Bezwaren tegen vroege morgenschoohij den in de winter Fleurige ondermode voor de modebewuste vrouw Milieuman if est Verontrusting over de kwaliteit van ons bestaan neemt hand over hand toe WAAR GAAN WIJ. HEEN Ouderavond O.L. Kolschool Leerlingen gaan zelf fotograferen en ontwikkelen Een unicum in ons land KEES VERKERK IN MARKET,O (Culturele agenda) Ouderavond O.L. Dorpsschool Vrijdag 16 oktober 1970 Het Comité Europees Natuurbe- beschermingsjaar 1970 (N70) heeft aan drie deskundigen (dr. A. J. Ca- vé, dr. A. C. Perdeck en dr. C. W. Stortenbeker) verzocht een Milieu- manifest op te stellen. De inhoud van het manifest laten wij hieronder volgen, omdat het goed is dat alle ingezetenen daarvan kun nen kennis nemen. De verontrusting over de kwaliteit van .ons bestaan grijpt snel om zich heen. Vervuiling, volte en lawaai ondermijnen onze groeiende welvaart en brengen onze geestelijke en lichamelijke gezond heid in gevaar. Aantasting van het milieu door de mens zelf is er altijd geweest. Het is langzaam begonnen maar nu in een ontstellende versnelling geraakt. We voelen het ook sterker nu onze ma teriële zorgen kleiner geworden zijn. Om er iets aan te kunnen doen moe ten we weten wat er eigenlijk ge beurd is. Het menselijke vernuft stel de ons in staat ons te onttrekken aan invloeden waaraan alle planten .en dieren onderhevig zijn. Wij kunnen ziekte en honger over winnen. Wij kunnen bijna alles op deze wereld tot ons nut aanwenden Daardoor komen er in snel tempo meer mensen die in nog sneller tem po meer gaan produceren, maar ook consumeren van de eindige aardse voorraden. Ons vernuft is hierbij on voldoende ingeschakeld om de nade lige gevolgen voor hét milieu op te heffen. Het. resultaat: Roofbouw op en vernietiging van de natuur in plaats van oogsten en beheren. Te veel afval om door de weg- schrompelende natuur in haar voortdurende kringlopen ver werkt te kunnen worden. 9 Verstoring van deze kringlopen door chemische produkfcen die de natuur vreemd zijn. O veranderingen in onze manier van werken en wonen die zo snel gaan dat. we geen tijd hebben te beoordelen of ze ons wel passen. 9 Veranderingen in het milieu die vaak niet ongedaan gemaakt kun nen worden doordat, onze tech niek ook haar grenzen heeft. Daarom moeten we er snel bij zijn om onze kinderen geen ruïne na te laten. Om iets te kunnen doen zullen we vooral anders moeten gaan denken over zaken als rust, schone lucht, helder water, ongeschonden natuur en een stad met sfeer. Dat zijn geen goederen zonder waarde mieer, die je zo maar kan krijgen en mag ver bruiken zonder ervoor te betalen. Ze worden wel samengevat onder het begrip welzijn en dan tegenover wel vaart gesteld. Maar in wezen is wel zijn" een onderdeel van, ja zelfs de kroon op onze welvaart. Als het verloren gaan van dit soort goederen niet of nauwelijks geteld wordt zijn productie en geld verdie nen van middel tot doel geworden. Onze samenleving heeft dan niet meer het wèlvaren van de mens tot doel. Velen die dit gaan beseffen wor den verlamd door de ingewikkeld heid van die problemen en de moeite die het kost om tot een gesprek met overheden te komen. Het ontbreekt te vaak aan richtlijnen van wat het individu kan doen. Door te luisteren naar wat op veel inanifestaties over ons milieu werd gezegd en het inwin nen van adviezen van verschillende deskundigen zijn wij gekomen tot de formulering van onderstaande aanbe velingen voor actie. Uiteraard kunnen in dit korte be stek alleen hoofdlijnen aangegeven worden. Ze zijn speciaal bedoeld voor Nederland, hoewel in sommige gevallen internationale samenwer king vereist is. Dat is geen reden om er hier niet aan tie