Henry Dunant- aetie voor radio en televisie Geslaagde elfde vee- keuring in Espelo -léC a ZENDSCHEMA VAN RONO INGRIJPEND GEWIJZIGD Goede vooruitgang in kwaliteit Zij puilden er uit.... Bloemenshow Dijkerhoekse schooljeugd trok veel bezoek WAAR GAAN WIJ HEEN? Canadese pelgrims genoten van een mooi verstrooiings-programma IMS Televisie Radio Verhoging kavel]»rijzeo en pachtsommen (Culturele agenda) Visdag 2 oktober 1970 Het kapitale nieuwbouwpand van Automobielbedrijf A. Baltus aan de Larenseweg nadert zijn voltooiing. Enkele honderden meters van de hui dige werkplaats verwijderd, ontstaat een modern gaoutilleerd garagebe drijf. Eigenaar A. Baltus verwacht eind november zijn klanten op het nieuwe adres, Larenseweg B17, te kunnen ontvangen. De oude vertrouw de werkplaats moet na een kleine tien jaar het veld ruimen voor een bedrijfsruimte met ca. 600 m2 vloer oppervlakte. Nog meer dan voorheen kan Baltus in de nabije toekomst zijn cliëntele van dienst zijn. Naast de verkoop van occasions en alle voorkomende repar raties biedt het bedrijf straks diverse extra mogelijkheden. Zo worden een showroom, benzinestation, accessoi- res-shop en auto-wasserette aan de zaak toegevoegd. Tevens wordt naast andere apparatuur een moderne hef- brug geïnstalleerd. De door vakman schap en kwaliteitsverkoop opgebouw de klantenkring treft over enkele Nieuwbouw automobielbe drijf Baltes vóór Sint Nico- laas een feit. maanden in Baltus automobielbedrijf een, op de eisen van de tijd afge stemd, allround garagebedrijf aan. NOS-radio entelevisie zullen op woensdag 14 oktober in een avond vullende uitzending de actie onder steunen van het Rode Kruis voor een nieuw hospitaaischip. Het oude schip, de Henry Dunant. voldoet niet meer aan de eisen die voor de medische begeleiding van de patiënten mogen worden gesteld. Voor een nieuw schip moet vijf miljoen gulden wor den ingezameld. De Nederlandse sportwereld en een aantal artiesten zullen zich in zetten om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Al in de komende weken, zullen alle sportverenigingen geld in zamelen onder hun leden. In de week van 4 tot 10 oktober worden collec tes gehouden op sportvelden, In sporthallen enz. Op 14 oktober ten slotte zullen leden, adspiraaten van sportverenigingen van 7 tot 8 uur eènr huis-aan-huiscollecte houden, zodat de radio— en televisieuitzen ding gestart kan:-wonden met al een. zéker bedrag in kas. De televisie zal de uitzending om 20.20 uur op Nederland 1 beginnen met de documentaire „Schip Ahoy" waarin een antwoord wordt gegeven op de vraag waarom de Henry Du nant moet worden vervangen door een nieuw schip. Om 22.40 uur begint de uitzending vanuit de Ahoyhal in Rotterdam, waar de actie is geconcentreerd. Vanuit deze hal zal een showpro gramma worden uitgezonden waar aan talloze artiesten en sportlieden meewerken. Zij zullen geen geld in zamelen; zij treden alleen op. Tus sen hun optreden door zullen giften kunnen worden aangeboden, wordt de stand van zaken gevolgd enz. Tot de vele artiesten, die op deze avond zullen optreden behoren: Henk El- sink, Gerard Cox, The Cats, Ekscp- tion, Mieke Bos, Gert en Hermien Timmerman. de Marinierskapel. Voor de begeleiding zorgt het orkest van Tony Eyk. Tijdens het showprogramma wordt van tijd tot tijd overgeschakeld naar De Henry Dunant, waai de Zange res zonder Naam optreed:. Tijdens de actie kan iedereen tele