Raadsleden bezichtigden gemeentehuizen Hoitense Muziekvereniging bestaat vijf en twintig jaar Aanleg van sportcomplex Meermanskamp' begonnen TER OVERDENKING IN JOURE BEGON DE VICTORIE Het zilveren ambtsjubileum van burgemeester Enklaar ON2E AGENDA Per touringcar Overijssel door Burgerlijke stand Medische dienst dierenartsen tandartsen Gezinsverzorgin g Storingsdienst GEB Wachtdienst Spreekuur maat schappelijk werkster OPTOCHT 5 MEI 1 Officiële publikatie Onttrekking weggedeelten aan openbaar verkeer OPHALEN HUISVUIL In memoriam G. J. Aaftink Gevonden en verloren voorwerpen Kerkdiensten Donderdag 18 juni. de jubileumdatum HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 15 mei 1970 Jaargang 22 - no. 20 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 - 1234 Hoofdredacteur \V. Bevers Redacteur en piv. hoofdred. Advertentieprijs 1~15 mm (a contant) 3,Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaart 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 15 mei 20.00 uur "Allemaal op de bok" in, cafe De Poppe met Jackey Schram en andere radio en t.v. sterren (zie advertentie Zaterdag 16 t.e.m. 25 mei Heren kapper Drent wegens vakantie gesloten (zie advertentie). Zaterdag 16 mei 10.00 uur vm begint de Pinkster- markt bij gebr. Mulder, Kolweg (zie advertentie). Zondag 17 mei (Pinksterzondag) 14.00 uur Pinksterkérmis in Loo Bath- men (zie advertentie). 19.30 uur dansen in zaal Jachtlust (zie advertentie). Maandag 18 mei (Pinkstermaandag) 19.30 uur Grandioos Popfestival Pinksterkermis in Loo Bathmen (zie advertentie). Dinsdag 19 mei 20.00 uur Ledenvergadering Hengel sportver. "De Rietvoorn" in hotel Holterman. 19, 20 en 21 mei Ontwerp-bestemmingsplan buitenge bied ter inzage in 't Bonte Paard en in Amicitia (zie advertentie). Vrijdag 22 mei 19.30 uur Openbare hoorzitting ont werp-bestemmingsplan buitenge bied in Amicita. Dinsdag 26 mei 7.00 uur vm Reisje Herv. Vrouwen groep Holten en Dijkerhoek, ver trek Dijkerhoek 7.15 vm. Donderdag 28 mei 20.00 uur Ledenvergadering afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in Amicitia. Modeshow m.m.v. E. Wonnink N.V. Vrydag 29 mei 20.00 uur Toneelavond in Espele ter gelegenheid van het School- en Volksfeest in de tent naast 't Tref punt. Zaterdag 30 mei 9.00 uur Schooi- en Volksfeest in Es pele terrein naast het Trefpunt, 's Avonds bal in de tent. Maandag 1 juni 8.30 uur voorm. Reisje van de Be jaardensociëteit. Vertrek vanaf 't Woensdag 3 juni gebouw Irene. 8.00-19 00 uur Stemming voor de ge meenteraad. Donderdag 4 juni 5.30 uur voorm. Reisje van de afde ling Holten der OLM naar Duits land. Vertrek vanaf gebouw Irene. De leden van de raad hebben donderdag met het college van burgemeester en wethouders een excursie gemaakt langs de gemeentehuizen van Genemuiden, Dalfsen, Los ser en Oldenzaal,om zich - met het oog op de toekomstige bouw van een nieuw gemeentehuis in Holten - een inzicht te verwerven in creatieve en bouwkundige kwaliteiten van de architect T. G. Verlaan te Zwolle, die de gemeen tehuizen in de drie eerste plaatsen bouwde en van prof. ir. P. M. Tauber uit Alkmaar, die het stadhuis van Olden zaal ontwierp. De bezichtiging van dit laatste bouwwerk had slechts een oppervlakkig karakter, omdat het nog niet helemaal gereed en opgeleverd is. De locht werd gemaakt met een kleine touringcar van de OAD. Men vertrok 's morgens om 9 