Uit het plaatselijk parlement Belangstelling plan buitengebied beneden verwachting Groene Kruis verhoogt de contributie Leerlingen „School met de maakten reisje naar Arnhem en Assen Alle kandidaatjes slaagden voor schoolverkeersexamen Schoolreisje door drie provincies Positieve benadering Geen uitbreiding campings in buitengebied Rooilijnen Wijkgebouw zal worden uitgebreid Wegenaanleg Bestrijdings middelen Tweede woning La ren se Schotsers in liet zilver Geslaagd Geslaagden voor hel Mavo-Hl diploma Campings School grens dorp vastgesteld. B.P.-lid Van Schooien legen. Riolering Enk weg woningbouw in „De Haar" eindelijk begonnen. V eer mijnsteen voor wegen. Grof huisvuil een moeilijk probleem IT oningbomv Schreursweg Mechanisatie De ven tenveg Wijziging programma School- en Volksfeest Espelo WORCESTER PORSELEIN Uitstapje: Dorpsschool j Vrijdag 27ï mei 1970 O Voor de openbare hoorzitting, die vrijdagavond in Amicitia be" legd was door het gemeentebestuur voor toelichting en bespreking- van het ontwerp-bestemmingsplan voor het buitengebied, bestond niet zoveel belangstelling als verwacht werd. Plm. zeventig per sonen maakten van de gelegenheid gebruik om hier iets meer over het plan te horen. Tevoren hadden ongeveer veertig personen in 't Bonte Paard te Dijkerhoek en plm. twintig in Amicitia op woens* dag en donderdag zich laten voorlichten over het ontwerp door de heer K. B. Koning, hoofdcommies ter secretarie belast met de planologische aangelegenheden. In Amicitia gaf ir. K. L. Blokzijl van het Stedebouwkundig bureau ir. R. Hajema n.v. te Assen een toelichting op het plan, nadat de burgemeester, mr. W. H. Enklaar. de aanwezigen had welkom geheten en verklaard had. dat nog niets vast ligt en dat men na deze hearing weer aan de tafel gaat zitten om te zien welke ideeën uit het publiek verwezenlijkt zouden kunnen worden. De burgemeester noemde deze gang van zaken openheid in het beleid van het gemeentebestuur en zag in de niet zo grote opkomst in de eerste plaats de kwaliteit en niet de kwantiteit. De toelichting van ir. Blokzijl aan de hand van de gekleurde kaart van het grondgebied der gemeente, kwam vrijwel overeen met de uiteenzetting in de informele raadsvergadering van 12 mei jl. waarover wij reeds uitvoe rig hebben bericht. Het is niet helemaal juist, dat er in het buitengebied nooit weer gebouwd mag worden. Ingevolge artikel IS 4er Wet op de Ruimtelijke Orde hing, kunnen B. en W. dispensatie verlenen, maar dan moeten zij he ■i.fldvies inwinnen van de 2 landbouw deskundigen. Dit om te voorkomen, dat men in het gebied tot verkapte burgerbouw zou komen. Op de plan kaart zijn bij de wegen de letters A t.m. E geplaatst, zij geven aan de rooilijnmaten tussen voorgevel en weg. in overleg met de wegbeheer- dcr zal een maximale afwijking van 10 meter kunnen worden toegestaan, indien dit om enigerlei reden nood zakelijk' zou zijn. In de landschappe lijke waardevolle gebieden mogen geen wegen en waterleidingen wor den aangelegd. Voor die werken i,« een aanlegvergunning nodig. Voor de boer houdt dit in, dat normale werkzaamheden gewoon verricht kunnen worden. Binnen de natuur monumenten mogen geen kunstmest stoffen en bestrijdingsmiddelen worden toegepast, maar zo hebben Ged. Staten laten weten, het norma le agrarische werk moet kunnen door gaan. In verband hiermee zal b.v. voor de Heihuizen een kleine wijzi ging in het daar ingetekende natuur gebied plaats hebben, omdat hierin landschappelijke waardevolle land bouwgrond is gelegen. De vereniging "Het Groene Krus" zal te rekenen vanaf 1 januari jl. de contributie verhogen. Voor de gewo ne leden van f 8 - op f 10.- per jaar en voor de inwonende gezinnen van f 3.50.- op f 5.