Spannende „School-zwem- kampioenschappen" waarom? Frits Kramer behield zijn titel Een voorlopige analyse .Holten F' van volkers muziekhuis De Kolschool kampioen Meer dan duizend wandelaars in Holten verwacht Sportieve soldaatjes vind je dat nou zo gek dat ik klant bij de nmbben... Drukte in natuurbad „T wenhaarsveld" Enter Vooruit- Holten 1-2 Goed spel, maar tweede prijs Drie eerste prijzen op internationaal muziekfestijn in Wierden Trainings- zwemwedstrijden te Neede Grote voorinschrijving Heidewandeltocht St. Japiksloop weer geslaagd In het Needse bad Z.C. „Twenhaarsveld55 eerste in zwemvijfkamp Het staat er niet slecht voor Voor het a.s. „muziekseizoen" hebben we nu reeds een pracht koilektie ELEKTRONISCHE 0I0ELS SPAANSE GITAREN Blokfluiten - Mondorgels - melodica's Studiemuziek Holten oefent tegen Willielminaschool Oriënteringsrit „Ring Holten" der C.J.V. Y oe tbalwedstrij den afgelast OVERIJSSELS PROGRAMMA VAN DE RONO Duif van G. J. Bekkernens le van Den Bosch DIPLOMA ZWEMMEN gametuwtijdmee- ganaardenmb! Holten 2 ,*yaag 28 augustus 1970 Onder idealen weersomstandigheden en zeer grote belangstelling werd dagmiddag in het natuurbad „Twenhaarsveld" het kampioenschap der Holten- se basisschoien verzwommen. De wedstrijden werden georganiseerd door de zwemclub „Twenhaarsveld", waarbij een door deze aangeboden wisselbeker als hoogste prys op het spel stond. Van elke school t.w. de o.l. Dorpsschool, de School met de Bijbel en de o.l. Kolschool de scholen van Dykerhoek en Espelo waren tot hun spijt niet in staat een zwemploeg in het water te brengen moesten voor de verschillende zwemstylen n.l. de school-, rug- en vrye slag, drie meisjes en drie jongens de strijd tegen elkaar opnemen, zodat elke school kon deelnemen met negen jongens en negen meisjes. Bovendien werd er nog een estafette 6 x 25 meter vrye slag gezwommen door de jongens en de meisjes afzonderlijk. Onder luide aanmoedigingen van hun klasgenoten werden de zwem sters en zwemmers opgezweept hun uiterste krachten te geven, om zo snel mogelijk hun 25 meter baantje te trekken, veelal „gecoached" door hun meester en de hoofden der scholen. Na het afleggen van de persoonlijke afstanden leidde de Kolschool met 'n kleine voorsprong van acht punten. Onder grote spanning werd toen be gonnen aan de estafettenummers, waarbij de Dorpsschool met de meis jes het snelst Was, terwijl de Kol school met de jongens excelleerde, zodat de rekenkamer de beslissende uitslag moest bepalen. Het bleek tenslotte dat de Kol school de beste tijden had gemaakt en met 680 punten in het bezit kwam „van de wisselbeker. Als zeer ,goede 'tweede volgde de Dorpsschool met 692'/2 punt en als derde de School met de Bijbel met 760.6 punt. Na afloop van de wedstrijden wer den aan de drie eerstaankomenden op elke afstand medailles (goud, zilver en brons) uitgereikt, eveneens be schikbaar gesteld door de zwemclub. Hierna reikte de voorzitter der zwemclub, -de heer F. ter Hoeven de wisselbeker voor de eerste keer uit aan het hoofd van de Kolschool, de heer H. Wilpshaar. Het hoofd der Dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, bedankte tenslotte na mens de deelnemende scholen de zwemclub voor de organisatie en de kinderen voor hun prestatie. Al met al was het een zeer geslaagd „school- zwemkampioenschap" De voornaamste uitslagen waren als volgt: 25 meter schoolslag: Meisjes: 1 Marjanka van Maurik, Kolschool 24,7; 2 Bea Brinkman, Holten zette haar oefencampagne