Vijf en twintig jaar „HMV met gezellige feestavond Duif G J. Schuiterd was het snelste TREINBRIEVEN MET SPOORSLAG 70 De Rietvoorn' stelde haar programma vast Nieuwe dienstregeling spoorwegen Fusie was gelukkig besluit zondag, 31 mei, in werking Na ramp vlucht JEUCDKORPS BRACHT SERENADE Vele gelukwensen Visseizoen breekt weer aan. 11. Hilverink lot ere-lid benoemd Leo Halle geen trainer van „Holten" meer Spoorslag '70 (jiiënleringsril in de mooie natuur Wie wil optreden voor zieken, invaliden en bejaarden Bergruiters nemen deel aan springconcours te Zelhem HOLTEN-UD 4-1 Eindstand luchtbuks- wedstrijden ..De Eendracht" A ienne plakbriefjes Zondags dubbel tarief voor perstreinbrieven SCHOOLREISJE O.L. SCHOOL DIJKERHOEK Bedrijfsvoetbal- competitie begint volgende week Vrtjdag 22 mei 1970 3 BI M JPl«? De Holtense muziekvereniging „H.M.V." heeft vrijdagavond 15 mei met een zeer druk bezochte receptie en een gezellige feest avond het feit herdacht dat 25 jaar geleden werd besloten tot fusie van „H.M.V." en de chr. muziekvereniging „Excelsior", een besluit waarop men tot op de dag van heden nog steeds met veel genoegen terugziet en een besluit dat door tal van sprekers tijdens deze receptie een gelukkig besluit werd genoemd. Burgemeester mr. W. H. Enklaar, die na een woord van welkom door de voorzitter van de supportersclub, de heer J. Wiggers, die zich hierbij ïn het bijzonder richtte tot B. en W. en de bijna voltallige raad. mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, de alge vaardigden van de verschillende plaatselijke verenigingen en muziek verenigingen uit de omtrek en het oudste lid. de heer Hendrik Oolbek- kink (reeds 58 jaar lid en nog elke week op de repetitie!), als eerste spreker het woord voerde, toonde 7.1 ch bijzonder verheugd over de fu sie van 25 jaar geleden. Men heelt als muzikanten van Holten getoond, dat men het ernstig meende met de wil tot' samenwerking én dit is het waard om op de dag van heden even bij stil te staan. Natuurlijk 'zijn' er wel eens moeilijkheden geweest, maar de eenheid in de HM V-gelede ren en de wil. om één te blijven, wa ren een garantie voor een' góede op lossing van problemen en< spannin gen. HMV is een korps, dat gezien mag worden. Een ensemble, dat meetelt en» dat zich ook onder de zeer be- /riFamé leiding van de heer H. Fran- senuteen zoon van eigen volk) heeft weten te handhaven op de allerhoog ste plaats op de muzikale ladder. Een plaats, die men zich heeft waar dig getoond door het behalen van de derde en vierde wimpel aan het KNF-va andel. resp. op concoursen in Gorssel (juli 19f»(»en Naren (juni 1969). HMV is hel ons waard om een hand te geven. Niet alleen om geluk te wensen, doch ook om on/.,e dank uit te spreken. U zet zich in voor een goede zaak, nl. het dienen van de Holtense gemeenschap en' daarvoor zijn wij u zeer dankbaar, zo besloot mr. Enklaar (die levens het woord voerde namens de VVV Hollens Be lang) zijn woorden van gelukwens, die hij vergezeld deed gaan van een geschenk onder couvert. Volgens de voorzitter van de Hol tense Winkeliersvereniging, de beer W. ten Berge, zal het eerste huwe lijk" dat na de bevrijding in 1945 werd voltrokken, zijn geweest dat tussen de beide muziekgezelschap pen. Een „huwelijk", waarop ook dé winkeliers nog steeds met veel ge noegen terugzien. Men doet als vereniging nooit een vergeefs beroep op HMV en de muzikanten slaan steeds klaar, o.a. bij het binnenhalen van Sint Nicolaas. Het zou, zo zei d.s. H. A. Hoog kamp. gerei, predikant, die sprak namens de herv. en geref. kerk. bij buitenstaanders verwondering kun nen