uur. Wethouder Klein Velderman, kon, wegens ziekte, niet meegaan evenals de heren Van Schooten en Westerik. Geboren: Gradus, zv G. Jansen en W. Tiekstra, Kozakkenstraat 22. Jan Hendrik Maurits, zv G. H. Mees- terberends en E. J. Kers, Holther- broek 29. Johanna Hendrika, dv A. C. Reterink en J. Agterkamp, Bessinkpasstraat 2b) Geb. te Deven ter) Overleden: R. Bos, oud 71 jr, Via- nenweg 126. G. J. Aaftink, oud 72 jaar, Oranjestraat 49t A. Paal- man-Kölling, oud 80 jr, Burg. v. d. Borchstraat 31 (overl. te Deventer). E. Oplaat-Sieberink, oud 85 jr, Neer dorp 34 (overl. te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: G. J. Slooijer van Hel- lendoorn naar Oranjestraat 58. J. A. de Jong van Amstelveen naar Holterberg 34c. H. Kühn van Sas- senheim naar Rietmolenstraat 4. Zaterdag, 16 mei vanaf 12 uur tot dinsdagmorgen 8 uur J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen. Zaterdag'16 t.m. maandag 18 mei, Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2, tel. 1515. Zaterdag 16 mei en zondag 17 mei H. Scheffer, Pr. Julianaplein 12, Goor tel. 05470-2500. Maandag 18 mei (2e Pinksterdag) H. F. Steunenberg, Pas toriestraat 42, Holten, tel. 1433, van 18.00 - 19.00 uur (alleen voor spoed gevallen). Vrijdag 15 mei 1970 is het vijfentwintig jaar geleden dat er be sloten werd tot fusering van de Hoitense Muziekvereniging ,HMV' en de Chr. Muziekvereniging .Excelsior' een besluit Avaarop men tot op de dag van heden nog steeds met voldoening en genoegen terugziet. Het is met ,HMV' in de achterliggende kwart eeuw zeer naar wens gegaan. Men moet hieruit echter niet concluderen dat het altijd „rozegeur en maneschijn" is geweest. Evenals elke ver eniging heeft ,HMV' „ups en downs" gekend doch men heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat moeilijkheden er zijn om over wonnen te worden en hierin is men tot nog toe steeds geslaagd Een duidelijk pluspunt om bij gelegenheid van dit zilveren jubr- leum even te vermelden. Reeds in de zomer van 1948 het korps stond toen pas drie jaar onder de zeer bekwame leiding van de heer Johan F. Heleenders te Enschede werd deelgenomen aan het Nationaal Federatiefconcours van de Kon. Ned. Fed. te Joure (Fr.) waar men uit kwam in de eerste afdeling „Fanfa re". Gezien de muziek die werd „ge maakt" achtte dirigent Heleenders het verantwoord om maar meteen in de eerste afdeling te starten. Ilij zag de uitslag met vertrouwen tege moet doch dit vertrouwen kreeg in zaal „Harmonie" in Heerenveen waai de beide nummers nog even werden „doorgenomen" een geduchte knauw want deze generale was bepaald niet om over naar huis te schrijven. De slechte generale bleek ruim een uur later het preludium te zijn ge weest voor een eclatant succes. Honderd achttien punten gaf de ju ry n.l. zestig (het maximum) voor het „keuze-nummer" en acht en vijf tig voor het „verplichte werk". Het was die middag in Joure groot feest voor „HMV" en de vele supporters en in een café werden de „muzi kale" bloemetjes buiten gezet. Feest was het 's avonds ook bij de terug komst in Holten en het hele dorp liep uit om z'n corps en dirigent te huldigen. Wolvega De 118 punten in Joure betekenden „•promotie" naar de afd. „Uitmun tendheid" en ook in deze afdeling voelde „HMV" zich prettig want in de zomer van 1949 werd op het KNF- concours in Wolvega met maar liefst 114 punten een eerste prijs behaald