I 11 A1ial LiJili 11 aiiiIf Vijf en twintig jaar O.C.H. AUTOBOTSING OP DE DORPERDIJK DIEPLADER MET KRAAN BOTSTE TEGEN HET VIADUCT Vakan tie-adm in istratie Er wordt een moeder- en peutercursus gegeven Ds. Oosterhoff nam afscheid van gereformeerde kerk Grote materiële schade Chauffeur koelwagen ontsnapte aan groot gevaar <ONZE AGENDA „Arbeid adeltniet altijd Velen kwamen gelukwensen en genotën van de klucht Twee zwaar gewonden en een wat minder zwaar gewonde n.l. de 10-jarige Gerrit Jansen, die een been brak Ere- en eerste prijzen voor slachtvee KERKDIENSTEN Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Wachtdienst slachthuis GEVONDEN VOORWERPEN Burgerlijke Stand Gezin sverzor gin <r Storingsdienst GEB KAMPEREN IN OMMEN Verloting H.G.K. Mn m—m Vrijdag 29 augustus 1970 HOLTENS NIEIfWSBLAD KMB" mi/MBr- ^sgp^- j. wiggers Advertentieprijs l'lh mm contant3,Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiff eisen bank te Holten t.g.v Holtens Nieuwsblad De toneelclub „O.C.H." heeft zaterdagavond in zaal „Amicitia" in aanwezigheid van een groot aantal afgevaardigden en genodigden, die welkom werden geheten door de heer E. Koopman Azn, haar 25-jarig bestaan herdacht. Velen kwamen de zilveren club" geluk wensen waarbij bloemen, geschenken en enveloppes met inhoud werden aangeboden en verschillende afgevaardigden wezen in een korte toespraak op de grote verdiensten van „O.C.H." voor de Hol- tense gemeenschap en de successen die tot ver buiten Holten wer den behaald, successen die zorgden voor een goede naam en repu tatie. Wegens vakantie is de administratie van Holtens Nieuwsblad gesloten van zaterdag 29 augustus tot en met dinsdag 15 sep tember. Advertentie-opdrachten en eventuele mededelingen kunnen opgegeven worden aan de redactieleden: W. Beijers, Holterberg 13, telef. 1234 en J. Wiggers, Kolweg 14, telef. 1356 Vrijdag 28 augustus Ja. Van der Maat, Dorpsstraat 10, de gehele dag gesloten. Zaterdag 29 augustus 11.00 uur en 14.30 uur: Heidewandel- tocht W.S.V. ,,De Trekkers" vanaf gebouw Irene. 1.00-11.00 uur: Verkoop partij hout Vaessen, Schoemaker en Co, terrein transportbedrijf Oolbekkink (zie advertentie). SO.00 uur: Opvoering Revue ,,D.A.T." in zaal „Het Bonte Paard". Zondag 30 augustus 13.00 u.: Jubileum concours-hippique te Bathmen. 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 31 augustus t.e.m. 5 sept. Fa. J. van Bruggen en Zn. en Gebr. Mulder, Kolweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 31 aug. t.e.m. 4 sept. Café „De Waag" wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 1 september 15.30-17.30 uur: Receptie" in verband met het 40-jarig ambtsjubileum van de heer B. H. Brouwer, hoofd der o.l. Dorpsschool, in de hal der school (zie adv.). 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize (zie agenda). 19.00-20.00 uur: Inschrijving dansles sen Dansschool „Reiners" in hotel Vosman; 20.00-21.00 uur in café 't Bonte Paard te Dijkerhoek (zie advertentie) Maandag 7 september 20.00 uur: Ledenvergadering van de Supportersvereniging der v.v. Hol ten in hotel Vosman. Dinsdag 8 september 19.30 uur: Aanvang danslessen dans school „Reiners" in hotel Vosman. Donderdag 10 september 19.30 uur: Aanvang danslessen dans school „Reiners" in zaal 't Bonte Paard te Dijkerhoek. Slager Piet Brands heeft op de don derdag te Borne gehouden slachtvee tentoonstelling de volgende resulta ten behaald: Rubriek „Vaarzen met 2 brede tan den" ere-prijs; Rubriek „Vaarzen met 4 brede tanden'" ere-prijs; Ru briek-„Vaarzen geschikt voor de mes- terij ere-prijs en eerste prijs; Rubriek „Collecties 3 vaarzen van een eige naar" kampioen; Vaars met 2 brede tanden: Nationaal kampioen. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 u. ds. C. C. Addink; 10.15 uur ds. C. C. Addink (bed. H. Doop). Extra collecte: Hervormd kerkkoor; 10.00 u. jon- gerendienst in 't gebouw Irene. Geref. kerk: 9.30 en 15.00 u ds. S. G. Bloem van Ommen. In beide dien sten is het, ene offer voor 't Fonds Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.