Extra wintervoordeel bij woningverbetering Blauw Wit won verdiend W erelddierencK hoelang nog Op 3 oktober opening 20e Photokina in Keulen SMECOMA-OPLEIDINGEN MET DIPLOMA BEKROOND Iedere man „What a man* OSV-Holten 1-0 Holten speelt zaterdagmiddag tegen Vesos V oetbalprogramma Huisdieren- keuring Een gevarieerd programma Holtense plattelandsvrouwen bespraken hun plannen drogisterij parfumerie - foto „DE VIJZEL" Resultaten lagere seniorenelftallen v.v. „Holten" Overijssels programma van de RONO Oktobermarkt Rijssen Draadomroep krimpt ook in Overijssel in Vrfldasr t oktober 19T0 Het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening heeft bekend gemaakt, dat in de komende winter een extra subsidie kan wor den verleend tot een maximum van f 2.500.bü woningverbtering. Voorwaarde daartoe is, dat verbeteringen geheel tussen 1 vember 1970 en 1 maart 1971 worden uitgevoerd. In principe kan aan wo ningeigenaars 25 procent van de ver- beteringskosten tot 2500 gulden wor- uitgekeerd. Van het subsidiebedrag neemt het rijk 1/5 deel voor zijn re kening de gemeente minstens 4/5 deel. De bijdrage van de gemeente mag hoger zijn. In het algemeen komen alleen wo ningen in aanmerking, die voor 1945 zijn gebouwd. De uitvoering van de regeling is in handen van de ge meentebesturen. Het ministerie van volkhuisvesting adviseert belangstel lende eigenaars zich eerst met hun gemeentebesturen in verbinding te stellen. Niet alle gemeenten doen namelijk met de regeling mee. Er zijn vaste bedragen vastge steld. Bijvoorbeeld 450 gulden voor het aanbrengen en 300 gulden voor het verbeteren van een toilet, 450 gulden voor het maken van een doucheruimte en de inrichting er van, 300 gulden voor het aanbrengen Holten heeft haar vorm in deze com petitie nog niet kunnen vinden. Dat bleek ook weer duidelijk in deze wed strijd te Overdinkel. De thuisclub speelde met veel meer inzet dan haar gasten, die vaak net een tel te laat waren als het ging om balbezit. Bo vendien werd er door de Holtenaren soms wat te hard gespeeld, zodat de wedstijden nogal eens onderbro ken moest worden wegens blessures. Vooral in de eerste helft oefende OSV vaak zware druk uit op het doel der Holtenaren en werden enkele goede schoten afgegeven, waar doelman Breukink echter nog geen moeite mee had. In de 17e minuut werd een goe de voorzet van linksbuiten Roorink door Geerink met een prachtige kop bal afgerond (1-0) Mekkelhorst werd vervangen door Moshuis. De Holte naren begonnen er toen wat beter in te komen. Tien minuten voor de rust kwam Klaas Broersma op links al leen tegenover de Overdinkelse doel man te staan, die hij wist te passe ren, maar het schot had zijn kracht verloren en een van de verdedigers wist de bal nog net van de doellijn te halen. Aan de andere kant bracht de paal redding bij een scrimmage voor het doel. De tweede helft begon zeer sensa tioneel doordat Roorink doorgebroken was. Maar doelman Breukink, die ver uitgelopen was, wist met een prach tige slyding een bijna zeker doelpunt te voorkomen. De Holtenaren begon nen op hun beurt het Overdinkelse doel onder druk te zetten. De doel man van de thuisclub verrichtte in die periode enkele goede reddingen. Voor al het laatste kwartier oefenden de Holtenaren een sterke druk uit op i de OSV-helft, maar het ontbrak hen aan schutters. Ook liepen zij nogal eens in de buitenspel val. De snelle uitvallen van OSV waren gevaarlijk, maar gedoelpunt werd er niet meer. Holten 1 heeft zondag een vrije dag en speelt daarom zaterdagmiddag