ziet u wel! Braun Manulex de oplaadbare zaklantaarn SCHOOLREISJES van BILJARTCOMPETITIE „ONS GENOEGEN" AFGESLOTEN de o.l. Kolkschool Instelling van een weekmarkt beoogd L itstapje bejaardensoos Het V.V.V.-vakantieprogram VAN VREEMDE VW'S WAAR GAAN WE HEEN? klas 4 Klas 5 ging naar Schiphol Bert Knapen in selectie Slotavond - bingo-avond - „De Vriendenschaar" Bedrijfsvoetbal in volle gang Klas .3 naar Urk Aaar Drente met Aaar het 1 el inco mer r met klas 6 - Jansen 3 (Holten) degradeert naar de 4e klasse Hen gel wedstrijd in de Schipbeek en trip naar Tacozi jl De havo-examens zijn begonnen Bestuur Marktcommissie aangevuld Bijzondere raads- vergadering donderdag 18 j nni a.s. Holten 1 speelt in Irnsum Wereldkamp. Attje Keulen- Deelstra verricht aftrap Goed achter licht Geslaagden HMV gaat lompen inzamelen (Culturele agenda) Duif Dick Muller eerste uil CorbetI Vrfidag S Juni 1970 f De vierde klas van o.l. Kolschool legde een geslaagd bezoek af aan het jeugdverkeerspark ,,De Gouverneurs- tuin" te Assen. Hier bleek, dat er onder de jon geren enkele wegpiraten zijn die zich terecht hun rijbevoegdhe; ontnomen zagen, hetgeen hen de vol gende keer niet weer zal gebeuren. Na het openluchtmuseum „De marken" te Schoonoord waar plag- Marken" te Schoonoord waar plag en een kinderboerderij te zien zijn. bezocht deze klas een gerestaureerd hunebed, genaamd ,.De Papeloze kerk" naar de hagepreken, die hier vroeger werden gehouden). De gids die ons in dit bijzondere monument rondleidde, wist de kinderen zeer te boeien. Via de jaknikkers, de sprookjes! „De Elf Provinciën" op de Hellen- doornseberg, gingen ze tevreden huis waarts. De diedzjee (disc jockey) tijdens deze reis was Jan Egberts, die zeer deskundig met een ..Allo, allo" Ro- ckomobiel-ve.rzoekplaten dra ai dé Enthousiast en-vol verwachting over wat komen ging, vertrok een O.A.D, bus met leerlingen van klas 5 rich ting Schiphol. Het weer leek goed en de kelen waren nog niet hees gezongen dus dat beloofde nog iets te worden die dag. Op Schiphol werd „genoten" het geraas van vliegtuigen en stank van verbruikte kerosine, iets waar de Holter jeugd gelukkig weinig of geen last van heeft. Vandaar „ge noten". In Amsterdam maakten ze kennis met een nieuw aspect van de Randstad: de etagebouw in de Bijl mermeer en de parkeerproblemen van hun buschauffeur. Na een interessan te rondvaart door de grachten en de haven, ging het groepje onder leiding van hun meester en bijgestaan door ouders-die zich voortreffelijk kweten van hun taak naar de Cineac hun held Kuifje en Bobbie van nabij en levensecht op het witte doek tot leven te zien komen. U kunt Bert Knapen van de A-juruoren van „Holten" is uit 84 spelers aangewezen voor de selectie van het Twentse jeugdelftal van 16- en 17-jarigen. Hij zal in verband hiermede deelnemen san de centrale training van dit elf tal. Vrijdag 29 mei j.l. sloot de CJV „De Vriendenschaar" een succesvol win terseizoen af. Deze avond werd ge opend met 'n puzzelwandeltocht door de Beuzeberg. Bij Klem Teeselink ..de Fluiter" was een controlepost ge plaatst, hier kregen de wandelaars 'n bord heerlijke soep aangeboden. Bij aankomst op het eindstation werd koffie gedronken waarbij een gevulde koek werd gepresenteerd. Verder kre gen de aanwezigen nog een heerlijk slaatje