Dijkerhoek niet achter gesteld bij Holten Ll OPENHARTIGE DISCUSSIES Kalfsterman I versloeg Haarlerberg I met 6-2 Holten herstelt zich na zwakke start Sportieve en spannende cross country Kabouters in „De op bezoek Schure" Blauw Wit won royaal Resultaten van lagere .Holten" senioren v.v. Het hoe en waarom besproken BILJARTEN Feestavond NVV-bestuurdersbond SWrTTi Krikhaai (Almelo) won wisselbeker WINTERTRAINING Geslaagd HOLTEN I NAAR LA PREMIèRE Initiatieven jeugdsocieteit Voetbalprogramma Resultaten van de Bergruiters Vrijdag an oktober Er zijn heel wat onderwerpen aangesneden tijdens de x.g. praat avond, die door het gemeentebestuur van Holten de vorige week vrijdagavond was belegd in de zaal van café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Wegenverharding, de vuilophaaldienst, het landschaps- schoon, invoering maximum-snelheid, de riolering van de kern Dijkerhoek, de elektriciteitsvoorziening, de behoefte aan aardgas, een nieuwe woning voor het hoofd van de school, de bouw van een gymnastieklokaal en van een kleuterschool en nog tal van andere onderwerpen. Er bestond een goede belangstelling voor deze sa- menspreking met het gemeentebestuur. De vragen werden uitge breid besproken, er werd zo nu en dan eens geïnterrumpeerd en een enkele keer kreeg de discusie zelfs een wat vinnig karakter. Maar overigens verliep het geheel in een goede sfeer en heeft deze avond zeker aan haar doel beantwoord. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door burgemeester nar. W. H. Enkiaar, de wethouders, J. Riet berg en H. Klein Velderman, de ge meente-secretaris de heer G. J. Lan- genberg en de directeuren van ge meentewerken en het gem. energie bedrijf de heren T. Prak en A. S. van de Berg. De leiding van de avond beruste bij de voorzitter van de buurt vereniging, de heer J. A. Mefóer- man. Na diens welkomstwoord zei bur gemeester mr. Enklaar: „Wij zijn be zig met een nieuw experiment, met de dingen die momenteel ter dis cussie staan „openheid, openbaar heid en inspraak". Hij noemde Dij kerhoek een grote noaberschap met veel burgerzin en samenhorigheids gevoel. Het college is blij in deze ho mogene gemeenschap te beginnen. De bestuurden willen wel eens iets meer horen over de achtergronden van de genomen besluiten. De pro blematiek is bijzonder ingewikkeld geworden. De burgemeester dacht, dat het voor het gemeentebestuur bij zonder prettig is, dat vragen op hem afkomen. „Wij kunnen daaruit erva ren of wij Wiel op het goede spoor zijn. Wij hebben geen behoefte aan kankeraars en willen gaarne informatie geven". De burge meester verklaarde verheugd te zijn, dat ook een aantal raadsleden aan wezig was. Hij noemde de heer H. J. Bosschers een goede representant van Dijkerhoek. Maatmansweg Langdurig werd gesproken .over de verharding van de Maatmansweg, de verbindingsweg met „de Boeren- danssteeg, waaraan 14 woningen zijn gebouwd. De verharding is buiten de ruilverkaveling gehouden omdat de landbouwkundige waarde zeer gering is. De heer T. Stegink, die daze kwes tie aanroerde, maakte het gemeente bestuur het verwijt, dat de verhar ding nog niet door de gemeente is geschied en deze zaak ook niet i6 overgenomen na afwijking door de ruilverkavelingscommissie. De aan gelanden aan deze weg hebben wel moeten stemmen maar krijgen geen harde weg, aldus Stegink. De burgemeester en de heer Lan- genbarg, secretaris van de ruilverka- velingscomm. Holten-Markelo, ver klaarden, dat stemmen voor de ruil verkaveling niet inhoudt, dat ieder- en een harde weg krijgt. Deze weg ligt in het bestemmingsplan Dijker hoek, dat in feite buiten de ruilver kaveling valt. Het probleem is, dat d kosten door middel van een baat belasting op de grondeigenaren moe ten worden verhaald. ,Wij praten hier vanavond over het beleid van het ge- mentebestuur en niet over de pro cedure van de ruilverkaveling, aldus de burgemeester, die beloofde er nog wel eens met de ruilverkavelings- eommissie