EVENEMENTEN IN OVERIJSSEL Afscheid van meester Kroon Overijssels varia Onkruidbestrijding in gazons en sportvelden A/a bijna vijf en veertig jaar.... Waar gaan ive heen? LAND- EN TUINBOUW MUSEA IN DEZE OMGEVING rimmwiken Ruim 27 jaar hoofd van de „School met de Bijbel" te Holten. Installatie van het nieuw schoolhoofd de heer H. Ch. Vogely te Brielle. j'rijdag 3 juli 1570 I DEVENTER FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 2 t.m. woensdag 8 juli: Hello Dolly, met Barbara Strei sand, Walter Matthau e.a. a.l. Vrijdag 3 en zaterdag 4 juli, nachtvst., Joanna, sprankelende sex film 18 j. Zondag 5 juli. middagvoorst. Agi Mu red, De witte duivel a.l. Maandag 6 t.m. woensdag 8 juli mid- dagvorst.Hello Dolly, Walter Mat thau e.a. a.l. Aanvangstijden, dagelijks 20.00 uur, vrij. en za. 20.00 en 23.00 uur, zo. 14.00, 16.00 en 20.00 uur, middagvst. 14.00 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 2 t.m. woensdag 8 juli, De brug bij Remagen 14 j. Vrijdag 3 en zaterdag 4 juli, nacht vst., Dead or Alive 14 j. Zondag 5 juli, middagvst. Een hoogst merkwaardige teckel a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00, vrij. 20.00 en 23.30 uur, za. 18.45. 21.15 en 23.30 uur, zo. 15.00, 18.45 en 21.15 uur. LUXOR THEATER, Brink, tel. 18662. Donderdag 2 t.m. woensdag 8 juli, Onze dokter is de beste a.l. Zondag 5 en woensdag 8 juli, middag vst., Rusty en het blinde meisje a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 14.00, 16,00, 18.45 en 21.15 uur, wo. 14.00 en 20.00 uur. EXPOSITIES. Openbare leeszaal, Brink. tel. 13506, tot 20 juli Els Postel Zwart met Plantaardigheden en J. Carlier me* wandkleden. Openingstijden: dagelijks 10 - 17.30 en 19-21 uur, zondag, zaterdag avond en maildag gesloten. Museum De Wa:> Brink, tel. 14556. Openingstijden: dagelijks 10 - 12.30 en 14 - 17 uur, zo. 14 - 17 uur. Lebuinustoren, Grote Kerkhof. Be klimming van de 60 m. hoge toren. Openingstijden: dagelijks 9 - 12 en 14 - 17 uur, zondags gesloten. Boottochten, Rederij Scheers, tel. 15914. Deventer - Gorssel v.v. dagelijks vertrek Deventer 10.00, 12.00, 1.400, 16.00 uur. Deventer - Terwolde v.v. elke zondag vertrek Deventer 10.15, 12.15, 14.15, 16.15 uur. Deventer - Lochem v.v. elke dinsdag vertrek Deventer 10.00 uur. Deventer - Arnhem v.v. elke woens dag vertrek Deventer 09.00 uur. Deventer - Bronkhorst v.v. elke don derdag vertrek Deventer 10.00 uur. Deventer - Kampen v.v. elke vrijdag vertrek Deventer 10.00 uur. Avondlocht, elke donderdag en zater dagavond vertrek Deventer 19.30 uur. Vliegveld Teuge, de Zanden, tel. 05763-200 Parachute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11.00 uur en tegen zonsondergang. Rondvluchten dagelijks tel. reserve ring 05712-2341. VVV Molenstempeltocht, een tocht langs 20 molens in Overijssel cn Gelderland. Deelnemerskaarten k f 1,50 ver- ALMELO Aug.: 4, 5, 6 en 7: toeristische Twent se Rijwielvierdaagse; start rest. 't Groenendal tussen 7.30 en 10 uur. BORNE 4 juli Openluchttheater Herthme: 15.00 u. Pipo de Clown en zijn vrienden en de rolschaatsshow Molenstad uit Winschoten. 17 juli Openluchttheater Herthme: 20.00 u.: The Dutch Swing College Band. 22 juli Openluchttheater Herthme: 15.00 uur kindercircus Santelli uit Groningen. 