fonisch giften toezeggen. Voor alle provincies, alsmede de IJsselmeer- polders en de steden Rotterdam, Am sterdam en Den Haag '.uilen tijdens dc uitzending telefoonnummers wor den bekend gemaakt die men die avond kan bellen. Om alle telefoon tjes te kunnen verwerken, is in één der zalen van de Ahoyhal een tele fooncentrale ingericht met 300 tele fonistes. Vanuit deze centrale zullen beken de Nederlanders elk een provincie of stad aanmoedigen om geld te ge ven. Tom Manders bijvoorbeeld zal de inwoners van Den Haag proberen te bewegen tot het storten van meer geld, Riik de Gooiier neemt de pro vincie Utrecht voor zijn rekening, Ted de Braak Rotterdam, Willem van Kooten beter bekend als Joost de draaijer de ÏJsselmeerpolders, Frans van Dusschoten (Mijnheer de Uil) Noord-Holland, Rinus Ferdinan- dusse Zeeland en Barend Barendse Amsterdam. De NOS-televisieiiitznnding, die waarschijnlijk tot omstreeks één uur 's nachts doorgaat, wordt gepre senteerd door Ilenk van Stipriaan. Het decorontwerp is van Arnold Kroon. Karei Prior heeft de produc tie. Regie: Fred Oster en Louis Wa ge. De XOS-radio-uitzending. die is ge wijd aan de actie voor de Henry Du nant, begint om 20.00 uur via Hilver sum 1. Het Verloop van de actie zal in deze uitzending op de voet wor den gevolgd, waarvoor het geluid van de televisie kan worden overge nomen. De radio-uitzending bestaat voor het grootste deel uit een drive- in show, doe wordt gepresenteerd door Eddy Becker, Herman Stok en Theo Koomen. De show zal afkom stig zijn uit een provisorisch inge richte studio, die voor de NOS-radio wordt gebouwd bij de ingang van de Ahoyhal. De drie presentatoren zullen ook gesprekken voeren met binnenkomen de artiesten, sportlieden en andere medewerkende aan de actie. Zij zul len de beschikking hebben over Ioop- mikrofoons en draagbare zendertjes, zodat zij ook in deAhoyhal '"echt- streeks uit te zenden vraaggesprek ken kunnen voeren. De productie van de radio-uitzen ding is in handen van Joop de Roo en Jan van Riemsdijk. De uitzending zal kunnen doorgaan tot 01.30 uur. Tot dit tijdstip is zendtijd aange vraagd bij de regeringscommissa ris. De onderlinge verschillen in opp. en ligging van de bouwterreinen in ,,De Haar" zijn voor b. en w. aanlei ding in de maandagavond te houden reedsvergadering voor te stellen een nader aiffrentiatie aan te brengen in de kavelprijzen voor de categoriën „betere woningen normale ligging", „vrijstaande bungalows" en „vrij staande woningen klasse II". In hun voorstel van 23 april j.l. hebben zij op de noodzaak daarvan reeds gewe zen. Ten gevolge van de toe te pas sen differentiatie wordt een hogere opbrengst verkregen van f 31.000. Gezien het totaal geraamde kosten van het plan tot een bediag van bijna 6 miljoen gulden, komt deze hogere opbrengst het college niet onredelijk voor. PACHTPRIJZEN 1 Aangezien de pachtprijzen de laatste jaren zijn gestegen komt het b. en w. wenselijk voor de pachtprijzen van uitgegeven tuingrond en land bouwgrond aan de Beukenlaan resp. in Loker- en Holterenk te verhogen. Zij zullen voor de onderstaande huurders het volgende gaan bedra gen; A. Arentsen, Tuinstraat 5, tuin grond f 10,-; A. Jalink, Gaarden- straat 1. tuingrond f 10,-; A. J. Wil- lems. Holterbroek 14, bouwgrond f 15,- G. Klein Teeselink, Neerdorp 12, bouwland f 15,-; J. G. Wissink, Hol terbroek 65, bouwland f 30,-; A. J. Struik Borkeld 87. bouwland