met lof .van de jury. Nadat, op con coursen in Eist (1950) en Hengelo (O) 1951 eerste prijzen waren be haald en de hoogste sport op de muzikale' ladder de „Vaandelafde ling" was bereikt werd in de zomer van 1952 in Bcilen (Dr.) een greep gedaa'n naar het Federatie-vaandel. „HMV" kreeg 51 punten voor het „keuzenummer" en 49 voor het „ver plichte werk". De honderd punten waren wel voldoende voor een eer ste prijs maar aangezien voor elk nummer minimaal 50 punten gehaald moeten worden ging men zonder vaandel huis toe maar tijdens de thuisreis werd reeds besloten om het Zo gauw mogelijk weer te, proberen want zo zei men „het zit er in". Men had het juist gezien want op het concours in Groenlo (september 1 kwam de punties er ruimschoots uit n.l. 107 resp. 53 voor het keuze en 54 voor het verplichte werk. F.en ro yale eerste prijs en het Vaandel van de Koninklijke. Eer«te wimpel De ^eerste wimpel werd in juli 1955 In Bathmen behaald maar voor het behalen van de 2e wimpel was in Heino (juli '58) een „her-examen" nodig omdat men in mei van dat jaar in het Van Meurspark in Heer- de was „gezakt". In het verplichte nummer raakte men er in Heerde finaal uit en dirigent Iman J. Land heer (die in dec. 1956 werd benoemd inplaats van de heer Heleenders die op 2 maart 1956 plotseling was over- ieden) teste niets anders dan „aftik ken". Het was angstig stil in het Van Meurspark. Alleen een lijster zong en kreeg van de jury voor zui verheid de tien waarop „HMV" had gehoopt. Tweede prijs in Haaksbergen Het concours in Haaksbergen bracht vooor „HMV' en dirigent Jan Die penveen te Glanerbrug (die in ok tober 1959 de dirigeerstok overnam van de heer Landheer) ook niet het succes waarop men had gehoopt. Voor het verplichte nummer be haalde men wel de wimpelpunten. maar voor het keuzenummer kwam men 2 puntjes te kort. Twee jaar later (29 juni 1963) trok men vol goede moed naar Neede waar ccn eerste prijs uit de „jury bus" kwam maar helaas weer een puntje te kort voor de derde wimpel (keuze nummer 53 en verplichtwerk 49 punten). Derde en vierde wimpel De heer Henny J. Fransen, die na een proefperiode van enkele maan den, per 1 januari 1966 tot dirigent van „HMV" werd benoemd ging op 2 juli '66 met het korps naar het con cours te Gorssel waar de derde wim pel aan het vaandel kon worden ge hecht (106 punten resp. 52'/; en 53'/* voor het vrije en verplichte nummer) en de vierde wimpel werd op 21 ju ni 1969 behaald op het concours te Laren (G). De vier oranjewimpels zijn thans behaald en bij een volgende deelna me aan een concours zal de inzet zijn de rood-wit-blauwe wimpel. Dat het „HMV" onder de bezielen de en zeer bekwame leiding van de heer Fransen zal lukken om deze ho ge onderscheiding te behalen daar van zijn we overtuigd. Ook de drumband van „HMV" kan op een prachtige „staat van dienst" terug zien en heeft in de loop der jaren op tal van Federa tie- en z.g. vrije concoursen ecla tante successen geboekt het laat ste op een internationaal sterk be zet concours in Vreden (Did.) waar een zeer royale 2e prijs werd be haald. Instructeur van de band is de heer Van Wakeren te Deven ter en tamboermaïtre Lieuwe Meinsma die op het concours in Vreden de 2e prijs behaalde. Ook wat de jeugd betreft kan „HMV" zeer tevreden zijn. Het jeugd orkest lelt meer dan twintig leden en de jongens en meisjes zijn trouw wat het repetitiebezoek