wekken, dal de kerken hier ver tegenwoordigd zijn, doch voor Holle naren is dit een volkomen duidelijke zaak. HMV behoort tot onze vaste medewerkers aan de zangdiensten. Open-Deur-samenkomsten en deze medewerking wordt zeer gewaar deerd. HMV neemt in de. kerkelijke gemeenschappen een aparte plaats in. Een plaats, die wij ook in de toe komst graag voor het korps zullen reserveren. Onze dankbaarheid op deze jubileumdag is groot en wij wensen u als kerken ook voor de toe komst Gods zegen, zo besloot ds. Hoogkamp. Namens de muziekvereniging Ad- vendo te Lochem en de kring Lo- chem van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen kwam de heer Beumei ge lukwensen. Hij wees op de prachtige ..staat van dienst" van 1IMV en roemde de prettige samenwerking met HMV als kringpartner. De heer Oosterkamp. sprekend namens de toneelclub OCH. had gelezen, dat de victorie voor HMV was begonnen in Joure (concours 1948). Dit was wel het eerste muzikale succes, doch de victorie begon op 15 mei 1945. toen in de leerkamer van de hervormde kerk werd besloten tot fusie, zulks op voorstel van de besturen van de beide verenigingen, die het enkele dagen eerder hierover eens waren geworden ten kantore van de Coöp. Landbouwvereniging. De heer Füm. die namens hef hoofdbestuur van de Kon. Ned. Fe deratie kwam gelukwensen, herin nerde aan de prachtige successen, die HMV in de achterliggende kwart eeuw behaalde. Twaalf keer ging men naar het concours en tien keer kwam men met een eerste, veelal een royale eerste prijs uit de jury bus. De leden van HMV hebben steeds getoond te verstaan wal lid zijn van een vereniging eigenlijk betekent. Men komt er niet mei op tijd de contributie té betalen, alhoewel dit zeer belangrijk is, want een muziek vereniging in stand houden kost han denvol geld. Lid zijn, wil zeggen: liefde voor de vereniging tonen en plichten nakomen. Dit hebben de HMV-ers gedaan en daaraan danken ze mede hun succes. HMV heeft zich Steeds een goed lid geloond van de Koninklijke Federatie en ook dal is •en felicitatie waard, aldus de heer Flim, die namens de KNF een prachtige herinneringsmedaille aan bood. Sprekend namens de Chr. Oranje vereniging en de hoofden van scho len in de gemeente wees de heer J. Kroon op het prettige contact. HMV toonde zich altijd bereid om aan ver schillende feesten en optochten muzi kale luister bij te zetten en op een dag als deze mag nog wel es gezegd worden, dat we hiervoor bijzonder erkentelijk zijn. Met al de aanwezigen verklaarde de hear Kroon zeer verrast te zijn door het optreden tijdens de receptie van het Jeugdensemble, dat onder directie van de heer II. J. S. Bouw huis een drietal werkjes ten gehore bracht. Met zo'n jeugdkorps kan HMV de toekomst met vertrom tegemoet zien. De voorzitter van de supporters club HMV, de heer J. Wiggers, die tevens gelukwenste namens de Bra deriecommissie, wees op goede sa menwerking tussen de supporters club en hel korps en hij richtte zich in het bijzonder tot zijn naaste mede werker de heer A. Nekkers, die als secretaris-penningmeester vele jaren zijn beste krachten aan de club heeft gegeven. Een hartelijk woord van dank sprak'de heer Wiggers ook tot de huisvröuwen van Holten, die elk voorjaar (thans reeds voor de zes tiende keer) de lompen beschikbaar •stellen voor ,,'t: mezlek". Het. totaal bedrag, dat in deze jaren in de kas van HMV vloeide, mag gesteld wor den op rond dertigduizend gulden. HMV is mede dankzij de huisvrou- Het bestuur van ..HMV" met de dirigent de heer Henny J. Fransen in zijn midden (in civil). wen een korps geworden, waarop we als