Het „Open Deur-werk Holten te BLAUWWITTER S ALS GRONDWERKERS CONCIERGE HOLTEN KWAM TE LAAT OP DREEF MEISJE WEEKAANBIED1NG ,DE VIJZEL" Dijkerhoek blijft in bezit van de beker Z w em wedstrij den Scholengemeenschap PRESTATIETEST VAN Z.C. „TWENHAARSVELD" De ontmoeting van mens tot mens Schojol-viswedstrijden Enthousiasme voor swemsport Bekers voor Karin ter Hoeven en Jan Wolterink Zondag streekderby Holten-Nijverdal Gebr. Willems hadden snelste duif Eén kilometer tocht VOETBAL- PROGRAMMA Onderhoud van leer is geen probleem meer Harttonen uit. moederlichaam BJauu il speelde onderli nge wei Is t r i ;d N.V. GEBR. SCHUPPERT V.W. 1200 1.00 3.45 2.95 ï?1 Vr#&ag 11 september 1970 S ..Nee. dat moet u er beslist niet onder verstaan, 't Gaat niet om xieltjes-winnerij, waardoor de kerk weer sterker en groter wordt, 't Gaat ook niet om het opdingen van een overtuiging. Wat ons in het Open Deur-werk bezielt is de ontmoeting van mens tot mens; van de bewuste christen en de onbewuste christen; van de kerk ganger en de niet-kerkganger epen deur werk holten la Aan het woord is de voorzitter de Open Deur-groep te Holten, Hervormde hulpprediker A. Schelle- vis. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van 'net Open Deur-werk in Holten, hebben wij hem enkele i (ten gesteld. U geeft nu 5 jaar leiding aan het Open Deur-werk hier; kunt U me zeggen: Wat is het Open Deur-werk feitelijk? Het is een poging om vanuit de kerk met de mens die aan de rand van de kerk leeft, of helemaal buiten een bepaald kerkverband staat, in ge sprek te blijven omtrent ons mens zijn. Vanzelfsprekend ligt daar wereld van vraagstukken achter. Wij zijn mens op déze aarde en in déze tijd. Als christenen proberen wij bij het licht van het Evangelie, samen met die anderen onze weg te zoeken en onze verantwoordelijkheid te ver staan. Maar als U spreekt van ,,bij 'iet licht van het evangelie" heeft u dan al niet van tevoren een bepaald stand punt ingenomen.- waardoor het ge sprek met de ander zinloos wordt? Ans U onder „Evangelie" verstaat een boekje met oplossingen, die al van tevoren vaststaan, dan heeft het gesprek met die ander inderdaad geen zin. Doch juist in het gesprek met die ander wordt de christen lees hier gerust ,,de kerk" gedwon gen zich rekenschap te geven van zijn geloof in de levende Heer. Bovendien zou 'net niet voor hel.eerst zijn, als er „van buiten" accenten worden gelegd op het Evangelie, die de kerk over he; hoofd ziel. U spreekt van „de kerk". Bedoelt u daarmee de kerk, waarin uzelf werkzaam bent, de Ned. Herv. kerk dus? (Na een verbaasde glimlach De kerk van Christus valt niet samen met de grenzen van de Hervormde kerk. Al zijn die hervormde grenzen overigens tamelijk wijd. Neen, de kerk van Christus kent geen kerkmu ren. Luthersen en Gereformeerden, R. Katholieken en Hervormden enz. ze behoren er allemaal bij, We zijn in deze tijd verplicht; oecumenisch te denken en te handelen. Ik wil nog wel een stap verder gaan Ik constateer (wonderlijk genoeg) zelfs de Kerk buiten de kerk. Mis schien verklaart dat mijn hartstoch telijke liefde voor het Open Deur- werk. j Hoe denkt u te komen tot dat „in gesprek zijn met de ander?" Dat is misschien wel 4iet moeilijk ste van het hele Open Deur-werk. Er zijn verschillende mogelijkheden voor d"ie elkaar aanvullen. Op landelijk niveau zijn er de uitzendingen via de radio, in de rubriek „De Open Deur" van het 1KOR, jarenlang verzorgd door de onlangs overleden Ds. Klijn. Eveneens wordt; op landelijk niveau het; blad „Open DeUr*üit'gegëveTï, dat door plaatselijke