Waterfeest van zwemclub ,T wenhaars veld Spaarpotje maken? MARBERT DE IJZEL" WAAR GAAN WIJ HEEN? Raadsvergadering O.C.H. in het zilver Holten worstelt met verkeerspro b lemen Velen genoten (culturele agenda) LAATSTE BEZ1NNINGS- AVOND Vele activiteiten van de zweniclub „Twenhaarsveld" Tweede St. Japiksloop le Holten Gevonden en verloren voorwerpen Raad nam kennis bouw bejaardencentrum. Aanvang Atheneum. Onteigeningsbesluit gronden in „De Haar" Oefenprogramma van Holten 1 Mededelingen voor de junioren van „Holten" Wordt nieuwe prov. weg doorgetrokken? Oriënteringsril De volleybal begint weer Bergx'uiters behaalden successen in Hellendoorn Braderie voor ..Ba to" een succes J. WIGGERS Akkoord, maar dan met rente, bij de ABN Algemene Bank Nederland Vrijdag 14 augustus 1970 3 Een enorm aantal bezoekers naar schatting meer dan vijfhonderd heeft woensdagavond genoten van het „waterfeest" dat de zwemclub „Twenhaarsveld" organiseerde in natuurbad van die naam. Voor elk van de zeven nummers, die de zwemclub op haar programma had gezet, had zich een groot aantal deelnemers opgegeven. Het publiek reageerde enthousiast en moedigde de deelnemers luidde aan. Er werd vaak hartelijk gelachen om de meer dan koddige situaties, die zich voor deden. vooral bij de worstelpartij op de balk boven het diepe bad. Voorzitter F. ter Hoeven bedankte nan het slot in het bijzonder de Hol- tense middenstand voor de talrijke en prachtige prijzen, die zij gratis ter beschikking stelde voor de diverse onderdelen en voor de verloting en voorts een ieder voor de sportieve Onder het motto „Drie avonden van bezinning" werden ook dit jaar, uit gaande van de kerkeraden der Her vormde en Gerei. Kerk in het vakan tieseizoen weer bezinn'ingsavonden ge houden in de grote tent in „Kalfsttfr-'0 - jnaiisweido" die tiaar m yeibaad .m-;t de zestiende Braderie was opgetrok ken. Vrijdagavond sprak in de 2e bijeen komst ds. J. II. Israël te Coevorden over het onderwerp „Mensen met toe komst". Aan deze bijeenkomst werd medewerking verleend door de Hol tense muziekvereniging HMV. Het korps speelde onder directie van Hen- ny J. Fransen een viertal bekende koralen. In de slotbijeenkomst van zondag avond d'ie door plm. 700 belang stellenden werd bijgewoond sprak onze oud-plaatsgenoot ds. H. Stukker, baptistenpredikant te Arnhem over het onderwerp „Het gaat om de fei ten". „Hoitens Gemengd Koor" zong onder leiding van dirigent J. K. Warmink te Goor, een drietal liede ren. De leiding van de eerste en tweede avond berustte resp. bij ds. P. Lus tigheid en ds. R. Oosterhoff. Ds. C. C. Addink, die zondagavond de lei ding had, dankte namens de commis sie uit de beide kerkeraden Ineke ke Kevelam en de heren D J. Schup- pert en J. H. van Engbrink. die op het elektronisch orgel de community singin begeleiden, terwijl tevens het Hervormde Kerkkoor. HGK en HMV dank werd gezegd voor de verleende medewerking. Andere jaren werd ook medewer king verleend door de Chr. Gem. Zangvereniging ..Soli Deo Gloria", doch wegens vakantie van de diri gent en de waarn. dirigent moest „Soli" deze keer verstek laten gaan. Nu de schoolvakantie voor prak tisch iedereen weer is afgelopen, krij gen de leden van onze plaatselijke zwemclub nog een druk programma af te werken in het nog resterende Zo zullen a.s. zaterdag 15 augustus een 50-tal leden in een trniningswed- strijd uitkomen tegen dp B- en C- ploeg van het sterke