31 juli Openluchttheater Herthme: 20.00 uur Beatfestijn m.m.v. „The Buffoons" uit Enschede. 5 aug. Openluchttheater Herthme: 15.00 uur Limburgs Jeugdtoneel. 15 aug Openluchttheater Herthme: 20.00 uur Weense avond. DELDEN Aug. 16: Ossenwijde: 14.00 uur: Schut ters- en ruitersfeest met o.a. vogel schieten en concours hippique. Juli en Aug.; Iedere maandag en don derdagavond 19.00 uur', excursie door Delden met na afloop verto ning van dia's. Inl.: VVV-kantoor Delden. DENEKAMP Juli: 24 t.e.m. 28 Markt; kermis. ENTER Aaug. 6: Centrum: vanaf 7 uur: po ny- en paardenmarkt. GOOR Juli 4 en 5; Volksfeesten en kermis. Juli 5: Station: 13.30 uur: vertrek al legorische optocht. HOLTEN Juli: 28, 29 en 30: Kalfstermanswei- de: 14.00 uur; braderie met attrac ties. Juli 30: kermis. MARKELO Juli 6, 19, 30: Openluchttheater: 20.0C krijgbaar bij de VW Deventer. Bar-Dancings: ,4XX,. ,aidh T Ee nL BAR-DANCINGS Mixim bar Welle 12'/: tel. 12054, La Balance Brink 72 tel. 19277 Chez. Antoinette Roggestraat 10, tel. 16630 Het Witte Paard Walstr. hk. Golsir.. tel. 16959 Saint Tropez Gr. Overstraat 30, tel. 17984. Tiroler bar, KI. Overstraat 22, tel. 14845. Surfin Club, KL Overstraat 46, tel. 18658. Funky Twice, KL Overstraat 87, tel. 19540. uur: boerenbruiloft Anno 1830. Juli: 15 t.e.m. 29: Openbare Lagere School van maandag tot en met za terdag 14 tot 17 en van 19.30 tot 21.30 en zaterdag van 14-17 uur monstratie en tentoonstelling „Het oude handwerk". Juli 25 t.e.m. 1 aug: Dorpsplein: ker mis. Juli: 25 t.e.m. 16 augustus: boerderij enverlichting. route pl.m. 25 km en plm 200 boerderijen met diverse at tracties. Aug 6: Openluchttheater: 20.00 uur: Boerenbruiloft Anno 1830. OMMEN Juli 14: Markt: 9 tot 15 uur: Ommer Bissing: Jaarmarkt met attracties. Juli 15 t.e.m. 18: terrein hotel Stege- man: kermis. OOTMARSUM T.e.m. 14 sept.: iedere maandagavond om 20.00 uur avondwandeling met folkloristische films. Inl: VVV-kan- toor. idem hotel „De Rozenstruik' en cefé-restaurant „Pikkemaat" iedere woensdagavond 20.00 uur: optreden van boerendansers. Juli 26: VVV-kantoor: 13-14.00 uur. vertrek wandelpuzzeltocht met na afloop koffie met krentenwegge. Aug. 30: idem. RAALTE Juli: 8, 15 ,22 en 29: van 8.30 tot 12 uur: Sallandse Bottermarkt in orri- ginele Sallandse kostuums, rondrit ten met huifkarren, brikken, kleed wagens, demonstraties oude am bachten en Sallandse koffietafel met kruudmoes. Juli 11 t.e.m. 13: Broekland: kermis. Juli 12: 14 00 uur wegraces. Juli 22; Zwolsestraat: centrale pre miekeuring van Warmbloed Mer- riën. Aug. 5, 12, 19 en 28: Sallandse Bot termarkt: als in juli. Aug: 27 t.e.m. 29: centrum: Sallands oogstfeest Stöppelhane met beurs. TUBBERGEN Juli: 29, 30 en 31; Ruiterdagen (na- tuurritten) VRIEZENVEEN Juli: 16, 17 en 18: Rozenstraat Wester- haar: volksfeesten. Gedurende de maanden juli en au gustus bestaat in Ommen gelegenheid tot het maken van boottochten over de Vecht. Iedere woensdagavond treden Ootmarsum de boerendansers op om acht uur en iedere maandagavond om acht uur worden er avondwande lingen gemaakt met na afloop folklo ristische films. Vanuit Deventer kan men boot tochten maken over de IJssel (De- venter-Gorssel