groepen en via de PTT wordt bezorgd bij 'hen, die het wensen te ontvangen. Het verschijnt elke 14 dagen. De redaktie van dit blad is oecumenisch: Hervormden, Gereformeerden, Luthersen en R. Ka tholieken werken er aan mee. Door de persoonlijke bezorging, die door onze groep wordt toegepast is er zodoende 'n 14-daags kontakt met de lezers. In de buitenwijken van onze gemeente, waar het blad vig. de PTT wordt bezorgd, is er een drie-maan delijks contact, wanneer de Open Deur-medewerker ster daarvoor een vrijwillige bijdrage gaat ophalen. Plaatselijk zijn er dan ook de Open Deur-samenkomsten. In Holten hou den we er 5 per jaar, waaronder de bekende Kerstnacht-bijeenkomsten. Voorts zijn er mogelijkheden in de vorm van gesprekskringen of het per soonlijk gesprek bij de mensen thuis. Het blijft zoeken en tasten naar de juiste middelen. De grootste weer stand die we m.i. moeten overwinnen is het misverstand, dat de „Open Deur" je een bepaalde mening op dringt. Daar heeft men (terecht) geen behoefte aan en dus laat men zich niet mee in Ik zou om een lief ding willen, dat dit misverstand uit de i werd geruimd en dat men alles, via de „Open Deur" wordt gezegd en geschreven, beschouwd als aangedra- gen stof voor een gesprek. U spreekt van Open Deur-samen komsten. Het zijn dus geen kerkdien sten? Wat is dan het verschil? Inderdaad, het zijn geen kerkdien sten. Kerkdiensten worden belegd door de kerkeraad. Ze vereisen de aanwezigheid van de ambtsdragers en zijn gebonden aan kerkordelijke en liturgische regels. De Open Deur-samenkomsten dra gen een ruimer en vrijer karakter. Naas; het gesproken woord (geen preek!) wordt dan ook altijd veel ruimte gegeven aan zang en muziek. Ook wat de sprekers betreft zijn er geen bepaalde voorwaarden. Ze ko men uit diverse kerken. Ja, men be hoeft er in principe ook geen theoloog voor te zijn. De Open Deur-samen komsten worden ook niet door de ker keraden belegd, maar door de Open Deur-groep. Maar, al zijn deze Open Deur-sa menkomsten dan geen kerkdiensten, ze worden toch altijd in de Hervorm de kerk gehouden. Hoe zit dat dan? Dat is uitsluitend een praktische kwestie. De Hervormde kerk in Hol ten is de plaats, waar men de meeste mensen kan ontvangen. Bovendien hebben we daarmee gelijk een goede outillage: er behoeven geen stoelen geplaatst te worden, er is verwar ming, het kerkorgel kan de samen zang begeleiden, enz. Was er net zo'n grote en goede vergaderruimte buiten het kerkgebouw, dan zouden we wel licht daar gebruik van maken. Van welke kerken gaat het plaatse lijke Open Deur-werk uit? En hoe staat de Open Deurgroep in verhou ding tot de kerkeraden? Bij de oprichting van de Open Deur groep in Holten, in 1965, was het al leen een Hervormde aangelegenheid. In het voorjaar van 1967 werd het in terkerkelijk, doordat de Geref. kerk mee ging doen. En juist deze dagen is de R. Katholieke gemeenschap be naderd met het verzoek mee te doen. De Open Deur-groep werkt zelfstan dig. Zij kiest zelf haar medewerkers' sters, de sprekers voor de samenkom sten, de muzikale en vocale mede werking, enz. Eén keer per jaar wordt; aan de kerkkeraden verslag uitgebracht. Hoeveel medewerkers sters heeft de Open Deur-groep? Momenteel zijn er 37 medewerkers/ sters, waaronder één Hervormde en één Gereformeerde ouderling, die als konfakt-personen tussen kerkeraden en Open Deur-groepen fungeren. Hoe is het contact met de medewer kers geregeld? Wordt er nog aan scholing of iets dergelijks gedaan? Maandelijks wordt een z.g. „Vor mingsavond" gehouden waarop Open deur-medewerkers