Prachtige optocht trok door het dorp Brigade-gen. Gibson bezocht Canadese begraafplaats Spannende Zeskamp bracht vaak grote vrolijkheid J =H iSMiM fiw? SffiHöl BEVRIJDER VAN HOLTEN Herdenkingsdienst PLECHTIGE DODENHERDENKING OP 4 MEI H.M.V. IN 'T ZILVER Zondagsschool kinderen beantwoorden vragen De natuur is ontwaakt, de krenten bloeien Vijf en veertig wagens en groepen Openstelling zwembad „Twenhaarsveld" Personeel Ter Horst Co N.V. ontving Meer 3 procent Candidatenlijst gemeenteraad genummerd Mooie opbrengst „Emoties" op de Motieweg ALLES HAD EEN VLOT VERLOOP Vakdag 8 mei 197 r-. J.\% Door het zomerse weer van de laatste dagen heeft de natuur a.h.w. een metamorphose gedaantewisse ling ondergaan. Ragfijn groen is ontsproten aan bomen, heesters en struiken en plotseling ontpopt zich de lente in al haar majesteit. Het heeft deze keer lang geduurd, maar nu is dan eindelijk het ontwaken van de natuur werkelijkheid geworden. De witte bloesem van de krentenstruiken- en bomen, want het worden soms he le gevaarten, zijn zich beginnen te openen. Zondag zullen zij geheel in bloei staan en is het de moeite waard om de boerenlandwegen op te zoeken met fiets, brommer of auto en zo men wil te voet. om deze bloesem pracht, die vaak maar van heel kor te duur is, op te zoeken en er van te genieten. De natuur begint zich nu van haar allermooiste zijde te laten zien, want niets is schoner dan het jong ontluikende groen. Enkele wagens uit de jraaie allegorische optoch t hij het passeren van het gemeentehuis. Voor de lange en prachtige allegorische optocht, die 's middags door Holtens straten trok, bestond een enorme belangstelling. Rijen dik stonden de mensen langs de straten waar de stoet passeerde, waaronder opvallend veel vreem delingen. Er waren bijzonder mooie wagens onder, o.m. met prachtige bloe men versierdf maar ook symbolische of uit het verleden afkomstige voor. stellingen. By voorbeeld de uitbeelding van Jan Bergman (Binnenjan) als klokluider en omroeper, als inzending van de bewoners van de Bergmanstraat in het Kolcomplex: „Oorlog en Vrede" van de chr. Oranjevereniging; „Bloe sempracht" van de Pastoriestraat; een lopende groep „Nikkers", kinderen Dollekamp en „Toen boter tekort nu overschot" van „Jong Hollen" (PJGO). Maar ook de buurtschappen kwamen uitstekend voor de dag, o.m. de Buurt vereniging Dijkcrhoek met drie wagens (Zo hel was - zo het is - zo blijft Dij- kerhoek); de Espelose Plattelandsvrouwen, CJV „De Vriendenschaar", Speel, tuin „De Kol", een complete tank, „Mijn lelijke eend" (zeer koddig geval), „Vluchtelingenvervoer", „Vervoer kinderen in de oorlog", Maxifietsen, Moto- cross enz. enz. Ook deze jury had een moeilijke taak. Zij bestond uit mevrouw A. Stoop-Verhoven (Holten); H. N. Weenink (Eibergen), H. W. Beijnink en J. Roos (Deventer) en Kees Stoop (Holten). Zy vond de zaak keurig georga niseerd. Aan sommige trekkers had wat meer aandacht kunnen worden be steed. Het dagelijks bestuur der gemeen te en leden van de raad met hun da mes namen op 't bordes van het ge meentehuis het défilé af. Het verkeer werd door de politie zoveel mogelijk omgeleid. Niettemin ontstonden ei lange files auto's. Na een lange tocht door het dorp met muzikale begeleiding van HMV, haar drumband, het trompetterkorps OKK uit Nijverdal en nog een jeugd drumband van elders, werd de stoet ontbonden op het terrein van de zes- kamp en in de Pastoriestraat. De jury had de volgende prijzen toegekend: le prijs: Bergmanstraat, Chr. Oranjever., Pastoriestraat. Kin deren Dolkkamp en Jong Holten (hievoor reeds genoemd), le prijs: 25 jaar HMV, Bange en blijde dagen, Ontwikkelingshulp, Oranjezon, Tank, Buurtver. Dijkerhoek 3x, Gezinsver zorging, Drie Musketiers. Winter avond in oorlogstijd, Onvrijheir-Vrij- heid, Thank you Canada, Haarjöd- den. 2e prijs: Winterhulp-Speeltuin, Concentratiekamp-Zeskamp, Verant woorde welvaart, Vrijheid, gelijkheid en broederschap, Motocross. Volley- bal-judo-gymnastiek Bato, Mijn lelij ke eend, Vluchtelingenvervoer. het NVV, Harlekijn, ZC Neptunus, 1 lendammers, Vredesboot, Maxi fiets (Veneklaas), Feestrokken, Zwem je fit. Wandelsport, Kindertransport. 