en Deventer-Terwolde) Deze tochten zijn bijzonder favoriet niet in htet minst om het mooie af wisselende IJssellandschap. De VVV- Deventer (tel. 05700-16200) verstrekt alle inlichtingen. Wie een fiets wil huren kan in Ne derland hiervoor terecht bij een klei ne 150 stations van de Nederlandse Spoorwegen. Een complete lijst van deze stations vindt men in de nieuw ste editie van het Spoorboekje. Daar naast worden fietsen verhuurd door vele fietsenhandelaren in een groot aantal dorpen en steden. Ook ver schillende VW-kantoren kunnen ver tellen waar in hun omgeving men 'n fiets kan huren. Het nieuwe hoofd van de „School met de Bijhei" de heer HCh. Vogely (39) te Brielle tijdens zijn toe spraak na de installatie De oudheidkamer „Oald Hel. dern" aan de Reggeweg te Hel lendoorn, waarin o.m. een groot aantal voorwerpen uit de str eekhistorie. WEERSELO Eind aug: Saasveld: folkloristisch festival en schuttersfeesten. WIERDEN Juli; 8, 15, 22 en 30: Taptoe van Jeugdband Wierdense Harmonie, pony-club. boerendansers uit Mar- kelo en Kapel St. Jans Harmonie op de campings. Juli 18: Raadhuis: muziek- en zang uitvoering door Chr. Gemengde Zangver. „Hoop op Zegen", St Jans- Harmonie en Wierdense Harmonie. Juli 20: Optreden jeugdcircus. Juli 29: Spuitbalwedstrijd tussen brandweerkorpsen Wierden en En ter. Aug: 1: Wedstrijd tussen landbouw- tractoren. Aug; 20, 21 en 22: Internationaal mu- zL'-'eest. ZWOLLE Juli: 4 te.m. 26: Park Eekhout: Jeugdland Aug: 1 t.e.m. 9: Grote markt, Melk markt en Rode Torenplein: Ker mis. BORNliBussemakershuis: Enneker dijk II: linnen fabrikeurshuis gebouwd in 1779, 18e en 19e eeuws interieur, gedeeltelijk te bezichtigen op woens dag en zaterdag van 14-17 uur. DENEKAMP: Museum Natura Docet Oldenzaalsestraat: oudste streek mu seum met 4 zalen geologie en een fluorietenkamer, 4 zalen biologie en een bibliotheek volledige collectie zwerfstenen en fossielen, prachtige verzameling Ned. vogels en zoogdie ren. Geopend van 10 tot 13 en van 14 tot 17 uur, zondags gesloten. "ENSCHEDE.'ftijkmüseum Twente én Oudheidkamer Twenthe (zie beziens waardigheden). GRAMSBERGEN: Oudheidkamer in gemeentehuis. Op werkdagen geopend van 9 tot 12 uur: oude voorwerpen, beeldhouwwerk enz. IIARDENBERG: Oudheidkamer Heemse in Huize Welgelegen, Schol- tensdijk: collecties fossielen, munten, wapenen, stenen, gebruiksvoorwer pen, oude papieren en unica. Geopend alle werkdagen. HEINO WIJHE: Kasteel Het Nijen- huis dicht bij dorp Heno (zie onder bezienswaardigheden i HELLENDOORN: Oudheidkamer „Oald Heldern": gevestigd in een uit de 15de eeuw daterende Saksische boerderij. Voorwerpen uit streekhis- torie. verzameling oude gereedschap- betrekking hebbend op landbouw, en veenderij, looierijen, zuivelbereiding enz. Verder fossielen, zwerfstenen enz. Geopend op werkdagen van 14-17 uur, op woensdag tevens van 19 tot 21 uur. HOLTEN: Nat. Hist. Museum „Piet Bos." Holterberg: 10 diorama's wel ke betrekking hebben op o.a. reeën, edelherten, wilde varkens en vossen. Geopend van 8.15 tot 18.00 uur. OMMEN: Oudheidkamer in molen op den Oordt. Exposities betreffende de stad Ommen en omgeving. Geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. OOTMARSUM: ..Los