f 20,-; A. J. Lensink, Retmolenstraat 3, bouwland f 60,-. Voor de aangekochte gronden in ,,De Haar", welke van jaar tot jaar wor den verpacht, wordt een pachtsom van f 130,- per ha betaald, terwijl voor de volkstuintjes achter het openbaar slachthuis, oppervlakte on geveer 125 m2 jaarlijks f 10,- wordt betaald. B. en W. stellen voor de verhoogde pachtprijzen op 1 januari 1971 te doen ingaan. De elfde veekeuring te Espelo, welke zaterdag gehouden werd op de terreinen van de heer W. F. Boode, gaf uitstekende rubrieken melkgevende koeien, droogstaande koeien, melkgevende vaarzen, dragende vaarzen, pinken en vaarskalveren te zien en bovendien enkele prachtige collecties koeien en pinken van één eigenaar. De jury, bestaande uit de heren H. J. M. Giesen te Wijhe, A. J. Brendenoord te Welsum, H. G. Schrijver te Terwolde en H. J. W. Scheperboer uit Holten sprak van een goede vooruitgang bij voor gaande jaren. Zij vond de collecties koeien, 3 stuks en 4 stuks, van één eigenaar zelfs van een zodanige kwaliteit, dat zij hieruit een kampioensgroep aanwees. Het werd de collectie van 4 stuks van de heer B. J. Stevens, die als uitblinker werd gekwalificeerd. Col lecties overigens, die zich op de grootste fokveedag mogen laten zien. De rubrieken melkgevende koeien geboren vóór 15 februari 1963 tot, en met 15 februari 1964, waren goede koeien, met enkele bemerkingen op uiers. Maar dat is een kwestie, die met het fokken zo maar niet een, twee, drie valt te veranderen. Dc melkgevende koeien geboren na 15 februari '64 t.e.m. 1 januari '65 waren van iets mindere klasse. Ook de melkgevende en de dragen de vaarsen waren goede rubrieken met een zeer goede kop. Veel lof had men ook voor pinken geboren na 25 oktober '68 en, 31 december Een bijzondere klasse vormen de uniforme en aanhoudende goede groep, waaraan zes eerste prijzen werden toegekend. Ook verschillende rubrieken pinken en vaarskalveren behaalden naar verhouding nogal wat i eerste prijzen, evenals de fokfamilie ran de heer J. G. Toorneman met Jantina 2, 3 en 13. De fokveedag werd geopend dooi de voorzitter, de heer J. Rensen. lijn woorden van welkom gingen uit naar de keurmeesters, de ringmees- ters de heren H. Koopman en B. J. Boode, en de her H. J. Bouwhuis, die de organisatie regelde via de ge luidsinstallaties van Radio Ter Harm ei. Ook bracht hij dank aan de schenkers en schenksters van de me dailles en een beker, de familie Boo de voor het gebruik van het terrein en secretaris Johan Boode voor zijn vele voorbereidende werk. Later be groette hij wethouder J. Rietberg, die het gemeentebestuur van Holten vertegenwoordigde. Hoewel gekeurd werd in twee rin gen, nam de keuring nog veel tijd in beslag, zodat 't ver in de middag werd voordat de uitslagen volledig bekend waren. Kampioene van de melkkoeien werd „Willy 22" (vader Sjaak) van de heer J. Haverslag, die het vorig jaar «ok al met de eer ging striken. 