m Holten I ontvangt Rood-Zwart herdachten 20-jarig bestaan Blauw Wit verloor van Sibculo E. K. Pronk afd. Partij van voorzitter de Arbeid DE ROOD-ZWARTEN W AREN SNELLER Denk alii'd weer aan verkeer Feestavond duivenhouders rayon „Berg en Dal BILJARTCOMPETITIE „ONS GENOEGEN" WAAR GAAN WIJ HEEN Uitslagen lagere senioren elftallen „Holten Overzicht uitslagen junioren vv ..Hollen" Geslaagde herfstrit MAC ,De Hol let berg' Mededelingen wintertraining Z.G. .Twenhaarsveld' Voetba l program ma Te I eac-I an dbouw- cursus van start Uitslag schietwed- Successen van „De Bergruiters" Soepcross voor vierde elftal van vv Holten Culturele agenda T.V.C.-HOLTEN 1-2 Holten 3-Haarle Boys 3 3-1 SDOL 3-Hollen 4 0-0 Hol len ,,'f KELDERT JE" Gezellige feestavond Vrijdag 23 oktober 1970 S Blauw Wit I heeft in Sibculo met f 4-1 verloren van een technisch wal beter spelend SVV 1 doch als de Blauw Witters de zelfde strijdlust had den getoond als de gastheren zou het resultaat beslist beter zijn geweest. De ploeg van Thalen was geen scha duw voor de vorige week in de thuis wedstrijd tegen Sportclub Rijssen. Men wachtte af, plaatste vaak onzui ver waardoor tal van goede kansen verloren gingen en het duurde alle maal veel te lang. Sibculo opende na een kwartier spelen de score door Huisman. Een hard afstandsschot dat keeper Stukker zeker ..gepakt" zou hebben als Bert Rietberg z'n hoofd er niet onder had gezet. De bal veranderde van richting en Stukker was kansloos 1-0. Na plm. een half uur spelen kwam Huisman alleen voor doelman S'uk- waarmee ook de rust aanbrak. Na ker en hij scoorde zeer beheerst 2-0 de thee was Blauw Wit sterker en reeds na enkele minuten kwam Ep Beldman oog in oog met de SVV-doel- man die het keiharde schot tot hoek schop stompte. Blauw Wit bleef ver opdringen en dit werd noodlottig toen Timmer de bal uit z'n achterhoede kreeg toegespeeld en na een lange rush raak schoot 3-0. Met nog plm. een kwartier te spelen zag her er toen triest uit doch Blauw Wit bleef spelen voor een beter re sultaat en kreeg loon naar werken toe E. Beldman uit een pass van Jansen jnknalde 3-1. Enkele ogenblikken la ter kreeg Beldman weer een prachti ge kans om te scoren, doch hij werd juist buiten de 16-meterlijn op een zeer grove manier onderuit gehaald. De toegekende vrije schop ging bui ten bereik van de Sibculo-doelman en kele centimers over de kruising van paal en lat. Vlak voor het eidsignaal liep Sibcu lo door André Trip nog uit tot 4-1. Blauw Wit 2 hield in de wedstrijd te gen Sportclub Rijsen 3 de beide punt jes thuis (4-3). Geert Beldman maak te alle 4 doelpunten. De C-junioren waren in Goor tegen Hector C2 weer geweldig op dreef. Ze schoten 12 keer raak en kregen nog een extraatje" doordat de Hec tor jongelui in eigen doel schoten. Voor de 12 treffers zorgden Henk Aanstoot (2) Johan Bolinlc (3), Henk Veltkamp (4) Jan Verveda (2) en Gert Paalman (1). De pupillen El bleven thuis mét 3-0 de baas over Hector El. Jan Kampman. Johan Paalman en Wilco Schipper maakten de „goal- tjes". De pupillen E2 moesten in Goor het onderspit delven tegen Hector E2 f3- 2) Jan Brinkman en Wilco Boode schoten raak. Blauw Wit I krijgt het Enschedese Nu in de competitie van de „Hol tense" junioren enkele wedstrijden zijn gespeeld is het thans mogelijk om een inzicht te verkrijgen in de sterkte der groepen, waarin de 12 elftallen zijn ingedeeld. Over het al gemeen hebben wij de indruk, dat 't merendeel van deze elftallen in zwa re tot zeer zware klassen zijn inge deeld, hetgeen voor onze jongens al leen maar inspirerend kan zijn om het beste resultaat te bereiken. Het A elftal, ingedeeld in de hoog ste hoofdklasse, heeft dit seizoen zware aderlating ondergaan, doordat twee harer beste spelers, t.w. Kla Broersma en Bert Knapen over zijn gegaan naar het le eftal, zodat er in de eerste wedstrijden wel enige aan passingsmoeilijkheden waren j.l. za terdag werd de eerste wedstrijd van Losser A met 2-1 gewonnen en hoe wel het spelpeil niet van de aller beste soort was. zal deze zege zeker een stimulans