 4 0 Rood Zwart 8 2 3 Langeveen 8 2 3 Enter 9 2 3 TVC La Pren-ucre 1 4 2-1 1-2 14 12-3 11 15-10 10 16-9 9 13-7 8 11-10 7 10-11 7 10-17 7 ;0-15 6 5-7 6 12-2£

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3