een vriendschappelijke oefenwedstrijd tegen Vesos I, een 4e klas KNVB- zaterdagvoetbalclub uit Hellendoom. De wedstrijd begint om 16.15 uur. Er zal in een gewijzigde opstelling ge speeld worden, die er als volgt uit zal zien: doel: Breukink, achter: Soer, Paalman, Markvoort, Brands, mid den Beltman, Kaiser, Knapen; voor: Reilink, Broersma en Veneklaas. Het bestuur verwacht behoorlijk belang stelling voor dit experiment. Zaterdag: SDOL al-Holten a2 3.45 uur Holten bl- Deto bl 4.15 uur; Vosta cl- Holten cl 3.00 uur; Enter cl-Holten c2 2.30 uur; Holten d2-Holten dl 1.45 uur; Holten el-SVZW el 12.30 uur: Nijver- dal el-Holten e2 10.00 uur; Holten e3- SpcL Lemele el 10.00 uur; Holten e4- Spcl. Lemele e2 11.00 uur; Nijverdal e3-Holten e5 11.00 uur; Holten L- Vesos I 16.15 uur. Zondag: Twenthe 2-Holten 2 10.00 uur; Enter 3-Holten 3 10.00 uur; Holten 4- Enter 4 10.00 uur; Holten 5-SDOL 2 12.00 uur; Haarl. Boys 6-Holten 6 12.00 uur. van een douche in een bestaande ruimte, 1.125 gulden voor het bouwen van een keuken, 450 gulden voor het verbeteren van een bestaande keu ken en 450 gulden voor het maken van een bergruimte buiten de wo ning. De gemeenten kunnen in principe rente en aflossing van leningen gara- dere, waardoor het opnemen va deren waardoor het opnemen van een lening vergemakkelijkt kan wor den. Ook het splitsen van een grote woning in twee of meer woningen, het samenvoegen van kleine wonin gen en het verbouwen van een ge bouw tot woning valt onder de ree ling. De bijdrage wordt dan verstrekt voor elke woning, die na de werk zaamheden tot stand is gekomen. Men zij er, evenwel op attent, dat, wanneer de verbeteringen door een woningeigenaar aan huurwoningen worden aangebracht, de verhuurder in vrij overleg met de huurder tot een hogere huurprijs kan proberen te komen. Blauw Wit I heeft de thuiswedstrijd tegen Sportclub Denekamp I met 2-0 gewonnen en deze zege was verdiend. Men ging vlot van start en de Dene kampers moesten meteen alles ge ven om doelpunten te voorkomen. Reeds in de 4de minuut schoot Ab Jansen in doch de paal kwam de doelman te hulp. Blauw Wit voelde dat het kon en na een kwartier knal de Ep Beldman uit een zuivere pass van Wiersma van zeker 20 meter enorm hard in 1-0. Denekamp kwam na deze openings treffer onder grote druk te staan doch de versterkte defensie wist het te klaren. Door ver op te dringen ont stonden voor het Blauw Witte doel en kele gevaarlijke situaties doch in laatste instantie wist doelman Stuk- ker doelpunten te voorkomen. Na de thee was Blauw Wit tech nisch iets minder dan de gasten doch wat strijdlust en doorzetten betreft, wist men van wanten en men kreeg tal van kansen om te scoren die deels door onzuiver schieten en weinig ge luk Jan Rietberg, Johan Stam en Kievit schoten tegen paal of lat verloren gingen. Jan Hosmar kreeg een levensgrote kans om uit te lopen tot 2-0 maar hij besloot z'n solorush met een zacht balletjes pre cies in de handen van de Sportclub goalie. Een kwartier voor tijd zorgde E. Beldman voor 2-0. Denekamp zette in de laatste 10 mi nuten alles op alles om de eer te red den en kwam heel dicht bij 'n tref fer toen doelman Stukker te „royaal" was met uitlopen. De Sportclub mid- voor was iets eerder bij de bal en kon uit een scrimmage tot een schot komen dat op de doellijn door Tha- len werd gestopt. De Blauw Witte aanval kreeg in de slotfase nog zeer goede kansen om royaler te winnen doch schoten van Jansen, Beldman en Klein Nagel voort gingen juist naast of over het doel. Blauw