Geen Amerikaanse straten in „De Haar Prachtig succes voor Holtens Gemengd Koor Gebr. Z0ETBR00D Opening Nederiandsche Middenstandsbank N.V. YW -vakantieprogramma Brands/De Vrijheid en Yuko kampioen bedrijfsvoetbal WAAR GAAN WE HEEN? 55 Binnenkort regeling ophalen grof huisvuil Meer bekendheid aan huursubsidies? Verharding Geskesdijk Jongensstad 70 een uniek project Rentekaar t is geld waard Diploma macliiiieschrijven Geslaagd en benoemd Lompen worden gehaald Huldiging 26 juni feestavond Beoordeling GESLAAGD (Culturele agenda) Voetbaltoernooi „S.D.O.L." le Luttenberg ..Holten" wil weer naar de Twentse clubs II! Welkom bij 11 1onze nieuwste HOLTEN NMB de bank waar ook zich thuis voeK ZATERDAG-REKLAME MEISJE MEDEDELING De Bondsspaarbank Holten Vrijdag 26 juni 1970 De raad van Holten aanvaardde dinsdagavond de algemene voor waarden voor verkoop van bouwterreinen in het bestemmingsplan „De Haar", nadat de heer Wansink (gem. bel.) gevraagd had of de toekomstige eigenaren ook inspraak hebben over de soort van bo men, die de gemeente op hun grond mag planten en de heer Lan- deweerd (A.R.) had betoogd, dat, indien de voorwaarden soepel worden toegepast, de eigenaren nog wel wat, maar als zijn strin gent worden toegepast, niets te zeggen hebben. De burgemeester „Laten wij er geen Amerikaanse (kale) stra ten van maken". „De afscheidin gen vormen een onderdeel van het bouwplan en moeten door B. en W. goedgekeurd worden", verklaarde hij op een vraag van de heer Bosschers (CH)waarop de heer Bosschers repliceerde: „Over smaak valt niet te twis ten". Het ..bestemmen tot en hel onttrek ken van wegen aan het openbaar ver keer bij het ontsluiten van het villa terrein „Look", ontmoette geen be zwaren. Naar aanleiding van een vraag van de heer Ten Berge filoso feerde de raad al over de namen, die hier gegeven zullen worden aan de wegen in dit complex. Bij de vaststelling van een krediet voor reparatie van de kipinstallatie van een vrachtauto, kwamen de ton gen bijna allemaal tegelijk los, in verband met de vraag van de heer Wansink of het hier een constructie fout betreft, want dan zou, zijns in ziens, de fabrikant moeten worden aangesproken. De voorzitter las uit het rapportje van de directeur van gemeentewerken, dat de kipinstalla tie op een of ander moment ge wrongen is en dat het hier derhalve geen constructiefout betreft. De raad maakte uiteindelijk geen bezwaar te gen de kosten ad f 2300,-. Actueel Bij de rondvraag kwam 'n stroom ran vragen los. De heer Bosschers uitte bedenkingen tegen de gang van zaken bij het maaien van de bermen. „Wordt er nog actueel gewerkt bij gemeentewerken," was zijn vraag. Men was het er over eens. dat ge meentewerken te weinig mensen en middelen heeft. Wethouder Rietberg zal de zaak nog eens nagaan. De lieer Ten Berge drong aan op uitbesteden van sommige werkzaamheden. Over parkeerruimte bij het ge meentehuis zijn besprekingen gaande over het open terrein aldaar, was 't antwoord van de voorzitter op een vraag van de heer H. Rietberg (CH) „Is het industrieterrein tegenover het "slachthuis geschikt voor woning bouw en blijft er ook een plekje over voor speelterrein." wilde dit raads lid weten. „Er ligt een plan van een architect, dat de instemming heeft van de stedebouwkundige ir. Ha je-, ma. Zowel voor het een als het an der," aldus de raadsvoorzitter. De heer Wiggers (AR) wees erop Honderden jongens van 12 tot 17. jaar - padvinders en niet-padvinders - gaan in de komende zomervakantie een week lang bouwen aan hun eigen jongensstad. Zij kiezen hiervoor uit hun midden een eigen stadsbestuur, compleet met burgemeester en wet houders. De deelnemers kunnen een week lang deelnemen aan talrijke activitei ten, zoals: sport handenarbeid, pio nieren, zwerftochten, fotograferen, musiceren, tekenen en schilderen. Dit unieke project staat onder auspi ciën van de thans 60 jaar bestaarde Vereniging „De Nederlandse Padvin ders" en wordt van 1 tot 8 augustus a.s. in Ommen georganiseerd. In het centrum van deze jongens stad komen o.a.: enkele restaurants, een bioscoop, een expositieruimte, e.d. Jongensstad '70 krijg bovendien «en eigen dagblad, postkantoor en ra diostudio. Ook dit jaar zal weer een groot aantal afkoopsommen worden uitbe taald aan vroegere bezitters van z.g. rentekaarten. Van 1 juli 1970 af zijn aan de beurt zij die geboren zijn in een der jaren 1937 t m 1940. Om het- aan rentezegels geplakte bedrag te rug te krijgen kan men zich wenden tot de Raden van Arbeid. Aanvraag formulieren zijn daar en op alle post kantoren te verkrijgen. Ook zij die aan de beurt zijn geweest, maar hebben nagelaten een aanvraag in te dienen, kunnen alsnog terecht. Het betreft hier hen die geboren zijn in een der jaren 1942 t m 1950. Ook zij die tussen 1903 en 1812 zijn geboren en nog geen terugbetaling van 't aan rentezegels geplakte he- drag hebben verzocht, kunnen een aanvraag indienen. Zij moeten er echter wel rekening mee houden dat zij in het algemeen alleen voor terug betaling in aanmerking komen als er op hun rentekaart(en) minder is ge plakt dan f 28fi. Is het bedrag name lijk hoger, dan krijgen zij te zijner tijd ouderdomsrente. dat het materiaal voor de wegver harding van de Geskesdijk er nog op ligt als bij het begin van de arbeid der aangelande boeren. Zij willen desnoods hun bijdrage afstaan als er maar mijnsteen of een gesloten weg dek op komt. Het wordt steenslag of een permanente verharding, aldus wethouder Rietberg. De besprekingen hebben even gestagneerd. De heer Kaan, die bij de aanvang van de vergadering gevraagd had naar de mogelijkheid van een mid denschool in de Scholengemeenschap waarover de besprekingen nog gaan de zijn blijkens de burgemeester informeerde naar de mogelijkheid van openluchtsport bij die school. „Er komt na het concours-hippique van a.s. zaterdag terrein vrij," deel de wethouder Klein Velderman mee. Huursubsidies Op verzoek van de heer Kaan zal overwogen worden een advertentie te plaatsen over de toekenning van Van de Openbare scholengemeen schap slaagden de volgende leeflin- gen voor het diploma machineschrij- ven: jongens: G. J. H. Struik, G. H, Huisman, A. J. Reinaardus, E. ten Wolthuis, H. H. Vasters, J. W. van de Berg. C. A. Dissevelt, D. Aaftink, G. H. Meesterberends, C. A. Müller, A. J. Kevelam, Holten, E. Nikkels, P M. Groot Nibbelink, H. Bakker. H. W. Willemink, Bathmen, G. J. Belt man, T. B. te Pas, H. J. Boode, L. H, Wevers, Markelo, H. Langeler. H. W. Fleerkate. Laren (Gld), H. Egbers, J. Braakhekke Diepenveen, P. Run- neboom, H. G. Bouwhuis, Heeten, H. G. R. Velders, Wierden, J. W. Meijer, R. Woltersom, Rijssen. Meisjes: R. E. Balles, H. G. Dikkers, M. Jansen, J. G. Gervëdink