Nieuwe O.A.D. dienstregeling Training en selectie voor de Godelympische Spelen IL ziet u wel Belangrijke uitbreiding modernisering Fa. H. Haan en en zn. GESLAAGD ZOMERK/i VERKENNERS WAARDENBORCHGROEP WAAR GAAN WE HEEN? Perzikenzonneschijn op cle Deense tafels Bijdrageregeling bevordering sportvisserij Holten Examen machinaal melken Lagere Landbouwschool Bathmen Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" zondag a.s. Voor onderweg Voor de Schol enge meen schap Padvinders genoten Landbouw en V eeteelt Bestrijding van mastitis of uierontsteking Modernisering fa. Gebr. Wissink Dijkerhoek André Dekker naai de Koninkrijksspclen op Curacao HOLTEN I BIJ DL TWENTSE CLUBS (Culturele sta je daar zo van te kijken dat ik klant bij de nmb ben... ga met uw tijd mee ga naar de nmb.' agenda) 2 Vlflda* TT Juli 1570 Onder grote belangstelling heeft maandagmiddag de heropening plaats gehad uan de rijwielzaak an nex winkel in huishoudelijke artike len van de fa. H. Haan en Zn. in de Oranjestraat. De opening werd verricht door de 12-jarige Jan van Doorn, een klein zoon van Hendrik Haan (81). die een lange reeks van jaren (van 1909 tot 1961) ..fietsenmaker" was alsmede grofsmid en loodgieter. De heer Haan was een vakman die hart voor de zaak had en het moet hem en zijn vrouw tot grote voldoe ning strekken dat zoon Jan de voet sporen van vader volgde, dat het rij- wielbedrijf en de winkel zich gunstig ontwikkelden, zodat men genoodzaakt was tot een zo belangrijke uitbrei ding en modernisering. De winkel tevens showroom met een oppervlakte van ruim 60 m2, grenst aan de ene kant aan de reeds bestaande zaak in huishoudelijke ar tikelen en aan de andere kant aan een ruime werkplaats met grote op slagruimte met magazijn. Verbouwing en uitbreiding werden uitgevoerd door de firma's A. Koop man en Jansen en Klein Velderman. Op de dag van de opening en de- IE Met ingang van zondag 19 juli a.s. geldt een nieuwe gewijzigde O.A.D. dienstregeling. Hierin is de halfuurs- Rijssen en tussen Nijverdal-Rijssen- Enter-Goor 's avonds na 9.00 uur te ruggebracht tot een uurdienst. Ook op zon- en feestdagen zal op de ze trajecten de gehele dag een uur- dienst gelden. De bushaltes in Rijs- sen en Nijverdal ondergaan ook veranderingen. Reed tot nu toe de lijnbus Almelo Deventer v.v. in Rijssen over de Haar, vanaf zondag a.s. zal deze lijndienst via Rijssen Zuid rijden. Hierdoor krijgen de bewoners van Rijssen Zuid een directe busverbin ding naar Almelo' eti Deventer.' Busreizigers die gewend waren op de Haar in te stappen voor ri.chting Almelo en Deventer, zullen nu eerst moeten meerijden met de bus die van Nijverdal komt naar het O.A.D. busstation, hetwelk vlakbij het Drie hoeksplein in Rijssen gelegen is. Hierdoor komt de halte de Haar voor de richting Deventer te vervallen. Het OAD-busstation te Rijssen wordt daardoor een centraal over stappunt. De bussen voor de richtin gen Almelo, Goor en Nijverdal ver trekken hier ieder half uur zowel op het volle als op het halve uur. Ech ter niet op werkdagen 's-avonds na 9.00 uur en op zon- en feestdagen de gehele dag. doordat er dan een uur- dienst wordt gereden, met. vertrek tijden op het halve uur. De bussen voor de richting Deventer vertrekken elk uur met vertrektijd^' op het halve uur. In Nijverdal Dezer dagen werden op de bedrij ven van de heren J. J. M. Wagemans te Heeten en H. J. Nijkamp