7.ij heeft zich zeer goed gehandhaafd. Reserve-kampioene, no. 20. „Hanna 7" (vader Donar) van .T. Rensen. Kampioene van het jongvee werd, nr. 81. .Roosje 6" (v: Lieske Guus- taaf) van J. W. Marsman, een beste harde pink, en reserve-kampioene „Wilma" (v: Ezore) van F. ,T. Slui ter. Als kampioene van dc kalveren werd aangewezen, nr. 98, „Hilda 8" (v: Willemiens Gustaaf) van J. Ha verslag en reserve-kampioene, nr. 98. „Rieke 2" (v: Thorwald) van M. Mcijerink. De koe met de beste óier bleek te ziin nr. 33 „Willcmicn" (v :Rob) van Joh. Roode. De fokveedag had plaats onder Ideale weersomstandigheden en er was een goede belangstelling. De uit slagen waren als volgt: Klasse I, melkgevende koeien ge boren voor 15 febr. '63: la Willy 22, eig. J. Haverslag, lb Jantina 2, eig. G. Toorneman, lc Dieka 21, eig. G. Haarman, ld Geertje, ig. G. J. Boode Mzn, le Miena 9, eig. Joh. Boode, 2a Gerretje, eig. T. Boode, b2 Coba 3, eig. W. Rensen, 2c Nora- line, eig. W. J. Molendijk. Klasse 2, melkgevende koeien ge boren na 15-2*63 t.e.m. 15-2-'64: la _ja 14, eig. B. J. Stevens, lb Jan tina 6, eig. J. G. Toorneman, lc Bontje 13, eig. B. J. Stevens, ld Elsje 4, eig. G. J. Boode Mzn., 2a Roosje 17, eig. G. H. Blankena, 2b ■a. eig. B. A. Haverslag, Okken- broek. Klasse 3: melkgevende koeien ge boren na 15-2-'64 t.e.m. l-l-'65: la Diena 20, eig. B. A. Haverslag, Ok kenbroek, lb Gretha 9, eig. F. J. Sluiter, lc Karolien, eig. Joh. Boode. 2a Christien, eig. F. J. Sluiter, 2b Cornelia 9, eig. B. A. Haverslag, Ok kenbroek, 2c Ceosje, eig. .T Boode. Klasse 4: melkgevende koeien ge boren na l-l-'65 t.e.m. l-l-'66: la Hanna 7 eig. J. Rensen, lb Bertha 14, eig. B. J. Stevens, lc Heintje, eig. .T Boode, ld Willemien, eig. Joh. Boode, 2a Rita, eig. T Boode, 2b Emma 2, eig. G. J. Boode Mzn. Klasse 5: droogstaande koeien ge boren voor l-7-'61: la Besie 11, eig. G. H. Blankena, lb Mina 8, eig. J. Haverslag, lc Bestie 14, eig. G. H. Biankena, ld Margretha 14, eig. G. J. Boode Mzn.. 2a Tilda, eig. W. Rensen, 2b Adda 75, eig. B. A. Ha verslag. Okkenbroek. Klasse 6: droogstaande koeien ge boren na l-7-'61 t.e.m. 1 jan. '66: la Elisabeth, eig. ,T. J. Molendijk, lb Aaltje 8, eig. W. Rensen, lc Gerri .8 eig. J, Rensen, ld Dina 21, eig. B. A Haverslag, Okkenbroek, 2a Annie 5. eig. M. Meijerink. Klasse 7: droogstaande koeien ge boren na 1 jan. '67: 2a Flora 9. eig, G. ,T. Boode Mzn. Klasse 8: melkgevende koeien ge ven na 1 jan. 1966: 1a Jantina 13, eig. J. G Toorneman. 1b Bertha 15. eig, R. J, Stevens, lc T-Terma, eig T. oBode, ld Betsie 25, eig. G. H. Balnkena, 2a Diena 25, eig. B. A. Ha verslag, Okkenbroek, 2b Fenna 5, eig. M. Meijerink, 2c Cornelia 10, .gie B. A. Haverslag, Okkenbroek. Klasse 9: melkgevende vaarsen ge boren na 1 juli '67: la Willemien 6, egi. J. W. Stevens, lb Betsie 28, eig. G. H. Blankena, lc Jantina 17, eig. J. G. Toorneman, 2a Boukje, eig. J. Rensen, 2b Rebekka 14, eig. Joh. Boode, 2c Marietje 31, eig. J. Ren sen, 2d Dina 27, eig. B. H. Haver slag, Okkenbroek. Klasse 10: dragende vaarsen ge boren voor 1 juli 1968: la Olga 23, sen, 2d Dina 27, eig. B. A. Haver- eig. B. J. Stevens, lb Roosje 17, eig. G. J. Boode Mzn, lc Trijntje, eig. Joh. Boode, ld Bertha 4, eig. J. W. Marsman, le Geertje, eig. T. Boode, 2a Rika, eig. ,T Boode, 2b 2b Hermoen, eig., dezelfde, 2c Hennie, eig., dezelfde. Klasse 11pinken geboren, na J-7- '68 t.e.m. 25-10-'<>8: la Betsie 29, eig. G. EI. Blankena, lb Dirkje 5, eig. J. W. Marsman, lc Gonda, eig. J .Rensen, ld Roosje 19, eig. G. J. Boode Mzn, 2a Katrien, eig. Joh.