voor de a.s. competitie voort en speel de j.l. dinsdagavond een oefenwed strijd tegen de 4e kl. zaterdagvoetbal Enter Vooruit. Voor de rust speelden de Holtenaren sneller en beter en dit resulteerde dan ook in een uitstekend doelpunt van Veneklaas na prachtig voorbereidend werk van de jeugdspe ler Bert Knapen die een goede wed strijd speelde (0-1). Enkele minuten later verhoogde dezelfde speler de voorsprong, doch om onbegrijpelijke redenen keurde de scheidsrechter dit doelpunt af wegens buitenspel. Voor de rust scoorde Enter Vooruit de ge lijkmaker waarbij de gehele ach:er- hoede van Holten bleef staan voor buitenspel, doch de scheidsrechter was een andere mening toegedaan (1-1). Na de rust wogen beide partij en goed tegen elkaar op, doch de duisternis speelde beide ploegen par ten. Kot voor het einde wist Holten de zege veilig te stellen door een knap doelpunt van Bert Knapen (1-2). School met de Bijbel 24,8; 3 Leila van Hoevelaak, Dorpsschool 25,0. Jongens: 1 Eric Ladiges, Kolschool 23,4; 2 Wim Wilsphaar, Kolschool 23,6 Op het Hooiplukkers-toernooi te Lochem heeft Holten het niet verder kunnen brengen dan de 2e plaats. Zij speelde gelijk tegen Varsseveld, vol doende voor een finaleplaats, maar in de finale werd zij geklopt door St. Jo ris uit Braamt, dat in de laatste ron de PAX Hengelo (G.) verslagen had. Het zag er in de wedstrijd tegen Varsseveld helemaal niet naar uit, dat de Holtenaren de finale plaats zouden veroveren. Varsseveld leidde al van voor de rust met 1-0. In de laatste minuut scoorde Kurz - voor malige speler van Eibergse Boys - de gelijkmaker en dat was voldoende voor Holten voor de laatste kracht meting. Die laatste wedstrijd werd 'n teleurstelling. Hoewel de Holtenarerr vooral in de eerste helft sterker wa ren, wisten zij dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken. In de twee de helft kwam St. Joris op een wat fortuinlijke wijze aan haar eerste doelpunt. Dat was voor de rood-zwar- ten, die met drie invallers aantraden en tijdens het spel nog spelers verwis seld hadden, de genadeslag. St. Joris won ten slotte met 2-0 de eerste prijs. Tijdens de prijsuitreiking prees de voorzitter der organiserende vereni ging het goede spel, dat de Holtena ren tijdens het toernooi hadden laten zien. Het waren in elk geval goede oefenwedstrijden, die onder het toe ziend oog van de nieuwe trainer, de heer J. H. Bennink uit Enschede, wer den gespeeld. Voorz. Ten Hoeven met megafoon reikt aan mees ter Wilpshaar de wisselbe ker uit van de o.l. Kolscïtool 3 Wim Bulsink, Dorpsschool 24,4. 25 meter rugslag: Meisjes: 1 Jantina Willems, Dorps school 23,5; 2 Hedi Redeker, idem 25,7 3 Janny Broekhuis, idem 26,6. Jongens: 1 Gerhard Möring, Kol school 23,4; 2 Frank v. d. Berg, idem 24,6; 3 Erik Oosterhoff, School met de Bijbel 25,4. 25 meter vrye slag: Meisjes: 1 Wendy van Hoevelaak, Dorpsschool 19,8; 2 Wieke de Vries, Kolschool 19,9; 3 Marlies Dissevelt, Dorpsschool 20,2. Jongens: 1 Willem Jan Roelofs, Kolschool 18,2; 2 Jan Stam, School met de Bijbel 19,3; ex equo 3 Jan Huisman en Jan Pieffera, Kolschool 19,6. 