hoes" en Na tuurmuseum, Smithuisstraat. Oude Saksische boerenwoning daterend uit de 16de eeuw, geheel ingericht naar die tijd. In natuurmuseum o.a. zwerf stenen fossielen, vogels en insecten, alsmede oude gebruiksvoorwerpen. Geopend op werkdagen van 8 tot 12 en van 13.30 tot 17.30 uur, zaterdags van 8 tot 12 uur. VRIEZENVEEN. Oudh.kamer. West einde 65. Ingericht als boeren- keuken. Aardewerkvondsten uit Vrie- zenveense bodem, antieke gebruiks voorwerpen. fossielen enz. Geopend van 9 tot 12 uur. Ook Russische af deling betreffende Vriezenv. koop lieden die gedurende twee eeuwen intensieve handelsbetrekkingen met Rusland onderhielden. O.a. Russische voorwerpen en tafelzilver. ZWOLLE: Provinciaal Museum, Melkmarkt: geopend alle werkdagen van 10 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur. Onkruidbestrijding in de grasmat is een dringende noodzaak, wil deze niet door klaver e.a. overwoekerd worden. Er zijn vele groeistoffen die aanvan kelijk vooral in de landbouw in gra nen werden toegepast, waarvan som mige ook wel bij de bestrijding van onkruiden in gazons en sportvelden werden toegepast. Er deden zich echter verschillende problemen voor, n.l. o.a. dat deze groeistoffen niet alle onkruiden be streden. Op een grasmat vooral kan dit tot onplezierige ervaringen leiden, zoals bijv. door dikwijls overwegend optreden van madeliefje, klaver, ere prijs, hoornbloem enz. Hierin is nu verandering gekomen. Door jarenlange proefnemingen en ervaringen heeft men een middel ge vonden AAgrazon, waarvan de sa menstelling is gebaseerd op combina tie van groeistoffen, zodat een zeer breed spectrum van onkruid uitste kend wordt bestreden. AAgrazon kan gedurende 't gehele groeiseizoen wor den toegepast. De beste resultaten worden verkregen in de maanden mei t/m augustus. Een kunstmestgift ver dient aanbeveling, vooral wanneer de grasmat minder ontwikkeld is. Het beste tijdstip hiervoor is 14 dagen vóór de bespuiting. Spuit op droog gras en onkruid, tijdens groeizaam weer. Voor een goede opname is het gewenst dat er de eerste 6 uur na de bespuiting geen regen valt. Spuit niet tijdens felle zon; ook niet na een lange période van doorg, schraal weer. Iedereen heeft tegenwoordig als het maar enigszins kan een gazon en het gehele jaar door kijkt men er naar. Jammer dat zoveel gazons vol on kruid staan en niet op de juiste wijze worden verzorgd. Namens het personeel van de openbare scholen, de Holtense Scholengemeen schap, de Huishoudschool te Holten en de Landbouw scholen te Bathmen en Markelo sprak 't hoofd van de o.l. Dorpsschool de heer B. H. Brouwer n afscheids woord. Achter de heer Brouwer de heer G. W. Rietmanvoorzitter van de „School met de Bijbel". De heer J. Kroon, sinds 1 november 1925 werkzaam bij het Pro testants-Christelijk Onderwijs en sedert 5 mei 1943 hoofd van de .School met de Bijbel" te Holten heeft vrijdagavond in gebouw „Irene" afscheid genomen van de school en van het christelijk onderwijs, dat hij bijna 45 jaar met grote liefde en toewijding heeft gediend. Er bestond voor dit afscheid een zo grote belangstelling een aantal bezoekers genoegen moest nemen met een plaatsje het plein voor het gebouw waar men de toespraken via de ge