aangeboden De avond werd verder gevuld met het gezelschapspel „Bingo". Hiermee waren prachtige prijzen te winnen o.a. tennisrackets, strandbal en verschillende koeken. De hoofdprijs, een slagroomtaart, werd gewonnen door Teun Deijk. Voorzitter Jan Markvoort, bedankte alle leden voor hun opkomst de afge lopen winter, en voor de enthousiaste wijze waarop zij steeds voor de club klaarstonden. Tot slot herinnerde hij de leden eraan dat er woensdag 10 ju ni een gezellige ringavond is. De aan vang van deze avond is half acht in gebouw „Irene". De bedrijfsvoetbalcompetitie i& in volle gang. Zij wordt gespeeld op het tweede terrein van de v.v. .Holten' aan de Rijssenseweg, waar voor de voetballende bedrijfsgenoten een veel grotere belangstelling bestaat dan in het op 10 km van Holten gelegen Let- tele, waarheen men de laatste twee jaar moest uitwijken, omdat in eigen plaats geen veld beschikbaar was. De volgende wedstrijden werden reeds gespeeld: Udema 1—Universal 1 0-2; Udema 2/EnkcoVuko 1-0; Universal 2 GodeschalkMulpie 1-2; Universal 1Brand De Vrijheid 2-3; Udema 2/ EnkcoUniversal 2 Godeschalk 1-1; Udema 1VS en Co. 4-1VukoMul pie 7-1 en de donderdagavond ge speelde ontmoeting Udema 1Brand D« Vrijheid 1-3. Onder leiding van de heer Schooien, de heer en mevrouw Meijer, me- vrsuw Koning en hun onderwijzer vertrokken de leerlingen van de der- I de klas op vrjjdag 29 mei om hun jaarljjks schoolreisje te maken. Dit maal ging de tocht via Kampen (hier werd even gewandeld en wat meege nomen limonade gedronken) naar Emmeloord, waar de toren werd be klommen. Een gids vertelde een en ander over de toren en de plaats zelf. Doordat het erg nevelig was, kon men Urk, het volgende reisdoel, niet «en liggen. In Urk konden de kinderen alle: wat met de visserij te maken had, zien. Natuurlijk werd er ook paling gekocht. Vervolgens ging de tocht dwars door de polder naar hotel ..Hollands Ve netië" in Giethoorn. De rondvaart boten lagen hier al klaar. Mede door het mooie weer kon men volop van de tocht genieten. Maar als men een uur op een boot gezeten heeft, biedt daarna een partij voetbal een welkome afwisseling. Hierna werd de terugvaart aan vaard. Maar een schoolreis zonde speeltuin en een zakje patat is geen echte schoolreis. Daarom werd nog even een bezoek gebracht aan de Elf Provinciën te Hellendoorn. Groot was de verrassing toen men daar ook de vierde klas aantrof. Om ruim zeven uur kwam men weer bij school terug, ledereen was het er over eens dat het een leuke en gezellige reis was geweest. zich voorstellen hoe daar meege leefd werd. Het is een eerstever- filming van de twee boeken „De ze ven kristallen bollen" en „De zon netempel". Ook de vlooienmarkt be ier bekend als „het Waterlooplein' werd niet vergeten. De dag werd besloten met potver teren: een bezoek aan de Juliana- toren. Nog net zo fris als 's mor gens maar met iets minder stemge luid kwamen ze zonder één schram metje behouden aan in Holten waar het leven goed 'is. De leerlingen van de zesde klas van de o.l. Kolschool hadden vrij dag j.l hun jaarlijkse schoolreisje on der leiding van mevr. D. Calkhoven- Gerrits, mej. W. Tuller, G. Heek en H. Wilpshaar. Het doel van de ries was het Velu- wemeer. Op de Veluwe werd uitge keken naar de in het wild levende d:eren. Ida