—I k Ruim 400 damescomité s zijn paraat Fantasie-panties nu in grote en kleine maten Feestavond met prijsuitreiking van „HOLBATHEO" MEAO-scholen Almelo en Enschede nog geen concurrentie voor Holten IJstent „De 15 manden wordt opgeheven Hoofdprijs in de Display-wedstrijd Ouderavond scholengemeenschap liü - ia—MÊBBm Groei houdt aan. Verlangen naar nieuw schoolgebouw Eerstedag-enveloppen Voor liet geestelijk gehandicapte kind Burgerlijke stand V oorleeswedstrij d in Dijkerhoek Spar bevordert internationaal jeugdcontact Gevonden en verloren voorwerpen Pro Juventute Vrijwilligsters als standwerksters Verkoop kinderpost zegels begint 10 november Arbeidswet struikelblok Kinder-panties Grote maten Ladclervrije panties K leutercursus DE NIEUWE FRANSE CHRYSLER Vrijdag 6 november 1970 mmmmtr^r^mmmmrnmrnaa De openbare scholengemeenschap Havo-Mavo-Meao zag bestand, dat thans bijna achthonderd bedraagt, de laatste vier jaar aanzienlijk groeien. De groei voltrok zich als volgt: 1967: 526; 1968: 627; 1969: 724 en 1970: 792. Door de oprichting van Meao-scholen in Enschede en Almelo zag men de aanmelding voor deze afdeling aan de Holtense school met spanning tegemoet. In de eerste klas zitten nu zestig leerlingen, zodat de school de concur rentie voorlopig goed heeft doorstaan. Dit deelde de adjunct-directeur, de heer C. J. W. van Geel, mede tijdens de ouderavond, welke onder leiding van de voorzitter der oudercommissie de heer L. C. van de Bovenkamp vorige week donderdagavond gehouden werd in de aula van de school. Van de 180 examenkandidaten slaagden er 149. Twee leerkrachten verlieten de school, n.l. de heer Ter Brugge, die een volledige dagtaak kreeg in Almelo en de heer Hulshof, die benoemd werd tot adjunct directeur van een scholengemeenschap in Zwolle. In hun plaatsen werden be noemd de heren Dijkerman, Willemsen en Masselink, terwijl met ingang van 1 januari 1971 de heer De Pater aan de school benoemd is. Er zijn nu 43 leer krachten In de plaats van de afgetreden adjunct-directeur de heer F. Groene- woudt, kónden door het groter aantal leerlingen, de heren G. E. Kamperman en D. G. Kleinburink als zodanig benoemd worden. Noodgebouwen De heer Van Geel wees er voorts op, dat de school nog steeds werkt met 23 noodgebouwen. Er is een Instructiefilmlokaal (nog niet hele maal klaar). Er zijn nu 34 lesloka len, wat eigenlijk te weinig is. De video-recorder wordt reeds druk ge bruikt. Binnenkort krijgt men de be schikking over twee talenpractica, één voor 't Meao en een voor de Ha vo en Mavo-afdelingen. In plaats van de examens is nu het „schoolonderzoek" gekomen. Uit de bibliotheek wordt veel geleend. Een nieuwe Meao-opleiding is die van „secretaresse". Het stago-lopen van de Meao-tweedeklasscrs is een succes geworden. De hogere Ilavo- en Mavo-klassen werken niet meer In volledig klasseverband. Daardoor zijn er meer mogelijkheden voor dif ferentiatie, maar ontstaan ook veel uren, waarin bepaalde leerlingen geen les kunnen krijgen. De vulling van deze tussenuren is een lastig probleem. Wensen De heer Van Geel beëindigde zijn mededelingen met drie wensen lc Ter informatie van de postzegelver zamelaars: Eerstedagenveloppen van de Kinderpostzegelactie zijn a.s. dins dag 10 november verkrijgbaar bij het postkantoor. De dezer dagen gehouden collecte voor het geestlijk gehandicapte kind heeft het mooie bedrag van f 2173, opgebracht (vorige