Nijhuis, B. J. Stuk- ker, E. W. Stevens, N. Klouwen, G. J. J. W. Pinkèrt, C. I-I. W. Dekker, B. F. Dijkstra, G. H. Bleijenberg, H. W. Beltman, B. Vukkink, H. Prins, G. Bronsvoort, Holten, H. J. Meijer, S. M. Leunkj J. H. van Welbergen, E. H. Morssink, Bathmen, H. J. van de Maal, A. H. Schreurs, H. J, Stoeven- belt, J. H. Keuper, D. F. Klein Nagel voort, B. J. Ikkink, J. Wolthuis, J. A. Sanderman, E. J. Paalman, Markelo, .1-1. J. H. de.Kwaadsteniet, E. I-I. Hof§,2 I-I. R. Groot. "Roessink, Laren, E. H. Lenderink, Lettele, J. A. Klijn Vel derman, Okkenbroek. Twee kandida ten werden afgewezen. Van dc Huishoudschool „De Noor- denbarg" slaagden voor dit diploma: J. W. Groteboer, Z. Schuiterd, A. H. Balt es, H. G. Klein Teeselink, G. W. te Have, T. H. Tuitert, G. A. Sluiter, J. H. A. Overmeen, J. W. Aaftink, S. D. H. Veneklaas, H. Vukkink, A. J. Meuleman. E. H. A. Wennekes, A. J. Hoekman, Th. Sappema. I-Iolten, A, Wennink, W. T, Nijmeijer, W. H. Snellink, HB. H. Wensink. IJ. J. Slig- man, H. A. Nijhuis. Markelo, G. J. van Schooten, G. Dijkermna, H. W. Bronzewijker, H. Dikkeboer J. Beunk H. Meulerman, J. Bronsvoort, J. B. Beunk, G. H Reuvekamp. A. Dokter, Bathmen. Twee kandidaten werden afgewezen. huursubsidies. Naar zijn mening zit ten in woningwetwoningen mensen, die met pijn en moeite de huur op brengen. De voorzitter vindt deze individuele subsidie een goede zaak, maar men moet wel goed weten wat de mogelijkheden zijn, o.a. voor de lijst van woningzoekenden. Hij zou niet teveel illusies willen wekken. Het uitblijven van de aanvang van de bouw van de 53 woningen van „Onze Woning" te Deventer in „De Haar" was voor de heer Ten Berge bijna aanleiding zijn mededeling in de vorige vergadering, dat met de bouw begonnen is. terug te nemen, ,,want er is," aldus dit raadslid, „nog niets gebeurd De voorzitter wees er op, dat hij een bouwvergadering heeft meege maakt en zijn ernstige ontstemming hierover heeft uitgesproken. „Maar men heeft mij aangetoond, aldus mr. Enklaar, „dat volgens de getoonde „netwerkplanning" de woningen op 15 januari a.s. gereed zullen zijn." Toch kon spreker door het ontbreken van het nodige overleg voor de wij ze van werken weinig waardering hebben. De heer Wansink wees op de levensgevaarlijke situatie bij de gro te plas. welke door de ontgraving bij Cats (voor de prov. weg) ontstaan is. Hij verzocht plaatsing van bord jes „verboden toegang". De voorzitter wees er op. dat de grond gebruikt wordt door de prov. waterstaat voor de nieuwe weg, maar dat de plas eigendom blijft van het Burgerweeshuis te Deventer. Een ellenlange discussie ontstond over het ophalen van het grove huis vuil, waarover de heer Meerman ge ïnformeerd wilde worden. Er is een rappor van de Ver. Ned- Gem. afd. Overijssel (o.a. in verband met de huisvuilverwerking) aldus de voor zitter. Het loopt in de papieren (f ÏO.OOB,-) en het is de vraag of dit verantwoord is. De heer Ten Berge drong aan op 1 maal aanbesteding en zag hiervoor in Holten wel lief hebbers. De raadsvoorzitter advi seerde nog geen beslissing te nemen. Het college wil de zaak nog eenmaal doornemen en heeft zijn plannen klaar. De raad zal vroegtijdig de voorstellen thuis krijgen. Nu de vakanties zyn aangebroken en reeds velen Holten als hun vakantieoord hebben gekozen is de VVV „Holtens Belang" weer geheel actief om de zomergasten iets van het streekeigene te laten