te Zuid- loo de examens voor het machinaal melken PI Al (1 persoon, 1 apparaat) afgenomen. De opleiding werd verzorgd dooi de heren A. Haarman te Heeten en G. Nijkamp te Zuidloo. De jury werd gevormd door de he ren voormelkers en de heer G. van Dijk, praktijkleraar veeteelt aan de lagere agrarische school. Alle lerlin- gen van de 4e klas slaagden en wel; Alle leerlingen van de 4e klas slaag- G. Kromdijk. Zuidloo 188 pnt.; G. J. M. Jansen. Lettele 187 pnt.; II. J. Meesterbernds Dijkerhoek 186' i pnt.; H. J. Haverslag, Okkenbroek 186 pnt.; W. Lubberdink, Holten 186 pnt.: A. van Duren. Olst 184' G. H. Ren- sen, Holten 182': pnt.; A. Haarman, Zuidloo 182 pnt.; .1 Marsman, Espe- lo 182 pnt.; G. W. Tuitert. Lettele 181',2 pnt.; .J. M. Schonevold. Epse 179 pnt.; M. Markvoort, Dijkerhoek 178' pnt.; H. W. Klein-Ovink, Zuidloo 178'; pnt.; W. M. Nijland, Espelo 171 pnt.; J. W. Horstman, Olst 167 pnt.; B. J. Niemeijer, Okkerbroek 161 pnt.; wordt een extra service gegeven aan de bewoners van de nieuwbouw de Blokken. De O.A.D. zal de Berglei- dingweg in haar route opnemen. Te vens wordt in Nijverdal een goede treinaansluiting gegeven. Reizigers uit de richting Enter krij gen te Goor een uitstekende aanslui ting naar Hengelo en omgekeerd. Op het traject Goor-Lochem wordt de frequentie verhoogd, doordat er 's middags een uurdienst wordt gere den. Op de lijnen Haarle-Nijverdal v.v. en I-Ieeten-Deventer is eveneens een frequentieverhoging ingevoerd. Markelo krijgt op werkdagen, be halve zaterdags, een extra verbin ding met Hengelo en wel om 7.48 u. Dienstregelingen zijn vanaf heden verkrijgbaar aan cTe kantoren der O.A.D. en in de bussen. De Motor- en Automobielclub ,,De Holterberg" organiseert zondag a.s. een oriënteringsrit voor outo's, mo toren en brommers waaraan als hoofdprijs is verbonden een buiten landse dagtocht voor twee personen. Het is een ritje van plm. 44 km dooi de mooiste contreien van Holten en echt ook iets voor onze zomergasten om daar eens aan deel te nemen. Zij leren dan op prettige wijze de omge ving van Holten kennen en kunnen te vens een leuke prijs in de wacht sle pen. De start is om 14.30 uur bij het clubhuis café ,.De Biester" aan het Stationsplein. De oriënteringsritten van de M.A.C. ..De Holterberg" trek ken altijd veel belangstelling zelfs uit de verre omgeving. Pas uw snelheid aan bij die van het overige verkeer. Verminder uw snelheid niet op de hoofdrijbaan zelf. maar gebruik de daarvoor bestemde uitvoegstrook Als u inhaalt, doe dat dan met voldoende snelheidsverschil om de ze manoeuvre zo kort mogelijk te laten duren. Als U twijfelt NOOIT inhaken enlaat u tijdig zien. Blijf niet onnodig links rijden. Wees duidelijk in uw rij-wijze. laat anderen niet raden naar uw bedoe lingenen houdt steeds voldoen de remafstand. Denk aan de verminderde acclera- tie van uw wagen door de bagage. Kies steeds de juiste rijstrook voor uw rijrichting Staat u eens in een verk' erd vak dan moei u toch de rijrichting van 'net betreffene vak volgen. Houd de vluchtstroken vrij. Vakantieverkeer is geen normaal verkeer. De ervaring van de weg- gebruikers loopt sterk uiteen. Houd daar rekening mee. Geef achter het stuur uw aandacht geen vakantie. Rij niet te lang achter elkaar door. TWEE UUR RIJDEN. EEN KWAR TIER RUST is een goede regel. Eind augustus - begin september worden voor de derde maal de z.g. Godelympische