Grote belangstelling voor het school- en volksfeest Een structuurplan voor Holten Modeshow en handwerk- tentoonstelling Geslaagd blijspel op het feest in Espelo Espelo amuseerde zich Schoolreisje o.l. Dorpsschool Naar het Veluwemeer Kerkelijke verkiezingen Vereniging Bedrijfs voorlichting heeft nieuwe voorzitter Reisje Dijkerhoekse plattelandsvrouwen Gevonden en verloren voorwerpen Voorlopig geen zitting bedrijf s- voorlichter Liefde in een duiventil Handwerksters weerden zich geducht „Risingstar" kam. bulldog Visdag 5 Juni 1970 Espelo heeft vorige week zaterdag, begunstigd door prachtig zomerweer, uitbundig zijn school- en volksfeest gevierd op het ter rein bij „Het Trefpunt" aan de Vale weg waar een grote tent was opgezet en diverse vermakelijkheden voor een sfeervolle aankle ding van het terrein zorgden, waarvoor een grote ereboog prijkte. 's Morgens tussen 10.00 en 11.00 uur vond het kinderfeest plaats en 's middags de volksspelen waarvoor zich een groot aantal deel nemers had opgegeven, 's Avonds heerste er grote gezelligheid in de tent, waar de Wama's optraden en gedanst werd met muziek van het orkest „Les Rivals". Hoe druk het was moge blijken uit het feit, dat tegen het einde van het feest het bier op was. Het feest begon 's morgens al heel mooi met een prachtige op tocht, waaraan niet minder dan 37 nummers deelnamen, waar onder een achttal praalwagens lopende groepen, 3 maximfiet- sen, versierde karretjes, kinder fietsen en andere jeugdgroepjes. De keuring begon plm. half ne gen bij de o.l. school, waar de jury bestaande uit de heer en mevr. T. Groothoff, S. Groot- hoff-Van Riemsdijk en de heer B. Droste, hoofd der R.K. School te Nieuw Heeten, geen gemakkelijke taak had. De uit slag zal dan ook nog nader door de commissie worden bekend ge maakt, omdat zij ieder gaarne een' prijs wil toekennen. Met de muziek van H.M.V. met drum band voorop, trok men in de Op vrijdagmorgen ging de zesde klas van de Dorpsschool op reis. Het voornaamste doel was roeien naar hartelust op het Veluwemeer e-n dat werd een geslaagd festijn! Om half negen al gleden de kano's be mand over de effen waterspiegel, ge volgd door de roeiboten. De ochtend nevel hing in de verte nog op het meer. Alles ademde rust en vrede. Hier en daar waren nog een paar aanwijzingen nodig om koers te hou den in plaats van rond te tollen en toen voer de vloot naar het middelste eiland in de nabijheid van het Pias huis. Na zo'n half uurtje stieten de boten tegen de oever. De kano van Marietje Paalman was de eerste. Het recreatieoord werd verkend in zijn lengte en breedte. Het derde ei land lag er niet ver af, maar grote zwermen vliegen bemoeilijkten het ongestoord genieten van de schone natuur. Enkele nesten werden gefoto grafeerd Er broedden veel eenden. Op de terugtocht was het nog blad stil. Dit vergemakkelijkte het pedde len, roeien en koershouden buitenge woon. Tegen half twaalf werden de boten aan de steiger gelegd en de kano's op het strand getrokken. De boterhammen kwamen te voorschijn en vrolijk koutend werd de inwendige mens versterkt Het gezelschap groet te de heer en mevrouw Slager, wenste de hoogste klas van de Holter Kolschool, die inmiddels ook op het strand was verschenen, een plezieri ge dag toe en vertrok via Harderwijk naar Lunteren. Het Pannenkoeken huis met speeltuin en kinderboerderij werd met een bezoek