3e prijs: Kolderauto (Jansen), Bloemen meisje, Wesp, Nooit meer waterver ontreiniging, Kolderfiets (Reinardus), Auto's Succes (Tuitert), Kolderauto (Stam) en Auto EITAG (Stukkers). De volgende week zal worden be kend gemaakt waar en wanneer de geldprijzen voor de optocht kunnen worden afgehaald. Het gemeentelijk zwembad „Twen haarsveld" zal vanaf zaterdag 16 mei geopend zijn. Dan gelden de volgende uren van openstelling: van maandag tot en met zaterdags van 's morgens acht uur tot een half uur vóór zons ondergang, met uitzondering van: maandagavond vanaf 19.00 uur en woensdagavond vanaf 18.00 uur. Ge durende de maanden juli en augustus zal het bad vanaf 's morgens zeven uur geopend zijn. Op zondag is het bad open vanaf twaalf uur tot een half uur vóór zonsondergang. In door burgemeester en wethouders te bepalen gevallen kan de dagelijkse leiding van het bad van genoemde sluitingstijden afwijken. De uitgifte van abonnementen zal var» li tot en met 15 mei geschieden door het VVV-kantoor en vanaf 16 mei dagelijks aan de kassa van het zwembad. Vanaf laatstgenoemde da tum kunen tevens leskaarten aan de kassa worden aangevraagd. Ter voor koming van stagnatie bij de uitgifte van abonnementen verzoekt het ge meentebestuur diegenen die vorig jaar reeds een abonnement hadden, dit met vermelding van geboorteda tum bij de aanvrage in te leveren. Ook dit jaar heeft de Algemene Aandeelhoudersvergadering van do Kon. Jutespinnerij en -weverij Ter Horst en Co. NV besloten het perso neel te laten delen in de gemaakte winst. De werknemers (sters) ontvingen 3 procent van het in 1969 verdiende loon. Op 21 april j.l. werd boven staand heuglijk feit door de directie in een vergadering van de Onderne mingsraad medegedeeld. Na de stille tocht naar en de kranslegging bij het monument aan de Molenbelterweg werd in de Ned. Hervormde Kerk een herdenkings dienst gehouden, die door zeer velen werd bijgewoond. Er bleef geen plaats onbezet. Ds. P. Lugtigheid, Ned. hervormd predikant, las na votum en groet als introïtustekst Psalm 68 vers 20 en 21 en declameerde achtereenvolgens „10 mei 1940" van M. Mok, ,,De uit tocht der Joden" van Peter van der Steen en „Gebed". Deze declamatie werd afgewisseld door gemeentezang (Psalm 91: 1 en 2; 25 vers 9 en 10 en 139 vers 12 en 13). Ds. R. A. Oosterhoff, geref. predi kant, hield in deze dienst een korte preek over het bijbelgedeelte Psalm 66 vers 10 en 12: „Want Gij hebt ons getoetst, o God, ons gelouterd, gelijk men zilver loutert, Gij hebt ons in het net gebracht, banden gelegd om onze heupen; Gij deed mensen over ons hoofd rijden, wij zijn door vuur en door water gegaan, maar Gij voerdet ons uit in de overvloed." Dit bijbelgedeelte spreekt ons van verdrukking en bevrijding. De fel heid van. het doel van en de verlos sing uit de verdrukking. Temidden van de verwarring, waarin wij leven er heerst onrust op elk terrein van het leven is het wel moeilijk de bevrijding op zinvolle wijze te ge denken. Gelukkig, dat we het mogen doen in een kerkdienst, want er is veel geloofskracht nodig om verdruk king en bevrijding te zien in het licht van Gods Woord. De dichter van Psalm 66 ziet de verdrukking in zijn dagen en ook de bevrijding daarvan als een werk Gods. Er wordt nogal eens gevraagd van: heeft het na 25 jaar nog wel zin om te herdenken. Laten we ons bij het stellen van deze vraag eens realiseren, dat het plan was gelukt: een Europa onder