betreft en oefenen zeer ambitieus onder leiding van de heer H. J. S. Bouwhuis. Een prachtig staaltje van hun muzikale kunnen gaven ze tijdens de taptoe in het Sportdal op Bevrijdingsdag. Dat „HMV" in de loop der jaren steeds weer tot schitterende presta ties kwam en uiteindelijk de aller hoogste top bereikte dankt ze voor 'n groot deel aan de Hoitense gemeen schap op wiens morele en financië le steun men steeds kon rekenen. Elke morgen van 9.00 - 10.00 uur bij mevr. C. Knijff - Dekker b.g.g. te- lef. 1799, mevr. Beltman-Aanstoot. Zaterdag 16 mei t.e.m. vrijdag 22 mei: buiten de diensturen: Electra: H. Huisman. Kolweg 42, tel. 1498; Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129, tel. 1945. .Vrijdag 15*mei t.e.m. 17 rr keurmeesters buiten de diensturen H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 18 mei t.e.m. zondag 24 mei A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230 Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, tel. 1318. 's Ochtends van 9 tot 10 uur op dins dag en vrijdag, in het Groene Kruis- gebouw, tel. 1436. De optocht was 'n groot suc ces. De commissie heeft beslo ten voor elke deelnemer een prijs beschikbaar te stellen. De verdeling is a.v. gemaakt: Wagens le prijs f 55; 2e prijs f 40. Auto: 2e prijs f 20; 3e prijs f 15 (In deze rubriek werd geen eerste prijs toegekend). Lopende groepen: le prijs f 17.50; 2e prijs f 12.50; 3e prijs f 5.-. Van de Chr. Oranjever. werd een bedrag van f 100 ontvan gen, dit bedrag wordt bestemd voor de ereprijzen. De prijzen kunnen afgehaald worden dinsdag 19 mei a.s. 's avonds 19.00-20.00 uur ten huize van de heer G. J. Aaftink Larenseweg B 16. laten wij door de Geest liet spoor houden. Wij moeten niet praalziek zijn, elkander tartend elkander benijdend. Galaten 5 26 In Romeinen 8 zegt de apostel Paulus: „indien iemand de Geest van Christus niet heeft, die is niet het eigendom van de Here Jezus" die is geen christen. De Geest is dus wel belangrijk, op Pinksteren is die Geest uitgestort. Dat ging gepaard met tongen als van vuur, met stormwind en spreken in andere talen. Men zou dit kunnen vergelijken met een rivier. Daar waar die rivier ontspringt, bruist en klatert het; daar is het donderend geraas van neerstortend water. Maar wanneer u diezelfde rivier bij Rotterdam ziet, dan is alles rustig en stil. De enige overeenkomst met de oorsprong is, dat het water stroomt, dat er beweging is. Als het bij Rotterdam net zo zou zijn als bij de oorsprong, dan zou men er meer verlegen zijn. Bij het begin kan het water worden gebruikt bijvoorbeeld voor het op wekken van elektriciteit; maar bij Rotterdam dient het voor de scheep vaart. Zo is het met die Geest. Het begin was één en al bijzonderheid, opzienbarende dingen. Denkt u maar aan de eerste verzen van Handelingen 2, maar datzelfde hoofdstuk eindigt zo gewoon: „Zij bleven bij het onderwijs van de apostelen, bij de onderlinge eenheid en bij het gebed. Maar 't was nog dezelfde stroom; dezelfde Geest als van het begin. Nee, Geesteswerk openbaart zich niet bij uitstek in het ongewone, maar in het gewone. In de tekst die hier boven staat, lezen wij, dat wij door de Heilige Geest het spoor moeten houden. anders gezegd: dat wij ons moeten houden aan de bijbel; de daar gewezen weg moeten gaan. De Heilige Geest bindt ons altijd aan het woord van God: dat is de weg! Uit heel ons