6x25 meter estafette: Meisjes: Dorpsschool 2,06; 2 Kol school 2,10; 3 School met de Bijbel 2.36,4 Jongens: 1 Kolschool 1.58,1; Dorpsschool 2.06,6 en 3 School met de Bijbel 2.10,2. De drumband van de Holtense Mu- ziekver. HMV heeft zaterdag op het Internationaal Muziekfestival georga niseerd door de Wierdense Muziekver. „Sint Jan" twee prijzen behaald ter wijl tamboer-maitre Lieuwe Meinsma de prijs kreeg voor de beste tamboer- maitre. De band behaalde 200 punten en bleef hiermee slechts 3 puntjes onder de beste prestatie van het hele con cours die geleverd werd door de drumband „Soli Deo Gloria" uit Wes- terhaar. Bij de defileerwedstrijd be haalden de HMV tamboers met 23.6 punten de eerste prijs, tweede werd „Soli Deo Gloria" uit Westerhaar. A.s. zondag 30 augustus is zwem club „Twenhaarsveld" uitgenodigd, om deel te nemen aan trainingswed strijden tegen Markelo en Neede. De aanvang is 's middags om 4 uur. Ver trek 3 uur per bus vanaf de Dorps school. Tenminste zes en twintig verenigin gen met zes en zestig groepen en een groot aantal individuele wandelaars zullen zaterdag deelnemen aan de Heidewandeltocht, die door de W.S.V. „De Trekkers" te Holten, onder aus piciën van de N.TJ.W. wordt georgani seerd. Er zijn ook veel deelnemers van buiten de N.XJ.W.-kring o.a. uit Amsterdam, Sneek enz. en groepen uit Emmen, Voorst en Ermelo. De voorinschrijving is de duizend deelne mers al ruimschoots gepasseerd en daaronder is zelfs een groep uit Osna- brück van ruim twintig tippelaars, die de bloeiende heide in Holten wil len bewonderen. Men kan dus zelfs spreken van een internationaal karak ter van dit jaarlijks terugkerend wan delfestijn. De voorbereiding heeft de organisa toren enorm veel werk gekost, maar de resultaten zijn veelbelovend. Start en finish zijn bij het gebouw Irene in de Dorpskern. Vandaar uit wordt door de verschillende categoriën ge wandeld naar het oostelijk en noorde lijk deel van de Holterberg - waar de heide mooi in bloei staat - om daarna een half uur rust te houden op de Camping „De Holterberg" van de heer L. Veneklaas. Vervolgens wordt Zaterdagmiddag jl. vond in het zwembad te Neede een vijfkamp plaats tussen de verenigingen DOS (Varsseveld), EWR (Eibergen), NZC (Neede), Twenhaarsveld (Holten), WWV (Winterswijk) Deze vijfkamp werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd door EWR te Eibergen en Twenhaarsveld won toen voor de eerste keer de grote wisselbeker, zodat zij dit jaar voor de zeer zware taak stond deze beker te verdedigen, vooral ook, omdat meerdere ploegen dit seizoen de ge legenheid hebben gehad in een ver warmd bad te trainen, hetgeen in Holten helaas nog niet mogelijk is. Maar iedereen verscheen welgemoed Evenals de overige KNVB-ama- teur-elftallcn zal ook Holten I op zondag 6 september voor de compe titie moeten aantreden. Dat gebeurt niet in de westelijke regionen, zoals het vorige jaar (4 M), maar in het oostelijk competitieverband, omdat het bestuur van „Holten" toestem ming heeft gekregen weer naar de Twentse clubs „terug te keren". (4 B). Hoewel financiële motieven hier bij een belangrijke rol hebben ge speeld, men denke maar aan de streekdcrby's tegen Nijverdal, Hec- I kan; sange- ogelijk] Daar? st da van 695. tot 7250.- met nylonbesnaring van de merken Telesvoro en Juan Cortez welke worden aanbevolen door de muziekschool. BU DE VERKEERSLICHTEN NIJVERDAL tor (Goor), Rood Zwart (Delden), enz allemaal met een grote aanhang, het zijn ook ideeële redenen geweest, die tot dit verzoek geleid hebben. Er bestaan nl. met de Twentse clubs be tere contacten, omdat alle lagere elf tallen en de junioren in de afdeling Twente uitkomen. Van de tweede wedstrijd, thuis tegen Nijverdal hoopt men al, dat het een kasstuk zal wor den, evenals de Holtense supporters in grote drommen naar Nijverdal trekken. Holten mist straks een paar