nationaal socialis tisch regime. De vrijheid van ons volk volledig aan banden en het ker kelijk leven in grote verdrukking. We kunnen daarom niet dankbaar ge noeg zijn en vooral moeten we dank baar zijn, omdat het een werk Gods is geweest. „Gij voerdet ons uit in de over vloed." Het is eeuwen geleden neer geschreven, het zou voor onze tijd geschreven kunnen zijn. Leven we in dankbaarheid voor deze overvloed, vooral als we nog eens terugdenken aan de teleurstelling in de slag om Arnhem en de hongerwinter van '44. Maken wij positief gebruik van de overvloed op geestelijk geb'ied? Le ven wij uit de rijkdom van deze overvloed, dat wij positief als chris tenen in deze wereld zoeken de weg die kan leiden tot meer welvaart ook voor de ander? Willen we de weg gaan zoals Christus ons die heeft ge wezen om in zelfverloochenende lief de ook het beste voor onze naaste te zoeken. Veel nood. onderdrukking en -hon ger is er nog in deze wereld. Ook van ons wordt een bijdrage gevraagd voor de actie „Vrijheid ook voor de ander". Laten we het doen met m'ildheid en dankbaarheid voor alles wat we ontvangen en laten in deze dagen van herdenken onze gedachten heengaan naar de grote dag der be vrijding. die eenmaal komt voor ge heel deze wereld. Als eenmaal alles zal stralen in volle luister door geen oorlogsgeweld meer gestoord en het eeuwig vrederijk aanbreekt. De herdenkingsdienst. waaraan werd meegewerkt door het Herv. kerkkoor en de chr. gem. zangver eniging Soli Deo Gloria, onder lei ding van de „Soli's" dirigent, de heer .1. Plomp te Nijverdal. werd besloten met het staande zingen van het Wilhelmus. De plechtige herdenking van de ge vallenen in de Tweede Wereldoorlog werd voor deze vijfentwintigste keer door heel wat meer mensen bijge woond dan voorgaande jaren. Vanaf de herv. kerk in het Dorpscentrum trokken de oudstrijders, ds BS en oud-lndonesiëstrijders in een stille tocht naar het monument aan de Mo- lenbolterweg. Behalve de leden van hel dagelijks bestuur der gemeente, hadden zich ook tal van anderen, on der wie veel vrouwen, bij de stoot aangesloten. Nadat twee minuten stilte in acht genomen was, sprak burgemeester m'-. w. H. Enklaar, enkele, versre gels van een gedicht „Groet van de levenden, maning van de doden". Groet van de levenden, maning van de doden breng ik. En groet en ma- nj"g vloeien lot één stroom ineen, die naar u heendringt. HMV speelde koraalmuziek „Wilt heden nu treden". Er werden kran sen gelegd namens het gemeentebe stuur, door de oud-strijders en na wens de bewoners van de Oranjestr terwijl ook boeketten bloemen wer den gelegd aan de voet van het mo nument. Oud sergeant-admiMÉirateur G. v. Bos, die de leiding had, las de namen van de gevallen kameraden en sprak de volgende woorden: „Vrij heid wordt op aarde alleen gekocht ten koste van offers. Zo was het ook 25 jaar geleden. Eerbiedig denk ik aan hen die vielen. Ook aan hen. die voor het leven beschadigd en ver minkt zijn. Bewogen denk ik aan hen, die eenzaam achterbleven en ver weesd. Tk denk aan al die Amerika nen, Brillen, Canadezen en anderen, die stierven - en wij leven. En stil sta ik voor de zee van leed en be nauwenis van die onafzienbare scha re Joden, die vermoord werden, man nen. vrouwen en kinderen. Churchill sprak over bloed, zweet en tranen. Geen vrijheid zonder offer". De indrukwekkende plechtigheid werd met. de twee bekende couplet- 1 en van het Wilhelmus besloten. Op de stations van de Nederlandse Spoorwegen werd in tegenwoordig heid van het stationspersoneel door de personeelschef van het rayon De venter, de heer Rodenhuis te Deven ter en enkele andere stafleden, na mens de Directie van de N.S. een krans geplaatst onder de koperen ge denkplaat, met de namen van de in de oorlog gevallen personeelsleden, die in de muur van