luidsinstallatie kon volgen en waar de temperatuur aangenaam was mlks in tegenstelling met die in het gebouw waar het tropisch warm was. Nadat de voorzitter van de Schoolvereniging, de heer G. W. Rietman, een woord van welkom had gesproken, waWrby hy zich in 't bijzonder richtte tot B. en W., de inspecteur by het Lager Onderwys in de inspectie Deventer, de heer M. Jansen, en het nieuwe schoolhoofd, de heer II. Ch. Vogely te Brielle, opende burgemeester mr. W. H. Enklaar namens het gemeentebestuur de sprekersry en hy verklaarde 't op hoge prijs te stellen als eerste iets te mogen icggen tot de heer Kroon die zyn taak zo bijzonder goed heeft volbracht en die by dit afscheid mag terugzien niet alleen op een byzonder werkzaam, maar ook op een welbesteed leven. Tal van leerlingen die van uw school kwamen, brachten het ver en verschillende van hen brachten het zeer ver. Het bestuur van de „School met de Bybel" mogen we gelukwensen dat ze wveel jaren u als hoofd hebben gehad. Als hoofd van de school heeft u steeds het gevoel gehad dat u mede verantwoordelijk was voor de financiën der ge- mente en u voerde steeds een zuinig beleid en het gemeentebestuur dankt u mr de wyze, waarop u het hoofdschap hebt vervuld. Wy zullen, zo besloot burgemeester Enklaar, met het nieuwe hoofd, de heer Vogely, graag op de- lelfde weg voortgaan. Mr. Enklaar dankte tevens de heer Kroon voor het vele en belangryke werk dat hy tal van jaren verrichtte als secretaris van de plaatselijke afdeling van het Ned. Oorlogsgraven Comité en hy bood namens het N.O.C. een platenbon aan. goede en waarderende woorden en de geschenken had de installatie plaats van het nieuwe hoofd de heer H. Ch. Vogely te Brielle. Installatie zo zei voorzitter Riet man kan betekenen bevestiging in vereniging. U nam de benoeming tot een ambt, bevestiging tot lid van een hoofd van de School met de Bijbel te Holten aan en namens bestuur en leden dragen wij u de leiding van de ze schooi op. Wij hopen dat u met uw gezin in Holten een goede tijd te gemoet zult gaan en dat u een goede plaats mag hebben in de harten van de Holtenaren. Moge Gods zegen rus ten op uw werk. In een korte toespraak dankte de heer Vogely voor het in hem gestel de vertrouwen waarvan hij hoopt dat het niet beschaamd zal worden. Mijn vrouw en ik, zo zei hij, hopen van. harte dat wij in de kortst moge lijke tijd voelen dat u „de kat uit de boom hebt gekeken", dat we ,,in- wóriérs" van Holten zijn die zich hier thuis zullen voelen. Hö'o'fd van een school zijn is echt niet zo moeilijk als men maar het vertrouwen van de ouders heeft, el kaar vertrouwen in het opvoeden van de kinderen. De christelijke school is een school met een ideaal (nog het zelfde als in de dagen van de school strijd) n.l. het kind brengen tot Jezus Christus. Dit betekent dat als dit kind oud en zeer oud geworden is zegl „Toen heb ik van die juf of die mees ter gehoord, dat hij of zij dit zei van Jezus en daarom voel ik me nu blij en gelukkig". Over de prettige samenwerking met de collega's bij het openbaar onderwijs toonde de heer Vogely zich verheugd. De verschillen die er zijn mogen een broederlijk naast elkaar leven niet in de weg staan. Na de installatie was er