goe de spelers. Oud-aanvoerder, Henk Hommes is naar Genemuiden ver trokken, waar hij onderwijzer is en Rini den Heijer, heeft uit zakelijke motieven zijn groentezaak ge meend de schoenen aan de wilgen te moeten hangen. Men meent echter in B. J. Kurz, leraar aan de scholen gemeenschap-en speler van de4e klasser Eibergse Boys, Bertus Aan stoot van ABS (Bathmen), voorma lige rivaal van Holten en Klein Tcc- selink van de VV „Harfsen" goede opvolgers gevonden te hebben. Laatst genoemde is echter nog niet in con ditie, omdat hij op het Hector-tour- nooi een vrij ernstige blessure heeft opgelopen. Over de samenstelling van het elftal valt dan ook nog niets te zeggen. Vanaf de tweede week in augus tus is er tweemaal per week ge traind met de nieuwe trainer, de heer J. H. Bennink uit Enschede, die na de laatste oefenwedstrijd o.a. op het Hooiplukkertournooi te Lochem, een goede indruk gekregen heeft van de conditie zijner pupillen. Zijn gedachten gaan uit naar het zgn. libero-systeem, met één vrije verdediger, achter vier backs, twee aanvallende middenspelers en drie voorhoede-spelers. Hij is thans be gonnen, de hem toevertrouwde spe lers tactisch bij te schaven. Men heeft in Holten goede hoop, dat de rood-zwarten zich een goede plaats aan de top van de ranglijst zullen weten te veroveren, waarbij men o.a. het uit de 3e klasse gedegradeerde La Première wel als een ernstige tegenvoeter ziet. Alle hoop is, wat de speelvelden be treft, gericht op het Sportcomplex „Meermanskamp", waarvan de eer ste terreinen thans zyn, of worden ingezaaid door de Grontmjj. Men zal trachten in de bestaande accomoda- tie in afwachting van de verhui zing over een paar jaar nog enige verbetering aan te brengen. aan de start. Langs de kant geen trainer om de Holtenaren naar een goede tijd te coachen, maar gewoon een grote schare Holtense supporters. In het begin van de wedstrijden leek het er op, dat onze club geen schijn van kans had op succes en liepen zij een grote achterstand op de vereniging EWR en DOS op. Na vijf afstanden stond ZCT op de derde plaats met 26 punten achterstand op EWR en 6-op DOS, hetgeen na 10 nummers nog groter werd en liefst 29 punen op EWR en 10 op DOS be droeg. Toen echter na het afleggen van de rugslagnummers de achterstand iets kleiner begon te worden, kregen de Holtenaren weer nieuwe moed kon het „grote geschut" in werking worden gesteld voor de afstanden in de vrije slag, altijd al één der sterk ste nummers van Twenhaarsveld. De stand was toen: 1 EWR 92 pnt., 2 DOS 74 pnt., 3 Twenhaarsveld 71 p. Voordat aan de beide laatste num mers, de estafettes 8x5 mtr jongens en meisjes beneden de 16 jaar en 6x50 mtr boven de 16 jaar werd be gonnen, was de staïid wel zeer span nen: 1 EWR 129 pnt., 2 Twenhaars veld 129 pnt., 3 DOS 117 pnt In de eerste estafette was Marlies Disselvelt de startzwemster. Zij be zorgde de ploeg meteen al een tien meter voorsprong. Geweldig! Er werd nu verschrikkelijk geknokt om deze voorsprong te behouden en het lukte. Twenhaarsveld was één. De tweede estafette was helemaal een spektakelstuk. Dan was er een voor sprong, dan weer achterstand, dan ging de strijd gelijk op tot uiteinde lijk de laatste man, Frans Post, er zo'n geweldige eindsprint inzette, dat iedereen helemaal dol werd en met een kleine voorsprong op de grote concurrent EWR tikte Frans als eer ste aan. Twenhaarsveld had wéér gewonnen. De beker ging w^er mee naar Holten. De clubvlag werd bo ven op de duiktoren