over te zullen pralen. Afval ••Waar moeten wtj als boeren met ons afval heen", was een vraag van de heer A. van den Brink. Uit het NIJVERDAL. Meldden wij voor twee weken terug, dat MKV dit jaar een serieuze kandidaat zou zijn voor de hoogste eer in de hoofdklasse van de biljartcompetitie voor de biljart bond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken. Welnu, het Nijverdal- se KOT heeft dit schijnbaar niet op aich willen laten zitten, en meteen- getoond, dat zij ook wel interesse heeft voor deze biljarttitel. Afgelo pen woensdag moest MKV bij dit KOT in Nijverdal op bezoek en in vier prachtige partijen speelde KOT dit MKV naar een 8-0 nederlaag. De Nijverdallers speelden deze avond 'n grandioze wedstrijd, want. H. Albers maakte zijn partij van 129 carambo les uit in 13 beurten, F. Nep in 20, G. Bokhove in 17 en A. Verheul fn 24 beurten. Ook MKV speelde goed in deze wedstrijden, want het onder linge verschil in caramboles was niet groot. Het eerste viertal van De Tonne klom op naar de derde plaats via een 6-2 overwinning thuis tegen Bol- scher 1 uit Enter. Dreyerink uit En ter moest, wat terrein prijsgeven, want VIOS 1 uit Rijssen bleek over wat meer routine te beschikken en bracht de Enternaren op eigen bil jart een 6-2 nederlaag toe. Bij de ontmoeting in Rijssen tussen Spek- horst 1 en het Nijverdalse NBC 1 werden de punten gedeeld, 4-4. Er waren deze week twee perso nen, die hun partij in 13 beurten uit maakten en wel H. Alberts van KOT en L. Webbink van De Tonne 1. De laatstgenoemde speler slaagde er zelfs in een serie van 72 op de groe ne tafel te leggen. In de eerste klasse staan Vloed graven I uit Luttenberg en het Rijs- sense VOG 1 op de gedeelde eerste plaats met ieder 16 matchpunten. Vloedgraven bleef in eigen huis met 6-2 de baas over De Budde 1 uit Nijverdal en VOG won met het grootst mogelijke verschil (8-8) van MKV 2 in Raalte. Verdere uitslagen in de eerste klasse: Kalfsterman 1 (Holten) Haarlerberg 1 (Haai-le) 6-2; NBC 2 (Nijverdal) Jansen 1 (Holten) 2-6; HBC 1 (Hellendoorn) De Poppe 1 (Nijverdal) 4-4; Lierinck 1 (Haar- le) Anker 1 (Holten) 3-5. Een zeer sterke partij in deze eer ste klasse speelde de Vloedgraven- speler H. Meijer.. Hij maakte zijn partij van 100 caramboles in de ne gen beurten uit, na een serie van 61 te hebben gescoord. In de tweede klasse schijnt de kampioen van het vorige seizoen. Oudelaar 1 uit, Nijverdal. ook dit jaar weer boze plannen te hebben, want na drie competitiewedstrijden gaat men alleen aan de leiding met 21 matchpunten, 4 matchpunten voor op Kalfsterman 1 uit Holten. Oude laar klopte deze week De Ster 2 uit Hellendoorn met 8-0, ter-wijl Kalf sterman 2 met een gelijkspel (4-4) geno,egen moest nemen tegen plaats genoot Jansen 2. Overige uitslagen in de tweede klasse: De Budde 2 (Nijverdal) Koedijk 1 (Rijssen) 2-6; KOT 2 (Nij verdal) OBK 1 Nijverdal) 6-2; De Poppe 2 (Nijverdal) HBC 2 (Hellendoorn) De Sport (Wier den) J. Spekhorst 2 (Rijssen) 6-2. In de derde klasse speelde J. Brou wer van De Sport uit Wierden de beste partij door de 75 caramboles te scoren in 16 beurten. Zijn serie van 31 werd door niemand geëve naard. In de derde klasse zien we op de gedeelde eerste plaats de ploegen van Kalfsterman 3 uit Holten, dat deze week met 4-4 gelijkspeelde in Haarle tegen Haarlerberg 2, en Roe lof» 1 uit Nijverdal, dat thuis met 6-2 de baas bleef over plaatsgenoot KOT 3. Beide ploegen hebben uit drie wedstrijden 20 matchpunten verza meld. Overige uitslagen in de derde klas «e: Lierinck 2 (Haarle) VIOS 2 (Rijssen) 0-8; De Poppe 3 (Nijver dal) MKV 3 (Raalte) 6-2; VOG 2 (Rijssen) De Tonne 2 (Hellen doorn) 8-0; en Koedijk 2 (Rijssen) Jansen 3 (Holten) 4-4. De heer H. Aaftink van Kalfster man 3 bracht in deze klasse de beste partij op zijn naam, nl. 75 carambo les in 20 beurten. Het tweede viertal van Dreyerink gaat in de vierde klasse alleen aan de leiding m.et 20 matchpunten uit