- Boode, 2b Emma 3, eig. G. .T. Boode Mzn., 2c Willy 8, eig. J. W. Mars man, 2d .Dini, eig. W. J. Molendijk. De kampioene der melk koeien „Willy 22" van de heer J. Haverslag vorig jaar ook al kampioene die zich zeer goed gehandhaafd heeft. Klasse 12: pinken geboren na 25 okt. '68 t.e.m. 31 dec. '68: la Wilma, eig. F. J. Sluiter, lb Margje, eig. W .J.. Molendijk, lc Hanna 11, eig. J. Rensen, ld Dora 2, eig. W. J. Mo lendijk, le Corrie 13, eig. BB. J. Ste vens, lf Roosje 27, eig. G. H. Blan kena, 2a Gerrie 5, eig. J. W. Mars man. 2b Miena 12, eig. Joh. Boode. Klasse 13: Pinken geboren na 1 jan. '69 t.e.m. l'maart '69: La Roos je 6 eig. J. W.Marsman, lb. Kitty, eig. T. Boode, lc Mien 2, eig. J. Rensen, 2a Gretha 20, eig. F. J. Sluiter. Klasse 14: Pinken geboren na 1 maart 1969: La Paula 12, G. H. Blankena, ib. Jantina 21, eig. J. G. Toorneman, lc Miena 15, eig. J. W. Marsman, 2a .Tannie 10 eig. J. W. Stevens, 2b. Willemien, eig. F. J. Sluiter. 2c Nellie, eig. J. Rensen. "Vaarskalveren geboren voor 1 nov. '69: la Will 9. eig J. W. Marsman, ib Roza 2 eig. M. Meijerink, lc Ber- tha 26, eig.M. Meijerink, 2a. Annie 7, eig. M. Meijerink 2b, Betsie 32 eig. G.H. Blankena, 2c Marietje eig. J. Rensen. Klasse 16: Vaavskalveren geboren na 1 nov. '69: la Hilda 8, eig. J. Ha- vierslag, lb Rieke 2, eig. M. Meije rink, lc Bertha 22, eig. B. J. Stevens. 2(\ Bertha 22, eig. J. W. Stevens, 2b Elisabeth 5 eig. J.W. Molendijk, 2c Gerrie;-:6; eig. J- :W. Marsman. Klasse 17: Vaarskalveren geboren na 1 jan. 1970: Roza 13, eig. M. Meij erink, 2a Bertine. eig. T. Boode. 2b Heieen, eig. T. Boode. Klasse 18: Fokfamilies. moeder met 3 dochters:la J. G. Toorneman mef Jantina 2.6 en 13. Klasse 19 collectie koeien van 1 De bloemenshow in de Dijkerhoekse school, die dit jaar voor de vierde maal werd georganiseerd, trekt ieder jaar weer een grotere schare bezoekers. 'Tot ver buiten Dijkehoek kwamen de belangstel lenden voo de tentoonstelling. De fraaie boeketten en leuk opge maakte bloemstukjes, door de lagere klassen ingezonden, kregen ieders bewondering. Ook de planten door de leerlingen der hogere klassen in de afgelopen maanden van stekjes opgekweekt tot plant werden bij die lof betrokken. Al deze inzendingen hadden een der lokalen omgetoverd in een kleurige bloementuin. Zij werden ge keurd door mej. G. Vos uit Deventer en de heer R. Tempert te Hellendoorn. In de overige lokalen stonden attracties opgesteld, om de kosten die dfe show meebrengt, te kunnen dekken. eig. t.e.m. 15 koeien, 3 stuks: la J. G. Toorneman, ib G. H. Blankema, lc J. Rensen, ld G. J. Boode Mzn. Klasse 20: Collectie koeien van 1 eig. boven 15 koeien, 4 stuks: la B. J. Stevens, lb. Joh, Boode, 2a B. A. Haverslag, 2b Boode. Klasse 21: Collectie pinken van 1 eigenaar 3 of 4 stuks: la H. Blanke na lb.' 'J. W. Marsman, lc W, J. Moelendijk, ld J. Rensen, 2a G. J. Boode Mzn. en 2b T. Boodo. De kampioene van het jong vee Roosje 6" van de heer J. W. Marsman. Een beste harde pink. DEVENTER Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 11500 Donderdag 1 okt. 20 uur: De Ne derlandse Comedie. Vrijdag 2 okt. 20 uur: The Los An geles Judilee Singers, gospels en spi- rilualgroep. Vrijdag 2 okt: 20 uur boven-foyer: Mode-explosie van de fa. Penninkhof Zaterdag 3 okt. 20 uur: Brasiliana, Zuidamerikaanse show. Zaterdag 3 okt. 14 uur boven-foyer: Bridge-d rive-toernooi. Maandag 5 okt. 20 uur: Concert, m.rn.v. Ov. Philharm. Orkest. Dinsdag 6 okt. 20 uur: Jasperina- show. FILMS EDD THEATER, Smedenstr., telef. 