SCHOOLREISJE K0LSCH00L MAR ARNHEM bijzondere Concours Hippique Toespraak in burgemeester Enklaar raadsvergadering RAADS VERGADERING Nat. Concours Hippique wordt grandioos ruitersportevenement dertig nieuwe gediplomeerden Geslaagde oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg' Jaarvergadering EHBO Vier en Voorbereiding Bestemmings plannen in t buitengebied ONZE AGENDA Burgerlijke stand Klassen 1 en 2 Gevonden/verloren Geslaagd Bijna 70 deelnemers Zaterdag27 juni Duif van H. J. ten Velde Weekenddienst tandartsen dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst slachthuis Kerkdiensten Hoofd Huis houdelijke Dienst Aktie Pro-Sport eerste van SurviUiers HGK naar concours Ter voorkoming ongewenste ontwikkelingen Vrijdag *4» juni 1970 S 1. Notulen van de vergadering van 25 mei 1970. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot het vaststellen van algemene verkoopvoorwaarden voor bouwterreinen in „De Haar"-. 4. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer J. W. Wegstapel, al hier. 5. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van bestemmingsplan nen. 6. Voorstel tot het bestemmen tot en het onttrekken van wegen aan het openbaar verkeer in verband met het ontsluiten van het villaterrein „Look". 7. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting. (krediet repara tie kipinstallatie vrachtauto en overboeken kredieten van '69 naar 1970). 8. Rondvraag. Zaterdag 26 juni t.m. zaterdag 4 juli fa. H. Haan en Zn. wegens vakantie gesloten. Zondag 21 juni VADERDAG (zie advertenties). 19.30 uur: Dansen in zaal Boode, Bathmen (zie advertentie). Maandag 22 t.e.m. 27 juni Radio Ter Harmsel wegens vakantie gesloten. Donderdag 25 juni 19.30 uur: Jaarvergadering voetbal vereniging „Holten" in zaal Vos man. Zaterdag 27 juni 13.00 uur: Groot Nationaal Concours- hippique der LRV ,De Bergruiters' op het erve Diessenplas aan de La- renseweg. Officiële opening door burgemeester, mr. W. H. Enklaar. 's Morgens dressuurproeven en springen L. (zie bericht). Zaterdag 27 juni t.e.m. 4 juli H. Roelofs, manufacturen en Schoen- handel Oolbekkink, Oranjestraat wegens vakantie gesloten (zie adv.) Donderdag 2 juli Opening van de Ned. Middenstands- bank, Oranjestraat 9. Geboren: Antonie Frederik, zv J H Klein Teeselink en J H Jansen, Neer dorp 20; Esther, dv G J Beldman en H J Kistemaker, Bergmanstraat 38; Jolanda Bertha Janna, dv H Nijen- huis en G B Klein Teeselink, Neer dorp 15; Rawali Gendi, dv D A Wa- wejay en N A van der Bent, Kerk straat 22 (geb. te Deventer). Ingekomen: J J Overmeen - Ruiter kamp van Raalte naar Holterbroek 38; W C C Wamelink en gez. van Die ver naar Schepenenstraat 16. Vertrokken: mej. M T A Polman van Holterberg 53 naar Almelo; R W J Groen en gez. van Weversstraat 17 naar Raalte. Zaterdag 13 juni stonden de leer lingen van de klassen 1 en 2 van de o.l. Kolschool te popelen van on geduld. Hun lang verwachte schoolreisje zou die dag plaats vinden. Na een moeilijke start, een der bus sen moest verwisseld worden, ging de reis via Deventer richting Arn hem. In Arnhem werd eerst een bezoek ge bracht aan het Openluchtmuseum. Na dit bezoek aan het verleden be leefden de kinderen bijzonder veel genoegen aan het Burgers Dieren park. De bootreis over de Rijn in gezel schap van „Mien waar is mijn feest neus" was een prachtige onderbre king op deze schitterende dag met veel zon. Toen men van boord kwam stond de „Zwaantjes trein" reeds te wach ten om de jongelui naar de Wester- bouwing te brengen. Hier werden de laatste centen ver snoept en ging het gezelschap weer in de bus richting Holten. Onderweg werd nog even gestopt voor een ijsje. Bij de school stonden