zijn voor de komende wedstrijden. A2 behaalde een ver dienstelijk gelijk spel (1-1) tegen De Zweef A en dit elftal is zeer zeker in staat zich in deze klasse te handha ven in de middenmoot. Het B-team doet het. in haar hoofdklasse prima en ook het vertoonde spel geeft ons hoop voor de toekomst. Zaterdag werd er een uitstekende overwinning (4-2) behaald op het sterke Excel sior B. Het schijnt dat de Cl junioren ook de smaak van de overwinningen te pakken hebben, hoewel het in de eerste comp.wedstrijden in deze hoofdklasse erg moeilijk ging. Werd vorige week een keurige 2-0 zege be- -haald op Excelsior, thans werd PH Cl aan de zegekar gebonden en keer de deze ploeg met een 3-1 nederlaag huiswaarts. I-lenry Bronsvoort is in di| team de topscorer De C2-boys kunnen hun draai dit seizoen nog niet vinden en het wach ten is nog steeds op de eerste pun ten, hoewel het er zaterdag tegen Omhoog Cl wel in heeft gezeten. Dit elftal is echter ingedeeld bij vrijwel allemaal Cl elftalen en dit kon voor onze jongens wel eens een te zware Indeling blijken te zijn. De Dl junio ren stevenen recht op de kampioens titel af. Zij zijn tot op heden nog on geslagen: jl. zaterdag werd Enter Dl met liefst 5-1 geklopt en indien dee knapen niet naast hun schoenen gaan lopen, zit. er echt wel perspec tief in. D2, ingedeeld in dezelfde klasse, heeft het heel wat moeilijker, doch wij zijn er vast. van overtuigd, dat ook hier de nodige punten wel ver zameld zullen worden. Afgelopen week werd er slechts met 2-1 ver loren van Hector Dl. maar de voor hoede van dit elftal heeft nog te wei nig stootkracht. De volgende week volgt er een overzicht van onze vijf pupillen-elftallen. Er bestond een grote belangstel ling voor de z.g. herfst rit van de M.A.C'.. „De Holterberg", niet min der dan 68 auto's en 2 motoren ver schenen zondagmiddag aan de start bij café ..De Blester" aan de Station straat. Via het Kolcomplex ging de- rit over de Borkeld naar de buurt schap Stokkum in Markelo. om via Goor weer in Eisen onder Marke lo terug le keren en vervolgens over de Borkeld en door de Beusc- weg en via het Kolcomplex te arri veren bij Hotel Vosman waar de re kenkamer was ingericht. Het bleek wel een mooie maar geen gemakkelijke rit te zijn ge weest. want de eerste prijswinnaar behaalde niet minder dan 57 straf- punten. Het commentaar van de deelnemers was ..een mooie en goed verzorgde rit". Zij was samenge steld door de bestuursleden D. J. Schooien. B. .1. Oplaat en J. M. Wan- sink. De hoofdprijs, 50 liter benzine, werd gewonnen door de lieer H. Bos veld te Eefde. Verder waren er nog 18 prijzen in natura. Voorzitter D. J Schooien reikte na afloop in feestzaal Vosman de prij zen uit, waarbij hij de deelnemers en controleurs een woord van dank bracht. De uitslag was als volgt: I H. Bosveld. Eefde: 2 A Vloedgra ven. Nijverdal: 3 IT. J. ten Velde, Holten: 4. R. Trip. Ommen; 5 ,T, Bos. Nijverdal, 6 J te Riele, Eefde •n 7 Joop Arfman, Holten. Boswinkel 1 op bezoek, dat in deze competitie nog geen enkel puntje behaalde Bepaald gevaarlijk lijkt de voorhoede van de gasten ook niet, want ze kwam in 5 wedstrijden tot slechts 3 treffers. Zo op 't eerste ge zicht voor de thuisclub een met ui te zware opgave maar onderschat ten is heel gevaarlijk en als de En- schedeërs naar Holten komen met de vaste wil om eindelijk eens tot een beter resultaat te komen dan zal Blauw Wit terdege op z'n tellen moe ten passen. De wedstrijd, die' geleid Abbink. begint om kwart over drie Voor de Blauw Witte jeugd zijn vast gesteld Rector CI-Blauw Wit Cl 3.45 uur; Blauw Wit E2-Rod Zwart K3 2 00 uur; Rood Zwart E2-Blauw Wit El 2 00 u Blauw Wit 2 speelt om kwart over twaalf in Rijssen tegen Excelsior 8 In de onlangs gehouden bestuurs vergadering van onze plaatselijke zwemclub is uitvoerig gesproken over de wintertraining voor de leden van deze club. Het is nu wel haast zeker, dat de training in het over dekte zwembad te Deventer niet kan plaatsvinden, aangezien dit bad te zwaaj- bezet is door de verenigingen uit Deventer en