gedrag, uit ons doen en laten, zal moeten blijken dat wij ons door de Heilige Geest laten gezeggen, laten leiden naar het spoor, naar de weg, dat is naar de Christus der Schriften. Heel gewone dingen kunnen en moeten gedaan worden, volgens het spoor, ons door de Heilige Geest gewezen. In Galaten 5, worden als vruchten des Geestes genoemd; liefde, blijd schap, vrede, lankmoedigheid, het niet kort aangebonden zijn, menselijk leed, goedheid, trouw, zachtmoedigheid en zelfbeheersing. Als wij vervuld zijn van de Heilige Geest, dan lopen wij niet over van vroomdoening en apartheid, maar dan doen wij het alledaagse en gewone, in gehoorzaamheid aan de bijbel. Dan doe je heel gewoon en toch - omdat je daarbij rekening houdt met de bijbel - is het écht Geestelijk. Dan bidt je: Geef mij gewoon, Heer, wat ik vandaag behoef, Leer mij eenvoudig op mij zelf te lijken, en het gewoon mijn dagelijkse taak te doen; en geef dat ik mij vandaag verzoen met onze chef, die ik wel weg kan kijken. Geef dat mijn brood met kaas en margarine mij smaakt, dat ik U herken, in Uw gewone gaven; dat ik herken in zotten en in braven, Uw beeld, dat hen tot Uwe kinderen maakt. Geef mij 't geduld de autoped van Kees te repareren te luisteren naar elke mij gestelde, vraag, de moed om niet te roddelen vandaag, en te negeren wie mij mocht bezeren. Ontneem mij mijn afgunstige gedachten (die auto van neef Jan zit mij zo dwai-s) en gaat de duivel weer met mij op mars Kom mij te hulp ik zelf ben niet bij machte. Geef dat ik doodgewoon vandaag Uw kind mag zijn dankbaar dat ik niet alleen behoef te reizen, wil met een enkel woord de weg mij wijzen, Gij Zijt zo onuitsprekelijk groot, ik ben zo klein. Wie zich zo in het gewone, door de Heilige Geest laat leiden die is een kind van God. 0mmen Ds. S. G. Bloem Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het raads besluit d.d. 19 augustus 1969. nr. 3155, goedgekeurd door Gedeputeer de Staten der provincie Overijssel bij besluit van 24 april 1970, afdeling 3, nr. 84966. tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de volgende weggedeelten: 1. een gedeelte van de Stationsweg (weg nr. 16 van de wegenlegger) 2. een gedeelte van de Vrijbroeks- weg (weg nr. 198 van de wegen legger); 3. een gedeelte van de Tolweg (weg nr. 199 van de wegenlegger); 4 een gedeelte van de Gasthuisweg (weg nr. 200 van de wegenleg ger); 5. een gedeelte van de Grooteboers- weg (weg nr. 195 van de wegen legger) 6. een gedeelte van de Beuseberger- weg (weg nr. 197 van de wegen legger) vanaf 15 mei 1970, gedurende veertien tien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Burgemeester en wethouders vnd. W. H. Enklaar. burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van be langhebbenden. dat het ophalen van het huisvuil in verband met Pinks'e- ren, niet op maandag 18 mei. maar op dinsdag 19 mei zal geschieden. Holten. 