de voorgevel is aangebracht en werd een ogenblik stilte in acht genomen. Vrijheid betekent dat je dan vrij bent. Maar thuis ben je niet vrij, je kan alles niet zo maar doen. Maar nu 5 mei 25 jaar bevrijding van Ne derland. Toen is Nederland bevrijd. Het woordje "bevrijdingsfeest bete kent dan is het feest omdat Neder land niet meer in oorlog is. De do denherdenking betekent dat we dan denken aan het aantal doden (Riaj. Dan ben je vrij van de oorlog. Op school ben je niet vrij. Daar moet je werken. Dan denk je dat je vrij bent. Nederland is 5 mei 25 jaar bevrijd. (Willemien). Het bevrijdingsfeest betekent dat je vrij bent en dat je dan kunt doen wat je wilt. Dan luiden de klokken en dan komt het voor de t.v. en dan zeggen ze een heleboel opzegversjes op. Wat het bevrijdingsfeest betekent is dat we 25 jaar zijn. (Alberal. 5 mei herdenken we dat de Cana dezen ons bevrijd hebben, wij vieren dan feest, de straten worden mooi versierd en iedereen is blij. Sommige mensen niet omdaf er een broer ge storven is of eén kennis. Er is veel vernield door de Duitsers. (Jantina). Ik ben zelf maar een klein beetje vrij. Thuis moet ik altijd maar luis teren naar mijn moeder. De doden herdenking betekent voor mij dat dui zenden mensen zijn gestorven en dat je er dan een klein beetje van mag zien hoe dat allemaal gegaan is. Want het is niet leuk dat zo'n boel mensen hebben moeten lijden. (Berta). Je kunt dan vrij spelen. Dan denk je dat de soldaten weg zijn en dan ben je blij dat die moordenaars weg zijn en dan zing je voor de koningin en dan mag je weer het Wilhelmus zingen. We zijn vrij van moord en wreed doodschieten. We zijn vrij van de Duitsers en van HP Ier, we zijn bevrijd door Canada, Rusland en an dere landen. (Gerrit). Op 14 april 1944 kwam Churchill met een leger van circa 50.000 man Nederland bevrijden. De provincies die hij ging bevrijden waren Noord en Zuid-Holland. Vanuit het oosten kwam Stalin optrekken met een heel groot leger, hij nam Overijssel. Dren the, Groningen en Friesland voor zich om te bevrijden, en vanuit het zuiden kwam Montgomery de volgende pro vincies bevrijdend: Noord - Brabant, Limburg. Zeeland en Gelderland. (We zouden Erik willen vragen: is Utrecht nog bezet?) De dodenherdenking herinnert je aan de doden die zich over moesten geven en vervoerd werden naar Duitsland. An en Frank en de hele familie zat ondergedoken. Ze had den een vriend, die hun elke dag eten bracht. De ademde dooi een kic van een raam, zo zaten ze daar vier jaar. Toen werden ze vervoerd naar Duitsland en later kwam alleen de vader terug en die had het boek ee- vonden dat An en Frank had ge schreven. De rest was omgekomen. (Erna). Ik ben blij dat er nu geen oorlog is. Ik heb op de film gezien dat oor log niet fijn is, dat weet ik ook wel. Ik leef gelukkig niet in de tweede wereldoorlog. Als de oorlog weer komt hoop ik dat ik niet gedood wordt. De Duitse aanvoerder was he lemaal niet lief. (Bert). Vrijheid betekent dat je zelf mag weten waar je loopt. Je mag zelf we len hoe lang je opblijft. Vrijheid is iets waar de mensen van 1940 tot '45 naar verlangd hebben. Eindelijk was het dan zo ver. Nu viert Ne nd al 25 jaar het herdenkingsfr ran de bevrijding. (Mieke). Het is vrijdag 15 mei a.s. 25 jaar geleden dat de Holtense Muziekver eniging „HMV" en de Chr. Muziek vereniging „Excelsior" besloten tot fusering, een besiuit waarop men tot op de dag van heden met genoegen en voldoening terugziet. Sinds die 15e mei 1945 heeft Holten een muziekver eniging die zich in de Holtense ge meenschap een belangrijke plaats heeft verworven. Een ensemble dat op de gemeenschap kan rekenen en een gemeenschap waarvoor de vereniging steeds klaar staat. Het zilveren jubileum zal op vrijdag 15 mei worden herdacht in hotel „Vos man" waar het bestuur zal recipiëren van 18.30 - 20.00 uur. 