sters elkaar ontmoeten en waar het werk wordt besproken. Daarnaast ontvangt iedere medewerker ster het vormingsblad ..BIJ", uitgegeven door het landelijk Open Deur-werk van de Stichting ..Kerk en Wereld" te Driebergen. Bij deze stichting worden ook 2 keer per jaar landelijke Open Deur-confer ties gehouden, die altijd door enkele afgevaardigden van onze groep v den bezocht. Tenslotte hebben ook de Regionale Open Deur-conferenties (vorig jaar in Holten gehouden) onze belangstel ling. Kunt u iets zeggen over de resulta ten van het Open Deur-werk? Bijv hóéveel plaatselijke lezers lezen het blac^ „Open Deur"? Wij spreken niet graag van „resul taten". De geestelijke vrucht onttrekt zich grotendeels aan onze waarne ming. Wie het Evangelie recht ver staat. mag zich niet teveel laten be- invloeden door cijfers. Desondanks zijn wij blij. dat de belangstelling voor de Open Deur-samenkomsten nog even groot is als 5 jaar geleden. O ja, het aantal lezers van he; blad? Ongeveer 600. Op zaterdag 19 sept. a.s. wordt er een jubileum-bijeenkomst gehouden. Is dat niet een beetje in strijd met wat U net gezegd hebt over de resul taten? Ik zou liever niet het woord „jubi leum-bijeenkomst" gebruiken. Het is meer bedoeld als een publieke plaats bepaling van het Open Deur-weri- zo in de zin van: „Wie zijn wij van de Open Deur nu feitelijk?" en „Waar staan we na 5 jaar Open Deur-werk?' In een kerkblad-artikel, schreef U dat het Open Deur-werk er financieel met ongunstig voorstond Betekent dat, dat er voldoende geld binnen komt om al het werk te kunnen finan cieren? Ja en nee! „Ja" ziet op de afgelo pen 5 jaar. Toen hebben we financi eel gunstig „gedraaid" Maar mo menteel lppen de inkomsten erg te rug. Als die niet hoger worden, ko men we binnenkort in moeilijkheden. Zijn er nog speciale plannen? Heeft U nog wensen? Plannen? Neen. Of het moet zijn dat we binnenkort, bij wijze van ex periment, een Open Deur-bijeenkomst in de buurtschap Dijkerhoek gaan be leggen. Verder leggen we ons oor maar te luisteren en werken-voort in naar Hem toe, voor ons allemaal open vertrouwen op God. die de grote Deur deed. Voor kerkelijken en onkerkelij» ken. Voor braven en slechten. Wen sen?? Ja: dat. mijn rand- en buiten kerkelijke vrienden hun wantrouwen t.a.v. ons Open Deur-werk laten va ren en bereid zijn tot gesprek. We willen hen zo graag ontmoeten en hun reactie vernemen. Want het gaat ons om de ontmoeting van mens tot mens In de Schipbeek bij De Wippert werden zaterdagmorgen tussen 9 en 11 uur de jaarlijkse school-viswed- strijden gehouden, georganiseerd door de Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" uit Holten, waaraan vijf en vijftig leerlingen van de o.I. Dorpschool, School met de Bijbel, o.I. Kolschool te Holten en van de openbare lagere school te Dijker hoek deelnamen. Het zat de jeugdige hengelaars niet mee, want er werd alleen maar- ondermaatse vis gevangen, die na tuurlijk weer in het water terugge zet moest worden en de vangst liet nogal op zich wachten, want pas in het laatste half uur begon de vis te bijten en werd er wat gevangen. Dinsdagmiddag 1 september j.l. hield de Scholengemeenschap zwemwed strijden voor haar eerste, tweede en derde klassen. De leraren lichamelijke opvoeding hadden afgezien van de vroegere manier van organisatie, waarbij iedere leérling verplicht was mee te doen. De deelname was nu vrij waardoor de echte enthousiaste zwemmers en zwemsters aan de start kwamen. Er werd gezwommen per klas, verdeeld over jongens- en meisjesgroepen. De uitslagen waren: 50 meter schoolslag le klas m. 1 A. Meesterberends 53.6 j. 1 H. Wegstapel 48.0, 2 G. Willems 49.2, 3 R. Egberts 52.3. 