jaar f 1936,47). Be halve aan de gevers en geefsters komt zeer zeker een woord van har telijke dank toe aan de dames, die zich ingespannen hebben, om dit prachtig resultaat te bereiken. Geboren: Mariska Arletle dv F v der Veen en I A W Weil, Schepenen straat 14 Bert Henrico zv H J Wansink en J H Dollekamp, Mr. G. Vixseboxestraat 1. OndertrouwdF A Winkler 27 j, Enschede en H Vem keld 96 J G Ven' 62 en II A Lubbersen D Leurinlc 24 j Voorst en A Ulfman 25 j Kol weg 27. Gehuwd: J Nijland 21 j en F A van Oorspronk 22 j Bevolking: Ingekomen: en gez van Ethiopië 219 G P M Bode- Schagen naar Vianei Evers en gez van Zi terberg 26 A J K van Raalte naar Hol Vertrokken: R Jai Espelo 27 naar Raalte Mej Z M Jansen van Hengelo (O) naar Laren- ■eweg 31 GD Klein J)ijkerhoek 80 naar Waarlo van Boschk. tellhem H J Haar 3fttaat 7 naar Alraeli J G lar Hol- blterbroek 24. verlost tc worden van overbodige administratieve rompslomp, 2e een atheneum-afdeling en 3e een nieuw schoolgebouw. De ouderavond werd door de heer Van de Boverkamp geopend met de mededeling, dat de directeur, de heer Mud, en de heer Wittermans wegens ziekte niet aanwezig konden zijn. Een aantal leerkrachten ont brak wegens studieredenen. De inkomsten en uitgaven van de kas der oudercommissie bedroegen blijkens het verslag van de secreta ris-penningmeester, de heer W. Ras, resp, f 8731.42 en f 5380.82, zodat er een batig saldo js van f 3350,60. De heren Helweg en Haag uit Nij- verdal hadden de boekhouding keu rig in orde bevonden. Als nieuwe kascommissieleden werden benoemd de heren J. Vuuregge en J. Wissink uit Holten. De heren L. C. van de Bovenkamp en Van Schooten werden herkozen als oudercommissieleden. De plaats De noodgebouwen van de Scholengemeenschap, waar van men hoopt, dat zij spoe dig vervangen zullen wor den door een permanent schoolgebouw. De noodloka- len zien er overigens uit, maar de is tijdrovend rend. van de heer G. J. Vlogtman werd gekozen de heer J. Huzen uit Dijker- hoek. Video-recorder De voorzitter deelde nog mede dat door de oudercommissie een Vi deo-recorder is aangeschaft, waar door het mogelijk is televisielessen op te nemen, waardoor meer leer lingen ervan kunnen profiteren. Vap een der ouders was een brief binnen gekomen over de z.g. leerlingen avonden „Gaan die van school uit, is de schoolleiding er dus verant woordelijk voor of worden deze avonden door een aantal leerlingen op touw gezet" was de vraag. Het advies door de voorzitter gegeven door de adi-directeur beves+irrd luidt: „Bel de school op (05483- 1603) en bij geen gehoor een der leerkrachten, waarvan de telefoon nummers in de schoolgids staan. Audio-visueel J. H. A. Simhoffer van het Ned. Instituut voor audio-visuele hulpmid delen een inleiding over dit onder werp. In een enthousiast betoog en met demonstratie van allerlei audio visuele hulpmiddelen bracht hij de aanwezigen op de hoogte van de nieuwe mogelijkheden die thans voor het onderwijs op dit gebied zijn. En nog steeds worden talrijke nieuwe en betere apparaten op de markt gebracht. Met een woord van dank aan de adj-directeur en aan de inleider sloot de voorzitter daarna de bijeenkomst. krijgen (natuurlijk een boek), -t leesprogramma werd op ple- ige wijze onderbroken door sa- Klas 2: le prijs: Jan Maneschij: prijs: Ria Meyerman; 3e prijs: nationale Sparorganisatie hen dit jaar voor het eerst bood. Het meeste uit