proeven. Het zijn op een enkele uitzondering na geen grootse evenementen, maar de praktijk heeft geleerd, dat, wat de VVV met medewerking van ande ren te bieden heeft, bijzonder bij de vreemdelingen in de smaak valt. Van behoorlijke allure is het Nationaal Concours Hippique, dat zaterdag door de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" aan de Larenseweg gehouden wordt. Verder zijn er de Manege Beltman, de kaasboerderij van de familie Cats, een wandeling door het natuurreservaat op de Borkeld, de VVV-heuvelrugrit, het pluimveebedrijf Barvelink en een ochtendwandeling met de VVV-administrateur. Kees Bos begint weer met zijn rondwandeling door het natuurhistorisch museum „Piet Bos" op de Holterberg. Zeer interessant voor wie wat meer wil weten van de fauna in deze contreien. Het WV-vakantieprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag, 27 juni: 13.00 uur: Nationaal Concours Hippique aan de Larenseweg. (25 verenigingen, meer dan 220 combinaties). Maandag. 29 juni: 14.00-16.00 uur: Bezichtiging Manege Beltman, Markeloseweg 3 Men kan een kijkje nemen in de manege en stallen en de rui- teroefeningen vanaf het balkon volgen. Dinsdag, 30 juni: 14.30 uur: Excursie naar de kaasboerderij van de familie Cats. Deelname f 1,per persoon met bezichtiging boerderij. Tij dens de excursie worden geen personen toegelaten. Inlichtin gen aan het VVV-bureau. Woensdag. 1 juli: 9.00 uur 's morgens: Wandeling onder leiding van reservaat bewaker, de heer Jansen, over de Borkeld. Samenkomst Bor- keldsweg 4a. Markelo. 14.00 uur: VVV-Heuvelrugrit per touringcar, vanaf OAD-station over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en pauze op de Hellendoornseberg. Inlichtingen VVV-bureau Kosten f 3,50, kinderen f 2.25. Vroegtijdige opgave gewenst. 14.00 uur: Bezichtiging en rondleiding op het pluimveebedrijf van de heer B. W. Barvelink, Borkeld 80. Ontwikkeling van kuiken tot eierproduktie. Donderdag. 2 juli 6.00 uur: Ochtendwandeling onder leiding. Vertrek vanaf het VVV-kantoor. Deelnameprijs f 1,25 p.p. inclusief een kopje koffie. Opgave en betaling tot 1 juli. 13.00 uur. Mooie wande ling. Kans om wild te zien niet uitgesloten. Vrijdag, 3 juli: 20.00 uur: Rondleiding door het natuurhistorisch museum „Piet Bos" op de Holterberg met interessante toelichting van preparateur en jager. Kees Bos. Er komt weer een uitbrei ding. die haar voltooiing nadert. Touringcartochten De OAD organiseert wekelijks een groot aantal dagtochten in binnen- en buitenland o.a. naar 't Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, enz. Inlichtingen VVV, tel. 1533, OAD tel. 1241. Op donderdag 2 juli a.s. zal burge meester mr. W. H. Enklaar het nieu we bijkantoor van de Ned. Midden stadsbank NV, tevens spaarbank, aan de Oranjestraat 9 openen. De cliënten uit Holten cn directe omgeving, die tot nu toe hun bankza ken moesten afwikkelen; op het kan toor te Deventer, kunnen vanaf die datum dich bij huis terecht voor alle bankzaken. i Het kantoor is gevestigd in het voor malige winkelpand van de NV VVon- nink Door een interne verbouwing heeft de bank een modern aanzien gekre gen. Achter de bank wordt een parkeer- plaats gèrrfaakt., 'welke zowel vanaf de Oranjestraat als vanaf de Tuin straat bereikbaar is. Deze vestiging zal dagelijks geopend Te Amsterdam slaagde voor het di ploma „Leeraar Lichamelijke