's Avonds om plm. 20.30 uur begint dan de gezellige avond voor de leden met hun dames. Deze avond zal op hammondorgel muzikaal worden omlijst door Adrie Hodes te Rijssen. Het centraai stembureau voor de verkiezing van de leden van de ge meenteraad heeft in haar woensdag gehouden zitting de vijf ingediende kandidatenlijsten als volgt genum merd: Lijst Rietberg (C.H.) nr. 1; Gemeentebelang nr. 2: Partij var. de Arbeid nr. 3; A.R. Partij nr. 4 en de Boerenpartij nr. 5. Aangezien ..Ge meentebelang" en de „PvdA" een even groot aantal handtekeningen had ingeleverd voor een voorkeursnummer moest tussen deze lijsten worden ge loot. met de bovenstaande uitslag, dat Gemeentebelang nr. 2 en de PvdA nr. 3 kreeg. De Emmabloemcollecte, waarvan de opbrengst o.a. ten goede komt aan de tuberculosebestrijding door de plaatselijke Groene Kruisvereniging heeft dit jaar netto opgebracht f 1374.06. Het bestuur van het Groene Kruis dankt bij deze allen die hebben gegeven. De besteller van de PTT. de heer J. Oosterkamp. vond woensdag hal verwege de steile helling van de Mo- tieweg. aan de westzijde van de Hol- erberg. een aantal halve en hele si garetten met op 't zilverachtige ver- pakkinkspapiertje de woorden „Van een bekeerde roker. Deze roker is bij de beklimming van de Holterberg blijkbaar adem tekort gekomen en heeft dat toegeschreven aan het misschien wat al te veelvuldig" roken van sigaretten. Als hij nu maar de verleiding kan weerstaan om niet opnieuw te begin nen. heeft hij een bijzonder verstan dig besluit genomen, door zich van zijn rookgerei te ontdoen. De ..Mott». weg" heeft bij hem wel gevoelig» „emoties" losgemaakt. Brigade-generaal T. G. Gibson met zijn vrouw o p de Canadese begraafplaats. Rechts burgemees ter, mr. W. H. Enklaar, links overste Vreugdehi Z, territoriaal bevelhebber van Overijssel en tuin man Reeves. De Canadese brigade-generaal T. G. Gibson uit Toronto, de bevrijder van deze contreien en o.a. van de stad Deventer, waar hij in verband met de bevrijdingsfeesten met zijn echtgenote verblijft, bracht maandag middag met zijn vrouw 'n bezoek aan de Candaese begraafplaats op de zondagsschool kinderen beantw- Als je „vrijheid" hoort waar denk je dan aan? Wat betekenen bevrijdingsfeest en dodenherdenking voor je? Holterberg. De generaal werd ont vangen door de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, die met hem naar 't kerkhof reed, waar hij elke vijf jaar de graven bezoekt. Ook nu overtuig de de 70-jarige bevelvoerder zich van het uitstekend onderhoud der graven en herinnerde hij zich de namen van Willemien Tuller leidster van de klas 10-jarigen van de Zondagsschool vroeg haar leerlingen om over deze vragen eens iets te schrijven en hierbij kwam een aantal spontane reacties op papier die hoogst inte ressant zijn. Hier is een aantal: zijn jongens, die in deze omgeving ge sneuveld zijn. Het was een piëteitvol weerzien, dat met een privébezoek ten huize van de burgemeester „De Kroepenkamp" besloten werd. Kranslegging Na eerst bloemen te hebben gelegd op de graven van dertien Engelse vliegers, die op de Oude Begraaf plaats te Holten begraven liggen, hebben de leden van de afdeling Hol ten van het Ned. Oorlogsgraven Co mité met de voorzitter en secretaris, de heren Mr. Enklaar en J. Kroon, maandagavond een krans gelegd aan de voet van het monument op de Ca nadese begraafplaats. Er waren deze avond van herdenking tal van bezoe kers, die bloemen kwamen leggen op de graven. Huldiging van de coaches van de zeskamp voo r het sconngsbord door de burgemeester. De zeskamp in de weide van Wegstapel aan de Larenseweg is een bijzonder geslaagd evenement geworden in het middagprogramma van het bevrijdings feest. De daar gebouwde tribunes puilden uit van