-, Dit is niet alleen noodzakelijk omdat allerlei kosten zijn gestegen, maar in 1070 zal ruim drieduizend gulden meer betaald moe ien worden voor de zuigelingen- en kleuterzorg, waarvoor in het wijkge bouw regelmatig zitdagen worden gehouden door een kinderarts. Ook de afdracht aan het Provinciale Groe ne Kruis zal hoger worden. Aldus bleek in de ledenvergadering, die woensdagavond onder voorzitterschap van dokter C. H. Rietdijk, in hotel Holterman gehouden werd en waar in, behalve het bestuur, de wijkzus ter en de concierge, slechts enkele leden aanwezig waren. De secretaresse mevr. .J Wiggers- Aanstoot. bracht een uitvoerig jaar verslag uit, waarin zijn mededeel de, dat het ledental het afgelopen jr. met 83 is toegenomen en ultimo de- comber 1808 leden en 230 inwonende gezinnen bedroeg. In verband met ziekte van zuster Strijker hebben mevr. Pinker! en mevr. Reizinger, als oud-verpleeg- sprs. zuster Ter Borg bij haar druk bezette taak geassisteerd, waarvoor hen dank gebracht werd. Er werd een moedercursus en twee dieetcursussen gehouden. Dat ver der veel werk aan de winkel was blijkt wel uit de bezoeken, die door de wijkverpleegsters werden afge legd: verpleging 3018. verplegings- behandelingen 437'. pre-natale-zorg 227, zuigelingen 1096, kleuterbezoeken 630. en verder nog 327 andere bezoe- I ken. Mevr. Wiggers bracht in haar verslag de beide wijkverpleegsters en ook concierge Meerman en zijn echtgenote dank voor hun veelvuldi ge arbeid. ïn verband mot het druk gebruik, dal. tan het Groene Kruisgobouw gemaakt trordt, door anderen dan de wijkver- ileegsters. heeft: het bestuur het ar- hitectenbureau Van de Bovonkamp •pdracht gegeven plannen uit te wer ken voor een uitbreiding, waarbij men dan tevens wil overgaan tot cen trale verwarming. De verwarming vindt thans plaats met gaskachels. Zo wil de heer G. J Kraay. fysielhe- rapeut meer ruimte ter beschikking hebben, het magazijn dient te wor den uitgebreid en voorts wordt door het kraamcentrum, de maatschappe lijk werkster de E.H.B.O. en andere instanties van het gebouw gebruik gemaakt. De vraag werd gesteld ol bij verbou wing de nodige contracten zullen wor- der verschillende instanties in deze den afgesloten waarin de bijdrage verbouwingskosten zullen worden ge regeld. Dit zal inderdaad het geval zijn en voorts zal een ledenvergade ring worden gehouden, waarin over deze verbouwing uiteindelijk beslist zal worden. Hoewel slechts een batig saldo van f 165.16 werd geboekt over 1969 is de financiële toestand en de liquiditeit der vereniging gezond te noemen. Blijkens de door de penningmees ter. de heer H. J. Óolbekkink. opge maakte balans zijn de slichtingskos- ten van het nog vrij nieuwe wijkge bouw ad. f 154.127.65, zodanig afge schreven. dat nog een bedrag van f 22.000.- resteert. De vereniging be schikt met inbegrip van het bouw fonds en het onderhoudsfonds van het gebouw, over een reserve van bijna 37.000.00 gulden. De inkomsten bedroegen 50.004.90 en de uitgaven f 50.170.06, waarin een aantal overloopposten. In ver band niermede kon de begroting voor 1970 worden vastgesteld met aan inkomsten c-n uitgaven f 25.155. De verhoogde contributieregeling zal naar schatting ruim vierduizend gulden meer opbrengen. Voorzitter Rietdijk wees er op, dat de financiële situatie nog zo gunstig is dank zij het uitstekende werk van de penningmeester, die hij dan ook dank bracht voor zijn arbeid. Na het kasrapporl uitgebracht door de heer P. Brankrijk, werd in plaats van het kascommissielid A. Neklcer, als zodanig aangewezen W. Beijers. Na het kasrapporl uitgebracht door Bij de rondvraag deelde de voorzit ter mee, dat er nog heel wat te ver hapstukken is. Hij sloot zich, met woorden van waardering voor de wijk verpleegster en de concierges, gaar ne aan bij het jaarverslag. Ir. Blokzijl noemde het van natio naal belang, dat in de waterwinge bieden b.v. in de buurtschap Look bepaalde beperkingen worden opge legd. Dit geschiedt in overleg met de inspecteur van de volksgezondheid voor de hygiëne van bodem, water en lucht. Na liet door het gemeentebestuur aangeboden kopje koffie kwamen de vragen los. De heer Post meende, dat men met het aanleggen van wegen door het buitengebied zeer, -voorzichtig moet zijn. Dat 'moet wel zeer 'planmatig