omstreken. Het bestuur heeft pogingen aange wend om deze training elders te kunnen onderbrengen en haopt hier over binnen veertien dagen nadere mededelingen te kunnen doen. Indien deze training zal doorgaan, is het uit gesloten. dat nieuwe leden zich voor deze training kunnen opgeven, om dat anders de groep voor deze trai ning te groot zal worden. Leden van het rayon „Berg en Dal" van de Rond van Zaterdagvlie gers, waartoe behoren de postduiven vereniging in Rijssen, Nijverdal en Holten", hielden het afgelopen week end in de zaal van hotel Vosman een feestavond, welke georganiseerd was door het rayonbestuur. De voorzitter, de heer Johan ter Harmsel uit Rijssen opende deze feestavond met een hartelijk wel kom aan de leden en hun echtgeno- Zondag krijgt Holten 1 het Deldense Rood-Zwart op bezoek, dat één plaals hoger op de ranglijst staat dan de Holtense rood-zwarten. Maar de gas ten hebben 7 puntjes uit 6 wedstrij den en de Holtenaren 4 uit 5 wed strijden. Als er zo gespeeld wordt als in Tubbergen. maar dan wat, produk- tiever door de voorhoede, dan zit er in elk geval een gelijkspel in, of zelfs wel een overwinning.. Sneller reageren en 'n grotere schotvaardig heid zijn naar ons gevoel twee facto ren die tot dit resultaat kunnen lei den. Daarbij moet het publiek - de supporters - een handje helpen. Tubbergen kregen onfce jongens hun zelfvertrouwen terug - men kan "fait ons verslag (van een speciale ver slaggever) lezen - toen het publiek sterk begon aan te moedigen. Dat Zaterdag Holten al DOS '19 al 3.30 uur (Sportdal)Nijverdal al Holten a2 2.00 uur, Holten bl SOS bl 3.30 uur, Quick cl Holten cl 3,45 uur, Holten c2 Wierden cl 2.15 uur (Sportdal). Holten dl GFC dl 2.15 uur. Sportcl. Rijssen el Holten e3 10.00 uur, Sportcl. Rijssen e2 Hol ten e4 11.00 uur, De Zweef e5 Hol ten e5 11.00 uur. Zondag Holten 1 Rood Zwart 1 2.30 uur, Almelo 3 Holten 2 9.15 uur. Hol ten 5 I-Iaarlese Boys 5 10.00 uur, SDOL 4 Holten 6 12.00 uur. De eerste les van de Teleac-cursus „De landbouw nu en straks" start op maandagmiddag 26 oktober a.s. van 12 tot 12.30 uur. Deze les wordt her haald op donderdagavond 29 oktober van 10.30 tot 11 uur. De volgende lessen zijn elke daaropvolgende week op precies dezelfde dagen en uren. Voor de te vormen gespreksgroepen bij deze cursus hebben- zich momen teel plm. 20 personen opgegeven. Het is alsnog mogelijk zich op te geven als deelnemer voor deze gespreks groepen tot uiterlijk maandagavond 26 oktober a.s. bij een der volgende adressen: mevrouw Steenhuis. Hb 73 tel. 05483 - 1278, J. W. Hulsman. Beuz 136, tel, 05483 - 1864, G. H, Bieleman. Dijk 23. tel. 05483 - 1992, Deelnemers aan de gespreksgroe pen zullen tijdig bericht ontvangen waar en wanneer de eerste gespreks- avond zal plaatsvinden. Voor iedereen die met de landbouw te maken heeft, is deze Teleac-cursus bijzonder belangrijk. Neem de moeite en maak er gebruik van. Commissie voorbereiding gespreksgroepen steekt de spelers een hart onder de riem. Geen vervelende kritische op merkingen, maar aanmoedigingskre- len, dat stimuleert de activiteit van de jongens in het veld. Hopelijk ko men velen zondagmiddag weer in het sportdal om hun favorieten - want dat zijn zij nog altijd - aan te moedi gen. Wij hebben dan goede (hoop op succes. Waarschijnlijk zal de suppor tersvereniging weer een verloting or ganiseren wanneer de. weersomstan digheden het bezoek niet temperen. De opstelling is als volgt: doel: Breu- kink. achter: Aanstoot, Paalman, Markvoort, Brands, midden: Kaiser, en Beldman, voor: Reijlink, Soer, Broersma en Knapen. Wisselspelers: Pasop en Joh. Veneklaas. Bij de onderlinge wedstrijden om 't kampioenschap' van de Schietvereni ging „De Eendracht" kwamen de volgende resultaten in de schijf: Groep A: H. J. Nekkers 132 p; G. Jansen 130 p; B, Brinkman 129 p; J. A. Aanstoot 125 p; G. Schuppert 125 p J. van Asselt 123 p; A. Schuppert 12-1 p: G. Tuitert 120 p: H. Paalman 115 p Groep B: J. Bouwhuis 125 p: D. J. Nijendijk 118 p; A. Bieleman 117 p: J. Jansen 115 p; A. Paalman 114 p; G. Koopman 