het publiek en nog steeds wilden bezoekers toegelaten worden. Er dreigden zelfs even moeilijkheden te ontstaan, omdat er voor de muzikanten, die zich al zo geweerd hadden, geen plaatsen meer over zouden zjjn. Het viel allemaal nogal mee! Na een bezadigd woord van voorzitter Groenewoudt van het hootdeomité werd er ingeschikt en kreeg ieder toch nog een plaatsje, waar niemand spijt van gehad zal hebben, want het werd een bijzonder sportieve, maar ook vrolijke bedoening, door het regelmatig waterballet van de „Serveersters proef" van de dames der zes ploegen^ zoals Jan Nikkcls, die zeer snedig het commentaar verzorgde, dit nummer noemde. Geen der meisjes, die de busjes op een blad naar de over. kant van de kuip moesten brengen, ontkwamen (ettelijke keren) aan een diepe plons in het overigens wel verwarmde water. De zeskamp begon met een voorstelling van de deelnemende groepen met begeleiding van HMV, in de arena: Beuseberg (Jan Markvoort): Holten-Noord (Gerrit Soer); Espelo (Bertha Schippers): Dykerhoek-Holterbroek (Derk Janssen); Hollen-Zuid (Joh. Jansen) en Look-Borkeld (Lukkien). Tussen haak jes de namen van de coaches. Burgemeseter mr. Enklaar, hield en korte toespraak, waarin hij feest vieren na het herdenken van 4 mei gerechtvaardigd noemde. „Heel Hol ten is gemobiliseerd, maar dit is een vreugdevolle mobilisatie. De saamho righeid is met de zon tot ons geko men. Er is reden tol grote vreugde en dankbaarheid" fn de persoon van cie heer Groenewoudt wilde hij alle medewerkers in hoofdcomité en sub commissies hulde brengen. ,,De geest van heden is de richtsnoer voor de toekomst," .aldus mr. Enklaar, die vanaf zijn zitplaats door een druk op de knop met een knal het scorebord onthulde. Daarna begonnen de verschillende wedstrijden. Hel overbrengen van de houten olifanten Pier en Pol, die bij aankomst aan de finish met een enor me knal hun overkomst meldden. De Ta.pijtproef door de zes damesgroe- pen, waarbij in de snelste tijd een tapijt eerst door een rond gat en laarna door een z.g. brievenbus moest worden gevoerd. De spelen visselden elkaar telkens snel af waar- )ij de coaches hun ploegen tot spoed aandreven. Zo moest ook een spuit- proef worden verricht, waarbij de da mes de lekke slangen moesten dicht knijpen om een zo goed mogelijke straal te krijgen. Het was allemaal heel interessant en voor het publiek soms reden tot grote hilariteit als er weer eens iets mis ging. Het geheel werd besloten met een marathon om het speelveld, aan de binnenzijde, bestaande uit zaklopen, hardlopen, kruiwagen rijden, fietslo- pen in de vorm van een estafette. Zij had een enorm spannend verloop, doordat afwisselend andere groepen aan de kop lagen. Look-Borkeld won en alle deelnemers sprongen van vreugde met een enorme plons in. de diepe kuip. Met terzijde lating van de standen op de onderdelen was de einduitslag alsvolgt: Look-Borkeld 24 punten, Dijkerhoek-Holterbroek 20 p, Dorp- Noord 19 p, Dorp-Zuid 18 p, Beuse berg 13 p, Espelo-Neerdorp 11 pun ten. De burgemeester reikte de prijzen uit cn hing een grote lauwerkrans om de coach van de winnende ploeg, de heer Lukkien. De andere prijswin naars ontvingen, evenals Look-Bor keld trouwens, een medaille. Het was het einde van een gezellige cn vaak spannende middag, waarvan velen genolea hebben en waarop de deelnemers telkens veel applaus oogstten. Zoals gezegd was Jan Nikkels een uit stekende commentator, de heren Pau- le en Pronk fungeerden als arbiters cn tijdwaamemers en Evert Jan Kers had de algemene leiding en de ge luidsverzorging. De Holtense brandweer verleende bij deze zeskamp in verband met het ..Spuitspel" belangrijke medewerking, evenals de rijkspolitie, die de handen vol werk had met de verkeersrege ling.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3