Éjjpffr 1 Unesco-tento onstelling .Moderne Kunst 1900-1925 ALLE HENS AAN DEK VOOR SCHIP AHOY Excursie ingelanden naar de ruilverkaveling Holten-Markelo Revolutie in de schilderkunst Huishoudelijke voorlichting bij streek ver be tering Provinciale VVV ondergaat gedaanteverwisseling WAAR GAAN WIJ HEEN? ONZE AGENDA lIlfcKli» INGEZONDEN Voorlichtings bijeenkomst landschapsplan ruilverkaveling Zitdagen ruilverkaveling Holten-Markelo Ruilverkaveling Holten-Markelo Burgerlijke stand Kerkdiensten Wachtdienst slachthuis Wagen „Total loss" HOLTENAAR REED TEGEN EEN BOOM Storingsdienst GEB VAKANTIE REDACTIE Officiële Publikatie Jubileumfokdag van Holbatheo 19 sept. Schietwedstrijden „De Eendracht" beginnen weer Nachtrit van de Motorclub Spreekuur maat schappelijk werker Gezinsverzorging Verbouw perceel Postweg 1 Vrijstelling bepaling bestem min gsplan „De Borkeld" Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Geslaagd voor hoofdakte fculturele agenda) WSBLAD Vrijdag 11 september 1970 Jaargang 22 - no. 37 Uitgave van de Stichting „Hollens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur W. Beyem Redacteur en plv. hoofdred. Advertentieprijs 1-15 mm contant3,— Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar. 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zondag 13 september 19.30 uur Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 14 september 15.00 uur Officiële heropening dames kapsalon „Elegant" in de Burg. van der Borchstraat (zie adv.) 20.00 uur Ledenvergadering van de Supportersvereniging der v.v. „Hol ten" in hotel Vosman. 20.00 uur Vergadering besturen der vakbondsafdelingen van het NVV in café Kalfsterman. Maandag 14 sept. t.m. 19 sept. Fa. Ten Velde, Oranjestraat, wegens vakantie gesloten (zie adv.) Dinsdag 15 september 20 uur Bijeenkomst samen me Espe- lo van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal 't Bonte Paard. Opgave voor deelname aan de plaatselijke veekeuring te Espelo bij Joh. Boo- de, Espelo 65 (zie ber.) Donderdag 17 september 19.45 uur Samenkomst ring Holten van de Herv. Vrouwengroepen gebouw Irene. Sprekers ds. mevr. Roldanus over „De Neder lander in Cameroen". 19.45 uur Vei-gadering Chr. P a, landsvrouwen in gebouw „RehO- both". Bloemschikken door de heer C. Ulfman van „Marjo's Bloemen magazijn". Nieuwe leden en be langstellenden van harte welkom. Vrijdag 18 september 20.00 uur Algemene ledenvergadering „Ziekte onderlinge" In zaal Braak- hekken te Bathmen (uie adv.) Zaterdag 19 september 9.00 uur vm. Paardenfokdag Hclba- theo op terreinen bij café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie adv. en ber.) 21.00 uur Nachtrit M.A.C. ,,T>e Kol- terberg" vanaf café ,,De Bièster" Stationsstraat. Maandag 21 september 20.00 uur Eerste ruilavond Holtense Postzegelclub in café De Waag. 20.00 uur aanvang van de schietoefe ningen van de schietvereniging „De Eendracht" in zaal Vosman. Donderdag 24 september 20.00 uur Forumavond Vredesweek in gebouw Irene. Zaterdag 26 september 9.30 uur Plaatselijke veekeuring in Espelo op het terrein van d.c. heer W. F. Boode (zie adv.) Vrjjdag 9 oktober 20.00 uur Repetitie gezamenlijke ko- ren en H.M.V. in oude gymnastiek lokaal. Woensdag 21 oktober 20.00 uur Repetitie gezamenlijke ko ren en H.M.V. in oude gymnastiek lokaal. Vrijdag 23 oktober 20.00 uur Ere-concert gezamenlijke zangkoren en H.M.V. ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van H.M.V, in de Ned. 1-Ierv. Kerk. 1 Unesco-tentoonstelling Moderne kunst 1900-1925die dinsdag- en donderdagavond in de aula van de openbare scholen gemeenschap te bezichtigen was, bevatte negentig reprodukties van ruim vijftig Europese schilders, wier schilderijen in musea en in particuliere verzamelingen over de gehele wereld verspreide voorkomen. De twintigste-eeuwse schilderkunst werd in het begin geken merkt door. een aantal revolutionaire bewegingen, die de „schïl- derswereld" geheel deed veremdern. Rond 1900 realiseerden zich Europese kunstenaars, dat figuratieve uitingen gebaseerd z.g. op liniair perspectief, maar een betrekkelijke vrijheid boden en dat, als de werkelijkheid in al zijn samengesteldheid en verschillende aspecten moest worden benaderd hier andere wegen voor gezocht moesten worden. Geachte Redactie, Bij aankomst van de trein van on geveer 12 uur uit de richting Deven ter, was ik vanu'it mijn tuin getuige van de volgende gang van zaken. Betreffende trein loopt heel lang zaam binnen en komt tenslotte tot sitlstand. De laatste wagon van de trein staat dan precies achter mijn tuin (Dorpsstraat 65). De conducteur help bijzonder be reidwillig een jong meisje uit de trein. Het meisje moet echter van uit de trein op het grintpad langs de spoorbaan stappen of beter gezegd srpingen, aangezien terplaatse geen enkele voorziening is getroffen voor uitstappende reizigers. Het meisje holt dan langs de spoorbaan naar het veel verderop gelegen perron. Eerst als zij daar is gearriveerd kan de trein de weg vervolgen. Mede gezien het ongeval in de af gelopen week en het feit dat wij in het jaar 1970 leven, lijkt het mij toch bijzonder wenselijk dat N.S. maatregelen gaat nemen. Het is mijn bedoeling, dat u het bovenstaande als een ingezonden artikel in uw weekblad opneemt, waarvoor bij voorbaat reeds mijn hartelijke dank. Mijn naam kunt u vermelden. G. Weijl, Dorpstraat 65, Holten. (Wij zijp het met de heer Weijl eens, dat dit geen goede toestand is. Wij zouden de voorkeur geven aan kortere treinen, maar met een gro- terre frequentie in de treinenloop, dan behoeven de treinen ook niet zo lang te zijn. Overigens hebben wij de indruk, dat de huidige rituatie niet bestendig zal blijven. Red. H. N.). De ontwikkelingen, die plaats von den gedurende deze periode, zijn dan ook het thema van deze tentoonstel ling. In deze periode ontstonden di verse soorten schilderkunst, zoals: „Fauvisma, Duits Expressionisme, Kubisme, Futurisme, Dadaïsme, het Surrealisme en de verschillende soorten abstracte kunst." V>an al deze „kunstuitingen" kan men op de expositie één of meer specimen vinden van over het alge meen zeer bekende meesters. Het begint met het" impressionisme in de werken van Claude Monet en Augus- In verband met de aanleg van de nieuwe provinciale weg Goor-Rijssen is het noodzakelijk, dat ook het land schapsplan van de ruilverkaveling HoltenMarkelo aangepast wordt. Over de wijzigingen van dit land schapsplan zal op woensdag 16 sep tember 's m'iddags 14.00 uur in de school te Elzenerbroek een voorlich tingsbijeenkomst worden gehouden. Deze bijeenkomst is bedoeld voor degenen die eigendommen of belan gen hebben aan genoemde geplande provinciale weg. De plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling Holten-Markelo her innert er in haar laatste informatie bulletin nog eens aan dat de zitda gen waar belanghebbenden inlichtin gen kunnen krijgen over ruilverkave lingsaangelegenheden worden gehou den op de le en 3e woensdag van de maand in café De Poppe te Markelo. De Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Overijssel