Opvoe ding" de heer E. Voordes, Oranjestr. De heer Vooi'des is benoemd tot le raar LO aan de gem. Techn. School te Deventer. De heer J. H. Gervedink Nijhuis slaagde te Rijssen voor hel dipioma „Aspirant-gezel schilderen" van de Stichting Landelijke Vakopleiding Schilderbedrijf. zijn van 9.00 12.30 uur en van 13.30 16.00 uur en bovendien op vrijdagavond van 19.00 21.00 uur. De NMB heeft over het gehele land ruim 330 vestigingen. Het totaalbedrag aan toevertrouwde middelen (spaargelden en deposi to's) bedroeg op 1 jan. van dit jaar ruim f 4.7 miljard waarmee de NMB op de derde plaats komt, na de twee andere grote handelsbanken. Met de leiding van het kantoor wordt de heer B. J. Oplaat, belast, tot nog toe werkzaam bij het, kantoor te De venter. o Doordat op zaterdag 13 juni niet vol doende vrachtwagens ter beschikking waren is het op die dag met c!e lom peninzameling ten bate van HMV niet helemaal naar wens gelopen. Het 'igt in de bedoeling om in de buurtschappen waar nog geen inza- spoedig mogelijk even de ronde te doen. Ook staan er op verschillende ad ressen in het dorp nog zakken met lompen die men alsnog graag wil ko men halen. Even een boodschap aan een van de muizkanten of aan de heer J. Wig gers, Kolweg 14, tel. 1356 en de auto staat binnenkort voor uw deur om de lompen op te laden. Holtens Gemengd Kood (HGK) heeft zaterdag op een groot twee daags Nationaal Zangconcours te Groenlo. uitgeschreven door de plaatselijke koren Excelsioren Inter Nos". de beste prestatie van de dag geleverd in de „Superieure" afdeling en hiermee nog eens weer duidelijk onderstreept dat men in de hoogste afdeling thuishoort. Het koor zong onder leiding van de heer J. K. War mink te Goor het ver plichte werk ..Cantate Domino" van J. P. Sweelinck, een vertolking die de jury, die bestond uit de heren Leo Smeets, Otto de Vaal en Simon Terp stra, met 171 punten waardeerde. Als z.g. „Vrij werk" had dirigent Warmink gekozen ..Jauchzet Gott, al le Lande" van Kurt Thomas. De uit voering van dit eveneens moeilijke werk beloonde de jury mte 167 pun ten. Totaal 338 punten, een glanzend succes waarmee ..H.G.K." in de hoogste afdeling de beste prestatie van de dag leverde. Toen het koor om plm. half acht in Holten arriveerde stond de Holten- De competitie van hel bedrijfsvoet bal is vlot. verlopen. Ondanks de soms drukkende warmte is er prettig ge speeld en hebben alle deelnemers er veel plezier aan beleefd. Er rest, rog één wedstrijd nl. Udema 2-Enkco con tra Mulpie, die, vanavond (vrijdag) wordt gespeeld op het terrein aan dc Rijssenseweg om 19.00 uur. Daarna is er prijsuitreiking en feestavond ir café De Waag van de heer J. Haver slag. De kampioenen zijn inmiddels bekend. In afdeling A is dat Brands- De Vrijheid en in afdeling B Vuk:: (Vukkink-Koopman) De uitslagen en de voorlopige eind standen zijn als volgt: VS St Co Udema 1-0; Brand-Vrij-' heid Universal 2-1; Universal 2- Godeschalk Udema2-Enkco 3-0; Mulpie Vuko 2-7; Brands-Vrijheid Udema 1 1-0; VS Co. Univer sal 1 3-4; Mulpie - Universal 2 Go- deschalk 2-5; Brands - Vrijheid VS Co. 0-3, Vuko Universal 2 Godeschalk 4-1. Afdeling A: Brands-Vrijheid (kampioen) 6-10 Universal 1 6-8 VS Co. 6- 4 Udema 1 6-2 Afdeling B: Vuko (kampioen) 6-9 Universal-Godeschalk 6-ö •Udema 2-Enkco 5-5 Mulpie 5-2 se Muziekverenig „H.M.V." met drumband aan het begin van de Qranjestraat bij Slotman klaar voor een muzikale rondgang door het dorp waarbij het koor hartelijk werd toe gejuicht. Op het plein bij hotel „Vos man" waar de finish van deze rond gang was werd marsmuziek gespeeld, klonk het bekende „Lang zullen ze leven" en H.M.V. 