beginnen, want juist in ons land zijn milieupro blemen urgent. We menen dat ieder- een kan meewerken, ongeacht zijn functie in de maatschappij. De maatregelen die genomen moe ten worden zijn niet aangenaam. Ve len zullen ze als ,niet haalbaar' of ,,te duur" aanmerken. Toch hadden ze eigenlijk al gisteren genomen moe ten worden en elk uitstel maakt ze duurder en ons land minder leefbaar. Bevolking In Nederland wonen nu al meer dan 13 miljoen mensen. Dit aantal zal over 54 jaar verdubbeld zijn als we er niets aan doen. Deze groei zal eens moeten stoppen; daarom beter nu, nu het behoud van een leefbaar milieu nog mogelijk is. Overheid: Voer een bevolkingspoli tiek die er op gericht is het bevol kingsniveau te stabiliseren; propa geer het kleine gezin en geef voor lichting. Kerken en artsen: Verwijder de bar rières die geboortebeperking nog steeds in de weg staan. Burgers: Ook u bepaalt nü de leef ruimte voor uw kinderen straks. Be perk in hun belang het aantal dat u voortbrengt (bij voorkeur niet meer dan twee). Economische groei Stijgende produktie van goederen en diensten gaat thans gepaard met het schaars worden van goederen die tot nu toe meestal gratis waren, zoals schone lucht, schoon water, naruur en rust. Voor verbruik van deze schaarse goederen moet een prijs be rekend worden, opdat de thans gang bare opoffering zonder betaling van deze goederen onmogelijk wordt ge maakt. Overheid: Niet alle produktievergro- ting is economische graei. Wanneer door produktievergroting sommige goederen schaars worden (schone lucht, enz.) moet dat berekend wor den en in mindering gebracht op de economische groei. Produktie ter com pensatie van deze nieuwe schaarste (b.v. zuiveringsinstallaties) m»g niet worden meegerekend bij de groei. Door middel van wetten moet een dergelijke berekeningswijze verplicht gesteld worden. Burgers: Onderzoek uw leefgewoon ten en consumptiepakkct op overbo digheid. Vervuiling en lawaai Meer mensen met meer welvaart produceren meer afval, meer stank meer lawaai. De industrie, de land bouw, de weggebruiker, de consu ment doen hier allen aan mee. Om activiteiten die het milieu aantasten tegen te gaan rnpet de gemeenschap eisen dat de lasten op de veroorza ker verhaald worden. Overheid: Beperk activiteiten wel ke het milieu aantasten door het op stellen en handhaven van strenge nor men. Verhoog de belasting op deze activiteiten en gebruik de opbrengs- en hiervan om alternatieve oplossin gen te financiëren en te stimuleren. Bevorder maatregelen die .er op ge richt zijn afvalstoffen opnieuw te ge bruiken (kringloop economie). Be vorder dat nieuwe technieken en stof fen uitvoerig op hun gevaren voor mens en milieu worden onderzocht vóórdat zij in gebruik komen. Bedrijfsleven: Men noemt u vaak de grootste vervuiler. Ondervang de ze kritiek door extra rekening te hou den met het milieu.- Laat onderzoe ken of nieuwe vestigingen het milieu niet bederven, produceer zo schoon en stil mogelijk en maak produkten met een minimale afvalcomponent na gebruik. Burgers: Heb er geld en moeite voor over om zelf miüeuaantasl.ing te voor komen. Laat uw motor niet onnodig draaien. Gooi uw afval niet in het water of het bos. Maak geen onno dig lawaai. Natuur De vorming van een stuk natuur kost in vele gevallen eeuwen. In de praktijk geldt dan ook meestal: één maal weg is altijd weg. Overheid: Beschouw de nog overge bleven natuurgebieden in Nederland als onvervangbaar en behandel ze als zodanig. Bevorder herstel van de natuur door de aanleg van bossen er parken met inheemse wilde planten, ook in de steden. Burgers: Steun verenigingen die zich inzetten voor het behoud en her stel van