Spelen georganiseerd tussen de scholengemeenschappen van Diever, Leek, Naarden en Holten. Zij bestaan uit de onderdelen voet bal, volleybal, zeven-handbal, zwem men, dammen, schaken en tafelten nis, Misschien worden er dit jaar aan gevoegd tennis, korfbal en een •ross. De Scholengemeenschap Hollen heeft, reeds tweemaal achtereen de grote wisselbeker gewonnnen en wil uiteraard proberen dit voor de derde keer te doen. Om een zo sterk mo gelijke afvaardiging te sturen zijn se lectiewedstrijden en training nood zakelijk. Om daarvoor een overzicht te kunnen krijgen o.a. van de specia lisaties op sportgebied van alle leer lingen worden deze verzocht een op gave te doen aan de Scholengemeen schap I-Iavo-Mavo-Meao, Haarstraat 14, Holten t.a.v. de heer Lukkien, le raar lichamelijke opvoeding aan deze school, Daarvoor kan een strook in gezonden worden. daarop volgende dagen kwamen zeer velen een kijkje nemen en werden bloemen en geschenken aangeboden. De buren lieten hun woorden van ge lukwens vergezeld gaan van een prachtige elektrische klok. Op woensdagmorgen, 1 juli om 6 uur deden ouders en belangstellenden 14 verkenners en 5 man leiding uitgeleide op hun jaarlijkse zomerkamp, dat dit jaar gehouden werd aan de Möhnesee in het Sauerland (West-Duitsland). Met een vrachtwagen, beschikbaar gesteld door de fa. Krekel, en auto's werden de fietsen en jongens naar de grensovergang Glanerbrug gebracht, vanwaar een fietstocht van twee dagen naar het einddoel begon. Ondanks de stromende regen bereikte de groep via Gronau, Coesfeld en Dülmen in goede stemming de boerderij van A. Streyhl in Südkirchen, waar de nacht werd doorgebracht in een tot slaapzaal veranderde hooischuur. De volgende dag werd de reis weer in regenbui na regenbui voortgezet. Over binnenwegen door 't Ruhrgebied en het heuvelland van het Sauerland kwamen de verkenners aan op het kampterrein in het grote Arnsberger Natuurpark. Dit terrein, dat voor privébezoekers gesloten was. was beschikbaar gesteld door de boswach- terij. Een week vol belevenissen en bezienswaardigheden lag voor de boeg. Nadat de eerste dag werd gevuld met de opbouw van tenten en keu kens, werd als eerste de grote stuw dam van de Möhnesee bezichtigd. In Neheim-Hüsten en Arnsberg wer den de prachtige overdekte zwem- hallen bezocht. De omgeving werd verkend tijdens een 6 km. lange wan deltocht door het bosrijke gebied, waar de hagedissen en salamanders zich zo lieten vangen en nog veel edelwild en wilde zwijnen voorko men. Verschillende ouders kwamen zon dag 5 juli een kijkje nemen en waren enthousiast over de prachtige ligging van het terrein temidden van de bos sen en bij een snelstromend beekje Tot grote verrassing van de verken ners stond op dinsdagmorgen 7 juli In samenwerking met de zuivelfa brieken, Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst. en Gezondheidsdienst voor die ren, wordt in ons land op het ge bied van dierenbestrijding zeer veel gedaan. Wanneer wij denken aan een ziekte als rundertuberculose, abor tus Bang, kan men gerust zeggen dat; deze kwaal geheel is uitgeroeid Dit geldt niet minder voor het zo gevaarlijke mond- en klauwzeer, hier wordt door een jaarlijkse enting van onze veestapel, veel bereikt. Maar dit kan men nog niet zeggen van de. bestrijding van mastitis of uierontsteking, dit probleem is nog lang niet opgelost en aan dit vraag stuk zal men