Z.P.A. in het sportparkbad te Almelo. Van deze club is de heer P. Visser, die ook de Holtense zwemclub in de zomermaan den onder zijn hoede heeft, de hoofd trainer. Er wordt in deze wedstrijd in 4 groepen gezwomen en wel t.m. 10 jaar. 10 t.m. 14 jaar en 14 t.m. 16 jaar. De eerste drie groepen zwem men 50 meter en de oudste groep 100 meter op de drie afstanden school slag, rugslag en vrije slag. Voor de eerste prijs wordt een me daille beschikbaar gesteld en voor de tweede en derde plaats diploma's. De wedstrijden beginnen om half 5. hel vertrek is om half 4 van de dorps school en de thuiskomst is vermoe delijk circa half 8. Vervolgens worden op woensdag 19 augustus 's avonds om half 7 de clubkampioenschappen gehouden waarbij Karin ten Hoesen en Dick Meilleman hun titels en beker moeten verdedigen. Nu al reeds is bekend dat er spannende races verwacht kun nen worden en wij willen de diverse ouders en andere belangstellenden adviseren hun favoriten luide te ko men aanmoedigen. Tenslotte gaat een ploeg volgende week zaterdag 22 augustus naar Nee- de om daar tesarrten met clubs uit Neede. Warsnveld en Winterswijk uit te komen in een vijf-kamp. Twenhaarsveld moet hier de beker verdedigen, welke zij het vorige sei zoen voor de eerste keer heeft ge wonnen. Het gaat in deze vijfkamp niet zo geer om de persoonlijke prestaties, doch om op elk te zwemmen afstand ■oveel mogelijk punten te behalen Udor de club. medewerking. De uitslagen waren als volgt: Touwtrekken voor jongens t.e.m. II jaar: 1 Jan Pieffers, 2 Erik Aan stoot, 3 Albrecht Bulsink. Zwemmen met lepel waarop ping pongbal voor meisjes t.e.m. 11 jaar: 1 Hanny Wegstapel, 2 Bea Brinkman, 3 Gerry Lom an. Plaatjes opduiken, jongens en meis jes t.e.m. 15 jaar: 1 Diny Boode, 2 Janny Wansink. 3 Jan ter Harmsel. 50 m zwemmen met z'n tweeën met een band. waarin een persoon ligt of zit: 1 Karin ter Hoeven en Inge van der Harst. 2 Jan ter Harm sel en Dinant Hoefman, 3 broer en zus Cappon uit Santpoort. „Spek"klimmen: 1 Henk Ooster- August Müller (rechts) te gen Dick Meuleman op de gladde balk. August won dit duel en later de derde plaats. dijk, 2 Fred de Roo uit 's-Gravenha- ge. 3 Jan Peter van den Berg. Wie kan het verst onder water zwemmen: 1 Rikus Dikkers 62,5 m, 2 Dinie Boode 52 m, 3 Sjaak de Ja ger uit Scheveningen 39 m. Worstelen op de bal boven 't diepe: 1 Gery den Bouwmeester, 2 Willem Dikkers, 3 August Muiier, 4 Dick Meuleman. De supportersvereniging van de Voetbalvereniging „Holten" organi seert vrijdag 21 augustus de tweede St. Japiksloop. Het parcours van plm. 5 km wordt weer uitgezet onder langs de Holterberg naar het toekomstig sportcomplex „Meermanskamp". De ftinish zal zijn op het Stationplein NS. De prijzen bestaan uit bekers en me dailles en zullen worden uitgereikt in de kantine in het Sportdal. Hier is ook het startbureau, waar inschrij ving kan plaats vinden vanaf 13.30 uur De start is om 19.30 uur. Deelnemers buiten Holten kunnen zich telefonisch opgeven aan het VVV- 'oureau (tel. 05483 - 1533). alwaar ook inlichtingen worden verstrekt. De Holtenaar Frits Kramer verdedigt de wisselbeker voor de beste Holten- se prestatie. Hij eindigde het vorig jaar als eerste uit een veld van veer tig lopers. GEVONDEN: 2 kinderjacks. 1 jacht patroon, gouden speld, kinderautoped, etui met sleutels en nagelknipper. 