2e klas m. 1 J. Wansink 48.0. j. 1 H. P. Wallenburg 46.1, 2 B. Bul- sink 46.6, 3 H. Schaap 47.6. 3e klas m. 1 K. ter Hoeven 41.0, 2 A. Aaftink 45.7, 3 I. v.d. Harst 47.5. j. 1 J. Wolterink 41.6. 2 J. Klumpers 45.0, 3 F. Lantzendorffer 46.5. 50 meter rugslag le klas m. 1 A. Meesterberends 55.1 j. 1 G. Willems 47.5, 2 G. Vincent 49.7, 3 R. Egberts 55.7. 2e klas m. 1 J. Wansink 42.9. j. 1 H. Wallenburg 43.3, 2 B. Bulsink 47.3, 3 J. Stegeman 47.4. 3e klas m. 1 K. ter Hoeven 40.5, 2 1. v.d. Harst 44.0, 3 D. Mol 46.1. j. 1 J. Wolterink 39.0, 2 J. Klumpers 45.6, 3 R. Nieuwenhuis 47.3. 50 meter vrije slag le klas m. I A. Meesterberends 44.6 j. 1 G. Willems 40.0, 2 G. Stegeman 43.5, 3 H. Wegstapel 43.7, 2e klas m. 1 G. Wansink 39.3. j. 1 H. Wallenburg 33.4, 2 E. Wissink 38.9, 3 B. Bulsink 41.0. 3e klas m. 1 K. ter Hoeven 33.8, i A. Aaftink 38.1, 3 I. v.d. Harst 38.9. J. 1 J. Wolterink 31.9, 2 J. Klumpers 13.9, 3 F. Lantzendorffer 35.5. De twee bekers voor de totaal beste tijd gingen naar: Hoeven 115.3 sec., terink 112.5 sec. meisjes Karin ter jongens Jan Wol- De ontmoeting Holten Nijverdal vormt de streekderby waarvan men aan beide zijden van Holterberg en NijverdalSeberg hoge verwachtingen heeft. Zij worden gevormd door een gezonde rivaliteit, die al dateert uit de periode, dat beide verenigingen in de TVB - thans afdeling Twente der KNVB - uitkwamen. Twee jaar heeft het publiek deze derby moeten mis sen, omdat Holten in de Gelderse- West-Overijsselse afdeling uitkwam, maar zondag kunnen voetballiefheb bers hun favorieten van beide zijden van de Heuvelrug wear aanmoedigen. Beide elftallen hebben niet zo'n beste start gehad. Hollen verloor met 3-2 van Reutum en Nijverdal moet met 2-0 in OSV haar meerdere erkennen. Niettemin verwacht men hier, dat er veel Nijverdallers naar Holten zullen komen en dat de Holtense supporters- schare weer geheel compleet langs de lijn zal staan. De opstelling van Holten is als volgt: Doel: Breukink; achter: Soer, Paal man, Markvoort, Brands; midden: Beltman en Knapen; voor: Broersma, Veneklaas, Aanstoot en Reijlink. Wis selspelers: Pasop, Kaiser en Kwinten- berg. Door deze gang van zaken -onder maatse vis- bleef de school te Dij kerhoek nog een jaar in het bezit van de wisselbeker, omdat deze vis voor de wedstrijd niet meetelde. Wel ving Herman Nikkels, oud-leerling van die school, een voorn van 23 cm., maar de leiding bestaande uit de ha ren J. Wijnnobel en G. Jansen resp. voorzitter van „De Rietvoorn" en bestuurslid, meende deze vangst niet te kunnen aanrekenen, omdat hij geen leerling meer is. Als troost prijs ontving de jeugdige visser een vissnoer. Er kwamen ten slotte vijf win naars uit de bus t.w, le prijs Henrie Jansen (Dorpsschool) 18 cm.. 2e pr. G .Mröing (Kolkschool) 16 cm., 3e pr. Jaap Jansen (School m.d. Bijbel) 14 cm.. 4e pr. Gerh. Schalk (School m.d. Bijbel) 14 cm en 5e pr. Willy Wagenvoort school Dijkerhoek) 12 cm. De scholen Larensebrogk en Markelosebroek lieten verstek gaan. De heer Wijnnobel heeft, met een toepasselijk woord aan de jongens de prijzen uitgereikt bestaande uit 'nengeïsportartikeien. Leden van de voetbalver eniging ..Blauiv Witin ac tie bij het graven van een sleuf voor de licht- en wa terleidingen naar het kleed lokaal van hun nieuwe sportveld aan de Markelose- weg. De Postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam zaterdag met 179 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Roermond 124 km. De duiven wer den gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif van Gebr. Willems om 9.43.07. iaatste duif om 10.02.13 uur. De volledige uitslag was: 1-2-15-13- 36 Gebr. Willems, 3-9-11-21-28-29 A. Ten Dam. 4-8 H. van Beek, 5-22-30- 33 G. J. Schuiterd, 6-10-23-32 W. Aaf tink. 12-24-27 H. J. ten Velde. 