de ouders hun spruiten op te wachten. Al met al een fijne dag. Gevonden: foto-toestel; 1 pink, knip- poriemonnee met inhoud; zegelring; Schotse collie; bromfiets; baby-sokje; jongesbril; damestas; schroeven draaier; portemonnee met inhoud. Verloren: scholferenkaart; meisjes- vest; nagelgarnituur; zwemabonne ment; kindervest; bromfietsplaatje? bril; jongenszwembroek; jongens jack; gouden manchetknoop. Voor het einddiploma MMS slaagde te Deventer Oky Weijl. Janneke Koop man slaagde te Almelo voor het MMS-diploma. De heer J. A. van de Maat, Dorps straat 10 slaagde te Amsterdam voor 't diploma ..Vakbekwaamheid speel- goedhandel". Voor het diploma 'Vakbekwaamheid Speelgoedhandel' slaagde te Amster dam de heer J. A. van der Maat, Dorpsstraat 10, Aan het Pius X college slaagde voor het diploma HBS-A Joke Brands, Boschkampsstraat. ter D. J. Schooien de deelnemers, zij die de rit uitgezet hadden en de con troles dank voor hun deelname en medewerking. Oud-voorzitter H. W. Goorman, gaf nog 'n technische uite eenzetting v. d. rit, die meer straf- punten veroorzaakte dan ogenschijn lijk verwacht werd. Uitslag was: Au- ten veroozaakte dan ogenschijnlijk to's: le pr. F. Dantuma, Goor 13 str.p. 2e pr. A. Vloedgraven,Nijver- da, 24 str.p. 3e pr. J. Hissink Ruurlo 34 strp. 4e pr. J. Bos, Nijverdal 38 strp. 5e pr. Dick Wolters, Holten 39 str.p. en 6e pr. J. Tulier, Holten 42 strp. Brommers: le prijs: J. H. Grijsen, Almelo 130 strp.; De volgende rit wordt gehouden op zondag 19 juli aldus deelde de voorzitter nog m«. ..Zilveren" burgemeester Enklaar tijdens z'n toe spraak tot de raad met de beide wethouders J. Riet berg en H. Klein Velderman en de kinder, dat bunt miene, doaglijkse kameroaden. Terugziende op de afgelegde ambte lijke levensbaan rijzen onwillekeurig figuren voor mij op, die mij daarop 'n eindweegs hebben vergezeld. Hendrik Jan Wansink, Mannes Tee selink, Jan Wegstapel, Hendrik Soer, Ab Jansen, Geert Brands, A. J. Gold stein, H. J. Westerik, Gerrit Jan Bouwhuis, Marinus Rouwenhorst en nog zo vele anderen, die ons door de dood ontvielen. Ik heb hen allen leren waarderen en hun vriendschap heeft mijn leven verrijkt. „Hun vriendschap en [gedienstigheden staan immer in mijn hart [geschreven". Ik denk ook met grote erkentelijkheid aan al diegenen, die in ie loop der jaren de gemeente als ambtenaren met grote toewijding en bekwaam heid hebben gediend. De goede sfeer in het ambtenarenkorps van Holten is hartverwarmend. Dankbaar ben ik voor de wijze, waarop ik bovendien in zo vriendschappelijke saamhorigheid met hen mag samenwerken. Bij het huldebetoon, dat mijn vrouw en mij vandaag tegemoet komt, rijst, naast de bewogen dankbaarheid van ons beiden, tegelijk de vraag op: „waaraan hebben "wij dit alle's ver diend", wij hebbert 'imrhers Salleen rriaar geprobeerd onze plicht te doen en helemaal niets meer. Met vallen en opstaan ben ik mijn weg gegaan. Ik faalde, waar anders van mij mocht worden verwacht, ik struikelde, waar ik op de been had moeten blijven. Dit realiserende ben ik te meer ge troffen door het feit, dat u mijnheer de loco-burgemeester en u mijnheer het oudste raadslid, sprekende na mens de gehele raad, aandacht hebt willen schenken aan de positieve zij den van mijn ambtsvervulling. Gij hebt mij willen nemen zoals ik ben, gij hebt mij uw vriendschap en uw vertrouwen geschonken. Ik dacht dat dit het mooiste is wat u mij als bur gemeester zoudt kunnen schenken. Met grote dankbaarheid heb ik dit geschenk de jaren door aanvaard, ik verzeker u, dat de bevestiging hier van vandaag, glans geeft aan dit, mijn, jubileum. De raad van Holten is een goede raad, mede omdat deze in alle jaren, dat