heeft in het op onregelmatige tijden verschijnend informatie-bulletin voor het ruilvcrkavelingsgebied Holten-Markelo de vraag gesteld „Kan de huishoude lijke voorlichting het slreekvcrbeteringswcrk in de ruilverkavelingsgebicden ondersteunen" Zij heeft die vraag meteen volmondig met ,,ja" beantwoord. Zij kan in dit verband niet alleen de huisvrouwen, maar evengoed de mannen de helpende hand bieden. Het programmaboekje toont dit duidelijk aan, maar bovendien is in het verleden wel gebleken, dat de huishoudelijke voorlichters bij herhaling gebruik hebben gemaakt van de diensten van de leerkrachten in dienst van de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. Dat er op dit moment, zo wordt gezegd, een bepaalde vorm van samenwerking tussen deze leerkrachten en de economisch-sociale voorlichtsters der drie (stands)organisaties plaatsvindt, is ook een feit. De commissie kan zich voorstellen, dat vanuit de contactgroep, dus van uit de bevolking zelf, bepaalde be hoeften worden geconstateerd, waar in door de voornoemde leerkrachten kan worden voorzien. Zonder alle mogelijkheden, die het programma biedt op te sommen, maakt zij één en ander door een enkel voorbeeld duidelijk. Zowel bij nieuwbouw als bij ver bouwing zal vaak blijken, dat er nog allerlei wensen en verlangens zijn, die betrekking hebben op doelmatig werken en wat meer comfort en aan trekkelijkheid in het voorhuis. In dit verband wordt verwezen naar blad zijde 8 van het programmaboekje. De cursussen, die op het terrein van de tuinbouw gegeven worden, liggen in hetzelfde vlak. Ook daarvan kan men een dankbaar gebruik maken. Natuurlijk is er meer te noemen, «naar men wil de lezers én in het persoonlijk vlak én in verenigings verband de raad geven om na te gaan wat er onder de omstandighe den waarin de bevolking verkeert, aan cursussen of lezingen georgani seerd zou kunnen worden ten behoe ve van die bevolking zelf. De com missie is graag bereid om als het even kan terdege rekening te houden met speciale wensen en verlangens. Zij zal echt alles doen om de cursus in de gewenste periode ook door te laten gaan. We] zou zij het waarderen, wan neer bij de oproep ook de naam van de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande zou worden genoemd. Nadere inlichtin gen kan men ontvangen van mej. Meier, zowel persoonlijk als telefo nisch bereikbaar op het Landbouw- huis, Groot Wezenland 29 in Zwolle, tele'foon 05200-12247. te Renoir en het voor-impressionis- me van Cézanne, Paul Gauguin, niet t evergeten onze onvergetelijke land genoot en kunstenaar Vincent van Gogh, de beroemde Fransman Hen ri de Toulouse-Lautrec en nog enke le anderen. De zgn. „Art Nouveau (Jugend stil)" is vertegenwoordigd door de Fransman Bonnard en de Oostenrij kerker Egon Schiele, het Fauvism'e door een groöt aantal beeldende kunstenaars, o.a. de Nederlander Kees van Dongen, de Belg Rik Wou ters en vele anderen. Het Duitse ex pressionisme is vertegenwoordigd door een zevental schilders en het „Cubisme" o.a. door Pablo Picasso en George Braque en zo heeft ieder van de in de aanhef genoemde soor ten schilderkunst zijn vertegenwoor digers. Van de non-figuratieven noe men wij nog wijlen onze landgenoot Piet Mondriaan. Het zijn er teveel om op te noemen. Veelal kleurrijke en anderszins weer strak gelijnde reprodukties die de moeite van een bezoek zeker waard zijn. De originele schilderijen krijgt men slechts bij hoge uitzonde- rnig te zien, wanneer van een be paalde kunstenaar