2 autosleutels aan ring, 1 jasje, wind jack. zijden shawl, damesfiets, sleu telring met 6 sleutels. VERLOREN: zonnebril, portemon- naie inh. zwemkaart en enig klein geld, bos sleutels, ketting met ster renbeeld „tweeling", paars-tode fran jetas. knipportomonnaie met inhoud, slangenleren portomonnaie mei in houd. damespoïshorloge. portefeuille inhoudende betaalpas. bril, zwarte poedel, bruin-rode damesfiets. 1 pr. blauwe sokjese. wit windjack, bruin colbertjasje inhoudende werkboekje, kinderschoentje, bankbiljet van f 10- de De gemeenteraad heeft vorige week vrijdag kennis kunnen nemen bouwplannen voor het te bouwen bejaardencentrum in „De Haar". In de vergadering was aanwezig de heer H. D. Alink, voorzitter van de Stichting Bejaardencentrum van de Diakonie der Hervormde gemeente Holten, die aan de hand van een maquette een toelichting gaf op de bouwplannen. Dcor en kele leden werden vragen gesteld o.a. of de huurprijs redelijk zal zijn. Burgemeester, mr. W. H. Enklaar. vroeg zich af wat is redelijk. Wanneer de kosten boven normaliter komen zullen belanghebben een beroep kunnen doen op de algemene bijstandswet. De heer Alink zei het zo: „Er moet zonder verlies gewerkt kunnen worden. Het gaat er dus om de kosten te dekken Het is niet de bedoeling om winst te maken." (Verwezen wordt naar een afzonderlijk artikel over het bejaarden centrum). De heren Ten Berge en W. Wansink, meenden, dat de bouw van een bejaar dentehuis. meer op de weg van de gemeente gelegen had, waardoor het een algemeen karakter had gekregen. De burgemeester deelde mede, als adviseur deel uit te maken van het be stuur. „Ik zit er voor alle partijen," aldus mr. Enklaar. Deze deelde nog mede. dat voor de extra bejaardenwoningen, die in de nabijheid gebouwd zul len worden een aparate stichting moet worden gevormd. Het leek hem rede lijk. dat in het stichtingsbestuur ook een vertegenwoordiger van het Bejaar dencentrum zitting zal nemen. Op 6 augustus was het 25 jaar geleden, dat de Ontspannings Club Holten, beter bekend als O.C.H.werd opgericht. Dit zilveren jubileum zal op zaterdag, 22 augustus, herdacht worden met een receptie in Amicitia 's avonds van 7.00 tot 8.30 uur met aansluitend de opvoering van de klucht „Arbeid Adeltniet altijd". Deze ontspanningsclub opgericht met het doel gepaste ontspan ning" te brengen, is in de loop der jaren uitgegroeid tot een toneel vereniging van geroutineerde dilettanten, wier spel vaak voor be roepsacteurs niet onderdoet. Alleen het vreemde is, dat men hen in Holten slechts bij uitzondering op de plankenrziet, waarschijnlijk-omdat het dorp Holten niet erg toneelminded is. Maar buiten Holten zijn zij veel gevraagd en zeer gewaardeerd. Zij spelen "ieder jaaFbrv. in Bathmen (soms drie avonden achtereen), Colmschate, Dalf-: sen, Den Hulst, Gorssel, Eefde, Idzerlo, Aalten, Hengelo (G.) om maar enkele plaatsen te noemen. Het aantal aanvragen om te komen spelen heeft reeds zodanige vormen aangenomen, dat men de betrokken verenigingen vaak moet teleurstellen, Nu. midden augustus .zijn er alweer diverse aanvragen binnen gekomen. Het eerste bestuur bestond uit H. J. Hoeve, J. Oosterkamp, Mej. Mientje Koopman, E. Koopman Azn. en Her man Koopman Hzn. Het aantal leden bedroeg 18. Men ging direct van, start met een gezellige avond op dankdag, 4 novem ber 1945. Er was zo'n grote belang stelling, dat er een tweede avond aan moest worden toegevoegd. O.C.H. heeft in de loop der jaren niet alleen een zeer uiteenlopend re pertoire voor