ik deze heb mogen voorzitten, im mer blijk heeft gegeven van eerlijk heid en betrouwbaarheid bij de ver vulling van zijn taak, van eerbied ook voor eens anders overtuiging. Mijn vrouw en ik zijn u bijzonder dankbaar dat wij van u dit mooie ge schenk mochten ontvangen, te meer omdat wij weten, dit te mogen zien als een bevestiging van uw vriend schappelijke gevoelens. Wij aanvaarden dit voorts als een blijvende herinnering aan u, die op zo overtuigende wijze hebt willen de len in de betekenis van deze dag. In het bijzonder denk ik ook aan de le den van de colleges van burgemees ter en wethouders, met wie ik der jaren loop het dagelijks bestuur van onze gemeente heb mogen vormen. Zij zijn mij alle goede vrienden en betrouwbare toegewijde medewerkers geweest. Ik wil hen gaarne nog eens met ere noemen: B. J. Veneklaas Slots, G. Landeweerd, M. Teeselink, J. Wegstapel. D. J. Wansink, H. Soer, G. A. Brands, H. Kleinn Velderman en J. Rietberg. Zij zijn mij alle ver trouwd 'geworden, omdat wij elkan der begrepen en waardeerden. A. J. Goldstein, S. Sikkes en G. J. Langenbarg zijn mij in de jaren, dat zij gemeentesecretaris waren, een steun en toeverlaat geweest. Secre taris en burgemeester hebben ieder een eigen verantwoordelijkheid, wel ke elkaar aanvullen. Wanneer het samenspel tussen her. Mijne heren leden van de raad, Vandaag zijt u te mijner ere in bij zondere vergadering bijeen gekomen om in de eindeloosheid van de tijd het ogenblik te markeren, waarop ik 25 jaren geleden als uw burgemeester naar Holten werd geroepen. Mijn vrouw en ik hebben er behoef te aan u te verzekeren, dat wij diep getroffen zijn, dat u op deze wijze 'n accent hebt willen geven aan dit feit, waarbij ons gezin en wij, dezer dagen in dankbaarheid stilstaan, zo als wij ook met bewogenheid en ver rassing de genegenheid en spontani teit hebben ervaren, welke uit de Holter bevolking op ons afkwam. Mijn gedachten vermenigvuldigen zich, nu gij, nu de bevolking van deze goede gemeente mij als het ware dwingt stil te staan en terug te zien op de afgelegde levensbaan. Stilstaan, zich bezinnen op de rijk dom van het leven en moedig voor waarts gaan, is voor ons het parool van deze dagen. Veel is er in mijn vrouw en mij omgegaan, toen wij mochten bemer ken, hoezeer onze warme gevoelens voor de gemeenschap van Holten, on der wie wij 25 jaren mochten leven en werken, in wier midden wij ons met ons gezin gelukkig mochten ge voelen, op zo hartverwarmende wijze beantwoord mochten zien. Bevoorrecht hebben wij ons gevoeld in Holten èèn der uwen te mogen wor den en blijven, g)elukkig ook te mogen ervaren in de Holter kring te mogen zijn opgenomen en daarmede te ver groeien. Holten is een stuk van ons leven ge worden, dat wij in de géborgenheid van ons hart hebben besloten. U mijnheer de lócb-burgeAeester en u mijnheer het oudste raadslid hebt van uw zijde uiting gegeven aan datgene, wat voor u een 25-jarig bur gemeesterschap, door mij vervuld, u en de uwen te zeggen heeft. Ik kom daar straks nog nader op terug. Eerst zou ik u willen zeggen wat 25 jaren burgemeester van Hol ten zijn, mij en de mijnen te zeggen heeft. Terugdenkende aan het ogenblik, waarop de toenmalige loco-burge meester Veneklaas-Slots, mij de ambtsketting omhing, herinner ik mij de hoop te hebben uitgesproken, dat het woord des Heren, mij een lamp voor de voet zou mogen zijn. Thans 25 jaren nadien wil ik er gaarne van getuigen, hoezeer Gods nabijheid mijn gezin en mij heeft ge holpen om de weg door het leven te vinden, hoezeer ik daarin de kracht heb gevonden om mijn taak in uw midden té volbrengen. Het besef, dat Gods leiding in een mensenleven, vaak ongemerkt, richting