Van dit van van dat, wat Steenhouwerij FIRMA 0LTH0F MARKTEN Inbraken tijdens het vorig weekend Wat is er te doen Circus Salamon trok grote belangstelling Hollens studiefonds voor Papoeajongeren OM GELD VERLEGEN? Komen we in de kou te staan? GROTE DEELNAME ORIËNTERINGSRIT M.A.C. „DE EIOLTERBERG" N.V. ALGEM. NED, viRZËKEMMÏJ."'T«2V' Oriënteringsrit voor de Zelfexpressie Duiven G. Steunenberg en j. Paalman (Look) eerste van Bordeaux Yekaansie Clandestiene zender opgespoord Diploma-zwemmen Mil i euveron l rei niging zomergasten Zevende leerkracht O.L. Kolschool Coco was or aar Diploma M.B.A. Geen repetitie van Herv. Kerkkoor Holten gametuwtydmee-gamardenmb! TfS'Iag 24 juli 1970 GEVESTIGD TE ENSCHEDF afdeling Holten Bathmen - Markelo Verzorging van begrafenissen voor leden en niet-leden. Wij beschikken over geheel nieuw materiaal. Alle begrafenissen worden op de meest correcte wijze verzorgd en geregeld. Sterfgevallen kunnen worden gemeld bij onze aanspreker: de heer H. Koopman, Deventerweg 4 telefoon 1920. Meer dan tachtig liefhebbers heb ben met auto of brommer deelge nomen aan de oriënteringsrit, die zondagmiddag georganiseerd werd door de M.A.C. „De Holterberg". Daaronder waren voor zeker vijftig procent vreemdelingen op vakantie en personen uit de wijde omgeving van Holten. Het werd een in teressante rit door Holtens contreien met o.a, doortochten over de Holter berg. Esp.elo, Dijkerhoek. de Water hoek. Beusèberg. Berkel en Look, De start was bij het clubhuis café Arnhemstraat 6-8, tel. 13813, Deventer Wij leveren al méér dan 50 jaar in Holten zowel in donkere als in lichte natuursteen SOLIEDE GRAFMONUMENTEN Billijke prijzen. Alle inlichtingen te bekomen bij de heer D. J. PEKKERIET. Opzichter Begraafplaats. Het klimaat van onze planeet ver toont voelbare veranderingen. Van de jaren 1880 tot 1940 steeg de ge middelde jaartemperatuur, over de hele aarde gerekend, een halve graad. Sindsdien heeft een gestadige afkoe ling die stijging weer voor de helft ongedaan gemaakt. De schommelin gen kunnen duiden op een systema tische wijziging In de warmtehuishou- ding van de aarde, dus van de ener gie die binnenkomt en die uitgaat. En de gegevens schjjnen te wijzen op belangrijke veranderingen in sleu- telgebieden zoals dat van de Noord pool, die van invloed zijn op het pa troon van de luchtcirculatie. De afkoeling van de laatste decen nia is volgens de Britse meteoroloog Hubert H. Lamb zo groot geweest, dat in vergelijking tot de warmste decennia de plantengroei gemiddeld ongeveer twee weken korter heeft ge duurd. „Hoe lang deze beweging zich voortzet, is een van de belangrijkste problemen voor onze beschaving", voegt J. Murray Mitchell van het Amerikaanse instituut voor ecologie daaraan toe. „We moeten weten of ze door natuurlijke oorzaken of door menselijke activiteiten aan de gang is gebracht. Als het nog twintig jaar zo doorgaat, worden belangrijke scheepvaartroutes onbruikbaar, de grootste ijsbrekers ten spijt. En als het nog twee of drie eeuwen duurt, zitten we weer in de ijstijd." Ludwig Mies van der Rohe, een der grondleggers van de hedendaag se architectuur, was een man voor wie discipline grote betekenis had, en zjjn leerlingen moesten bjj het be gin beginnen. Hjj leerde hun