13-16- 34 H. Jongman. 7-14 M. Lodeweges. 17-18-25-30 L. Gazan. 20-26 F. Mees ter en 35 D. Müller. Spelers en bestuursleden van de ZVV „Blauw Wit '66" zijn maandagavond als „grondwerkers" in actie geweest bij het graven van een 60 meter lange en een meter diepe sluef voor het leggen van een stroomkabel en waterleiding buis vanaf de bungalow van de heer A. Stukker naar het clubgebouw aan de Vianenweg. De sleuf werd gegraven langs de bosrand en het graafwerk werd extra zwaar door de vele boomwortels, stronken en een grintlaag. Tegen 9 uur kon het werk worden „opgeleverd" en konden de autolampen worden gedoofd. Het heeft heel wat zweetdruppels gekost maar men heeft voor de club een aardig centje verdiend. Te zijner tijd zal er op het Sportpark ..Meermanskamp" ook nog wel wat graafwerk (bijv. gaten voor afrasterings- palen) verricht moeten worden en met het oog hierop was het graven van cieze sleuf een goede training. Ter afsluiting van het zomerseizoen werd woensdagavond voor de leden van de zwemclub ..Twenhaarsveld" een z.g. prestatietocht georganiseerd in het natuurbad van die naam, waarbij de kinderen onder de 10 jaar konden kiezen uit de afstanden 150 m. 250 m of 500 m met de slag naar keuze. Voor de leden boven de 10 jaar wa ren deze afstanden resp. 500 m en 1000 m (1 km) met wisselende slag of één slag. Ondanks het koude wc»r waren er toch nog 48 jongens en eisjes, die aan deze prestatietest wuden deelne men en het mag gezegd worden met veel succes. Liefst 38 deelnemers en deelneemsters volbrachten de langste afstand van 1 km t.w. 40 baantjes van 25 meter. Na afloop werd aan alle zwemmers en zwemsters een diploma uitgereikt en kregen zij voor hun sportieve pres tatie een rol drop aangeboden. De leden, die de tocht volbrachten waren: 150 meter: Irma van Brussel; 250 meter: Janet van Brussel; 375 m: Jan Peter v. cl. Berg; 500 rneter: Marjanka van Mourik, Marlies Disse- Zaterdag: Sparta al Hollen al 4.15 uur; Holten a2 Vr. Boys a2 3.00 uur; Tukkers bl Holten bl 3.00 uur; Holten cl Emos cl 4.15 uur; SVVN cl Holten c2 3.00 uur; Holten c3 Vesos c2 3.00 uur; GFC dl Holten d2 2.30 uur: Holten dl Hec tor dl 1.45 uur: ON el Holten el 1.30 uur; Holten e2 Excelsior el 10.00 uur; MVV el Holten e3 10.00 uur;MVV e2 Holten e4 11.00 uur; Holten è5 Excelsior e5 11.00 uur. Zondag Holten 1 Nijverdal 1 2.30 uur; PH 4 Holten 2 10.00 uur; Hol ten 3 De Zweef 3 10.00 uur; SOS 3 Holten 4 10.30 uur; Enter 5 Hol ten 5 10.00 uur; Holten 6 Enter 6 12.00 uur. De prijsivinnaars van de vis-kampïoenschappén der basisscholen met in hun midden de heer J. Wijnno bel voorzitter van de hen gelsportver. „De Rietvoorn" die deze wedstrijden organi seert. veld, Wouter L. Hijweege, Marja Wil lems, Henk Schuppert, Henk Ooster- dijk en Ronald Roiey. 