vereerd Latei- op de dag sprongen velen nog in het mooie bosbad Over Otterlo reed de bus naar het Nationaal park ,,De Ho ge Veluwe". In de bosvijver zwom men kanjers van karpers, die zich graag 'ieten voederen. In de verte werd een wild zwijn ge zien. Verder leverde de rit door het reservaat deze keer weinig op. Via Zulphen werd Holten tenslotte teruggevonden. Naar 't Westen Voor klas 5 ging de schoolreis dit jaar richting Amsterdam. Om de lan ge rit wat te onderbreken werd de speeltuin „Oud Valkeveen" bezocht, waar de kinderen zich al even goed konden uitleven na eerst wat fris ge dronken te hebben. Tegen de middag werd koers gezet naar Schiphol. Daar vond menigeen een goedkoop „verre- kijkertje" om langdurig de vliegtui gen te bekijken. Het volgende doel van de reis was het Muiderslot. Voor dat we het kasteel bestormden, werd nog wat gedronken. Maar toen was het zover. Onder doodse stilte vertel de de rondleidster over al die oude zaken. Het was een hoogtepunt van de dag. Tot slot, na lang wachten, eindelijk de Julianatoren. Dit was het wel. Met bonnen, munten en frites ■loeg het laatste uur van de school reis. Om 7 uur kwam iedereen droog en behouden thuis. richting Nieuw Heeten, waar bij de boerderij van de fam. Leunk gedraaid werd en waarna de stoet vervolgens ontbonden werd op het feestterrein. Er waren hele mooie en goed ver zorgde inzendingen bij. Van de praal wagens noemen wij: „Is er nog toe komst voor de boer?", de meisjes vereniging met de Espelo-Mars-ex- pres, Kamp met tent, Boerderij met kippen en kuikens, Circus Pipo, een ponywagen met hofdames op pony's, twee figuren van de Fabeltjeskrant, een Bierwagen enz. enz. De Rijkspo litie zorgde voor. een vlotte doorgang van het verkeer. Na de optocht mochten de kinde ren grat'is draaien, deden kinderspe len en werden getrakteerd in de tent. Voorts waren er mooie prijzen en cadeautjes. De volksspelen begonnen reeds voor de middag met het traditionele ringsteken met.'landbouwtractoren en verder het touwtrekken voor dames en heren, stoelendans, handbalspel dames, zaklopen voor paren en niet te vergeten het kuipsteken, dat vaak grote hilariteit verwekte. Het voet balspel vooj- de heren, nl. doelschie- ten door gaten in een plank, bleek lang niet eenvoudig, maar men amu seerde zich er wel mee. Na het melken begon de gezellig heid in de tent, waar de „Wama's' optraden en prettig gedanst werd tot middernacht met het orkest „Les Ri vales". De heer Molewijk en zijn ploeg kwamen 's middags nog opna men maken voor de film van Holten De uitslagen van de volksspelen zijn als volgt: Ringsteken met landbouwtrekkers: 1. H. Krikkink, 2. Wim Vruggink, 3. G. J. Luggenhorst en 4. D. Jansen. Touwtrekken heren: 1. groep Struik, 2. groep Reilink. Touwtrekken dames: 1. groep D. Klein Horsman, 2. groep Bertha Schippers. Stoelendans dames: 1. Gerry Reij- link, 2. mevrouw Prins-Schippers, 3. Jenny Volkerink. 4. mevr. Nikkels, 5. mevr. Mossink-Haverslag. 6, Jan- tina Toorneman, 7. mevr. Stevens- Boode, 8. Bertha Schippers. Doclschieten heren: 1. F. Schip- Espelose jeugd in de enor me raket klaar voor de lan cering naar Mars. 4. Arie Jansen. Handbal dames: 1. Annie Meilink, 2. D'ika Krikkink, 3. mevr. Krikkink- Aytink, 4. Dinie Klein Horsman. Zaklopen hindernissen voor paren: 1. J. W. Rensen en Dinie Klein Hors man, 2. Henk Kolkman en zuster, 3. G. Morsink en echtgenote. Kuipsteken: 1. Herman Krikkink. 