drie wedstrijden, en wordt op vier matchpunten gevolgd door OBK 2 uit Nijverdal. Deze week wonnen beide teams hun wedstrijd met 8-0 van respectievelijk De Tonne 3 uit Hellendoorn en Bergzicht 1 uit Le- mele. Verdere uitslagen in de vierde klasse: Kalfsterman 4 (Holten) Lierinck 3 Haarle) 2-6; De Ster 3 (Hellendoorn) Vloedgraven 2 (Luttenberg) 8-0; Ten Berge 2 (En ter) Sport 2 (Wierden) 2-6; en Spekhorst 3 (Rijssen) MKV 4 (Raalte) 3-5. De heer B. Paus bracht in de vier de klasse de beste partij op zijn naam. door de 60 caramboles in de 18e beurt vol te maken. Dat Holten zich na een zwakke start goed herstelde, heeft het Del- dense Rood-Zwart ondervonden. Toch begonnen de Deldenaren goed. Hun combinaties liepen gemakkelijk, maar de Holtense defensie had er deze middag goed het oog op. Holten nam het initiatief volledig over toen uit een door Veneklaas goed geno men corner, middenvoor Soer zijn lengte goed uitbuitte en met een fraaie kopbal Holten de leiding gaf (1-0). De Holtenaren waren daar nog niet tevreden mee en ondernamen verschillende goede aanvallen, waar enkele mooie kansen uit ontstonden, maar Knapen en Broersma - pa6 uit de A-junioren gekomen - faalden net op de beslissende momenten. Na de thee warén de partijen goed aan elkaar gewaagd. Na een vrije trap van Wiggers met Spoolder, de gevaarlijkste spelers uit de Rood- Zwartploeg, kwam na een kwartier ■pelen Bert Knapen vrij voor de Rood-Zwart doelman. Deze redde in •erste instantie, maar Knapen zorgde •och voor 2-0 toen hij de terugsprin- flpnde bal beheerst in de hoek plaata- t«. Holten vond dat voldoende en zorgde er wel voor, dat de gasten niet te gevaarlijk werden. Een vervelende slotfase, ook al door de verschillende overtredingen, waar de scheidsrechter niet voldoende te genop trad, vormde het einde van de ze verdiend door Holten gewonnen wedstrijd. De uitslagen van zondag en de stand in 4B zijn als volgt: VIERDE KLASSE B OSV—TVC 0-0 Holten—Rood Zwart 2-0 ReutumLa Première 3-0 NijverdalEnter 0-0 De Tukkers Hector 1-0 OSV 6 5 1 0 11 9-1 Reutum 6 4 1 9 12-7 Hector 6 3 2 1 7 13-7 Rood Zwart 7 2 3 2 7 9-9 Holten 6 3 0 3 6 10-6 De Tukkeri 6 3 0 3 6 8-7 Nijverdal 6 1 3 2 5 5-9 Enter 7 1 3 3 5 8-12 TVC 7 1 3 3 5 4-6 Langeveen 6 1 2 3 4 T-15 La Première T 2 e S 4 10-16 antwoord van de burgemeester bleek dat men op plannen broedt, om het huisvuil éénmaal per week in de kern (nu 2x) en eenmaal per maand in het buitengebied op te halen, maar dan vanaf bepaalde punten en in plasticzakken. Daar is geld voor no dig en er wordt druk over gerekend hoeveel dit de mensen kosten moet. De heer Wiersma zag in de hui dige situatie een wonderlijke tegen stelling: tweemaal per week in de kom, eenmaal in de kleine kernen, containers voor de zomerhuisjes, maar in het landelijk gebied gebeurt er niets. Hy noemde het onjuist om met het vuil te gaan slepen. „Als u doeltreffend de verontreiniging wilt bestrijden, is de eis het zelf te ver zamelen een sterke rem om de rein heid van het platteland goed te laten functioneren", aldus de heer Wiers ma, die zich een voorstander toonde van ophalen bij alle erven van het on verteerbaar vuil als blik, flessen en plastic. De burgemeester was het in princi pe wel met de heer Wiersma eens, maar het betekent een dienst opbou wen, die bijzonder veel geld kost en waarvoor zeer hoge tarieven zullen moeten worden vastgesteld. Wethouder Rietberg: ..Daarvoor hebben wij momenteel ook de man kracht niet". ..Er zal voorts nog een belangrijk bedrag uit de al gemene middelen nodig zijn aldus de burgemeester, in verband met een opmerking van de heer Stegink. dat de reinheid ook in het belang is van de recreatie. Voor rieten daken bestaat de mo gelijkheid van subsidie, al is die kans voor normale gevallen niet zo groot, was het antwoord op een vraag van de heer Joh. Nikkels. Wel voor perce len, die op de zgn. welstandslijst zijn geplaatst. Zij moet aangevraagd wor den bij de betreffende