bouwen: eerst met hout, daarna met natuur-, vervolgens met baksteen en tenslotte met beton en staal. Pas daarna mochten ze zich bezig houden met dingen die op het ontwer pen betrekking hadden. Eens begon een leerlinge over zelf expressie. Hij gaf ,haar een potlood en een stukje papier en droeg haar op haar naam op te schrijven. Dat deed ze en hij zei: „Dat was dan zelfexpressie. En nu gaan we aan het werk". Dat kunststoffen een behaaglijk woonklimaat kunnen scheppen toont deze interieuropname, met het gezicht op eethoek en keuken (foto onder). Eigentijds in ontwerp en uit voering: het eerste kunststof buis-huis ter wereldvervaar digd van met glasvezel ver sterkt Platal (foto boven). De postduivenvereniging ,,De Berg- vliegers" nam met 37 duiven deei aan de wedvlucht van Bordeaux (Frankrijk) 975 k.m. De duiven wer den donderdag om 13.00 uur gelost. Het werd een rampvlucht want za terdag om 18.14 uur waren nog maar zeven duiven op dr hok ken terugekeerd- Aankomst eer ste duit van G. Steunenberg v 18.06 uur. laatste duif als hiervoor vermeld. De volledige uitslag was: 1 en 5 G. Steunenberg, 2-6 Gebr. Willems, 3 H. van Beek^ 4 en 7 L. Gazan. Met 197 jonge duiven werd deelge nomen aan de vlucht vanaf Breda. 136 k.m. De duiven werden gelost 7.30 uur. Aankomst eerste duif van J. P*al- man (Look) 9.37 uur. De volledige uitslag was 1-16 J. Paalman (Look). 0 Zes maanreizigers hebben de be proeving van een ruimtereis door staan, zonder er lichamelijk onge mak aan over te houden. Belangwek kend is het om kennis te nemen van mini-apotheken, die de heren aan boord hadden. Er zat een injectiemid del in tegen pijn en de zgn ruimte- ziekte. zalf voor eerste hulp. oog druppels en een spray voor de neus. Bovendien waren er 2 compressen. 12 pleisters, een thermometer (mondi. antibiotica en aspirine aan boord. Aspirine, dat onlangs zijn 60ste ver jaardag vierde, bleek ook in de ruim te uitsiekend te werken. Het werd in genomen tegen hoofd- en spierpijn. ..Waarschijnlijk zullen de mensen tot :n alle eeuwigheid aspirine slikken", zei men op de aspirinefabriek. een zienswijze, die niet strookt met de ..heilsverwachting", die er nu een maal in de wereld leeft. Niettemin: aspirine is een prima middel! Met een ..spaarbrander" van 95 minuten en 40 seconden heeft een jong Engels studentenpaar in Lon den een nieuw record Marathon-zoe nen. gevestigd. Alle overige deelne mers aan deze wedstrijd waren reeds lang wegens ademnood gedwongen op te geven. Op de vraag, hoe zij deze ongewone prestatie hadden kunnen ALMELO: donderdag en zaterdag, donderdag van 8-12.30 uur en za terdag van 14.00-18.00 uur. DEVENTER: dinsdag groentemarkt, vrijdagmorgen warenmarkt en za terdagmiddag warenmarkt. 2-4-20 A. ten Dam, 3-32 J. ten Vel de, 5-13-14-28-38 Joh. Velthuis, 6-7-22 24 A. Gazan. 29-30-34-35 G. J. Schui- c'. -~i- 3-2. G.j. Bekkernens. 11 G. Steunenberg 12-15-18-25 G. Veldhuis, 17-29 J. Kruimelaar, 19-36-37 Gebr. Willems, 26 Joh. Paal man, 18 H. Jongman en 39 H. Wan- sink. Deze vlucht had een vlot ver loop. De uitslag van de afdeling mid fond was als volgt: kampioen Gebr. Willems 868 punten. 