natuur en landschap. Het is ook uw bezit. Stad en land Bij beslissingen over de indeling van onze beperkte ruimte behoort ons leefmilieu centraal te staan. De wensen van de burger zijn onvoldoen de bekend, ook al omdat hij te wei nig bij de plannen wordt betrokken en te vaak voor een voldongen feit wordt gesteld. Overheid: Beslissingen over nieu we vestigingen van industrieën, ha venwerken. staduitbreiding, wegen e.d. moeten gebaseerd zijn op een onderzoek waarin, behalve de tech- In zaal „Hargeerds", te Markelo. zal op maandag 19 oktober 's avonds om 20.00 uur op utnodiging van de Markelose IJsclub, de veelvoudige nationaal- Europees- wereld- en Olym pisch kampioen Kees Verkerk uit Puttershoek een lezing houden over de schaatssport in het algemieen, waarbij hij tevens zijn trainingsfilm en dia's zal vertonen. Ongetwijfeld zijn er onder de vele Holtense schaatsliefhebbers, die deze avond willen bijwonen. Kaarten zijn In voorverkoop verkrijgbaar bij de 9u M. v.d. Maat >en Zn. nisch-economische, ook de medisch- biologische wetenschappen vertegen woordigd zijn. De plannen moeten in een vroeg stadium bekendgemaakt en toegelicht worden. Er moeten ook alternatieven gegeven worden opdat een democratische besluitvorming mogelijk is. Burgers: Vorm groepen die de plannen van gemeente, provincie en regering kritisch bekijken en de wen sen van de burger kenbaar maken. Voer actie, o.a. door het opstellen van bezwaarschriften. Geef ook alter natieven. Verkeer De snelle groei van het aantal au to's het wegennet en het luchtver keer maakt stad en land steeds min der genietbaar en bedreigt onze ruim te en gezondheid. Overheid: Voorkom verdere gron- verspilling en landschapsbederf door het wegennet niet nog meer te ver dichten. Verhoog de capaciteit van d.e bestaande wegen door nieuwe tech nische voorzieningen (b.v. viadukt- wegen boven bestaande wegen spoorlijnen). Milieuvervuiling en waaihinder door het verkeer dienen door wettelijke bepalingen te worden beperkt (schone en geluidsarme mo toren liggen binnen de technische mogelijkheden). Weer de personenauto zoveel moge lijk uit binnenstad en woonwijk, maar zorg dian voor goed en goed koop openbaar vervoer aansluitend op ruime parkeergelegenheden. Wie aan het verkeer deelneemt moet de overlast en kosten die hij veroorzaakt zelf betalen. Men mag niet eisen dat degene die niet aan het verkeer deel neemt maar hiervan wel de last on dervindt, er ook nog aan mee moet betalen. Burgers: Streef, ook in het belang van uw eigen gezondheid, naar een beperkt gebruik van uw auto en voer acties ter beteugeling van de ver- keeroverlast. Onderzoek De activiteiten op het gebied van milieubeheer worden sterk belem merd door de versnipperde structuur van zowel ambtelijke als particuliere organisaties. Overheid: Er dient onverwijld een adviesraad voor milieubeheer ge vormd te worden, waarin ook niet aan het beleid gebonden deskundigen zitten, die de regering, ook onge vraagd, moet adviseren ter zake van alle regeringsmaatregelen die het mi lieu raken Omdat mlieubeheer zaak van bijna alle departementen DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, te lefoon 11500. Donderdag 15 okto-" ber, aanvang 20.00 uur: Cabaret: Met blijdschap geven wij kennis. Vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober, aanvang 20.00 uur: Wiener-Operet- ten-Theater, met Der Zarewitsch. Zaterdag 17 oktober, aanvang 14.00 uur, boven-foyer: Bridge-Drive- Toemooi. Dinsdag 20 oktober, aanvang 20.00 uur: Abonnementsconcert door het Overijssels Philharmonisch Orkest. FILMS E.D.B.