Sport,subsidies Dinant Dikkers veroverde „Frits Pa ule-cup Hoelang nog Ruim 1700 deelnemers aan de Heidewandeltocht Kampioenschappen Spanning over het peil schoolzwemmen „De Noordenbarg" der Rood Zwarten de derde maal Godelympische Spelen Betere plaatscijfers Wisselbeker definitief naar Holten Holtense Scholengemeenschap won voor Erik Ladiges benaderde hem Grootste deelname ooit bereikt Perfecte organisatie van „De Trekkers' Blauw Wil won j) zeer royaal HET RONO- PROGRAMMA "ZONDAG Jaarvergadering supportersvereniging Schoon-hengel- wedstrijdên op 5 september Tweede prijs Goede prestaties leden zwemclub „T wenhaarsvekl" Duif G. J. Schuiterd eerste van Breda Onderlinge prestatie- wedstrijden „Twenhaarsveld" Zondag naar Reutum .maJwi {w&n. fmaui.- Groot enthousiasme onder de deelnemers Vrijdag 4 september 1970 Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben aan de Stichting „Sportbelangen" te Holten een subsidie van 25.000.toegekend voor de aanleg van de sportvel den op het complex „Meer manskamp". Een verheu gende beslissing, die alle sportliefhebbers in Holten met enthousiasme zullen begroeten. Er komt zo langzamerhand tekening in de strijd om de belan gen van een goede sport accommodatie in Holten. De heer Paule reikt aan Dinant Dikkers de door hem geschonken cup uit. Onder ideale weersomstandigheden werd zaterdag de jaarlijkse sportdag voor de jeugdspelers van de VV „Holten" om de „Frits Paule-cup" in het zg. Sportdal gehouden, welke nu reeds voor de derde maal in successie door de jeugdcommissie van „Holten" werd georganiseerd. De 16-jarige Herman ten Velde, die de beker twee maal veroverd heeft, moest nu zijn meerdere erkennen in de 15-ja- rige Dinant Kikkers, die op de verschillende onderdelen 17 punten veroverde, evenals Erik Ladiges, uit de leeftijdsgoep 9-11 jaar, maar Dinant had betere plaatscyfers, zodat hem de cup werd toe gewezen. De deelnemers waren in dezelfde leeftijdsgroepen ingedeeld als waar in, zij in de competitie in de afdeling Twente van de KNVB uitkomen. Zij moesten acht onderdelen afwerken t.w, sprinten, doelsehieten in doel met 6 vakken, dribbelen om paal tjes, ver-ingooien, verschieten een technische oefening, hindernisloop en één veldloop (cross). De belangstelling van de jongens was goed. Er déden circa tachtig ju nioren mee en er werd met veel elan gestreden om de prijzen t.w. Ie prijs een beker, 2e en 3e prijs me dailles en als hoogst bereikbare"- de „Frits Paule-cup". De cup werd na afl'bop 'door de schenker en tra'inèr Het eerste van ZVV Blauw Wit '66 heeft zaterdagmiddag op haar nieuwe terrein aan de Vianenweg met maar liefst 9-2 gewonnen van Nijverdal 3, dat de eerste helft (rust 2-2) nog aar dig partij gaf maar na de thee niets meer in te brengen had. De doelpun ten werden gescoord door Ep Beid- man (5x), Bertus Rietberg (2x), Jan Hosmar en Dick Kievit. Zaterdagmiddag (.4-9) zullen de Blauw Witters (senioren, junioren en pupillen) onderlinge wedstrijden spe len. De wedstrijden zullen om kwart over één aanvangen. der junioren, de heer Paule, per soonlijk uitgereikt, aan Dinant Dik kers, die, als reedsgezegd, van alle deelnemers de beste persoonlijke pres taties had geleverd. De jongens kregen allemaal een flesje limonade, wat bij het warme weer erg in de smaak viel. De overi ge prijzen, werden door de voorzitter der jeugdcommissie, de heer F. ter In het RONO-programma „Sport voor Sport" op zondag 6 