2e G. Steunen berg 631 punten en 3e H. van Beek 605 punten. volbrengen, antwoordden de overwin naars. de 19-jarige Jenny Winmill en de 20-jarige David Atkinson, ..gewoon omdat we goede vrienden zijn!" De regels waaraan men zich in deze wedstrijd moest houden, waren bij zonder streng. Er moest staande worden gezoend en even „loslaten" om naar adem te happen, was per tinent me; toegestaan Het eerste paar dat na 3 minuten het strijd-to- neel moest verlaten, had dit te'dan ken aan een zeer onfortuinlijke, maar bovendien bijzonder pijnlijke ..kaak kramp" van de mannelijke partner. 0 Na het lezen van een UN-rapport over het verband tussen bepaalde popmuziek en het gebruik van drugs door de jeugd, heeft de politie van Singapore invallen gedaan in de hoofdkantoren van diverse platen maatschappijen en er platen met ti tels. die mogelijk een aanmoediging tot het ..sticky-roken" zouden kun nen zijn. in beslag genomen. Zij laat het hier echter niet bij. doch probeert ook de platen bij de handelaren in beslag te nemen en ze van het pu bliek terug te vorderen. Onder de in beslag genomen platen waren: „The Pusher" uit de film Easy Rider, een uitvoerig liedje ..Up. up and awav" en de nlaat van Peter. Paul en Mary getiteld ..Puff the magic Dragon". „De Biester", de finish bij café ,,De Waag" aan de Waagweg. De rit. was uitgezet door de heren W. de Maag, H. Krieger, H. J. Podt en G. J. Stevens. Het was een kwestie van goed route-lezen, waarbij de aandui ding „halve vierkante meter" de deelnemers nogal parten gespeeld heeft. Voorzitter D. J. Schooien, die zelf ook meereed, heeft de deelne mers daarvan, bij de prijsuitreiking, ivtleg gegeven en uitz^ters en con troleurs dank gebracht voor hun medewerking. De hoofdprijs, een buitenlandse dagtocht voor twee per sonen werd gewonnen door de heer W, Reilink uit Holten: De volledige uitslag was: auto's: W. Reilink 8 strafp., 2 J. Jansen. 3 D. J. Schooien, 4 .J. M. Wansink. allen 10 strp.. 5 A. v.d. Velde. Stads kanaal, 12 strp., 6 G. J. Muller, 7 H. Heijenk. 8 A. Schipper, allen'14 strp.. en 9 F. Schippers 15 strp. Brommers: H. Oosting. Nijverda! 136 strp. Op woensdag 29 juli wordt een avondrit georganiseerd, die in het bijzonder bedoeld is voor de zo mergasten in verband met de bouw vak- en fabrieks-vakanties. Dr rit begint om 19.15 uur. 't Is te hopn, det d'aandre .wekke 't Wear zik wathef op ezat. Dan begeent jums de vekaansie. Goat de meeste leu op pad. Heel wat leu dee goat op raejze. Trek er met mekoar op oet. En dan is het neet plezeereg Elke dag ne natte hoed. Mear al bliew iej binn de. puste. Ook al goa iej dan neet vear, Dan verlang iej net zoo good toch, Noar mooi druege zommerwear. Zeeker vuur dee leu dee aaltied Binn munn zitn. hop ik oprech Det de komde veerteen daage *t Wear heel vuile zunne brèg. 'k Hoppe het vuur iedereene. Det begriep iej zeeker wal, 'k Gunne iedereene zunne, Mear toch disse leu veral. 'k Hoppe vearder dawwe almoa Awwe wier an 't woark mag'nt goan. Zeg'nt kuent; earlke de vdekaansie Den hef oons heel good edoan. J. ROZENDOM. RIJSSEN. HOLTEN. Behalve de talrijke zomergasten, die hier neergestreken zijn om een prettige vakantie door te brengen hebben blijkbaar ongure elementen de gemeente Hol ten als hun operatieterrein uitgeko zen In de nacht van vrijdag op zater dag is ingebroken in de uitspanning „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. De dader of daders hebben zich toe gang tot het café verschaft door het kelderraam en hebben zich eet- en drinkwaren en een klein bedrag aan geld toegeeigend. De bewoners heb ben van dit nachtelijk bezoek niets gemerkt en kwamen 's morgens tot de ontdekking dat zij bestolen waren. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Zaterdag tussen 16.00 en 23.30 uur =3 tijdens de afwezigheid van de be woners ingebroken in de bungalow van de familie J. J. Kramer aan de Toeristenweg op de Holterberg. Hier is men waarschijnlijk door het raam van de douchecel naar binnen ge komen. Er is een kistje met juwelen meegenomen, enig kleingeld en an tieke erfstukken, waaraan de fami lie zeer is gehecht. Laden en kasten waren opengebroken, bedden over hoop gehaald, blijkbaar met de ge dachte daaronder geld of andere waardestukken te vinden, zodat in de bungalow een grote chaos was aangericht. Van de twee telefoons waren de hoorns afgerukt. Veel wijst er op, dat de dader of daders bij hun werk zijn verrast. Toen de heer en mevrouw Kramer tegen middernacht met hun auto aan de achterzijde van hun woning, waar de garage is. arriveerden, heb ben zij vermoedelijk door de slaap kamer aan de voorzijde van de bun galow de vlucht genomen. De technische recherche der rijks- DEVENTER Films E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tol. 13615. Donderdag 23 t.m. woensdag 19 juli, John en Mary, met Dustin Hotfman en M'ia Farrow, 18 jaar; donderdag 23 t.m. woensdag 29 juli, beh. zondag. Matinee: Laat de die ren léven m.m.v. Worlf Life Fund a.l.; vrijdag 24 en zaterdag 25 juli, nacht- voorst.. Bard Contract, met: James Coubuin (spionage film) 18 jr.; zondag 26 juli, middagvoorst. Drie honderd Spartanen a.l.: Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. vrij. 21.00 en 23.30 uur. za. 18.30, 21.00 en 23.30 uur. za. 18 130 21.00 en 23,30 uur zo 1400, 1600, 18.30 en 21.00 uur. matinee dagelijks 14.00 uur,CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. Donderdag 23 t/m woensdag 29 juli, Ben Hur 14 jaar; vrijdag 24 en zaterdag 25 juli nacht voorst.' Spervuur in de nacht, 18 jr donderdag 23 t.m, woensdag 29 ju- li, matinee onkruidzaaiers in Fabel- tjesland, a.l.; Aanvangstijden: dagelijks 19.30 uur nac'htvoorst. 23.30 uur. matinee 15.00" uur LUXOR THEATER, Brink tel. 18662. donderdag 23 t.m. woensdag 29 juli Airport (Luchthaven onder hoogspan ning) 14 jaar; donderdag 23 t.m. woensdag 29 juli, matinee beh. za. Prins zonder v a.l.; zaterdag 25 juli, nachtvorst, Sex en moord in So>ho, 18 jaar. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30 uur en 21.00 uur naöh'tvoorstlt. 23.30 uur zo. 14.00, 16.00, 18.30 21.00 uur. Matinee 1400. EXPOSITIES MUNTENTOREN, Achter de Mui- Zandpoort tel p.a. V.V.V. Deventer, 05700-16200, t.m. 13 september de venter verkenningen, tentoonstelling van Deventer Kunstenaars. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 uur. z.a. en zo. 14-17 uur. MUSEUM DF. WAAG, Brink tel. 14556. Oudheidkunde, munten geschie denis enz. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. LEBUINUSTOREX. Grot- Kerkhof. Openingstijden: dagelijks 9-12 en 14-17 uur. zondags gesloten. BOOTTOCHTEN, pederij Scheers, tel. 15914. DEVENTER GORSSEL v.v. dagelijks vertrek Deventer Welle: 10.00 12.00, 14.00 en 16.00 uur: DEVENTER TERWOLDE. v.v. elke zondag vertrek Deventer Welle 10.15, 12.15. 