geschieden. Hij 'dacht daarbij aan de Toeristenweg over de Ilolterberg. De heer Blokzijl stelde hem ge rust, dat hiervoor alleen bestaande (onverharde) wegen dienstbaar kun nen worden gemaakt. Er komt een toeristisch rijwielpad over de I-Iolter- berg, aldus de burgemeester, 'maar daar komt behoudens kleine af wijkingen ook over bestaande we gen, zulks ter ontlasting van de toeristenweg van rijwielen en brommers. Mevr. Kaan sprak over het gebruik van bestrijdingsmiddelen en meende, dat het plan tot 1985 zou gelden. Het jaar 1985 is genoemd, aldus de heer Blokzijl, in verband met het ont wikkelingsplan voor de recreatie door de N.V. Gxontmij opgemaakt voor het recreatieschap Salland, Dit bestemmingsplan zal hoogstens tien Bij de kaart ir. K. L. Blok zijl. Achter de tafel (v.l.n.r.) wethouder H. Klein Velder- man. burgemeester mr. W. H. Enklaar. xcethouder J. Rietberg en de gemeente- secretarisde heer G. J. Langenbarg. jaar gelden en moet dan in elk ge val worden herzien. Wat kunstmest en bestrijdingsmiddelen betreft, moet men de mogelijkheden met el kaar in harmonie brengen. De boer moet zijn werk kunnen doen. Er ligt een uitspraak, dat de boer in het re creatiegebied geen „museumboer" moet worden. Zou hij zijn bedrijf niet meer kunnen uitoefenen, dan mpet de gemeenschap samen hem scha deloos stellen. In verband met aanleg van een nieu we provinciale weg wees de heer H. Markvoort uit Espelo er op, dat zijn bedrijf daardoor zodanig versnipperd zal worden, dat het niet meer te exploiteren zal zijn. Hem werd ge adviseerd zich met. zijn standsorga nisatie in verbinding te stellen en eventueel een bezwaarschrift in te dienen. Overigens is het nog lang niet zeker, dat die weg er komt, zo werd gezegd. Het raadslid II. Riet berg wees er op. dat in het ruilver kavelingsplan een paraleïweg voor komt in het Iiolterbroek om de -vele onbewaakte overwegen te kunnen vermijden. 1-Iij achtte doortrekking- naar de Stationsweg naar Dijkerhoek noodzakelijk. Men is bij de Sangeldijk opgehouden om vier bedrijven een betere ontslui ting te geven lichtte de héér Langen barg, secretaris de plaatselijke com missie toe. Maar" uit een later ge sprek bleek, dat ook de ruilverkave lingscommissie de voorkeur geeft aan doortrekkingvan deze nog aar et leggen paraleïweg. De afstand van de 2e woning tot de bestaande boerderij is 50 meter deelde heer Blokzijl mee op een vraag van de heer A. v.d. Brink. Dit ter voorkoming van doorverkoop en De Folkloristische Dansgroep ,.De Larense Schotsers", die vele jaren o.a. medewerking verleend heeft aan de Holtense Braderie herdenkt op za terdag, 30 mei a.s. haar 25-jarig be staan. De herdenking van dit zilveren jubileum zal plaats vinden in motel Stegeman te Laren (Gld.) tijdens een receptie, die gehouden wordt van 15 - 17 uur. De groep werd opgelicht in april 1945. Spollernan van de groep is de Holtense brievenbesteller. J. Mos- sink. beter bekend als ..Jenske van de Kuper". De/e boerendansgroep ge niet een grote vermaardheid Zij is talloze malen opgetreden in het bui tenland o.a. op het beroemde ,.Féte de Geneve". De Canadese gasten die Holten regelmatig als pelgrims be zoeken beleven er bijzonder veel ple zier aan. maar ook de zomergasten genieten telkens weer van hun optre den met de ouderwetse boerendansen, waarbij zij dan door de leider, de heer G. Plekkenpol. voor een dansje worden uitgenodigd. Bij de aan het Alexander Megius Gymnasium te Deventer gehouden eindexamens slaagde Berry Enklaar voor het diploma A. Aan de openbare scholengemeen schap slaagden voor het MAVO-TII- diploma de volgende leerlingen: jon gens: C. C van Ee, Raalte. M. C. de Zeeuw. Deventer en H. H. Vas ter», Holten: meisjes: C. H. W. Dek ker en N. Klouwen. beiden uit Hol ten. Een kandidaat werd afgewezen. bescherming voor de boer zelf. Over dit probleem sprak ook de heer L. C. v.d. Bovenkamp. architect, die een geval uit de praktijk ophaalde. Het is mogelijk het bouwperceel met één hectare te vergroten tot twee hec tare, aldus