14 mei 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. F.nklaar, burgemeester G. J. Langenbarg. secretaris Gevonden en verloren voorwerpen van 7 tot 14 mei 1970: Gevonden: hoofddoek, bedelarm- bandje, damesvest, medaille van zes kamp, opvouwbare paraplu, porte monnee met inhoud, zonnebril, kin derportemonnee met inhoud, 1 das, step, kindervest, portemonnee met inhoud, damespolshorloge, sierdop pers-auto, verzekeringsplaatje brom fiets, 1 bikini, skay-leren portemon nee, zwembroek en badlaken en bad doek. Verloren: handtas, hond, zonnebril, gouden dameshorloge, polyester kin dervest, meisjesbril, verz.plaatje van bromfiets, spaarkaart Centra, da mespolshorloge, spinnekop. Waar men in Holten al jaren over gesproken heeft nl. de aanleg van sportvelden, waaraan een enorme behoefte be staat, gaat nu werkelijkheid worden. Woensdag is men n.l. door de voortdurende activiteit van het dagelijks be stuur der Stichting „Sportbelangen" gestart met de aan leg van 't gemeentelijk sportcomplex „Meermanskamp". Althans een „zandboer", de Fa. H. Gerrits en Zoon te Deventer is begonnen met een dragline zwarte grond af te graven van een deel van het complex. Het D.B. van Sportbelangen" heeft, met instemming van het gemeente bestuur, zaken gedaan met de firma Gerrits. Deze zal plm. 100.000 m3 zand afnemen, voornamelijk geel zand rnaar ook een gedeelte van de zwarte grond, die hier in ruime mate aanwezig is. Zware vrachtauto's rijden nu af en aan om eerst deze zwarte srond te vertransporteren. De foto geeft een eerste beeld van deze ontgx-aving met '->p de achtergi-ond de bloeiende krentenstruiken. Deze zandverkoop brengt niet alleen geld in hetvlaatje, maar er wordt ook een belangrijk financieel voordeèl door verki-egen in de aanlegkosten, omdat men nu geen gi-ond behoeft te verplaatsen. Het is de bedoeling, dat twee voetbalvelden nog deze na zomer zullen worden ingezaaid. De afgravingen gaan in eens door tot het gehele complex is geëgaliseerd. Dit zal eind 1970 worden. Voor het speelklaar maken van twee velden is bij Ged. Staten een subsidie aangevraagd van f 25.0000. ITet D.B. heeft zich ook reeds beraden over de plannen voor het bouwen van kleed- en wasgelegenheden, terwijl ook de clubgebouwen aan de orde koinen. De mo gelijkheden voor een spoi'thal houden zijn aandacht. Velen zullen, na de zeer kritische geluiden, die vooral de laatste jaren werden gehoord, zeer ingenomen zijn met deze, ontwikkeling. HOLTEN Ned. Herv. Kerk. le Pinksterdag: 8.30 uur en 10.15 uur ds. Lugtigheid; Extra collecte: Pro vinciaal kerkewerk. 2e Pinksterdag: Hervormde Kerk: 9.00 uur Hulpprediker A. Schellevis Extra collecte: Provinciaal Kerke werk. Ger. Kei'k le Pinksterdag: 8 30 uur 10 u. en 3.00 uur ds R. A. Hoogkamp 2e Pinksterdag: 9.00 uur Zangdienst m.m.v. Henny J. Fransen, trompet en Wim Jansen, orgel. R.K. kerk: le Pinksterdag: 9.30 u. Eucharistieviering in Irene; 2e Pink sterdag: alsvoren. Nieuw Heeten: R.K. kerk: Zaterdag avond 7.30 uur, le en 2e Pinksterdag 7.30 en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië: le Pink sterdag: 9.30 uur hulpprediker Schel levis. Extra collecte Provinciaal ker kewerk. Okkenbroek Ned. herv. kerk: le Pinksterdag; 8.30 uur Pinksterdienst Zondagsschool, 10 uur ds. W. P. J. Osinga: 2e Pinksterdag: 9.30 uur. ds. Beerthuis van Bathmen In beide pinkserdiensten extra collecte voor de plaatselijke kerkeraadskas. Maandagmiddag is ten zijnen huize op 72-jarige leeftijd overleden de heer G. J. Aaftink, veehandelaar en oud lid van de afdeling Holten van de Vrijzinnig Democratische Bond. Bij de oprichting van de Partij van de Arbeid in 1946 ging hij, als de meeste leden, mee over naar de plaatselijke afdeling van de die partij. Op 20 no vember 1945 nam hij zitting in de noodraad. Zijn lidmaatschap werd bij de verkiezingen van 1946 gecontinu eerd. Hij maakte deel uit van de raad