14.15 en 16.15 uur; DEVENTER LOCHEM v.v. elke dins dag vertrek Deventer Welle 09.00 uur DEVENTER ARNHEM v.v. elke wo. vertrek Deventer. - Welle 09.00 uur; «Ike donderdag vertr. Deventer, Wel le 10.00 uur: DEVENTER KAMPEN v.v. Ike vrij dag vertrek Deventer, Welle: 10.00 uur; AVONDRONDVAART. op donderdag en zaterdagavond vertrek Deventer Welle 19.30 uur- VLIEGVELD TEUGE. de Zanden tel. 05763-200. PARACHUTE SPRINGEN bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 uur en tegen zonsondergang. RONDVLUCHTEN, dagelijks tel. re servering 05712-2341. VVV Molenstempeltocht een tocht langs 20 molens in Overijssel en Gel derland. Deelnemerskaarten af 1,50 ^verkrijgbaar bij de V.V.V. Deven ter POPPEN THEATER HARLEKIJN, woensdag 22 juli, aanvang 14.00 i GEBOUW H.U.Z.. Diepenveenseweg "6. Donderdag 22 juli. aanvang 14.00 uur de Kartuut, Landsherenplein. BAR DANCINGS Maxim BAR. Welle 12' lel. 12054: LA BALANCE Brink 72 lel. 19277. CHEZ ANTOINETTE. Roggestraat tel. 16630; HET WITTE PAARD. Walstraat hk. Golstraat tel. 16959; SAINT TROPEZ Gr. Ovorstraat 30, 'el. 17984; TIROLER BAR KI. Over straal 22 tel. 14845: SURE1N CLUB KI. Overstraat 46, tel. 18658; Funky Twice Kl„ Overstraat 87. tel. 19540: Safari Club Gr. Poot tel. 14976; WALK IN Gr. Overstraat. tel 19768. V.v.. DEVENTER. Stationsplein 2. tel. 05700-16200. Openingstijden: dagelijks 09.00-12.30 en 14.00-17.30 uur; zaterdags 09.00- 12.30 en 1400-17,00 uur. ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. wo.: Dal z'il Wel snor. Norman Wisdom 14 jr. Zaterdagnachtfilm: Als de naakte wind der z.ee, 18 jaar; Zondagmatinee: De Blanke Coman che, 1.4. ja ai- Aanvangstijden: Do, vrij. ma, di, wo. 2.30, 8 uur. Saterdag: 6.45. 9.00 en 11.15 uur; Zondag 445. 6.45, 9,00 en 2.30 uur, CINEMA PAL ACE: do. t ,m, wo: Vriezen we dood dan vriezen we iood al, -Aanvangstijden: ma. t.m. zaterdag: ;2.30, 6,45 9,00 uur; zondag 2,15, 4.30, '•<6, 9.00 uur. politie te Arnhem en de plaatselijke politie stelt een onderzoek in. Van de dader of daders van beide inbraken is echter nog geen spoor. De rijkspolitie heeft een vijftal jonge Duitsers, die hier regelmatig kamperen, op heterdaad betrapt, toen zij op een parkeerplaats bezig waren benzine uit een andere auto in.hun eigen voertuig over te tappen. Zij zijn een tijdlang op het politie bureau ingesloten en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Het betreft R. P., B. S., J. J. en N. L. allen omstreeks twintig jaar en af komstig uit de omgeving van Osna- brück. De clandestiene zender „De Zwar te Nachtegaal is niet meer. De rijks politie heeft, zondagmorgen in sa menwerking met ambtenaren van de PTT, door middel van de peilwagen de zender opgespoord, terwijl deze aan het uitzenden was in het Zwarte Woud, de door 't uiterlijk de woningen, bekende wijk in het Kolcomplex. Tegen E. J. D, aan de Lageweg is procesverbaal opge maakt, terwijl de zend-apparatuur in beslag genomen is. De zender was soms zo duidelijk, dat hij door de normale radiouifczendingen door klonk. Ongeveer tezelfder tijd zijn in Twente en omgeving ongeveer vijf tien clandestiene zenders opgespoord en de zendapparatuur