2. Henk Nikkels, 3. Dinie Krikkink, 4. Gerrit Stegeman, 5. G. Markvoort, 6. B. J. Markvoort, 7. D. Jansen. Uitslagen der kinderspelen De Volksfeestcommissie te Espelo heeft besloten aan alle deelnemers aan de optocht, nrs. 1 tot en met 37, een prijs toe te kennen. Deze prijzen kunnen worden afgehaald op dinsdag, 9 juni van 8.00 - 9.00 uur 's avonds in het gebouw „Het Trefpunt". Zij heeft op advies van jury de volgende extra of ere-prijzen toegekend: a. Wagens en pony's: nrs. 31 - 34 en 37; b. Lopende groepjes: nrs: 23 - 21 en 18; c. Versierde fietsen: nrs. 5 -9 en 10. In een op dinsdag 9 juni a.s. des avonds 7.30 uur te houden informele vergadering van de gemeenteraad zal Ir. R. Hajema, stedebouwkundige te Assen een nadere toelichting geven op het ontwerp-structuurplan, dat door zijn bureau voor deze gemeente is opgemaakt. Het is een lijvig boekwerk van 120 bladzijden met tal van kaartjes, sche matische voorstellingen, grafieken en statistieken, waaraan de raadsleden een ecorme kluif hebben om zich daar doorheen te werken. Wij zouden zelfs willen opmerken, dat het in de korte spanne tijds, die daarvoor ge geven is. praktisch onmogelijk is de stof voldoende tot zich te laten door dringen Het is daarom goed, dat Ir. Hajema zelf komt omdat een monde linge toelichting vaak verhelderend werkt wanneer men in de leesstof blijft steken. O Ter voorziening in de vacatures we gens periodiek aftreden van de ouder lingen Joh. Bosschers, A. J. Nij- kamp en J. Stam zijn door de kerke- raad der ger. kerk candikaat gesteld de heren J. Bolink Johzn., Borkeld, D. Boog. Bathmen, H Heusinkveló, Dorpsstraat; D Kruirnelaar, Lage- weg, J. W. Stam, Borkeld en F de Wit, Beuseberg. Voor diaken zijn in de vacature M Scholman candidaat gesteld de heren D Hartink, Wevers- straat en J A Schupprt, Markepad. Dq verkiezing zal plaats hebben zon dag a.s. zowel na de morgen als na de middagdienst. De lijvige studie bestaat uit drie delen In deel I wordt een geografische ka rakteristiek gegeven van de gemeen te. Teneinde een goed beeld te geven van de huidige situatie is in dit deel ook aandacht besteed aan het (recen te) verleden. In deel II wordt het toekomstbeeld weergegeven. Hierbij is enerzijds uit gegaan van de tendenzen uit het re cente verleden, terwijl anderzijds re kening is gehouden met de gewenste (maar ook toegestane?) ontwikkelin gen. Zonder band met het verleden is immers geen indentificatie moge lijk, terwijl zonder vernieuwing de ontplooiingskansen en de ontwikke lingsmogelijkheden betrekkelijk ge ring zijn. Ten behoeve van de opti male inrichting van de ruimte en dus ook ten behoeve van het welzijn van de bevolking zal ongetwijfeld nog nader detailonderzoek nodig zijn. In deel III volgt tenslotte een be schrijving van de gewenste ruimte lijke structuur, aldus de inleiding. Het onderhavinge rapport, dat vol gens de samenstellers beschouwd moet worden als een eerste aanzet tot een structuurplan ex artikel 7 van de Wet op de Ruimtelijke ordening, is bedoeld als een discussienota. „Plan ners" zeggen zij, „zijn immers ook maar mensen en alle mensen zijn planners". De tijd ontbreekt ons helaas om in de eerste aanleg dieper op deze „discus sienota" in te gaan. Zij bergt vol doende stof in zich om er veel over te denken, te zeggen en te schrijven. Wat wij altijd zo jammer