september tussen 18-30-19.25 uur komt.we.er een aantal voetbalreportages voor. Op 't programma staan verder de motor- crosses in Apeldoorn en Venray en een verslag van de nationale zeil- kampioenschappen van KVNWN in de 16 m. klasse op de Beulakkerweide. De algemene ledenvergadering van de Supportersvereniging van de V.V. „Holten" in de agenda vermeld op 7 september is een week uitgesteld en thans bepaald op maandag, 14 september om 20 uur in hotel Vos man. Hoeven, aan de onderstaande prijs winnaars met een toepasselijkwoord uitgereikt: voor de beste prestatie de laagste punten). Jongens 9, 10 en 11 jaar 1. Erik Ladiges, 17 punten, 2. Frank v.d. Berg, 21 punten, 3. Wim Wilpshaar 28 punten. Jongens 12 en 13 jaar: 1. Joh an Hu- zen, 28 punt, 2. Gerard Veneman, 33 punt, 3. Theo Maats, 34 punt. Jongens 14 en 15 jaar: 1. Dinant Dikkers, 17 punten,2. Henk Mark voort 32 punten, ex equo 3: Jihan Harbers, Rinus Nieuwenhuis en Henk Warrink 34 punten. Jongens 16 jaar en ouder: 1. Herman Kalfsterman, 22 punt, 2. Herman ten Velde 31 punt en 3. Jan Deijk 33 pt. Op zaterdag, 5 september a.s. wor den in'Re Schi'pbêêk bij; 'De Wi^pèrt de schobl-hengelwedsfrijiilén g'ehoü- dèn tii'ssefi1 de ''0'.L,.' 'DbRpsschooT,' dé' school met de Bijbel, de O.L. Kol- school te Holten, de O.L. scholen te Dijkerhoek,. Larensebroek en Marke- losebroek. De wedstrijden worden ge organiseerd door de Hengelsportver eniging „De Rietvoorn" te Holten en vinden plaats tussen 9.00 en 11.00 voormiddags. De school te Dijker- hoek moet daarbij de wisselbeker verdedigen, die zij het vorig jaar wist te veroveren. Landelijk ruiter Jan Müller, lid van derijvereniging Bathmen heeftop het nationaal concours hippique te Bath men met z'n nieuwe paard „Little Symphonie" de tweede prijs gewon nen bij het M-springen. Een mooi sue- De postduivenvereniging „De Bergvliegers" nam met 232 dui ven deel aan de wedvlucht vanaf Breda, 136 km. De duiven werden ge lost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif van G. J. Schuiterd 10.12.40. Uur. laatste duif 10.30.21 uur. De vol ledige uitslag was: 1-5-22-23-24-28 G. J. Schuiterd 2-6-20-25-31-38 H. J. ten Velde, 3-19 W. Aaftink, 4 M Lodewe- ges, 7-17-18-40-45-46 H. van Beek, 8-37 L. Gazen, 11-12-29 I-I. Jongman. 13-42 D. Müller, 14-15-39 Gebr. Wil- lems, 16-32 I-I. Gervedink Nij'huis. I 91-30 A, ten Dam, 26-27-35-44 G. Bek- lemens, 33 J. ten Velde en 36 G. (fceunentoeng. I beker en de grote wisselbeker in ont vangst mocht nemen. De rector van de Holtense scholengemeenschap, de heer Mud, die de gehele dag in Leek aanwezig was ter ondersteuning van zijn ploeg .bedankte namens alle be zoekende scholen voor de goede or ganisatie en de genoten gastvrijheid. De rector van de Godelinde school Naarden deelde hierna meer, dat de oudercommissie van zijn school een nieuwe wisselbeker beschikbaar zou stellen voor de volgende spelen, die dan te Diever gehouden zullen wor den. Dat de stemming in de Holtense ploeg enorm was. laat zidh denken. Bij aankomst in Holten stond de ploeg nog een grote verrassing te wachten, want HMV verwelkomde de ploeg op 't oude schoolplein en speelde daar, waarbij flink mee gehost werd. Daar na werd de gehele ploeg met de lei ders, de heren Groenewoudt, Ten Kampe, Lukkien en Paule in de aula van de school nog toegesproken door de conrector, de heer Van Geel. Het was een dag, die door de deelnemers niet gauw zal worden vergeten. Ter afsluiting