of een groep van schilders bijv. in het Rijksmuseum een expositie wordt gehouden. De leiding van de Scholengemeen schap heeft van mededelingen in een Unesco-periodiek gebruik ge maakt om de expositie ook naar Holten te krijgen. Geboren: Petronella Johanna Chris tina dv A J C Brands en B J Slaghuis, Hoffesstraat 31. Ondertrouwd: B J Paalman, 21 jr, H. J. Wansinkstraat 8 en H Olijve, 22 jr, Almelo; H J Aa, 26 jr, Utrecht en M ten Bos, 25 jr, Holterberg 61. Gehuwd: J W Twellaar, 22 jr, Die penveen en J M Bolink, 22 jr, Look 66 BEVOLKING Ingekomen: D Kortlever van Haren naar Burg v. d. Borchstraat 18; G Kruisdijk en gez. van Opsterland naar Borkeld 84; N Rensen en gez. van Pijnacker naar Voorsboersstr. 5; H van Wijngaarden en gez. van Utrecht naar Drostenstraat 3: S B M IJssel- muiden en gez. van Almelo naar Lig- tenbergerweg 13. Vertrokken: Mej. H J Ebrecht van Larenseweg 39a naar Nijmegen: A H Strabbing van Voorsboersstr. naar Groningen; Mevr. J M Twellaar-Bo- link van Look 66 naar Almelo; Mej. G Beldman van Kolweg 69 naar Dordrecht; Mej. J G D Koopman van Gaardenstraat 12 naar Doetinchem; Mej. G A Bluemink van Industriestr. 28 naar Vries; Mej. G J Weijl van Dorpsstraat 65 naar Groningen. HOLTEN Ned Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur hr. A. H. van Pijpen (Prov. Jeugdwerk adviseur te Holten Extra collecte: Medische Zending; 10.00 uur Jon- gerendienst ii) het gebouw Irene. Geref. Kerk: 9./30 en 15.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen. In beide diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte „Eigen Kerkgebouw". R.-k. kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in gebouw Irene. NIEUW HEETEN R. K. Kerk Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. C. C. Addink; Extra collecte: Medische Zending. OKKEBROEK Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga; Extra collecte: Medi sche zending en werelddiakonaat rijdag 11 september tot en met 'iondag 13 september keur meesters buiten de diensturen C. Dijkstra, Schoolstraat 5, tel. 1833 Maandag 14 sept t.e.m. zondag 20 sept. H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte gestorven die ren op zaterdag: van 9.00 - 11.00 uur aan het slachthuis, tel. 1318. Een gedeeltelijk overzicht van de Unescotentoonstel- ling „Moderne kunst 1900- 1925". HOLTEN Een personenauto, be stuurd door H. T. D. uit Holten, is zondagmiddag even voor half zes op de Larenseweg in Holten op het rechte eind tussen de ijsbaan De Noordpool en de bocht bij Vorkink - tegen een boom gereden. De bestuur der en de naast hem gezeten inzit tende vlogen met het hoofd door de voorruit, waardoor zij vrij ernstige snijwonden aan hoofd en gezicht op liepen. Dokter Slits verleende eerste hulp. De twee andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het on geluk is waarschijnlijk ontstaan door dat de wagen bij het passeren van een andere auto in de berm is ge raakt, waardoor de bestuurder zijn voertuig niet meer op de weg kon houden. De bomen staan hier vrij dicht aan de weg. De wagen ging verloren. Zaterdagmiddag en ook 's avonds gebeurden er enkele aanrijdingen, die zich beperkten tot materiële schade, maar waarvan de bestuur ders doorreden. In be'ide gevallen wist de rijkspolitie door een snel op gezette actie de daders te achterha len. zodat zij hun straf niet zullen ontgaan. Zaterdag 12 sept. t.e.m. vrijdag 13 sept. bui ten de diensturen Electra: H. Heijenk Kolweg 44, tel. 2124. Gas: W. C. v. d. Weerthof, Voorboerstr. 