gehesen en ieder een sprong van vreugde het water in. Nog even was er spanning omtrent de officiële uitslag, maar na correc tie was deze: 1. Twenhaarsveld 156 pnt., 2. EWR 146 pnt.. 3. DOS 137 p., 4. NZC 45 pnt., 5. WW 27 p. Alle uitslagen zijn nog niet binnen. Natuurlijk hebben onze „goeien" ook nu weer snelle tijden gemaakt. Maar dit keer moest „Twenhaarsveld" la ten zien wat het als ploeg waard was en de met zo veel moeite door onze schoolslagzwemster Marietje Loman gezwommen 100 meter vrije slag was zeker zo belangrijk als de overwinning van één van de favorie ten op dit nummer. Elk puntje telde mee. Iedereen, ook de met goud be hangen kampioenen van vorige week, was het er over eens, dat een over winning die je met de hele club be haalt toch de allergrootste voldoe ning en vreugde geeft. Van Neede tot Holten werd er gezongen. Natuur lijk werd er „aangelegd" en met de vlag bovenuit de bus werd er een ererondje door Holten gemaakt. Het was dan ook een „geweldige" over winning .ondag a.s. speelt Holten haar laat ste oefenwedstrijd voor het begin van de competitie tegen Wilhelminaschool in Hengelo (O). De wedstrijd begint om 14.30 uur en h-at vertrek is per auto om 13.30 uur vanaf de Smidsbelt. ST. JAPIKSLOOP Ruim dertig atleten uit Holten en om geving (o.a. uit Rijssen, Nijverdal, Deventer, Hengelo) namen het afge lopen weekend deel aan de tweede de supportersvereniging van de V.V. „Holten" om vooral de gedachten levendig te houden aan het grote be lang van de aanleg der sportterrei nen op „Meermanskamp". Er was een vyf km lang parcours uitgezet, dat gedeeltelijk onder langs de Hol terberg liep en via Meermanskamp eindigde door een gedeelte van de nieuwbouw in het Kolcomplex met de finish op de Stationsplein N.S. Frits Kramer uit Holten die als winnaar van het vorige jaar zijn ti tel verdedigde, kwam ook nu weer als eerste aan en finishte nog net binnen de vijftien minuten, met rui me voorsprong op H. Bosman uit Hengelo. De strijd om de derde en vierde plaats werd op de meet be slist. B. Breukink, doelman van Hol ten 1 versloeg met een neuslengte Wim Reilink,; beiden uit Holten. W. Schreurs uit Rijssen legde beslag op de vijfde plaats. Een beker beschik baar gesteld door de beste jeugdpres- tatie werd veroverd door de zestien jarige E. J. Stegeman uit Holten. Enkele verdere uitslagen waren 6. H. Wolterink, Espelo 70, 7. J. van Pijkeren, Rijssen, 8. J. Zandbergen, Rijssen, 9. H. J. Wolterink, Espelo 70, 10 G. H. Beltman, Kolweg 69, 11. E. J. Stegeman, Deventerweg en 12. B. Rietberg, Neerdorp 78. De heer J. Warrink, voorzitter van de Stichting „Sportbelangen" knipte bij de aanvang het startlint door en overhandigde later in de cantine oj het voetbalterrein van V.V. „Holten' met een toepasselijk woord een zes tal prijzen bestaande uit bekers en medaillse .Frits Kramer bleef in het bezit van de wisselbeker maar ont ving ook een persoonlijke beker. Zondag, 23 augustus organiseerden de C.J.V.'s van de Ring Holten een oriënteringsrit. Helaas lieten de le den deze middag verstek gaan. Hier door was het aantal deelnemers be neden de verwachting. Opvallend was het aantal deelnemers die geen lid waren. De tocht voerde door diverse mooie gedeelten van Holten en omgeving, hetgeen door iedereen bijzonder werd gewaardeerd. De hoofdprijs, een dag tocht voor 2 personen, werd gewon nen door de Heer J. Tuller, Deventer weg, Holten. gewandeld door het zuidelijk deel van de Holterberg om via de Enkweg, met