1000 meter: Gerri Loman, Jan Huis man, Martin Nijkamp, Wim Meyer, Henri Jansen, Wieke de Vries, Tilly Traanman, Gerda Boode, Annie Meesterberends, Wilma Redeker, Martha Gerbers, Bea Brinkman. Frank v. d. Berg, Janneke Brond- voort, Albrecht Bulsink, Willy Steu nenberg, Janny Loman, Hanny Aan-, stoot, Henk Wegstapel, Karin ter Hoe ven, Minie Eshuis, Alie Ebrecht, Di me Boode, Marie Loman, Willemign Loman, Ans Aaftink, Wim Disseveït, Inge v. d. Harst, Lammy Stoffer, Frans Post, August Müller, Dirk Aaf tink, Gerard Willems, Jan Ulfman, Jan Ier Harmsel. Rinus Nieuwen huis, Janny Wansink en Wim Wilps- haar. Het poetsen van laarzen en schoe- nen is veel eenvoudiger geworden door het ,,Baranniseren"een unieke methode voor leeronderhoud. ..Baran ne" is een produki dal niet alleen schoenen en laarzen een nieuw leven geeft maar ook leren tassen, mantels, vesten, etc. etc. Zo gaat het: eerst het leer van slof en vuil bevrijden en wel met 'n voch tig sponsje. Zo wordt het leer echt schoon. Het produki Baranne, dal met een zachte doek wordt opge bracht, vermengt zich met het water tot een emulsie die diep in de poriën van het leer dringt. Het leer wordt gereinigd, gaat weer ademen, weer le ven. Dan nog even opwrijven en klaar. Dit ,,Baranniseren" is slechts één of tweemaal in de week nodig. De andere dagen is een afvegen mei een vochtige spons voldoende, 's Win ters voorkomt de Baranne-methode sneeuw- en pekeluitslag aan tiw schoe nen. Baranne is verkrijgbaar in licht rood en rood-bruin, zwart, rood, groen blauiv, geel en kleurloos Per tube f 1.95. Dit nieuwe ultrageluidsapparaal be- tekent een wezenlijke verlichting voor de arts bij zwangerschapsonderzoek en het stellen van diagnoses bij even- Als laatste voorbereiding op de competitie 1970/'71 speelden de ver- schillende elltallen van de ZVV „Blauw Wit *66" zaterdagmiddag op het nieuwe terrein aan de Vianenweg onderlinge wedstrijden waarbij in to taal (3 wedstrijden) maar liefst 22 doelpunten werden gescoord. Het „toernooi" opende met 'n wed strijd tussen de pupillen (A en B). De jongelui van B verloren met 4-0 doch dit was te verwachten want verschil lende van hen hadden nog nooit eer der of nog maar heel weinig gevoet bald. Voor A scoprden Wilco Schip per. Jan Paalman, Mannes Potman en Jan Kampman. De D-junioren waren geen. partij voor de junioren C die er lustig op los knalden en twaalf keer met succes. Voor de doelpunten zorgden Bert Schipper (2) Henk Veltkamp (3) Richard Beldman (2) Henk Brons voort (1) Johan Bolink (l)-en Henk Aanstoot (3). De D-tjes deden hun uiterste best om tenminste één goal te maken doch het lukte niet. De laatste wedstrijd bracht 't eerste en het tweede binnen de lijnen doch ook dit werd evenals de beide andere wedstrijden een een eenzijdige verto ning (6-0). Ep Beldman trof drie keer de roos en Albert Jansen. Gerard Kolkman en Dick Kievit schoten elk een keer raak. De jongens van het tweede kwamen verschillende keren wel tot gevaarlijke uitvallen maar op het laatste moment stond Anton Stuk ker succes in de weg. In de allerlaag ste minuut kreeg aanvoerder Wim Schalk nog een kans op een presen teerblaadje maar ook deze kans ging door treuzelen verlóren. Voor het spelen van de eerste wed strijd in de competitie '70 "71 gaat Blauw Wit I naar Daarle dat het vo rig jaar met Blauw Wit, Sportclub Denekamp en Lemele tot dé „zwakke broeders" behoorde. We kennen de kracht van de gastheren niet doch ge zien het spel dat Blauw Wit vertoon de o.a. in de oefenwedstrijd tegen Nij verdal 3 menen we toch te mogen re kenen op de halve winst. De wedstrijd o.l.v J. Mondeel begint om half vijf. Vertrek vanaf het clubgebouw aan de Vianenweg om kwart voor vier. De opstelling van Blauw Wit is als volgt: Doel: A. Stukker: achter: Tha- len, W. Beldman en Bert Riètberg; midden; G. Kolkman en Joh. Stam, voo)-; Kievit, E. Beldman, A. Jansen, Jan Hosmar en J. Rietberg. Reserve: II. Wiersma. luele complicaties. Met de in de Bondsrepubliek ontwikkelde ,,Eucoto- ne" kan dé werkzaamheid van 