3, tel. 1793. Onze redacteur de heer J. Wiggers zal van dinsdag 15 september tot en met dinsdag 22 september we gens vakantie afwezig zijn. Zijn taak wordt waargeno men door de hoofdredac teur, de heer W. Beijers, telefoon 1234. De organisatie van het provinciale VVV-werk wordt op een andere leest geschoeid. In de dinsdagmiddag in het Postiljon-motel te Almelo gehouden buitengewone algemene ledenvergadering van de „Provinciale vereniging voor vreemdelingenverkeer in Over ijssel", die daar onder voorzitterschap van onze burgemeester, mr. W. H. Enklaar, gehouden werd, is besloten deze te ontbinden, nadat in de druk bezochte bijeenkomst besloten werd per 1 januari 1971 op te richten de „Stichting Provinciale VW Overijssel". Het bestuur van de stichting zal be staan uit zeven leden t.w. drié uit de door de stichting erkende streek- WV's, één te benoemen door gede puteerde staten, een door de provin. cialc staten, één door het bestuur van de afdeling Overijssel van de Ver eniging van Ned. Gemeenten en één door de gezamenlijke Kamers van Koophandel in Overijssel. Dat bete kent, dat de plaatselijke WV's geen rechtstreekse invloed meer kunnen uitoefenen op het werk van de Stich ting. Dat kunnen zij alleen doormid del van de afgevaardigden, die zij vanuit de streek-VW's in het stich tingsbestuur kiezen. Een stichting kent n.l. geen ledenvergadering. Wel zullen de jaarstukken binnen een half jaar na bet einde van elk boekjaar worden gezonden aan de instanties uit wier midden het stichtingsbestuur is voortgekomen. „Wij zullen u wel met de gang van de'zaken op de hoogte houden. Eenmaal per jaar wordt het verzamelen geblazen," zei mr. Enk laar geruststellend tot de vele afge vaardigden. Er is drie jaar werk binnenskamers aan deze besluiten voorafgegaan en men heeft dus deze ontwikkeling, die tot doel heeft tot herstructurering van het gehele VVV-wezen te komen, in grote lijnen kunnen volgen. De ANVV heeft er haar verklaring van geen bezwaar voor afgegeven. De nieuwe stichting krijgt een directeur, die gekozen zal worden uit èèn van de drie directeuren van de streek- VW's. Voordat met de behandeling van de agendapunten een aanvang werd ge maakt herdacht mr. Enklaar 't over lijden van de heer C. Lugtigheid, oud gemeentesecretaris van Rijssen, die veel voor eht vreemdelingenverkeer heeft gedaan. De vergadering nam staande enkele ogenblikken stilte in acht. De vaststelling van de stichtings akte leverde weinig bezwaren op. En kele afgevaardigden waren ongerust, dat, als voorzitter, secretaris en pen ningmeester het dagelijks bestuur zouden vormen, er geen man uit het VVV-wezen in vertegenwoordigd zou kunnen zijn. Deze bepaling werd dan ook geschrapt. De Stichting zal van kracht worden, wanneer de bestuurs leden, onder de door notaris P. J. M. Giesen te Den Ham, opgemaakte ak te hun handtekeningen zullen hebben gezet. De voorzitter dankte de Gedepu teerde, de heer J. Thomas uit Ensche de, die vier jaar als vice-voorzitter het college heeft vertegenwoordigd en in verband met een portefeuillewis seling zijn plaats zal afstaan aan de heer H. H. Schoemaker uit Deventer. Hij herinnerde er aan, dat er de laatste tijd bijzonder nauwe banden zijn aangehaald met de Gelderse pro vinciale VVV, waardoor een betere coördinatie van het vreemdelingen verkeer in de beide gewesten tot De jaarlijkse paardenfokdag van de Vereniging „Holbatheo" wordt zater dag 19 september weer gehouden op de terreinen bij café „Het Bonte Paard". Het de 20ste fokdag die hier door „Holbatheo" gehouden