vinden is, dat bij dit soort rapporten en nota's, zo vaak van oude, wij zouden liever willen zeggen verouderde gegevens moet: worden uitgegaan, omdat de statistieken heel vaak en dat kan misschien niet anders niet ,,up to date" zijn. Als men met cijfers van 1960 moet werken, zoals wij tegen kwamen, dan rijst de vraag kan men hierop toekomstverwachtingen base ren. Hopenlijk dat Ir. Hajema er een zinnig antwoord op weet. In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting, waarin de verenigingen in Holten en Dijkerhoek zijn opgegaan en waarvoor een vrij wel geheel nieuw bestuur gekozen werd, zijn de functies als volgt ver deeld. Voorzitter is thans de heer A. van de Brink te Dijkerhoek, secreta ris de heer J. H. Jansen. Neerdorp 77, en penningmeester de heer E. Struik te Espelo. Verdere bestuursle den zijn de heren A. Veltkamp, Hol- terbroek 50, G. Aanstoot, Look 64, H. W. Luggenhorst, Holterbroek 83 en Joh. Wissink, Holterbroek 65. -Met de muziek van „The Evening Strings" werd er na het toneelstuk nog een gezellig dansje gemaakt. Leden van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen maakten dinsdag per tou ringcar een reisje naar Amsterdam en omgeving. Om 8 uur werd gestart. Na een opgewekte rit was de eerste pleisterplaats Hoevelaken, waar de koffie werd gebruikt. Vandaar volgde een bezoek aan de grote luchthaven Schiphol, waar werd rondgekeken en vanaf het platform op het restaurant de aanomst en het vertrek van de talrijke vliegtuigen werd gadegesla gen Toen men hier uitgekeken was ver trok men via de Hem- en Coentunnel naar Amsterdam waar een rondvaart werd gemaakt door de grachten en over het IJ. waardoor de dames een indruk kresen van de pittoreske ge vels langs de Amsterdamse grachten en van de enorme haven van deze grote handelsstad. Om plm. 17 uur werd via Hoeve laken de terugtocht aanvaard, waar na men zich na terugkomst in Dijker- honk de warme maaltijd in 't Bonte Paard goed liet smaken. Het was een goede reis geweest met een gezellig slot 1 zwarte verrekijkertas, 1 hangertje, 2 bankbiljetten, 1 groene damesfiets, zwem goed. KOMEN AANLOPEN: 1 rood-bont kalf. 1 steunzool, 1 zwarte jongensschoen, 1 jute tas met inhoud, 1 gouden ket tinkje, l portem. met inhoud, zwem- goed. Inlichtingen dagelijks van 8 - 22 uur aan het groepsbureau der rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22, doch niet tussen 13.00 en 14.00 uur. Spelletjes klas 1, 2, 3: waterdragen; treintje spelen; balgooien; geblind doekt brieven posten. Ie prijs groep 1: Gerda Blakena; Henk Blankena; Ria Jansen; Gerrie Jansen; Martie Jansen; Jannie Bek- kernens. 2e prijs groep 3: Rida Krikkink; Jan Prins; Jan Schoneveld; Teun Ste vens; Bennie Haverslag; Gerrit Vrug gink. 3e prijs groep 2: Diny Jansen; Henk Nijkamp; Dinie Boode; Wim Nijen- huis; Johan Baltes; Mineke Boode; Joke Nijland. 4e prijs groep 4: Gerard Mark voort; Willemine Slijkhuis; Diny Mei link; Gerrit Bekkernens; Henk van Zon; Dinand v. d. Linden. Blokjesrapen: 6e klas: 1. Bert Krik kink; 2. Egbert Jansen; 3. Herbert Krikkink. Hoe druk het zaterdag was op 't School- en Volksfeest in Espelo tijdens het doel- schieten. 5e klas: 1. Willemine Vruggink; 2. Jantina Klein Horsman; 3. Jan Lub- bersen. 4e klas: 1. Ineke Nijenhuis; 2. Fen ny Rensen; 3. Willy Boode. Eierlopen: 6e klas: 1. Bert Krik kink; 2. Herbert Krikkink; 3. Reinie Jansen. 