Stegeman zag een edel hert. Zij kreeg hiervoor de uitgeloof de geldprijs. Het ..Piashuis" aan het Veluwe- meer had reeds op de komst van o.l. Kolschool gerekend. De roeiboten en de kano's lagen kant en klaar. Men kan hier in ondiep water ki- De leerlingen van de 4e klas van de Kolschool in de ver- keerstuin in Assen (v.l.n.r.) Rita Aanstoot, Erik Mark voort. Janneke Bronsvoort, Bert Pasop. lometers roeien. Velen bereikten het eiland, maar enkele meisjes haalden het niet. De roeiboot draaide maar als een tol in het rond. Wim Tuller werd winnaar van de kano wedstrijd. Om vier uur werd afscheid geno men van 't water en ging men rich ting Apeldoorn naar de Juiianatoren. De laatste centen werden hier ver snoept of opgemaakt in het pret park. Klokslag 7 uur konden de ou ders hun grote spruiten moe naar zeer voldaan weer in ontvangst ne men. Niet alle wedstrijden in de verschillende klassen van de biljart bond ..Ons Genoegente N ijver dal en omstreken zijn dit seizoen gespeeld, doch daar deze geen invloed meer kiemen' uitoef enen op de eindstand, heeft de competitieleider besloteii de verscïUende klassen af te sluiten i.v.m. de algemene Bondsvergadering die in juni zal plaatsvvnden. In de eerste klasse werd De Tonne 1 dit seizoen kampioen met een voor sprong van 13 matchpunten op KOT 1 uit Nijverdal. Het gemiddelde van De Tonne 1 bedroeg na afloop van de oempetitie 5.03, terwijl KOT mei. 5.05 hier juist iets beter te voorschijn kwam. In deze klasse eindigde HBC 1 uit Hellendoorn op de laatste plaats en zal''bet volgende jaar móéten dégr'a-1 deren naar de tweede klasse, omdat de kampioen van de tweede klasse De Budde 1 uit Nijverdal in de pro motie-degradatiewedstrijden, dit vier tal eerste met 8-0 klop gaf en de tweede ontmoeting eindigde in een 4-4 gelijkspel. Het viertal van De Bud de zal dus het volgende seizoen mo gen uitkomen in de eerste klasse. Zowel de promotie- als degradatie wedstrijden tussen HBC 2 en Oude laar 1 alsmede MKV 3 tegen Jansen 3 (Holten) zijn inmiddels gespeeld. Jansen verloor 2 maal met 6-2 en de gradeert. De heer H. Albers. speler van KOT 1 uit Nijverdal eindigde dit jaar met het hoogste persoonlijke gemiddelde n.l. 7.56 en wordt hierdoor Bonds- kampioen. In de tweede klasse werd persoon lijk kampioen, de heer A. Korbeld met een gemiddelde van 4.66: in de derde klasse ging deze titel naar de heer .1. Brouwer van De Sport 1 uit Wierden, die eindigde op 3.56 en in de vierde klasse was het de heer H. Wol- terink van Haarlerberg 2. die met 'n gemiddelde van 2.26 eindigde. Op de komende bondsvergadering zullen tevens de diverse prijzen aan viertallen en spelers worden uitge reikt. De eindstanden van het seizoen 1969- 1970 zijn als volgt: le klasse: De Tonne 1 112-130; KOT 1 108-167: MKV 1 108-150; Ten Berge 1 103-134: Boischer 1 112-115. VIOS 1 104-113: NBC 1 112-112: Spekhorst 1 112-109: Dreverink 1 104-108: Het An ker 1 103-100 Haarlerberg 108-78: De Poppe 1 112-75; NBC 2 112-73: VOP 1 104-68: HBC 1 112-66. 2e klasse: De Budde 1 112-175: De Ster 1 112-167; Jansen 1 112-145: Lie- rinck 1 112-140: Kalfsterman 1 112-135 MKV 2 112-124; VOG 1 112-124: Vloed graven 1 112-118: Koedijk 1 112-106: De Poppe 2 108-94: KOT 2 112-83: De Tonne 2 112-82: NBC 3 112-77; Boi scher 2 108-73: HBC 2 112-65. 