meer dan ooit aandacht moeten schenken. Deze ziekte komt nog veelvuldig voor, tot grote' scha de van onze veehouderij. In hoofdzaak ontstaat mastitis, door grote of kleinere wonden aan uier.of tepel, maar ook dikwijls als gevolg van slecht melken. Bij de mastitisbestrijding is de. hygiëne van zeer groot belang. Versleten tepel voeringen geven haarscheurtjes, die -niet zijn te reinig,en. Er ontstaat dus een voedingsbodem voor bacteriën ëh de' kans dat de tëpëlhuid bescha digd wordt. Maar nu de bestrijding. Tegenwoor dig wordt met goed resultaat de Super Cryozol drukspuit, bij alle voor komende vormen van mastitis ge bruikt. Dit middel heeft een dubbele wer king: Het doodt onmiddellijk de bac teriën. die er mee in contact komen, het wordt opgenomen door het bloed en geeft de bacteriën tot 24 uur na de behandeling geen kans meer. Bij de behandeling van melkkoeien tepel grondig reinigen en uitmelken en in opwaartse richting masseren. Acute gevallen moeten door de die renarts worden behandeld. Van de zijde van het Landbouw schap wijst men er op. dat op uier ontsteking (mastitis) uitvoerig wordt ingegaan in de brocure ..gezonde uiters. hogere melkproduktie", die onder auspiciën van de Mastitis-com- missie van het Landbouwschap tot stand is gekomen. Deze brochure is tegen betaling van fl.- verkrijgbaar bij het Landbouwschap, Den Haag, gironummer 645299. Uit buitenlandse onderzoekingen en ook uit onderzoekingen, zoals die door o.a. het Melkhvgiënisch On derzoekcentrum ip W'ageningen en door de Gezondheidsdiensten voor Dieren in Overijssel en Noord-Bra bant worden uitgevoerd, is gebleken dat de kans op het optreden van uierontstekingen betekenend kan wor den verkleind door 't regelmatig ont smetten van de spenen van elke koe direct na het meiken. Bij gebruik van een hiervoor geschikt middel wordt tevens bereikt dat de huid van de tepel soepel blijft, hetgeen ook de weerstand tegen infecties ten goede komt en het gebruik van spenenzalf met de daaraan verbonden hygië nische bezwaren in het algemeen overbodig maakt. Bij de zoëven bedoelde proeven zijn verschillende vloeistoffen gebruikt, waarvan een aantal aan dë eisen voldoet. Zo bleek in Noord-Brabant bijv. een mengsel van 800 ml. wa ter. 200 ml. glycerine en 5 gr. chlo- ramine goed bruikbaar te zijn, ter wijl het bovendien goedkoop is. Het ontsmetten van de spenen kan met een dergelijke vloeistof op twee manieren gedaan worden en wel dompelen (dippen). Besproeien gebeurt met een nevel door besproeien (sprayen) of door spuitje; bij domp.iÜen wordt gebruik gemaakt van eerr dipbekertje. Be sproeien heeft het voordeel dat steeds verse ontsmettingsvloeistof op de speen komt. Wel moet men er vooral op toezien 4dat met name de top van de speen wordt ontsmet; bij dompelen is dit vanzelf het geval, maar hierbij moet de vloeistof regel matig ververst worden. Spuit of beker en vloeistof kan de veehouder in het algemeen wel be trekken van de zuivelfabriek. De Fa. Gebr. Wissink. schilders bedrijf en meubelhandel te Dijker hoek zal donderdag, 23 juli haar ge heel verbouwde en vergrote winkel heropenen. Dijkerhoek krijgt daarme de een zaak voor complete woningin richting, waarin men de meest uitge breide sortering voor de inrichting van woningen kan vinden. De opening zal plaats vinden om 14.00 uur. Men zie de advertentie in dit nummer. André Dekker (Go Ahead) en zijn clubgenoot