112 p; H. Gazan 302 p: G. J. Aaftink 100 p Groep C: A. Pekkeriet 94 p; Ooster kamp 81 p; A. J. Bos 89 p: Joke Paalman 73 p. ten. Hij reikte daarna de prijzen uit bestaande uit bekers en diploma s. De heer H. Pieffers en echtgenote van „De Reisduif" te Rijssen zijn samen de eerste Generale kampioen van het rayon „Berg en Dal". Zij beoefenen n.l. samen de dui vensport. Zij ontvingen met een waarderend woord voor hun i'okpre- slaties uit handen van de voorzitter een prachtige cup. Verder kregen al le tien kampioenen in de verschillen de afdelingen bekers en diploma's. Tussen de bedrijven door trad de heer Dijkhuizen uit Enschede op als conferentier zorgde de heer Pot voor de muzikale omlijsting op het electronisch orgel. In de pauze wer den door het organisatie comité aan de aanwezigen consumpties aangebo den en werd een verloting gehouden, waarvoor prachtige prijzen beschik baar waren. De prijzen werden uitgereikt door de heer L. Gazan uit Holten. De ver- enigingprijzen bestonden o.a. uit fietsen, koelkasten en andere waarde volle voorwerpen. Hij bedankte alle leden en het comité, voor de prach tige prijzen, die bijeengebracht wa ren. Alleen door 'eenheid en samen werking kan men zo iets bereiken", aldus de heer Gazan. Voorzitter Johan ter Harmsel dank te aan het slot van de avond alle le den en hun dames voor de gezellige feestavond en sprak de hoop uit. dat dit nog jaren kan doorgaan. Er werd nog wat gezellig nagepraat. De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid heeft in haar vrijdagavond in zaal Vosman gehouden ledenvergadering een nieu we voorzitter gekozen. Het is de heer E. K. Pronk, die met alge mene stemmen als zodanig werd aangewezen. Deze verkiezing was noodzakelijk geworden, omdat de voorzitter de heer J. H. van der Harst, thans raadslid is en het voorzitterschap reglementair niet langer mag vervullen, In de functie van secretaris, thans vervuld door de heer W. C. van de Weerthof. die om studieredenen bedankt heeft, kon niet worden voorzien, omdat er moeilijkheden ontstonden over de kan didaatstelling. Getracht zal worden om in de op 6 november te hou den jaarvergadering in deze vacature te voorzien. In zij ii openingswoord herinnerde voorzitter Van der Harst aan de jongste raadsverkiezing waarbij de PvdA voldoende aantal stemmen be haalde om haar drie zetels te hand haven. Men had gehoopt op vier ze tels, maar dat zal er deze keer niet in. De vrij hoge verkiezingskosten zijn op vlotte wijze geregeld, waar voor hij de betrokkenen dank bracht. Wijzende op de troonrede en de miljoenennota zei de voorzitter, dat de belastingen en met name de BTW aanzienlijk zullen worden verhoogd en dat de regeringspartijen daarbij achter deze regering staan. Opval lend noemde hij het. dat de vakbe weging zich anders opstelt en dat deze achter de looneisen blijft slaan, zodat de meerderheid van de werk nemers de uitkering van f 400.zul len ontvangen, waarmee de achter stand van de laagstbe/.oldigden nog niet zal zijn opgeheven. De partij zal er naar moeten streven, dat geen uitkering in procenten, maar in bedragen ineens zullen plaatsvin den. Bij de wethoudersverkiezing is er contact met de fractie geweest, het geen van voorgaande jaren niet al tijd gezegd kon worden. De CHU heeft als grootste fractie met de AR gekozen voor „gemeentebelang", om dat deze meer stemmen behaalde dan de PvdA en waarschijnlijk CHU- stemmers op deze groep hebben ge stemd, gezien haar stemmenwinst. De PvdA had wel een candidaal, maar de bezoldiging als wethouder is van dien aard, dat men twee da gen voor de gemeente zou kunnen werken en dé overige dagen voor zijn baas. Daar zal wel wat aan ge daan moeten worden, naar de mening van de heer Van der Harst. Hij wees er op. dat er belangrijk werk wacht in de naaste toekomst, n.l. het congres van de Partij van de Arbeid en de Tweede Kamer-verkie zingen. Uitvoerig werd gesproken over la gere woninghuren in Rijssen, Ommen en Wierden dan in Holten. De fractievoorzitter, de heer Kaan, wees er op, dat het hier waarschijn lijk