het voetlicht gebracht, maar ook op zeer verdienstelijke wij ze onder de z.g. Feestbomen op de Holterberg een aantal openluchtspe len opgevoerd o.a. Stafan Borkes, Zingani (zigeunerstukken) en „In het witte paard", naar de operette weissen RÖssl". Tal van malen werd tijdens de Hol tense braderie een complete boeren bruiloft opgevoerd, zeer tot genoegen van de talrijke zomergasten. Wanneer een beroep op de leden werd gedaan stond O.C.H. altijd klaar voor uitvoe ringen voor een charitatief doel: Groene Kruis. Ouden van Dagen (nu de Bejaardensociëteit), Brinkgreven, Alvorens aan de competitie dee! te nemen, zal het eerste elftal van Hol ten enkele oefenwedstrijden spelen. Om te beginnen wordt a.s. zondag 16 en 23 augustus 1970 deelgenomen aan het „Hooiplukkers-toernooi", georga niseerd door Sportclub Lochem. Holten is ingedeeld in poule II met Steenderen. B.W.O, te Holten en Vars- seveld. Poule I bestaat uit Unisson - Boekelo. Pax Hengelo (G). ABS Bathmen en St. Joris. Zondag a.s. zijn de wedstrijden als volgt: 14.25 uur Steenderen Holten, 15.20 uur B.W.O. Holten. Op 23 augustus speelt Holten tegen Varsseveld aanvang 12.30 uur. Te vens wordt a.s. dinsdagavond 18 aug. 1970 om 7 uur een wedstrijd gespeeld tegen S.V.V.X. te Nijverdal. Nu de schoolvakanties weer zijn af gelopen is ook de jeugdcommissie van Holten weer begonnen met haar activiteiten voor de Holtense voetbal- jeugd. Aangezien de commissie enige uitbreiding heeft, ondergaan, omdat er- weer enkele elftallen meer in de com petitie zullen uitkomen, moest aller eerst de interne gang van zaken wor den geregeld. Trainer Paule en zijn helpers zullen de komende week van start, gaan met de training en a.s. zaterdag zal er in het kastje bij kle- dinghius Beltman het trainingssche ma worden vermeld. Wij verzoeken alle junioren hier goede nota van te willen nemen. Hedenavond (vrijdag) speelt het A- elftal reeds haar eerste oefenwed strijd tegen Heeten A, aanvang half zeven op het terrein van Heeten. Voor de overigeelftallen zullen ex- de komende weken ook oefenwedstrij den worden vastgesteld. De jaarlijkse sportdag voor de jeugd spelers zal worden gehouden op za terdag 22 augustus 1970 in het. sport dal, waarbij Herman ten Velde de Frrnts Paule-cup zal moeten verdedi gen. Sanatorium Hellendoorn enz. Het zou te ver voeren al haar activiteiten op te sommen. De relaties zijn in de loop der jaren steeds verder uitgebreid. Drie leden zijn vanaf de oprichting nog steeds lid van de club te weten de heren J. Oostei-kamp, J. Krikkink en E. Koopman. Het huidige bestuur bestaat uit: J. Oosterkamp, voorzitter. L. Meinsma, secretaris, mevr. M. Eggink - ten Velde, penningmeesteressse, mevr, R Aaltink - Kevelam, 2e secretaresse W. ten Berge, algemeen secundus, te vens regisseur, terwijl de heer Joh. van Geenhuizen al die jaren is opge treden als grimeur. De leden van O. C. H. hebben het altijd bijzonder ge zellig onder elkaar en hebben voor het amateurtoneel heel veel over. Voordat de heer Alink aan het woord kwam sprak de heer Wansink (gern. bel.) bij de ingekomen stukken zijn verwondering uit over de zo veelste verdaging van de goedkeuring door G.S. van de aankoop der gron den voor het zomerhuisjesterrein van de heren J. H. Aanstoot, G. J. Podt en anderen op de Borkeld. De voor zitter deelde mee, dat het bestem mingsplan „De Borkeld" ter inzage heeft gelegen en dat. er nog al wat beswaren van de bewoners