5e klas: 1. Diny Nijenhuis; 2. Wille- mien Vruggink; 3. Jantina Klein Hors man. 4e klas: 1. Willy Boode; 2. Reinder Slijkhuis; 3. Ineke Nijenhuis. Allemaal 2 prijsjes, traktatie ijs en limonade. Wijngaard (mevrouw is wedu we) komt zo nu en dan eens buurten en heeft een oogje op mams. Hij richt later zelfs een feestje aan omdat hij bij de fa milie eet, wijl hij geen huishoud ster kan houden. De beide meisjes krijgen mooie ca deaus van hem en „mams" wil hij een prachtige ring geven, maar dat aanvaardt zij toch niet. Trees krijgt een mooie broche. Tineke heeft een oogje op Hans, maar zij probeert dat niet te laten blijken, want dat heeft zij haar moeder min of meer be loofd. Als de vader van Hans van Beijningen (J. G. Prins) op bezoek komt en prettig ontvangen wordt, maakt deze weduwnaar ook al avan ces jegens mams. Hans blijkt geen economie te studeren, maar heeft de schildersacademie afgelopen. Als hij een telegram ontvangt, dat een werkstuk van hem is geaccepteerd volgt de ontknoping. Er komen van alle kanten bloemen binnen. Mams" verlooft zich met „meneertje", Har--, ry komt met bloemen aandragen voor Milou en Tineke valt Hans in de armen, omdat hij haar bloemen zond. Het wordt een echt „happy end". Een leuk blijspel, met zeer aardige invallen, dat door het gezelschap uit stekend op het geïmproviseerde, maar keurig verzorgde, toneel werd gezet en waarvan het publiek zeer heeft genoten, gelet op de grote vro lijkheid, die het veroorzaakte. De spelers werden dan ook na ieder be drijf met een spontaan applaus be loond. Allen hebben hun rol keurig ver tolkt. Een extra woord van lof komt echter toe aan Bertha Schippers, die met de zeer zware rol van Tineke een groot aandeel had in het welsla gen van het stuk, dat geregisseerd werd door de heer F. J. Hol. De gnmmermg was in goede handen bij de heer Johan van Geenhuizen, ge luid en verlichting werden verzorgd door Allard van Bruggen. De voorzitter van de volksfeest- commissie. de heer J. W. Nijland, opende de avond met een speciaal welkomstwoord tot de burgemeester en mevrouw Enklaar en dankte voor de royale wijze, waarop de buurt schapsbewoners op de lijsten hebben getekend. Hy bracht de spelers aan het slot van het stuk dank voor de mooie avond, die zij verzorgd had den. De handwerktentoonsielling van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, waarmede in Zwolle acht prijzen gewon nen werden. Op de achter grond mevr. L. Steenhuis- Wiersma, die de leiding had van de handwerkcursus. Tot 1 oktober a.s. zal de bedrijfs- voorlichter, de heer J. W. Lubbersen te Bathmen. op dinsdagmorgen geen zitting houden in de lokaliteit van de Coöp. Raiffeisenbank te Holten. Tele fonisch blijft hij steeds te bereiken onder nummer 05704438, hot. liefst 's morgens van 7.30 tot 8.30 uur en 's avon_ds na 7.00 uur. De datum voor de jaarlijkse zo- merexcursie werd vastgesteld op donderdag, 23 juli' a.s. Het program ma vermeldt o.a. een bezoek aan de proefboerderij „De Vlierd" in de Be tuwe bij Zaltbommel en een bezoek aan de vüeghaven Schiphol. Even tuele deelnemers worden verzocht nu reeds met deze datum rekening te houden. De zeer geslaagde school- en volksfeesten te Espelo werden vo rige week vrijdagavond geopend met een toneelvoorstelling door de Espelose Toneelvereniging in een grote tent bij het gebouw „Het Trefpunt" aan de Valeweg. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrijven van Anke Wildonck „Liefde in een duiventil". Die dui ventil was dan het pension van Mevrouw (Mans) van de Wijn gaard (Mevr. H. J. Hol-Groothoffwaar een paar studenten op kamers zullen komen. Dick Jansen (J. W. Vruggink) en Hans van Beijningen (Jan Markvoort). Haar 18-jarige dochter Tine ke (Bertha Schippers), een ech te flapuit, is al sterk geëmotio neerd bij de gedachte aan de komst van deze studenten. Haar oudere zusje Milou (Mevrouw Mossink-Haverslag) is al vijf jaar verloofd met Harry Gom- mers (E. Markvoort)maar dat is al een beetje sleur geworden en Tineke steekt daar zo nu en dan de draak mee. De verhou ding wordt er niet beter op, als Dick1 Jansen een vroegere buur jongen blijkt te zijn en Harry Milou en Dick meent te betrap pen als zij oude herinneringen ophalen. Er spelen zich allerlei tafereeltjes af waarbij Trees, de werkster (mevrouw Krikkink- Brinkman) met rake opmerkin gen de lach in de tent doet op- klateren. „Meneertje" Martens. (Wim Rensen) een wat oudere buurman van de familie van de Dat Wonnink's Modecentrum bij de tijd is en voor grote zaken in de stad beslist niet onderdoet, bleek hier overduidelijk. Alle nieuwigheden, zo wel op het gebied van de foundation en badpakken als de Jumpsuit waren aanwezig. Heel vaak door een pas send pruikje in de kleur van het kledingstuk gecompleteerd. Het kap- werk werd door de heer Stegeman verzorgd. Mevrouw L. Steenhuis-Wiersma voorzag het geheel van commentaar en wees telkens weer op het modieu ze in snit en stof en bijv. waarom de één dit en de ander dat beter stond. In de pauze was er gelegenheid de handwerken te bezichtigen, die in de loop van de winter door een negental dames onder leiding van mevrouw Steenhuis waren gemaakt. De heer J. van den Berg behaalde met zijn onlangs ingevoerde Engelse buldog „Risingstar" (teef) op de In ternationale Hondententoonstell'ing van „U.Z.G." te Utrecht het kam pioenschap in deze klasse. De keu ring had plaats door een Engelse keurmeesteres. Onlangs verwierf hij reeds het kampioenschap in 's-Her- togenbosch. Hoe goed er gewerkt was blykt wel uit het feit, dat van de twaalf stuk ken die ingezonden waren naar de handwerkwedstryd in Zwolle er acht in de prijzen vielen, te weten twee eerste, een tweede en een derde prijs in de rubriek kruissteek, een eerste in de rubriek bandopnaaien, een tweede in de rubriek filet-doorstoppen alsmede een tweede en een eervolle vermelding in de rubriek Perzisch ajour. De stukken, die een eerste of een tweede prijs behaalden zyn ook ten toongesteld op de landelijke tentoon stelling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen te Alkmaar. De laatste bijeenkomst in dit seizoen van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd de vorige week donderdag gehouden in Amicitia, waar na een korte inleiding van de presidente mevr. M. Kleijn Hesselink-Brand een modeshow plaats vond. De N.V. Wonnink had hiervoor ruim 150 kledingstukken naar Amicitia ge bracht waar zij door de leden en hun kinderen geshowd werden. Helemaal echt liepen zij over een plankier, dat midden door de zaal gemaakt was, hun japon, mantel of broekpak te presenteren. Voor alle leeftijden waren kledingstukken aanwezig. Kleuters, grotere jongens en meisjes en ook de al wat oudere dames.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3