wordt, zodat de verwachting bestaat, dat er een feestelijk tintje aan gege ven zal worden en dat er een extra grote inschrijving zal zijn van het Gelders en Gronings type en van het Sportregister-type. Tot de vele rubrie ken behoren ook steeds „Landbouw- l ijpaarden onder het zadel gereden" en „Eenspanfokmerries voor land- oouwwagens. De gemeentebesturen van Raalte, lolten en Bathmen zijn evenals de '.akenlieden en landbouwcoöperaties uit deze omgeving steeds de schen kers van de ere-prijs, die aan deze fokdag verbonden zijn. 1 stand zal kunnen worden gebracht en een efficiëntere werkwijze. De heer Thomas verklaarde altijd met veel genoegen het VVV-werk te hebben gedaan. „Het was wel een zaak waar we wakker bij zijn geble ven." Het vreemdelingenverkeer is meer in de sfeer van de economie ko men te liggen en die behoort tot de portefeuille van de heer Schoema ker". Spreker meende dat er gezocht is naar een zo efficiënt en rationeel mogelijke organisatie. Hij wenste daar de vergadering van harte suc ces mee en sprak de hoop uit, dat de verwachtingen voor honderd procent mogen worden gehonoreerd. De heer Smulders van de VVV- Zwolle bracht het thans zittende be stuur dank voor alles wat het in de laatste decennia voor het vreemde lingenverkeer heeft gedaan, waarna de voorzitter zijn medebestuursleden en de afgevaardigden der verschil lende WV's en instanties ten slotte bedankte voor hun arbeid en de een drachtigheid waarmede men tot de nieuwe vormgeving is gekomen. De schietvereniging „De Eendracht" begint maandag 21 september weer met haar wekelijkse schietoefeningen en schietwedstrijden om het clubkam pioenschap in de zaal van Hotel Vos man. De eerste twee maandagen zijn bestemd voor de leden om zich wat in te schieten. Op maandag 5 oktober d.a.v. begint de clubcompetitie en daarna zal weer worden deelgenomen aan de schietconcoursen in Twente. De M.A.C. „De Holterberg" houdt in de nacht van zaterdag, 19 sept. op zondag, 20 september een nachtrit over plm. 130 km. Er zal een rust zijn van een uur, terwijl de gelegenheid zal worden geboden gedurende deze pauze de inwendige mens te verster ken. De start is om 21.00 uur vanaf café „De Biester" aan de Stations straat. Nu het al een beetje herfstach tig begint te worden kan zo'n nacht- rit wel interessant zijn. Spreekuur Maatschappelijk Werker: 's ochtends van 9.00 - 10.00 uur op dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisggebouw, tel. 1436. Gezinsverzorging: Elke morgen, be halve zaterdag van 9.00 - 10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel 1799 mevr. Beltman-Aan stoot. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heer J. C. van Lin- denberg, Postweg 1, alhier, vergun ning heeft gevraagd voor de verbouw van het perceel Postweg 1. Aangezien het verbouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende be stemmingsplan kunnen rechthebben den op aangrenzende en nabijgelegen gronden gedurende veertien dagen, ingaande 14 september 1970, schrifte lijk bezwaren bij burgemeester en wethouders indienen tegen het ver lenen van vrijstelling van de bepa lingen van het desbetreffende be stemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Holten, 11 september 1970. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR (Van een speciale verslaggever) Op 14 oktober zal heel Nederland in de ban komen van de bliksemactie Schip Ahoy, waarmee vijf miljoen gulden moet worden ingezameld voor een nieuw hospitaalschip voor het Ne- dcrlandsche Roode Kruis. Wie die avond de televisie aanzet zal op een zeer bijzondere wijze worden opge wekt en daarvoor geld te geven, voor zover hij of zij tenminste niet eerder al thuis met een collectebus is bena derd. De NOS zal op 14 oktober van 20.20 uur tot middernacht uit het nieu we Ahoy-complex in Rotterdam een sport-varité - programma uitzenden, waarmee topsporters en topartiesten het publiek zullen vragen een bijdra ge te leveren. De J. Henry Dunant bezorgt jaar lijks niet minder dan 2300 patiënten, die vaak al jaren aan hun bed zijn gekluisterd, een onvergetelijke vakan tie. De artsen vinden echter dat het schip niet meer voldoet aan de me dische eisen, die tegenwoordig dienen te worden gesteld. Daarom moet be gin 1972 een Henry Dunant II in de vaart worden gebracht. En daarom moet nu vijf miljoen gulden op tafel komen. De bekende auteur Anthony van Kampen zegt daarover deze maand in een artikel in de Blauwe Wimpel: „Welnu, dat geld zal er komen, om dat wij ons geen Nederlander kunnen voorstellen die „nee" zal zeggen als hem voor dit doel een bijdrage wordt gevraagd. Een doel, zo sociaal, zo ménselijk, zo door en door sympa thiek, dat ieder woord van aanbeve ling uiteraard overbodig is. Wanneer één schip zich in de volle, volstrekt universele sympathie van de natie mag verheugen, dan is dat wel de J. Henry Dunant, het hospitaalschip van het Nederlandsche Roode Kruis". De actie begint binnenkort al met een aantal plaatselijke evenementen, zoals een grote optocht in 't Harde, 'n wadloop bij Pieterburen, een oproep van een predikant uit Urk via de Vis serijband aan de Noordzeevissers, en een collecte onder de opvarende van de ongeveer 7000 schepen, die op 30 september in de sluizen zullen wor den gsechut. Tussen 3 en 12 oktober zal op hon derden sportvelden, in zwembaden, Huisarts: Zaterdag vanaf 12 uur tot maandagmorgen 8 uur: C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, tel. 1280 (al- een voor spoedgevallen). Tandarts: Zaterdag 12 sept. en zon dag 13 sept. J. v. d. Enk, Burg. v. d. Bergplein, Wierden, tel. 05496- 1634, van 18.00 - 19.00 (alleen voor spoedgevallen) Dierenarts: Zaterdag 12 sept. en zon dag 13 sept. W. C. Wamelink, Sche penenstraat 16, telef. 2004. De contactgroep van de ruilverka veling HoltenMarkelo organiseert op donderdag 17 september een ex cursie naar de ruilverkaveling Lul- tenberg, enkele objecten in Twente* en een bezoek aan de ruilverkave- lingswerken in het eigen ruilverka- velingsgebied Holten-Markelo. Mocht er een grote belangstelling bestaan voor deze excursie dan zal een week later op donderdag 24 september een tweede excursie worden gehou den. Het programma ziet er als volgt •uit: Men vertrekt 's morgens 8.00 uur van de Zuivelfabriek te Markelo en om 8.15 uur van het Smidsplein te Holten. Er wordt van 8.45 tot 9,45 uur een bezoek gebracht aan een nieuwe boerderij in de ruilverkave ling Luttenberg, een bedrijf van 25 ha met een rïieuwe ligboxenstal voor 50 melkkoeien. Na de koffie in hotel De Kroon in Hellendoom wordt een bezoek gebracht aan een woning splitsing te Beerzerveld en na de koffietafel in café De Zwaan te De Lutte bezoekt men een landbouwbe drijf aldaar van de heer Haarman, met nieuwe ligboxenstal en vis- graadmelkstal. Tussen 15.45 en 16.30 uur maakt men een rondrit langs de ruilverkavelingswerken in Holten- Markelo, met een toelichting van de Cultuurtechnische Dienst. Plm. 17.00 mr denkt men weer thuiste zijn. Opgave voor deelname kan ge schieden bij de heren N. N. R. Knol 'e Markelo, J. W. Lubbersen te Bath men, G. H. Bieleman en J. W, Huls man te Holten. De excursie is bedoeld voor zowel de dames als de heren en de kosten bedragen 1 11.