Holtenaren terecht trots mogen zijn en dat mag op deze jubileum dag wel even gezegd worden, zo be sloot de heer Wiggers, die zijn woor den van gelukwens evenals de andere sprekers en de vele afge vaardigden van verenigingen, orga nisaties en zakenmensen verge zeld deed gaan van een geschenk onder couvert. OVERLEDENEN HERDACHT De voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer A. Weslerik, deelde voordat hij een slotwoord sprak mede, dat 's middags in aanwezigheid van de dames Brands- Haantjes, Maats-Oolbekkink en Bouwhuis-Geltink. bloemen waren ge legd op de graven van de sinds de fusie gestorven leden: Geert Brands, Bernard Maats, Marinus Bouwhuis. Jan Oolbekkink en Johan Meerman. De heer Westerik sprak aan het einde van de zeer druk bezochte re- ceptie een woord -van dank tot bur gemeester en wethouders, tot de le den van de raad, tot de vele afge vaardigden, tot de dirigent de heer Henny J. 'Fransen en tot de hei-en J. Wiggers (sinds de fusie voorzitter van de Supportersclub) en A. Nek kers, die beiden de belangen van HMV bij tal van acties op voortref felijke wijze hebben gediend. De herdenking van het zilveren jubileum werd 's avonds besloten met een gezellige avond in zaal Vos man. Een avond, die op hammond orgel muzikaal werd omlijst door Adrie Hodes uit Rijssen. Er heerste een feestelijke stemming. Er werd een dansje gemaakt en bij de polo naise kwam bijna iedereen in actie. Tot besluit gingen tegen twaalven voorzitter Westerik en dirigent Fran sen op de stoel de hoogte in en werd uit volle borst gezongen „Hand in hand, kameraden, hand in hand voor HMV, Geen woorden maar daden, leve HMV. De Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" heeft zowel voor het visseizoen als gedurende de periode, dat de hengelsport niet be oefend mag worden, een ambitieus programma opgesteld. Daarin wordt ook weer aandacht geschonken aan de jeugd, o.a. door mid del van de scholen wedstrijd. De eerste wedstrijd voor de leden wordt op 8 juni a.s. gehouden in de Schipbeek. Daarna volgt op 20 juni een reisje naar Tacozijl, waar gevist zal worden en tegen eind augustus of begin september een tocht naar de Wadden. De scholenwedstrijd, waarbij het vorige jaar de o.l. school te Dijker- hoek de wisselprijs in haar bezit kreeg, zal worden gehouden op zaterdag 27 juni in de Schipbeek bij de Wippert. Gedurende d'e wintermaanden wil men enkele filmavonden organiseren, waarin o.a. de techniek van de hengelsport aan de orde zal komen. Leo Halle. de bekende oud-doel man van Go Ahead en verschil lende malen keeper in het Ne derlands elftal, z.al zijn functie als trainer van de V.V. „Hol ten" binnenkort neerleggen. De heer Halle heeft een heel mooi aanbod ontvangen van z'n oude club om als trainer op te tre den van de Go Ahead-amateur- elftallen. Hij heeft door zijn training „Holten" in plm. zes jaar omhoog gebracht en al zijn de Holtenaren dan dit jaar geen kampioen geworden in hun afdeling en gaan zij dus niet naar de 3e klasse, zoals Leo Halle het zich had voorge steld, ontegenzeggelijk is het zijn verdienste, dat de rood zwarten toch op een uitsteken de plaats op de ranglijst zijn geëindigd. Het heeft hun in Heino en Bathmen de laatste zóndagén wat tegen gezeten, anders had Leo zijn „droom beeld" nog werkelijkheid zien worden. Leo Halle was bij de spelers zeer populair en zij zul len hem dan ook node zien ver trekken. Bij Leo Halle zal „Hol ten" een plaatsje in zijn hart blijven innemen, daarvoor is zijn arbeid teveel verweven met het Holtense voetbal in de afge lopen jaren. De heer Halle is contractueel nog tot. 1 juli .aan de V.V. „Hol ten" verbonden. Het bestuur heeft inmiddels 'n oproep voor 'n nieuwe trainer geplaatst. O De MAC „De Holterberg" organi seert zondag een oriënteringsrit voor auto's, motoren en brommers. Aan deze rit is als hoofdprijs een buiten landse reis voor twee personen ver bonden. De tocht gaat door de mooi ste contreien van Holten en bedraagt plm. 45 km. Behalve het reisje zij er leuke prijzen in de vorm van kunst voorwerpen aan verbonden. De na tuur is thans, met het jonge groen, het me-oist. Overal bloeien de vrucht bomen in hun schoonste pracht. Daar om is zo'n ritje, met een geringe snel heid zo aantrekkelijk. De dienstregeling 1970 der Ned. Spoorwegen, die zondag, 31 mei in gaat, brengt een totaal nieuw trein- patroon, waarvan de kern gevormd wordt door het zg. intercitynet (tus sen de steden-net) snelle lange- afstandstreinen tussen veertig sta tions aangevuld door een snel- en stoptreinennet dat in de Randstad Holland" het karakter krijgt van een regionaal metrobedrijf. Zij is een uitvloeisel van „Spoorslag "70" een onderdeel van 't toekomstplan „Spoor naar "75" dat ruim een jaar geleden door N.S. werd gelanceerd. „Wij wil len vaker, sneller, dichterbij en niet duurder", aldus de heer C. M. Hooft Graafland, die woensdag op een pers conferentie in Zwolle de nieuwe dienstregeling nader toelichtte. „Vaker" waarbij als basis wordt gedacht aan een halfuurs-dienst, op de drukke baanvakken zelfs een gro tere frequentie. „Sneller" door een verkorting van de totale rijtijd, het geen uiteraard slechts kan slaan op de lange afstand. „Dichterbij", door de treinen dichter bij de voorstadsta tions te brengen en „niet duurder" door een intensiever gebruik van de bestaande outillage en het materiaal. Grondslag voor deze nieuwe opzet vormt het aantal reizigers, waarbij na gehouden tellingen de computer de aanwijzingen heeft veischaft. Men heeft deze verbeteringen be reikt door opvoering van de baanvak snelheid tot 130 km. per uur soms zelfs (Amersfoort - Dedemsvaari) tot 140 km. door de spanning der boven leidingen te verhogen, bochten en wis sels te verbeteren, en door invoering van automatische deursluitingen, waardoor de stoptijd op bepaalde treinen per dag en de zg. hondekop- ireinstellen kunnen sneller optrekken, achter de trek-locomotieven komen lichtere rijtuigen. Zeer belangrijk is ook de intensieve benutting van de knooppunten, waarvoor enkele sta tions met perrons zijn uitgebreid. Be halve dat de snelheid van de stop trein wordt opgevoerd, zullen ook de goederentreinen harder gaan rij den. Verder is er een belangrijke wer ving geweest van machinisten, ter wijl er meer seinhuiswachters zullen komen voor de seinhuizen bij de knooppunten. Het personeel heeft ex- De vlucht van Quievrain (Fr.), 282 km, werd voor de postduivenvereni ging ,,De Bergvliegers" - een ramp- vlucht, Van de 221 geloste duiven kwamen er zaterdag maar 22 op de hokken terug. Ze zijn vermoedelijk in een regenzone terechtgekomen. De lossing geschiedde om 9.50 uur. Aan komst eerste duif van G. J. Schui terd om 3.50.12 uur. Laatste duif 8.13.27 uur. De uitslag van deze vlucht was als volgt: 1, 9 en 20 G. J. Schui terd: 2. 14 en 18 gebr. Willems; 3 en 6 H. J. ten Velde: 4 G. Bekkernens; Een en ander werd- besloten in de dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer J. Wijnnobel zeer druk bezochte ledenvergadering in hotei Holterman. In deze vergadering werd- o.m. be sloten de heer H. Hilverink thans te Dieren woonachtig en vele jaren de mentor der vereniging, lot ere-lid te benoemen, in verband mei zijn ver diensten jegens de plaatselijke hen gelsport. De contributie werd als volgt vast gesteld: leden f 15.