Wit 2 dat uit speelde tegen SVVN 5 gaf in de eerste helft goed partij 2-1 doch na de thee was men nergens meer. De uitslag (9-1) spreekt duidelijke (voetbal)taal. Voor het tegenpuntje zorgde Johari Schup- pert jr. De Blauw Witte jeugd kwam weer-" tot zeer verdienstelijke prestaties. Al leen de junioren Dl verloren in de plaatselijke derby van Holten dl met 2-0. De junioren Cl hadden koploper Hoe ve Vooruit op bezoek waarvoor met 3-0 werd gewonnen. Door deze zege staan ze nu met 6 uit 3 boven door met een totaal score van 18 voor en 0 tegen. Voor de doelpunten zorgden Henk Aanstoot (2) en Henk Veltkamp. De junioren El wonnen met 2-0 van Enter EI door doelpunten van Jan Kampman en Gerard Aanstoot ter wijl de jongelui van E2 met 2-1 ze gevierden over Enter Vooruit E2. De treffers kwamen van Hennie Beld man en Jaap Jansen. MOEILIJKE UITWEDSTRIJD Blauw Wit I wacht ongetwijfeld een zware strijd in Lemele dat uit 3 wed strijden nog maar 2 puntjes behaal de en dat zeker alles za4 proberen om zich in deze thuiswedstrijd wat op te vijzelen. Blfeuw Wit zal om aansluiting bij de kopgroep te houden moeten winnen Zondag 4 oktober is het weer „Werelddierendag", een dag die in het teken staat van de verhouding mens-dier. De vraag rijst of het in onze beschaafde maatschappij nog noodzakelijk is een speciale dag te wijden aan de verhouding mens-dier. Zijn de meeste van ons immers al niet overtuigd van de noodzaak van bescherming van het dier cn kan zelfs niet wat ir riterend werken daar telkens op te wijzen Ja en nee. We moeten wel aan nemen, dat velen van ons geen speciale opwekking tot bezinning over de verhouding tot het dier no dig hebben, maar steeds weer blijkt, dat er velen zijn, die over de problemen van de verhouding mens-dier niet of nauwelijks heb ben nagedacht. En juist deze men sen maken dat in onze maatschap pij, die zich zo graag beschaafd noemt, dierenbescherming (nog) een harde noodzaak is. De folder, die de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren ter gelegenheid van „We relddierendag" heeft laten ver schijnen spreekt in deze een dui delijke taal. In woord en beeld. De folder doet slechts een greep uit een grote reeks gruwelijke fei ten, die aan het licht zijn geko men. Maar hoeveel zijn er nog, die nimmer bekend worden. Wanneer wij de aandacht vestigen op „We relddierendag", willen wij voor bij gaan aan het feit, dat velen op deze dag iets speciaals willen doen voor hun huisdier: de hond, de poes of welk dier dan ook. In het kader van de viering van de Werelddierendag, die op 4 oktober gehouden wordt gaat de afdeling Almelo van de Nederlandsche Vereniging ter Bescherming van Dieren zater dagmorgen een keuring houden van alle soorten huisdieren in een zo groot mogelijke variatie. Iedereen die een hond, kat, marmot, duif, schildpad of wat voor soort d-ier als huisdier en -vriend heeft, kan daarmee naar het gebouw van het Leger des Heils aan de Boompjes ko men, waar een aantal deskun digen op het gebied van dieren aanwezig zal zijn om een oor deel uit te spreken over de toestand waarin deze huisdie ren verkeren. Voor alle deelnemers aan deze keuring ligt een prijsje klaar. Vorig jaar, toen deze keuring ook gehouden werd. bestond daarvoor een grote belangstel ling. Men hoeft zich niet voor af aan te melden. Van half tien af is men aan de Boompjes wel kom. en we verwachten daarom een span nende strijd. De wedstrijd die om 4 uur begint zal worden geleid door scheids rechter L. Webbink. Blauw Wit 2 speelt om 4 uur thuis tegen Lemele 2. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vast gesteld Twenthe CI-Blauw Wit Cl 2.30 uur; Blauw Wit EI-Bentelo El 2.00 uur; Enter E3-Blauw Wit E2 3.00 uur. Beroeps- en amateurfotografen, maar ook andere liefhebbers, die er wat geld en een reisje naar Duitsland voor over hebben kunnen iets moois zien. Op zaterdag 3 oktober a.s. wordt n.l. in Keulen de 20e Photokina ge opend, de twee jaarlijkse wereldbeurs van de fotografie. De ongetwijfeld ook door vele Nederlanders bezochte Pho tokina duurt tot zondag 11 oktober a.s. In totaal tonen ongeveer 690 on dernemingen, waarvan 16 uit Neder land, de nieuwste, .snufjes op het ge bied van foto en film in 12 hallen met een gesameaiyke oppervlakte van. In een goed bezochte vergadering van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, die dinsdagavond gehouden w«»rd in Hotel Holterman, heeft de Holtense preperateur en jager Frits Russ, iets verteld over zijn reis naar Oeganda met Z.K.H. Prins Bernhard en zijn causerie verduidelijkt met filmopnamen. Prachtige natuuropnamen kregen de dames te zien, met water vallen, de geboorte van een giraffe en de jacht op wild, dat afge schoten moet worden. Moment-opnamen, die men praktisch nooit te zien krijgt, op smakelijke wijze toegelicht door de inleider. Een woord van dank door de presidente, mevrouw Klein Hesselink, was dan ook beslist op zijn plaats. Voordat de heer Russ, die Tsjech van orgine is en door de Duit sers aan het begin van de tweede wereldoorlog uit zijn land werd weggevoerd, zijn reisverhaal deed maakte hij de aanwezigen deel genoot van zijn vreugde over het spoedig weerzien van zijn familie na dertig jaar. Voorafgaande aan de inleiding van de heer Russ, werd het huishoudelijk gedeelte behandeld en zei de pre sidente in haar openingswoord van de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen, dat er veel op het program ma staat, waarvoor medewerking van de leden wordt gevraagd, zowel in afdelings-, regio- als provinciaal verband. Zij wekte de leden op deel te ne- De meneer in het grijze pak met 't witte overhemd is een meneer van gisteren geworden. Vandaag zorgt hij erop z'n minst voor dat zijn gekleur de stropdas past bij zijn gekleurde sokken. Steeds meer meneren van nu durven eindelijk smaak te hebben en daarvoor uit te komen ook. Weg met de conventie, lang leve het kom fort, zeggen zij. En het spierwitte overhemd hangt steeds eenzamer in de kast tussen fantasierijke kleren die soms niet eens meer op pakket» en overhemden lijken. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat die meneren in bun hobbybroek een confertntie bijwonen. Of in een fietspak hun affaires in Afrika rege len. Vrijetijd en beroep zijn nog altijd gescheiden, ook in de mode. Maar al is hij nu ingenieur, boekhouder of bloemenman, de meneer van vandaag kan zich dankzij de mode van nu en dankzij de moderne materialen heel was prettiger kleden dan zijn vader dat kon. Soepele stoffen, waarvan er meer en meer gebreid in plaats van geweven zijn, met name de stoffen uit bekende synthetische vezels zoals Vestan en Draion, geven de man het comfort dat hij door drukknoppen en automobielen om zich been gewend is. En dankzij die synthetische vezels is zijn komfort hóar komfort. De on langs in Amsterdam en Keulen ge houden herenmodebeurzen hebben het laten zien: mannen van nu kunnen zich van top tot teen kleden in ge makkelijk wasbare hemden, broeken, zelfs petten. De textielvezel fabrikant Bayer, die voor het gehele