bepaalt, waarin het leven zich ontwikkelt, is mij vaak tot steun geweest, heeft mij ook geleerd vrede te hebben met teleurstellingen die ik soms ondervond. Het heeft mij in sterke mate be paald bij mijn opdracht om, woeke rende met de mij geschonken talen ten, vechtende tegen mijn zwakheden, te geloven in de oogst, waarvoor ik had te dienen, of om het met Hen- riëtte Roland Holst te zeggen: ik zal de halmen niet meer zien noch binden ooit de volle schoven, doch doe mij in de oogst geloven, waarvoor ik dien. Dit mijne heren is zo ongeveer mijn levensphilosophie. Daarin past het om stil te staan bij en terug te zien op de rijkdom van het leven. Ons leven is rijk, omdat mijn vrouw en ik ons gelukkig voelen hier in Hol ten, om Holtenaar met de Holterna- ren te mogen zijn, omdat wij hier mochten leven en werken. Holten heeft mij genomen zoals ik ben, met mijn hebbelijkheden en hebbelijkheden. Holten heeft mij de ruimte geschonken, die een mens no dig heeft om zich te ontplooien en te ontwikkelen, heeft mij de gelegenheid geschonken mijzelf te zijn en mij toe gestaan mijn hart aan haar te schen ken. Mijn leven is ook rijk, om het geluk, dat mij in mijn gezin is ge schonken. .v Mijn lieve vrouw, die* rriijri levens pad in Holten krüisfe, is mij al- die jaren een trouwe kameraad en reis gezel door het leven geweest, in haar hart mag ik mij geborgen weten „geen goud zo dierbaar is noch geenderleie munt, als tot een reisgezel is trouwe echtevrund. Voorwaar zij is het schoonste ge schenk, dat Holten mij ooit heeft kunnen geven. Mijn lieve kinderen, in Holten ge boren en getogen, schenken een rijke inhoud aan het leven van mijn vrouw en mij. Wij hebben hen mogen zien op groeien tot evenwichtige jonge men sen. Ik zeg het een Overijssels dichter gaarne na: De vrouw is mien vrund beide niet gedragen wordt door een persoonlijke vertrouwelijkheid, wordt het werk, dat zij te verrichten hebben ongunstig beïnvloed, wordt ook een zware hypotheek gelegd op de ar beidsvreugde van beiden. Wanneer ik u zeg, dat juist de goe de onderlinge verstandhouding met hen, die in mijn tijd gemeentesecre taris waren, niet weinig hebben bij- gedagen tot mijn levens- en arbeids vreugde, dan heb ik daarmede ge noeg gekarakteriseerd, hoe mijn ge voelens ten opzichte van hen zijn. Anno 1970 zit er weer een college, waarmede ik gelukkig ben. Wethou ders en secretaris in de vertrouwe lijkheid van onze omgang, in de overtuiging bij elkaar veilig te zijn en in de wetenschap, dat een ieder van ons op de ander kan rekenen ligt het geheim van de voldoening over het werk, dat wij te zamen hebben te verrichten, ligt ook de grondslag van de vreugde, die wij in onze ge meenschappelijke arbeid vinden. Holten is een goede gemeente, ik zeide het reeds; 25 jaren ervaring hiermede geeft mij het recht om daarvan te getuigen. Een uitspraak overigens, waarop ik, zelfs met uiter ste tolerantie, geen tegenspraak duld. Holten heeft daarvan ook ove rigens op de 5e mei 1.1. op een hart verwarmende wijze zelf getuigenis af gelegd, toen het in grote saamhorig heid zichzelf weer vond. Op die dag gaf Holten een positief en construc tief geluid in deze wereld, van waar uit helaas té veel negatieve geluiden tot ons doordringen. Dit zijn zo enige gedachten geweest, mijne heren leden van de raad, die op een ogenblik als dit vaardig over mij worden. U, mijnheer de loco-burgemeester en u. mijnheer het oudste raadslid hebt onder woorden gebracht, wat 'n 25-jarige ambtsvervulling van mij als Uw burgemeester en voorzitter U te zeggen heeft. Ik ben dankbaar maar niet vol daan. Ik ben dankbaar, zeer dank baar en gevleid, voor het oordeel, dat U over mij