- per jaar, AOW- leden f 7.50. militairen f 7,50. invali de leden f 7.50. echtgenotes f 5.- (met alle vergunningen f 7.-). adspirant-le- den f 7,50 en jeugdleden f 6.-. Blijkens het jaarverslag van de se cretaris, de heer H. .1. Oolbekkink, bedraagt liet aantal volwassenleden 201 en het aantal jeugdleden 98. De vereniging sloot haar boekjaar blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer M. Aan stoot af. met. een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing was de heer F. Maan. aftredend en niet her kiesbaar. In zijn plaats werd met bij na algemene stemmen gekozen de heer II. -I. Nekkers. Herkozen werden de periodieke aftredende bestuursle den M. Aansloot en Hendriksen. Voorzitter Wijnnobel en penning meester Aanstoot werden aangewe zen als afgevaardigden naar de za terdag te houden jaarvergadering van'de Algemene Hengelaars Bond te Amsterdam. Tn zijn openingswoord sprak voor zitter Wijnnobel een woord van waar dering aan het adres van mejuffrouw Vel (kamp. die de legeskas beheert op de gemeentesecretarie, voor haar be reidheid tijdens deze vergadering de 'visakten en bijdragenbewijzen voor het pootvisfonds uit te geven. ARTIESTENPALET verzorgt sinds zeven jaar tegen reiskostenvergoe ding en zonder subsidie ontspannings programma's in plm. 200 tehuizen. Honderden (ook semi) beroepsarties- len en goede amateurs werken belan geloos mee. onder wie Annet Hester- man. Lowland Trio en Anja. In omgeving Holten zit „Artiesten- palet" o.a. nog zeer verlegen om vlot te accordeonisten, organisten, zang duo's. zangeresjes van hier en over zee, sneltekenaars, kunstfluiters, jo- delaars en mensen met liedjes van vroeger. Het is fijn om op deze wijze anderen vreugde te brengen. Contactadres (ook voor tipgevers!): Victor Conselman. Dillenburgstraat 13 in Utrecht. Tel. 030-513267. 5 en 11 W. Aaftink; 7 L. Gazan; 8 H. van Beek; 10 en 17 J. Paalman; 16 én 12 H. Gervedin'k Nijhuis; 19 G, Veldhuis. De uitslag van de Vitessevluchten, die hieraan voorafgingen, was: le kampioen H. J .ten Velde, 481 pnt.; 2e kampioen J. Paalman. 401 pnt.; 3e kampioen 'ex equo: Gebr. Willems en W. Aaftink 398 pnt. Leden van de L.R.V. „De Bergrui ters" hebben pinkstermaandag deel genomen aan het Nationaal Concours- hippique te Zelhem. waar zo'n 350 ruiters en amazones aan de start kwamen. Bij het L-springen met plm. 200 paarden maakten W. Aaltink op „Gouda". B. J. Brouwers op „Veno" en P. Steunenberg op „Beiaard" 4 fouten met voldoende voor stijl. K. Pettinga bleef op „Xormando" met veertig andere ruiters foutloos, maar 4 fouten en de snelste tijd in de ba- rage waren niet voldoende om in de prijzen te yallen. Mevr. N. Brouwers- Vosman erf mej. M. Kassenberg be haalden resp. op „Wonia" en „Lady Jane" een 2e prijs in de dressuur. Het was een geslaagde dag begun stigd door uitzonderlijk mooi weer. Pinkstermaandag besloot Holten 't seizoen met een goede overwinning op hel Deventer UD. Beide teams speelden, ondanks het warme weer, toch nog een aardige wedstrijd. Na een wederzijdse verkenning bleek de aanvalskracht van de thuisclub iets gevaarlijker te zijn. Veneklaas brak in de twintigste minuut op links door, maar werd onderuit gehaald. Voor Hommes leverde de strafschop geen problemen op (1-0). Een goede actie van rechtsbuiten Reijlink bracht even letter de bal bij de opgedrongen Mark voort, die fraai scoorde 2-0UD probeerde wel met wat steviger aan pak het spel te verplaatsen, maar de stand. Na de thee was bij de thuisclub jeugdspeler Bert Knapen vervangen