berenkle- dingpakket synthetische vezels levert (Vestan voor pantalons, Dorlastan voor elastisch ondergoed), vestigt hier gedurende het volgend jaar de Dit bijzondere hemd in de „weer eens wat anders"- ïoofc, is gemaakt van een transparant dralonweefsel. aandacht op met een internattonale aktie onder de voor iedereen ver staanbare uitroep „What a man". Gesteund door ideeën van de Bayer Styling Group zal de konfektieindus- trie een totale, modieuze èn comfor. tabele herengarderobe maken, waar in straks iedere man - oud of jong, di- rekteur of jonggezel - zich een „What a man" voelt. men aan de gespreksgroepen naar aanleiding van de Teleac-cursus „De landbouw van nu en straks". Verder wees zij op de mogelijkheid tot het verkrijgen van advies over verbou wing, inrichting e.d. bij het woning adviesbureau van de bond. Jubilea In verband met het eigen zilveren jubilem in december, zal men voor het provinciaal jubileum (40 jaar) pas wat gaan doen na de jaarverga dering van de afdeling in januari. In verband met dit jubileum is het mogelijk in groepjes meningen rond om „De Bond van nu en morgen" naar voren te brengen. En groot aantal leden zal de z.g. „Bergingsdag", uitgaande van de prov. woning- en kledingscommissie te Usselo bezoeken. Hier zal een gro te verscheidenheid aan bergingsmo gelijkheden te zien zijn, met daaraan verbonden een show van eigenge maakte kledingsstukken. De secretaresse, mevr. Ter Hoeven- Meilink, zit met een lege baby mand, zo werd medegedeeld. De ze moet zo gauw mogelijk aangevuld worden, anders kan het bestuur niet meer op kraamvisite gaan. Programma Het bestuur heeft voor het thans ingetreden seizoen 'n gevarieerd pro gramma opgesteld: donderdag, 22 ok tober zal onder leiding van mevrouw Bervoets-Wiersma uit Markelo ge discussieerd worden over het onder werp „Mens wees wijzer" in novem ber komt dokter J. F. Sijtsema pra ten over de voor- en nadelen van de anti-conseptiepil en december is de maand waarin het 25-jarig be staan van de afdeling gevierd zal rden. Dat zal een feest worden dóór de leden, vóór de leden. De jaarvergadering wordt gehou den op 28 januari 1971. De heer Kolk uit Laren zal op 18 februari, d.a.v. een boek bespreken en een maand later n.l. op 18 maart komt de heer H. Wisselink, hoofd van de lagere landbouwschool te Bathmen, vertellen wat er in Overijssel ge beurt. Op 22 april worden door de heer K. Hoeve te Harfsen een in leiding gehouden over „De geschie denis onzer achternamen". Wat er in mei op het spel staat blijft nog een verrassing. Duidelijk is, dat het seizoen met veel variatie gaat wor den. 100.000 vierkante meter, waarmee de Photokina groter is dan ooit tevoren. Drie dagen zijn gereserveerd voor de vakmensen, namelijk maandag 5, dinsdag 6 en woensdag 7 oktober a.s. Men behoeft op de Photokina niet al leen in technisch nieuws geïnteres seerd te zijn, want er is ook een cul tureel gedeelte. Zo is er (helemaal nieuw) een „actioncènter", waar men zelf mag fotograferen. Ook zijn. er di verse tentoonstellingen, verdeeld in vier hoofdgroepen; er zijn continu- filmp'rójektiès in twee1 "bioscöpetv ■en» op-"Het derde internationale congres dat-op -het Photokina-terrein wordt gehouden, zullen 5 verschillende the ma's worden bespróken. APPARATUUR Op het gebied van apparatuur zul len diverse verbeterde objektieven te zien zijn, zoals een automatische te lelens, batterijloze flitslampjes en een aantal camera's die daarvoor ge schikt zijn. De verdere automatise ring van foto- en filmapparatur vooral ten