voor de PvdA tot juni 1955, toen hij, mede om gezondheidsredenen, be dankte. De heer Aaftink nam in ver schillende functies deel aan het maat schappelijk leven. Zo was hij een van de oprichters van de Voetbalvereni ging „Holten", bestuurslid van de Marktcommissie, initiatiefnemer van tal van evenementen van „De Noor- denbarg", zoals de straat waarin hij woonde, de Oranjestraat, wordt ge noemd en bekleede hij ook in de Bond van Veehandelaren een functie. Zijn gezondheidstoestand liet 't laat ste jaar veel te wensen over, zodat geen handel meer uitoefende en zich ook niet meer in het publiek: kon be wegen. De begrafenis zal plaats heb ben op zaterdag a.s. om 13.30 uur op de nieuwe algemene begraafplaats te Holten. Op 1 juli a.s. zal 't vijfentwintig jaar geleden zijn. dat mr. W. H. Enklaar, bij besluit van de Commissaris der Koningin in Overijssel, Baron A. E. van Voorst tot Voorst, werd aangewezen om tijdelijk het ambt van burgemeester der gemeente Holten waar te nemen. Op 1 maart 1946 volgde zijn definitieve benoeming tot burgemees ter bij Koninklijk Besluit van 14 februari 1946, nr. 25 Het was enkele maanden na de bevrijding, dat mr. Enklaar bij schrijven van J"ni 1945 bericht ontving van de Commissaris dat hij geroepen werd om het bestuur van de gemeente Holten op zich te nemen. Maandagavond' kwamen afgevaar digden van meer dan 50 verenigingen in hotel Holterman bijeen om te be spreken dat dit zilveren jubileum van Holtens eerste burger niet onop gemerkt voorbij mocht gaan. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij de heer J. Rietberg, die in enkele woorden de grote verdien sten van mr. Enklaar schetste en voorstelde een comité te vormen, dal de huldiging bij dit jubileum zal voor bereiden. Na uitvoerige gedachtenwisseiing werd het comité als volgt samenge steld: Dorp: E. Koopman Azn.; A. Nekkers, mevr. Van Engbrink, Zr. M. ter Borg; mej. I, Klein Nagelvoort Dijkerhoek en Holterbroek: J. w. Kroon, J. B. Veneklaas, Espele: H. Jansen E 27, Beuseberg: J. W. Huls man B 136, Borkeld, Look en Lichten berg: H, Stegeman en H W. Vene klaas, Neerdorp: H Prins. Een beroep van de heer H. Riet berg om dit comité van 11 perso nen terzijde te staan, werd met een luid applaus onderstreept. Het comité zal op korte termijn de voorbereidingen moeten treffen, want met het oog op de komende va kanties zal het zilveren jubileum op 18 juni a.s., de dag dat mr. Enklaar benoemd werd. herdacht worde-. Hel is reeds onmiddellijk aan het werk getogen om de feestelijkheden van deze dag voor te bereiden. De h'-er H Stegeman. Lichtenberg is wegens drukke werkzaamheden, in middels teruggetreden. Zijn plaats wordt ingenomen door mevrouw M. Stegeman-Paalman, Lichtenberg 10.' De commissie heeft voorts nog een uitbreiding ondcugaan doordat zij me vrouw M. G. Eggink-ten Velde heeft uitgenodigd lid te worden. Ondp. hot motto "Voor een pas send cadeau en enkele sobere festi viteiten". zijn plm. 50 lijsten uitgezet die aan de ingezetenen ter tekening zullen worden aangeboden en op vrij dag, 22 mei des avonds om 8 uur in Amicitia moeten worden ingeleverd. Het jubileum-comité heeft snel ver- gadei-ingen al verschillende sugges ties besproken. Het wil met zijn besli»- sing eenter wachten tot de lijsten bin nen zijn. zodat men weel welke mid delen ter beschikking staaa.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1