commissie van „Het Oversticht" in Zwolle. De heer A. Wegslapel verzocht om invoering van de maximum snelheid voor de Schoolstraat vanaf de Rijks weg tot voorbij de coöperatie. „Geen voorrangskruising maken van de Boe- rendanssteeg", verzocht het hoofd, de heer Kroon, dat is minder effectief dan invoering van maximum snel heid. Op een vraag over verbetering van de spanning in Dijkerhoek en omge ving. antwoordde de directeur van het G.E.B. de heer Van de Berg, dat in het onderstation in Dijkerhoek drie Een overzicht van de praat avond in Dijkerhoek. voorzieningen worden getroffen rich ting Maatsmansweg, Beumersteeg tot Pinkert en naar perceel D7 waar een nieuwe transformatorruimte zal worden gebouwd. Men hoopt dit in 1971 gereed te hebben. 9 Lagere spanning betekent niet dat men het volledig tarief betaalt, maar minder kosten heeft. Alle wasauto maten moeten op krachtstroom zijn aangesloten terwijl electromotoren 'n thermische beveiliging moeten heb ben. Er zijn er echter nog teveel zon der. volgens de heer Van den Berg. Het bouwen van een nieuwe wo ning voor het hoofd der school bete kent. dat de volledige exploitatielas ten door het hoofd opgebracht moe ten worden. Genoemd werd f 6000,- per jaar. Bovendien noemde de bur gemeester het een vraag of het privé wel zo wenselijk is, dat het hoofd bij de school woont. De N.V.V.-Bestuurdersbond organi seert haar jaarlijkse feestavond op zaterdag, 7 november in Amicitia. O.C.H. zal daar voor het voetlicht ko men met het blijspel „Arbeid adelt niet altijd". Een stuk dat zij met groot succes elders en op haar eigen jubileum heeft opgevoerd. Het begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Bij de uitnodiging heeft 't bestuur 'n enquête-formulier gevoegd, met enkele vragen over deze ontspan ningsavonden voor de leden. Daar de onkosten van deze avonden steeds ■tijgen is het niet mogelijk de kosten te dekken uit de kassen van de be- stuurdersbond en de aangesloten af delingen van het N.V.V. Men acht 't daarom zeer gewenst, dat dit formu lier ingevuld ingeleverd wordt bij de afdelingssecretarissen of bestuursle den. Riolering Uitvoerig werd gesproken over de riolering. 85 pet. der kosten moet in 30 jaar door de aangeslotenen worden betaald. Voor 4 jaar werden de kosten reeds geraamd op f 70.000 Dat is nu heel wat meer. verklaar de wethouder Rietberg. Die heer Weg- stapel noemde de stank ondragelijk. Het bestemmingsplan Dijkerhoek groter maken betekent volgens de burgemeester, dal er dan bijv. een zuiveringsinstallatie zou moeten ko men. waarmee één miljoen gemoeid zou zijn. Het landelijk en provinciaal beleid is geiheel gericht tegen de uit breiding van de kleine kernen De heer Vlogtman: „De nieuw.e Winkler Prins noemt Holten en Dij kerhoek dorpen". Naar aanleiding van een opmer king van de heer Stegink, zei de bur gemeester vermanend: „In uw woor den klinkt de gehele avond al door, dat u zich achtergesteld voelt bij Hol ten. Het is menselijk de noden en be hoeften van eigen streek te zien, maar daarom is dat niet juist De heer Stegink kreeg wat handen op elkaar toen hij repliceerde: weet dat ik niet de enige ben, die denkt, het leeft onder de hele bevol king". De burgemeester: „Dat laat ik m(j ook niet aanleunen. Ik zal proberen, die mening weg te nemen." Mr. En klaar gaf vervolgens een uiteenzet ting. waarom er in Dijkerhoek geen gymnastieklokaal en geen kleuter school kan komen. „Wij zijn gebonden aan de regels van het Rijk. Het mi nimum van 30 leerlingen voor een kleuterschool haalt u niet", aldus de burgemeester. Naar aanleiding van de opmerking van de heer E. J. Kers, dat men in Dijkerhoek om aardgas zit te sprin gen, werd uitvoerig uit de doeken gedaan, dat hieraan gewerkt wordt. Alleen 'n transportleiding vanaf Hol ten kost een ton. Daarnaast een net van hoofdleidingen en huisaansluitin gen. Getracht zal worden als de plannen doorgaan het nadelig saldo te financiëren uit de reservepot „on rendabele gebieden". Nadat nog verschillende punten wa ren besproken sloot de heer Meyer- man tegen twaalf uur de bijeenkomst met een dankwoord aan de heren achter de bestuurstafel. Een miezerig regentje, een glad parcours en nat struikgewas hebben zaterdagmiddag vergeefs een aanval gedaan op de sfeer en gezelligheid d er heerste tijdens de cross contry die Manege Beldman organiseerde voor amazones en ruiters, die in de ze manege komen „lessen" of hun paarden hebben gestald. Op het parcours, dat was uitgezet op een licht geaccidenteerd terrein in de Beuseberg werd sportief gestre den om de kunstvoorwerpen en de fraaie wisselbeker die door de mane ge beschikbaar waren gesteld. Paula Keun uit Holten die in de zwa re cross deze trophee moest ver dedigen kwam met „Victoria" 2 se conden tekort en de beker werd nu gewonnen door Krikhaar uit Almelo Na de wedstrijd verzamelden deel nemers, ruitervrienden én juryleden zich in de manege voor de snert met worst en werden de prijzen uit gereikt door de eigenaar van de ma nege de heer Teun Beldman die dank bracht aan de grondeigenaren voor 't beschikbaaV stellen van het terrein tot de juryleden /tijdwaarnemers mej. Nanny Berends te Deventer en de hr. Van Romen te Colmschate. De heer Van Rossum te Holten sprak namens alle deelnemers een hartelijk woord van dank tot de heer T. Beldman en mevr. Beldman-Landeweerd voor het organiseren van de cross die weer 'n prettige en geslaagde afsluiting be tekende van het seizoen 1970. LICHTE CROSS. 1. Paul Gootjes, Marklo op „Tar- pan" 4.12.2; 2. Mevr. T. Beldman, Holten, op „Saruna" 4.55; 3. Arda Steinert, Wassenaar op „Sneeuwwit je" 4.55.2; 4. Mieke Walhof Goor op „Mary" 5.00; 5. Renee Sprakel Am sterdam, „Back Boy" 5.14; 6 Heem stra Wierden op „Noblesse" 5.15.6; 7. Ellen van Beek, Amsterdam op „White Pile" 5.16; 8. Ellen de Zeeuw Amsterdam op „Bruintje" 5.20; 9. Steven Moorman, Goor op „Sylvia" 5.32.2; 10. Johanna Geerts, Almelo op „Dappertje" 5.56.6: 11. Mevr. Walhof, Goor op „Sylvia" 6 15; 12. Ineke Mei- nen, Rijssen op „Sylvia" 6.34.2; 13. Carry Nijkamp, Almelo op „Amora" 6.41.2; 14. Brigitte Beekhuis, Almelo op „Clous" 6.50.6; 15. Wendy Hoeve- laak, Holten op „White Pile" 6.58; 16. Charl Walhof, Goor op „Sneeuw witje" 7.04.6; 17. Nanny Nijhuis, Al melo op „Noblesse" 7.57.4. ZWARE CROSS (10 hindernissen): 1. Krikhaar. Almelo op „Tarpan". 3.17.4; 2. Paula Keun. Holten op Vic toria" 3 19.4: 3. Ria Hogeslag. Hol ten op „Marv" 3.27 8: 4. Mieke Krekel Holten op „Kartouche", 3.30 5. Gerry Brummer, Almelo op „Ma ry" 3.38.8; 6. Van Rossum Holten op „Irana" 3.39; 7. J. Trekop, Holten op „Meteoor" 3.47.2; 8. Hans Brum mer, Almelo op „White Pile" 3.59; 9. H. Schurmk Almelo op „Tarpan" 4.08.6; 10. Tinke Fluit, Deventer op „Bruintje" 4.14.4; 11. G. H. Rietdijk Holten op „Sleipnir" 4.16.8; 12. He- leen Rietdijk Holten op „Slepinir", 4.17.2; 13. Mevr. Beekman, Markelo op „Kolizei" 4.19.2; 14. Jan Beekman, Markelo, op „Kolizei" 4.19.4; 15. Ali Soepenberg, Hengelo op „Saruna" 4.26; 16. Van Rey, Deventer op Amo ra", 4.28; 16. Magda van Loo, Alme lo op „Kolizei" 4.34: 18. Jan Mulders Apeldoorn op „White Pile" 4.49: 19. Jocko Stok, Deventer, op „Nobles se" 4.49 6: 20. Marcel Suerink. De venter op „Noblesse" 4.52.8; 21 mevr. van Romen. Colmschate op „Victo- ri" 4.58.6; 22. Henny Meijer," Deven ter op „Bruintje" 5.14.8; 23. Wendy Gootjes, Markelo op Tarpan'.' 