van het zomerseizoen zullen a.s. woensdag 9 september 1970 in het zwembad Twenhaarsveld pres tatiewedstrijden om alle leden van d* zwemclub worden georganiseerd. In welke vorm deze wedstrijden zul len worden gegoten is voor iedereen nog een verrassing, doch het zullen in ieder geval langere afstanden wor den dan normaal het geval is. De le den, welke aan deze prestatiewedstrij- den willen deelnemen, worden ver zocht om 18.15 uur aanwezig te zijn. In het gezellige zwembad te Neede vond afgelopen zondag een trainings drie-kamp plaats tussen de clubs uit Markelo, Neede en Holten. Met ruim 40 zwemsters en zwemmers ver scheen 'Twenhaarsveld' aan de start. Onder ideale weersomstandigheden werd vlot het programma afgewerkt. Heel plezierig is het voor leden en bestuur dat een groot aantal ouders steeds de verrichtingen van de club komt volgen. Dit verhoogt de sfeer aan het bad en is vooral voor de jong ste zwemmers(sters) een stimulans. Er was dit keer geen clubprijs aan verbonden. Iedereen zwom voor een persoonlijke prestatie.' De resultaten waren als volgt: 14 eerste plaatsen, 13 tweede plaatsen en 13 3e plaatsen. Alle winnaars mochten op het ere schavotje hun prijs in ontvangst ne men. Een keurig groepje junioren uit Almelo dat de Heide wandeltocht volbracht. Een groep van plm. zeventig leerlingen van de Holtense Scholen gemeenschap heeft afgelopen vrgdag een grote prestatie geleverd door tijdens de sportwedstrijden de Godelympische Spelen, ge noemd naar de initiatiefnemer, de Scholengemeenschap Godelinde te Naarden voor de derde maal achtereen als eerste te eindigen en zich daarmee definitief in het bezit van de grote wisselbeker te stellen. totaal 16 32 29 26 Na afloop volgde een gezamenlijke maaltijd aangeboden door de scholen gemeenschap Leek. Hier vond ook de prijsuitreiking plaats, waar. algemeen aanvoerder, Jan Hegeman, de school- bal (jongens en meisjes), voetbal, 7- handbal, cross en.zwemmen. Nadat 's morgens de verschillende sportdelegaties van de scholenge meenschappen in Leek gearriveerd waren, opende de rector van de scholengemeenschap Leek de Gode lympische spelen en werd de Gode lympische vlam ontstoken. Hierna begaven de deelnemers zich naar de verschillende sportaccommodaties. Door de goede organisatie verlie pen de wedstrijden op tijd en zo was het voor het laatste onderdeel, het zwemmen vrijwel zeker, dat de scho lengemeenschap Holten voor de der de maal in 't bezit van de wisselbe ker zou komen. 'Door een 2e plaats bij het zwemmen, achter Naarden, werd dit een vaststaand feit. Het enthou siasme was groot en velen van de Holtense ploeg sprongen hierna in 't water. Eindklassement: Resp. Diever, Holten, Naarden, Leek. schaken 2 4 3 2 dammen 13 4 2 tennis 1 2 3 4 volleybal meisjes 3 4 12 volleybal jongens 2 4 3 1 voetbal 14 2 4 handbal 13 2 4 cross .1 2 3 4 zwemmen 2 3 4 1 Moeten planten,vogels en vissen sterven door ons toedoen? Gaan wij door onze wereld te verpesten? Laten wij ons restje kostelijke natuur toch beschermen. -*★* Nu kan het nog... inn Hoe Jang nog? Op de eerste dag dat de amateurs competitie begint - zondag a.s. - moet Holten aantreden tegen het Twentse „Reutum", dat zich altijd voor de Holtenaren een lastige tegenstander heeft getoond op eigen terrein. De grote supportersschare zal zeker nieuwsgierig zijn hoe de Holtenaren 't in hun gewijzigde en verjongde opstel ling zullen doen en hoe zij het door trainer Bennink