door Wim Nijenhuis. Deze zorgde uit een hard schot voor 3-0. De Deven- ternaren die al enkele goede kansen door keeper Breukink zagen verijdeld kregen daarna loon voor hun harde werken toen binnenspeler Schaaphok uit een pass van rechts via de lat ineens hard inkó'gelde (3-1). Het laatste woord was echter aan de thuisclub toen Reijlink een misver stand in de Deventer-defensie goed afstrafte en keeper Ter Schegget kansloos liet (4-1). Met deze stand kwam het einde. De uitslagen en de eindstand in 4H zijn thans: lieerdeSailandia 6-3 Holten—UD 4-1 HeinoABS 1-2 RaalteVlugheid en Krach 1-2 Zwolse Bovs- -Wij he 8-2 Wilp—Zwoile 0-3 Zwolle 22 13 5 4 31 43-25 Heerde 22 11 7 3 29 44-28 Holten 22 10 8 4 28 36-24 Zwolse Boys 22 10 6 5 26 42-30 Sailandia 22 9 4 9 22 38-39 Raalte 22 8 5 9 21 -37-36 ABS 22 10 1 11 21 37-50 UD 22 7 6 9 20 36-42 VI. en Kr. 22 6 7 9 19 31-35 Heino 22 3 12 7 18 20-31 Wilp 22 5 7 10 17 23-33 Wij he 22 3 6 13 17 29-43 Door haar o verwinning op Wilp is Zwolle kampioen en moet Wijhe de- gradatiewedstrijden s pelen. regel een half uur wachten. Er zijn wel aansluitingen via Hengelo en Zutphen, maar dat is nogal een om weg vanuit Holten. tra instructies gekregen en zo zijn er nog tal van maatregelen genomen om de invoering van „Spoorslag '70" mogelijk te maken. Natuurlijk zijn er ook tegenvallers geweest en zijn op zichzelf wenselij ke zaken wel eens (voorlopig) onhaai- haar gebleken. Zo had men graag op j meer baanvakken de reissnelheid (in clusief de stoptijden) opgevoerd tot 90 km. of meer. Het blijft doel voor de komende jaren. Intussen gaat men door met de verdere verbetering van de treindienst. Dit is waar N.S. met alle kracht naar willen streven: als bedrijf ver nieuwd en verjongd, niet langer „patiënt" maar een „remedie" die mee moet helpen ons land leefbaar te maken. Het is na dit alles duidelijk NS gaat zich beter „verkopen' Het is niet meer zo, dat men maar afwacht of de reizigers wel zullen komen. Men animeert al geruime tijd met al lerlei middelen en op allerlei wijzen het reizen per trein. „Openbaar vervoer alternatief van het weg-ver- voer' „Trein en auto. naast elkaar aldus de heer J. A. Muet. chef van ex ploitatie voor het noorden en oosten van ons land. Het nieuwe spoorboekje (kosten f 1.95) is heel anders van opzet dan het oude. Veel verwijzingstekens zijn vervallen. Men heeft het ingedeeld in vier delen: rood: West en Midden- Nederland; blauw: Zuid - Neder land: groen: Noord- en Oost - Ne derland en geen kleur: Intercitynet. De cursieve stationsnamen en tijden zijn verdwenen. In een kolom is de loop van één en dezelfde trein aan gegeven. Loopt de trein niet verder en is er een andere direct aanslui tende trein, dan wisselt de kleur 'in rood na blauw en in blauw na rood) Boven aan de tabellen zijn z.g. rou testrips opgenomen. De rood gedruk te zijtakken geven de overstaprich- tingen aan. De vertrek en aankomsttijden in Hol ten zijn totaal veranderd. Wij laten ze hieronder volgen. In Holten stoppen geen sneltreinen, zoals wij oorspronkelijk meenden te hebben begrepen. Naar het westen behoeft echter niet meer in Deventer te worden overgestapt. Daar worden het intercitytreinen. Uit het westen worden de intercitytreinen stoptrei nen. Er word echter geen gedeelte van ontkoppeld, vandaar dat men de perrons in Holten heeft verlengd. In 1971 zal vermoedelijk een andere re geling gelden. Een halfuursdienst zit er voor Holten dus nog niet in. De compüter heeft wat dat betreft nega tief gereageerd. De verbinding met het westen wordt verbeterd omdat men nu niet alleen rechtstreeks naar