de heer Blokzijl. Er werden nog enkele vragenstellers beantwoord, waarbij o.a. de vuilnis hopen op de Zuurberg ter sprake kwamen, die een ontsiering vormen van het landschap. De burgemeester verklaard, dat dit de raad én het dagelijks bestuur al heel lang bezig houdt. Er ligt een wijziging van de huisvuilverordening bij de Vereniging van Ned. Gemeen ten om advies. De organisatie vormt een enorm probleem, ook de grofvuil- afvoer. Op een vraag van de heer F. Velt- kanip «f kleine, campings in het bui tengebied mogen blijven bestaan en eventueel uitgebreid antwoordde de heer Blokzijl, dat dergelijke be drijfjes mogen blijven doorgaan, maar zij kunnen niet meer uitge breid worden en er mogen ook geen nieuwe gesticht worden, ïn zijn slotwoord wees de burgemees ter er op. dat men volkomen vrij is eventuele bezwaarschriften in te die nen. .G S. moeten binnen een jaar beslissen. Fir is overleg geweest met de georganiseerde landbouw. Met haar wensen zal zoveel mogelijk re kening worden gehouden. Mr. F.nklaar dankte de aanwezigen voor hun positief geriehtte belang stelling en de hrn Blokzijl en Koning voor hun belangrijk aandeel in de voorlichting. 55 In de week na Pinksteren maakten de klassen 1, 2 en 3 een uitstapje naar Arnhem, terwijl de middelklassen als einddoel van hun reisje de Drentse hoofdstad Assen hadden gekozen. De jongsten vertrokken 's morgens om 8.36 u. onder ideale weersomstan digheden met drie bussen van de OAD en reden via Deventer en Teriet (zweefvliegcentrum) naar Arnhem, waar men in het prachtige park Sons- beek onder de waterval door wandel de zonder nat te worden. Na plm. drie kwartier in het park te hebben gewandeld werd de reis voortgezet naar de Rijnkade waar de boot gereed lag voor een tochtje naar de Westerbouwing. waar de jongelui zich kostelijk vermaakten in de grote speeltuin. Bijzonder veel genoegen beleefden ze ook aan het bezoek aan Burgers Dierenpark waar een aapje (dat buiten de kooi kwam) voor een hartelijk welkom zorgde. De witte en gekleurde pauwen waren met het be zoek zeer ingenomen en gaven hier van blijk in het opzetten van hun prachtige staarten, terwi.il de beren goede dag wuifden. Na nog even een bezoek te hebben gebracht aan de speeltuin bij het park werd de thuisreis aanvaard via Zut- phen en Laren waar nog even werd gestopt voor een ijsje. Al met al een fijne dag. De jongens en meisjes van.klas 4 en 5 hadden als einddoel Assen, doch voordat ze hier met de OAD-bussen binnenreden, hadden ze al heel wat gezien. In Staphorst zat net helaas wat tegen, want als gevolg van een geweldige plensbui was er bijna geen Dinsdagmorgen hebben de leerlingen van de vierde klassen der lagere scholen het praktisch gedeelte van het verkeersexamen af. gelegd. De organisatie berustte bij de afdeling Holten van de Ver eniging voor Veilig Verkeer in samenwerking met het desbetref fend onderwijzend personeel en de Rijkspolitie. Er was een par koers uitgezet door het dorp, dat begon bij de Sparren weg en ein digde bij de School met de Bijbel. De kinderen moesten o.a. onder het viaduct door. en kwamen via de Gaardenstraat, Larenseweg en Kerkhofsweg via de Kolweg weer in het complex Boschkamp. Alle leerlingen zijn geslaagd, al werden door de meesten nog wel enkele schoonheidsfoutjes gemaakt. Enkele van hen heb ben zowel het theoretisch als 't praktisch examen foutloos afge legd. Hun namen worden hier even afzonderlijk vermeld: Jaap Jansen en Meineke Schelvis van de School met de Bijbel; Frede- rika Prak. Alie Vukkink en Wim Wilsphaar van de o.l. Kol- school; Bertus Stevens van de o.l. School te Dijkerhoek. De kinderen krijgen allemaal een diploma, dat tegenwoordig uit twee delen bestaat n.l. theo rie en praktijk. Er zijn enkele kinderen, die alleen het theore tisch examen konden afleggen. Zij krijgen nu ook een diploma. De overii.i geslaagde zijn: O.L. Dorpsschool, jongens: Bertus Groteboer, Dinant Aanstoot, Erik Aanstoot, Berry Be ij er, Wim Bulsink, I-Ians v. d. Berg, Jan