in beslag geno- In het prachtige natuurbad „Twen- haarsveld" aan de Rijssenseweg werd door de examencommissie die bestond uit de heren E. Nijhoff en G. van Lemel (chef-zwemmeester) voor de tweede keer in dit seizoen diploma zwemmen afgenomen. Als vertegenwoordiger van de kring Twenthe-IJsselstreek van de KNZB. was aanwezig de heer Hageraats te Almelo. De geslaagden zijn: Diploma A (Meisjes): G. J. Paal man Holten; E. v. d. Ploeg, Almelo; J. de Vi-ies Leeuwarden; H. K. Groen. J. .1. Kolkman. A. A. Kolk man en T. Span te Holten: M. Wier- da, Den Haag: D ten Cate, Rotter dam en A. J. Wichems. Hengelo. Diploma A (jongens): Wim Baum- falk, Amsterdam; A. D. Tuitert, H. Teeselink. L. J. Traanman. E. Aan stoot en N. Beussink te Holten, .1. Oosting te Almelo en J. C. van Riet schoten te Rotterdam. Diploma B (Meisjes): A. F„ P. Marseille en E. van Iperen, Den Haag. E. W. Gerbers, Holten. Diploma B (Jongens): G. J Pas man. B. D. Groteboer. H. Paalman, en .T. Smit te Holten. R. C. Blaas. Amsterdam en K. van Doorn. Den Haag. Zwem vaardigheid I (.Jongens) M. Vork ink. Holten. Zwemvaardigheid II (Jongens) H. Smit, Almelo: G. J. Paalman, Hol ten. Zwemvaardigheid III (Meisjes) F.. Pruijn, Almelo. Zwemvaardigheid IV (Meisjes) Ka rin ter Hoeven. Holten en S. Oude Weernink te Almelo. O O De voorzichtige vragen van de heer Kaan in onze gemeenteraad over de milieuverontreiniging zijn mij uit het hart gegrepen. Het gaat fout met de vogelstand. Het gaat fout met de vis stand. Het gaat fout met de planten. Oorzaak zijn de pesticiden, herbiciden en wat voor naam ze nog meer mo gen dragen. Het is nu wel genoeg zaam bekend dat de insecticiden NIET selectief zijn en NIET de insec ten uitroeien maar ALLE andere die ren wel. Het gebruik (misbruik ware beter) van z.g.n. ontsmet zaaigoed (d.i. ver giftigd) doodde in onze omgeving vo rig jaar ongeveer 50 buizerds. De dood werd veroorzaakt doordat de prooidieren van de buizerd, muizen, duiven vergiftigd waren. Een gemeenteraadslid vroeg: „Wat kunnen we doen". Wel, verbied op grond van de hinderwet of de wet op de dierenbescherming het. gebruik van die giftige rommel. Misschien kunnen onze kinderen dan nog een ooievaar die van kikkers en zo leeft of een smient in het wild zien. (In het zwarte water broedden in 1954 nog 7500 smienten, in 1964 nog 12). Misschien kunnen ze nog eens 'n snoek in een helder watertje zien „staan" of een stekelbaarsje een nestje zien bouwen, ALT1NG, Holten De Motor- en automobielclub „De Holterberg" organiseert op woens dagavond, 29 juli, een oriënteringsrit voor auto's, motoren en brommers Deze rit, die in het bijzonder bedoeld is om de vele zomergasten, die hier verblijven, de mooiste plekjes in de contreien van Holten te laten zi gaat over een afstand van plm. 35 km. De prijzen bestaan uit kunstvoor werpen, bekertjes, medailles enz. De start is om 19.15 uur vanaf café Waag" aan de Waagweg, nabij het Station N.S. Met ingang van een nader te bepa len datum is tot 7e leerkracht aan de o.l. Kolschool benoemd mej. T. Blaak te Zurich (Friesland). Tal van kinderen en hun ouders of begeleiders hebben woensdag middag genoten van de kindervoorstelling van het circus Tonny Salamon, dat voor twee dagen haar tenten had opgeslagen in