hebt willen geven, ik ben echter niet voldaan over mijzelf, om dat ik het beter had moeten doen, omdat mijn arbeid in mijn eigen ogen te veel gebreken heeft vertoond. Van mijn kant heb ik in het voren- gaande gepoogd onder woorden te brengen, want 25 jaren Holtens bur gemeester zijn, voor mijn gezin en mij heeft betekend. Ik wil daar nog aan toevoegen dat ik meen, dat men zijn werk niet goed kan verrichten, wanneer het geloof daarin ontbreekt, geloof in zijn' op dracht, geloof ook in de zin van de arbeid, welke men te volbrengen heeft. Jacintö Benavinte heeft eens ge zegd, dat hij niet wist, wat er het eerste is geweest, het geloof of de liefde. Gelooft men omdat men liefheeft of heeft men lief, omdat men ge looft? Wat mij betreft, zou ik willen zeg gen, dat ik geloof, dat men als burge meester, met name van deze goede gemeente Holten tot dienen geroepen is- Dit geloof, dat van de aanvang af bij mij aanwezig is geweest, is ge groeid en verdiept ;Lot een grote lief de voor deze Holler gemeenschap, die het dienen zo meer dan waard is. Ik heb in mijn woord tot U mijn dankbaarheid, dat' ik gedurende 25 jaren burgemeester van Holten mocht zijn, mijn dankbaarheid en mijn bewogenheid, dat de Holter be volking, welke U representeert, mij op deze dag met zoveel sympathie en genegenheid tegemoet wil treden, willen laten doorklinken. Gouden stralen zijn over het leven van mijn gezin en mij gegleden, waarbij ik mij de woorden van Guido Gezelle indachtig wil zijn, die zeide: Daarom zijn de gouden stralen U des zomers niet ontzegd, maar bij zult ze God betalen met een gouden dankbaarheid. Dat wil ik! De gemeenteraad komt dinsdag, 23 juni a.s. 's avonds 7.30 uur in openbare vergadering ten gemeente huize bijeen ter behandeling van de onderstaande. Zaterdag, 20 juni vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, tel. 1280 (aleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 20 juni en zondag, 21 juni A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8. Goor, tel. 05470-3355 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgeval- Zaterdag, 20 en zondag, 21 juni, W. C. C. Wamelink, Schepenenstraat 16, tel. 2004. 's Ochtens van 9.00-10.00 uur be halve zaterdags bij mevr. C. Knijff- Dekker. Bij geen gehoor tel. 1799 mevr. Beltman-Aanstoot. Zaterdag, 20 juni t.e.m. vrijdag. 26 juni buiten de diensturen Elec- tra: H. Heijenk, Kolweg 44, tel. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorboer- straat 3, tel. 1793. Vrijdag 19 juni t.e.m. zondag, 21 ju ni keurmeesters buiten de dienst uren C. Dijkstra, Schoolstraat 5, tel. 1833. Maandag 22 juni t.e.m. zon dag, 28 juni: H. J. Moleman, La- geweg 13, tel. 1974. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan 't slacht huis tel. 1318. Het Nationaal Concours-hippique, dat zaterdag 27 juni a.s. door de L.R.V. „De Bergruiters" op de terreinen van het erve „Diessenplas" aan de Larense- weg wordt georganiseerd beloofd een grandioos paardensportevenement te worden. Aan dit concours, waarvan de inschrijving inmiddels gesloten is, zullen 's morgens liefst 219 combinaties deelnemen in de dressuurwedstrijden. Hiervan rijden er 136 „Licht" (L.), 23 „Midden" (M.) en 11 „Zwaar" (Z.) in de diverse springnummers. 