van het zomerhuisjesterrein zijn binnengeko- Teri aanzien van het sportterrein deelde hij de heer Wansink mee. dat. dit bestemmingsplan is goedgekeurd. B. en W. vex-trouwen, dat er geen moeilijkheden in de weg gelegd zullen worden en dat ook de financiering wel in orde zal komen. Wat een verzoek van de heer Keizer betreft merkte de raadsvoorzitter op, dat deze met het oog op een betere bedrijfsvoering graag een slag uit. de weg (Aaltinkssteeg) zou willen heb ben. Dit heeft het college wel aan gesproken. Zij gaan er mee accoord als ook de raad en G.S. het góed-vin den, Dé f' a a'Ó zra L 07? :3 óïi d e r d a g 20 augus tus om half zes afscheid nemen van de scheidende raadsleden de heren Landeweerd (AR), Westerik (CH) en Gazan (PvdA). De vrouwen zullen voor een meer intiem afscheid ook uitgenodigd worden. Zij krijgen dan eerst een plaatsje op de publieke tri bune. Aan de orde komt een voor stel tot verkoop van het parkieerter- rein waar de u.l.o. school gestaan heeft aan de A.B.N. en aan G.E.D.O. Een commissie bestaande uit de fractievoorzitters onderzocht na schorsing der vergadering de inge komen geloofsbrieven van de gekozerx raadsleden. Na heropening deelde zij bij monde van het oudste lid de heer Landeweet-d mee. dat alle stukken in ore waren bevonden. De heer Lande weerd sprak de ..hoop uit. dat men met de nieuwe leden evengoed zox kunnen boeren als met de oude raad AHENEUM D raad ging akkoord om een ver zoek in te dienen de Scholengemeen schap uit te breiden met een athe- Deze week hebben burgemeester en wethouders een bespreking gehad met deskundigen van de Rijkswaterstaat, de Provinciale Waterstaat en de ANWB over het doox-trekken van de nieuwe provinciale weg naast de bestaande Lai-enseweg die, als aan- en afvoerweg van de nieuwe E 8. zal eindigen voor de Dorperdijk. waardoor al het te verwachten drukke verkeer via de nieuwe verkeersweg de z.g. Vrijheidslaan door het bestemmingsplan „De Haar", naar de bestaande E 8 in het dorp zal worden geleid. Het collége verwacht hiervan een onhoudbare toestand en heeft GS gevraagd deze nieuwe weg in elk geval rechtstreeks door te trekken naar de Deventer- weg. De Vrijheidslaan zal hierdoor een secundaire functie krijgen. (Als de plannen doorgaan zal de ijsbaan ..De Noordpool" moeten verdwijnen. Momen teel bevindt zich hier aan de Dorperdijk een groot zanddepot van de provin cie. Red). Bui-gemeesler, mr. W. H. Enklaar, deed deze mededelingen vrijdagavond in de gemeenteraad bij de rondvraag naar aanleiding van een vraag van de heer H. Meerman (PvdA), welke de resultaten zijn geweest van de proef met de verkeerslichten bij de viaduct en op de kruising Stationssti-aat-Dorpsstraat- Lai-enseweg. De burgemeester gaf de heer Meerman weinig hoop. dat er verkeerslichten zullen komen. De situatie is op beide plaatsen zeer moeilijk, omdat er geen opstelstroken aanwezig zijn. De heer Ten Beige (gem. bel.) wees op 't groot aantal vrachtauto's, dat door de straten van Holten da- vert. Men kan nauwelijks meer de stx-aat ovax-steken. Hij deed de sugges tie deze wagens elders van de grote weg af te leiden. In afwachting van het overleg, zou hierover gesproken kunnen worden, meende de raads voorzitter. De verkeex-spioblemen van Holten maakten deze avond een belangrijk deel van de rondvraag uit. De heer H. Rietberg (CH) had even te voren gezegd, dat hij zich grote zorgen maakt over de wijze Waarop de planoloog