woningwetwoningen betreft terwijl de hogere huren in Holten op slechts tien woningwetwoningen be trekking hebben, waarvoor men met de corporatiewoningen een aanne mer moest vinden. De afdeling zal als kandidaten voor de Tweede Kamer opgeven de heren Mr. J W. Masman (Zuna). E. R. Wieldraayer (Wassenaar), aftredend en W. Meijer (Hengelo). Uitvoerig werd gesproken over de vraag „Voor of tegen samenwerking met de KVP". De vergadering was van oordeel, dat het congresbesluit niet zo maar ongedaan kan worden gemaakt, maar dat er waarborgen moeten zijn, dat bij een eventueel sa mengaan een programma kan wor den uitgevoerd, dat voldoende garan- inhoudt. voor een progressieve koers en de naleving daarvan. Men achtte het niet juist zoals steeds ge zegd wordt, dat het congresbesluit door Nieuw Links aan de partij is op gedrongen. Na ..de nacht van Sehmel- zer", was men in de partij alge meen verontwaardigd over hei optre den van de KVP-fractie, welke ver ontwaardiging zeker niet volkomen is afgenomen. Bij de rondvraag werd besloten in de buurtschap Dij- kerhoek, waar bij elke verkiezing meer dan veertig stemmen worden uitgebracht, eens 'n informatieve bij eenkomst te houden, omdat de buurt schapbewoners-geestverwanten niet zo gemakkelijk naar een vergadering in Holten komen. Getracht zal wor den daarvoor de nodige contacten te leggen. Aan het slot der bijeenkomst heeft de voorzitter Van der Harst dank ge bracht voor het in hem, gedurende de drie jaar van zijn voorzitterschap, gestelde vertrouwen en heeft het oud ste lid. de heer Beijers de heer Van der Harst bedankt voor zijn leiding en de hoop uitgesproken, dat hij in het raadslidmaatschap waar zijn aspiraties naar uitgingen voldoe ning zal vinden. Zaterdag j.l. werd door de Lan delijke ruitervereniging "Lonneker" uit Enischede een samengestelde wed strijd georganiseerd in Haaksbergen nabij de Watermolen. In de afdeling "zwaar" werd ook het Overijssels kampioenschap verreden. Kampioen werd M. Toering met het paard Axel, uit Kampen In de zware wedstrijd, welke be stond uit een middelzware dressuur- proef, een cross van plm. 3 km. lengte met 22 hindernissen of hin dernis-combinaties en ter afsluiting een middelzwaar springconcours met noot Dries Willema met zijn paard 11 hindernissen, wist onze plaatsge- Dumoré zich als achtste te plaatsen. Ook in de dressuur werd deze com binatie 8e en in de cross zelfs 6e rnet maar slechts 12 seconden verschil met de winnaar van de cross, de hr. A. Alker. Het slotnummer springen reed Willems geheel foutloos doch liep he laas 1 driekwart verliespunten op wegens tijdsoverschrijding. Dat er voor het volgende zomersei zoen een aantal nieuwe combinaties van de Bergruiters zich aandienen bewees de lichte samengestelde wed strijd. Hier wist zich de heer J Brons voort met Rex een zeer verdiende 2e plaats te veroveren Ook de heer Aaltink met Gonda is weer goed te ruggekomen: hij wist zich als twaalf de ie klasseren. De tussenstanden in de afdeling "lichtwaren, J Bronsvoort 5e in dressuur. 4e in de cross en een fout loos springparcour. W. Aaltink ook 5e in de dressuur en 16e in de cross en een foutloos spr. parcour. Mevr. Brouwers mei Wonia behaalde een eerste prijs in de dres suur doch de cross viel voor haar niet zo gelukkig uit. Me; grote belangstelling zien we dan ook a.s. zaterdag de verrichtin gen van de "Bergruiters" tegemoet, waar zij in Barchem aan een samen gestelde wedstrijd deelnemen. Omdat er voor het vierde elftal geen wedstrijd' is vastgesteld wordt er voor dit elftal een trainingscross gehouden in de Holterberg (met bal oefeningen). Alle vijftien spelers worden kwart over tien verwacht in trainingstenue in het Sportdal. Een van de echtgenotes van de spelers zal met soep zorgen voor nieuwe ar beidsvitaminen. NIJVERDAL Na de tweede wed- strijdweek in de biljartcompetitii van de bond „Ons Genoegen" ti Nijverdal en omstreken gaat het eer ste viertal van MKV uit Raalte in hoofdklasse alleen aan de leiding door de 6-2 zege die men deze week behaalde op Bolseher 1 uit Enter Ten