3e klasse: Oudelaar 1 112-167. De Sport 1 112-142: Spekhorst 2 112-141; OBK 1 112-130; Jansen 2 112-117; Kalf sterman 2 112-117; De Ster 2 112-114: De Budde 2 112-111Lierinck 2 112-111 VIOS 2 103-105; VOG 2 112-98; VOP 2 112-93: Roelofs 1 112-83: KOT 3 103-80 Jansen 3 112-63 «e klasse: MKV 3 112-174; De Pop pe 3 112-168; Koedijk 2 112-165; Haar lerberg 2 112-133; Het Anker 2 112-132 De Ster 3 112-125; De Sport 2 112-124: OBK 2 112-112; Oudelaar 2 112-103' Bergzicht 1 112-102; Lierinck 3 112-85' De Tonne 3 112-85; HKV 4 112-81; Spekhorst 3 112-69: De Tonne 4 112-22 De Hengelsportvereniging „De Riet voorn" houdt maandagavond een hengelwedstrijd voor haar senior-le den in de Schipbeek bij de Wippert, tussen 19.00 en 21.00 uur. Op zaterdag 20 juni maakt de hen- gelclub een trip naar Tacozijl. De sportvissers moeten al vroeg uit de veren, want men vertrekt om kwart voor twee vanaf het busstation van de O.A.D. Opgave voor deelname aan deze tocht moet uiterlijk donderdag 18 juni 18.00 uur geschieden bij de secretaris, de heer H. J. Oolbekkink, Oranjestraat 80. tel 1220. De Mar- kelose leden kunnen zich opgeven bij de gemeentebode, de heer W. Oos terkamp, aldaar. Aan de openbare scholengemeen schap hebben vier kandidaten exa men gedaan voor het Havo-diploma S. Kuperus te Markelo en L. Meijer "te Bathmen slaagden. Eén candidaat werd afgewezen. VOETGANGERS ACTIE '70 De VVV „Hollens Belang" heeft 'n schuchter begin gemaakt met het va kantieprogramma. De weekagenda voor de Overijsselse Heuvelrug en Salland van 6- tob en met 13 juni ver-: meld: Zaterdag 6 juni: Mars-' en Tamboer- wedstrijd in 't complex- „De Gaar den". Aanvang 18.30 uur. Vijftien deelnemende korpsen. Maandag 8 juni: Bezichtiging Manége Beltman aan de Markeloseweg van 14.00 tot 16.00 uur. Men kan een kijkje nemen in de stallen en in de manége of vanaf het balkonterras de oefeningen der ruiters gade slaan. De toegang is vrij. Dinsdag 9 juni: 14.30 uur Excursie naar de kaasboerderij van de fami lie Cats. Deelname f 1,pér per soon. De eigenaren vertellen over de gehele bereiding van de kaas ën: men kan verder de boerderij, bekij-, ken. Men dient tijdig aanwezig té' zijn want tijdens de rondleiding worden geen personen toegelaten. Als bijkomstige attractie kan men het werk van de zandzuiger gade slaan, die hier bezig is voor de aan leg van de nieuwe provinciale weg Hollen-Gelderse grens een grote vijver te zuigen. Het zand wordt: met buizen opgefepoten in de ge vormde cunet van de weg. Tot voorlopige bestuursleden van „De Marktcommissie". waarvan de heer W. Beijers nog het enige be stuurslid en de secretaris is, zijn toe getreden: de heren H. Klein Ve'.der- man, H. J. Bouwhuis, A. Nekkers, J. Wiggers en G. Wissink. Zij wiilen trachten het marktwezen nieuw le ven in te blazen en zullen tot het ge meentebestuur het verzoek richten een wekelijkse goederenmarkt :n te stellen, bij voorkeur op donderdag middag van 14.00 tot 18.00 uur. in dien hierover met de Vereniging van Marktkooplieden overeenstemming kan worden verkregen. De gemeente beschikt nog altijd over een vergunning voor een veer tiendaagse veemarkt en een weke lijkse eier- en pluimveemarkt op don derdag, welke eventueel uitgebreid zou kunnen worden tot tevens goede renmarkt. De heer Klein Velderman zal voor lopig als voorzitter optreden, terwijl het secretariaat voorlopig in handen blijft van de heer Reijers. Deze heeft de lopende zaken na de bevrijding nog steeds behartigd, o.a. ten aan zien van de Meimarkt. Ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van de heer mr. W. H. Enklaar als burgemeester van de gemeente Holten za! op donderdag 13 juni a.s. des namiddags 2,00 uur een bijzondere vergadering van de raad worden gehouden in de hal van de openbare lagere dorpsschool aan de Tuinstraat. De voetbalvereniging „Holten" brengt zondag een tegenbezoek aan de v.v. „Irnsum" in Friesland, die het vorige jaar in Holten op bezoek was. Dat wordt een groot evenement voor de deelnemers aan dit uitstapje, want bij de voetbalwedstrijd, welke 's middags gespeeld wordt zal de aftrap worden ver richt door de wereldkamioene hardrijden op de schaats, Attje Keulen-Deelstra. Zij zal met haar man en haar kinderen ook deelnemen aan de rondvaart over een aantal Friese meren, waaronder het Sneekermeer. Aan dit uitstapje zullen deelnemen de spelers en vaste reserves van het le elftal, alle ereleden en een aantal bestuursleen allen met hun dames. Tijdens het diner, dat 's avonds plaats vindt, zal o.m. afscheid wor den genomen van Holtens' trainer Leo Halle, die met zijn echtgenote dit uitstapje zal meemaken. Het pro gramma ,.iet er als volgt uit: 10.30 uur: Aankomst in ,,'t Schippers huis" in Terhorne (centrum van wa tertoerisme) waar koffie zal worden gedronken. 11.00 uur: Rondvaart met de Cata maran over een aantal meren waar onder het Sneekermeer. 14.30 uur: Voetbalwedstrijd Irnsum- Holten. De aftrap zal worden ver richt door de wereldkampioene op de schaats. Attje Keulen-Deelstra. 17.00 uur: Borreluurtje in ,,"t Schip pershuis" te Terhorne. 18.00 uur: Diner voor bestuur, spe lers en begeleiders van de v.v. „Hol ten". Het vertrek uit Holten is be paald op 8.15 uur vanaf de Smids belt, het dorpscentrum van Holten. ra Aan de openbare scholengemeen schap slaagden vrijdag 29 mei voor het Mavo IVdiploma de volgen de leerlingen: jongens: G. M. Kolt hof, Nijverdal, R. J. L. Kuchel, Bath men. R. H. J. Tijhof, Enschede meis jes. M. A. Fokker. Rijssen, F-, A Hol werda, Nijverdal, G. A. Jansen, Mar kelo, J. A. Kettelarij, Harfsen, (Gorssel), M. v. Moorselaar en J.W. Veldkamp Rijssen. Een kandidaat werd afgewezen. Maandag 1 juni d-a.v. slaagden voor 't Mavo III-diplo- ma de volgende kandidaten: Jongen» J. Daams. Deventer, H. Ensink op Kemna, Hengelo, P. Erkelens, Alme lo. G. H. Huisman, A. J. Reinaardus Holten, meisjes G. H. Bleijen- berg, J. G. Gervedink Nijhuis, G. J. J. W. Pinkert, B. J. Stukker. E. W. Stevens. Holten. E. F Klein van Wil ligen, Hengelo. G. Weideman, Colm- schate. Vier kandidaten kregen een herexamen, drie kandidaten werden afgewezen. Voor het Mavo IVdiploma slaagden jongens D. Haze, R. Spijker, G. Vel- gersdijk. Almelo, H. Klein Nagelvoorfc B. J. Brinkmans, ,T. G.' Dollekamp, W, Groothaar. J. Sanderman, Mar kelo. J. B. Rattink. G. L. Bronsvoort J. Lubbersen, Bathmen, G. Veen, Rijssen. J. J. Arfman, C. G. van de Bovenkamp. W. J. Mol. Holten, M. H. Bannink. Colmschate. A. H. A. van Emden. P. Rensink. Deventer, W. J. Jansen. Colmschate H. W. J. Meijer. AmbtDelden. meisjes B. C. Aaltink. L. Schellevis, A. ten Kam- pe. Holten. E. de Lange Rijssen, J. Podt. Nijverdal. J. Slagman. A. H. Groothaar. A. J. Leuverink. W. H. Smit, Markelo. A. M. de Zeeuw, S, M. Roffel, Deventer. M. Bakker, B. Vukkink. Bathmen. F. A. Klein Kelderman. Okkenbroek (Diepenveen) Vijf kandidaten kregen een herexa men. acht kandidaten werden afge- Dinsdag. 