-k. kerkdienst (Eucharistievie ring) 9.30 u. in 't gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.-k. kerk; zaterdagavond 7.00 uur, zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 u. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 u. dhr. A. v. Pijpen (prov. jeugdwerkadviseur Holten). OKKEBROEK Extra collecte: Herv. kerkkoor Van zaterdag 8.00 uur vm. tot maan dagmorgen 8.00 uur J- F. Sijtsema, Pastoriestr. 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 29 en zondag 30 aug., J. v. d. Enk, Burg. v. d. Bergplein 33, Wierden. tel. 05496-1634. van 18.00 tot 19.00 (alleen voor spoedgeval len). Zaterdag 29 en zondag 30 aug. W. C. C. Wamelink. Schepenenstr. 16, tel. 2004. Ds. R. Oosterhoff die sinds septem ber 1966 als hulp in het pastoraat werkzaam was heeft zondagmiddag afscheid genomen van de gerefor meerde kerk. Hfj hield een predikatie over het bijbelgedeelte Lukas 7 11 -17 en stond achtereenvolgens stil bij a. on eindige ontferming; b goddelijke ma jesteit; c onwankelbare trouw. Namens de gemeente sprak ds. R. A. Hoogkamp een woord van afscheid. De 4 jaren waren als enkele dagen die mee bepaald werden door de goe de verhoudingen. U hebt zo zei ds. Hoogkamp gewerkt op eigen manier en er was soms een hemelsbreed verschil in onze manier van optre den. Wfj hebben elkaar de vrijheid gegund en gegeven en elkaar laten werken zoals wjj dachten dat het goed én juist was. De gereformeerde kerk van Holten is u en uw vrouw dankbaar voor het vele wat in zo velerlei vorm door u beide werd gedaan. U hebt zich de moeite getroost om de belangen van de mensen aan te trekken en met hen mee te leven in alle omstandigheden van het leven. U leefde niet alleen met hel, hoofd Onder ons maar ook met het hart. Burgemeester W. H. Enklaar, die de rij van sprekers opende, dankte voor alles wat „O.C.H." in de achter liggende kwarteeuw voor Holten heeft betekend. De laatste jaren was er de concurrentie van de t.v. - al dan niet in kleur - doch ook hieraan heeft „O.C.H." het hoofd kunnen bieden. In de eerste plaats omdat er steedt goed wordt gespeeld en in de tweede plaats is levend toneel toch veel mooier. U was als vereniging steeds bereid om te helpen als een beroep op u werd gedaan en u bood zelf uw dien sten aan aan de Holtense Bejaarden sociëteit. Zeer velen hebben in de loop der jaren genoegen aan u be leefd en het is te hopen dat jongemen- sen wanneer de ouderen moeten te rugtreden hun plaatsen zullen inne men zodat „O.C.H." op de goede weg kan blijven voortgaan zo besloot mr. Enklaar. De heer C. van der Veer te Hengelo sprekend namens het Ned. Centraal Amateur Toneel (N.C.A.T.) noemde 't een goede zaak dat zo af en toe eens een feestje wordt „gebouwd". Men geeft bij een zilveren jubileum na tuurlijk uiting aan z'n vreugde maar tevens past dankbaarheid voor het geen men heeft bereikt en voor het vele wat men voor de gemeenschap Holten heeft mogen doen. Na de twee de wereldoorlog zijn de toneelvereni gingen als paddestoelen uit de grond gerezen doch zeer vele van deze heb ben de 25 niet gehaald. „O.C.H." heeft in haar gelederen een aantal dames •en heren met een lange en goede staat van dienst, tonelisten uit het goede hout gesneden, die zich inten sief met het amateur toneel bezig hielden, die er iets voor wilden doen en er iets voor overhadden, die zich zorgen, offers en inspanning getroos ten. Bij dit zilveren bestaan moet men echter niet alleen terugkijken maar moet ook tijd nemen voor bezinning en kijken naar de toekomst die ook wat de cultuurwereld betreft tal van problemen kent (Aktiegroep „To maat"). Mijn advies zo besloot de heer v. d. Veer aan „OCH" is „blijf op dezelfde weg voortgaan, als u het beste geeft