13615. Donderdag 1 t.m. woensdag 7 okt. Chisum met o.a. Jhn Wayne, 14 jr. Vrijdag 2 en zaterdag 3 okt. nacht- voorst.: Eiland der lusten, 18 jr. Zaterdag 3, zondag 4 en woensdag middag 7 okt.: Dreigende trommen met. o.a. Gary Cooper, a.l. Aanvangstijden dagelijks 20 uur, vrij. 21 en 23.30, za. 14, 18.30, 21 en 23.30 uur, zo. 14, 16, 18.30 en 21 u., wo. 14 en 20 uur- CINEMA, Lange Bisschopsstr., tel. 11100. Donderdag 1 t.m. woensdag 7 okt. 2e week West Side Story, 14 jr. Vrijdag 2 en zaterdag 3 okt., nacht voorst. Ten Eeuwige Dage Verdoemd, 14 jr. Aanvangstijden: werkdagen, zater dag en zondag 20 u., vrij en za. 20 en 23.30 uur, zo. en wo. matinee 15 u., nachtvoorst. 23.30 uur. LUXOR THEATER, Brink, telef. 18662. Donderdag 1 t.m. dinsdag 6 okt.: Two Mules For Sister Sarah, 14 jr. Zaterdag nachtvoorst.: Blonde la- ding voor Mozambique, 18 jr. Zondag en woensdagmiddag mati nee: Zorro, kreker der partizanen alle leeft. Woensdag 7 okt., cyclusvoorstelling Epido Re, 18 jr. Aanvangstijden: werkdagen 20 u., za. 23.30, 18.30 en 21 u., zo. 14. 16, 18.30 en 21 u., wo. 14 en 20 uur. EXPOSITIES MUNTENTOREN, Achter de Mu ren-Zandpoort, tel. p.a. VVV, Deven- Zaterdag 26 sept. t.m. zondag 25 okt.: De groene bergen, Jaap de Car- pentier, Frans Meyers, Kees den Tex, Dirk Trap. Openingtijden: dag .van 10-12 en van 14-17 u., za. en zo. van 14-17 uur. OPENBARE LEESZAAL, Brink. tel. 13506. t.e.m. 5 okt.: H. Boxman uit Arn hem met monotypes.. Maandag 5 okt, t.m. zaterdag 7 nov.: Kitty van der Welt uit Utrecht met wandkleden en emaille. Openingstijden: dag. 10-17 en 19-21 uur. za.avond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DF. ROZIJNENKORF, Assenstraat 4. t.e.m. 4 okt.: Kleurenlino's, etsen, boeken van Eric van der Wal. Openingstijden: dag. 14-17.30 uur, zondag gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14550. Antieke keuken, antieke fietsen, zil ver, Delfts aardewerk. Opennigstijden: dag. 10-12.30 14-17 uur, zo. 14-17 uur. VLIEGVELD TEUGE. De Zanden, tel. 05763-200. Paradhute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11 uur en tegen zons ondergang. Rondvluchten dagelijks tel. reservering 05712-2341. BAR-DANCINGS MAXIM BAR, Welle 12*/=, tel.12054 LA BALANCE, Brink 72, tel. 19277. CHEZ ANTOINETTE. Roggestraat 10, tel. 16630. HET WITTE PAARD,Walstr. hk. Gol- straat, tel. 16959. SAINT TROPEZ, Gr. Overstraat, tel. 17934. TIROLER BAR. Kl. Overstraat, tel. 14845. SURFIN CLUB, Kl. Overstr. 46. tel. 18658. FUNKY TWICE, Kl. Overstraat 87, tel. 19540. SAFARI CLUB. Gr. Poot, tel. 14976. WALK IN, Gr. Overstraat, tela 19768. ALMELO VAROSSIEAU Do. t.m. wo.: Topfotomodel (beh. za. en zo.) 18 jaar. Do.. vr„ za., zo. ma., di. en wo. ,De langste dag", 14 jaar. Za. nachtfilm: „Topfotomodel" 18 jaar. Zo. matinee: Tarzan de aapmens, alle leeft. Aanvangsttijden: ma. t.m. vr. 2.30 en 8 uur, za. 8 en 11.15 uur, zo. 2.30, 1.45 en 8 uur. CINEMA PALACE Do. t.e.m. wo. Woodstock, a.l. Aanvangsijden: do. .m. wo. 2.30 en 8 uur. In de stands waar e>en gezellige sfeer heerste, traden de leden van de oudercommissie en het personeel samen met de leerlingen uit de zes de klas op als gastheren en gast vrouwen. Ze lieten raden naar de naam van een pop, het gewicht van een kren tenbrood, de lengte van een worst en nummer van 'eèn taart. Voor de kleuters was er een grabbel ton, waaruit zélfs „gouden"* 'arm banden werden gegrabbeld. De gro teren konden zich uitleven aan de sjoelbakken. En vermoeid en dorstig geworden kon men zich laven aan de bar. Was 's middags de school al goed gevuld met bezoekers, 's avonds -toen de feestverlichting, aangelegd door de fa Broekhuis, was