gepropageerde libero- systeem (van Italiaanse orgine) - *n stopper voor de keeper en daarvoor vier verdedigers met aanvallende halfspelers - zullen weten uit te voe ten. „Is het reeds uitvoerbaar en zijn er grote risico's aan verbonden", zijn Meer dan zestienhonderd wandelaars om precies te zqn 1677 personen oud en jong, groot en klein, hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de Heidewandeltocht, in bo sverband van de NUW, georganiseerd door de Wandelsportver. „De Trekkers". Vijf en veertig verenigingen met drie en tachtig groepen in kleurrijke costuumpjes en meer dan honderd veertig individuele wandelaars trokken door Holtens dreven en hebben genoten van de bloeiende heide op de Holterberg en van het natuurschoon, dat op de ver schillende routes te genieten viel. De afstanden bedroegen 5,10, 15, 25 en 40 km. De junioren en adspiranten waren op de 15 en 10 km. het sterkst vertegenwoordigd met meer dan vierhonderd deelne mers. De individuele wandelaars kwame uit alle windstreken, er waren er zelfs een paar uit Hauwert in de kop van Noord Hol land. Allen hadden veel bewondering voor de mooie tocht. Holtense scholengemeenschap Voor alle groepen werd een rust van een half uur gehouden op de camping „De Holterberg" van de heer L. Veneklaas, waar een gezel lige drukte heerste en waar de EHBO heel wat blaren te prikken kreeg en voetbehandelingen moest toepassen. De heer B. Rikkert. lid van de techn. commissie uit Zwolle noemde de ze camping als rustplaats een open baring. De groep, die als Duiters aange kondigd was, bleek te bestaan uit En gelse militairen, die in Osnabtsick ge legerd zyn. Een opvallende figuur was de b(j- na 67-jarige Mannes Hotstede uit >'y- verdal „Mans van Nijverdal", zoals de meeste wandelaars uit de streek hem kennen die de 25 km. op klom pen meeliep en 24 maal de vierdaag se van Nymegen heeft meegelopen. Ook was er een blinde man, die in gezelschap de 25 km. meewandelde. De vrij hoge temperatuur was oor zaak, dat enkele wandelaars door de warmte bevangen werden, maar de Holtense EHBO die met 17 dames en heren aanwezig was, wist alles uitstekend op te vangen. De 8-jarige Bert Aanstoot uit Holten, werd door een wiel van een auto lichtelijk aan zijn rechterbeen geraakt en moest, nadat eerst nog doorgewandeld was, de tocht staken. De EHBO bracht hem netjes thuis. De jury, bestaande uit de heren J. Bruntink en B. Dijkman uit Neede en C. M. Prins uit Enschede, had bij deze enorme deelname, de groot ste, die tot nu toe voor de Heidewan deltocht genoteerd werd, geen ge makkelijke taak. Ook de organisatoren hadden op zo'n toeloop niet meer ge rekend, want bij de voorinschrijving hadden zich ruim duizend deelnemers aangemeld. Er waren dan ook 600 insignes met wit-blauw lint te weinig, maar die zullen worden nagezonden. De verenigingen ontvingen een ver zilverde flesopener. Overigens was de organisatie weer perfect. Start en fi nish waren in het gebouw Irene, waar na de binnenkomst der wandelaars een enorme drukte heerste, met o.a. veel Holtenaren, die een kijkje kwa men nemen. De uitslag van de jury was als volgt: Senioren le klaa. 1 .Stadsveld. En schede, 177V* p.; 2. De Berg, Neede 177 p.; 3. Assendorp Zwolle 169Vt p. Senioren ïe klaa: 1. Wandelvriend, Aalten 166 p.: 2. Lindenhof Ensche de, 162 p. Senioren 3e klas. 1 SOS Wezep 161Vs Senioren 4e klas: 1. Twente Enschede 168 p. Senioren-niet aangesloten: 1. SOS De venter. 