blijft het publiek wel ko men". Namens het N.C.A.T. bood' de heer v. d. Veer 'n prachtige jubileum plaquette en een oorkonde aan. De heer A. Westerik die namens de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." kwam gelukwensen dankte voor de medewerking die in de loop der jaren vele malen werd verleend. „O.C.H." kwam dan na de pauze met een to neelstuk en dit werd steeds gewaar deerd. Enorm succes oogsten „OCH" en de Tirolerkapel van „HMV" met 't openluchtspel „In h-et Witte Paard" dat op 25 juli '62 in het „Sportdal" te Holten en op 15 augustus in het open luchttheater „De Kösterskoele" te Markelo werd gespeeld. Alle mede werkers waren toen van mening dat men het niet bij deze ene keer moest laten maar tot nu is het hierbij ge bleven. Het niet eenvoudig is om in de zomer (wanneer verschillende le den van „OCH" en „HMV" met va kantie zijn) een openluchtspel" te brengen maar waar een wil is is een weg en met „wisselspelers" moet 't mogelijk zijn. Laten we zo besloot HMV's voorzitter Westerik als be- stuurderen van onze beide verenigin gen eens rond de tafel gaan zitten. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer Kruimelaar namens de Chr. Ontspanningsclub, door de heer J. W. Nijland namens de Holtense Bouwvakpatroons, door de heer J. Wiggers namens de Braderiecommis sie, door de heer PI. Koopman namens de Zangvereniging „Zanglust" te Dalfsen en door de heer M. Miedema namens het Hervormd Kerkkoor te Bathmen (OCH zal dit najaar voor de twaalfde keer het gedeelte na dé pau- 's Ochtends van 9.00 tot 10.00 uur op dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw. tel. 1436. Geve de Heere u te midden van uw familie in uw nieuwe woonplaats Har derwijk Zijn zegen en moge het licht zijn ten tijde van de avond zo besloot ds. Hoogkamp zijn afscheidstoe spraak. Ds. R. Oosterhoff dankt met enkele woorden voor de goede Holtense ja ren en hij wenste de gereformeerde kerk voor de toekomst Gods onmis bare zegen. Na de druk bezochte dienst was er in gebouw „Rehoboth" gelegenheid om van ds. en mevr. Oosterhoff met een handdruk afscheid te nemen en alle kerkgangers maakten hiervan ge bruik. Vrijdag 28 aug. t.m. zondag 30 aug. keurmeesters buiten de dienst uren PI. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 31 aug. t.m. zondag 6 sept.: J. Hof, Kozakken- straat 19, tel. 1697. Aangifte gestor- .ven -'ier en op zaterdag van 9.00 11.00 uur aan het slachthuis, tel.] 1318. ze vullen). Een telegrafische geluk wens werd ontvangen van mej. Mini Koopman Ed. uit Amerika. De heer H. Koopman sprekend na mens de oud-leden en de werkers van het eerste uur verklaarde dat men nog steeds met voldoening terugdenkt aan die tijd. Ook toen beleefde men evenals nu veel plezier en genoegen aan het lid zijn van OCH. De oud-le den zeggen U „Ga zo voort". Overledenen herdacht Voordat de voorzitter van „OCH" de heer J. Oosterkamp z'n toespraak hield werden de overleden leden me vrouw Bruintjes en de heer H. Krom- dijk - op wiens graven 's middags bloemen waren gelegd door enkele bestuursleden - herdacht en werden staande enkele ogenblikken stilte in acht genomen. De heer Oosterkamp dankte voor de felicitaties en geschenken en hul digde de twee leden die vanaf de op- Gevonden: Armbandje, voetbal schoen, regencape, militaire tas, kindersteunzooltje, damestas met in houd, portemonnaie met inhoud, da- mesportemonnaie met inhoud. Verloren: Groene soldatentas, he renhorloge met bandje, 3 tentstokken. trainingsjas, herenbril. richting nog steeds lid zijn van de Het was een koelwagen met vis van de Fa. Ouwehand, rederij en visver werking uit Katwijk aan Zee, be stuurd door A. van Schie uit Katwijk aan Zee. Was deze een seconde eer der geweest, dan waren de gevolgen voor de bestuurder niet te overzien 1 club te weten de heren E. Koopman en J. Krikkink. Beide ontvingen 'n ge schenk terwijl bloemen werden