's Morgens wordt de dressuur en het springen L verreden. Na de middag wordt het concours officieel geopend door de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, nadat daaraan een mars van de muziek vereniging „HMV" met drumband door Holten is voorafgegaan. De officiële opening vindt plaats om 13.00 uur. In het middagprogramma zijn de volgende nummers opgenomen, ope ning met de Parade van alle deelne mende combinaties, springen M, springen Z. en het optreden van de ponyclub „De Bergruiters". Verder springen M „Speel uw spel" en als hoogtepunt van de middag het Pui- sancespringen, klasse Z. H.M.V. zorgt met name in de pauze voor de muzikale omlijsting van deze paardensportdag. Dat het middagprogramma iets bij zonders belooft te worden blijkt wel uit de klinkende namen van de deel nemers in de verschillende rubrieken. In de klasse Springen Z en Puisance schreven o.a. in de heer G. Mensink uit Aalten met de arabier „Piet Hein" (Deze combinatie ging vorig jaar in Bathmen over een hindernis van 1.75 m), mevrouw G. Smelt-Roerink met „Battele Bum" uit Lonneker, zij is Overijssels kampioene en zag in 1969 in Apeldoorn het Nederlands kampi oenschap op het nippertje aan zich voorbijgaan, en de heer M. Pompen HOLTEN: Ned. Herv. kerk 8.30 u. en 10.15 uur Hulpprediker A. Schellevïs, Geref. kerk 8.30, 10.00 en 15.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen (Bed. H. A. en nabetrachting). In deze diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor. eigen kerkgebouw. R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R.K. Kerk: Za terdagavond 7.30 uur zondagmorgen 7.30 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK; Bethanie 9.30 uur ds. C. C. Addink. OKKENBROEK. Ned. Herv. kerk collecte voor „Zonnegloren". 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte voor Zonnegloren. Aan het einde van de dinsdagavond in hotel „Vosman" gehouden jaar vergadering van de afd. Holte» van de E.H.B-O. heeft burgemeester mr- \V. H. Enklaar aan 35 dames en he ren die enkele weken geleden met goed gevolg het examen hadden af gelegd het EHBO-diploma met in- sigae uitgereikt. Mr. Enklaar wees hierbij in een kor te toespraak op het zeer nuttige en belangrijke werk van de EHBO-ers en hij sprak een woord van dank tot dokter J. F. Sijtsema voor de oplei ding van de gediplomeerden. De dames en heren die een diploma ontvingen zijn: W. Beldman-De Vries, W.A.F. Dik- kers-Wegstapel, J. Foks-Raad, G. Gervedink-Nijhuis-Harbers, H.J. Pop- pe-Kolman, J. Stuküer-Prins, G.B.E. E.R. Stam, A. Cai-o, J.M. Westera, A. Aaltink, G.J. Beldman, M.J.V. Arendshorst-Walvoort.M.E. Baltus- Het geschenk van de bevol king een kleuren TV werd aangeboden door het echt paar Aaftink-Nijkamp. Reilink, J. Bekkemens-Krijgsman, M.E. Groen-Harteveld, G. Wibbe- link-Roelvink, J.H. Tuitert-Bekker- nes, S. Stam-Stam, G.H. Reilink- Hidders, J.H. Uifman-Bekkemens, H.G. Lensinki, M. Mulder, B.J. Schi- pers en de heren A. Groen, E. Kruit, D.J. Ligtenberg, G.W. Schooien, W. Bekkemens, H.J. Roelvink, J. Kruk en G. Beldman. In deze vergadering die onder lei ding stond van de heer A. Jalink bracht de heer H. Rozedom een uit gebreid jaarverslag uit waaruit o-m. bleek dat het aan activiteit in de afd. Holten niet heeft ontbroken. Bij diverse evenementen, wandel tochten, motocross, Overijsselrit van de KNMV, wielerronde enz. werd een verzoek gedaan om hulp verzoeken waaraan steeds graag werd voldaan. Uit het verslag van de penn.esse mevr. D. Sluiter-Aaftink bleek o.m. dat er over 1969 een klein batig sal do was. De commissie voor kascontrole die bestond uit mevr. Qronsvoort-Nek- kers en de heer J. Kolkman, had boeken en bescheiden in orde bevon den. Als bestuurslid werd herkozen mevr. Broekmaat-Schlamilich terwijl in- plaats van mevr. D. Sluiter-Aaftink en de heer P. Rugenbrink, die geen van beiden herkiesbaar waren, geko zen werden mevr. Bronsvoort-Nek kers en de heer G. Geiwedink Nijhuis. Voorzitter Jalink sprak een hartelijk woord van dank en waardering tot de scheidende bestuursleden die bei den een reeks van jaren hun beste krachten aan de afdeling