5.16: 24. H. Ott, Deventer op „Black Boy" 5.17; 25. Mevr, Gootjes, Markelo op „Sylvia" 5.18; 26 Mevr. Suerink De venter op „Svlvia" 6.14; 27. Linda Poliste, Deventer op „Kolizei" 6.23.8; 28. Piet Zeeman. Deventer op „Wim pel" 6.24 6: 29. Gert Zeeman. Deven ter op „Black Boy" 6.36; 30. Th. H. de Meester. Markelo op „Saruna" 6 49. Het bestuur van de zwemclub „Twenhaarsveld" is er de afgelopen week tot zijn genoegen in geslaagd om de problemen voor de wintertrai- ning in een overdekt zwembad op te lossen. Zoals reeds eerder gemeld werd kon men in Deventer wegens de overbezetting niet meer terecht. Met ingang van zaterdag, 7 november zal er getraind kunnen worden in het ovsrdekte bad „De Schoolslag" te Hellendoorn en wel van 17.30 - 18.30 uur. Alle leden, die hun contributie hebben voldaan zullen binnenkort een circuliare ontvangen omtrent de kos ten per deelnemer, vertrektijd, enz. De training zal vermoedelijk ge schieden door een van de badmees ters van dit zwembad. De maximum deelname is gesteld op ca 60 perso nen. Na de cross country een ge zamenlijke snertmaaltijd met een geïmproviseerde tafel en zitplaatsen van strohalen in manége Belt man. Holten 1 moet zondag op bezoek bij het Almelose La Première, dat „de eerste" betekent. De Almeloërs zijn echter deze competitie lang niet de eersten want zij staan onder aan de ranglijst als „rode lantaarndragers". Het is dus lang niet meer het eer zuchtige en roemrijke Lap van een paar jaar geleden. Dat zegt echter niet, dat de rood-zwarten er ook een zacht eitje aan zullen hebben, want juist die lantaarndragers kunnen soms lelijk uit de hoek komen als het om hun lachje gaat. Holten begint aardig bij te trekken, zodat wij wel vertrouwen hebben in een overwin ning, maar daar zal zeker voor ge knokt moeten worden, natuurlijk in sportieve zin. De opstelling was bij het ter perse gaan. nog niet bekend. De bus met spelers vertrekt om 13.15 uur vanaf de Smidsbelt. Ook de supportersvereniging laat een bus lopen, waarvan het vertrek bepaald is om 13.30 uur. Op uitnodiging van de werkgroep De Schure bezocht vrijdagavond een zevental kabouters van de HT Twen te de jeugdsociëteit van die naam op Meermanskamp, om daar een uit eenzetting te geven van hun ideolo gie, levenswijze en acties. Na een' inleiding, waarin de filoso fische achtergronden van het kabou terschap (o.a. Marcuse), het ont staan van de kabouters uit de provo beweging en de verschillen met de provo's (die zich kenmerkten door hun provocerende acties), de levens wijze van de kabouter (macro-dyna misch voedsel), zijn voorkeur voor de commune, enz. uit de doeken werden gedaan, werd het gezelschap in gespreksgroepen verdeeld om met de kabouters van gedachten te wis selen. De onderwerpen in de groepen lie pen begrijpelijk ver uiteen, maar de commune enkele van de aanwezi ge kabouters zitten in een commu ne was wel een in alle groepen besproken onderwerp. Duidelijk werd gemaakt, dat een commune niet een op promiscuïteit (aanstote lijke vermenging der seksen) geba seerde leefwijze is, maar dat ook een andere communevorm, de zg. werk- commune mogelijk is. Als voorbeeld van de commune zag men vooral 't financieel voordeel, de veel vrijere opvoeding van de kinderen en het contact met leeftijdsgenoten, maar zo concludeerde men, een commune moet met grote zorgvuldigheid sa mengesteld worden, omdat zij een enorme tolerantie van de leden vergt. Uitvoerig werd in de groepen ge praat over de mentaljteitsverande- ring, die nodig is. Men zag deze mo gelijk worden door een andere anti- autoritaire opvoeding, die de fanta sie van een kind niet stelselmatig afbreekt, zoals de gebruikelijke op voeding en door verandering in het onderwijs, dat omdat het niet in staat is kinderen uit verbaal arme milieus op te vangen ongewild slechts een geringe doorstroming mogelijk maakt van lagere naar ho gere milieus, een indirect behoud van de intellectuele elite bevordert. „Kijkt u maar eens, zo werd gezegd, naar de VPRO-uitzendingen over het onderwijs." Het onderwijs en de opvoeding- kweken, aldus velen, de mentaliteit, die nijgt naar het conformisme en dit kritiekloos aanvaarden zag men als een primaire oorzaak van de be staande wanorde. In de gesprekken over drugs werd het bekende geluid „uit de opiumwet halen van de soft-drugs, zodat zij on der rijkscontrole komen en niet ver mengd worden met opiaten of ande re hard-drugs" veelvuldig gehoord. Dienstweigering, sabotage, de oost west problematiek, werden