aan geboden aan mevr. Koopman-Hart suiker. Dé heer W. ten Berge, regisseur sprak woorden van dank en grote waardering tot voorzitt-er Jan Ooster kamp die ook tot de oprichters be hoorde. Hij is reeds vele jaren voor zitter en kwam voor ,,OCH" 275 k 300 keer op de planken. De heer Ten Berge liet z'n woord van dank verge zeld gaan van een geschenk en hij offreerde aan mevr. Oosterkamp bloemen. „Arbeid adelt niet altijd" Na de pauze ging het doek open voor de presentatie van „Arbeid adelt niet altijd" een klucht in 3 be drijven door J. W. Maluri. De klucht werd met veel vaart en zonder ha peringen over het voetlicht gebracht door Berend (Jan Konijnenburg) van metselaarsknecht opgekomen tot bus ondernemer, Lene (mevr. Meinsma- Kooy) zij gaat ,er vanuit dat „Arbeid- Adelt en wordt een sloof van de ar beid, Hella (mevr. Eggink-ten Velde) een lief en degelijk meisje met een riante blik op het leven, Hans (J. Stukker Jr) schilder van bexoep en stapel verliefd op Hella, Jan (J. Oosterkamp) broer van Lene, Fred (L. Meinsma), Lina (mevr. R. Aal- tink-Kevelam) Katrien (mevr. Wier- bos-Koopman) roddelaarster en Ar thur (Jan Stukker Sr) een oude vlam van Lene, opschepperig en dikdoende, een man om direct een hekel aan te krijgen. Hij wordt vaak door Lene als voorbeeld gesteld voor Berend. „Arbeid adelt niet altijd" speelt zich voor een deel af aan de voor avond van het zilveren huwelijksfeest van Berend en Lene en tal van span ningen en „uitbarstingen" doen zich voor omdat bij Lene oude liefde niet is gaan roesten. Toch loopt alles nog goed af, de vrede wordt getekend en Berend en Lene gaan veertien dagen met vakan tie naar Oostenrijk. Het applaus dat regisseur Ten Berg en de spelers werd gebracht was ruim verdiend. De grime was bij Johan F. van Geenhuizen in goede handen. Het meubilair voor deze jubileum uitvoe ring was beschikbaar gesteld door NV Gebr. Schuppert terwijl Marjo's Bloe menmagazijn had gezorgd voor een fleurige aanblik. geweest. Nu deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De ontstane schade voor beide ge vallen is belangrijk, maar de grootste schade ontstond, doordat de bijna splinternieuwe hydraulische kraan van het aannemersbedrijf V. J. Dos- Een scène uit de klucht „Arbeid adelt.niet altijd" Op woensdag 16 september zal er een moeder- en een peuter-cursus van start gaan in het Groene Kruisgebouw. Op deze cursussen zal er gezamenlijk; over vragen rondom geboorte, ver zorging en opvoeding van de zuige ling en de peuter van gedachten wor den gewisseld onder leiding van mej, zr. W. I. Smits, districtsverpleegster voor de kinderhygiëne. De moedercursus zal speciaal gege ven worden voor dames die hun eerste baby verwachten. De peutercursus is bedoeld voor moeders die pas een baby hebben en tot de leeftijd van één en een half jaar. Er zullen totaal 8 lessen van plm. llls uur worden gegeven. De kosten bedragen f 3.- voor leden en f 5.- voor niet leden voor de gehele cursus. De moedercursus zal worden gegeven op woensdag 's middags om 14.30 uur en de peutercursus op woensdag avond om 20.00 uur. Opgave voor deelname vóór 10 sep tember bij een van de wijkverpleeg sters dagelijks van 13.30 - 14.30 uur aan het Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat 31 of telefonisch 1436. tal te Vorden „total loss" is. De koe pel is gebarsten en ontzet en de giek is krom gebogen. De schade aan de kraan, die nieuw f 120.000,— kost. wordt geschat op f 100.000,De to tale schade wordt geschat op f 200.000 De dieplader werd bestuurd door de firmant A. S. te Holten. Iemand heeft terstond het station in kennis gesteld van de botsing, waar men een stop indrukte, zodat alle seinen op onveilig (rood) kwamen (e staan. De ontstane vertraging be droeg plm. een kwartier, omdat men na onderzoek de treinen lang zaam de viaduct Het passeren. Na het onderzoek van een deskundige, waar uit