— per persoon. sporthallen en sportzalen geld worden opgehaald, want de actie is voor een groot deel geadopteerd door de Ne derlandse sportwereld. Op 14 oktober vindt tussen 19.00 en 20.00 uur overal in het land een huis-aan-huis-collecte plaats en vele banken zullen die avond open zijn. Ook zal men tijdens de ma- rathon-tv-uitzending bijdragen kunnen toezeggen via de enkele honderden telefoons, die er in het Ahoy-complex te Rotterdam voor dit doel zullen worden opgesteld. En natuurlijk kunt U ook nu reed» geld storten voor Actie Schip Ahoy, postgiro 50607, Eindhoven (voor reke ninghouders bij de Gemeentegiro Am sterdam, X 50607). Want het devie» moet thans zijn: alle hens aan dek voor Schip Ahoy. Mej. G. C. van den Brink, Deven- terweg, slaagde te Deventer voor da hoofdakte (volledig bevoegd onderwij zeres). DEVENTER FILMS E-D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 1361?. Donderdag 10 t.m. woensdag 16 september, 5 erfenissen voor 'n weduwe Met Geraldine Page enz, 14 jaar; Vrijdag 11 en zaterdag 12 sept. en nachtvoorst. Het volkomen hu welijk, naar het boek van dr. v.d. Velde, 18 jaar; Zaterdag, zondag 13 en woensdag 16 sept. matinee: Gideon en Sam son met o.a. Anton Geesink a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur vrij. 21.00 en 23.30 uur. za. 14.00, 18.30, 21.00 en 23.30 uur. zo. 14.00, 16.00 13.30 en 21.00 uur wo. 14.00, 20.00 uur. Cinema, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 10 t.m. woensdag 16 september, Alices restaurant, 14 jaar; vrijdag 11 en zaterdag 12 sept. voorstelling Hellegebroed, 18 jaar. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. en zo. 18.45 en 21.15 uur zo. en wo. matinee 15.00 uur nachtvoor stelling 23.30 uur. Luxor Theater, Brink, tel. 18662. Donderdag 10 t.m. woensdag 16 september. Met mijn lippen op jouw mond. met Francoise Prévost e.a. 18 jaar; Zondag 13 en woensdag 16 septem ber, matinee: Spanky en zijn ende a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u, za. 18.30 en 21.00 uur. zo. 14.00. 16.00 18.30 en 21.00 uur. wo. 14.00 en 20.00 uur. EXPOSITIES Muntentoren, Achter de Muren, Zand poort tel. p.a. V.V.V. 05700-16200. t.m. 13 sept. Deventer Verkennin gen met Trix Lugard en de heren van Oei, Exter en Geel. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14-17 uur. Openbare leeszaal, Brink, tel. 13506. t.m. 5 oktober, H. Boxman uit Arn hem met monotypes. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur. za. avond, zondag en maandag gesloten. Boetiek de Rozijnenkorf, Assenstraat 4. t.m. 4 oktober, Kleurenlino's Et sen, Boeken van Eric van der Wal. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. Museum de Waag, Brink tel. 14550. Antieke keuken, antieke fietsen, zil ver, Delfts waardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zo. 14-17 uur Lebuinusloren, Grote Kerkhof, be klimming toren tot 13 september. Openingstijden: dagelijks 9-12 en 14-17 uur. zondags gesloten. V.V.V. Molcnstempeltocht, een tocht langs 20 molens in Overijssel en Gelderland. Deelnemerskaarten f. 1,50 verkrijgbaar bij de V.V.V Deventer tot zaterdag 12 septem- bre. Vliegveld Teuge. de Zanden, tel. 05763-200. Parachute springen by goed weer op za. en zo. tot 11,00 lur en tegen zondsondergang. Rondvluchten dagelijks tel. reser vering 05712-2341.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1