wisselingsverkeer heeft bestaan tus sen Nederland, Frankrijk, Engeland en Duitsland, maar er is bijvoorbeeld ook een Spaanse jongeman naar eer. Spargroothandel in Finland gegaan, om daar enige maanden ervaring op te doen. Sommigen stelden het op prijs wat langer dan de geijkte vakan tietermijn in het gastheerland te blij ven om, zoals bijvoorbeeld in Enge land en Duitsland, de taal beter on der de knie te krijgen. De aanvragen, die geheel kosteloos worden behan deld, bereiken de Internationale Spar in Amsterdam via de nationale Spar- organisaties in de vijftien aangesloten landen. Gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: Knipportmonnaie met inhoud: oliespuit: herensjaalzilve ren dameshalsketting met hangertje Verloren: Kinderportemonnaie met inhoud; nylon jack; meisjesfiets; kinderstep; overall. De Oranjekalender met vele foto's van de gehele koninklijke fami lie waarvan de opbrengst bestemd is voor Pro Juventute is weer verkrijg baar bij mevrouw C. P. K. Enklaar- van Andel en mevrouw Ras-Zwaan, Boschkampstraat. Dat zich ook vele volwassenen in spannen voor de jaarlijkse verkoop van kinderpostzegels (en kaarten) wordt vooral op 10 november duide lijk, wanneer in meer dan 400 plaat sen in ons land „de stands" worden bezet. Dan verschijnen in de fleurige kraampjes in postkantoren, waren huizen. op markten en pleinen de vrijwilligsters van de plaatselijke Damescomité's om hun aandeel te leveren. De dag waarop de schoolkinderen hun bestellingen afleveren, gaan de Damescomité's, na grondige interne voorbereiding, aan de slag. Hun win keltjes' staan er tot eind december en vormen de grote tweede fase van de unieke actie voor de Nederlandse kinderbescherming. Na de ouverture van de schooljeugd de vol wassenen (dat zijn óók de hulpvaar dige PTT-lokettisten in postkantoren waar geen stand aanwezig is) om de verkoop op lange termijn af te ronden. Kopen bij postzegelstands is rustig, ontspannen „winkelen", dat is postzegels inslaan, zeker voor de feestdagen in de decembermaand. En dat is ook tijdig men denke aan z'n buitenlandse relaties de serie hulpvaardige „verkoopsters" zijn mede in staat verzamelaars op hun wenken te bedienen, ze hebben er begrip voor. dat échte verzame laars de tijd nemen om alle postze- geltandjes na te tellen... Men diene te bedenken, dat de col lectie die de schoolkinderen in sep tember aanboden, beperkt was. In de stands heeft men keuze te over, zoals kerst- en nieuwjaarskaarten. Bij de vele harde commercie die on ze samenleving kenmerkt, is het een verademing op deze wijze blij moedig en uiterst zinvol te kopen. U mag best weten, dat u door uw koop bijvoorbeeld meehelpt meer kinderdagverblijven te stich ten, er toe bijdraagt méér levens vreugde te brengen in het leven van leent aan het streven méér deskun- Het seizoen van de ijstent „De 15 manden" van de heer C. G. Bal, is beëindigd. De tent, die aan de Toe- ristenweg op de Holterberg staat, in de nabijheid van hotel ,'t Lösse Hoes' en die in het vreemdelingenseizoen in een grote behoefte voorziet door haar gevariëerde inhoud aan lekkernijen, in het bijzonder voor de jeugd, zal ndat de jeugd, sisteerde, inge volge de Arbeidswet niet meer mag werken en haar dus niet meer behulp- De 1 il heeft van het gemeen- ituur een z.g. aflopende vergun- dat wil zeggen, dat deze vaste n zal wor tegenwoor- mee op- aarlijks en klei- op prive-ierrein, maar de