2 juni slaagden voor het Mavo IV diploma de volgende kan didaten t.w. jongens: G. de Bouw meester. E. J. Mol. G. D. Muller, F. Post. H. ten Velde. J. A. Vincent, M. G. Witenberg, Holten. G. J. Bruin3 Markelo. H. de Negro. Bathmen, J. R. Tjallema. Wierden, meisjes: G. H. Beldman. G. A. Slot. Markelo A. H. Jansen. Okkenbroek (Diepenveen), J. H. W. Markvoort. E. M. Nieuwen- huis. Bathmen, E. Nieuwenhuis. G. H. Vlogtman. G. J, Brinkman. Hol ten. D. E. I.adiges, Holten. Behalve laatstgenoemde behaalden alle kandi daten de aantekening „diploma mid denstand". Een kandidaat kreeg 'n herexamen en een kandidaat werd afgewezen. Deze plaat laat zien wat een art tieke bezitter van een Volkswagi kan maken. In dit geval is het een eigenares: fotomodel Venetia Benec- ke. Beschilderde kevers zijn popu lair. Er worden soms de meest waanzinnige „schilderijen" afgele verd. Maar sommige mensen gaan nog verder. Ze slopen de hele car rosserie van hun kever en maken er een Formule Vee van. Deze racewa gen wordt ook in Nederland steeds populairder. Het gevolg was: het in stellen van een Nederlands kam pioenschap dit jaar. Gewild zijn ook de „dune buggies", de „duinhazen" of „zandvlooien" of hoe ze ook mogen heten. Deze ra_ overgewaaid uit de Verenigde Sta- v.lènv -gaat mt^ ook in Nederland aan slaan". De eerste', buggy verscheen in 'de-VS in, 196fl? Nu''wenieIf het, vooral in Californië waar het rijden en wed strijdrijden met deze ook voor het gewone verkeer geschikte terreinwa gentjes populair is, van speciale buggybodefabrikanten. EMP Riverside bouwt er momen teel liefst 500 doehetzelfpakketten per maand voor minder dan 400 dol lar. Hoeveel buggies er momenteel in de States zijn. is zelfs niet te schatten. Officieel geregistreerd zijn er in elk geval 70.000. Ettelijke bekende Amerikanen heb ben er één, hetzij voor wedstrijden, hetzij voor de show: Nancy Sinatra en Marlon Brando. In Nederland zijn verschillende adressen, waar bouw pakketten gemaakt worden. Op basis van VW zijn er daarnaast nog een aantal sportwagens, waar van de carrosserie velal van Duits of Belgisch make.lij is, terwijl tenslot te voor autocrosses een veelheid van eigen ontwerpen, met de kever als uitgangspunt, in Nederland rond rij den. De Holtense Muziekver. HMV houdt zaterdag 13 juni vanaf 's morgens 8 uur in de verschillende buurtschap pen de jaarlijkse lompeninzameling. Verschillende zakenmensen hebben voor deze inzameling weer 'n vracht wagen beschikbaar gesteld zodat de aktie wat dat betreft vlot kon verlo pen. De mannen van de inzamelings- ploegen (muzikanten, drummers en leden van de supportersclub) worder om 3 uur verwacht bij de Co-op. Ann- en Verkoopvereniging aan de Stationsstraat. Het zal zeer op prijs worden gesteld als de lompen even in een plastic zak worden gestopt. DEVENTER Deventer Schouwburg, Grote Kerk hof tel. 11500, Zaterdag 6 juni, aan vang 6 juni, aanvang 20.00 uur, Sweet Smoke Circus, from New York e.a. Fl.LRflS Cinema Palace, Lan.ge