G. Gerritsma, Henk Luggenhorst, Adrie Ulfman. Wim Beumer, Leo Leeftink, Gerard Koetsier, Henk Stoevenbelt, Tonnis Tuitert, Jan Rozendom, Jan Vos, Mannes Vqrkink, Harrie Winllems. Meisjes: Anja Aaftink, Gerda Brands, .Tannic Broekhuis, Erna Fran sen, Teunie Koopman, Anneloes Kra mer. Ria v. d. Noort, Geertruida KI. O C c? De schoolgrens tussen de o.l. Dorpsschool en de o.l. Kolschool ontmoette bij de raad maandagavond weinig bezwaren. Zij heeft ingevolge mondelinge afspraak al een paar jaar gegolden en heeft geen bezwaren opgeleverd. De raadsvoorzitter meende, dat het thans nuttig is. haar formeel vast te leggen. „De schoolraad heeft gunstig geadviseerd. Wij varen op een veilig kompas." aldus mr. Enklaar.. ..Er zit een veiligheidsklep in. dat in bepaalde gevallen van deze grens kan worden afgeweken indien naar het oordeel van B. en W. bijzondere voorzieningen nodig zijn," was zijn antwoord op een vraag van de heer Kaan (PvdA). Hoe gaat het i het geval er moeilijkheden zijn met een perso neelslid, wilde de heer Bosschers weten. Sympathieën (en anti pathieën) bedoelde wethouder Rietberg natuurlijk ook, mogen geen rol spelen. Overgaan naar de School met de Bijbel, zoals de heer Wansink (Gem. Bel.) uit vroegere tijd signaleerde, is nauwe lijks meer. te denken nu de verstandhouding tussen het openbaar en bijzonder onderwijs goed is. revisie van de nevelbluswagen van de brandweer. Bij de rondvraag vroeg de heer Lan- deweerd fa.r.) of de onwillige grond eigenaren in ..De Haar" in verband met de onteigeningsprocedure al zijn benaderd. Van de zijde van het college is dat nog niet geschied, antwoordde de raadsvoorzitter, maar de heer Van Holten zal de mensen bezoeken. Dc heer Wiggers (a.r.) wees er op. dat van dc bouw van dc 53 woningen In het pran „De Haar" nog niets te zien is. „Stagneert er iets" was zijn vraag. Hij toonde zich bevreesd, dat dc afgebroken opleveringstermijn zo niet behaald zal worden. De raads voorzitter maakte zich ook zorgen en was eigenlijk buiten zijn be voegdheid in de telefoon geklommen. Ook de secretaris van de woningstich ting „Onze Woning", de heer De Vries had een ernstig onderhoud met de aannemer Koopman gehad. De heer Kaan „Deze wacht mis schien op een volledige bouwstroom" I>e heer Ten Berge bracht uitkomst met zijn mededeling, dat de aanne mer hem verteld had dat deze mid dag beton gestort was en dat de eer ste woningen omstreeks de Kerstda gen (overeenkomstig de afspraak) zullen worden opgeleverd. De voorzitter was blij met deze me dedeling. „Men moet het dan ook maar bewijzen" was zijn conclusie. De heer Van Schooien (BP) hecht geen waarde aan deze formele vaststelling. Hij wil de ouders de vrijheid laten. Wij moeten aldus, de raads voorzitter uitgaan van bepaalde prognoses. Als men dat aan de ouders overlaat kan het gemeen tebestuur de verantwoordelijk heid niet dragen en ondergraaft men de rechtszekerheid. Met de aantekening, dat de heer Van Schooien geacht wil de worden tegen te hebben ge stemd werd het voorstel aange nomen. Na een uitvoerig pleidooi van de bur gemeester, waarin deze de grote voor delen van mechanisatie der admini stratie in eigen hand schetste en waarin de klemtoon viel op de sa menwerking tussen de provincies Gelderland en Overijssel, die hij bij zonder verheugend noemde werd besloten tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling in deze De heer Kaan pleitte voor een psy chologische begeleiding van degenen die hier mee werken moeten terwijl de heer Westerik (c.h.) hem daarin bjjViel door te wijzen op de mense lijkheid. die moei blijven meespre ken. Met de bewoners van de Enkweg (W. ten Berge. G. Borkent. W. Beijers en D. Witteveen) zal een overeen komst ingevolge de Belemmeringen- wet privaatrecht worden aange gaan om hun percelen op het gemeen teriool in de Molenbelterweg te kun nen aansluiten. Waarbij ook eventu ele? andere eigenaren, die voor de aanleg nodig zijn. kunnén worden in geschakeld. De raad verleende hier voor een krediet van f 4900.