ir. Hajema het ver keersprobleem wil oplossen ten noor den van de spoorlijn. Oorspronkelijk heeft deze gedacht aan 'n paralelweg evenwijdig met de spoox'lijn. maar in het structuux'plan is deze weg veel meer naar de richting van de Holter berg geprojecteerd. De heer Rietberg voorzag grote moeilijkheden. Er zal een wirwar van wegen ontstaan en 'n duur object, dat geen mooie oplossing zal geven. Hij vroeg het college te proberen de oplossing bij de viaduct rond te krijgen, met: alleen een opx'it naar de Holterberg. De burgemeester wees er op. dat ir. Hajema oorspronkelijk een groot voorstander is geweest van de para lelweg. „Wij geloofden er niet in" al dus de burgemeester. „Ir. Majenxa kwam later met de mededeling „ïk ben er van genezen". „Het voorz'ag in een hele nieuwe viaduct", aldus mr. Enklaar. De raadsvoorzitter zegde de heer Rietberg toe. „Als het plan weer ter tafel komt, zullen wij inhaken op uw gedachte. Toch geloof ik. dat wij - ondanks de situering door de Enk - niet aan de nieuwe oplossing zullen ontkomen. De Ring Holten van de C.J.V. orga niseert zondag 23 augustus een oriën- teringsrit voor auto's, motoren en brommers door de mooiste plekjes van Holten en omgeving. De hoofd prijs is een dagtocht voor twee per sonen. Inschrijving voor deelname heeft plaats vanaf 13.00 uur bij het gebouw Irene. De oefeningen van de afdeling volley bal van de Sportvereniging „Bate", beginnen op donderdag 20 augustus en voor de jeugd op vrijdag 21 augus tus a.s. op de bekende tijden. neum door opneming in het deleplan voor de jaren 1973-1974-1975. Ook de huurverhoging met 6f» lever de geen bezwaren op- De huurders hebben bericht ontvangen met deze verhoging (per 1 juli) rekening te houden, deelde de raadsvoorzitter mee. De heer Landeweerd verklaarde niet tegen te zijn als het noodzakelijk is. Oudere woningen hebben niet dat woongerief als nieuwe woningen. „Dekt de huur de kosten, of is voor de goedkoper gebouwde woningen de wisest voor de gemeente", wilde hij weten. De subsidies worden minder, de ge meente maakt daarom geen winst, zei de burgemeester. Van alle nieuw te bouwen woningen worden de huren zeer hoog. Wij zullen nog wel eens met onze ogen staan te knipperen. Het verschil in huur tussen oud en nieuw blijft nog wel, antwoordde hij de heer Landeweerd. Aan het verzoek van de heer Kaar,, pm de individuele huursubsidies in een .publikatie op te nemen wordt in dit nummer voldaan, ONTEIGENING, Bij het voorstel tot onteigening van gi'onden in „De Haar" vroeg de heer Van Schooten of men nog langs de onwillige eigenaren is geweest, zoals beloofd was. De raadsvoorzitter merkte op, dat het voor de heer Van Dam niet mogelijk was dit te doeh. Men heeft nu de heer A.G. van Hoog moed uit Nijverdal ingeschakeld. „Die is van het landbouwschap" merkte de burgemeester gekscherend tot de heer Van Schooten (BP) op. ..Dat hindert niet. als hij maar goed is" antwoordde deze ad rem. Wethouder Rietberg zei nog. dat men met niemand hoopt te procederen en de voorzitter vulde dit aan met op te merken. Wij blijven proberen in der minne overeenstemming te krij gen, dan komt er geen besluit tot onteigening. In het tegengestelde val volgt na goedkeuring door de Kroon nog een laatst minnelijk aan bod en volgt voorlopige inbeziti ming. Dan kunnen wij verder al duurt het ook 10 jaar". Bij de vaststelling van de nieuwe salarisverordening deelde de raads voorzitter