ontstoken puilden zij er uit. Het rad van Avontuur heeft weinig kans gehad stil te staan, 's avonds moest zelfs overgeschakeld worden op een hogere versnelling. Aan het einde van de avond wer den door het hoofd, de heer J. W. Kroon de prijzen uitgereikt. De naam van de po Johanna werd geraden door Mevr. Smale, D 56. de lengte van de worst 126 cm door de familie Sluiter, Loo 45, Bathmen, het gewicht van het krentenbrood 7.4 kg door de fam. Boode. Eselo 49. Taartraden: le taart voor G. Pas- Brinks. D 62b, 3e taart. G. Tuitert, D 101. Sjoelen: le prijs Herman Slui ter, Loo 45, Bathmen 2e prijs mej. G. Dilling, Dronten. 3e rijs C. Wa genvoort, Loo 55, Bathmen. De uitslagen van de bloemententoon stelling was als volgt: Klas 1: boeket: le prijs: Gerrit Beunk, Gert Blumink, Herman Bos man, Janna Hoekman. Aart Kroon, Henk Kroon, Erik Meilink, Bea Pin- kert. Gerrit Rensen, Bert Steunen berg. 2e prijs: Bert Boode, Reinier Feddema. Ria Haverslag. Wim Ren sen. 3e prijs: Ria Temelman, Diny Borkink, Ansje Wiltink. Klas 2, boeket: le prijs: Gerrit Aan stoot, Annie Ebrecht Willie Ebrecht Gerrit Kroon, Theo Klein Lankhorst, Johanna Meuleman, Gerda Meule- man. Jan Manenschijn, Johan Rech terschot, Ria Sluiter, Alien Sluiter, Henk Stevens. Joke Stevens, Joan Smale. Riny Ulfman. 2e prijs: Ina Boode, Gerrit Broek huis. Harrie van Coeverden, Ria Meijerman. Anja Meijerman. 3e prijs: Thea Haverslag, Betsy van der Wor. Klas 3, boeket: le prijs: Dirk Hoek man, Diny Kettelarij, Anton Koo- man, Hanneke Nijkam, Jannie Nij- land. Henk Prins. Bertus Temmink. 2e prijs: Ina Kooman, Yvonne Fed dema. Bertie Jansen Mannenschijn. .Tonnte Klein Lankhorst. Bennie Temelman, 3e prijs: Bea van de Brink. De programma's van de RegionaleI Omroep Noord en Oost (RONO) \vor-| den met ingang van zondag 1 oktober a.s. volgens een nieuw zendschema uitgezonden. Op dit vrij ingrijpend ge wijzigde schema wordt overgegaan om een grotere spreiding mogelijk lc maken van de uitzendingen van de gewestelijke programma's over meer dan één dag per week. In november 1968 werd een Hegin gemaakt met deze spreiding van de gewestelijke programma's, d.w-z. die programma's van de RONO, die per provincie word-en samengesteld en primair voor de betreffende provincie zijn bestemd. Het nieuwe zendschema houdt in dat het Overijssels programma in het nieuwe schema wordt uitgezonden op maandagavond van half zeven tot ze- vèn uur, op woensdagavond van ze ven uur tot half acht en op vrijdag avond weer van (half zeven tot zeven uur. Tot nu toe werd het Overijssels programma, evenals het Gelders pro gramma, uitgezonden op dinsdag- en vrijdagavond. Elke RONO-uitzendirig, behalve die op zondag, begint om 18 uur met het RONO-radiojournaal: een half uur nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. Hierbij zal nu vaker en geregel der worden geschakeld tussen studio Groningen, studio Leeuwarden en stu dio Enschede en eventueel ook naai bijv. studio Den Haag voor parlemen tair nieuws en naar reporters en/of correspondenten buiten de studio's. Het sportprogramma, dat op zon dagavond om half zeven blijft begin nen; eindigt, nu niet meer om 19.25 maar om kwart over zeven. Daarte genover staat in het nieuwe schema een kwartier zendtijd voor de sport op de zaterdagavond, nl. van kwart voor acht tot acht uur. Bovendien zul len bij beide sportprogramma's dersplitsingen worden toe.eer.ast, d.w.z. dat