het prachtig uitzicht op het Dorp Hol ten, het Beukenlaantje, Stationsstraat en Larenseweg al om 11.00 uur. De deelnemers aan de overige afstanden - 25 - 15 - 10 en 5 km - om 14.30 uur. De geneeskundige verzorging is in handen van de Holtense EHBO. De rijkspolitie heeft haar medewerking weer toegezegd o.a. bij het overste ken van de drukke rijkstraverse van de Kerkstraat naar de Kolweg en la ter bij de terugkomst van de Stations straat naar de Larenseweg. Alle deel nemers, die de tocht volbrengen ont vangen een medaille met lint met 'n afbeelding van de Ned. Herv. Kerk. Onderweg ontvangen alle deelnemers behalve de 5 km-wandelaars gratis 'n flesje Rivella om de dorst te lessen. Holten zal zaterdag geheel in het te ken staan van de wandelsport. In de routebeschrijvingen is de waar schuwing opgenomen, dat men niet buiten de paden mag wandelen en dat het verboden is te roken in bos en heide maar dat verwacht men van rechtgeaarde wandelaars trouwens niet. De onderstaande voetbalwedstrijden gaan zondag niet door: UD 2 Hol ten 2; Holten 3 Rob. et Velocitas 3; Holten 4 Rob. et Velocitas 4; Hol ten 5 Rob. et Velocitas 5. In het literair kwartier van de Ro- no op zondag 30 augustus (18.00 tot 18.30 uur) heeft de heer G. J. H. Krosenbrink een gesprek met de uitgever Witkam in Enschede. Zijn uitgeverij verzorgt o.m. de Klei ne Twentse reeks", waarin poëz'ie en proza in het Twents verschijnen. Dit is een voor de Twentse streek taal belangrijke onderneming, want voor schrijvers is het uiteraad moei lijk om literair werk in een streek taal voor een betrekkelijk klein taal gebied uitgegeven te krijgen. In het zelfde programma bespreekt Drs. J. Pop de roman „De put van Rouke G. Broersma. Het is een uitgave van Sijthoff in Leiden. „Sport voor sport", zondag, 30 augustus In „Sport voor Sport," dat zondag tussen 18.30 en 19.25 uur wordt uitge zonden, komen weer reportages voor uit het betaalde voetbal. In deze af levering verder aandacht voor het begin van de competitie van de ama teurvoetballers, de korfballers en de handballers, met o.m. een verslag van „Vlugheid en Kracht-Groningen" tegen Sparta. Daarnaast de volgende onderwer pen: de atletiekwedstrijden in Gro ningen, Arnhem en Almelo. De in ternationale wegraces in Hengelo (Gld) en de nationale motocross in Anloo, het concours hippique Bathmen en de volleybal-'interiand tussen de dames van Nederland e De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 282 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Den Bosch, 101 km. De duiven werden om 8.00 u. gelost. Aankomst le duif van G. J. Bekkernens om 9.30.29 uur, aankomst laatste duif 9.50.52 uur. De volledige uitslag was: 1, 4, 6, 13, 24, 25 G. J. Bekkernens; 2 M. Lode- weges; 3, 5, 18, 20 H. J. van Beek; 8, 9, 10, 19, 32, 35, 37 Gebr. Willems; 7, 15, 27 H. J. te Velde; 11, 17, 28 L. Gazan; 12 Joh. Paalman; 14, 16 A. ten Dam; 21,22 W. Aaftink; 23 H. Ger- vedink Nijhuis; 29, 41 D. Müller; 30, 34, 36 G. J. Schuiterd; 38, 42, 43 H. Jongman; 51 G. Steunenberg; 33 F. Meester. Kampioenen jonge duiven 1 G. J. Bekkernens; 2 Gebr. Willems; 3 G. J. Schuiterd. Kampioen jonge vogel van Gebr. Willems met 177 punten. Met de aanbieding van een aantal met „soldaatjes" volgeplakte spaar- vellen door een echte Kwatta-soldaat aan een jeugdig lid van de sportclub Sloterdijk startte Kwatta dezer da gen een grote landelijke aktie ten behoeve van de Nederlandse sport verenigingen. Ongeveer 1000 clubs kregen van Kwatta