mee, dat de ambtenarenor- ganisaties aangedrongen hebben de gemeente in de groep van 8000-10.000 inwoners geplaatst te krijgen Dan kunnen er meer en hogere ambtena ren aangesteld worden, waaraan mo menteel grote behoefte bestaat, om dat het werk zich enorm uitbreidt, Het personeel van de vuilnïsdienst zal een vuilwerktoeïage krijgen van Woensdag 5 aug. hebben de Berg- ruiters deel genomen aan een con- cours-hippiqué in Hellendoorn. De successen, die de Bergruiters de laatste tijd regelmatig oogsten, mochten ook nu weer gezien wor den. De dag begon met dressuui-wed- strijden, waarin de volgende prijzen werden binnengehaald: 2e prijs me vrouw M. Brouwers-Vosman met Wonia, 5e prijs W. Aaltink met Gon- da en een 6e prijs voor D. Willems met Dumorez. Het verrijden van het achttal nummer kon, doordat enkele leden met vakantie waren, niet doorgaan. Dit werd opgevangen door een vier tal te vormen uit de overgebleven ruiters. Dit viertal was in correct heid van rijden niet opgewassen te gen de viertallen van o.a. Schalk haar, Wierden en Hellendoorn. Het zal dan ook hard moeten oefenen om 22 aug. op De Dag van het Paard te Rijssen een goede klasse ring in de wacht te slepen. Bij het L-spxJingen met een deelnërnersveld var plm. 150 paarden moest de heer B. J. Brouwers met Enster voor hin dernis 9 een volte rijden om zijn paard recht voor de rood-witte oxer te krijgen. Dit kostte hem drie straf- Öuntfn voor dit overigens goed' ge reden parcours. D. Willems met Du morez ging met 0 fouten rond en kreeg van de jury een waardering van „zeer goed" voor stijl en wijze van rijden. Dit bezorgde hem een plaats in de barrage met 9 andere combinaties. Door zeer scherp en snel te rijden, bezat hij een reële kans tot de eerste drie te behoren. Maar haastige spoed was ook nu m°t goed en met 4 strafpunten werd hij als zevende geplaatst. J. Marris met Amor ging in het M-springen ook foutloos rond. maar in df barrage ging hij voor bet bel signaal en werd gediskwalificeerd In de totaal-klassering werd ook hij zevènde geplaatst. DEVENTER. FILMS. E.D.B. THEATER. Smedenstraat, tel 13615. donderdag 13 t.e.m. woensdag 19 augustus: Het andere gezicht van de zonde (18 jr.). donderdag 13 t.e.m. woensdag 19 augustusi matinee: Louis de Funes als Jack de gevreesde (a.l.). vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus nachtv.st.: Chasquido. de duivel met de ijzeren vuist 18jr.) Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. matinee 14.00 u„ vrij. 21.00 en 23.30 T-.. 18.30 "'in en 2330 u., zo 1600, 1830 en 2100 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. donderdag 13 t.e.m. woens dag 19 augustus, tevens matinee: Chitty chitty bang bang (a.l.). vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus, nachtvst.: Duel in Diablo (18 jr.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u.. middagvst. 15.00 u„ nachtvst. 23.30 u., za. en zo. 13.45 en 2115u LUXOR THEATER. Brink, tel 18662. donderdag 13 t.e.m woensdag 19 augustus, tevens matinee: De eend en de cadillac, met Louis de Funes (a.l.). zondag 16 en woensdag 19 augus tus, middagvst.: Asterix en Cleopa tra (a.l.) Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u.. matinee dagelijks 14.00 u. nn zo. tevens 16.00 u., za. en zo. 1830 en 2100 u. EXPOSITIES. MUNTENTOREN. Achter de Muren. Zandpoort, telef p a. VVV 05700 16200. 12 aug. t.e.m. 21 aué- Jef Koning en Roderic Pijpers in De venter Verkenningen. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14-17 u.. za. en zo. 14-17 u. OPENBARE LEESZAAL. Brink. tel. 13506. 10 aug. t.e.m 7 sept Jap Mensinga met werken uit de privé collectie van Herben Blokland Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u., za. avond, zondag en maandag gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. Oudheidkunde, munten en geschiedenis.,, Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-f7 u„ zo. 14-17 u. Waar gaan we geen 2 ttp LEBUINUSTOREN, Gr. Kerkhof Be klimmen toren. Openingstijden: dagelijks 9-12 en 14-17 uur, zondags gesloten. BOOTTOCHTEN, Rederij Scheers, tel. 15914. Deventer - Gorssel v.v. dagelijks vertrek Deventer Welle: 10.00, 12,00, 14.00, 16.00 uur. Deventer - Terwolde v.v. elke zon dag vertrek Deventer Welle: 10.15. 12.15. 14.15, 16.15 uur. Deventer - Lochem v.v.- elke dins dag vertrek Deventer Welle: 10.00 Deventer - Arnhem v.v. elke woens dag vertrek Deventer Welle: 9.00 Deventer - Bronkhorst v.v. elke donderdag vertrek Deventer Welle: 10.00 uur. Deventer - Kampen v.v. *!ke vrij dag vertrek Deventer Welle: 10.00 uur. VLIEGVELD TEUGE. de Zanden, tei. 05763 - 200. Parachute sprin gen bij goed weer. op za. en zo. tot 11.00 uur en tegen z.onsondergaan. Rondvluchten dagelijks tel. reserve ring voor groepen 05712 - 2341. V.V.V. MOLENSTEMPELTOCHT'n tocht langs 20 molenc r»verijssél en Gelderland. Deelnemerskaarten - ver krijgbaar bij de V.V BAR DANCINGS Maxim, bar Welle 12j u Ti rol er bar KI. Overstraat 2: 14345. La Balance Brink 72 te! 19277 Sunr- fin club kl. Overstraat 46 tel. 18653. Chez Antoinette Roggestraat tel. 16630 Funky twice kl. Overstraat 87 tel. 19540. Het Witte Paard Walstr. hk. GoJ- straat tc-1. 16959 Safari club Gr. Poot tel. 14976. Saint Tronez Gr. Overstraat 30 tel. 17984 Walk in Gr. Overstraat tel. 19768. V.V.V. DEVENTER. Stationsplein 2, tel. 05700 - 16200. OPENINGSTIJDEN: dagelijks 9.nn_ 12.30 en 14.00 - 17.30 uur zaterdag 9.00 - 12.30 uur. De door een damesturngroep van Bato ingerichte stand op de onlangs gehouden Braderie, is een groot suc ces geworden. Bedoelde dames hadden op -een vo rig jaar gehouden ledenvergadering de uitdaging van het bestuur, om zelf eens iets voor de verlengde even- wichtsbalk te doen. aangenomen. Wel nu dat is gebeurd! Pol en Pier de olifanten van de zes kamp waren hun blikvangers voor 'n ringwerpspel met daarnaast een kraampje voor frisdranken en koffie. Mede dankzij de belangeloze hulp van velen slaagde de damesgroep er in een groot deel van de benodigde f 1500,voor een evenwichtsbalk, bijeen te krijgen. Het bestuur van Bato is trots op hen en betuigt, zijn dank aan alle an dere medewerkenden en in het bij zonder aan het publiek dat haar ver eniging op zo'n manier heeft ge steund. FAMILIE- EN HANDELSDRUKWERK 2, 3, 4 of meer kleuren. AGENTSCHAP: Kolweg 14. telefoon 1356 ADVERTENTIEBUREAU De ABN biedt u keuze uit vele aantrekkelijke spaarvormen mei rentevergoeding van 4'/2 tot 8%. U bent welkom bij de voor een spaarrekening. HOLTEN - DORPSSTRAAT 24 - TELEF. 05483-1571 schoonheidsadvies met huidtest en praktische richtlijnen voor de succesvolle verzorging van uw huid Op DINSDAG 18 AUGUSTUS adviseert onze schoonheidsspecialiste U kosteloos en zonder enige verplichting Uwerzijds. drogisterij - parfumerie - foto tf A. DEKKER ORANJESTRAAT 20 HOLTEN TELEFOON 13471

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3