verschillende soortpro gramma's of orogramma-onderdelen vanuit verschillende studio's tegeli'- kertijd over verschillende zenders zul len worden uitgezonden. De concerten ziin van de maandag avond naar de zondagavond verhuisd. Voor de koren en kornsen blijft on de woensdagavond een half uur gare- serveerd. n.l. van (half acht tot acht uur. Dr. Fop I. Brouwer zal de luis teraars in he tvervolg od donderdag avond van kwart voor acht tot acht uur voor- en inlichten over dier plant in RONO-land- T.andhouw- iourr-aal wordt naar de dmsda<T?v verplaatst, eveneens van kwart a^ht to taeht uur. Klas 4, Siernetel: le prijs: Freddie Beltman, Jan Beunk, Henk van Coe verden, Dinant Honcoo, Ris Klein Teeselink. Hanneke Manenschijn, Annet Nijland, Willie Stevens. Hen nie Temmink, 2e prijs: Jannie Jan sen Manenschijn. Ansje Rechter schot, Herman Smale, 3e prijs: Wil lie Blumink, Lianna Feddema, Ger rie Haverslag, Ineke Haverslag. Henk Klein Teeselink, Jannie Meule man. Martin Nijkam. Hans Steu nenberg, Ria Veneklaas, 2e prijs: Hennie Baltus. Marinus Haverslag. Dirk Luggenhorst. Aie Poliste. Wim Wilmerink. 3e prijs: Marietje Aaftink, Henk Jansen. Dinie Nijland. Ansje Sluiter. Wim Stevens. Klas 6, Begonia: le prijs: Gerda Honcoo, Harrie Sluiter. Herman Sluiter. Tonnie Temmink. Willie Wa genvoort, Bertus Stevens. 2e prijs: Gerrie Brinkman. Bettie Hoekman. Wim Kettelarij, Aaldrik Paalman. Oud-leerlingen: waterplantje Vlijtig Liesje: le prijs: Gea Prins, Henk Brinkman. Wim Wechstael Alio Nijland, 2e prijs: Gerrit Stevens, Rikkie Meuleman. Herman Nikkel? Gerrit Tuitert, Jan Honcoo, Jopie van der Worp. 3e prs: Johan Vene klaas Slots. Johan Huzen. Herman. Ebrect, Bertha Podt, en Jennie Kooman. Dinsdagmorgen maakten de Canade se pelgrims de z.g. „Twentetocht" met o.a. een bezoek aan de watermo len van Bels te Vasse waar ook de lunch werd gebruikt en 's avonds werd in het Parkgebouw te Rjjssen de z.g. „social evening" gehouden met de gastheren en gastvrouwen waar over eldersmeer. Het plaatselijk oorlogsgrven comi té heeft zich weer zeer beijverd om zijn gasten iets van Nederland te la ten zien en het hen bijzonder aange naam gemaakt, evenals trouwens de gastfamilies, waar zij verblijven. Het bezoek aan Scheveningen en Den Haag met o.a. de bezichtiging van het koninklijk paleis „Het huis Ten Bosch", met zijn prachtige inhoud en fraaie wandschilderingen, het bezoek aan Madurodam en de ontvangst door de Canadese Ambassadeur in zijn re sidentie „Groot Haesebroek" was voor hen ieen openbaring en vormde wel het hoogtepunt van het opgezette programma. Zaterdag werd het Openluchtmu seum te Arnhem bezocht en zondag had in het gebouw Irene een interker kelijke Engelse dienst plaats, waarin voorging ds. P. Lugtigheid, hervormd predikant, alhier. Gisteren vormde het bezoek aan 't Rijksmuseum te Amsterdam en een boottocht door de grachten en de ha vens een nieuwe openbaring „Love'y, lovely was de bewonderende, dank baar uitroep van velen. Tijdens het diner in hotel Holterman, het laatste dat daar gehouden werd, sprak de burgemeester, mr. Enklaar de gasten toe en dankte hij het per soneel voorde uitstekende en pretti ge verzorging. Zijn woorden werden met 'n spontaan applaus door de gas ten onderstreept. Ieder van hen kreeg een Nederlands vlaggetje met stand aard, dat als tafelversiering had ge diend.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3