-THEATER, Smedenstr., tele foon 13615. Donderdag 15 t.e.m. woensdag 21 oktober: De terugkeer naar de Apenplaneet (14 jr). Vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober, nachtvst.Ariane, het striptease- meisje (18 jr). Zaterdag 17, zondag 18, maandag 19 en woensdagmiddag 21 oktober, matinee: Met zes wordt 't homme les, miet o.a. Doris Day (a.l.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur; vrij. 21.00 en 23.30 uur; za. 14.00, 18.30, 21.00 en 23.30 uur; zo. 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 uur; wo. 14.0,0 en 20.00 uur; ma. 20.00 en 14.00 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat, te lefoon 11100. Donderdag 15 t.e.m. woensdag 21 oktober: Bob Carol Ted Alice (18 jr). Vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober, nachtvst.: De slag bij Anzio (18 j). Aanvangstijden: werkdagen, zater dag en zondag 20.00 uur; vrij. en za. 20.00 en 23.30 uur; zo. en wo. matinee 15.00 uur; nachtvst. 23.30 uur. LUXOR THEATER, Brink, telefoon 18662. Dondbrdag 15 T.E.M. dinsdag 20 oktober: Ik zing mijn lied, mmv Heintje (a.l.). Zaterdag 17 oktober, nachtvst.: Carmilla (18 jr). Woensdag 21 oktober, cyclusvoor stelling: Zijn gevangene (18 jr). Aanvangstijden: dagelijks behalve op woensdag 20.00 uur; za. 13.30 en 21.00 uur; zo. 4.00, 16.00 en 21.00 uur; ma. en di. 14.00 en 20.0 uur; wo. 14.00 uur; nachtvoorstel ling 23.30 uur. EXPOSITIES MUNTENTOREN, Achter de Muren- Zandpoort, teLef. p.a. VVV Deven ter. Zaterdag 26 september t.e.m. zondag 25 oktober: De Groep Ber gen, Jaap de Carpentier, Frans Meyers, Kees den Tex. Dirk Trap. Openingstijden: dagelijks van lo tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; za. en zo. van 14 tot 17 uur. OPENBARE LEESZAAL, Brink, te lefoon 13506. Dinsdag 6 oktober t.e.m. zaterdag 31 oktober: Ge schiedenis en politiek over zuide lijk Afrika. Openingstijden: dagelijks van 10 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; za.- avond, zondag en maandag geslo ten. GOE i'IEK DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 4, telef. 11848. Vrijdag 9 oktober t.e.m. dinsdag 10 novem ber: Cees Andriessen, uit Apel doorn met tekeningen. Openingstijden: dagelijks van 14 tot 17.30 uur; vrij. van 19 tot 21 uur; zondag gesloten. DEVENTER CINECLUB, Brink 30. Vrijdag 16 oktober, aanvang 20.0 en 22.00 uur Canadese films, van Normen Mc. Laren en Arthur Lipssett. HET HOEKHUIS, Brink. Donderdag 15 oktober, aanvang 20.0 uur: Nl- V'ON-avond, Natuurbescherming in Nederland. MUSEUM DE WAAG, Brink, telef. 14550: Antieke keuken, antieke fietsen, zilver, Delfts-aardewerk. Openingstijden: dagelijks van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur; zo. van 14 tot 17 uur. VLIEGVELD TEUGE 3AR DANCINGS ALMELO VAROSSIEAU: do. t.e.m. wo.: De non van monza (18 jr). Za. t.e.m. wo.: Onkruidzaaiers in Fabeltjesland (matinee, a.l.). Za. nachtfilm: Gesel dier erotiek (18 jr. Aanvangstijden: Ma. t.e.m. vr. 2.30 en 8.00 uur; zia. 6.45, 9.00 en 11.15 uur; zo. 2.30, 4.45, 6.45 en 9.00 .uur. GINEMA PALACE: do. t.e.m. wo.: Heintje: Eind goed, al goed (a.l.) Aanvangstijden do. t.e.m. wo.: 2.30, 6.45, 4.30 en 9.00 uur; zo. 2.15, 4.30, 6.45 en 9.00 uur. is moet er tevens een interdeparte mentaal contactorgaan gevormd wor den om be3M N over het milieu te coördiner^ Burgers: Sö. pogingen van verenigingen ei groepen om tot een algemene n btelijke organi satie voor mili- 'er te komen. Milieubeheer A e weinig door gedrongen als^É an onderzoek, mede als gevtj^ gebrek aan sa menwerking taksen de verschillende vakgebieden. Overheid: Bevorder onderzoek be treffende milieuzaken. Geef institu ten die zich hiermee bezighouden ruime middelen. Onderzoekers: Geef en vraag tijd om naast uw eigen speciale onder zoek en