164 pt. Healiers, Osnabrück 160 p. 2. Jansdal, Ermelo 154 p. Senioren 15- k.m. aangesloten. 1. De- fora Den Hulst 159'/t p. Senioren 15 km. niet aangesloten. 1 VOV Voorst 169 p.; 2. TOG Erme lo 160 p. Junioren le. klas. 1. Goossemaat, Al melo 1701/» p.: 2. Kindervreugd, Al melo 168 Vs, Kerkenhoek, Nieuwleu- sen 167 p.; 4. Kerkelanden A Alme lo 166 p.. 5. Sluitersveld Almelo 165*/» p. 6 De Riet, Almelo 163Vt. 7 WIOS Hengelo 160 p. Junioren 2e klas. 1. De Berg Neede, 164 p. 2 VOK Almelo 162 p.. 3. De Trekkers. Holten 160 p. 4. Lindenhof Enschede 158!/t p„ 3. Stadsveld En schede- 136 p. Junioren 3e klas: 1 SOS Wezep 158 p. 2. De Merels, Almelo. 3. Tempo, Diepenheim 152 p. Junioren 4e klas: 1. Nijverdal-Ten Cate, Nijverdal löQ'/t, p. 2. Op Mars, Borne 155 p. 3. Stiensfenne, Ensche de 153l/«, 4. Hengelose Es, Hengelo 15Ll/t p. Junioren niet aangesloten: 1. 't Meug- je Meppel 160'/! p. Adspiranten le klas. 1. Kerkelanden A, Almelo 166 p. 2, De Berg. Neede 165 p. 2. Kerkenhoek. Nieuwleusen, 165 p.: 3. Sluitersveld Almelo 161'/» p. 4. Wandel vriend Aalten 160 p., 5. De Riet, Almelo 159Vi p. 6. Linden hof A Enschede 158 p. 7. SOS A, Wezep 157 Vt p. 8. Het Centrum, Al melo 1551/» 9 VOK, Almelo 154'/t p. Adspiranten 2e klas. 1 WIOS A. Hen gelo 162 p.. 2. Stadsveld, Ensch de 160 p. 3. Nijverheid, Hengelo 159 p. en 4. De Merels Almelo 138 p. Adspiranten 3e klas: 1. Assendorp, Zwolle 153 p. Adspiranten 4e klas. 1. Wandelvreugd Hengelo 159Vs p., 2. De Tukkers, Al melo, 156'/ï p. 3 DVT Deventer, 155 p. 4. WIOS, Hengelo 154'/i p. 5. Ker kelanden B Almelo 153'/s p. 6. Op Mars Bome 152 p. 7. Viersprong Den Hulst 151 Vx p. 8 SOS. Wezep. 1501/. p. 9. Hengelose Es Hengelo 150 p. Junioren, niet aangesloten 10 km. 1 De Trekker, Emmen 166'/j p. 2. De Trekkers, 4, Emmen 161''i p. 3 vlug en Lenig A Okkenbroek 1558'/j 4. Vlug en Lenig B, Okkenbroek 157V«.p. Adspiranten 10 km. niet aangesloten. 1. De Trekkers, Emmen 159'/ï p. 2. Vlug en Lenig C Okkenbroek 158 Vinkenbuurt, Ommen 155 p. Scholen: 1. School m.d. Bijbel, Hol ten 151 p. School met de Bijbel, Hol te» ISO.».- 1 vragen die velen op het hart branden. Daarom is het te verwachten, dat veel Holtenaren naar Reutum zullen trekken om dit eerste treffen gade te slaan. De supportersvereniging zal één of meer bussen laten rijden. Het vertrek is bepaald op 13.15 uur vanaf de Smidsbelt. De opstelling van Holten is als volgt: Doel: Breukink; libero: G. Paalman; achter: Soer, Kaiser, Markvoort, Brands: midden: Beldman en B. Kna pen; voor: Veneklaas, B. Aanstoot, Reijlink; wisselspelers: D. Pasop, KI. Broersma en B. J. Kurz. Na een periode van betrekkelijke rust in verband met de vakanties zijn op 12 augustus de voorlichtingsacti viteiten van het Comité Voetgangers actie '70 weer geintensiveerd. Die avond worden de uitzendingen van de TV-spots van de Voetgangers actie '70 hervat op het gebruikelijke tijdstip, onmiddellijk voor het nieuws van vijf voor zeven. In augustus had den vier uitzendingen plaats, terwijl daarna tot 26 september de spots op elke werkdag beurtelings op één der zenders Hilversum I en II worden uitgezonden. De actie die als slag zin heeft: „Mensen maken fouten, hou daar rekening mee!" richt zidh tot alle weggebruikers met de be doeling te trachten het ontstellend aanal ongevallen waarbij voetgan gers betrokken zijn terug te brengen. Hoe ernstig de gevolgen voor voet gangers in feite zijn blijkt wel uit de