Amsterdam, maar ook naar Rotterdam en Den Haag kan. Met het Zuiden is zij aanzienlijk verslechterd. Had men bij de oude regeling in Deventer direct aanslui ting, nu is dit maar met enkele trei nen het geval en moet men door de Richting Richting Deventer Almelo 6.30 NZF 6.12 NZZF 7.30 NZF 7.16 NZF 8.03 NZZF 8.00 8.30 9.03 9.30 10.00 10.30 11.00 11.30 12.00 12.30 13.00 13.:» 14.00 14.30 15.00 15.30 16.00 16.30 17.00 16.30 17.37 NZZF 17.30 18.00 18.14 NZZ 19.00 18.30 20.00 19.30 21.00 20.30 22.00 21.30 22.00 2.30 23.02 23.30 0.02 Verklaring der tekens: NZF niet op zon- en feestdagen. NZZF - niet op zaterdag en zon- en feestdagen. De eindstand van de luchtbukswed strijden voor de onderlinge clubkam pioenschappen van de schietvereni ging „De Eendracht van het seizoen 1969-1970. die gehouden werden in feestzaal Vosman, is als volgt vast gesteld: Klasse A: 1 B. Brinkman 132.70 p. (hoogste serie 140): 2 H. J. Nekkers 130.70 p. Klasse B: 1 H Paalman 125.65 p.; 2 G. Schuppert 125.35 p.; 3 J. Haan 124.90 p. (hoogste serie 137). Klasse C: 1 G. Jansen 125.30 p.; 2 B. J. Oplaat 123.65 p.: 3 J. van As- selt 123.4 p. 4 A. Schuppert 122.95 p. 5 G. Tuitert 122.75 p.; 6 J. Aanstoot 122.50 p.: 7 A. Paalman 121.15 p. (hoogste serie 135); 8 J Jansen 117.90 p.; 9 J. ten Dam 117.69 p.: 10 J. Bouwhuis 117.50 p.; 11 .1. Sluiter 116.60 p.; 12 H. Ganzan 155.55 p.: 13 A. Bieleman 115.30 p.; 14 G. Koop man 114.83 p.: 15 G. J. Aaltink 114.55 p.: 16 J. Manenschijn 114.18 p.; 17 D. .J Nijendijk 112.25 p.; 18 H. Stukker 112.20 p.: 19 D. Janssen 111.65 p.; 20 A. Pekkeriet 110.50 p.: 21 F. J. Sluiter 107.25 p.: 22 H. Oosterkamp 103.86 p.; 23 M. Post 101.75 p.; 24 M. Bosschers 97.85 p.; 25 A. .J. Bos 97.50 p.: 26 Jo ke Paalman 97.50 p.; 27 mevr. Paal man 89.66 p.; 28 .1. Paalman 80.55 p. Tijdens een gezellige avond in ho tel Vosman met de dames werden de prijzen door de voorzitter de heer A. Schuppert met een toepasselijk toe spraakje aan de winnaars uitgereikt. Zij bestonden uit bekers, medailles cn ander edel-metaal. De nieuwe regeling voor bagage en expresgoed op binnenlandse treinen met de nieuwe dienst van 31 mei a.s. zal ook wijziging brengen in het ver voer van treinbrieven. Tot dusver vond het vervoer plaats met elke willekeurige trein. In de nieuwe opzet is uitgegaan van twee soorten treinbrieven, te we ten de perstreinbrieven. die in de regel aan het station of aan de trein worden afgehaald, alsmede de gewo ne treinbrieven. die door de PTT worden besteld. Nieuw is verder het invoeren van zgn. trêinbrievenbussen op een 25-tal spoorwegknooppunten. Het zijn brie venbussen met de aanduiding Dienst, die op voor treinpersoneel in het oog lopende en goed bereikbare plaatsen op de perrons worden opgesteld. De kleur en de vorm zullen duidelijk afwijken van de normale brievenbus sen. Zo'n treinbrievenbus moei gezien worden als ..tijdelijke opslag" van treinbrieven voor verdere doorzen ding op vaste tijden, óf met het NS- expresgoednet. óf door de PTT met diverse netten en verbindingen. De brieven worden nl. op de mees te stations slechts op 35 stations is het loket hiervoor open aan het treinpersoneel afgegeven, dat de brief op één van de knooppunten in de treinbrievenbussen deponeert- Voor het vervoer van treinbrieven zijn afzonderlijke plakbrief jes ont worpen, een rode voor de perstrein- brief en een witte voor een gewone treinbrief. Evenals thans moeten treinbrieven voorzien zijn de normale postfranke- ring plus een treinbriefzegel. Op perstreinbrieven, die zaterdags na circa 15 uur (na vertrek van het zaterdagnet van de PTT) worden