studie werk te verrichten op het gebied van milieubeheer. Vorm werkgroepen van een interdiscipli nair karakter die zich met concre te problemen bezighouden. Bevorder de openbaarheid van verkregen gege vens. Te weinig mensen zijn doordron gen van de ernst van de milieuaan tasting, omdat ze er te weinig van weten. Jonge mensen dient daarom vanaf het basisonderwijs begrip bij gebracht te worden voor het milieu waarin zij leven. Overheid: Bevorder op het milieu gericht onderwijs en opvoeding voor alle lagen van de bevolking. Bevor der 'verantwoordelijkheidsbesef voor het milieu. Geef het publiek voorlich ting over de milieuaantastende wer king van vele goederen en handelin gen (onmatig gebruik van kunstmest en bestrijdingsmiddelen, oliestook, benzinemotor, plastic afval, enz.). Docenten: Geef de problemen van mens en milieu waar mógelijk een centrale plaats in uw onderwijs. Publiciteitsmedia: Wees u bewust van de belangrijke functie die u ver vult als informatiebron van het pu bliek. Geef milieuzaken de aandacht die nodig is om het publiek wakker te schudden. Politiek Het in stand houden van .een goed milieu is een maatschappelijk be lang van eerste orde, temeer omdat zij, die het minst verdienen, zich het moeiijkst kunnen onttrekken aan de gevolgen van milieuaant>a.?ting. In de politiek komt dit nauwelijks tot uiting. Politieke partyen: Neem milieube- heer op in de kernpunten van uw doelstellingen. Bevorder maatregelen die de aantasting van ons milieu fi nancieel onaantrekkelijk maken. Wees kritisch ten opzichte van plan nen die onder het mom van econo mische noodzaak gebruik maken van de geringe waardering die ons mi lieu tot nu toe gekregen heeft. Durf de hiertoe noodzakelijke maatrege len in uw programma op te nemen, ook al weet u dat ze niet populair zullen zijn. Burgers: Laat tyij uw politieke keu ze milieuzaken zwaar wegen. Het Comité N70 zal op maandag 23 november 1970 om 13.30 uur in het Kurhaus te Scheveningen een Natio naal Appel organisren. Op deze bij éénkomst sta>at de inhoud van dit manifest ter discussie. VLIEGVELD TEUGE de Zanden, tel. 05763-200. Parachute-springen bij goed weer op za. en zo. tot. 11.00 uur en tegen zondsondergang. Rond vluchten dagelijks tel. reservering 05712-2341. BAR/Dancings. Maxim Bar, Welle 12V2, tel. 12054; La Balance Brink 72 tel. 19277; Chez Antoinette, Rogge straat 10, tel. 16630; Het Witte Paard Walstraat -k. Golstraa1>v tel. 16959; Saint Tropez, Gr,r Over'straat 17934; Tiroler Bar, KI. O.verstraat 22, tel. 14845;' Surfin Club KL Ovdi'fetfaSt 46, tel. 18658; Funky Twice, KI. Over- straat 87 tel. 19540; Safari Club Gr. Poof tel. 14976; Walk IN Gr. Over- traat tel. 19768. Tijdens de ouderavond van de o.l. Dorpsschool, welke dinsdagavond ge houden werd in de hal van het scnooigebouw, heeic het hoofd de heer B. H. Brouwer, mededelingen gedaan over de „nationale ouder avond" welke gehouden zal worden op donderdag, 5 november a.s. Er werd door hem een contactmiddag en -avond aangekondigd. Voorts heeft het hooi cl in net kort gewezen op het natuurbcschermingsjaar 1970. Er wordt getracht de schoolkinderen te doordringen van de zorg voor onze bodem, waarvan ons gehele bestaan afhankelijk is. „Er is niet alleen sprake van luchtvervuiling maar ook van bodemvergiftiging", aldus de heer Brouwer. „Het toekomstig geslacht moet bijgebracht worden". Door plotselinge verhindering van de voorzitter der oudercommissie, de heer H. J. Arfman, stond de sa menkomst onder leiding van de heer Brouwer die ouders en genodigden welkom heette. Door de penning meester, de heer J. A. Aanstoot werd een overzicht gegeven van de inkomsten en uitgaven van de ouder- De