volgende cijfers, afkomstig van het Centraal Bureau voor de Statistiek: Bij botsingen met dodelijke afloop tus sen personenauto's en voetgangers in 1968 werden tegenover één bestuur der of inzittende van een personen auto niet minder dan 378 voetgangers gedood; bij botsingen tussen vracht auto's en voetgangers werd zelfs geen enkele chauffeur of bijrijder gedood, maar verloren 103 voetgangers het leven. Van al deze verongelukte voetgangers was een derde in de kleuterleeftijd en een derde ouder dan 65 jaar. Het is duidelijk dat het zeker in die geval len weinig zin heeft na te gaan bij wie de schuld of de oorzaak van het ongeval lag, omdat, hoe dan ook, de voetganger altijd aan het kortste eind trekt. Daarbij dient men verder te beden ken, dat het niet gaat om afzonderlij ke categorieën weggebruikers. Bijna iedere volwassen automobilist of bromfietser is op zijn tijd ook voet ganger. Waar het in feite om gaat is dat alle weggebruikers slechts mensen zijn en: „MENSEN MAKEN FOU TEN. HOU DAAR REKENING MEE' Probeer fouten van anderen te voor zien en daarmee ongelukken te voor komen. De actie blijkt zich in een bijzondere belangstelling te verheu gen. Tot dusver werden reeds ruim 850.000 folders van de actie verspreid tegen 475.000 tijdens de gehele Voet gangersactie in '68. Verwacht wordt dat na de aanvang van de scholen nog een groot aantal aanvragen voor folders zullen binnenkomen. Vrijdag 28 augustus was voor de leerlingen van de huishoudschool De Noord-enbarg een bijzondere dagi Op die dag werden n.l. de kampioen schappen schoolzwemmen gehouden In het zwembad Twenhaarsveld. En begunstigd door stralend zomerweer werd er verbeten gestreden om de erepryzen. Deze kampioenschappen waren eens te meer duid-elyke bewij zen van het rendement dat ons zwem bad oplevert, want praktisch alle leerlingen namen deel aan één of meer zwemstylen. En er waren zelfs niet genoeg meisjes om deel te nemen aan de wedstryd voor niet-zwemmers. Nadat alle nummers vlot afgewerkt waren, kwamen de vijf snelste meis je» in de finale. Onder hartstochtelij ke toejuichingen kwamen tenslotte telkens twee winnaressen naar vo ren. Na de officiële wedstrijden ont kwamen de leerkrachten, die geassis teerd hadden, niet aan hel bad, dat de leerlingen hen toegedacht hadden: gekleed en wel sprongen ze in het water! Hierna werden de prijzen door de directeur, de heer P. H. Cammeraat. uitgereikt. Behalve medailles voor de twee snelste meisjes van elke slag, kregen de tien snelste meisjes op elk nummer een schooldiploma. De uitslagen waren als volgt: Schoolslag 14-15 jaar: 1 Minie Es- huis 21 sec. (series); 2 Ria Leeftink 21.6 sec. (series). Rugslag 14-15 jaar: 1 Minie Eshuis 19 sec. (series); 2 Anjo Hofman 20 sec. (series). Vrije slag 14-15 jaar: 1 Minie Es- huis 15-2 sec.; 2 Ans Bos 17.5 sec. Schoolslag 12-13 jaar: 1 Gerda Boo- de 21.4 (series 18.5); 2 Dinie Krik- kink 23.4 (series 22.2). Rugslag 12-13 jaar: 1 Alie Rosman 23 sec. (series 24.1); 2 Jennie Nikkels 23.2 sec. series 25.2). Toorneman 20.5 sec. (series 20 sec.); Vrije slag 12-13 jaar: 1 Jantina 2 Gerda Meyer 20.8 sec. (series 20.8 sec.) De organiserende school, d« scho lengemeenschap „Westerkwartier- Noordenveld", in Leek, en de andere scholengemeenschappen van Naar den, Diever en Holten streden hierbij op de volgende onderdelen: schaken, dammen, tafeltennis, tennis, volley-

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3