behoeve van de amateur zal op de tentoonstelling waar neembaar zijn in diverse verfijningen. Die kleine ontwikkelingen zullen weer meer fotografische en filmische mogelijkheden bieden vooral voor de amateurs, die tezamen bijna de helft van de nog steeds stijgende we- reldomzet in de fotobranche (op dit moment totaal 251 miljard gulden) voor hun rekening nemen. De massificering van fotografie en filmerij heeft intussen geleid tot aan merkelijke prijsverlagingen. Ondanks het nog steeds voortschrijdende deva luatieproces kan men thans voor het zelfde bedrag op foto- en filmgebied méér kopen dan bijvoorbeeld 10 jaar geleden. CULTUREEL GEDEELTE Onder leiding van de heer Fritz Gruber, directeur van het culturele gedeelte van de Photokina, is een „action-center" tot stand gekomen, een happening-achtige toestand, waar o.a. onbekende amateurs het beste van hun werk op een projektiewand kunnen laten zien èn waar men ook zelf „moet" fotograferen. Tevens zal op elke Photokina-dag in dit centrum een amusementsprogramma worden gebracht door sterren uit de film- en grammofoonplatenwereld, pop- en jazzmusici en bekende atleten. Werk van o.a. de Nederlander Wim Noordhoek is te zien op de fototetoon- stelling „Mens en aarde". Onder de titel „Jeugdfotografie" zijn de win nende foto's gerangschikt van de ook in Nederland gehouden EEG-wed- strijd „Europa, gisteren en morgen", waartoe ook behoren twee foto's van de 19-jarige Frans Eastings uit Mheer bij Maastricht. De twee overige expo sities hebben als thema „Het totale portret" (met toepassingen van ale grafische procédé's) en „Informatie ve luchtfotografie". Voor „filmgekken" is er een festi val van ruim 100 filmpjes, welke de laatste jaren op de festivals van Oberhausen bekroond zijn. In een an der programma worden de eerste vanaf 1895 opgenomen filmpjes ge toond, waaronder 10 stuks van de be kende gebroeders Lumière. Het derde internationale congres voor fotografie en film in industrie en techniek is georganiseerd door een aantal samenwerkende Duitse instan ties. Het congres vindt plaats van dinsdag 6 tot en met donderdag 8 ok tober en er wordt gesproken over de thema's „De film in industrie en tech niek", „Fotografie als produktiemid- del", „Proces-registratie door middel van fotografie", „Het geven van in formatie met gebruikmaking van dc fotografie" en „Fotografie bij con structie en ontwikkeling". KAARTVERKOOP De Photokina op de terreinen van de Kölner Messe is voor iedereen da gelijks van 9 tot 19 uur toegankelijk, met dien verstande dat op de voor vakmensen gereserveerde data 5, 6 en 7 oktober de overige bezoekers al leen naar binnen kunnen op vertoon van een doorlopend toegangsbewijs. In voorverkoop zijn toegangskaar ten a DM 4,verkrijgbaar bij de Nederlands-Duitse Kamer van Koop handel, Jan van Nassaustraat 3 te Den Haag, telefoon 070-245505; de normale toegangsprijs van DM 5, betaalt men aan de kassa van de Koi nes Messe zelf. De prijzen van door lopende toegangskaarten zijn in voor verkoop DM 10,en bij de Photo kina DM 15, De Stichting Vakopleiding Smecoma te Baarn, een door het bedrijfsleven in de metaalnijverheid in het leven geroepen opleidingsinstituut, verzorgt reeds meer dan 20 jaar de opleiding tot vakman In het midden- en kleinbedrijf, waarbij zowel de Rijksoverheid als het bedrijfsleven belangrijke financiële bijdragen leveren. Deze bedrijfsopleidingen worden in twee delen gesplitst, namelijk: le. Een tweejarige primaire opleiding tot adspirant na een vooropleiding op de lagere technische school. 