in de hal van „Irene" gelegenheid om met een handdruk afscheid te nemen van de heer en mevrouw Kroon van onder wijzer Kruissink en mevr. Kruissink en kon kennis worden gemaakt mei de heer en mevr. Vogely. Vrijdagmiddag namen in gebouw „Irene" de kinderen afscheid van i meester Kroon tijdens een plm. 3 uur durend bont programma dat o.l.v. hei 1 onderwijzend personeel werd gepre senteerd. Het afscheidsgeschenk van de kin deren bestond uit een tuinsproeier en een prachtig reisboek. De „afgestudeerden" verrasten mr. Kroon tijdens het donderdagavond in do ha! van de school gehouden af- scheidsavondje met een overall die zo zeiden de jongelui, u goed van pas zal komen by het werken in de grote tuin rond uw huls aan de Jeurlink weg. Vrydagavond zorgden in gebouw „Irene" een beatband (Albrecht Bul- sink, Rudi Dekker, Dick Schipper Gerrit Stam en Gerard Veneman), de heer Veneman als kunstfluiter (Schenkt man sich Rosen in Tirol) en de meiskes van klas 6 met „Ik hou v. Holland" en „65 rozen voor mees ter Kroon" voor muzikale en vocale afwisseling. Zij werden op hammond orgel begeleid door meester Van Eng- brink. Byzonder leuk was ook de modeshow waarbij door een aantal meisjes uit de hoogste klas vlot en charmant de nieuwste creaties (zelfs van de nieuwste politeeke partij de Kabou ters) werden geloond ebrui Die d' De heer M. Jansen, inspecteur l.o. roemde de nooit aflatende werklust van de heer Kroon die niet keek op n paar uurtjes buiten de school- De beste propaganda voor een school is goed onderwys en u hebt PIJ met uw personeel steeds naar het beste gestreefd. Uw onderwys was degelyk. Onderwyzer C. Knyff, die sprak namens het personeel wees op de prettige samenwerking met de heer Kroon die een enorme werklust en energie aan de dag heeft gelegd en die het personeel steeds wees op de ïigen verantwoordelijkheid van het voor eigen klas staan. Met het nieuwe hoofd zo besloot de heer Knijff hadden reeds een paar oriënterende gesprekken plaats en de I eerste indruk is dat het goed zal worden Ds. P. Lugtigheid, Ned. herv. predikant die namens de Hervoimde en Geref. kerk het woord voerde, dankte de heer Kroon voor datgene wat hij als hoofd van de school voor de beide kerken deed. Hij deed zijn woord van dank vergezeld gaan van een geschenk onder couvert en hij wenste het nieuwe hoofd en zijn ge- /""W tm in Holten een goede tijd. I De heer B. Dykink die namens dc __M., !l|ders en de leden een kort woord sprak, dankte de heer Kroon voor al- ':s wat in de loop der jaren in het belang van de kinderen werd ge daan. Hij overhandigde een envelop met ruim f 900 een bedrag dat de heer Kroon mogelijk zal besteden voor een reis naar Canada. Namens de Chr. Kleuterschoolver- fniging werd het woord gevoerd door ie voorzitter de heer W. Hyweege. Tussen de leidsters van de kleuter scholen en het scheidende hoofd heb ben zich wel eens communicatiestoor nissen voorgedaan die echter altijd tot tevredenheid van beide partijen werden opgeheven. Tot het nieuwe hoofd de heer Hijweege: laten *e als besturen en onderwijzend per soneel als goede leiders der christe- scholen de jeugd voorgaan in christelijke levenswandel. De heer >rt of hijweege bood namens de vereniging fen