heer J. A. J. Groteboer bracht namens de kascontrolecom- ,r missie een-gunstig v,ex^lag uit,. Wcuar-: op de penningméëster "decharge werd verleend. Secretartesse, mevrouw C. -'-Dissevelt-Schilperoord, penningmees ter en kascommissie werd dank ge bracht voor hun werkzaamheden. Voor het nieuwe boekjaar werd de conti-ole van kas en boeken opgedra- Tijdens de zeer goed bezochte ouderavond van de o.l. Kolschool in de zaal van Hotel Vosman^ daartoe door de exploitant, de heer Paalman gratis ter beschikking gesteld van de oudercommissie, is maandagavond afscheid genomen van het oudercommissielid, de heer H. W. Tuller en van mevr. A. M. G. Dhert-Lowik, die enige tijd als tijdelijk onderwijzeres aan de school verbonden is geweest. De voorzitter der oudercommissie de heer G. E. Kamperman bood hen met een woord van dank een boekenbon aan. Op deze ouderavond waren met enkele leden vertegenwoordigd de Ned. herv. kerkeraad, de schoolraad, de oudercommissie van de o.l. Dorpsschool en van de openbare KoXkleuterschool. Voorts de hoofdleidster en leidsters der Kolkleuterschool en afgevaardigden van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, die allen door voor zitter Kamperman in 't bijzonder werden verwelkomd. Deze stelde aan de ouders voor mej. T. Blaak, die sedert het nieuwe schooljaar als onderwijzeres aan de Kolschool is verbonden. Fotografie Het hoofd dr school, de heer H. Wilpshaar, deed tal van mededelin gen en vertelde o.m., dat onder lei ding van de onderwijzer, de heer Muller, bij de leerlingen belangstel ling wordt gewekt voor de fotogra fie van het oud-papier-geld is foto apparatuur aangeschaft en een don kere kamer in de school ingericht, zodat de kinderen zelf foto's kunnen maken en ook ontwikkelen De eer ste resultaten konden reeds worden getoond. Er wordt naar de mening van de heer Wilpshaar door de ouders eigenlijk te weinig gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot het opnemen van contact met het ondeiwijzend personeel. Hij drong er bij de ouders dan ook op aan, wanneer er proble men zijn ermee naar de school te komen en ze met het personëel te bespreken. Schooltijden Het aanvangsuur van de school, 's morgens 8.30 uur, zal voor wat betreft de wintermaanden nog nader worden bekeken. Overigens zal ten opzichte van de leerlingen, die het verst weg wonen, wel de nodige soe pelheid worden betracht. Binnenkort komt één en ander in de Schoolraad. Voor de weken met donkere dagen kan misschien een tijdelijke maatre gel worden getroffen. Ten aanzien van de kleuters be hoeft het vroege aanvangsuur van de Kolschool ook geen probleem op te leveren, omdat de kleuters van 8.15 uur af door hoofdleidster en leidsters van de openbare Kolkkleuterschool worden opgewacht. Nationale ouderavond De Verenigde Naties hebben 1970 uitgeroepen tot Internationaal On derwijsjaar. Dit gaat alle ouders rechtstreeks aan. Er is daarom ge vraagd aan alle scholen in Neder land op 5 .jiovember hun deuren te openen voor de eerste Nationale Ouderavond. De heer Mekenkamp, onderwijzer aan de Kolschool, gaf hieromtrent een uiteenzetting. Op deze avond kan door de ouders worden gepraat overhet onderwijs, rapporten, sport, zitten-blijven, huiswerk, sociale vor ming op school, derhalve over alles, waarvan de ouders vinden, dat een school zulks behoort te doen of niet te doen. Een landelijk streven om de oudersbij de school te getrekken en over allerlei zaken van gedachten te wisselen. Besluiten worden er niet genomen. De ouders zullen in de week van 26 - 30 oktober a.s. om trent de Nationale Ouderavond nog een folder thuisbezorgd krijgen met een korte toelichting op deze zaak van de zijde