Berge 1 uit Enter staat als twee de geklasseerd. want men moest deze week met een 4-4 gelijkspel ge noegen nemen tegen de plaatsgenoot Drcyerink 1. Het Nijverdalse NBC 1 leverde een goede prestatie door de thuiswedstrijd tegen De Tonne 1 uil Ilellendoorn met 6-2 te winnen, ter wijl het Nijverdalse KOT in Rijssen de punten met VIOS deelde (4-4). De beste partij in de hoofdklasse In deze voor de Holtenaren belang rijke wedstrijd hebben zij door een overwinning de aansluiting met de middenmoot herkregen. Het was en vrijwel gelijkopgaande strijd van matig gehalte, maar de vele toe schouwers zagen toch verschillende spannende momenten. Uit een vrije trap vanaf de linkervleugel opende de jeugdige Bert JCnape'n de score na ongeveer twintig minuten spelen (0-1). De thuisclub liel de gelijkma ker nog in de eerste helft noteren toen zij een indirecte vrije trap op slechts enkele meters van het Hol tense doel in tweede instantie benut te. De gasten waren na deze gelijk maker nogal aangeslagen, maar de thuisclub wist niet te profiteren van In een matige wedstrijd heeft Hol ten 2 twee kostbare punten veroverd door met 1-0 te winnen van koploper MVV 2. Voor de rust miste Holten twee opgelegde kansen om de leiding te nemen. Na de rust kwam MVV sterk opzetten, maar de verdediging van Holten wist het doel schoon te houden. Toen iedereen zich al met 'n gelijkspel verenigd had. kwam Holten 5 minuten voor tijd toch nog op winst doordat W. Nijenhuis een vrije trap onhoudbaar in de touwen joeg. Nog te vermelden het goede keeperswerk van .1. Deyk die de geblesseerde D, Pasop uitstekend verving. Een goede wedstrijd waarin Holten 3 na 3 weken tijds eindelijk eens «en voorsprong nam en die ook niet meer afstond. Na 10 minuten spelen scoorde A. KI. Velderman op fraaie wijze het eerste doelpunt, na op een fraaie wijze de bal aangegeven te hebben gekregen van rechtsbinnen H. J. Vos man 1-0. Nog voor rust scoörde II. J. Vosman hel 2e doelpunt voor Holten 3 waarmee de rust aanbrak. Na rust weer een veel sterker Hol ten 3 wat na 15 minuten spelen reeds de derde goal opleverde, wederom "door rechtsbinnen H. J. Vosman die prachtig inschoot 3-0 dus. Wel heeft Haarlese Boys 3 de stand nog terug gebracht op 3-1, maar. verder liet Holten 3 het niet: komen. Zondag a.s. gaat Holten 3 op bezoek bij'Nijverdal 2. Een heel zware kluif, maar gezien de verjaardag van hun leider, wel de moeite waart, om ook hier weer 2 punten uit het vuur te slepen. In een erg matige wedstrijd tegen SDOL 3 waarin de verdediging sterk overheersten moest het vierde elftal met de halve winst genoegen nemen De thuisclub scoorde weliswaar in de eerste helft, maar op advies van de Holtense spelers werd dit doelpunt wegens hands geannuleerd. Holten dééd iets terug met twee schoten te gen de lat, maar daar bleef het bij- De 0-0 eindstand was wel juist te noe men. D Holten 5 heeft tegen SOS 4 met een 2-0 nederlaag genoegen moeten ne men. De Holtenaren waren de gehele wedstrijd sterker maar de.doelpunten vielen aan de andere kant. Het zesde tenslotte werd thuis met niet meer dan 7-0 verslagen door Hec tor 6. waardoor de kampioenillussies een flinke deuk kregen. Het is jam mer dat enkele spelers hier geregeld veel te hard voetballen. Dit komt de naam van de vereniging in het geheel niet ten goede. de vele slordige fouten in de Holten se defensie. Na de thee leken de Tubbergena- ren de beste winstkansen te hebben, maar doordat keeper Breukink goed op dreef was. en de Holtenaren zich gaandeweg herstelden bleef voor T.V.C. succes uit. Toen de Holtense supporters zich wat meer gingen weren en hun favorieten luide aan moedigden, hervond Holten haar zelf vertrouwen. Na énkele goede kansen en uitstekend werk van de .TV.C.- doelman, zet Soer. Holten op winst, door een zwak moment van de TV.C.