bleek, dat de eigenlijke viaduct niet ontzet was, kon de treinenloop weer normaal plaats vinden. De voet brug werd met twee kraanwagens verwijderd. Uit het deel van de vrachtauto dat is weggeslagen was even tevoren in Deventer de inhoud gelost Hel Holtense transportbedrijf i is tegen deze schade verzekerd. Op het kruihpunt Dorperdijk-Door- lopende Dijk, in het Holterbroek, zijn zondagmiddag even voor twee uur twee personenwagens op elkaar ge botst, waarbij twee volwassenen ern stig zijn gewond, de 10-jarige Gerrit Jansen uit de Beuseberg brak een been en er ontstond grote materiële schade. De personenauto, bestuurd door de heer E. J. Grotentraast uit Raalte en waarin tevens gezeten was onze plaatsgenoot, de heer G. Bakker, be steller der PTT, werd aangereden door de auto van G. H. H. uit Laren, die over de Doorlopende Dijk uit de richting van de Larenseweg kwam. Grotentraast en Bakker werden uit de wagen geslingerd en waren er ernstig aan toe. Zij zijn met de Holtense am bulancewagen naar het St. Geertrui den Ziekenhuis in Deventer overge bracht. Bakker had o.m. een schedel- basisfractuur. Grotentraast had ern stige verwondingen in de borst en o.a. hoofdwonden. De rijkspolitie kon hen zondag niet verhoren. De auto kwam in de bermsloot terecht en was ..total loss". Hij is met de kraanwagen van het Intern. Transportbedrijf A. Mul ler en Zn uit Holten weggesleept. In de andere auto. die geen voor rang verleende zaten vier personen, die lichte verwondingen opliepen, be halve de 10-jarige Gerrit Jansen, die er o.a. met een gebroken been en 'n hersenschudding ernstiger aan toe was. Hij is met een particuliere auto eveneens naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer overgebracht. Geboren: Hendrik Jan Albertus zv H J Bosschers en H G Ebrecht, Beu seberg 139: Hermannes Johannes zv H F Klein Velderman en G J H Bef- fers, Bergmanstraat 25: Maria Hen- drika'Helana dv G B Kemper en G A M Bessembinder, Espelo 14. Overleden: Geen. Ondertrouwd: J T Smit. 25 jr. Al melo en G J Nijland, 19 jr, Holter broek 74: H Bont. 41 jr. Oosterbroek en F Mulder, 37 jr, Holterberg 71. Gehuwd: H J Zweers, 26 jr. Voorst en E Jansen, 24 jr. Neerdorp 107: H 3 Rietman, 26 jr, Look 25 en J Jan sen, 22 jr, Neerdorp 55; G J Muller, 24 jr, Diessenplasstraat la en E H G Wissink, 23 jr, Larenseweg 46. BEVOLKING Ingekomen: H P Blonk en gez. van Enschede naar Vianenweg 207; A W Werner en gez. van Bussum naar Look 40; A Lahuis en gez. van Am sterdam naar Holterenkstraat 4: me vrouw J. M. T. Stam-Ris van Am sterdam naar Neerdorp 89: J. W. Vin- ke en gez. van Zwolle naar Schouten straat 54. Vertrokken: R Brouwer van Rörik- straat 1 naar Odoorn; H Jansen en gez. van Espelo 27 naar Raalte; Mej. H. E, Oberman van Bessinkpasstraat 19 naar Heemstede: Mevr. J. Joustra- Schuppert van Kosterspad 9 naar Ca nada; B W Wansink van Look 27 naar Deventer: R Oosterhoff en gez. van Bergmanstraat 1 naar Harder wijk. O o Elke morgen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff- Dekker, tel. 1438. b.g.g. fel. 1799, mevr. Beltman-Aanstoot. Zaterdag 29 aug. t.m. vrijdag 4 sept. buiten de diensturen Elektra: H. Huisman. Kolweg 42, tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129 tel. 1945. Deze flink beschadigde auto is door een kraanwagen uit Markelo wegge sleept. Dokter J. F. Sijtsema uit Hol ten verleende de eerste hulp en li ei de gewonden naar het ziekenhuis in Deventer overbrengen. De toestand van Gerrit Bakker was woensdag naar omstandigheden vrij gunstig maar de bestuurder Groten traast is er zeer ernstig aan toe. Van de 10-jarige Gerrit Jansen dacht men dat hij ook nog 'n arm gebroken had, maar dat is nog meegevallen. Wel had hij een verwonding aan de pols. Zijn toestand is al lichtelijk vooru;'- gaande. Jongensclub „De Jonge Kracht", een junioren afd. van C.J.V. ,,De Vrien denschaar", is het afgelopen weekend