Bertus van Marwijk heb ben van de KNVB 'n uitnodiging ont' vangen deel te nemen aan de Konink- rijksspelen, die dit jaar van 1 tot en met 9 augustus worden gehouden op Curacao. De officiële opening ge schiedt op 2 augustus door prins Claus. De volgende voetbalwedstrij den staan op het programma: (16-18- jarigen): 3 augustus: Suriname-Ned. Antillen; 5 augustus; NederlandSu riname; 7 augustus NederlandNed. Antillen. Holten I bij de Twentse clubs Tl D. Het verzoek van het Bestuur van de V.V. ..Holten" heeft succes gehad Holten I is ingedeeld bij de Twent se Clubs, waar het voor de intrede in de K.N.V.B. ook altijd tegen speel- de. De Holtenaren zijn ingedeeld in de 4e klasse B. die als volgt is samen gesteld, Enter. Holten. Hector. Lan- geveen. Losser. N'dal, OSV '31, La Première. Reutum. Rood Zwart '28. Er zullen dus. bij toelating (bij toelating), de Tukkers <-n TVC van Rood Zwart 22 wedstrijden ge speeld moeten worden, een nogal zwaar programma. een reisbus voor het kampeerter rein, waarmee een tocht van ong. 200 km. door Hoog-Sauerland werd gemaakt. Op het hoogste punt van dit heuevlland bij Winterberg (842 meter) werd in het prachtig gelegen openluchtbad gezwommen. Speciaal voor de Nederlandse waterratten werd de 5 m sringtoren geopend en onder applaus van de toeschouwers waagden enkele verkenners de duik in het verwarmde water. Onder een stralende zon werden de laatste da gen doorgebracht met roeien en zwemmen in de Möhnesee en het uit voeren van verschillende waterwer ken in het beekje op het kampter rein. Op vrijdagmorgen 10 juli werd de bagagewagen, die gedurende de ge hele kamptijd beschikbaar was ge steld door de heer A. Vincent. La- renseweg, ingepakt en de terugtocht begon. Onderweg naar de boerderij van A. Streyl werden de verken ners geïnterviewd door een verslag gever van de Westfalen Post en een fotograaf maakte een foto voor een reportage in bovengenoemde krant. Een groot slaapzakken en luchtbed den gevecht luidde de laatste nacht van dit zomerkamp in. De boer. die gratis zijn schuur beschikbaar stel de. werd namens de verkenners een Nederlandse kaas en een doos siga ren aangeboden. Zaterdagavond 11 juli tegen 6 uur werd Holten bereikt. Het lang ver wachte zomerkamp behoorde tot het verleden. Op de eerstvolgende bijeen komst in september zullen ongetwij feld vele herinneringen aan dit ge slaagde kamp worden opgehaald. Voor de ouders zal t.z.t. een dia avond worden gegeven. Aan dit kamp namen de volgende verkenners deel Panters: Rien Wittenberg. Jan Weg- stapel, Jan Ulfman, Ben Arfman, Herman Aaftink. Leeuwen: Ekkie Bruintjes, Dick Ke- velam. Theo Maakts, Han Brouwers Wout Timmer. Wolven: Jan Bruintjes. Martin Hols, Jan Reinaardus, Henk Wegstapel. Vaandrigs: J. Meerman, J. Jalink, F. Post. Hopman G. J.van 't Holt en groeps leider B. Gerbers. DEVENTER FILMS E.D.B THEATER. Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 16 t.m. woensdag 22 juli vriezen we dood dan vriezen we dood. met Louis de Funes a.l.; vrijdag 17 en zaterdag 18 juli, poel der ontucht. zaterdag 18 en ma. 20 ',.m. wo. 22 ju li matinee dr. Doolittle jeugdfilm met Rex Harrison a.l.; cs zondag 19 juli, matinee de schat van de blauwe mannen, a.i.: Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. vrij. 21.00 en 23.30 uur. za. 14.00, 18.30 21.00 en 23.30 uur zo. 14.00 1600, 1830 en 2100 uur ma t.m wo 14.00 en 20.00 uur. CINEMA. Lange Bisschopstraat tel. 11100. Donderdag 16 t.m. woensdag 22 juli onkruidzaaiers in fabeltjes land a.l. Vrijdag 17 en zaterdag 18 juli. nacht voorst. Aasgieren van Texas, 18 jaar. 20.00 uur, za. 18.30 en 21.00 uur. zo. 15.00. 