2e. Een tweejarige voortgezette opleiding tot gezel, respectievelijk monteur. De opleidingen zyn opgebouwd uit een praktijkdeel, dat door middel van het leerlingstelsel in het bedrijf wordt gegeven en een aanvullend theorie-gedeelte, dat aan een lagere technische school wordt gegeven. Beide delen worden door Smecoma afgesloten respectievelijk met een praktijk- en een theorie-examen. Is men zowel voor het praktijk- als het theorie-examen geslaagd, dan ontvangt men het Adspirant- of het Gezel- resp. Monteursdiploma. STUDIE VAN WERKENDE JONGEREN BEKROOND Vele jongeren hebben moeite noch kosten gespaard om deze betrekkelijk zware studie met goed gevolg te door lopen. In 1970 zijn weer vele kandida ten geëxamineerd die onder auspiciën van Smecoma hun opleiding hebben ontvangen. Rond 1000 kandidaten ko men in aanmerking voor een Adspi rant- of Gezel- resp. Monteursdiploma Een woord van lóf aan deze jongeren is zeer zeker op zijn plaats. NIEUWE STATUS VOOR WERKENDE JONGEREN In de Nota inzake Onderwijs- Arbeidsmaatregelen voor werkende jongeren, die door Staatssecretaris Grosheide en minister Roolvink bij de Kamer is ingediend, wordt gepleit voor ingrijpende wijziging in het On derwijsbestel en in de status van de werkende jongeren. Alle jongeren tot 18 jaar zullen de status van leerling krijgen in plaats van werknemer. Wanneer over een periode van 10 gezondheidsondergoed me* angora A. DEKKER Oranjestraat 20 - Holten telëfoon 1347 Holten 2 heeft verdiend gewonnen van Haarlese Boys 2. Binnen 'n kwar tier nam Holten twee keer een voor sprong, die beide keren weer door zwak ingrijpen van de Holter achter hoede te niet werd gedaan. Holten was echter te sterk voor Haarle, maar kon de stand slechts opvoeren tot 3-2, voor de rust. Na de rust werd het al gauw 4-2, waarna Holten wat meer verdedigend ging spelen, zodat Haar le af en toe nog gevaarlijk kwam op zetten. In de stand kwam echter geen verandering meer. Het vierde elftal heeft verdiend ver loren van RKSV met 1-0. Net zoals de vorige week miste het opgelegde kansen, terwijl RKSV 2 na de rust met slechts één uitval de stand op 1-0 bracht. Holten 5 beihaalde één punt bij RKSV 3 (1-1). Met de rust was deze stand al bereikt. Het gelijke spel was vooral te danken aan het zeer goede keeperswerk van Jansen. De harde wedstrijd werd voortreffelijk geleid door scheidsrechter Teela. Tenslotte Holten 6 dat met 3-0 in een slechte wedstrijd van RKSV 4 won. De leiding was in handen van de heer Schutte, die het nogal moei lijk had, daar enkele spelers van het 6e elftal het nogal eens niet met de leiding eens waren. jaar de volledige leerplicht zal zijn uitgebreid van 8 tot 12 jaar, zal van uit het nieuwe participatie-onderwijs „Leren vanuit de praktijk" tot een nieuwe vorm van voortgezet onder wijs zijn gekomen. Dat ondanks de in dit rapport ge signaleerde belemmeringen grote aan tallen jongeren hun vakbekwaamheid ook in dp afgelopen jaren met mede werking van school en bedrijfsleven op peil hebben gebracht, bewijzen on ze diploma-iaitreikingefi. DIPLOMA-UITREIKINGEN De Stichting Vakopleiding Smecoma zal ook dit jaar de behaalde diplo ma's weer op officiële wijze uitreiken aan de geslaagden. Op 'n 19-tal tech nische scholen in ons land zullen deze diploma-uitreikingen worden georga niseerd, om op deze wijze een duide lijke demonstratie te geven van het belang van de beroepsopleiding in 't algemeen en de samenhang tussen de praktijkopleiding en.de theorie-oplei ding aan de school. Ook aan