op kamp geweest in Ommen. Vrijdag middag om 2 uur was het vertrekken geblazen bi] het clubgebouw „Irene" nadat donderdagavond de bagage per vrachtauto was weggebracht. De eindbestemming was kampeer boerderij - Camping „Bergzicht" in Ommen waar men plm. half vijf aan kwam. Hierna werd er uitgepakt en de slaapplaats opgemaakt. Later op de middag werd er gezwom men in een bosmeertje dat nabij de boerderij is gelegen. Ook werd er nog een balletje getrapt. Na het avond eten was er een puzzelwandeltccht. Op het eerste herkenningspunt waar men naar toe moest, werden rotjes afgeknald. Het tweede en tevens laatste herkenningspunt was een licht signaal. Dat bevond zich boven op een berg, waar later het spel „vlaggeroof" werd gespeeld. De nacht verliep zeer rustig, wel was het zeer laat voordat de laatsten sliepen. Zaterdagmorgen werd er weer ge zwommen. nadat het ontbijt en de cor- veedienst er op zat. Na de middagmaaltijd hield men een fietstocht, met als hoogtepunt enkele snelheidsspelen. gehouden op de hei de. 's Avons was een kampvuur ge organiseerd. Jammerlijk genoeg kon die op 't laatste ogenblik niet door gaan omdat de beheerder van 't ter rein ziek werd. De avond werd on danks deze tegenvaller toch goed be steed. Na een wat onrustige nacht, waarin nogal wat water en tandpasta op de verkeerde plaats belandden, werd er zondagmorgen gezadeld voor de kerk dienst in Ommen. De middagmaal tijd werd wat eerder gebruikt dan ge woonlijk. zodat het mogelijk was om op tijd te vertrekken. Met een lunch pakket op zak vertrok men omstreeks twee uur. Nadat er onderweg een keer gerust was, kwam de club voldaan en boor devol verhalen in Holten aan. Volgens de jongens was het een goed geslaagd weekend. Door de waarn. cdt. der rijkspoli tie de heer J. P. Poll Jonker heeft ten huize van de heer Haan in de Oranjestraat de trekking plaats gehad van de door Holtens Gem. Koor HKG gehouden verloting. De 29 prijzen vielen op de nummers 274 871 1134 1457 1499 679 921 1090 841 920 1338 1074-716 297 1350 1334 903 *1152 1465 178 826 536 174 862 953 168 1483 1488 en 1052. De prijzen moeten voor 1 november a.s. op vertoon van het prijsbepalend» lot worden afgehaald bij mevr. Haan- Dollekamp, Oranjestraat 23. De gemeenteraad komt dinsdag 1 september a.s., des avonds 7.30 uur in openbare vergadering ten gemeen tehuize bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Beëdiging der leden; 2. Benoe ming van twee wethouders; 3. Be noeming van de leden van de com missies van bijstand in het beheer van: het Elektrieiteits- en Gasbedrijf, het Keurings-, Waag- Slachthuisbe- drijf en van de Wegencommissie en de Financiële Commissie; 4. Aanwij zing vertegenwoordigers in: a. de commissie voor georganiseerd over leg; b. het, recreatieschap „Salland"; c. de stichting „BestuursschonJ Over ijssel"; 5. Notulen van de vergade ring van 23 juni 1970; 6. a. Ingeko men stukken, b. Mededelingen: 7. Voorstel tot het vaststellen van een verordening geldelijke steun door stroming en krotopruiming; 8. Voor stel tot het vestigen van een zakelijk recht op gronden van de zogenaam de Enkweg; 9. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting; 10. Rond vraag. Een z.g. dieplader van de Fa. E. Schipper Zn, transportbedrijf te Holten, is zaterdagmorgen om ruim 7 uur met de hydraulische kraan die daarop vervoerd werd, tegen de viaduct aangereden, om dat hij te hoog geladen was. Deze botsing had catastrofale gevol gen door de schade, die daardoor werd veroorzaakt. Door de bot sing werd de voetbrug langs de spoorrails uit de oplegstoelen ge licht, krom gereden en ontzet. Daarna sloeg de giek naar beneden of kantelde een moment, waardoor van een vrachtauto, die uit de richting Deventer kwam, de helft van de laadbak werd wegge slagen. De ontzette voetbrug wordt van zijn plaats verwijderd.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1