Dies- senplasweide. Vooral het optreden van de twee clowns als dame August voor de pauze en het berijden van Coco de ezel als slotnummer van de voorstelling heeft vooral de kinderen veel pret bezorgd. De directie had honderd gulden uitgeloofd voor de jongen of het meisje, dat Coco één ronde zou kunnen berijden. Een zestal waagde zich op de rug van de ezel, maar dat was maar voor een hele korte tijd, want Coco gooide de achterbenen in de lucht en maakte iedere waaghals tot zandruiter. De ouderen zullen meer geïnteres seerd zijn geweest door de verschil lende nummers paardendressuur door Mevrouw Salamon in de piste gede monstreerd en door het optreden van Deminique Lagrien als koord danser. Deze gaf enkele frapante staaltjes te zien op de staaldraad. Ook oogste hij veel bijval met zij re- kenpaard. Ook de acrobate Thea oogstte veel succes met haar num mer. Na de pause volgde een nummer vrije dressur met 'n Siberische ka meel, zoals deze bultenaar werd aangekondigd, een trapeze-nummer van vier acroba en, het optreden van een gedresseerde Haflinger, de mo derne trapeze en een nieuw nummer, in drie weken ingestudeerd door mevrouw Salamon met vier ras paarden. Groot opzien baarde bij de kinderen vooral de vuurspugende fa kir. Het programma was voor een belangrijk deel gebasseerd op de paardendressuur van mevrouw Sa- lamon, maar erontbrak nog wel iets aan de presentatie en aan de •show. Misschien dat deze in de a- vondnummers beter tot hun recht ge komen zijn. Tijdens de pause konden de bezoe kers gebruik maken van het buffet en de menagerie bezichtigen met de verschillende dieren, waaronder een aantal grote apen, wat door velen geschiedde. Mej. H. J. H. Stoevenbelt, Bushof straat 2, slaagde te Enschede voor 't diploma M.B.A. Het Hervormd Kerkkoor houdt op dnsdag 28 juli en dinsdag 4 augustus geen repetitie. Zondagavond 2 augus tus zal het koor medewerking verle nen aan de Interkerkelijke Bezin- ningssamenkomst in de tent in „Kal- stermansweide". De leden worden ir verband hiermee om half acht ver wacht in het gebouw „Irene". Mede met het oog op de aan komst eind juli van twee Pa poeajongeren die zullen worden ondergebracht in Holten en gaan studeren aan de Tropische Landbouwschool in Deventer, deelt het Holtens Studiefonds van Papoeajongeren mede. dat zij van 9-22 augustus zal hou den een Aktie voor hel Hollens Studiefonds voor Papoeajonge- Deze aktie zal omvatten: le het innen der kwitanties voor d'e vaste bijdragen aan het Holtens Studiefonds voor Pa poeajongeren. 2e Een collecte huis-aan-huis om de bevolking van Holten ge legenheid te geven van haar concrete belangstelling blijk te doen gzeven. Ook is er nog het gironummer van de Raiffeisen- bank waarop u kunt storten met vermelding „Holtens Studiefonds Papoeajongeren" 875587. Holtens Studiefonds voor Papoeajongeren Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: Oranjestraat 9 nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Ook ais het cm een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het alt de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om maar een bedi te noemen: 5000,- kunt u aflossen in 24 x 238,09. Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB-kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3