gaven. Hij deed zijn woord van dank vergezeld gaan van een boekenbon. De heer D.J. Ligtenberg sprak na mens de geslaagden een woord van dank tot dokter Sijtsema en de he ren Rugenbrink en Rozedom voor het geven van de lessen en hij of freerde een geschenk onder couvert. Een voorstel van het bestuur om dit najaar een donateurswervingsactie te houden ter versteviging van de kas werd met algemene stemmen aange nomen. De heer H. Koopman, Deventer- weg 4, werkzaam bij de huishoudelij ke dienst op de Ned. Metti-ay te Eef- de is met ingang van 1 juli a.s. be noemd tot hoofd van de huishoude lijke dienst van de Stichting „De Bee- le" bij Voorst, afdeling van de Stich ting ,,'t Hogeland". met de zwarte Hannoveraanse hengst „Ferari", die reeds bewezen beeft goed te zijn voor 1.80 meter. Voor het Springen M en „Speel Uw Spel" hebben o.m. ingeschreven: R. A. M. von Martles Dankem met Lady madona" uit Dalfsen, mej. R. Get- kate uit Lonneker met twee zeer goe de paarden nl. „Pegasus" en „Sa pristi" Jan Miiller uit Holten van L.R.V. „Bathmen" met een nieuw paard „Little Symphonie". F. Tabois uit Almelo met „Demon", Jan Murris uit Holten met „Amor" en J. Heins met twee paarden n.l. „Lotes" en „Toska". Dat een concours-hippique van een dergelijke samenstelling mogelijk is, is o.m. te danken aan de spontane medewerking van de Holtense mid denstand, de diverse industriëlen en particulieren en aan de grote inzet van de Bergruiters zelf. Een belang rijke factor bij het welslagen zullen de weersomstandigheden zijn, zoals deze zich bijv. momenteel manifeste teren. Men schrijft ons: Zoals uit het verslag van de raads vergadering van 28 april j.l. te con cluderen -yiel, waren -de meningen over de acties van de groep Pro Sport zeer verdeeld. Men had wel begrip voor de felle uitingen, maar vond de manier waarop een en an der is geschied, niet charmant. Het was de bedoeling van Pro- Sport de gemoederen in de eerste plaats wakker te schudden, hoe dan ook. Dat is dachten we gelukt. Om nu niet het stempel van loze kritiekers te krijgen, 't geen ook zeer beslist nooit de bedoeling is geweest, vindt Pro-Sport het nodig een alter natief te bieden. Teneinde dat gecoördineerd en in sa menwerking met de Sportstichting te kunnen doen, heeft er met deze Stich ting een gesprek plaats gevonden. Ten eerste om ook bij de Stichting een eventueel misverstand over de goede bedoelingen van Pro-Sport te voorkomen en om duidelijk te maken dat wij naast hen willen werken en niet voor-na of tegen hen. Dit gesprek is in een prettige sfeer verlopen, en heeft er toe bijgedra gen dat de Actiegroep zich gesteund weet door de Stichting bij het voe ren van bepaalde, door overleg naar voren et brengen acties. Deze acties zijn in principe reeds uitge werkt, en er zal getracht worden deze zeer binnenkort te verwezenlij- ken- Actiegroep Pro-Sport. De Postduivenvereniging „De Berg- vhegers" nam met 88 duiven deel aan de wedvlucht vanaf SurviUiers (Fr.) afstand 448 km. De duiven wer den gelost om 6.00 uur. Aankomst eerste duif van H. J. ten Velde om 13.29.55 uur, laatste duif om 14.01.47 uur. De voUedige uitslag was: 1-17 H. J. ten Velde, 2-10-16. G. Steunenberg, 3-4-18 H. J. Schuiterd, 5-9 H. v. Beek. 6, 8. 11, 15, 21-22 Gebr' Willems, 12. J. Paalman. 