tent is nl. gemeen men vroe- Zij is terwijl er gebracht, pen jaren geweest door zijn acties voor het schoonhouden van de Holterberg van papier en afval. Hij recruteerde dan de padvinders of de schooljeugd en liet hen tegen een kleine beloning de omgeving zuiverer van hetgeen de recreanten achterlie ten. In zijn acties was hij nogal een; resoluut. Als hij zag dat mensen af val achterlieten of uit hun auto gooi den en de „boosdoeners" waren nog te achterhalen, dan werd hun een kaart overhandigd met daarop een groot wild zwijn met jongen on daar onder de woorden: „Kom kinderen hier zijn zwijnen geweest". Op een enkele uitzondering na heeft men hem deze „onverhulde" actie nooit kwalijk genomen. Er wa mensen, die aan de tent prentbriefkaart kwamen vi Het volgend jaar zal er koop zijn van de voorraad in „De 15 manden" en dan legt de heer Bal die trouwens de 65 is gepasseerd het bijltje er bij neer. De beantwoording van de vraag of aan anderen ter plaatse een tijdelijke standplaatsvergunning zal worden verleend berust bij het gemeentebe stuur. digheid aan te wenden in kinderte huizen en internaten. Er is een ver heugende subsidieregeling, maar die blijft ontoereikend als het gaat om de noodzakelijke extra's, die vele kinderen behoeven om ook eniger mate te delen in de welzijnszorg. Arme, hongerende kinderen zijn er in ons land al lang niet meer. De verdere ontwikkelingshulp, die de kinderbescherming in deze tijd vraagt, richt zich via de kinderzegel -met-toeslag vooral op die welzijns zorg. Dat zijn ook preventieve maat regelen: een tee-vee in een dagver blijf, verbetering van een zwembad, aangepaste vakopleiding voor invali den en nog veel en veel meer. Laat u daarom „aanspreken" door een kinderpostzegel-stand in uw woon plaats. Goed nieuws voor de vele wat rij pere en niet meer zo kinderlijk dun ne vrouwen, die zich tegenwoordig, dikwijls terecht, een wat vergeten groep in de moderends voelen. Juist deze vrouwen zullen er vaak maar weinig voor voelen zich de komende winterse dagen in het toch wel vrij snel oudmakende midi of maxi te hullen. De fraaie en heel wat vlotte re combinaties van het modeseizoen "'69770, die bestonden uit één goede mini met kleurige en orginele fan tasie panties zijn niet uit de tijd! Setter Set heeft zelfs besloten het assortiment fantasie panties nog eens uit te breiden met fantasievolle panties voor de grote maten. Dit zijn dan met name de maten waarin vaak zo weinig te krijgen is, name lijk de confectiematen 46 t/m 50. De kousen zullen zowel in de gewo ne kousenkleuren te krijgen zijn, als in de toonaangevende nieuwe modekleuren: zaehtbeige, donker bruin, zwart en aubergine. Overigens: onder een elegante mi- dirok zullen deze panties bepaald niet misstaan. Voor moeders met kleine grote dochters komt hierbij nog het leuke nieuwtje dat Setter Set een gelijk soortige collectie fantasie panties voor kinderen heeft uitgebracht. Van af leeftijdmaat 4 zijn deze panties al te krijgen, uiteraard in een kwali teit, die is aangepast aan de speelse aard van dochterlief. Ze zullen zowel warmer als ster ker zijn dan moeders panty, en voor al de dochter zullen het geen onaan trekkelijk idee vinden dezelfde soort panty aan te hebben als moeder. Ook op het gebied van de gewone grote maten panty met ingezet tus senstuk heeft Setter Set nieuws. „Ge woon" is bij Setter Set nog maar een betrekkelijk begrip. Nu