slechts weinig bediscussieerd. Kabouters hebben wij Ieren kennen, aldus de werkgroep, als een fijne be weging, die echt niet bestaat uit langharig, werkschuw tuig, dat slechts het gezag wil ondermijnen, maar als een beweging, die de door haar voorgestelde alternatieven uit voert en door vergelijking de men sen tot denken probeert te brengen. „De kabouter begeeft zich geestelijk buiten deze maatschappij, maar tracht deze toch van binnen nit ie hollen en dat doet hjj dan met een lachend gezicht", zo werd gezegd. Boswinkel heeft in de wedstrijd te gen Blauw Wit alles gedaan om in ieder geval één puntje binnen te ha len en de Blauw Witte achterhoede moest meteen alle (voetbal) zeilen bijzetten om schade te voorkomen. De Enschedeërs waren technisch beter en vooral het plaatsen was be duidend beter dan dat van de gast heren die evenals tegen Sibculo veel te gereserveerd speelden er op een enkele uitzondering na en niet „tegen aan gingen". Men gaf de bezoekers volop de kans om te spelen, zoals men dat zelf wilde maar succes bleef uit omdat 't mankeerde aan 'n afwer- ker. Na de rust die met 1-0 inging, door een kogel in eigen doel (Heu- tink speelde veel te hard en buiten bereik van z'n doelman terug) was Blauw Wit veel sterker. Het liep al lemaal veel beter en na tien minu ten schoot Jan Kolkman hard en zui ver in. Blauw Wit ging na dit doel punt meteen door en J. Rietberg en Johan Stam kregen doelrijpe kansen, doch beiden misten. Boswinkel bleef na de opgelopen achterstand vechten voor een beter resultaat en bij snel le uitvallen moest' de Blauw Witte achterhoede verschillende malen op luchting brengen ten koste van hoek schoppen en een keiharde schuiver van de rechtsbinnen wist doelman Stukker maar net tot corner te stom pen. De laatste twintig minuten waren volledig voor Blauw Wit. Bij een van de doorbraken werd A. Kolkman binnen de 16-meterlijn onderuit ge haald doch scheidsrechter Abbink pas te de voordeel-regel toe. waardoor Ep Beldman onhoudbaar kon inschie ten. Beldman zorgde enkele minuten voor het eindsignaal nog voor 4-0 uit een zuivere pass van Bert Rietberg. Blauw Wit 2 speelde in Rijssen tegen Excelsior 8 gelijk (3-3) na met 2-0 te hebben voorgestaan. Schalk had een keer succes en Geert Beldman schoot 2x raak. De junioren El klopten in Delden Rood Zwart E2 met 3-0. Voor de treffers zorgden Jan Paalman (2x) en Jan Kampman, De jongens van E2 hadden Rood Zwart È3 op bezoek waarvan ze met 2-1 verloren. Jaap Jansen zorgde voor een tegengoal- tje. Te Utrecht slaagden voor „Adspi- rant lerares" Dini Luggenhorst, voor „Tailleuse" Anny Kloosterboer. Nw- j Heeten en voor „Costumière" Gerry Boode, Diny Boode en Hanneke Pin- j kert. Allen werden opgeleid door mode- vakschool D. Wessels - Nijland te j Rijssen I Holten 2 heeft het tegen het lager geklasseerde Almelo 3 nog erg moei lijk gehad om de 2-1 voorsprong tot het einde te handhaven. Prachtige kansen om een grote overwinning te behalen werden gemist. Het slechte weer deed echter geen goed aan de wedstrijd. Door deze overwinning blij ven de Holtenaren volop in de top meedraaien, en hebben zelfs de min ste verliespunten, mede doordat MVV 2 met 2-0 won van De Tukkers 2. Een zeer teleurstellende wedstrijd voor de Holteharen, die verdient hun meerdere in de Nijverdallers moesten 'erkennen. Reeds na 5 minuten spelen stond het reeds 1-0 voor Nijverdal door een groffe blunder in de Holten- se verdediging. 