't hart van een ongeboren baby reeds onge veer vanaf de 12e week gecontroleerd worden en akoestisch worden weerge geven. Ook tijdens de weeën en de ge boorte kan de arts zonder gevaar voor de aanstaande moeder het appa raat gebruiken en wan neer de hart tonen, dj<vmDuiusch gcklgnniit de r, Inidsprém jvcin "het tramW(ïr8ppo-® makMmn> ■vexslfjppen, 'dlr.ckf ipprij- penJ+w-dZuYtghoiv*- ttppa rua-P-ir-zowel voor de kliniek als de praktijk ge- schikt en gemakkelijk te bedienen. Ook de placenta, de nageboorte kan ermee gelocalisecrd worden. Voor de a.s. moeder is het een rustgevend en blij makend gevoel, als zij het in haar kiemende leven niet alleen voelt, maar ook duidelijk hoort. HUISHOUDSCHOOL der Overijsselsche Landbouw Maatschappij „DE NOORDENBARG" Oranjestraat 54 - Holten Vóór zo spoedig mogelijk gevraagd een Salaris volgens Rijksregeling. Mogelijkheid van vaste aanstelling aanwezig. Inlichtingen bij de directeur, de heer P. H. Cammeraat. Schooladres: Oranjestraat 54, tel. 1342 Huisadres: Boerrichterstraat 1, tel. 1892 Sollicitatie, gaarne schriftelijk, aan het schooladres. Ruime keuze bruidsstoffen Indien gewenst helpen wij u zonder kosten op uw trouwdag kleden TE KOOP: 1 IMT trekker 35 pk. 1 Fiat 35 pk. 1 Same 40 pk. 1 Same 50 pk. 2 Weiger lagedrukpersefi 1 Weiger hogedrukpers 1 Luxor opraapwagen 1 Krone opraapwagen 2 JF cyclomaaiers 2 Victoria trommelschudders Verder diverse pompen en emmers voor melkmachines. CEBECO Landbouwwerktuigen- bedrijf Almelosestraat 40 KAALTE Tel. 05720-2041 (Vert.: 2201). In een van de zijde der Hollena ren matig gespeelde wedstrijd heeft Reutum een verdiende 3-2 overwin ning behaald al leek dat in de be ginfase niet het geval te zullen »vor- den. Holten begon nogal goed en Reijlirk had pech door tegen de paal te schieten. Meer succes had de thuisclub toen een foutje van Kaiser dicht voor het doel van Breu kink bekwaam werd afgestraft (1-0) Daarna werd al spoedig duidelijk, dat Holten door een zwakke midden veld bezetting en te weinig strijd lust het erg moeilijk zou krijgen. De thu'isclub veroverde een veldover- wicht en een doelpunt van Reutum's rechtsbuiten Na de rust werd Kurz bij Holten vervangen door Broers- ma, hetgeen noodzaakte tot de over schakeling van het z.g libero-spel op het 4-2-4 systeem. Met Broersma kwam er wat meer vaart in het spel der gasten, wier voor hoede nu beter gesteund werd door Kaiser en Beltman op het middenveld. Maai- het. zou eerst nog 3-0 worden voordat liet. keerpunt kwam. De thuisclub ging wat defensiever spe len, maar kwam daardoor onnodig in grote moeilijkheden. Eerst scoor de Beltman, die even er voor uit: een vrij trap tegen de lat gekogeld had, uit een strafschop wegens hands het verst e t egenpunt (3-1) en enkele mi nuten voor het. einde was het: Joh. Veneklaas, die met een fraai 20-me- ler schot de stand op 3-2 bracht. Een' gelijkspel zat er toen voor de Holtenaren, wier spel beter uil de verf begon le komen, niet meer ia. TE KOOP bouwjaar augustus 1968 Desk. onderz. toegestaan F. J. Sluiter Dijkerhoek 67, Holten, Telefoon 05483 - 1393 voor halve dagen. Voor huishouding en winkel Reinaardus Larenseweg 32 VANAF ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1970 ODOREX TAS-SPRAY heerlijk verfrissend, ter kennismaking slechts Veilig en handig TOUPEERKAM met inzïnkbare naald, in etui slechts Gratis handige automaat bij Harpol w.c. luchtverfrisser per bus slechts drogisterij - parfumerie - foto ORANJESTRAAT 20 A. DEKKER - HOLTEN TELEFOON 1347

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3