-defensie met een doelpunt via de paal af te straffen (1-2). Het iaat- ste kwartier werd det huisclub geheel beperkt tot een schot tegen de lat van invaller Veneklaas. Al met al overspeeld, maar het gevaar bleef wel een verdiende overwinning van Holten, dat. met een jeudig team iets meer snelheid had en na de rust vooral tactisch met lange passes de vijandelijke defensie ontregelde. De uitslagen zijn als volgt TVC-Holten Rood Zwart-Reutum La Première-Nijverdal Enter-De Tukkers Langeveen-Hector OSV Hector Reulum Rood-Zwart Holten De Tukkers Nijverdal La Première Enter Langeveen TVC en competitiestand 5 5 0 0 10 9-1 5 3 2 0 8 13-6 5 3 1 1 7 9-7 2 0 3 2 0 3 1 2 2 6 12 3 6 12 3 6 12 3 Naar wij hebben vernomen weten velen nog niet waar deze jeugdsoos is. Wel. wij zitten met ons „boeltje" achter (onder) in „Rehoboth" aan de Stationsstraat. Een kijkje nemen is echt wel de moeite waard. We zijn geopend op vrijdag, l keer per 2 weken voor de jeugd van 12-15 jaar en elke zaterdag voor 16 jaar en ouder. We proberen de sleur te" ontvluch ten door speciale attracties zoals: korte filmpjes, een solo gitarist, een avond met van alles ^at b.v. Beatles heet enz. Zaterdag 24 oktober houden we een gouwe ouwe platenavond met een eigen Top 20 uit de zestiger jaren en natuurlijk met verzoekplaten. Entree 1 stuiver. Het belooft weer een ge zellige ouderwetse, of zo u wil,ouder? wets gezellige, avond te worden. kwam op naam van de KOT-speler H Albertsdh? - zijn partij' van 125 caramboles beëindigde in de 15e beurt. De 'hoogste serie (60) werd gescoord door L. Webbink van De Tonne 1. Uitslagen in de eerste klasse De Ster 1 (I-Iellendoorn) NBC 1 (Nijverdal) 8-0, Haarlerberg (Haar- le) MKV 2 (Raalte) 7-1, Jansen 1 (Holten) HBC 1 (Hellendoorn) 4-4, VOG 1 (Rijssen) Vloedgraven 1 (Luttenberg) 4-4, De Poppe 1 (Nij verdal) Lierinck 1 (Haarle) 6-2, De Budde 1 (Nijverdal) Anker 1 (Holten) 2-6. Uitslagen tweede klasse Bolseher 2 (Enter) KOT 2 (Hol ten) 4-4, Koedijk 1 (Rijssen) De Poppe 2 (Nijverdal) 2-6, O BK 1 (Nij verdal) De Sport 1 (Wierden) 2-6, HBC 2 (Hellendoorn) Jansen 2 (Holten) 2-6, Spekhorst 2 (Rijssen) Oudelaar 1 (Nijverdal), Kalfsterman 2 (Holten) De Ster 2 (Hellendoorn) 7-1. Uitslagen derde klasse Het Anker 2 (Holten) De Poppe 3 (Nijverdal) 4-4. VIOS 2 (Rijssen) Roelofs 1 (Nijverdal) 2-6. MKV 3 (Raalte) VOG 2 (Rijssen) 6-2, KOT 3 (Nijverdal) Haarlerberg 2 (Haarle) 0-8. De Tonne 2 (Hellen doorn) Koedijk 2 (Rijssen) 4-4, Kalfsterman 3 (Holten) Jansen 3 (Holten) 8-0. Vierde klasse Oudelaar 2 (Nijverdal De Ster 3 (Hellendoorn) 2-6. Lierinck 3 (Haar le) Ten Berge 2 (Enter) 2-6. Vloed- graven 2 (Luttenberg) Spekhorst 3 (Rijssen) 4-4, De Sport 2 (Wierden) Dreyerink 2 (Enter) 4-4, MKV 4 (Raalte) OBK 2 (Nijverdal) 4-4 en De Tonne 3 (Hellendoorn) Berg- zicht 1 (Lemele) 4-4. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Donderdag 22 oktober en vrij dag 23 okt. aanvang 20.00 uur in de holte van je arm, blijspel van Dimi- tri Frenkel Frank; zondag 25 oktober, morgen en mid dag Interpolis-Bridge-drive. maandag .26 oktober aanvang 20.00 uur Hongaars strijkkwartet; Woensdag 28 .oktober,, aanvang 20.00 uur Abonnementsconcert, v.h. Over- ijsels Philharmonisch orkest. FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 22 t.m. woensdag Woodstock a.l.; vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober, nachtvst. Eddie gebruikt geweld 18 jaar; zaterdag 24, zondag 25, maandag 26 en woensdagmiddag 28 okt. Helden v. de Rode Rivier, matinee a.l. Aanvangstijden dag. 20.00 uur. vrij. 14.00, 21.00 en 23.30 uur. za. 14.00. 18.30, 21.00 en 23.30 uur. zo. 14.00. 18.30 en 21.00 uur. wo. 14.00 en 20.0 uur zo. 16.0 uur Woodstock. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. donderdag 22 t.m. woensdag 28 okt. het geheim van SANTA Vit- toria 14 jaar; vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober, nachtvoorst. De wilde Engelen, mmv .ien an.elijksober. 'i1! Peter Fonda en Nancy Sinatra. 18 jaar. Aanvangstijden: werkdagen, zaterdag en zondag 20.00 uur. vrij. 20.00 en 23.30 uur. za. 18.30, 21.15 en 24.00 uur. zo. 18.30 en 21.15 uur. zo. en wo. 15.00 uur matinee. LUCTOR THEATER. Brink tel. 18662 donderdag 22 t.m. dinsdag 27 oktober, op vrijers voeten, met Louis de Fu- woensdag 28 oktober, cyclusvoorstel ling riten met Ingmar Bergman. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. EXPOSITIES MlfNTENTOREN, Achter de Muren- Zaterdagavond was het feest voor de Dijkerhockse Plattelandsvrouwen. Het was n.l. twintig jaar geleden, dat in Ilijkerhoek een afdeling van de Ned. Bond van plattelandsvrou wen werd opgericht. Om dit feit feestelijk te herdenken besloot het bestuur de leden een bijzonder avond aan te bieden, die besloten karakter droeg. Alleen de echtgenoten van de leden werden mee uitgenodigd. De zaal van ,,'t Bonte Paard" was goed gevuld toen de presidente, mevrouw J. Reijlink-Reilink, de feestavond opende en in haar toe spraak de wederwaardigheden van de afdeling in korte trekken de revue liet passeren.Acht dames van het begin af lid der afdeling, kregen een corsage opgespeld. Na het zingen van het Bonslied kwam de Diepen- heimse toneelclub „P.J.G.O." voor het voetlicht met het bliispel..Zwar te kunst op de Dageraad De aanwezigen hebben volop ple zier gehad van dit uitstekende ge speelde Stuk, waarmee ,,P J.G O "terecht ook in andere plaatsen zeer veel succes heeft geoogst. Mevrouw Reiilink bedankte aan het: slot de spelers voor hun komst naar 't Bon te Paard en bood alleen een klein ge schenk aan. De heer J. W. Kroon kreeg van de voorzitster een boeken- bon voor hetgeen hij regelmatig voor de afdeling doet. Na afloop van het bliispel bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, vvaarbii de tweelingzusters Van den Brink-Kloosterboer en Plaanman- Kloosterboer in dichtvorm vertelden wat de afdeling Dijkerhoek in de loop van de twintig jaren zo al voor de leden had georganiseerd. Zij bo den het bestuur een nieuw notulen boek aan. Dank zij de verloting, waarvan de loten in de pauze vlot van de hand waren gegaan, gingen tal van bezoe kers niet niet lege handen naar huis. De afdeling kan terugzien op een ge slaagde viering van haar vierde lus- Zandpoort tel. p.a. WV Deventer. Zaterdag 26 september t.m. zondag 25 oktober de groep bergen, Jaap de Carpantier, Frans Meijers, Kees den Tex, Dirk Trap. Openingstijden: dagelijks van 10-12 en van 14-17 uur. za. en zo. van 14-17 uur OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. Dingdag 6 oktober t.m. zater dag 31 oktober geschiedenis en poli tiek over Zuidelijk Afrika, tot maandag 9 november Kitty van der Belt, met wandkleden, emaille en tekeningen. 21 uur, za. avond, zondag en maan- Openingstijden dagelijks 10-17 en 19- dag gesloten. GOETIEK DE ROZÏJNENKORF. As senstraat 4 tel. 11843, vrijdag 9 okto ber t.m. dinsdag 10 november Cees Andriessen uit Apeldoorn met teke ningen. Openingstijden: dagelijks 14- 17.30 uur. vrij. 19-21 uur. zondag ge sloten. MUSEUM DE WAAG, Brink tel. tel. 14550. antieke keuken, antieke fietsen, zilver, Delfts aardewerk, en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. VLIEGVELD TEUGE. de Zanden, tel. 05763-200 Parachute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 uur en tegen zonsondergang. Rondvluchten KUNST IJSBAAN'. Rembrandtkade, tel. reservering 05712-2341. tel. 18666. Openingstijden; dagelijks van 14.00 tot 16.30 uur. 's avonds van 20.00 tot 22.30 uur. di. en vrij. avond ge sloten zo. 30-12. BAR DANCINGS MAXIM BAR. Welle 12' tel. 12054; La Balance Brink 72. tel. 19277; Chez Antoinette Roggestraat 10 tel. 16630: Het Witte Paard. Walstraat hoek Gol- straat tel. 16959: Saint Tropez Gr. Overstraal tel 17934: Tiroler Bar. KI. Overstraat 22, tel. 14845: Surfin Club KI. Overstraat 46 tel. 18658: Funky Twice, KI. Overstraat 87, tel. 19540; Safari Club Gr. Poot tel. f 14976; Walk In Gr. Overstraat tel. 19768. ALMELO VAROSSIEA.U do. t.m. wo: De non van Monza. 18 jaar: za. t.m. wo. Erotiek Parade 18 jaar: zaterdag nachtfilm: Erotiek Parada 18 jaar. Aanvangstijden: ma. t.m. vrij: 2.30 en 8.00 uur; za. 6.45. 9.00 en 11.15 uur; zo. 2.30, 4.45. 6.45, 9.00 uur. CINEMA PALACE. do. t.m. wo: Beatles: Let it be. a.l. Aanvangstijden: do t.m. wo.: 2.30, 6.45 en 9.00 uur; zo.: 2.15. 4.30. 6.45 en 9 00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3