18.45 en 21.15 uur. c LUXORTHEATER. Brink tel 18662. Donderdag 16 t.m. dinsdag 21 juli. Paint your wagen, met Lee Mar vin en ClintEastwoord, 14 jaar.; donderdag 16 t.m. woensdag 22 juli. beh. za. matinee, Aladin en de won derlamp, a.l. woensdag 22 juli spec, voorst. Mon- tery Pop a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur 18.30 en 21.00 uur zo. 16.00, 13.30 en 21.00 uur. oatinee 14.00 uurm EXPOSITIES MUNTENTOREN, Achter de Muren. Zandpoort tel. p.a. V.V.V. Deventer 05700-16200. vrijdag 17 juli t.m. zondag 13 septem ber. Tentoonstelling van Deventer Verkenningen met diverse Deventer kunstenaars. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 uur za. en zo. 14-17 uur. Evenals in vorige jaren is ook voor 1970 de mogelijkheid geopend een bij drage van overheidswege ter bevorde ring van de sportvisserij te verkrijgen Teneinde het uitvoeren van verbe teringsprojecten zo veel mogelijk te stimuleren is de regeling van de mi nister van landbouw en visserij in zoverre ge\vij;v «d daf het verlenen van een dergelijke bijdrage thans ook mogelijk is aan andere belanghebben den dan rechtspersoonlijkheid bezit tende hengelsportorganisaties. De bijdrageregeling is van toepassing op projecten ter verbetering van het viswater dan wel van de visstand in dat water. Bovendien kunnen ten aan zien van andere verbeteringen, waardoor de mogelijkheden tot uit oefening van de sportvisserij worden bevorderd, financiële tegemoetkomin gen worden verstrekt. Bij de toekenning van een bijdrage wordt onder meer rekening gehouden met de mate. waarin door de voorge nomen verbeteringen de belangen van de sportvisserij in algemene zin ADVERTENTIE leder mens heeft toch met geld te maken? Veel of weinig, dat doet aan het feit niks af. Neem nou maar als je je keukentje wiit vernieuwen. Dan schiet je spaargeld toch wel eens tekort? Geen ramp, je stapt gewoon bij de bank binnen. Ga je een daQje naar Brussel? Je haalt Af! je francjes bij de bank. Heb MM? je een paar tientjes over? Dan HF A zorgt de bank er wel voor dat je W Jf er aan verdient ook! Een bank M gaat toch ook met z n tijd mee Heus, met de NMB kan ik net zo goed overweg als met m'n huis houden. En dat zegt wel wat, al zeg ik het zelf nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! worden gediend. De directeur-gene raal voor de voedselvoorziening, en de visserijen is bevoegd bij het ver lenen van een bijdrage voorwaarden te stellen. Belanghebbenden moeten hun aan vrage met omschrijving van de ver beteringsprojecten. kostenraming en opgaaf van eigen financiën, alsmede het bedrag dat door derden is of zal worden bijgedragen, uiterlijk 31 aug. 1970 hebben ingediend bij de directeur der visserijen, le van den Boschstr 4, Den Haag. n Goed achterlicht OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. tot 20 juli Els Postel Zwart met Plantaardigheden en J. Carlier met wandkleden. 20 juli tot 10 aug. va kantie. Openingstijden: dagelijks 10-17.30 en 19-21 uur. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink lel. 14556 ♦en enz. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. LEBUINUSTOREN, Grote Kerkhof Openingstijden: dagelijks 12 en 14- 17 uur. zondags gesloten. BOOTTOCHTEN, Rederij Scheers tel. 15914. DEVENTER GORSSEL v.v. dagelijks vertrek Deventer, Welle: 10.00, 12.00, 14.00 en 16.00 uur; DEVENTER TERWOLDE v.v. elke zondag vertrek Welle 10.15, 12.15, 14.15 en 16.15 uur: DEVENTER-LO- CHEM v.v. elke dinsdag vertrek De venter. Welle 10.00 uur; woensdag vertrek Deventer, Welle DEVENTER ARNHEM v.v. elke 09.00 uur: DEVENTER BROKK- HORST v.v. elke donderdag vertrek Deventer 10.00 uur; DEVENTER KAMPEN, v.v. elke vrijdag vertrek Deventer Welle 10.00 uur; AVONDTOCHT, elke donderdag- en zaterdagavond vertrek Deventer, Wel le 19.30 uur. VLIEGVELD TEUGE, de Zanden te!. 05763-200 Parachute springen bij goed weer. op za. en zo. tot 11.00 uur en tegen zonsondergang. RONDVLUCHTEN, dagelijks tel. re servering 05712-2341. V.V.V. Molenstempeltocht, een tocht langs 20 molens in Overijssel en Gel derland. Deelnemerskaarten af 1,50 verkrijgbaar bij de V.V.V. Deventer. BAR DANCINGS MAXIM BAR. Welle 12'/: tel. 12054; LA BALANCE Brink 72, tel. 19277; Chez Antoinette, Roggestraat 10; tel. 16630; Het Witte Paard Walstraat hk. Góïstraat tel. 1695.9; Saint Tropez Gr. Overstraal 30 tel. 17984: Tiroler Bar KI. Overstraat 22, tel. 14845; Sur- fin Club KI, Overstraat 46 tel. 18658; Funky Twice KI. Overstraat 87 tel. 14976; Walk in Gr. Overstraat tel. 19768. V.V.V. Deventer, stationsplein 2, tel. 05700-16200. Openingstijden: dagelijks 09.00-12.30 en 14.00-17.30 uur; zaterdags 09.00- 12.30 en. 14.00-17.00 uur. ALMELO VAROSSIEAU: donderdag t.m. wo. Het mooiste speelgoed 18 jr.; Zaterdagnachtfilm: Het mooiste speelgoed. 18 jaar. zondagmatinee: Tarzan en de lui paardkoningin a.l.; woensdag 14.30 uur: Tarzan en de luipaardkoningin a.l. Aanvangstijden: maandag t.m. vrij dag: 14.30 en 20.00 uur; zaterdag 18.45. 21.00 en 23.15 uur; zondag: 14.30, 16.45. 18.45 en 21.00 u. CINEMA PALACE: donderdag t.m. woensdag: Meisjes intemaa(k)t 18 jr. Aanvangstijden: maandag t.m. zater dag: 14 30. 18.46 en 21.00 uur. zon dag: 14.15. 16 30, 18.45 en 21.00 uur. Er te een NMB kantoor bij u in de buurt: Oranjestraat 9 Voor de ware gastronoom betekent een bezoek aan Kopenhagen zoiets •hls een pelgrimage naar het luilek kerland van de snack's, kleine smak elijke hapjes, die vanuit de vrye hand worden genuttigd en snel en ge makkelijk klaar te maken zijn. Als voorbeeld hiervan twee hapjes, favo rieten van de Deense gastvrouw. GEVULDE EIEREN. 6 hardgekookte eieren theelepel zout 1 is theelepel dillepoeder (venkelpoe- der) 's theelepel peper Vi kopje sour crem (verkrijgbaar in de delikatessenwinkel). Snijdt de eieren voorzichtig in tweeën en verwijder de dooier uit de beide beidehelften. Bewerk deze dooier net zo lang met een vork totdat een ta melijk gladde massa ontstaat die U met de overige ingrediënten ver mengt. Vul de eieren met dit meng sel en breng het geheel ter tafel. PERZIKEN- KAAS SANDWICH 1 blik Californische perziken (schijven) 225 gr. gemalen Zwitserse kaas 1 j theelepel mosterdpoeder 1 lepel uiterst fijn gehakte ui 1/3 kopje mayonaise 6 sneetjes brood Giet de perziken af en laat ze goed uitlekken. Vermeng de gemalen kaas met de overige ingrediënten. Spreidt dit mengsel op het brood uit en leg op elk sneetje drie pcrzikschijve*. Zet de sneetje vervolgens in de oven en serveer deze sandwiches warm.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3