geschenk onder couvert aan Het hoofd van de o.l. Dorpsschool hc heer B. H. Brouwer, die spiak namens het personeel van alle open- bare scholen in Holten, de Holtense g k Scholengemeenschap, de Landbouv - huishoudschool te Holten en de La- lore Landbouwscholen in Markelo en Bathmen dankte de heer Kroon voor h* prettige samenwerking en vriend schap. In de loop der jaren (de heer Brouwer werd in 1950 benoemd als hoofd van de o.l.s. te Holten) heb ben wij geleerd dat er veel herijkt har. worden als alle partijen ean goe den wille zijn De spanningen die er 2" jaar geleden waren, zijn wegge ëbd en als scholen hebben we samen veel op kunnen bouwen. Wij zullen cok met het nieuwe hoofd de heer scheH v°gely graag blijven samenwerken ln besloot de heer Brouwer. Iiii of ferde namens het personeel van de fenoemde scholen een vijftal boeken- hohnen. De volgende spreker was het: hoofd van de o.l.s. te Elsenerbroek (Mar kelo) Fred Kiela (bekend van de schoolradio uitzendingen van NCRV). Bij kwam enige jaren geleden toeval- hg in contact met de heer Kroon en sindsdien zo zei hij waren we vrien den die elkaa r nog geregeld vrienden diensten beWijzen. Zo schreef de heer Kroon muziek voor onze operette uit kering en leende ik hem maieriaa1 'handopnamen) voor lessen op School. De heer H. Westerik sprekend na- iens de plaatselijke afdeling van de Oir, Historische Unie dankte voor 't We werk dat door de hr. Kroon een lange reeks van jaren als voorzitter werd verricht. De C.H. zal ook in de toekomst graag op u rekenen zo be sloot hij. De heer A. Rietman sprak namens de Chr, Oranjevereniging Vreest God eert de koning' aan welke vereni ging de heer Kroon als voorzitter vele jaren z'n beste krachten gaf. Evenals door de heer Westerik, werd ook door de heer Rietman envelop met inhoud aangeboden. Namens bestuur en leden J-»1, Je schoolvereniging sprak voorzit-**- s. W. Rietman (22 jaar bestuursl jy een aantal jaren voorzitter) een af scheidswoord. De samenwerking tus sen het bestuur en u als hoofd, zo zei hij is altijd goed geweest doch dit betekende niet dat we nooit geen ver schil van mening hadden over be paalde zaken.We hebben elkaar altijd eerlijk kunnen zeggen, hoe we over de dingen dachten. Bij dit afscheid past een hartelijk woord van dank en grote waardering voor de wijze waar op u uw verantwoordelijke taak als hoofd van de School met de Bijbel hebt vervuld. Bijna 27 jaar hebt u de kinderen gewezen op Jezus Christus en hun dagelijks uit de bijbel ver teld. Het bleef niet bij een bijbel- vertelling. het hele onderwijs had als basis het woord van God. De heer Rietman wenste tenslotte de heer en mevrouw Kroon nog goe de jaren in Holten. Een woord van afscheid sprak de heer Rietman tof onderwijzer A. Kruissink die benoemd werd als leraar aan de Chr. Mavo te Vriezenveen. Wij zijn blij met uw promotie en wij gunnen u die van te. maar we hadden u hier nog graag gehouden, zo besloot voorzitter Riet- Nadat de heer Kroon mede namens zijn vrouw had dank gezegd voor de De meiskes die op zo char mante wijze een modeshoiv verzorgden. Op de voor grond de leden van het schoolbestuur de heren Bronsvoort en Schuppert.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3