aangeboden, moeten, ingaande 31 mei a.s., naast de normale frankering twee treinbriefzegels van f 9,45 wor den geplakt. Bij afgifte aan het loket, worden zowel de treinbrief- als de postzegels afgestempeld. Bij afgifte aan de con ducteur maakt deze de zegels met ballpoint ongeldig- Tevens controleer; hij op voldoende frankering en duide lijkheid in de adressering. Perstreinbrieven kunnen ook aan de conducteur voor directe verzen ding worden afgegeven, mits het be stemmingsstation rechtstreeks (zon der overlading) per reizigerstrein be reikbaar is en de geadresseerde de bief aan de trein in ontvangst neemt. Is dit niet het geval, dan deponeert het treinpersoneel de perstreinbrief evenals andere treinbrieven in dp speciale bus op een geschikt „post- knooppunt". vanwaar de brief door gaat met NS-expresgoednet of PTT- postverbindingen. Zon- en feestdagen als de PTT niet voor doorzending kan zorgen is een afzonderlijke regeüng getroffen. Dan worden pers treinbrieven na lichting wederom met behulp van het treinpersoneel doorgezonden dat de brief op be stemming of op een volgend knoop punt opnieuw in een speciale bus doet. Op een aantal stations kunnen perstreinbrieven aan het loket wor den aangeboden of worden afgehaald. Het vervoer van gewone treinbrie ven heeft alleen op werkdagen plaats, rechtstreekse verzending als voor perstreinbrieven is niet toegestaan. Vrijdag 15 mei maakten de leerlin gen van de laagste klassen van de o.l.s. Dijkerhoek o.l.v. mevrouw Ve neklaas Slots, de hr. J. W. Stevens, voorzitter der oudercommissie en het personeel een schoolreisje. Begonnen werd met een bezoek aan het mu seum Piet Bos waar de kinderen ge noten van de prachtige diorama's. Kees Bos verzorgde een leuke uiteen zetting. Het reisje werd via de toeris- tenweg haar de I.emelerberg voortge zet. waar tevens een pick-nick werd gehouden. Via Rouveen en Staphorst, waar de klederdracht werd bewonderd, ging men naar Giethoorn. Een tocht per punter, welke begunstigd werd door de stralende zon. stond hier natuurlijk op het programma. Ter afkoeling werd hier ook een ijsje genomen. Op de terugreis werd bij de speel tuin „De Elf Provinciën" in Hellen- doom aangelegd. De kinderen maak ten een rit met de lorries, baby-cars, een rit in de draaimolen, trachtten de weg te vinden in de dwaaltuin, be wonderden de sprookjestuin en ver maakten zich in de speeltuin. Na er- kele verfrissingen gebruikt te hebben kwam men moe. maar voldaan in Dijkerhoek terug. Er bestaat dit jaar een grote be langstelling van de zijde van het per soneel der bedrijven voor de bedrijfs voetbalcompetitie. Er hebben zich niet minder dan acht elftallen (be- drijfscombinaties) opgegeven, zodat de organisatoren de competitie heb ben ingedeeld in twee afdelingen t.w. A. en B. Afdeling A wordt gevormd door: Udema I. Brandsde Vrijheid. Vaes- sen Schoemaker en Co. Universal I. Afdeling B door: Udema II 'Enkco, Vukkink Koopman (VuKo). Muller/ Pieffers (Mulpie) en Universal II 'Go deschalk. Er wordt gespeeld op het tweede ter rein van de V.V7. „Holten" aan de Rijssenseweg (Meermanskamp ge noemd) 's avonds om 19 uur en za terdag om 14.30 uur. speeltijd 2 x 40 minuten. Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: 25 mei: Udema IUniversal I (de grote riva len). 26 mei: Udema II EnckoVuKo 27 mei: Brands Vrijheid—V.S. en Co, 28 mei: Universal II 'Godeschalk Mulpie en 29 mei. Universal I Brands/Vrijheid. Op de laatste avond van de compe titie. vrijdag. 26 juni, is er na afloop een gezellige avond met prijsuitrei king in café „De Waag".

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3