-. dal van De heer Meerman (P.v.d.A.) wees nog op de situatie langs de Deven- de eigenaren zal terugkomen, terwég waar riolering dringend no dig is. De raadsvoorzitter vond dit een zinnige opmerking maar wees op de financiële consequenties, die aanleg, hoewel daarover al vaak ge sproken is, tot nu toe hebben verhin derd. Straks met „De Haar" opper de wethouder Rietberg, is er mis schien een mogelijkheid. Bij het begin der vergadering werd aan de heer J. Wolters een pei'ceel bouwterrein aan de Bessinkpasstraat verkocht groot 352 m2 voor f 8800. en aan de heren E. Lammers én J. W. Kettelarij aan de Aaltinkssteeg perceeltjes van 80 m2 en 45 m3 voor resp. f 2400.- en f 1350.-. Bij wijzi ging van de begroting 1970 werd een krediet van f 2500.- gevoteerd voor De heer Wiggers wees voorts op de slechte toestand van de Schreursweg vanaf de Landuwerweg. Daar liggen twee campings aan. Hij zou het daar om bijzonder op prijs stellen, dat er voor het seizoen nog fcen verbetering tot stand komt. „Er wordt op papier al aangewex-kt" stelde wethouder Rietberg hem gerust. „Met de riole ring in Dijkerhoek zal nog deze zo mer worden begonnen", antwoordde de raadsvoorzitter op een vraag van de heer Bossehex-s. (c.h.). De heer Bosschers informeerde verder naar de gang van zaken bij de verdere ver harding en verbetering van wegen met mijnsteen. Wethouder Rietberg deelde mede, dat o.a. van de Pasops- weg, de Tolweg, Sangeldijk. Vijfhui- zenweg, Bx;enderweg. Stationsweg, er enkele reeds behandeld zijn en de an- dere spoedig zullen volgen. GROF HUISVUIL. Ook wilde de heer Bosschers weten hoe het staat met de ophaaldienst voor grof huisvuil. Daarover is contact geweest met een vertegenwoordiger van de Vereni ging van Ned. Gemeenten, wiens ad vies moet worden afgewacht, ant- wooi-dde de burgemeester. Het is een zeer moeilijk probleem dat hier moet worden opgelost. De heer Wiggers vroeg of men de belangen van de mensen, die laat thuiskomen wel in het oog gehouden heeft bij het geven van een tweede avond aan de zwemclub „Twenhaars- veld", waarvoor hij overigens alle waardering heeft. De raadsvoorzitter noemde deze club een goede zaak Wij hebben de club er een avond bijgegeven vanaf half acht. Zij doet heel veel voor de zwem- Horstman, Leila Hoevelaak. Jannie de Maag, Liesbeth Oostenburg. Alie Paalman. Ria Meesterberends. Frie da Rensen, Hermien Schooien. Ma- iietje Vincent. Fennie Vukkink. Alice Wierbos. Jantiene Willems. School m. d. Bijbel, jongens: Henk van Avezaath. Gerrit Stam. Henk Vruggink, Rib Wijnnobel. Bert Bek- kernens, Koos Dekker, Henk Meijer- man. Jan Stam, Wim Veldhuis, Ger rit Nijland, Gerrit Hosmar. Wim Aan stoot, Gerard Schalk. Dinant Kolk man. Jan Meinlink, Edward Vixse- boxse, Herman Teeselink, Jan Ach terkamp, Nico Beldman, Jan Kamp man, Henk Bekkemèns, Jan Rietberg. Gerrit Lubbersen, Bert Beldman. .Tn- han Delink. Meisjes: Janneke Stam, Tonnie Aanstoot, Janneke Stam. Bette Vene klaas Slots. Betsie Westerik. Anneke Schippers. Janny Scholman. Aartje Muller, Jannie Letink. Gerrie Nij- kamp, Henriëtte Rietberg, Gerrie ter Brake, Ans Müller, Adrie Stegeman, Wilma Jansen en Vera Steunenberg. O.L. Kolschool, jongens en meisjes: Ansje Achterkamp. Gé van Amers foort, Frank v.d. Berg, Nico Beusink, Trudi Bleijenberg, Hennie Bronsvoor', T-ïan Bronsvoort, Réinier Enebers, Teuni Grobben. Bert Heijenk. .Tolan- de Heijmans. Willie Kappert. Fdu. Keijser. Willie Klein Horsman, Joke Kolkman. Marga Koning. F'izabeth Kooiman, Korrie Linde. Hermien Markvoorf. Fokelien Meijer, Gerhard Möring, Derk Óolbekkink. Johan Pas op. Jan Pieffers. Aleida Podt. Oe- bientje Rietdijk. Ronald Ronie. Ma rijke Runs, Anneke Stoffer. Dinie Vas- ters. Frik Veneklaas. Wieke dé Vries (theorie). Hannie Wegstapel. Erik van Zwoll. Frik Ladiges en Willem Jan Roelofs. O.L. school Dijkerhoek. jongens: Aaldrik Paalman. Willv Wagenvoort (theorie). Wim Kettelarij. Harrv Slui ter. Herman Sluiter. Meisjes: Bettv Hoekman. Gerda Honcoop. Tonny Temmink. Gerrie Brinkman. O.L. school Esoelo. ioneens: Berius Leunk. Jan Lubbersen. Herman Nij land. Fngbert Prins. Anton Reilink. Jan Haverslag. Meisies: Carla Bekkemens. Jan'ine Klein Horsman. Dini Niienhuvs. H?