's voorzitter A. Westerik feliciteerde koor en dirigent met het mooie resultaat- Na hef „buitengebeuren" had ir. ho tel ..Vosman" een huldiging plaats, waarbij namens het gemeentebestuur burgemeester mr. W. H. Enklaar het woord voerde. Hij roemde de schitterende prestatie van het koor dat niet alleen haar eigen naam in Groenlo heeft hooggehouden, maar ook de kleuren van Holten met suc ces heeft verdedigd. Adeldom ver plicht en „HGK heeft in Groenlo dui delijk getoond te verstaan wat dit be tekent. zo besloot mr. Enklaar. die een bijdrage uit de gemeentekas in het vooruitzicht stelde. De heer J. Wiggers, die kwam ge lukwensen namens de Chr. Gein. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" noemde de prestatie fantastisch, te meer daar gezongen moest worden in een zaal onder tropische hitte De heer Wiggers. die enpassant nog wees op de prettige vriendschapsban den tussen beide koren deed zijn ge lukwens vergezeld gaan van een ge schenk onder couvert. H.G.K. voorzit ter. de heer Aaftink. richtte zich in het. bijzonder tot dirigent Warmink. aan wie men zo enorm veel te dan ken heeft, ook wat dit concourssuc- ses betreft. Hij bood dirigent War mink een rokertje en mevr Warmink bloemen aan. De jury kende de volgende punten toe en beoordeelde de zang als volgt: Verplicht werk: zuiverheid 6. 6, 6; samenzang 8. 8, 8; klankgehalte 0 9. 9; uitspraak 9. 9, 8; Rythmiek 8, 8, 8; nuancering 9, 9, 8; opvatting 9, 8, 9. Vrij werk: zuiverheid 6. 6. 6; sa menzang 8. 8. 8; klankgehalte 8. 8. 8: uitspraak 8. 9. 8: rhythmiek 8. 9. 8: nuancering 9, 8. 7; opvatting 9. 9. 9. Verplicht werk: Begin zeer goed. Het had over het algemeen iets spon taner kunnen zijn. Men zong vaak „ietsje" tegen de toon zodat men aan het einde te laag uitkwam. Bij een „iets" levendiger zingen zou dit niet gebeurd zijn. Als geheel een goede uitvoering onder goede leiding. Vrij werk: Hier ook mooi begin. Bij „und wasserst" tenoren minder mooi van klank. Begin pag. 3 even ongelijk. Ook bij de herhaling pag. 1 zeer mooi maar ook hier beduidend gezakt. De tropische hitte heeft hiertoe mogelijk bijgedragen (LEO SMEETS). Verplicht werk: zeer goed opeezet. zeer fraai gephraseerde alt. Mooie tekstcadans door hele werk. Gave en gecultiveerde klank. Boven pag. 6 iets genuanceerder (gloriam) had wel gekund. Met een wat vrijer en jube lender uitvoering zou men misschien niet gezakt zijn. Maar dit ging wel over de hele linie geleidelijk. Uitste kende prestatie van dit zeer moeilij ke werk. Vrij werk: prachtig en tinte lend in een geritmeerde non-legato stijl. Minder van klank en te scherp en te weinig accentueerde ritmische stemmenpunls. Ook hier zakte men aanmerkelijk plm 1 - 1 toon (SIMON TERPSTRA). Verplicht werd: Inzet Cantate wat te grof en van voealisatie de donkere a. Nog meer dynamische nuancering in opbouw in de stemmen afzonder lijk. De polyfonie kan soms wat transparanter. De voordracht is ver der goed gericht. Opvatting gezond- rrtuzikaal, uitgangen goed onder span ning gehouden, adem goed verdelen voor gelijkmatige klankproductie Jammer dat men zoveel zakt. slot