bericht dat de „soldaatjes" vanaf nu een belang rijke rol kunnen spelen bij het vullen van de bepaald niet zeldzame club kasgaatjes. Door het sparen van „soldaatjes", zowel de hedendaagse als de oude, nog in omloop zijnde (ze zijn er nog van vóór de eerste wereldoorlog), kunnen de verenigin gen via Kwatta in het bezit komen van de meest uiteenlopende sportar tikelen. eH tBredase bedrijf stelt bo vendien voor de gemiddeld spaar zaamste verenigingen extra kwartaal en jaarpremivs beschikbaar ten bedrage van f 5000,—. f 2500,—, en f 1000,-. Hierdoor hebben alle clubs, van de grootse tot de kleinste, een ge lijke kans. In het prachtige natuurbad „Twen haarsveld" werd door de heren E. Nijhof en chef-zwemmeester G. van Lemel en F. Paule (toezichthouder) voor de vierde keer in dit seizoen di ploma-zwemen afgenomen. Als ver tegenwoordiger van de kring Twente IJsselstreek van de KNZB was aan wezig de heer H. van der Molen. De geslaagden zijn: Diploma A (jongens): M. Heijmans F. Abma, H. Mossink, E. ter Hoeven, E. Boode, B. Heijenk, W. J. Roelofs, J. Vos, J. W. H. van den Noort, H. Stoevenbelt, D. J. Verveda, J. Agter- kamp, H. Willems, G. J. Möring, H. J. Bos, B. Beijer, C. C. Linde, J. F. Bos Diploma A (meisjes): K. Jalving, A. Wierbos, F. J. Rensen, G. A. H. Vincent, G. M. Brands, R. Pasop, M. Wegstapel, H. J. Westerik, P. Hijwee- ge, H. J. Aanstoot, H. T. Schooien, M. Nijhuis, W. W. Kappert, E. Dijkink, G. F. Groteboer, G H. Groteboer, H. H. W v^n Brussel, J. W. de Maag, F. J. W. Nijland, W. Rensen, A. Jansen, H. J. Westerik, A. H. Desterik. Diploma B (jongens)J. Rozendom A. Jalving, W. Schipper, J. P. Cam- meraat, P. v. d. Brink, A. Kers, T. Hofman en W. Hijweege. Diploma B (meisjes): H. Veneklaas R. Stam, T. J. W. Truschel, J. Aaf tink, M. Robers, F. Prak, T. G. Bleyenberg en W. v. d. Meulen. Diploma „Zwemvaardigheid I" (jongens): W. Meijer en J. H. Jansen. Diploma „Zwemvaardigheid I" (meisjes): G. W. Oolbekkink, B. Brinkman, W. de Vries, L. J. van Hoevelaak, J. H. Broekhuis, R. v. d. Noort, J. J. Bronsvoort, W. H. Steu nenberg, H. J. Loman, H. Redeker. Diploma „Zwemvaardigheid II" (jongens)W. Timmer, F. J. van der Berg, C. A. Müller. Diploma „Zwemvaardigheid II" (meisjes): A. Gerbers, M. A. Gerbers A. Schipper, L. Stoffer, G. Kalfster- man, H. G. M. Eshuis en W. Redeker. Diploma „Zwemvaardigheid III" (jongens): E. J. H. Wissink. leder mens vangt geld, geeft geld uit, komt soms geld tekort, kan soms geld overhou den. En geld - da's gewoon iets waar de bank het fijne van afweet. Hou je over, dan vertellen ze hoe je er het meest van kunt maken. Kom je tekort dan weten ze er vaak een mouw aan te passen. Stel dat ie centrale verwarming wil laten installeren. heeft daar het geld helemaal voor liggen? Nou, dan stap je bij de NMB binnen. En dan merk je wat ze allemaal voor je kunnen doen. Verleden jaar nog, met Ajax naar Madrid. De peseta's, de reisverzeke ring - gewoon, via de NMB in een zucht voor mekaar. En ben je eenmaal klant dan merk je pas hóe makkelijk het is: be taalcheques, persoonlijke leningen, reke ningen laten betalen. ...En vergeet het maar dat de bank er voor de upper- ten zou zijn. Da's iets van heel vroe ger. Werkelijk, met de NMB kan ik even goed opschieten als met mijn gereedschap. Heel vlot. nederlandsche middenstandsbank bank waar óók u zier thuis voelt! Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: Oranjestraat 9

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3