steeds meer vrouwen de voorkeur blijken te geven aan een grote maten panty met ingezet tussenstuk (volgens de verwachtingen zal dit soort panty dit najaar een marktaandeel halen halen van 25 procent) haakt Setter Set op deze trend in door een collec tie te brengen van deze „gewone" maten panties in zes soorten, in nieu we modekleuren als zwart, donker bruin en aubergine. Dit alles in de prijsklasse van f 3,95Normaal zal zijn de 30 de nier kwaliteit, maar en dit is weer opnieuw er zal ook 'n zwaar dere, warmere 40'denier kw'alf- teit zijn. Verder nog een goed be richt voor de vergeten groep vrou wen met nog grotere maten: deze panties zullen ook te koop zijn in de confectiemaat 50-52. De veel gehoorde klacht dat pan ties zo snel ladderen en dat slechts één ladder de panty in feite al let terlijk waardeloos maakt, heeft Set ter Set nu opgevangen door een Iad- dervrije panty uit te brengen van een totaal nieuwe kwaliteit. Er be stonden nu eenmaal al langer ladder- vrije panties, maar deze hadden bij na altijd als groot bezwaar dat ze wéinig elastisch waren, en 'zó stug, dat er bijzonder gauw gaten in viel en. En dat dan bij voorkeur op zo'n zichtbare plaats als de knie. Setter Set heeft nu bij het vervaardigen van laddervrije panties gebruik ge bruik gemaakt van zulke soepele en zachte garens dat het gatenprobleem vrijwel niet meer zal bestaan. En tenslotte we herhalen onszelf ook deze panties zijn er in de grote maten. De prijsuitreiking van de 20ste fok- dag van de Vereniging „Ho.batlieo" had zaterdagavond plaats tijdens een door het bestuur gearrangeerde feestavond in de zaal 'van „Het Bon te Paard" te Dijkerhoek. Aar deze avond werkten mee: de Tiroler Kapel ,De Langenbarger muzikanten" onder leiding van Dick Meulerman, „De Idinies", een zang duo gevormd door de dames Wille- mink en door Jan van Bathum (Jan Leijenaar) met liedjes en conferen ce. Voorzitter W. Starink heette in het bijzonder welkom de juryleden de heren H. Schrijver en H. ter Mors, de heren Reilink van „IJsseldal" en Meulerman van de Bathmense Coöp. aan- en verkoopvereniging. Hij herinnerde er aan, dat dit 20- jarige bestaan in belangrijke mate bevorderd werd door de medewer king van de gemeentebesturen van Holten, Bathmen, Diepenveen, Raal te en Markelo en door de midden stand, landbouwcorporaties en parti culieren uit deze gemeenten, die ieder jaar weer hun financiële bij drage verlenen. Voorts noemde hij de heren juryleden, die al die twintig jaar belangeloos hun vaak moeilijke taak vervulden, de heer H. J. Bouw huis, die de geluidsinstallatie en de uitslagen verzorgde, de ringmeester kende markt organi display-(i All-detaillisten, waarbij voor de da- iten haarverzorgingsbon- zijn. Komende week zal :vallertje voor de Gebr. medewerkers een worden gehouden. Op de foto: Links de heer en mevrouw H. Dikkers. Rechts de heren Bril en Lallema verkopers van de Lever Zeep Mij. bij één van Groene Kruis- Gaardens*r. 31, telef. 1436. Garage Schuppert, Oranjestraat 28- 30, toont vrijdag en zaterdag, 6 en 7 november, de nieuwe Europse Fran se Chrysler. De openingstijden zijn: vrijdag van 16.00 - 22.00 uur en zater dag van 10.00-22.00 uur. De show is vrij toegankelijk, ook al heeft men direct nog geen plannen voor de aan schaf van een auto of van een nieu we auto. Men zie ook de aankondi ging in dit nummer.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3