hele toon. dit zit voornamelijk in het detoneren van de toptonen en uitgan gen, waar te weinig adem onder zat. Vrij werk: goed opgezet. De noten zijn er wel doch het geheel moest nog juichender worden gerealiseerd. Wel duidelijke weergave, door achtste fi guren oppassen dat het niet staccato wordt weergegeven. Opzetten „Du tust deine Hand" liever mf, tempo 132-144 iets te langzaam. Naast vele goede eigenschappen toch ook nogal zwakke plekken, jammer, want koor en dirigent maakt goede indruk. (OT- Joke Muller en Wietske Viet slaag den te Apeldoorn voor de akte kleu terleidster. Gr! et je Viet slaagde te Deventer voor het diploma kinderver zorging. DEVENTER FILMS: E.DB.-Iheater, Smedenstr. tel. 13615: donderdag 25 juni t.m. woensdag 1 juli: Charro, Western Vrijdag 26. en zaterdag 27 juni nachtvst. Het Incident; zondag 28 juni middagvts. 2 jongens en een oude auto. ned. Jeugdfilm (a.l.(. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur; vrd. 21.00 en 23-30u.: za. 18.30, 21.00 en 23.30 u.; zo. 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 u. Cinema, Lange Bisschopstraat, tel. 11100: donderdag 25 juni t.m. woensdag 1 juli De dolle waaghal zen van de scherpe bochten (ai.); vrijdag 26 en zaterdag 27 juni, nachtvst, Ortega de killer (18 jr.); zondag 23 juni. middagvst. Sammy de sluwe zeehond (Walt Disney (a. 1-). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u.: vrij. 20.00 en 23.30 u.; za. 18.45, 21.15 en 23.30 u.; zo. 15.00, 18.45 en 21.15 uur. Luxor Theater. Brink, tel. 18662; don derdag 25 juni t.m. woensdag 1 juli Dat zit wel snor, nieuwste film met Norman Wisdom (14 jr.); zaterdag 27 juni. nachtvst. Reperbahn bij nacht (18 jr.); zondag 28 en woens dag 1 juli Kara Ben Nemsi (a.I.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur; za. 18.30, 21.00 en 23-30 uur; zo. 14 16.00. 18.30 en 21.00 uur; woe. 14.00 en 20.00 uur. De elftallen 2. 3. 4, 5 en 6 van Holten zullen deelnemen aan het voetbaltoumooi, dat door de voetbal ver. SDOL te Luttenberg wordt geor ganiseerd op zondag 28 juni en 5 juli. De betrokken spelers worden ver zocht deze data vrij te houden om gezamenlijk de nodige successsen te kunnen boeken: Het programma voor zondag 28 junf ziet er als volgt uit: Rohda 3 Holten 2. aanvang 2.15 uur. Vertrek per auto om 1.30 uur vanaf de Smidsbeld Holten 3 - Rohda 4, aanvang 12.15 uur vertrek per auto om 12 uur, vanaf de Smitsbeld. Holten 4 Heino 3 aanvang 12.45 uur vertrek per auto om 12 uur vanaf de Smidsbeld. SDOL Z Holten 4 aanvang 3.45 uur Vertrek per auto om 3 uur vanaf de Smidsbeld. Mariënheem 3 Holten 6. aanvans 11.15 uur. Vererek per auto om 10.30 uur vanaf café Jansen. Kleedgelegenheid voor al deze elftallen café Wispel te Luttenberg. EXPOSITIES: Openbare Leeszaal, Brink. tei. 13506: tot 29 juni: Te keningen van leerlingen van de Kon. Emmaschool; 29 juni tot 20 juli: Els Postel Zwart met Plant aardigheden en J. C, Arker met wandkleden. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur; za. avond, zondag enmaan- dag gesloten. Museurn De Waag: Brink. tel. 14556 Oudheidkunde, munten en geschie denis. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 u.; zo. 14-17 uur. Lebuinustoren, Grote Kerkhof: Be klimming van de 60 m hoge toren. Openingstijden: dagelijks 9-12 en 14- 17 uur. zondags gesloten. Boottochten. Rederij Scheers. tel. 15914. Deventer-Gorsse! v.v. t.m. 1 september dagelijks beh. ma. en vrij.: Vertrek Deventer Welle: 10, 12.00, 14.00, 16.00 uur; vertrek Gors- sel Houtwal: 11.15, 13.15, 15.15 en 17.15 uur. Het bestuur van de VV „Holten" heeft aan de KNVB verzocht met het le elftal weer ingedeeld te worden bij de Twentse clubs, omdat dit in verschillende opzichten aantrekkelij ker is. De voetballerij zal op een enkele uitzondering na definitief stil lig gen tot eind juli om ai de leden de nodige rust te verschaffen. Ter voorbereiding van het seizoen 1970 - 197] zijn reeds enkele wedstrij den vastgesteld. Zo speelt Holten I thuis op 2 aug. tegen Rolder Boys (3e klas KNVB); deze wedstrijd wordt voorafgegaan door Holten b - Rolder Boys b. Op 9 en 16 aug. gaat Holten I naar een tournooi voor 3e en 4e klassers, het zg. „Hooiplukkers-tournooi" te Lochem. Deelnemers zijn voorts Unisson (Boekelo) .Vaarsseveld, Roda (Deventer), Pax (Hengelo G.), Mar kelo en de organiserende vereniging SC Lochem. Voor de lagere elftallen begonnen de voorbereidingen al vroeger nl. op 28 juni en 5 juli op het toernooi van SDOL te Luttenberg. Daarnaast zal door diverse elftallen worden deelge nomen aan het bekende Hector-tour- nooi te Goor, medio augustus. Oud-aanvoerder van Holten I Henk Hommes heeft overschrijving aange vraagd naar „Genemuiden", waar hij als onderwijzer werkzaam is. Rini den Meijer zal zich waarschijnlijk vanwege de zaak terugtrekken. Op 2 juli a.s. openen wij onze nieuwste vestiging in Nederland. In dit modem ingerichte bankkantoor kunnen wij u alle service verlenen die u van een grote bank mag verwachten. Stap eens bij ons binnen, wij zullen u graag alle inlichtingen verstrekken over onze persoonlijke (salaris-) rekeningen met gezinskrediet en persoonlijke leningen, onze kredietmogelijk heden en onze diverse spaarvormen (rente 4jA-7%), onze assurantie- en effectenbemiddelingen en 101 andere diensten welke wij voor u kunnen verrichten. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK ORANJESTRAAT 9 TEL. 05483-1469 Kasuren: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur. Vrijdagavond van 19.00-21.00 uur. 1 Vruchtenrol f 2.50 250 gr. Koekjes f i- 300 gr. Vruchtjes f 0.79 Deze reldame-aanbieding is verkrijgbaar in onze moderne winkel en bij de bezorgers. DE HALM PERROT REGENINSTALLATIE, vraagt vrijblijvend deskundige voorlichting. CEBECO, Almelosestraat 40, Raalte, tel. 05720-2041, vert. 2201. Hei-plaatsing wegens misstelling. Mevrouw Van den Broek gezellig. voor de huishouding. Vixseboxses'.raat 19, Telefoon 1961. is in de weken van 29 juni t.m. 3 juli en 6 juli t.m. 10 juli GEOPEND van maandag t.m. vrydag van 10.00 - 16.00 uur vrijdagavond 19.00 - 20.30 uur DAARNA WEER DE NORMALE UREN GEOPEND. SLAATJE SLAATJE Elke dag VERSE GROENTE zo uit de tuinderij bloemkool, sla, spinazie, andijvie, sperzieboontjes, enz. enz. Extra zaterdagaanbieding: Een kilo geschrapte krielaardappeltjes ƒ0,65 Een grote komkommer f o,40 Zeven grote Jaffa's 1,50 PRIMA NIEUWE HOLLANDSE AARDAPPELEN Volop sinaasappelen, allemaal sap 7, 8 en 11 voor 1,50 Extra weekaanbieding: Maandag: literpot appelmoes 0,59 Dinsdag: een zak gesneden spitskool ƒ0,35 Woensdag: een kilo andijvie f 0,55 Donderdag: een bos worteltjes 0,85 Vrijdag: een kilo bananen ƒ0 88 STATIONSSTRAAT 11 - TELEFOON 1216 1

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3