Bisschopstr. tel. Il l00'. Donderdag 4 't.m. woens dag 10 juni, Uw vrouw het onbe kende wezen van Oswalt Kolie, 18 18 jaar; Vrijdag 5 en zaterdag 6 juni nacht voorstelling vuur gevecht van de Gaza Grande 18 jaar; Zondag 7 juni, middagvoorstelling de zoon van Lassie, a.].; Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. vrij. 20.00 en 23.30 uur za. 18.45, 21.15 en 23.30 uur. Zondag 15.00, 18.45 en 21.15 uur. Luxor - Theater, Brink, telefoon 18662 Donderdag 4 t.m. woensdag 10 ju ni Meisjesmternaa(k)t 5e week, 18 jaar; Zondag 7 en woensdag 10 ju ni middagvoorstelling Bonanza, de pijlsnelle ruiters a.l.; Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur za. 18.30 en 21.00 uur. zo. 14.00, 16,00. 18.30 en 21.00 uur wo. 14.00 en 20.00 uur. E.DB. Theater, Smedenstraat tel. 13615. Donderdag 4 t.m. woensdag 10 juni. Dokter Zjivago, 2e week 14 jaar; Vrijdag 5 en zaterdag 6 juni nachtvoorstelling onze man in Bagdad, spionage film 18 jaar; Zondag 7 juni, middagvoorstelling De woesteling van Koerdistan, naar 't boek van Karl May, a i. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur vrij. 20.00 en 23.30 uur. za. 20.00 en 23.30 uur. zo. 14.00. 16.00 en 20.00 uur. EXPOSITIES Openbare Leeszaal. Brink tel. 13506 tot 29 juni, tekeningen van leer lingen van de Kon. Emmaschool. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur. za. avond zondag en maandag gesloten. Museum de Waag. Brink tel. 14556. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zo. en feestdagen 14-17 Vliegveld Teuge, tel. 05763-200. Pa rachute springen bij goed weer op za. en zo. vanaf 11.00 uur en tegen zonsondergang. Rondvluch- tne dagelijks tel. 05712-2314. Boottochten, Rederij Scheers, telefoon 15914. Deventer-Gorssel v.v. vertrek Deventer Welle: 10.00, 12.00, 14.00 en 16.00 uur: alle dagen beh. maan dag en vrijdag. Vertrek Gorssel Houtwal-11.15; 13.15, 15.15, en 17.L5 uur; vertrek Deventer, 10.15, 12.15, 14.15 en 16.15 uur; vertrek vanaf 11.15; 13.15, 15.15 en 17,25 uur. DevéntèV T'èrwoldë'v.v. elke ^oKcléj' tot 23 augustus. DEVENTER KERMIS, Brink, Gro te Kerkhof en Nieuwe Markt, Zater dag 6 .juni 16.00 uur t.m. zondag 14 juni 12.00 uur. BAR DANCINGS Maxim Bar, Welle 12' 'z, tel. 12054; La Balance, Brink 72, tel. 19277; Che* 16630; Het Witte Paard. Walstraat hk. Golstraat, 16959: Saint Tropez Gr, Overstraat 30. tel. 17984: Tiroler Bar. Kl. Overstraat 22, tel. 14845; Surfin Club Kl. Overstraat 46, tel. 18658: Funky Twice, Kl. Overstraat 87 tel. 19540; Safari club Gr. Poot tel. 14976; Walk in Gr. Overstraat 10768. V.V.V. Deventer, Stationsplein 2, tel. 05700-16200. Openingstijden: dagelijks 09.00-12.30 en 14.00 -17.30 uur. Zaterdags 09.00- 12.30 uur. ALMELO Varossieau: Maandag t.m. t'rijdag 2.30 uur: De straat van het verderf 18 jaar. Zondag t.m. zaterdag 7.30 uur: Eeu wig zingende bossen-winden waaien om de rótsen. 14 jaar; Zaterdagnachtfüm: De straat van 't verderf. 