10 minuten later was het wederom een blunder in de ver dediging van Holten waardoor het 2-0 werd. Wel kwamen de Holtenaren te rug en maakten zij 2 doelpunten maar Nijverdal wist er nog een 3e doelpunt in te frammelen 3-2 dus. Een beetje meer activiteit en meer productiviteit in onze voorhoede is hier wel zeer gewenst wil men het straks tegen grotere broers opnemen. Men denke hier bijvoorbeeld aan een GFC 2, SOS 2, Bornerbroek 2. Zondag 1 november thuis tegen Hec tor 3 aanvang 10 uur, terrein Rijssen- seweg. Stand: GFC 2 6-11; SOS 2 6-11; Bor nerbroek 2 7-9; Holten 3 6-7; Nijver dal 2 7-7; Enter 3 7-6; RV 2 6-5; Hec tor 3 6-5; De Zweef 3 6-5; Twenthe 3 6-3; Haarle 3 7-1. Holten 5 heeft thuis tegen Haarlese Boys 5 de 2e overwinning behaald met 2-0. De uitslag had echter veel hoger kunnen uitvallen, maar prach tige kansen werden gemist. We ho pen dat deze overwinning een stimu lans is voor de moeilijke uitwedstrijd a.s. zondag tegen de derde editie van GFC. Een gelijkspel zou al een heel goed resultaat zijn. Holten 6 heeft zich van de grote nedei-laag van de vorige week niets aangetrokken en zich prachtig her steld door in Luttenberg met 6-0 te winnen van SDOL 4. A.s. zondag speelt Holten 6 om 12.00 uur in het Sportdal tegen Haarlese Boys 7. de moeite waard om de veteranen eens aan het werk te zien, in en na de wedstrijd. PROGRAMMA Blauw Wit I krijgt het Hengelose Juliana I op bezoek en zal om tot 'n goed resultaat te komen alles moe ten geven. Be Hengeloërs zullen om de aansluiting bij de kop niet te mis sen, moeten winnen. De wedstrijd begint om 3.00 uur. De Blauw Witte reserve's krijgen het in Daarle moeilijk tegen het twee de van Sportclub Daarle waarvan koploper Eversberg 3 zaterdag met heel veel moeite won (3-2). Aanvang 3.00 uur. De nog ongeslagen C junioren (10 uit 5) gaan op bezoek in Bentelo waar om 3 uur de wedstrijd begint tegen Bentelo C. De Bentelose jongelui staan ongeslagen op de bovenste plaats (12 uit 6) en zullen er zeker op gebrand zijn om hun fraaie positie te verstevigen. De junioren Dl spelen aan de Vianen- weg om kwart over één tegen Hol ten D2. Een plaatselijke derby met spanning en sensatie die daar nou eenmaal bijhoort. Blauw Wit E2 speelt om 12 uur thuis tegen GFC Stand eerste klasse: Sportcflub Rijssen 7-11; Kloosterhaar 7-10; Sibculo 7-9; Juliana 6-8; Drie- nerlo 6-8; Blauw Wit 7-8: Denekamp 7-7; Daarle 7-3; Lemele 7-2; Boswin kel 6-0. Zaterdag: Holten alBerghuizen al 3.15 uur; SVVN alHolten a2 3.00 u; R'bleek clHolten cl 3.00 uur; Hol ten c2Haarl. Boys cl 3.30 uur; Hol ten dl—Excelsior dl 2.15 uur; Blauw Wit dl—Holten d2 1.15 uur; Holten el —Voorwaarts el 1.00 uur; Holten e3 —MVV el 10.00 uur; Holten e4—MVV e2 11.00 uur; Vesos e3—Holten e5 10.45 uur. Zondag: La Première 1Holten 1 2.30 uur; Holten 2de Zweef 2 10.00 uur; Holten 3Hector 3 10.00 uur; Hector 5Holten 4 10.00 uur; GFC 3 —Holten 5 9.00 uur; Holten 6—Haarl. Boys 7 12.00 uur. De aangekondigde samengestelde wedstrijd in Barchem van zaterdag 5-1-, bleek de betiteling, alszijnde een voorwedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap, waardig te zijn. Dit bleek niet alleen uit het grote aantal deelnemers 150, maar nog meer uit het feit dat van de 28 gestarte combinaties er slechts 8 werden ge klasseerd. Dries Willems met zijn paard „Du- morez" die ook nu weer in de klasse zwaar startte en daarin steeds een goed figuur slaat, werd in de dres suur 6e geplaatst. In de cross van 2,5 km met 18 middel zware tot zware hindernissen werd hij 4e, een fout op hindernis 7 in het springpar- cours bracht deze combinatie op een goede 7e plaats in de eindklassering. Ook in de klasse licht bracht 't cross parcour een schifting tussen de hele goede combinaties en de rest van 't gezelschap. Hier werd J. Bronsvoort met „Rex" en W. Aaltink met „Gon- da resp. 15e en 32e. Dit was het re sultaat uit een 6e plaats in de dres suur, 9e in de cross en 3 verlies pun ten voor tijdsoverschrijding in het spring parcour voor J. Bronsvoort en een 13e plaats in dressuur, 14e in de cross en 9 verliespunten voor een springfout en 4 voor tijds overschrij ding, door W. Aaltink. Mevr. Brouwers-Vosman met „Wo- nia" werd met groot puntenverschil le geplaatst in de dressuur. Ter af sluiting van het samengestelde wed strijdseizoen wordt op zaterdag 7 no vember in Markelo en Dalfsen nog'a dergelijk evenement georganiseerd.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3