vande school. De heer Mekenkamp riep de ouders op deze avond bij te wonen en naar de school te komen. Schoolkrant De eerstvolgende schoolkrant zal, onder leiding van de heer Boering. onderwijzer der Kolschool, een ge heel andere aankleding worden ge geven. De oud-papier-actie is de eer ste negen maanden van dit jaar ook weer tot tevredenheid verlopen, zo werd meegedeeld. Het hoofd wees er, met betrekking tot het Sint Nicolaasfeest, op, dat al les weer duurder is geworden, mei name het bezoek aan de Schouwburg in Deventer. De toegangsprijs is var één gulden in 1969 gestegen tot f 2,- per leerling in 1970. Hij sprak daar om de hoop uit, dat de ouders hier mee rekening zullen willen houden en hun gave enigszins zullen verho gen. Hij beval de actie weer warm aan bij de ouders. Bouwplannen De heer Wilpshaar deelde verde: mee dat door de gemeenteraad kre dieten beschikbaar zijn gesteld voor uitbreiding van de Kolschool met twee lokalen en voor de bouw van een vier-klassige openbare kleu terschool in één complex. Bij de verkiezing van oudercom missieleden werd in de plaats van de heer H. W. Tuller, die niet her kiesbaar was, gekozen de heer G. J. Megelink,Weversstraat 1. -Mevrouw J. S. L. Meijer-Labrijn werd bij en kele kandidaatstelling herkozen ver klaard. Rondvraag Op een vraag of het overblijflokaal t.z.t. weer voor het oorspronkelijk doel en o.a. als gymnastiekzaal zal worden gebruikt, na het gereedko men van de twee nieuwe lokalen, antwoordde de heer Wilpshaar be vestigend. Hij wees nog op de mogelijkheid tot het geven van spraakles aan de leerlingen- Indien daaraan behoef'e bestaat, dienen de ouders contact op te nemen met de school. Aan het spraakonderwijs zijn nl. kosten ver bonden. In de pauze,. werd koffie aangebo den door de oudercommissie, terwijl een zeer geslaagde zaalverloting werd gehouden, waarvoor de plaat selijke middenstand weer prijzen be schikbaar stelde, waarvoor haar har telijk dank werd gebracht. gen aan de heren J. Aanstoot, J. A. J. Groteboer en R. A. Schooien. Bij de daarop volgende verkiezing werden de aftredende oudercommis sieleden mevrouw C. Dissvelt-Schil- peroord en de heren J. A. Aanstoot en H. J. Arfman herkozen. Bij de Jubilaris A. Boele (links) in gesprek met de burgemees termr. W. H. Enklaar. tij dens de viering van zijn zil veren dienstjubileum. (Zie verslag pagina 3 rechtsboven) rondvraag maakten enkele ouders hun bezwaren kenbaar tegen de ver vroegde morgenschooltijd. Zij vrezen mjLüijkhed :n in de wintermaanden. Het schoolhoofd zegde toe als de weersomstandigheden ongunstig wor den, ernstig te zullen overwegen om dan tijdelijk de schooltijd een kwa- tier te verschuiven. Op een vraag aangaand' het over blijven werd geantwoord, dat er mo menteel geen leerlingen zijn. die hun boterham in school nuttigen, doch dat die gelegenheid er is en steeds was, al zou het slechts om één leer ling gaan. Na de koffiepauze werden dia's vertoond over het schoolleven, afgewisseld met natuuropnamen. Elk jong meisje, maar ook de jeug dige moderne vrouw anno 70 is mo debewust genoeg om nu ook volop aandacht te besteden aan haar in tieme garderobe! Te weten haar lingerie en founda tion, die de basis vormen voor een perfect zittende bovenkleding. Inplaats van enkel zoete pastel kleurtjes heeft zij nu ook volop de Irukte mat - '->n zoals deze set van Triumph Interna tional in „patch-work" dessin! Het materiaal is zijdeglanzend An- tron voor nachthemd en onderjurk jes; zacht vormende charmeuse voor de ..soft" beha's en corrigerende sa- tinette voor de korte en de lange pan ty. De naam van deze set is: Allu-

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 5