=n- r.ie Niienhuis. Toosie Niienbm's. Jan nie Niikamp. Willy Rensen Willemien Vruggink In het programma van het schooi en volksfeest in Espelo. dat vrijdag en zaterdag bij „Het Trefpunt" ge houden wordt, is een kleine wijziging gekomen. Niet Tonv Bass met het orkest ..Les Rivals" zullen zaterdag avond in de gróte tent optreden, maar de Wama's, bekend van radio en t.v. Het wereldbexoemdé renpaard Ar- kle, een verpleegster en vele nieuwe ontwerpen zijn toegevoegd aan de om vangrijke collectie van deze voor werpen die door de Worcester Royal Porcelain Company op de markt worden gébracht Ook is er een nieuw 26-delig eetservies met bijpassend 21-delig thee- en 16-delig koffieser- vies dat geïnspireerd is op 'net mo tief van de roos. Het is uitgevoerd in rose, groen en wit, met gouden randen. sport en dat moet men dan ook ho noreren. Voorts ie er een uitwijk mogelijkheid op zondagmorgen. De heer Ten Berge voeg om een speelveld bij de o.l. school te Dijker hoek en de heer Van Schoo ien wees op de gévaarlijké splitsing van de Toeristenweg bij het muse um „Piet Bos." Er zullen maatrege len getroffen worden verklaarde wet houder Rietberg. Op een opmerking van de heer Meer man, dat de raadsstukken nog niet ter inzage lagen toen hij deze don- derdag kwam inzien én óf verster king van het ambtenarenapparaat niet mogelijk is. antwoorde de bur gemeester. dat hij bijzonder erken telijk is voor de wijze waarop dooi de ambtenaren op de secretarie wordt gewerkt. Versterking is mo menteel niet te realiseren, want de aanstelling van voldoende personeel zou zeker 60.000 tot 70.000 gulden kos ten. B. en W. willen een poging doen om de fondsen te vinden. Hij advi seerde de raad deze inconveniëntie maar gelaten te dragen. De heer Warisink (gem. bel.) „De heer Meerman moet van zijn baas vrij vragen". De raadsvoorzitter: „Wij moeten er met z'n allen maar even doorheen bijten." mens op straat en kreeg men dus niets te zien van de klederdracht waarom deze plaats in binnen- ob buitenland bekend is. Juist toen de zon weer doorbrak reden de bussen Giethoorn (Hollands Venetië) binnen waar drie gemotori seerde punters gereed lagen voor een pracht tocht door vaarten met rus tieke bruggetjes en over plassen met een groot aantal zeiljachten. Tijdens de boottocht scheen de zon, maar nog maar net terug in de bus weid „Pluvius" weer zeer gul. „Geluk in 'n tuk". In Appelscha (bereikt via Meppel) werd een bezoek gebracht «an een gedeeltelijk overdekte speel tuin met een groot waterorgel, teken en lachfilms, pretpark enz. enz. De jongerlui hadden hier de hele dae wel willen blijven, maar het reisschema vermeldde oog een be zoek aan Assen waar ze zich kostelijk en leerzaam amuseerden in 't jeued- verkeerspark. De 5e klas kwam bi) de rijtest goed voor de dag en ook de 4e klassers reden zeer verdienste lijk. Bea Brinkman werd door de man on de verkeerstoren tot de beste rijd ster uitgeroepen. Via Ommen werd huistoe gereden doch voordat bij school werd ge finisht werd noe «ven ha't gehouden bii de „15 manden" van Cor Bal voor be- „smikkelen" van een heerlijk ijsje. Het jaarlijkse schoolreisje is voor de leerlingen nog steeds een evene ment van de eerste rang en zal nog wel een hele tijd in ere blijven, hoe wel veel kinderen met hun ouders di verse plaatsen in de omgeving, dicht bij en veraf, gaan bezoeken, nu het vervoer minder problemen geelt voor een familiereisje dan vroeger. Het samen als klasseeenheid iets be leven is een ongekend genot, zelfs als het ongunstig weer mocht zijn. De opgewonden stemming is ïeeds een graadmeter voor de ouders. Vrijdag 22 mei gingen verschillen de klassen van de Dorpsschool dan ook op reis, onder leiding van het onderwijzend personeel, geassisteerd door oudercommissieleden en school- schoonm a a