twee Holtense cursisten zullen op maandag 12 oktober, in de LTS, Veldkersstraat 2 te Almelo, om 19.30 uur, overkoepelende diploma's worden uitgereikt, t.w. aan: B. Paal man, Beuseberg 68, het diploma CWL (adsp. constructiewerken lassen) en F. Th. R. Haan, Oranjestraat 19, het diploma SM (servicemonteur). Res pectievelijk opgeleid door de consu lenten Koster en Krebbers. Het laatste Overijssels programma van de RONO, dat nog volgens het oude schema wordt uitgezonden be vat behalve het RONO-Radiojournaal van 18-18.30 vanaf 18.30 tot 19.15 uur: Kinderprogramma, Overijssel streek voor streek, muziek en Int. (eindre dactie Alex Jan van derWorp) Voor Het nieuwe zendschema zie men el-, ders in dit blad. ..Werelddierendag" heeft een grotere betekenis dan alleen voor de dieren in onze eigen omgeving. Hy vraagt bezinning van ons als rentmeesters (en niet als heren en meesters) over de natuur en het dier. Wij doden en mishandelen nog zonder schaamte, wij veront reinigen lucht en water. Wy doden zeehonden om in mooie mantels te kunnen lopen Wij doden ie der jaar vele duizenden vogels door het spuiten van giften, opdat wij toch maar gave producten kun nen eten. Laten we op „Werelddierendag" erkennen, dat wij in onze verhou ding mens-dier (nog) ernstig te kort schieten en dat wy ons aan het vervreemden zijn van de aar de, haar vruchten, haar bomen en ook van de dieren BR Maandag 5 oktober is in Rijssen weer de traditionele grote najaars- markt (oktober-markt)waarvoor elk jaar grote belangstelling bestaat. Met succes heeft de marktcommis- sie, enige jaren terug, besloten ook voor deze najaarsmarkten een pony- markt in te voeren. Deze beslissing is juist geweest, gezien de aanvoeren van paarden en pony's op de voor- en najaarsmarkten. Ook voor deze okto bermarkt verwacht men een grote aanvoer van runderen, pony's en paar. den. De varkensmarkt is door de heersende varkenspest nog steeds gesloten. De vette koe van de marktverloting wordt ook op deze dag verloot. De trekking van de 47e marktverloting vindt 's middags plaats ten overstaan van notarisF,, vap, ,§chootep, te Rijs- sen. Voor de goederenmarkt bestaat ook grote belangstelling; diverse ëtand*"' werkers hebben reeds ingeschreven, zodat ook hier naast de ruim honderd vaste kramen een gezellige drukte verwacht kan worden. ALMELO De PTT is in Neder land druk bezig met het liquideren van een groot aantal draadomroepnet* ten of »'edeelten daarvan. In novem ber volgend jaar zouden 45 netten en 9 netgedeelten worden gesloten. Daar bij zijn in Overijssel en Gelderland de netten Aalten (241 aansluitingen), Neede (320), Nijverdal (358) en Ol- denzaal (384), Dalfscn (196), De- demsvaart (251), Hardenberg (434), Hattem (357), Ommen (322) en Steen- wijk (531). Het aantal aansluitingen in Neder land loopt elke twee maanden met circa 5000 terug. Behalve tot een sa nering van het aantal netten is men daarnaast ook overgegaan tot het niet meer accepteren van nieuwe aanvragen voor draadomroepaanslui tingen. Daarnaast loopt de kwaliteit van het bestaande bestand steeds ver der achteruit. Bij genoemde liquida tie in '71 zijn in totaal bijna 32.000 abonnees betrokken. Eind volgend jaar zullen er nog 63 netten over zijn met in totaal 200.000 aansluitingen. Moeten,planten,'vogels- en vissen sterven door.onsto§döen? Gaan wij.door onze wereld te verpesten? .\"v Laten wij ons restje Kostelijke natuur toch beschermen. Nu kan het nog... *l|7n* -\t 'i Hoe lang nog?

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 2