13. L Ga- zan, 7-14-19 W. Aaftink, 26. G. Veld huis. Holten6 Gemengd Koor neemt za terdag 20 juni deel aan een nationaal concours te Groenlo. Het koor komt uit in de „Superieure afdeling". Wij wense koor en dirigent veel succes. Voor de oriënteringsrit van de MAC „De Holterberg" bestond zon dagmiddag een grote belangstelling. Zeven en zestig deelnemers versche nen aan de start bij het clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat. Deze rit-uitgezet door de leden H. W. Goorman, G. J. Sluiter en D. B. Krikking ging door de mooiste delen van Holten en omgeving en eindigde tenslotte bij het Stationskof fiehuis van de heer M. Kalfster- man eveneens in de Stationsstraat. Het werd een geslaagde middag, waarover de deelnemers vol lof wa ren. Bij het uitreiken der prijzen, bestaan de uit een buitenlandse reis voor twee personen als eerste prijs en verder uit kunstvoorwerpen, bracht voorzit- In een voorstel aan de raad zeggen burgemeester en wethouders, dat krach tens het bepaalde in artikel 10 van de Overgangswet Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting de van kracht zijnde gemeentelijke maatregelen op het ge bied van de ruimtelijke ordening, voorzover deze gebaseerd zijn op de Woning wet 1901, aan de sedert 1 augustus 1965 geldende nieuwe voorschriften op dit terrein dienen te worden aangepast en wel binnen 5 jaren na de inwerking treding. Het college zegt dan verder: Dit betekent, dat ook het geldende hoofdzakenplan dezer gemeente vóór 1 augustus 1970 aan de nieuwe voor schriften dient te worden aangepast. Met betrekking tot het bestem mingsplan voor het buitengebied mo gen wij speciaal uw aandacht vra gen voor de omschakeling van mel dingsplicht naar bestemmingsplan. Deze meldingsplicht is geregeld in de wet van 28 september 1950. staats blad K 415. houdende voorlopige re geling inzake het Nationale Plan en de streekplannen en waarvan inge volge bovengenoemde Overgangswet énkele arikelen van kracht blijven tot 1 augustus 1970. Na 1 augustus 1970 zal de bescher ming van de meldingsgebieden, wel ke thans nog is verzekerd via de mel dingsplicht en de bevoegdheid om bezwaar te maken, moeten zijn over genomen in de gemeentelijke bestem mingsplannen. In het ontwerp-bestemmingsplan voor het buitengebied, welk ontwerp u binnenkort ter vaststelling zal wor den aangeboden, is met deze omscha keling voldoende rekening gehouden en zullen de meldingsgebieden vol doende veilig gesteld worden. Aangezien het bestemmingsplan voor het buitengebied op 1 augustus 1970 nog geen rechtskracht zal heb ben en derhalve de meldingsgebieden in deze gemeente de nog niet zo noodzakelijke bescherming zullen kunnen genieten, is het ter verwc- zenlijking van die noodzakelijke voor- Oescherming hangende de procedure voor de definitieve totstandkoming van het bestemmingsplan voor het buitengebied, waarin de bescherming i van natuurgebieden, bossen en ge- bieden van landschappelijke of na- tuurwet.enschappelijke waarde met j agrarisch gebruik, wordt verzekerd. noodzakelijk een voorbereidingsbe- sluit te nemen, waarin het vereiste j van een aanlegvergunning is opgc- j nomen. Voorts is het noodzakelijk voor de j recreatiecentra „De Holterberg". ,.De Prins", „Espelo in oprichting", voor de uitbreiding van hel bestem mingsplan zomerhuisjesterrein „De Borkeld", alsmede voor het gedeelte Wtaliet bestemmingsplan ,.De Haar", waaraan gedeputeerde staten goed keuring hebben onthouden, voorbe- reidingsbesluiten te nemen, aange zien deze gebieden nog niet zijn op genomen in een bestemmingsplan." Teneinde ongewenste ontwikkelin gen in deze gebieden zoveel mogelijk te kunnen weren, is het noodzakelijk, dat de raad op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning verklaart, dat in het buitenge bied dezer gemeente voor de hier- voren met name genoemde gebieden, bestemmingsplannen in voorbereiding worden verklaard. Zij zijn voor de raadsleden aangegeven op de voor hen gebruikelijke wijze in de raads- portefcuillc ter inzage gelegde kaar ten.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3