ksters. Door drie provincies Door ouders en belangstellenden na gewuifd ging klas 4 op vrijdag 22 mei om 8 uur op schoolreis. Het weer deed in het begin het ergste vrezen, maar even voorbij Apel doorn brak tot vreugde van kinderen en begeleiding een stralend zonne tje door. Via Amersfoort wex-d het eerste punt van het reisprogramma bereikt, n.l. de Domtoren in Utrecht. Het was een hele klim om d.m.v. de 467 treden tellende wenteltrap boven in de 112 meter en 32 cm. ho ge toren te komen. Een prachtig uit zicht over Utrecht en omgeving was echter het welverdiende loon. Dwars door de stad ging het daarna naar het Spoorwegmuseum. In een oud Stationsgebouw werd met belangstel ling gekeken en geluisterd naar de geschiedenis en toekomst van de N S. Enkele kinderen fungeerden tij dens de rondleiding als sein- wissel- of overwegwachter. In de speeltuin bij de Pyramide van Austerlitz wer den de restanten bolletjes beschuit bollen, bananen, appels en sinaasap pels opgegeten onder het. drinken van en flesje fris. De reis werd voortgezet over de Utrechtse Heuvel rug. waar even werd gestopt bij het militaire ereveld op de Grebbeberg en langs de Veluwezoom naar het Sa faripark bij Arnhem. Het waren spannende momenten toen de giraf fen nieuwgierig in de bus keken, de leeuwen ais grote poezen langs de weg lagen en een struisvogel maar niet opzij wilde gaan voor de bus en driftig op de voorruit bleef pikken. Met vertraging werd daarom het pretpark „De Julianatoren" bij Apel doorn bereikt. Met een aantal gratis bonnen voor de verschillende atrac- ties en een klinke zak „patat-met" was het daar best drie kwartier uit te houden. Om even na zeven reed een lege bus voor. bij het plein van de Dorpsschool. Voordat de ouders tijd hadden om ongerust te worden, kwamen meer schor dan mooi zingen de kinderen en begeleiders uit een zijstraat aangewandeld en was he4: een vrolijk weerzien na een tocht vol belevenissen door drie provincies. Naar Urk Vrijdag j.l. vertrokken de 43 leer lingen van klas 3 van de o.l. dorps school. ondanks een nate toet, opge- werkt op schoolreis. Vandaag was het hun dag. het jaarlijkse festijn, mooier dan de grootste buitenlandse reis. Via Raalte en Zwolle ging het naar Kampen, de stad. bekend om haar „uien". Het verhaal van de Kamper sleur werd dus in de bus verteld. Van Kampen reisde men over Schokland naar Urk. De haven, de vissersboten en vooral de vishal met de vasafslag vormden een bij zondere attractie voor de kinderen. Allerlei soorten vis waren hier t» zien. Zelfs een kleine haai had men gevangen De noge watertoren van Emmeloord was het volgende doel. Al woei men bijna van de toern. het vergezicht was prachtig. Tussen de Beulakker- en Belterwijda door. reed de bus naar Giethoorn, waar men. na een stevige partij voetbal te hebben gespeeld (waar bij ook de Dolle Mina's een eigen par tij formeerden), in het pittoreske dorpje ging punteren. Via de „Elf Provinciën!' te Hellen- 3 terug naar Holten, waar men bela- doom voerde chauffeur Willems klas den met kaarten, souvenirs, bosjes paling en een lege portemonnee om 19 00 uur aankwam. Door Overijssel Vrijdagmorgen om kwart voor ne gen stapten klas 1 en 2 in de bus. Ondanks het minder goede weer was de stemming uitstekend. Via Nijver- dal en Balkbrug reed de bus naar het Shetland-ponypark te Slagha ren. Daar aangekomen brak het zon netje door. In het Ponypark was heel veel voor de kinderen te beleven, zo als het bezichtigen van een wateror gel. rijden door een onderwaterland schap. varen met bolsboten een ca lypsomolen. trampoline-springen, rij den in een treintje en niet te verge ten rijden op een echte pony. Ook werd hier het meegenomen brood ge bruikt. Om 2 uur werd koers gezet naar de speeltuin ..De elf provin ciën" te Hellendoorn Hier waren vooral de mini-carts er? in trek. Na ook hier een consumptie en een zak frites gebruikt te hebben, was rf« bus klokslag half zes bij de Dorps- school terug.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3