18 jaar. Zondagmatinee: en 4.45 uur: Sieg fried de Geweldenaar, a.l. Aanvangstijden: maandag t.m. vrij dag: 2.30 en 7.30 uur; zaterdag: 7.30 en 23.13 uur; zondag 2.30-4.45 en 7.30 uur. Cinema Palace: Donderdag t.m. wo. Als m'n wagentje eens praten kon (Walt Disney) a.l. Aanvangstijden: Maandag t.m. za terdag: .230-6.45 en 9.00 uur. Zon dag: 2.15-4.306.45 en 9 00 uur. Begunstigd door mooie weer ma 'en plm. 50 bejaarden leden en niet- leden van de bejaardensociëteit maandag per OAD bus hun jaarlijks uitstapje. De bejaarden hadden geen bezwaar tegen vroeg opstaan en om half ne gen kon de reis beginnen vanaf ge bouw „Irene". Via Almelo werd naar Vasse gereden voor het bezichtigen van de prachtige oude watermolen van Bels. In het res'aurant werd ge noten van een lekker kopje koffie en een heerlijke echte Almense Bolus- een afscheidstractatie van mevrouw Kruissink die wegens vertrek naar Vriezenveen haar taak als soosbe- stuurslid moet beëindigen. Op doorreis naar Haaksbergen waar in hotel „Assinksbos" de warme maaltijd werd gebruikt werd nog een stop gemaakt op de Kuipersberg bij Oolmarsum en werd genoten van prachtige vergezichten over het schone Twentse land. Na het diner werd dereis voortgezet naar Lievelde waar een bezoek werd gebracht aan het erve „Kots" met o.a. een openhuis, Hoogst voldaan kwam het gezelschap om plm. half zeven weer bij „Irene" aan waar filmoperateur Molewijk een aantal opnamen maakte die t.z.t. mee zul len draaien in de film die over Hol ten wordt gemaakt. Al met al voor de bejaarden een heerlijke dag. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam zaterdag met 116 dui ven deel aan de wedvlucht vanaf Corbeil (Fr.), 495 km. De duiven werden gelost om 6 30 uur Aankoms-i eer$-" duif van D. Muller om 14 12.01 uur. Laatste duif om 15.21.23 uur. De volledige uitslag luidt. 1, 32 en 36 D. Muller. 2, 16 en 25 G. Steunen berg, 3 en 20 G. J. Schuiterd, 4, 6. II. 38 en 39 Gebr Willems, 5 en 9 .1 Paalman, 7 en 15 H. .1 ten Velde, 8 en 27 G. Veldhuis. 10, 13 en 35 W Aaftink. 12. 19, 28, 30 en 34 L C,i- z:m, 14 en 24 Joh. Paalman, 18 en 37 Jon. Veldhuis. 21 <-n 23 G. Bekker- ner.s en 22 en 26 H. van Beek. Begin mei zal praktisch in geheel Nederland verkrijgbaar zijn in o.a. electriciteitszaken, fiets- en brom- fietshandel, reis,- camping- en sport- crtikelenzaken: De Braun Manulux oplaadbare zaklantaarn. Deze compakte zaklantaarn, wel ke over het lichtnet oplaadbaar is, heeft door toepassing van een spe ciale reflector een ca. 60 pet. hoge re Jichtopbrngst dan soortgelijke ap paraten, die op het ogenblik verkrijg baar zijn. De lichtbundel van de Manulux neeft door deze hogere lichtopbrengst en nagenoeg dubbel bereik. Hierdoor is 's avonds een huisnum- ner op meer dan 16 meter afstand duidelijk leesbaar. Dit in tegenstel ling tot de huidige oplaadbare zak lantaarns, die het niet verder bren gen dan 6 tot 10 meter. Verder is de Manulux' voor zover bekend, de enige akku-zaklantaarn, welke geheel volgens de VDE-nor- men geconstrueerd is. De Manulux heeft een handige en zeer functionele vorm en is door de vele exclusieve eigenschappen een in teressant artikel voor iedereen, die beroepshalve of privé regelmatig of van tijd tot tijd licht wil brengen in het duister. Technische gegevens Manulux: akku- zaklantaarn. Voeding door 2 knoop- cellen van elk 225 mAh, Gloeilamp je NF-prefocus 2.5 V 0,2 Amp. Spanningsbereik: 90-250V, 50-60 Hz. Laadtijd op 220V ca. 12 tot 14 uur; Lichtcapacitietica. 60 minuten Parabolische reflector; huis van slag- vast Novodur; gewicht. 86 gram; ga rantie Vi jaar; verkoopprijs inel. BTW f 22,50.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 2